Oktober behangmaand De Huizenbeurs streeft naar uniformiteit Silver Moon: ronde vormen Bepalingen moeten ongewenste bouwontwikkelingen centrum tegengaan Smartpaper: iedereen kan nu behangen! 7-1^ ED REUSKEN /SILCO Informatie Specialist in het restaureren van grootmoeders stoeltje. Uw specialist op het gebied van woninginrichting GROENCENTRUM BLOEMENDAAL Büchnerweg 9 - Gouda Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 35 48 85 Meubelstoffeerder!! nielema Waddinxveen BEMS Nu ook voor al uw stoffeermaterialen! Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond E Interieurbetimmeringen SILCO Showroom St. Victorstraat 54 W’veen VOOR DOCUMENTATIE (0182) 61 68 78 http://www.silco.nl L EUROPATUIN BOSKOOP I VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE Verschillende Smart Papersoorten op één foto. Parallel aan de landelijke pro motiecampagne voor Smart Pa per van het Nederlands Behang Collectief (met onder andere een landelijke advertentiecam pagne in de woonbladen en in- program sponsoring op televi- Als gevolg van een wijziging van het streekplan van de provincie vervalt bin nenkort de beperking van het maximum aantal te bouwen woningen in het dorpscentrum van Boskoop. Om te voorkomen dat dit tot ongewenste bouwontwikkelingen leidt, zullen in het bestemmingsplan bepalingen worden op genomen, die de karakteristieke kwalitei ten van ons dorpscentrum beschermen. Het gebied van het bestemmingsplan wordt globaal begrensd door spoorweg overgang Zijde, Zinkeling, splitsing Bur gemeester Colijnstraat/Laag Boskoop, Biezen,Valkenburgerlaan/Proeftuin, Over slag, splitsing Zuidkade/julianastraat en Voorofscheweg. Het nieuwe bestem mingsplan moet de thans nog geldende plannen van 1978 en 1985 gaan vervan gen. In het nieuwe plan is het voorgesta ne ruimtelijke beleid voor de gronden binnen het plangebied in concrete be stemmingen en bouwvoorschriften weergegeven. In het nieuwe plan wordt een verdere concentratie van de wo ningbouw, geïntegreerd met winkelvoor- zing van de bevolking. Was er zo’n vier jaar geleden bijna niets op appartementengebied, nu wordt her en der volop ge bouwd. „Het Marchant kavel is ook erg interessant. Hier wor den fraaie appartementen ge bouwd, die, naast de vaste inde ling van badkamer en keuken, naar eigen wens en idee zijn in te delen. Je ziet het, er is nog genoeg werk te doen in onze gemeente.” Ook voor het bekleden van al uw meubelen, caravan- en bootkussens Van 17t/m 31 oktober KAMERPLANTEN 3 balen 2 betalen (de goeckoogste gratis! Telefoon: 06 20 74 93 06 (0182) 61 61 31 Makelaardij de Huizenbeurs: Zijde 28 Zuidplaslaan 198 2771 EN BOSKOOP 2743 CPWADDINXEEN Tel. 0172-210747 Tel.OI 82-636021\ Fax.0172-211669 Fax.0182-617647 www.makelaardijdehuizen- beurs.nl Openingstijden: gesloten geopend van 10.00-17.30 uur geopend van 10.00-17.30 uur gesloten geopend van 10.00-17.30 uur WONING PROJEKTSTOFFERING Brede weg 26a Moerkapelle 1 zieningen en overige dienstverlening in het centrumgebied voorgestaan. Onlangs heeft de Kamer van Koophan del een onderzoek naar de behoefte aan winkeluitbreiding afgerond. In een aantal specifieke branches, onder andere kle ding- en modeaccessoires, horeca en commerciële diensten, is extra winkeluit breiding gewenst. Hiervoor wordt in het bestemmingsplan ruimte gereserveerd. Het aangepaste ontwerpplan zal naar verwachting eind 2001 in procedure worden gebracht. Silver Moon is in elke leefruim te toe te passen. De licht beige en crème tinten geven de ruim tes een uitstekende basis om in te loungen, het interieur is tast baar zacht en zichtbaar warm. Grote contrasten in het interi eur zijn weer actueel, met na me het gebruik van zwart-wit. Keukens worden steeds vaker betrokken bij de living; waar voor de kleuren wit, grijs en zil ver heel toepasselijk zijn. Slaap kamers worden intiemer door het behang en de gordijnen uit te voeren in zachte pasteltinten als roze en lila. Summer Breeze is een collectie stoffen, voiles en behang met een modern landelijk karakter. De collectie spreekt een breed publiek aan door het uitgebreide