Keniaan Olengura achterhaalt Van Damme in Coenecooploop Mark van Putten leidt bij de schakers Korbis verspeelt voorsprong Flyers Heren I wederom: net niet Heren Gouwestaete Jeu de boules journaal knap langs Futen Karatevereniging Kurai in de prijzen V WOENSDAG 24 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Volle winst Be Fair dames SS Be Fair verslaat koploper Rohda WADDINXVEEN - Voetbal club Be Fair zorgde in de in haalwedstrijd tegen koploper Rohda’76 voor een geweldi ge verrassing. Hoewel vier vaste krachten, Rene Min nee, Ron van Tol, Marco Ver- zijl en johan Scheuierman ontbraken zorgde deWad- dinxveense formatie voor veel strijd. Martijn Peters on derscheidde zich als vrije verdediger. Het werd in de eerste helft 0-1 door doel punt van Raymond Schijff, die de bal na een goede actie van Ehmed Saouny en Wim van der Starre inkopte. Daarna vergat Be Fair verder uit te lopen. Vangsten HSW wisselvallig Geen verrassingen bij schakers Moerkapelle d e «4» «LT I .A Het team van karatevereniging Kurai keerde tevreden terug van het NK. (Foto: PR.) Bij het opdraaien van het laatste rechte stuk naar de eindstreep was Van Damme, die een week eerder in de marathon in Eind hoven de strijd na dertig kilo- Mouade Boussaid. Inmiddels was het derde acht tal bezig geweest met zijn uit wedstrijd tegen Hillegersberg. Tegen het einde van de avond kwamen er boodschappers een stevige overwinning melden: vijf partijen gewonnen, een verlo ren, twee gelijke spellen. Na een stevige overwinning in de eerste ronde ziet het er voor het derde gezond uit, al moe ten er nog vijf wedstrijden vol gen. In de interne competitie is de stand aan de top: I. M.van Putten, 2. E.Hennink, 3. Van Wouden-berg, 4. WHennink, 5. Van der Knaap, 6. Van der Belt, 7. Philipse, 8. Van Os, 9. N.Dan nis, I0. Den Drijver. wel Korbis het overgrote deel van de wedstrijd aan de goede kant van de score bleef, moes ten de Waddinxveners in de slotfase met I3-I4 capituleren voor de lager geklasseerde te genstander. Opnieuw speelde het geringe rendement bij bal bezit Korbis uiteindelijk parten: een veldoverwicht wordt on voldoende in doelpunten omge zet. Hierdoor kon het gebeuren dat Korbis na het laatste fluit signaal, na met 4-I te hebben voorgestaan, alsnog met lege naar zijn hand weten zetten. De partij was meteen beslist en hij ging welverdiend met een derde plaats naar huis. Ook de spirit prijs voor de meest technische vechter werd aan Disu toege kend. In totaal namen 13 andere nationale en internationale kyo kushinkai scholen deel aan het Nederlands Kampioenschap. ’Een sieraad is mooi als het perfect aansluit bij de persoon die het draagt’. In de tweede helft ging Roh da op jacht naar de gelijkma ker. Er volgden veel hoge bal len op het doel van Be Fair. Een kwartier voor tijd werd het gelijk, maar daarna pakte Be Fair toch nog de volle winst. Uit een voorzet van John Slagboom schoot Ray mond Oldenburger hoog in: I -2. Het programma voor zaterdag: Be Fair-PKC, Moer- kapelle-DRGS, zondag: Flore- ant-WSE (wedstrijd van de week),Waddinxveen-GSV, G roen eweg-Bergambacht. WADDINXVEEN - Afgelo pen zaterdag viste de Hen- gelsportvereniging Waddinx- veen (HSW) de tweede wedstrijd voor de winter competitie. Er werd gevist in de Ringvaart nabij de Kaag, er deden 18 hengelaars mee. De vangst was op sommige plaatsen goed. Deelnemers die bijvoorbeeld pal voor het haventje visten vingen rede lijk tot goed brasem. Elders moest men alles uit de kast