Sifra en Eline winnen de hoodprijs: hun werkstuk in boekvorm Films in Kreater En de beer heet.... U lf> OM UNIEKE ÉÉNMALIGE G HÉTOPJ KOOPZONDAG 28 OKTOBER van 10.00 tot 17.00 uur. Intentieverklaring voor samenwerking van vijf gemeenten Zuidplaspolder WADDINXVEEN/REGIO - De toekomst van de Zuid- ,1 Jachtwetcontrole: 26 personen in overtreding w Collecte Diabetes Fonds Alliance Opbrengst rommelmarkt Bingo bij de Paddestoel Bingo in het Zuidhonk Koppel- klaverjassen in de Boog Klaverjas- Fran^aise Ethiopië-avond Kerngroep Kramendag in Zorgcentrum de Zevenster Kaartavond Gouwe Rijders WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert donder dagavond 25 oktober haar tra ditionele kaartavond. 1 M P W F I I GOUDA Markt 63-64 JV WOENSDAG 24 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Nieuwerkerk aan den IJssel. en WADDINXVEEN - Biljartver- 1 t 1 the Dark. Een film van Lars von Trier met onder andere Björk, Catherine Deneuve en David morse. De Tsjechische immi grante Selma is een alleenstaan de moeder die werkt in een staalfabriek in een Amerikaans plattelandstadje. Samen met haar vriendin Kathy droomt ze van glamour en geluk en weet ze haar eentonige bestaan te (2005-2015) en de Vijfde nota over de Ruimtelijke Ordening geven op het grondgebied dat bij Waddinxveen hoort, zonder dat ze daarover overleg hadden in de drie gemeenten, iting is werkt voor, met de huurders. htmg die met de aan- bewonerscommissies ;en van die een Eline en Sifra wonnen de werkstukkenwedstrijd nieuwe Junior Informatieboekje ’de Olifant’. WADDINXVEEN - In Kreater draaien de volgende films: (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN - Ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van Zorgcentrum de Zevenster te Zevenhuizen wordt er op zaterdag 27 oktober een kra- mendag gehouden. Iedereen is wijsfondsen van Wolters- Noordhoff. Dat wilde de re dacteuren graag vieren met de kinderen zelf en schreven de wedstrijd uit. Enorm veel scholen en kinderen vroegen informatie aan en zo kwamen er vele leuke, boeiende, grap pige en interessante werk stukken binnen.Veel kinderen stuurden hun werkstuk via e- mail. „Maar daar hadden we geen criteria voor hoor”, ver telt een woordvoerder. „Handgeschreven of met de computer gemaakt, dat kon allebei.” De jury vond het boekje over de olifant van Sifra en Eline toch wel heel bijzonder. „Het was heel leuk geschreven, ze kozen voor een bijzonder dier waar heel veel kinderen wat over willen weten en ze beschreven het dier van de geboorte tot de dood, zelfs met een stukje over water pret. Het werd een prachtig boekje waar een trefwoor denlijst niet aan ontbrak en het ziet er ook zeer verzorgd uit”, sprak de uitgever terwijl de winnaressen glunderend naast hem staan. Natuurlijk hoort er ook een prijs bij als je zoveel lovende woorden krijgt over een werkstuk. Het is een heel bij zondere prijs, namelijk ’eeuwi ge roem’. Het zal in de Junior Informatie reeks worden uit gegeven als een echt informa tief boekje. De boekjes in de ze reeks van De Ruiter’s Documentatiecentrum wor den op duizenden basisscho len gelezen en staan in de meeste bibliotheken. Op de eerste exemplaren moeten Sifra en Eline nog even wach ten, maar om toch alvast een indruk te krijgen mochten ze de voorkant van het boekje vast onthullen. Om de tijd dat ze moeten wachten niet te lang te laten duren, kregen ze ook nog een serie boeken mee. De school zelf kreeg ook nog een prijs, namelijk een abon- WADDINXVEEN - De rommel markt die de Muz.Ver. Concordia op zaterdag 13 oktober had ge houden in clubgebouw De Hoge Noot, is zeer goed verlopen. De opbrengst bedraagt 2.065,-. Tussen 08.00 uur en 14.00 was er voldoende belangstelling voor de diverse artikelen die opge steld stonden in de beide lokalen van het clubgebouw, zoals elek trische apparaten (tv’s, radio’s, lampen), huishoudelijke artikelen (kopjes, mokken, borden, bestek, glaswerk, etc.), boeken en speel goed. De volgende rommelmarkt zal weer in het voorjaar gehou den worden. PALLET'UITVERKOOP! nement van drie jaar op één van de reeksen uit de Junior Informatieboekjes. Zoveel prijzen, daar