Be Fair valt in de tweede helft terug Elke ochtend... Korbis zet zegereeks voort Waddinxveense schakers Flyers Heren I - Jumpers was een thriller RijnenGouwe op scherp in RSB j) m Eerste wil bestuur uitbreiden Rolrinckels Smurfenvoetbal Terugloop voetballers Voetbalclub Waddinxveen wedstrijd op hoofd veld naar Papendrecht MOERKAPELLE Een aantal leden van Rol- iing’90 is zaterdag 6 okto ber naar Papendrecht ge weest voor een rolrinckelwedstrijd (kin deren zonder test). Bij de rolrinckels A, de jongste deelnemers, wist de 7 ja rige Nicky Boer de eerste plaats te bemachtigen.Van de rolrinckels B kwam Naomi Gnocchi op de 4e plaats terecht. Robine Ver geer eindigde voor rol rinckels C op de vijfde plaats. Op zaterdag 29 September zijn twee le den uitgekomen op een wedstrijd in Zaandam. Denise Koorevaar werd 5e en Renate Klomp I I e. een succes WSE gelijk door Martijn Sol Vernieuwd Keukencentrum Waddinxveen Be Fair I Dl begint wisselend I I I Reichard wint herfstdag HSW WADDINXVEEN - De jaarlijk se herfstdagwedstrijd van Hen- behoefde slechts een gele kaart gelsportvereniging Waddinx- te tonen aan Bergambachte- veen (HSW), afgelopen naar Bart Graafland. zaterdag in de Amstel, werd ge- l r 9 s PAGINA 27 WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Rotterdam, die prima leidde, Naam: Adres: Plaats: bij de top. Albert Prins raakte binnen enkele zetten een kwa rk Marco de Bruijn wist dat Kees Asscheman een sterke schaker was en kon het nu eens zelf ervaren: een gelijk spel tus sen deze spelers van het vierde Be Fair poogde na de hervat ting snel de derde (wellicht be- Vrijdag 12 oktober in de Dui kelaar om 21.00 uur Dames I tegen Bourgondië. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. leden. Kleinste club is GDCPH uit Den Haag met slechts 24 le den. ste punt, namelijk het spelen als team, was zoek en Jum pers profiteerde daar volop van. Uitslag 66-40.Topscoor der: Jolanda Geurts met 11 punten. Heren 3 wist wel te winnen van Jumpers. De heren ver rasten de tegenstander in de tweede helft van de wed strijd. Bij de pauze keken ze nog tegen een achterstand op van 13-16, maar de tweede helft werd deze met over macht weggewerkt en behaal den de heren een 35-24 overwinning. Topscoorder: Jaap de Lange met 20 punten. Jongens Adspiranten I had het lang moeilijk tegen BV Al- phia.Tot aan de achtste mi nuut in de tweede helft keek men tegen een achterstand op. Maar de jongens zelf ge loofden vanaf het begin in een overwinning en bleven koel en beheerst een mooi spelletje op de vloer leggen, waardoor de Alphenaren steeds meer moesten force ren en dat ging goed tot de bewuste achtste minuut. Hierna was het Flyers dat de wedstrijd dicteerde en werd er alsnog een ruime overwin ning geboekt. Uitslag 58-41 Topscoorder: Robin Land weer met 12 punten. Goede tweede waren Storm Anker en Sander van Vuuren, beide met 11 punten. De verrassing tot nu toe is Jongens Junioren 2. Onder leiding van coach en trainer Fred van Noort boekte het team zijn tweede overwin ning. Nu was Springers dat het nakijken had. De wed strijd zelf was spannend, om dat het scoreverloop redelijk dicht bij elkaar bleef, maar Flyers was de betere ploeg. De ruststand was 31-25. De tweede helft startte Flyers beter en nam meteen een voorsprong van 14 punten. Deze werden niet meer afge geven. Uitslag 66-51 .Tops coorder: Pieter van Gorkum met 19 punten. Ook Jongens Mini’s 2 moest aantreden tegen Jumpers. De eerste periode was voor de bezoekers, maar hierna wa ren de zenuwen verdwenen en vond Flyers de juist speel wijze. Dit resulteerde in een ruime zege. Uitslag 72-46. Topscoorder: Jeroen Hoogen- doorn met 26 punten. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, AfdeEng Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Op zaterdag 13 oktober gaat de wintercompetitie van start. Deze bestaat uit I0 wedstrij den, die allen op nummer wor den gevist. Belangstellende Ie- den van de HSW kunnen zich aanmelden op genoemde da tum vóór 07.00 uur bij station NS. Meer informatie is te ver krijgen bij A. van Leeuwen, tel. 615225. 1 I I I I I I I I I I I I I I I WADDINXVEEN - Voor zo wel Flyers Dames I als Heren I was het geen goed week end. Beide teams verloren van Jumpers. Heren I deed dit thuis. Dames I uit.Wel was er winst voor Heren 3, Jongens Junioren 2, Jongens Aspiranten I en Mini’s 2. He ren 2 wist de eerste winst te pakken in de uitwedstrijd te gen Punch. Heren I liet de punten in de slotfase liggen tegen Jumpers uit Den Haag. In een wed strijd die bol stond van de persoonlijke fouten (liefst 64 maal werd ervoor gefloten) waren de eerste drie perio des voor Flyers.Vooral in de eerste twee waren de Wad- dinxveners beter en verkre gen dan ook een 46-32 voor sprong. Toch waren de vele toeschouwers er niet gerust op. Jumpers bestaat uit een ploeg met heel veel ervaring en men speelde op het rand je. Flyers liet zich meeslepen en dit resulteerde in een aan tal onnodige fouten.Tel er bij op dat de thuisploeg maar ze ven spelers ter beschikking had en je kon verwachten dat Jumpers hiervan gebruik zou maken. Dit gebeurde in de derde pe riode. Jumpers kwam terug tot 63-58. De vierde periode werd een echte thriller. Flyers vocht voor wat het waard was, maar dat was net niet genoeg. Beide teams verloren spelers met vijf fouten, maar Flyers was daar het meest mee gedupeerd. De laatste twee minuten moesten de Waddinxveners met vier spe lers verder en in die periode boog Jumpers de stand 72-68 om in een 73-74 overwinning. Topscoorders waren: Hans Peters en Edwin van Heinin gen, beide met 18 punten. Dames I vertrok vol goede moed richting Den Haag. De prima gespeelde thuiswed strijd van afgelopen weekend had veel vertrouwen gege ven. De start aan Flyers-kant was niet best en dit werkte de gehele wedstrijd door. Jumpers beheerste de gehele eerste periode en nam hierin een 25-10 voorsprong. De tweede periode was voor Flyers en men kon de ach terstand terugbrengen tot 30-19. Dit gaf hoop voor de volgende twee periodes. Maar hierin ging het fout. Op de een of andere manier wa ren de Waddinxveense da mes de weg kwijt. Het sterk- WADDINXVEEN - De dames van WSE hebben zondag 7 ok tober de eerste wedstrijd op het nieuwe hoofdveld gespeeld en met succes. De wedstrijd te gen ESTO, waar de vorige wed strijd met 4-0 van werd verlo ren, begon onrustig. Het eerste doelpunt wordt gemaakt door Rianne van Leeuwen na onge veer I0 minuten speeltijd. Het tweede doelpunt was afkomstig van ESTO, ongeveer 5 minuten voor rust. Na rust duurde het ruim een kwartier voordat het derde doelpunt viel. Bianca van de Hoek scoorde in het open doel. Rianne werd daarna ge wisseld voor Mariska, die gelijk een geweldige kans kreeg, maar miste. Het laatste doelpunt is ook voor de dames van WSE. Uit de corner van Suzan van Yperen scoort Titia Blom met een kopbal over/langs de keep er. Einduitslag van deze wed strijd is 3-1Twee wedstrijden gespeeld deze competitie en al lebei gewonnen, de dames zijn goed van start. WADDINXVEEN - Voet balvereniging Waddinx veen gaat het bestuur uit breiden naar negen personen. Dat is de uit komst van een aantal ge sprekken die de vier overgebleven bestuursle den de afgelopen weken hebben