Wijk- en buurt- beheer Oostpolder- wijk gaat na een jaar van start iffopoxa. Henk de Bas bekijkt huizen door de ogen van een inbreker ker toch ook bij hun op bezoek kan komen.” De Bas heeft er sprekende praktijkvoorbeelden van. „Jaszakken zijn ook plaat sen waar mensen hun sleutels stoppen en ook dat is geen goede plek. Laatst was er inge broken, waren alleen de jassen weg.Toen de bewoner naar bui ten keek was ook de auto ver dwenen. Inbrekers kennen die gewoonte. Ook was ik bij ie mand die goede sloten op de deuren had zitten. Maar ik trok één laatje open en pakte zo de sleutel. Je moet kijken door de ogen van de inbrekérs.” Wat bij veel mensen weerstand oproept is het altijd op slot draaien van de bevestigde slo ten. Toch moet dat, meent De Bas. Inbrekers komen juist op die momenten binnen wanneer ze weten dat het kan. „Net als je even naar de buren gaat, even een boodschapje doet, of je kind naar school brengt. Erg gewilde momenten voor een inbreker. Mensen klikken de deur achter zich dicht en draai en de sleutel niet verder om. Ik heb het laatst nog getest, een inbreker heeft nog geen halve minuut nodig om met een cre ditcard als hulpmiddel bij je bin nen te komen.” I ■lil Bewoners Zuidkade zijn het zware verkeer in de straat zat I Groots welkomstfeest voor Sinterklaas de Dorpstraat Zevenhuizenaar r kratten frisdrank in Bromfietser aangehouden voor dealen Najaars- boeken markt raakt gewond ‘fCMif Programma Zonnig Zuid I Uitnodiging Vervriendelijken Verkeersvisie 180 inbraken y F«t®Klein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Telecom ■Wl w SWT WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 De Zuidkade krijgt een facelift. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) hij namelijk maar vijf minuten in viseur op zak heeft. een nieuw systeem aangelegd, een week later was een poging Uw kopij enrol advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. heer om de tafel om te kijken wat de mogelijkheden zijn. Het wijk- en buurtbeheer in de Oostpolderwijk heeft bijna een jaar stilgelegen. „We hebben ongelooflijk veel pech gehad”, legt Dijksterhuis uit. „Zo werd de projectleider langdurig ziek en hadden we vacatures. Nu hebben we een nieuwe project leider en kunnen we weer ver der. Er is genoegenthousiasme om door te gaan.” Binnenkort komt de groep bijeen om de ta ken te verdelen. Dijksterhuis hoopt dat er nog meer vrijwil ligers zijn die zich voor het platform willen aanmelden.Vijf tien of twintig mensen is een mooi streefaantal. DeVictorwijk en Groenswaard zijn volgend jaar aan de beurt om deel te nemen aan het pro ject wijk- en buurtbeheer. WADDINXVEEN - De Zuidkade gaat op de schop. Hoe de straat er precies uit komt te zien is nog niet bekend, maar momenteel is het plan om een maximale snelheid van 30 km p/u in te voeren, een strook voor voetgangers aan te leggen en een parkeerverbod aan de Gouwe Zijde in te stellen. Ook wegversmallingen maken deel uit van het pakket nieuwe maatregelen. Voorlopig blijft de weg van twee kanten in te rijden, op de lange ter mijn verandert dat misschien in eenrich tingsverkeer. De bewoners zien er graag nog een maatregel bij: beperkingen voor het vrachtverkeer van en naar houthan del Alblas. De gemiddelde inbreker woont binnen een straal van drie kilo meter van zijn doelwitten. Het zijn vaak mannen tussen de 20 en 40 jaar die vaak drugs of al cohol gebruiken of gokver slaafd zijn. Zeventig procent van hen is werkloos en gemid deld heeft een inbreker I80 in braken op zijn naam staan. Hoekwoningen zijn populairder dan woningen midden in een rij en bijna driekwart komt via de achterkant van het huis binnen. Populaire artikelen om uit het huis mee te nemen zijn: audio- Het bedrijf Alblas zelf, dat al sinds jaar en dag gevestigd is op de Zuidkade, zorgt niet voor