moest taart op worden gegeten. En natuurlijk niet zomaar een taart, nee, eentje met een grote afbeel ding van het boekje erop. Hartstikke leuk vinden de prijswinnaressen het. „Toen de juf het zei sprongen we een gat in de lucht”, vertelt Sifra. „Ook de prijs vinden we heel leuk. Meestal schrijven grote mensen de boeken, nu ook een keer kinderen”, vult Eline aan. En ook op de dag van de prijsuitreiking zelf kon het plezier niet op. Zelfs een camerateam van het jeugd journaal kwam langs om de gelukvogels te filmen en zo konden de twee het ’s avonds op televisie nog eens allemaal goed bekijken. Vervelen zullen de twee vriendinnen voorlopig niet, ze werken allebei alweer aan een nieuw werkstuk. Eline over baby’s en Sifra over kippen. VERMIST: Waddinxveen: Poes, Grijs, effen donker, geringde staart, roze aan neus en aan I oor (Zuidkade). GEVONDEN: Waddinxveen: Poes, cypers, wit te voeten, jong. (Piasweg). Voor het gratis registreren van ver miste en gevonden dieren: 0186- 601199. Kijk voor recente gege vens op www.dierencentrale.nl ^M had uitgeschreven meentedag op 29 sep- Meer dan honderd namen een gokje en i beer een naam, 115 Chouzenoux. De lezing gaat over poëten, musici en troubadours die in de twaalfde en dertiende eeuw veel invloed hadden aan de ho ven. De avond is gratis voor le den en cursisten. Introducés betalen 10 gulden. aldus Jonkman. Die eenheid was er tot voor kort nog niet. De gemeenten Waddinxveen en Gouda stuur den half september een brief naar de drie gemeenten, waarin ze schrijft ontstemd te zijn WADDINXVEEN - Er is op 27 oktober een bingo in het Zuid honk. Er worden acht rondes en één superronde met superprij- zen gespeeld. De hoofdprijs van de superronde is ter waarde van 100,00. De totaalprijs voor alle rondes is 12,50. Aan het einde is er nog een loterij met een hoofdprijs ter waarde van 50,00. De jackpot staat op 75,00. De zaal is open om 19.30 uur en de start is om 20.00 uur. Jeugd heeft alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. De zes gelukkige prijswinnaars mochten afgelo pen week hun prijs in ontvangst nemen. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, iedereen is Hollandse lekkernijen, speel goed, bloemen en fruit en di verse spelen zoals de spiraal en een wedstrijd Tuba blazen. Spe ciaal voor kinderen is er een springkussen een grabbelton, ballonnen en een speciale schminkkraam. Deze dag wordt geheel omkleed met live-mu- ziek. 's Morgens zal de huismu- zikant van de Zevenster, Klaas WADDINXVEEN - Op vrijdag 26 oktober is er koppelklaver- jassen in buurtcentrum ’de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het Vrijdag 2 november: Dancer in buurtcentrum aan de C. Huy- genslaan. REGIO - De politie heeft op zaterdag 20 oktober van 09.00 uur tot 20.30 uur een jachtwet- controle gehouden in Nieu- de huurders werkerk a/d IJssel, Moordrecht, woning huren Zevenhuizen, Moerkapelle, Bo ers Midden- skoop en Waddinxveen. In Moerkapelle en Zevenhuizen werd een klein aantal vissers gecontroleerd. De papieren bleken in orde te zijn. In Waddinxveen werden aan de 6e Tochtweg acht jagers gecontroleerd. Vier jagers toonden naderhand hun jacht akte en kregen de ingenomen geweren terug. Aan de J.C. Hoogendoornlaan in Boskoop werden zes jagers gecontro leerd, tien vissers aan de Mid- delburgseweg en twee vissers aan het Jagerpad. Eén visser werd in de gelegenheid gesteld zijn papieren te komen tonen. In Moordrecht werd een 63-ja- rige jager aangehouden met open, aanvang 20.30 QVO H J 6 H verboden hagelpatronen. Tegen de jager is proces verbaal opge maakt. Op de Westringdijk werden twee vissers gecontroleerd. Zij werden in de gelegenheid ge steld om de papieren te komen tonen. In Nieuwerkerk aan den IJssel in het recreatiegebied Hitland werden acht sportvissers ge controleerd. Drie personen kregen een proces verbaal voor het niet in het bezit zijn van de sportvisakte. Twee vissers werden in de ge legenheid gesteld om de papie ren te komen tonen aan het bureau. Een 56-jarige vrouw uit Rotterdam kreeg een proces verbaal voor het laten jagen van haar hond in het recreatie gebied. De