gevoerd met kan- didaat-bestuursleden. De komende weken worden deze ingelicht over de van hen verwachte taken. In de najaarsvergadering in november staat de verkie zing van het nieuwe be stuur op de agenda. Het bestuur hoopt dat op een zelfde massale opkomst als in de laatste ledenver gadering. Ook worden momenteel gesprekken gevoerd met vrijwilligers, die zich in willen inzetten voor de voetbalvereniging Waddinxveen, die volgend jaar het tachtig jarig be staan hoopt te vieren. Een meevaller bij de W Wad dinxveen was de op brengst van het Niek de Leeuw-veteranentoer- nooi. De veteranencom missie maakte bekend dat de organisatie van deze dag een brutobedrag van 12.000 gulden heeft opge leverd. Voor Waddinxveen betekent dat een geweldi ge opsteker. Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65 11,19. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. genstanders zo onder druk te zetten dat de strijd gelijk op bleef gaan. Uiteindelijk trok Jupiter toch aan het langste eind en won met 28-26. In de derde set werd al snel duidelijk dat het verlies van de vorige set hard was aan gekomen. Jupiter serveerde we derom sterk en Be Fair kon wei nig inbrengen: 25-11. De laatste set streden de dames van Keu kencentrum Waddinxveen/ Be Fair voor de eer en het felbe geerde punt De strijd ging gelijk op maar uiteindelijk waren het de dames van Be Fair die door motivatie en enthousiasme de set wisten binnen te halen met 21-25. Met een 3-1 verlies, maar wel met I verdiend punt konden de dames weer terug naar Wad dinxveen. Op zaterdag 20 okto ber staat om 16:30 de volgende thuiswedstrijd van Keukencen trum Waddinxveen/ Be Fair Da mes I op het programma. Dan zal De Valk de tegenstander zijn. gewend wat tot uiting kwam in de wedstrijd van vorige week (29 september) tegen Switch. Na een achterstand van 0-2 in sets wisten de dames van Keuken centrum Waddinxveen/Be Fair de wedstrijd toch naar zich toe te trekken met 3-2. Afgelopen zaterdag stond de uit wedstrijd tegen Jupiter op het programma. De dames van Jupi ter begonnen in de eerste set sterk. Op hun snelle spel en ster ke servicedruk had Be Fair in eerste instantie geen antwoord. Na een aantal wissels kwam Be Fair weer iets terug maar Jupiter trok de set snel naar zich toe met 25-17. In de tweede set kreeg Be Fair al wat meer grip op de tegenstander. Vooral met sterke servicebeurten wist het team de aanval van Jupiter te ontregelen wat resulteerde in een zeer spannend slot van de set. Met name door veel wissels wist de coach van Be Fair de te- voorn. De tweede plaats was voor R. Poldervaart met 3.670 gram, derde werd good old J. van Egdom met 2.520 gram. Het gezamenlijke vangstge- wicht van de 13 deelnemers was 21 kg, er werden slechts twee brasems gehaakt. De be ker voor de grootste vis (44 cm) ging naar W. Houtman. In deze wedstrijd was de vaste hengel favoriet boven de fee- beste kans had daartoe Rob na een voorzet van Wim van der Star re, maar de bal werd op de doellijn weggewerkt. Eerder had doelman Van Dam een vrije trap van Van der Starre gepareerd. Omdat het derde doelpunt uitbleef werd Rob Schijff bij Be Fair gewisseld door Ehmed Saouny. Prompt viel halverwege de tweede helft een doelpunt aan de an dere kant. Na een voorzet van Van Krimpen werd de bal inge tikt door invaller Jan-Willem van Schaik: 1-2. Be Fair had zich daarmee flink in de nesten ge werkt. Het wekte geen ver- WADDINXVEEN - De voetbal club WSE speelde met l-l gelijk tegen NSV46 in Noorden. Mar tijn Sol scoorde de gelijkmaker nadat Sjoerd de Jong de score had geopend. In de vijfde klasse eindigde de