problemen, het zijn de vracht auto’s en daarbij de trillingen waar de bewoners zich aan storen. „Die zware voertuigen komen allemaal over de Zuid kade en als er eentje net aan het lossen is, staat de volgende bij ons voor de deur te wachten”, licht een bewoner het pro bleem toe. „Kunnen we geen verkeers- bod neerzetten met de tekst: 'veengrond, stapvoets rijden aub’? Of de maximale asdruk verscherpen? Of daar eens goed op controleren?”, stelde een ander voor. „De gemeente moet toch een ontmoedi- De weg alleen voor bestemmingsverkeer toegankelijk maken is volgens Van der Veen geen optie. „Bedrijven moeten be reikbaar blijven. Dus moeten we met de bedrijven praten.” Maar verder dan infor mele gesprekken met Alblas en de ge meente is het tot nu toe nog niet geko men, geeft Van der Veen toe.Toch waren de bewoners verbaasd over het feit dat Alblas op deze avond niet aanwezig was. Zij hebben ook een verantwoordelijk heid naar de bewoners toe”, meende een bewoner. Van der Veen zegde daarop toe klacht was het zware verkeer dat van en naar houthandel Alblas rijdt. Voor op de lange termijn werkt de ge meente aan een verkeersvisie voor Zuid en de Victorwijk, in combinatie met een groot onderhoud aan de Burgemeester Trooststraat In die visie zal de mogelijke afsluiting van het tunneltje aan de Zuid kade worden opgenomen, evenals een parkeerbeleid voor die omgeving. ook Alblas eens uit te nodigen om met drie partijen om de tafel te gaan zitten. „Alblas heeft geen kwaaie wil en is zelf ook aan het beraden om een betere plek te vinden.” Tevens gaven de bewoners te wensen om de straat wat de vervriendelijken. „Maak de straat wat leuker en mooier zodat men niet denkt: ’we raggen er doorheen'. Denk bijvoorbeeld aan deco ratieve straatverlichting, dat werkt rem mend.” Van der Veen kondigde aan dat de herbe- strating met klinkers zal gebeuren, asfalt is geen optie vanwege kabels die onder het wegdek liggen. „Bovendien bevordert asfalt het harder rijden”, aldus de ge- meente-afgevaardigde. Wanneer de plan nen uitgevoerd gaan worden is nog niet bekend. „De Zuidkade een facelift geven is een hele klus.” VERMIST: Waddinxveen: Poes, Wit, rode halsband bel. (Zuidkade). GEVONDEN: Waddinvxeen: Poes, Schildpad. (Zuidplaslaan). Voor gratis registratie en coör dinatie van vermiste en gevon den dieren: tel. 0186-601 199. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl. ’Een sieraad is mooi als het perfect aansluit bij de persoon die het draagt’. WADDINXVEEN - Op za terdag I7 november is het zover, Sinterklaas en zijn Pie ten komen naar Waddinx veen. Ze meren aan om I0.00 uur bij de Nesse, waarna de Spaanse kinder vriend de winkelcentra af gaat. Voordat Sinterklaas de Dorpstraat begroet, hebben de winkeliers van de Dorp straat een groot welkomst feest voor Sinterklaas en alle kinderen georganiseerd, dat feest begint om I2.30 uur. In de gehele Dorpstraat zijn voor kinderen leuke spelle tjes te doen als: schoor- steenwerpen, pepernootpoe- pen, skippybal race, zwarte pieten schminken, vissen met Visser, en een paardenstok- race, enzovoort.Verder kun- Kleiweg 80. Gouda, tel.: 0182-524115 p nen de kinderen een pony- ritje maken en is er bij Wiel aard een Stunt Piet op een race fiets.Voor alle papa’s en mama’s is er een lekker kop je koffie en voor de kinderen warme chocolademelk. De kinderen kunnen een stem pelkaart krijgen waarop alle spelletjes vermeld staan en bij deze stempelkaart zit een lekkernij. Bij een volle stem pelkaart krijgen de kinderen een zakje patat. Om I3.30 uur is er voor de kinderen de gelegenheid om samen met Sinterklaas en zwarte Piet op de foto te gaan. De ze foto kan een week later gratis afgehaald worden bij Mega Color. Een gezellige start dus van het Sinterklaas feest. video apparatuur, klein antiek, geld en papieren, sieraden, maar