politie zal dit jaar nog op nieuw een jachtwetcontrole uitvoeren. WADDINXVEEN - Het Diabe tes Fonds houdt van 28 oktober tot en met 3 november de 20e landelijke collecteweek. Het Diabetes Fonds financiert het merendeel van al het weten schappelijk onderzoek naar dia betes in Nederland en gaat sa menwerkingsverbanden aan met het buitenland om grote onderzoeken te verwezenlijken. Centraal doel is het ontstaan van diabetes stoppen en be staande diabetes genezen. Met de opbrengst van de collecte fi nanciert het Diabetes Fonds het gemeenschappelijk onderzoek dat oplossingen voor diabetes dichterbij brengt.Voor meer in formatie: tel. 033 - 4622055. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Alliance Fran^aise Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer organiseert maandag 29 okto ber een soirée in de zaal van de Immanuëlkerk, Beatrixlaan 2 in Waddinxveen. De zaal gaat om 20.00 uur uur. Het thema van de avond is ’Les Troubadours du Limousin’ door mevrouw V.O. v.d. Spek- eniging ’Sportvrienden’ organi seert de tweede in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2001 /2002. Er wor den op deze avond 3 rondes gespeeld. De avond begint om 20.00 uur in Café Sport Kerk straat 11Kosten per deelne mer bedragen 5,-. WADDINXVEEN - Als ze een werkstuk maken, dan lezen Eline (9) en Sifra (II) zelf ook vaak Junior Informatieboekjes. Binnenkort kunnen kinderen uit heel Nederland hun Junior Informatieboekje lezen als ze iets over olifanten willen we ten. Want Sifra en Eline won nen de landelijke Wolters- Noordhoff werkstukkenwedstrijd en de hoofdprijs is de uitgave van het winnende werkstuk in boekvorm. Dolenthousiast gingen de twee dikke vriendinnen aan de slag toen ze van de werk stukkenwedstrijd hoorden. Eerst een onderwerp beden ken natuurlijk, maar dat was niet zo moeilijk. „In de boe kenkast achter in de klas staat een heel mooi boek over oli fanten. Dat had ik al vaker zien staan en ik vind het een heel leuk beest”, vertelt Sifra. „Thuis kijken we vaak naar natuurfilms en dan zie je de olifant ook en ik vind het een onwijs mooi dier. Hij is heel groot, heel slim en heeft mooie slagtanden. Wist je dat de olifant als enige dier met zijn neus in zijn oog kan krab ben?” Eline was het me Sifra eens en samen gingen ze aan de slag. Na schooltijd natuurlijk, want het was geen opdracht. „We hebben ons gelijk niet meer verveeld. We vonden het hartstikke leuk om te doen”, vertelt Eline. De taken werden goed verdeeld. Eline schreef de teksten en Sifra zocht de plaatjes erbij en knipte die dan uit. Zelfs de kleur en soort pennen wer den zorgvuldig uitgezocht. De jury van Wolters-Noord- hoff ontving naast de inzen ding van de Waddinxveense dames ruim tweehonderd werkstukken over uiteenlo pende onderwerpen. Dat maakte de keuze natuurlijk erg moeilijk. „Het waren sta pels werkstukken die we alle maal hebben gelezen. Dagen en avonden lang", vertelt een afgevaardigde van de uitgever ij. „Daarbij hebben we erop gelet dat het leuk geschreven is, of er leuke plaatjes bij zit ten en of het onderwerp pas te in de boekjesreeks.Toen bleven er vijftien werkstukken over en moesten we gaan kij ken welke de aller, aller, aller beste was. Er is natuurlijk maar één echte winnaar” Aanleiding voor de prijsvraag is het dertigjarig bestaan van De Ruiters Documentatiecen trum, een van de basisonder- EEN - Hoe heet was de prijsvraag WADDINXVEEN - De Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen houdt op woensdag 14 november een Et hiopië-avond in het Anne Frank- centrum. De avond begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk voor iedereen. Hoofdonderde len van het programma zijn een inleiding door Peter Huisman (Novib) over de projecten die door de Kerngroep worden on dersteund en een presentatie over de culturele rijkdom van Ethiopië door vertegenwoordi gers van NETHIO, een organisa tie van Ethiopiërs in Nederland. ren Dave en Suzan i, Tom Speksnijder, Bouwman en Wiard -. Ook konden kinde- doen een kleurplaten- J. Daar was minder oor, wel was er een Roy Straver. hiertoe ligt in handen van wethouders Ruimtelijke Orde ning