halen om een visje te van gen. De uitslag was als volgt 1. J.van Elswijk I l.9IOgram, 2. R. Poldervaart 10.410 gram, 3. A. van Leeuwen 9.980 gram, 4. G. Reijm 8.700 gram, 5. E. Keizer 4.630 gram. De volgende wedstrijd is op 3 november. Er wordt dan gevist in het Noordzee- kanaal.Vertrek vanaf het sta tion NS is 06.00 uur. Kleiweg 80. Gouda, tel.: 0182-524115 p Woody Blues uit Woubrugge was de tegenstander. De eerste helft ging redelijk gelijk op.Toch had Flyers het betere van het spel, maar dit kwam niet hele maal tot uitdrukking in de sco res. Ruststand 19-12. De tweede helft ging het scoren aan Wad- dinxveense kant een stuk beter. Hierdoor kwam men geen enkel moment in gevaar en was de eerste overwinning een feit. Uit slag 49-31Topscoorder: Joyce Kars met 11 punten. Heren 3 liet het in de tweede helft flink liggen. De eerste helft werd nog afgesloten met een 28-28 stand. In de tweede helft ging het mis. Woody Blues nam het initiatief en Flyers bleef achter de feiten aanlopen. Uitslag 53-71. Tops coorder: Harry van Engen met 23 punten. PAGINA 19 nis te kunnen spelen. Bij de ove rige teams bleef Korbis 2 in de race voor de koppositie door een I I -16 overwinning op ODI I (Schiedam). Het derde team van Korbis boekte een ruime overwinning van 4-I4 tegen Ar- gento 2 (uit Schoonhoven). De B2 verspeelde de kansen op het kampioenschap door een 6-I2 nederlaag tegen de Regenboog Bl. De B3 verloor van Vrien denschaar BI (uit Bodegraven). Alleen de C4 pakte een puntje door een 3-3 gelijkspel tegen GKV C3 (uit Gorinchem). komen in de wedstrijd. Zij kwa men zelfs terug tot 6-7 en de spanning was weer helemaal te rug in de wedstrijd. Erik van Wijland en Marc Faber schoten hun ploeg in deze pe riode naar een 6-8 voorsprong. In de vierde periode bleek dat de Futen in de derde periode te veel energie hadden ver bruikt en gaven de Gouwestae- teheren weinig kansen weg. Pe ter van Bergenhenegouwe (2x) en Jaco de Jong mochten de eindstand bepalen op 7-II. Een knappe overwinning van de Gouwestaeteheren, die hier mee nog steeds volop mee doen in de race om het kam pioenschap in de eerste Klasse Bond. in 35.10, clubgenoot Jan de Jong werd negende in 35.45. Bij de veteranen 2 zegevierde Victor Maily voor Wil Sparreboom en Rien van der Wilt. De wedstrijd bij de dames werd gewonnen door Mounia Aboulahcen, die voor België uitkomt, in een tijd van 34.34. Zij bleef Annelieke van de Sluys en Suzanne Wiert- sema voor. Van de Sluis, eerder tweede in de Goudse Singel- loop, is op 2 december van de partij in de marathon van Lis sabon. Op 7 oktober werd zij vierde in de Singelloop in Bre da. De zieke Irma Heeren ont brak, ook Gretha Koens was niet van de partij. Sonja Hooge- brugge-Klein (AV’47), die na haar huwelijk in mei in Wad- dinxveen woonachtig is, kwam tot een tijd van 42.29. Zij had duidelijk last van de warmte. „Ik had gehoopt een tijd onder de veertig minuten te lopen”, zei Sonja Hoogebrugge. „In de Goudse Singelloop kwam ik tot 39,59. Mijn persoonlijk record is 37.16. Maar dat is al wat jaar tjes geleden. Bij koeler weer was ik sneller geweest. Niette min was het een mooie wed strijd.” De vijf kilometer werd Waddinxveen zijn. Twee teams sleepten een overwinning in de wacht. Waddinxveen 3 met W.Versluis/E.Nieuwland/A.Roo s en Rob, Ron en Fred van Dij ken behaalde 22 punten en neemt daarmee een 2e plaats in met I punt achterstand op de koploper. Waddinxveen I met I.Matla/H.Verwaal/B.Mon- ster/C.Monster/A.v.Ofwegen/ L.Roos behaalde I9 punten en staat 3e. Waddinxveen 2 met B.Sas/A.v.d.Velde/E.Springer/ T.Springer/H.v.Woudenberg/J.J oziasse won de wedstrijd niet, maar behaalde 8 punten en staat daarmee op de 6e plaats. teen een stuk achter, maar acti veerde de resterende stukken en won de partij. Jaap Smit breide een dubbele aanval met de dame in de stelling in, over tuigd, dat zijn tegenstander dat wel zou zien. Niet dus. Stuk- winst voor Jaap en met vast houden ook partijwinst. Jeroen van der Veen was tegen Izak van der Vlist niet helemaal bij de les en werd rap matgezet. Gerard Torenbeek maakt de in druk, gezien zijn vele gelijke spellen, dat hij een vreedzaam man is. Maar over zijn remise tegen Joël de Roodt was hij niet tevreden: er had z.i. meer in gezeten. Jaap van der Heiden was betrekkelijk vlot klaar met WADDINXVEEN - Flyers He ren I kwam tegen Lokomotief één score te kort’voor de over winning. Winst was er voor Da mes 2 en Jongens Mini’s I. De wedstrijd van Heren I tegen het' Rijswijkse Lokomotief was niet alleen spannend, maar stond ook op een hoog niveau. Vooral de driepuntspecialisten lieten zich behoorlijk zien. Liefst I7 driepunters werden er ges coord, waarvan Rudo Van Loo er zeven voor zijn rekening nam. Mede door deze score bleef Flyers in de wedstrijd, maar het was Lokomotief dat toch het betere van het spel had. De eerste periode werd af gesloten met 23-29. In de twee de kwam Flyers terug, stand nu 47-48. De spanning was om te snijden en Flyers gooide alles MOERKAPELLE - In de zeven de ronde waren er bij de uitsla gen geen grote verrassingen. In de kop speelde de nummers I en 2, Gerard van Ommeren en Arno Luinenburg tegen elkaar. Na een blunder van Arno kon Gerard makkelijk het punt bin nenhalen. Jesse van Elteren, had het tegen Wouter Vroeginde- weij een stuk lastiger. Wouter speelde na een kleine openings- fout taai door, Jesse maakte de partij met een fraaie combina tie af. Ook deze week had Wim Vroegindeweij geen problemen om snel te winnen, dit keer van Michiel Rensen.Jacques de Lan ge speelde tegen Maarten Vroegindeweij sterk, maar kon het niet afmaken: Maarten won. Marcel de Haan speelde rustig tegen Kevin Bakker en toen Ke vin een fout maakte was het snel afgelopen. Jan Blok speelde te aanvallend tegen Hugo van Elteren. Hugo strafte dit af, na dat hij 2 pionnen had gewon nen was de partij over. Verder een remise van Dirk Molenaar tegen André Nieuwlaat en de eerste overwinning van Wim Westerman tegen Sjaak Kou- wenhoven. De stand bovenaan: IGerard van Ommeren; 2. Jes se van Elteren; 3. Wim Vroegin deweij. WADDINXVEEN - Keukencen trum Be Fair dames I speelde af gelopen zaterdag in de Waddinx- veense sporthal de Groenswaard de promotieklassewedstrijd te gen De Valk dames I. Be Fair, nummer 8 in het klassement, was erop gebrand om deze wedstrijd punten te pakken tegen de num mer I2. In de eerste set kwam het spel van Be Fair niet goed uit de verf. Na een gelijkopgaande strijd won Be Fair uiteindelijk de eerste set met 26 - 24. In de tweede set kwam Be Fair ook niet toe aan het beoogde snelle combinatie spel, maar de set werd na diverse wissels opnieuw in het voordeel van Be Fair be slist (25-21Pas in de derde set werd duidelijk dat Be Fair meer wilde. Een sterke servicebeurt van Christa van der Starre werd door De Valk onderbroken met een time out Desondanks liep Be Fair met 12 punten uit. Deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven en de set ging met een dikke