ook verzamelingen. „Leg hele waardevolle spullen in een kluis. En denk niet dat je niets waardevols hebt staan. Ik zeg wel eens tijdens een bezoek: loop vijf minuten door je huis én neem mee wat je mee kunt nemen. Dan heb je toch altijd wel wat waardevolle spullen gevonden.” De inbreker rijdt vaak even een rondje en kiest zijn doel dan uit. Overdag zijn woonwijken met veel tweever dieners sneller het doelwit. „Ook tussen half negen en ne gen uur in de ochtend is popu lair. Ouders brengen dan hun kind naar school en een inbre ker heeft tijd zat, gemiddeld is binnen kunnen.” Op aanvraag komt De Bas met zijn koffer langs om een huis te ’schou wen’, ofwel te inventariseren waarna hij advies kan geven. „Ik bekijk alle zwakke plekken waarlangs een inbreker binnen zou kunnen komen. Hoe zitten de scharnieren, wat voor sloten zitten erop deuren en ramen, et cetera. Overal schort er wel iets en het zijn vaak hele kleine dingen die mensen zo kunnen verhelpen. De mensen krijgen een rapport en kunnen eventu eel hun huis beveiligen tot de normen van het Politiekeur merk.” Wie dat heeft krijgt na melijk korting tot 25 procent bij de inboedelverzekering. In brekers weren gaat verder dan Horloges o.a.: Zenith Breitling Gucci Frederique Constant Oris Hugo Boss Armani Guess M&M Sieraden o.a.: Mistique Rensini Schoeffel Parels R&C Ma^inshof/trouwringen w Flamingo/trouwringen Exclusieve vya*. Handmade Jewellery tot inbraak mislukt”, vertelt De Bas terwijl een hond op zijn voeten slaapt. Hij weet dus hoe het is om in brekers op bezoek te krijgen en sinds kort weet hij ook hoe de huizen het beste kunnen worden voorzien van hang- en sluitwerk om inbrekers buiten de deur te houden. Met zijn certificaat is hij gekwalificeerd om advies uit te brengen hoe huizen beveiligd móeten wor den zodat ze een Politiekeur merk kunnen krijgen. „Inbre kers kijken naar zo’n keurmerk. Als ze een stikker daarvan op de deur zien, gaan ze toch lie ver naar de buren. Er zijn na melijk nog genoeg woningen waar ze veel gemakkelijker naar ZEVENHUIZEN - De politie heeft op vrijdagavond 12 okto ber een 22-jarige Zevenhuize naar en op maandag 22 okto ber een 24-jarige Maassluisenaar aangehouden op verdenking van handel in verdovende middelen. Samen met de Zevenhuizenaar, die op de Rijksweg A20 bij Nieuwer- kerk a/d IJssel werd aangehou den, werden op I2 oktober twee andere Zevenhuizenaren aangehouden. Deze zijn na ver hoor weer in vrijheid gesteld. De man uit Maassluis wordt er van verdacht verdovende mid delen te hebben verhandeld aan de Zevenhuizenaar die op zijn beurt de verdovende mid delen zou hebben verhandeld binnen de gemeente Zevenhui zen. De Zevenhuizenaar is in middels door de Raadkamer op vrije voeten gesteld en zal zich te zijner tijd voor de rechter moeten verantwoorden. De verdachte uit Maassluis werd aangehouden in Vlaardingen en overgebracht naar Nieuwer- kerk a/d IJssel. Hij is inmiddels in voorlopige bewaring gesteld. Zeven mensen gaven op de avond te kennen dat ze zich ac tief willen inzetten voor hun wijk. Helemaal vreemd met de gemeente zijn zij niet. Dijkster huis: „we hebben tijdens de bo demsanering al heel veel con tact gehad met een groep bewoners uit de Oostpolder wijk. Dat stond overigens los van het wijk- en buurtbeheer, maar we zijn al geen vreemden meer voor elkaar.” De gevolgen van de bodemsanering is ook het eerste project waar de groep over mee mag denken. Onderwerpen waarbij het wijk en buurtbeheer nog meer be trokken zal worden zijn voor stellen over de inrichting, open bare ruimte, bestrating, en inrichting voor het openbaar groen. De gemeente gaat dan samen met wijk- en buurtbe- WADDINXVEEN - Op za terdag 3 november organi seert de rommelmarktcom- missie van de Gereformeerde Kerk haar jaarlijkse najaarsverkoping van boeken, platen