van de betrokken gemeen- Waddinxveen ook nog ten. Burgmeester Jonkman van Waddinxveen is tevreden te ruggekeerd van „Nu is alles erop gericht om eenheid te krijgen.Verdeeldheid moet je voorkomen. Je moet niet met de ruggen, maar met WADDINXVEEN - Bij wijk- en speeltuinvereniging ’De Padde stoel’ wordt vrijdag 26 oktober weer een bingo avond georga- voor de Zuidplaspolder op ba- visie die de gemeentes Moord- niseerd. De entree is gratis en sis van de ruimtelijke visies die recht, Nieuwerkerk aan den IJs- er worden tien rondes bingo de gemeenten al gemaakt heb- sel en gespeeld plus éénmaal een ben als voorbereiding op de in- Zevenhuizen-Moerkapelle ont- drankenronde. Ook is er een tegrale herziening van het wikkeld had, ook invulling werd loterij. De zaal is gelegen aan de Streekplan Zuid-Holland Oost Lijsterbesstraat 18 en gaat om 19.30 open en de eerste ronde start 20.00 uur. De volgende (2010-2030). De voorbereiding gevoerd. Die werkwijze stond bingo-avond is zaterdag 24 no- hiertoe ligt in handen van de de gemeente Waddinxveen niet vember. wethouders Ruimtelijke Orde- aan en schreef een brief waarin eens meedeelde het volstrekt on eens te zijn met de invulling van het Waddinxveense deel in de het overleg. Zuidplaspolder. „Een afstem ming met de regionale behoef te zou op zijn plaats zijn ge weest”, schreef de gemeente Waddinxveen. De colleges hebben tijdens het de gezichten naar elkaar staan”, overleg de intentie uitgespro ken om voortaan gezamenlijk op te trekken bij de ruimtelijke invulling van het gebied tussen Zoetermeer, Gouda en Rotter dam. Zo spoedig mogelijk wil len de gemeentebesturen ko men tot een gezamenlijk plan over het feit dat in de gebieds- voor de Zuidplaspolder op ba sis van de ruimtelijke visies die worden tien rondes bingo de gemeenten al gemaakt heb- sel ben als voorbereiding op de in tegrale herziening van van Schie zijn repertoire ten gehore brengen, ’s Middags zal het straatorkest ’Het komt ooit Goed’ door en om het ge bouw ’dweilen’. De gehele dag zal ook het Rad van Avontuur draaien. Alle activiteiten zullen tot circa 16.00 uur duren. Op woensdag 31 oktober wordt er nog een concert gegeven door het Gewestelijk Seniorenor kest. Behalve de bewoners van de Zevenster zijn ook andere geïnteresseerden van harte welkom. Het concert zal begin nen om 14.30 uur. zijn daarmee de auteurs van het (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) kléin Inschrijven vanaf 19.45 uur bij hotel, café, restaurant De Unie, Kerkweg Oost 226 in Waddinx veen. Het klaverjassen begint om doorbreken dankzij een rijke fantasie en haar passie voor musicals. Selma lijdt aan een ongeneselijke oogziekte en ver liest langzaam haar gezichtsver mogen. Haar zoontje Gene is hetzelfde lot beschoren. Daar om werkt ze dag en nacht om voldoende geld te sparen om hem tijdig te kunnen laten ope reren. De aanvang is 20.00 uur, toegangsprijs: 10,00 p.p., Pas 65+/ CJP: 8,00 p.p., Kreapas: 6,50 p.p. Woensdag 7 november draait de kinderfilm Chicken run. De kippen staan onder grote druk. Leggen ze te weinig eieren, dan belanden ze acuut in de soep van de tirannieke boerin.Vluch- ten lukt niet, maar de redding komt uit de lucht vallen in de vorm van de uit het circus ont snapte vliegende snoeshaan. De film duurt 90 minuten, de toe gangsprijs: 3,50 p.p. en 2,00 voor Kreapashouders. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, tel. 0182- 614422. 20.15 uur.Tijdens de avond plaspolder was het onderwerp van gesprek vorige week worden vier rondes gespeeld, dinsdag in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel. Het gesprek was aangevraagd door Waddinxveen en Gouda, die graag over dit onderwerp wilden praten met welkom. Na het kaarten zal er de gemeentes Zevenhuizen/Moerkapelle, Moordrecht en een prijsuitreiking plaatsvinden met leuke prijzen. de naam Bolleke be- wonnen een prijs. Af- welkom vanaf 10.00 uur ’s mor- week konden ze die gens aan de Leliestraat 3. Er zijn diverse kramen te bezoeken zoals de verkoop van tweede hands boeken en puzzels, oud- - - 2 mensen om van

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13