kleuren- sfeerpresentaties en aantrekke lijke aanbiedingen. Zo krijgt u bij besteding van fl 250,00 aan behang in één van de bovenge noemde winkels een gratis wooncheque ter waarde van fl 25,00. Deze mag u in de winkel naar wens besteden. ^GtUOTfN,^ dig! Bovendien blijft de muur zelf onbeschadigd en kan er meteen opnieuw worden gede coreerd. Het grote voordeel van Smartpaper is dat iedereen nu snel en makkelijk kan behan gen en de kamer in een dag van een sfeervolle wanddecoratie kan worden voorzien. Voor meer informatie: Neder lands Behang Collectief (tele foon: 0900-2020539). ven gaan. Inmiddels wordt druk gewerkt aan de veranderingen van de website www.makel- aardijdehuizenbeurs.nl, die ge heel in eigen beheer wordt ver vaardigd en onderhouden. Volgens Smid zal deze site nog mooier en actueler zijn en voorzien van vele details om trent het woningaanbod. Ondanks het feit dat de huizen markt zich redelijk stabiliseert, is er volgens Smid nog genoeg werk aan de winkel. Immers, Boskoop is dan wel geen groei- gemeente, toch heeft de ge meente van de provincie op dracht gekregen om binnen de eigen kern naar uitbreidingen te zoeken. „Er zijn nog een aantal vlekken in Boskoop die ingevuld kun nen worden”, zo stelt hij. „Zo zijn we net klaar met Gouwe- wende en in november/decem- BOSKOOP - De afgelopen ja- ren speelden zich hectische ta ferelen af binnen de woning markt. Door de vraag en aanbod was de run op wonin gen enorm en prijzen rezen mede hierdoor de pan uit. Ook talloze nieuwe hypotheekvor- men, al dan niet gecombineerd met beleggingsfondsen deden hun intrede, waardoor het nog interessanter werd om een nieuwe en vooral duurdere woning aan te schaffen. Volgens Ed Smid van de Huizenbeurs lijkt de huizenmarkt haar stabi liteit redelijk terug gevonden te hebben. „De gekte is eruit. De mensen zijn wat meer behou dender en gaan niet meer mee in de prijzenrace”, aldus Smid. „Veel mensen hebben de afge lopen jaren ongelooflijk veel ri sico genomen. Je ziet dan dat ze door onverwachte koersdalin gen, zoals afgelopen maand, ernstig in de problemen kun nen komen.” De onafhankelijke huizenbe middelaar aan de Zijde 28 in Boskoop heeft al jaren een ge heel eigen kijk op de woning markt, dat zich vooral richt op klantgerichtheid en inspelen op de behoefte van de klant. In plaats van veelvuldig in diver se dag- en weekbladen te ad verteren, kiest Smid liever de digitale snelweg, waarmee zeer snel en actueel de juiste infor matie over het woningaanbod, tot in de kleinste details, te vin den is. Uniformiteit Naast het kantoor aan de Zijde heeft de Huizenbeurs ook een kantoor aan de Zuidplaslaan 198 in Waddinxveen. Om te streven naar uniformiteit bin nen de twee kantoren, zullen de Huizenbeurs Boskoop en Huizenbeurs Waddinxveen bin nenkort kortweg als Makelaar dij de Huizenbeurs door het le- ber beginnen we met de ver koop van zo’n dertig apparte menten aan het Torenpad. Deze appartementen met ieder on geveer honderd m2 vloerop pervlakte en eigen parkeer plaats komen in een zeer aantrekkelijke prijsklasse te lig gen.” Daarnaast zijn er nog nieuw- bouwplannen aan de Parklaan, langs de Gouwe op het voor malig Omtzigt terrein, de gasfa briek en de voormalige Rabo bank. „En wellicht komt er ook nog een waterrijk twee”, vult Smid aan. „Het plan is nog steeds daar door te bouwen, maar provinciaal ligt dat wat moeilijk.” Appartementen De laatste jaren wordt de roep om appartementen in Boskoop steeds groter. Voornamelijke oorzaak hiervan is de vergrij- Een groot aantal behang- speciaalzaken heeft de han den ineen geslagen om in oktober de nieuwste col lecties behang en Smart Paper via de winkelvloer extra onder de aandacht te brengen van de consu ment. Middels promotione le activiteiten, speciale bro chures en aantrekkelijke aanbiedingen krijgt de be zoeker inspiratie om met behang aan de slag te gaan voor een sfeervol interieur. Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 De karakteristieke gezicht van de straat, zoals de Burgemeester Colijnstraat alom wordt gezien, moet volgens de gemeente Boskoop behouden blijven. Extra bepalingen in het bestemmingsplan moeten daarvoor zorgen. (Foto: Marianka Peters) De nieuwste collecties behang staan bol van verrassende kleu rencombinaties, subtiele des sins of juist uitgesproken retro- patronen. In de huidige behangcollecties vallen niet al leen nieuwe kleuren en motie ven op. Nieuwe ontwikkelingen maken ook het aanbrengen en verwijderen van behang een stuk eenvoudiger. Sterker nog, de nieuwste manier van behan gen heet Smart Paper en is zo makkelijk dat iedereen het zelf kan. Onder auspiciën van het Ne derlands Behang Collectief in troduceren de drie belangrijk ste Nederlandse behangleveranciers een nieuwe manier van behangen: Smart Paper. Dit nieuwe behang is ge maakt van ‘vlies’ in plaats van het gebruikelijke papier. Hier door is het sterker dan gewoon behang. Het zet niet uit en krimpt niet, waardoor het rechtstreeks op de muur ge plakt kan worden. De ondergrond van de muur moet schoon, vlak en egaal zijn. Het roll-on behangplaksel wordt op de muur aangebracht met een roller. Behangtafels en voorlijmen zijn voortaan dus overbodig! Daarop worden de droge banen behang aange bracht, die vooraf op maat zijn Voor meer informatie over de Oktober Behangmaand kunt u een bezoek brengen aan de websites van de diverse win kels: www.decohome.nl, www.verfenwand.nl, www.in- terkleur.nl, www.decorette.nl, www.decokay.nl en www.pro- fielverenbehang.nl of bellen met Carolien Resink-Meijer van DMG (telefoon 033- 4343313). gesneden. Eenmaal op de muur zijn de banen nog gemakkelijk te verplaatsen. Pas als het be hang helemaal goed zit, wordt het aangedrukt en gladgestre ken met een behangspatel. Smartpaper laat zich even ge makkelijk verwijderen als aan brengen. Het behang is droog met de hand baan voor baan weer te verwijderen. Een stoomapparaat is niet meer no- sie) staat behang dit najaar ook centraal op de winkelvloer van een groot aantal vooraanstaan de verf- en behangspeciaalza- ken, waaronder Deco Home, Verf Wand, Interkleur, Deco- rette, Decokay, Profiel Verf Behang en Colors@Home. Met een keuze uit gemiddeld zo’n I25 collectieboeken met behang en veelal bijpassende stoffen, voiles en randen, is het in deze winkels volop inspiratie opdoen voor een sfeervolle ba sis van uw interieur. En in de maand oktober is het helemaal de moeite waard eens een kijk je te gaan namen. Onder het motto 'Laat u inspireren door behang’ is de maand oktober uitgeroepen tot Oktober Be hangmaand en staan de deelne mende winkels boordevol Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrfdog Vrijdagavond geopend van 19.00-21.00 uur Zaterdag geopend 10.00-17.00 uur in januari 2002 hoopt Emma u weer te begroeten Summer Breeze is een collectie stoffen, voiles en behang met een landelijk karakter. Silver Moon is de nieuwe tren dy smartpapercollectie van Esta. Ronde vormen staan cen traal in het ontwerp, zoals cir kels, bollen en cirkelranden ge combineerd met strepen en blokken die verwijzen naar de jaren zeventig. Schitterend glan zende voiles vormen de basis voor een gevarieerd kleurenpa let aan stoffen dat combineert met het behang. Opvallende kleuren worden aangeduid als warmpaars, sneeuwwit, pistachegroen, li- proze, rijstwit, kameelbruin, gietzwart en lavendelblauw. Naast behang en voiles zijn er tevens bedrukte stoffen in 100 procent katoen die de look hebben van zacht oogstrelend suède of fluweel. pallet, de verschillende dessins en bijpassende randen in ver schillende breedten. De subtie le florale dessins en bladmotie ven combineren prachtig en creëren in de kamer de buiten sfeer van een zomerse namid dag. De kleuren zijn geïnspi reerd op de natuur; van warme tinten zoals terra, hout en zon nig geel tot heldere koele kleu ren zoals lindegroen en he melsblauw. Doordat alle kleuren en designs van het be hang en de stoffen op elkaar zijn afgestemd kan de consu ment zelf verrassende combi naties maken en daarmee de kamer een persoonlijke en sfeervolle uitstraling geven. Voor meer informatie: 053- 4601010. Rijnevekl 86 - Boskoop NO F V’

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15