wedstrijd Waddinx- veen-Bergambacht onbeslist: 0-0. Groeneweg was vrij. Koploper Ammerstol verspeelde tweede kostbare punten in Stolwijk: 0-0. In de vierde klasse van de zater- dagcompetitie was Moerkapelle vrij. Concurrent FC Perkouw won met 4-1 van SC Boszoom en staat nu vier punten voor. Het programma voor zaterdag: De Zwervers-Be Fair, Schoonho- ven-Moerkapelle, zondag: WSE- derhengel. Forum Sport, Gouderak-Wad- dinxveen, Oudewater-Groene- weg (wedstrijd van de week). WADDINXVEEN - Het Dames I van Volleybalvereniging Keu kencentrum Waddinxveen/Be Fair is dit jaar weer sterk veran derd.Van het team van het vori ge seizoen zijn Christa van der Starre, Angela Hunink en Moni que Swets nog steeds van de partij. Daarnaast werd binnen en buiten de vereniging versterking gevonden: uit het 3e damesteam van Be Fair kwamen Yvonne van Erk, Eva Tuik en Marion van Wil gen. Uit meisjes A kwam Marieke de Leede en van andere vereni gingen kwamen Sandra van der Berg (Radius) en Rowena Haha- nussa (Castellum). Ook de trai- ner/coach heeft een nieuw ge zicht: Pieter Kelatow. Hij was voorheen actief bij o.a. Castellum in Alphen a/d Rijn en neemt dit jaar ook Dames 3 onder zijn hoede. Na een goed verlopen oefenprogramma en een met 3-1 verloren Ie competitiewedstrijd zijn de dames al aardig aan elkaar en het tweede verwonderde niemand. Jaap Smit had handen vol werk om tegen Jeroen van der Veen een vol punt te ma ken, maar hij heeft een kwart eeuw meer ervaring en dat tel de. Dirk van Offeren kwam in de langste partij van de avond op remise tegen Jaap van San- dijk. Ook Eduard Philipse kwam na een langdurig gevecht op re mise tegen een andere speler van het tweede: Peter van der Belt. Henk Erkelens had een avond vullend programma tegen Van der Vlist en won met twee pionnen meer met vaste hand het eindspel. Joel de Roodt be reikte met wit geen enkel voordeel tegen Adriaan Van der Starre, die zeer tevreden was over zijn overwinning. Van de junioren kon Ryan den Drijver tevreden zijn met een overwin ning op Kees Klaassen. Arjan Hennink ging na een hard ge vecht onder tegen Arie Kardol. Bert van der Knaap maakte Frans Draaisma met een aftrek- schaakje de dame afhandig. Henny de Roodt en Wim van de Hoek deden hun best, maar kwamen tot remise. Dat be reikten ook Ad Ritmeester te gen Jan Kraijesteijn en Hans van Offeren tegen Herman van Offeren.Ton Kuiper maakte ge bruik van een verkeerde ko- ningszet en won tegen Ton Bronk. Daarmee wordt de stand aan de kop: IM. van Put ten, 2. E.Hennink, 3. Den Drij ver. WADDINXVEEN - Op 4 okto ber moest het eerste van WSV zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse spelen tegen het tweede van DE IJSSEL uit Moordrecht. De goeroes re kenden op een Waddinxveense overwinning. En binnen een uur had Wim Hennink door agres sief spel het eerste punt bin nen. Ook Ton van Nieukerke stond goed. Halverwege de avond had Ronald remise en Ton een vol punt. Hans van Woudenberg behaal de een secure overwinning en vervolgens kwam het winnende punt voor Peter de Louw. Al leen Mark van Putten bleef met een nul zitten. In vliegende tijd nood herleidde Wim van Os een eindspel met twee pionnen meer tot winst en pas daarna pakte Barthold het lang ver wachte punt. Zo begon het eerste met zes tegen een en een gelijk spel. Maandag had het vierde in de derde klasse een nederlaag ge leden tegen het vierde van Krimpen aan den IJssel, met een punt verschil. Op de cluba vond kwam iedereen opdagen. Erik Hennink van het tweede kwam door een goede over- gen mogelijkheden omge sprongen". Zonder de zieke Marco Verzijl, voor wie Rob