overwining, 25-14, wederom naar Be Fair. In de vier de set begon met Be Fair met een andere opstelling en moest opnieuw zoeken naar de juiste vorm. Door geconcentreerd spel en tactische ballen werd de ach terstand in gelopen en kwam de stand weer gelijk, 10-10.Vanaf dat moment ging ook de strijd weer gelijk op en uiteindelijk kon Be Fair met een tactische bal in het centrum ook deze vierde set naar zich toe trekken. (25-22) en alle 5 de wedstrijdpunten pak ken. De volgende wedstrijd van Be Fair staat gepland op 3 no vember uit tegen Utrecht 3. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Voor Jeroen van Damme duurde de dertiende Coenecooploop vijfhonderd meter te lang. De Brabantse atleet, afkomstig uit Etten-Leur, had vanaf de vierde van de tien te lopen kilometers de leiding. Zijn grootste voorsprong bedroeg 150 meter, daarna zakte de ze bij terugkeer op de Kanaaldijk tot 50, 40 meter. Daar na kwam het achtervolgende groepje van vier atleten met Sammy Rongo Olengura snel naderbij. Het eerste herenteam speelden af gelopen zondag tegen de Futen in Amstelveen. De Futen met uit de kast haalden op terug te ex-international Gert Groot in de gelederen is altijd een ge duchte tegenstander. Na de verloren partij tegen de Kemp vis vorige week mocht het team dus weer vol aan de bak. De opening was voor De Fu ten, die als snel op een 2-0 voorsprong stonden. Jaco de Jong bracht de stand in deze periode snel weer gelijk door 2 fraaie afstandschoten. In de tweede periode kregen de heren van Gouwestaete steeds meer grip op de wed strijd en liepen uit naar een 3-6 voorsprong door doelpunten van Jaco de Jong (2x), Mark Mommers en Marc Faber. On danks deze voorsprong bleven beide ploegen aan elkaar ge- wat het bezat in de strijd om de tegenstander bij te blijven. Dat lukte wonderwel. Stand na de derde periode 66-66. Het begin van de laatste periode zag er hoopvol uit. Lokomotief kwam in een dip en Flyers liep uit tot 76-71, maar toen was de kaars opgebrand. De Waddinxveners hadden gegeven wat zij in huis hadden en de mannen uit Rijs wijk hadden nog enige reserve en maakten daar professioneel gebruik van. Langzaam kwam men dichterbij en het eindsig naal kwam met de stand 81 -83. Jammer van het verlies, maar de toeschouwers hebben genoten van een goede wedstrijd. Tops coorder: Rudo Van Loo met 29 punten. Dames 2 heeft lang moeten wachten op de eerste wedstrijd van het seizoen. jan Olofsen. Iedereen heeft ge vochten, een aantal kwam net wat conditie te kort. Stephanie heeft in de strijd om de 3e en 4e plaats flink partij gegeven, maar moest na een verlenging haar meerdere erkennen. In de strijd om de derde en vierde plaats bij de heren I6/I7 jaar zwaar ge wicht heeft Disu Nzeza de partij W’VEEN/BOSKOOP - Het waagd en was het een aange naam duel. In de derde periode waren het De Futen die alles De start van de vijf kilometer van de Coenecooploop in Waddinxveen. Deze race werd gewonnen door Leon van Rooyen. (Foto Artistic Art Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Voor het interne kampioenschap dou- blette zijn op 16 oktober weer 3 wedstrijden gespeeld. De meeste koppels hebben nu 11 van de I9 partijen gespeeld. Eén duo gaat ongeslagen aan kop. De stand aan kop: I .N.Schifferling/S.Tabben 12-12-93+; 2.R.Hulskamp/H.Cammeraat I I-I0-67+; 3.L.Roos/Rob v.Dij- ken I I-I0-48+. Inmiddels is er op I3 oktober een afdelingscompetitie gestart voor sextetten. Hiervoor hebben zich 8 teams ingeschreven, waarvan