den Adel aantrad, begon Be Fair in dezelfde formatie die zich een week eerder door Floreant in Boskoop had laten verrassen. Be Fair leek op weg naar herstel toen na vijf minu ten al Wim van der Starre na een pass van Martijn Peters I - 0 scoorde. Tien minuten schoot Rob Schijff na goed doorzetten over, maar in de 25ste minuut slaagde Be Fair er in toch verder afstand te ne men toen Rene Minnee voorbij de Bergambachtse verdediger Bart Graafland glipte afgaf aan Rob Schijff, die de veteraan- doelman Arie van Dam (39) passeerde: 2- I 0. Be Fair J had duidelijk F het beste van het spel en een derde doelpunt te gen de club, die vorig jaar in de nacompetitie promo veerde naar de derde klasse, leek een kwestie van tijd. Een afstandsschot van Minnee stuit te af, op aangeven van Van der Starre richtte Peters naast en dat zelfde overkwam ook Rene Minnee en John Slagboom. Ber gambacht deelde slechts een paar speldenprikjes uit via aan voerder Dennis van Krimpen en Ron de Heer, maar echt las tige kreeg doelman Richard Bit- slissende) treffer te scoren. De ter het niet. Bergambacht zag aan het eind van vorig seizoen den Adel. Hij schoot in de rappe aanvaller Frank Stra ker met trainer Kees Smits meegaan naar Nieuw Lekker- land, terwijl in de eerste helft Niels de Jong (net terug van hu welijksreis) ontbrak. op de eerste plaats handhaaft. Ook de B2 heeft, na een over winning op Nieuwerkerk, nog uitzicht op het kampioenschap. De B3 wist door een 8-3 zege op Gemini de eerste twee pun ten van het seizoen veilig te stel len. De CI dicteerde in de wed strijd tegen concurrent Maassluis. Op eigen veld werd het 9-3. De C3 overrompelde Vriendenschaar, wat resulteerde in een 11 -3 overwinning. De DI blijft verbazen. Het won met 5-4 in een spannende wedstrijd te gen het hoger ingeschatte Olympia. De C2 en de E2 com pleteerden de zegereeks. Naast de B4, dat in een goede wed strijd toch aan het kortste eind trok en met 6-8 verloor, gingen ook de D2, de Fl en de F2 kop je onder. Een gelijkspel was er voor de Wl.Thuis tegen HKC kwam het niet verder dan 0-0. wondering dat het vijf minuten voor tijd 2-2 werd door Ron de Heer, die de bal uit een voorzet van Cornel Zeltenrijch fraai inkopte. Be Fair kreeg daarna nog een kans. Saouny was echter te klein van stuk om de bal uit een hoge voorzet van Minnee in het doel van Bergambacht te koppen. Scheidsrechter Marcel Buijk uit smurfentoemooi bij Groeneweg in Zevenhuizen. De 4 en 5 jarige WADDINXVEEN - In de streekderby tegen Argento uit Schoonhoven heeft Korbis de derde achtereenvolgende over winning behaald. In een kwalita tief matig duel scoorden de Waddinxveners één doelpunt meer dan de Schoonhovense te genstrevers: 11-12. Door deze overwinning blijft Korbis mee draaien in de top van de derde klasse. In Schoonhoven begon Korbis de wedstrijd goed en wist uit te lopen tot 2-4. Naar mate de eerste helft vorderde daalde het niveau van de wed strijd en stokte de doelpunten productie. Pas tegen het rustsig- naal vielen er nog wat doelpunten en bleef Korbis aan de goede kant van de score: 3-6. Gedurende de tweede helft bleef Korbis de betere ploeg. Het Waddinxveense achttal hield de bal aanvallend langer in Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Voor de voetbalclub Be Fair lijkt het in de derde klasse opnieuw een moeizaam seizoen te worden. In de thuiswedstrijd tegen Ber gambacht begonnen de Wad dinxveners hoopgevend, maar evenals Jn voorgaande wed strijden slaagden zij er niet in daaraan een goed vervolg te geven. Daarmee rekening hou dend waren weinig Waddinx veense supporters in de pauze