er 3 van gewonnen door Leon van Rooyen in een tijd van 17.07 voor Erwin van Voskuilen en Vincent Anker. Bij de dames won Marieke Boekstein voor Jolanda van de Maaten en Jacky Vogels. De prijzen werd uitge reikt door voorzitter Hans An- dela van de schaatsvereniging Gouwestreek. Burgemeester Fedde Jonkman, die regelmatig aan zijn conditie werkt in het Coenecoopgebied, verrichtte het startschot. Hij was daar door niet in staat zich aan te sluiten aan het langgerekte veld van lopers. De uitslag van de I0 km: man nen: I. Samuel Rongo Olengura (Kenia) 29.23, 2. Christian Ne meth (België) 29.29, 3. Onesp- hore Nkuziamana (Burundi) 29.30,4.Jeroen van Damme (Et ten-Leur) 29.35, 5. Peter Rabu- ru (Kenia) 29.39, 6.Aziz Bougra (Marokko) 29.57, 7. Wim Borns 30.25,8. Leonid Shvetsjov (Rus land) 30.28,9. Aden Yousoef Fa rah (Somalië) 30.31, lO.Wim de Keijzer (België) 30.32, I2. Said Kanfaoui (Gouda) 30.54, vrou wen: I. Mounia Aboulahcen, 2. Annelieke van de Sluys, 3. Su zanne Wiertsema. gen de oud-kampioen Wim van Vuuren overeind met een hard- bevochten remise. Ronald Dan nis maakte betrekkelijk korte metten met Laurens Ellers, die anders wel in is voor een taaie verdediging. In het bekertoer nooi ging Jan Muit ten onder tegen Peter van der Belt, maar daar was niet eens tijdnood aan te pas gekomen. Ook in het be kertoernooi won Albert Prins (van het tweede) tegen Dirk van Offeren (van het vierde), wat overigens niet vanzelf spreekt. Jaap van Sandijk stond een tijd lang superieur tegen Herman Smitskamp, maar wist daarmee geen raad en werd ten slotte in tijdnood mat gezet. Kees Klaas- sen won tegen een speler van het eerste, Anton van Nieuker- ke. Maar Kees is een vaardige tegenstander. Bert van der Knaap won een serieus gevecht tegen Wim van de Hoek. Ton Kuiper stond tegen Jan Kraijes- teijn twee maal zo vlug als me- dige verwacht hoewel hij vorige week in de marathon in Eindho ven toen hij als haas fungeerde al na dertien minuten opgaf. Shevtsjov, afkomstig uit een dorp 900 kilometer ten zuid oosten van Moskou, brengt het grootste deel van het jaar door in Amerika waar hij als arts werkt. Hij logeert twee weken in het huis van Wilma van On na, die vorig jaar in Waddinx veen won, maar nu voor een trainingskamp in Amerika ver blijft. De Coenecooploop was voor Leonid Shvetsjov een goe de training voor de ma rathon volgende week in Frank- V furt. Shvetsjov werd in 1 Waddinx- veen achtste in een tijd van 30.28. De 27-jarige Boskoper Hans van Beek verbeterde zijn per soonlijk record en liep een tijd van 3I.5I. „In de eerste ander halve kilometer liep ik met de grote groep mee, daarna ben ik met Danny in ’tVeen van llion (Zoetermeer) doorgelopen. Na negenenhalve kilometer ver snelde hij en dat tempo kon ik niet aanhouden.Toch zat er nog een pr in en daar ben ik tevre den over”, sprak Van Beek, die zondag van de partij is in de Dotterbloemloop in Zoeter meer. Beste veteraan was de Belg Mark van de Hoven voor Willem Boon (De Spartaan) en Fred van Zoest (AV’47). Van Zoest: „Na vier kilometer moest ik Willem Boon, die net veteraan is geworden, laten gaan”, sprak de Boskoper, die eerder het Westland-circuit won en nu tot de Flora-cross op zaterdag 3 november in Bo skoop rust neemt. Bert Koster (AV’47) werd zevende veteraan De Rus Leonid Shvetsjov, die laat aan de startlijst werd toe gevoegd, liep met nummer I Van Shvetsjov, die een tijd van 2.09 op de marathon achter zijn meter staakte, koploper af. Hij naam heeft staan, werd het no- werd voorbij gegaan door de soepel lopende Samuel Rongo Olengura en op de laatste hon derd meters ook nog door de Belg Christian Nemeth en de atleet uit Burundi Onesphore Nkuzimana. Jeroen van Damme werd vierde en was daarover dermate teleurgesteld dat hij na afloop onmiddellijk het hazen pad koos en speaker en pers verbouwereerd achter liet. Het weer was zaterdag prachtig in Waddinxveen. Er kwamen liefst 850 atleten op de diverse afstanden in actie. De tempera tuur'van 20 graden weerhield echter Olengura van een verbete- ring van het parcoursre- cord. Dat staat sinds I995 met een tijd van 27.51 op naam van Greg van Hest, die kort geleden werd ge opereerd aan zijn achillespees. De tijd van Olengura, 29 min. en 23 sec. was zelfs de slechtste van de laatste acht Coenecoop- lopen. In I999 kwam de Ethio piër Mesefis Hailu nog tot 28.50, vorig jaar bracht Jean Daysenga uit Burundi nog 29.02 op de klokken. De achterstand van Van Damme op Olengura bedroeg 22 seconden: 29.35. De tegenwoordig in Gouda woon achtige Aziz Bougra werd zesde in 29.57. De Gouda-atleet Said Kanfaoui kwam als twaalfde over de eindstreep in 30.54. „Een mooie tijd”, concludeerde Kanfaoui, die vorig weekeinde eveneens de marathon in Eind hoven liep. „De eerste vijf kilo meter werd er hard gelopen. Die werden binnen de vijftien minuten afgelegd. Het laatste stuk ging het met mij beter. Op de laatste twee kilometer kon ik mijn positie nog verbeteren.” WADDINXVEEN - In dat op zicht is het verhaal eentonig: Mark heeft ook zijn zesde par tij in de interne competi-tie ge wonnen. Dat hoeft nog niet veel te zeggen, maar gezien het niveau van zijn tegenstanders zegt het veel. Men zal rekening moeten houden met een kandi daat voor het kampioenschap, al zal Ryan den Drijver bij voorbaat niet veel illusies ge had hebben. Maar hij had zijn stukken ook te weinig ontwik keld. Er zijn meer kandidaten. Hans van Woudenberg won van Wim van Os, maar hij kroop door het oog van een naald. Wim stond kennelijk beter, maar had veel bedenktijd gebruikt en kon in een halve minuut het karwei niet afronden. Marco de Bruijn had een soortgelijk probleem tegen Barthold Jansen: goede stelling, geen bedenktijd meer, in de laatste seconden verloren stelling. De vierde tijdnoodspe- cialist, Peter de Louw, bleef te- WADDINXVEEN - Korbis heeft afgelopen zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ventura Sport (uit Strijen) een onver wachte nederlaag geleden. Hoe-, handen stond. Door het verlies tegen Ventura Sport lijkt Korbis zo langzamerhand af te haken in de strijd om de titel in de der de klasse, al zijn de krachtsver schillen in de klasse niet groot en maken concurrenten elkaar voortdurend punten afhandig. Zaterdag zal Korbis de wed strijd tegen Oranje Zwart (Mijnsheerenland) moeten win nen om nog een rol van beteke- WADDINXVEEN - Karatever eniging Kurai behaalde zondag I4 oktober haar eerste triomf tij dens de Nederlandse Kampioen schappen kyokushin karate voor junioren. Er deden 7 deelnemers mee, te weten: Christoph van Halderen, Disu Nzeza, Diger Koster, Sander Weerd, Stephanie Schnörr, Remy van Kooten, Gert- Horloges o.a.: Zenith Breitling Gucci Frederique Constant Oris Hugo Boss Armani Guess M&M Sieraden o.a.: Mistique Rensini Schoeffel Parels R&C Marti nshof/trouwringen Flamingo/ trouwringen Exclusieve Wg Handmade Kj. Jewellery' the different jeweller "T I AL EQ £ngme<

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 19