gerust na de 2-0 voorsprong. Een vrees, die niet ongegrond was. Want nadat het 2-1 was geworden en Bergambacht- trainer Gerrit Alblas drie verse spelers had in- gebracht werd Be Fair danig in het nauw gebracht. Na de gelijkma- y ker van Ber- gambacht mocht de thuis club niet moppe ren dat de bezoekers in de slotfase niet met de volle winst naar de Krimpenerwaard waren teruggereisd. Een verde- digingsfout van Rob den Adel leverde een kans op voor inval ler Jan-Willem van Schaik. De jonge verdediger Stefan van Wijk bracht echter redding. Trainer Jack Harmsen, die na afloop snel vertrok: „Tot een kwartier voor het einde van de wedstrijd was er niet aan de hand. Bergambacht had ner gens recht op. Om voorin de bal langer vast te houden ver ving ik Raymond Schijff voor Ehmed Saouny. Het pakte hele maal verkeerd uit. De linker kant stond bij de doelpunten van Bergambacht te dromen. We zijn eer slecht met onze ei- Be Fair nam in de eerste helft een 2-0 voorsprong, maar verspeelde deze in het tweede bedrijf. (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) bezit en had behoorlijk wat mo gelijkheden. Korbis miste echter te veel scherpte in het afstands schot en verprutste te veel kan sen om meer afstand te nemen van Argento. Toch kwam Korbis halverwege de tweede helft op een 7-11 voorsprong. In de slot fase werd het nog spannend: te genover één Korbisdoelpunt stelde Argento maar liefst vier treffers, hetgeen resulteerde in de 11-12 eindstand. Bij de overige seniorenteams be haalde Korbis 2 een nuttige 12- 14 overwinning op Ventura Sport 3 (uit Strijen). Korbis 5 moest in Bodegraven met 12-10 de overwinning aan Vrienden schaar 5 laten. De Korbisjeugd behaalde wisselend succes. De Al en de A2 verloren beide en blijven in de onderste regionen meedraaien. Winst was er wel voor de BI dat zich zodoende WADDINXVEEN - Het aantal voetballers in het voormalige district West IV van de KNVB is dit seizoen met 5000 teruggelo pen. De meeste verenigingen uit de Goudse regio boekten ver lies. Alleen Lekkerkerk (+5) en FC Perkouw (+8) kenden een kleine stijging. Ook de clubs in het Waddinxveense werden ge confronteerd met een achteruit gang in het aantal voetballers. De aantallen van nu en vorig seizoen zijn: Be Fair 540-508 (-32), WSE winning op Jan Muit heel dicht 384-342 (-42), Waddinxveen 364-351 (-13), Groeneweg 368- 344 (-24), Moerkapelle 295-289 liteit kwijt tegen Randy Girdha- (-6), Floreant 633-622 (-11). De grootste teruggang kende het Goudse Olympia met 104 leden (722-618). Afgelopen zomer gin gen de districten West III (Den Haag/Leiden) en West IV (Rot- terdam/Gouda) samen in het nieuwe district West II. Het nieu we district telt 412 voetbalver enigingen met 144.366 leden. Grootste vereniging is Quick Boys uit Katwijk met 1817 leden gevolgd door ARC (Alphen aan den Rijn) met 1252, FC Lisse met 1140 en Katwijk met 1072 =- t W’VEEN/ZEVENHUIZEN - Za terdag 13 oktober is er een echt Postcode: spelen dan wedstrijdjes tegen de spelertjes van Groeneweg. De 3- jarigen krijgen bij Groeneweg een training van de eigen smurf entrainers. Op zaterdag 3 no- 1 vember is er vanaf 11.00 uur een Smurfentrainingsdag bij WSE. Voor meer informatie: Rianne van Leeuwen: 06-10470805 of met WSE: 0182-614710. L Be Fair speelde met Richard wonnen door M. Reichard met Bitter, Stefan van Wijk, Johan 4.200 gram voornamelijk kleine Scheuierman, Rob den Adel, Ar nold Noorlander, Martijn Pe ters, Ron van Tol, John Slag boom, Raymond Schijff, Rene Minnee,Wim van der Starre. 8 z-r Vlist ah F 'S. z 5- - .V-.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 27