hand- werkspullen en wenskaar ten. Om I0.00 uur gaan de deuren van de Ontmoe- tingskerk aan de Groens- voorde open voor de ver koop en om 16.00 uur wordt de markt gesloten. Een keur van boeken is uit gestald in rubrieken van streekromans tot detecti ves, van stripboeken tot wetenschappelijke verhan delingen, van reisgidsen tot historische romans. Ook is een groot aantal grammo foonplaten in de aanbieding en zijn er handwerkspullen en wenskaarten te koop. De opbrengst van de boe kenmarkt gaat voor een deel naar goede doelen en voor een deel naar het kerkwerk in Waddinxveen. alleen goede beveiliging van het huis. De Bas komt het veel te gen: het verkeerd gebruik van sleutels en sloten zodat eigena ren onbedoeld de inbreker een handje kunnen helpen. „Men sen hangen een sleutel naast de deur of laten deze in het slot zitten. Kijk, een inbreker kruipt niet door een kapot raam, ze ker niet met zijn handel vol. Hij tikt een ruitje in en maakt ver volgens de deur zo open als de sleutel binnen handbereik ligt. Soms is er een mannetje bij die door een bovenraampje kruipt en de sleutel pakt om zijn maat binnen te laten. Daar staan mensen vaak niet bij stil. Ik hou mensen dan een spiegel voor en laat ze zien hoe een inbre- De Zuidkade, en dan met name het deel tussen de Burgemeester Trooststraat en de jan Dorrekenskade Oost, kent mo menteel een aantal problemen. Zo zorgt gingsbeleid voeren?” vrachtverkeer voor trillingen, is de ge middelde snelheid te hoog en wordt de route gebruikt door sluipverkeer. Om de verkeerssituatie te verbeteren brengt de gemeente eind dit jaar advies uit aan de raad, het voorlopige advies werd de be woners alvast voorgelegd. Aan het lange wachten komt een keer een eind, verzekerde Klaas van der Veen (afdeling Openbare Ruimte en beheer van de gemeente) de bewoners van de Zuidkade. Maar tevreden was de groep bewoners nog niet over de plannen voor herinrichting van hun straat. Hun grote huis en heeft hij drie minuten Dieven stelen nodig om binnen te komen.Tus sen zes uur 's avonds en zes uur de volgende ochtend vindt tweederde van de inbraken plaats. „Donkere tijden als de wintermaanden en de nachtelij ke uren is een voordeel voor de insluipers. Ook de vakantie- tijd is populair voor ze.” De Bas sluit zijn koffer waar- gingsbeambte zag dat twee per- mee hij zijn verhaal over goede en slechte vormen van beveili ging liet zien. De hond, die in- WADDINXVEEN - De politie heeft op maandag 29 oktober omstreeks 02.00 uur twee mannen van 30 en 36 jaar aan gehouden op verdenking van diefstal uit bedrijf. Een beveili- WADDINXVEEN - Een 17-jari- ge Waddinxvener is dinsdag middag 23 oktober rond I4.15 uur gewond geraakt aan hoofd en knie. Hij reed met de brom fiets over het fietspad langs het Noordeinde. Een afslaande 64- jarige bestelbuschauffeur uit Waddinxveen liet hem niet voorgaan. Een aanrijding volg de. Doordat de bromfietser de kinband niet had vastgemaakt, vloog de helm los en liep de man hoofdletsel op. Hij is naar het Groenehartziekenhuis overgebracht. WADDINXVEEN - Een garan tie tegen inbrekers kan nie mand geven, wel adviezen over het goed beveiligen van een huis. Henk de Bas is de eerste preventieadviseur op het ge bied van beveiliging in Wad dinxveen. „Ik kom zoveel hui zen tegen die of niet goed beveiligd zijn of waarbij de ei genaar er toch net verkeerd mee omgaat.” Henk de Bas, eigenaar van een doe-het-zelfzaak in Waddinx veen heeft zelf ooit ook bezoek gehad van inbrekers. „Ze gooi den met een trottoirtegel de ruit van mijn zaak in en wisten zo om de infraroodstralen van mijn alarm heen het één en an der weg te halen. Ik heb gelijk 756 EXTRA KORTING klein WADDINXVEEN - Het heeft een jaar geduurd, maar nu is het dan zo ver dat het wijk- en buurtbeheer Oostpol derwijk definitief van start kan gaan. Onlangs kwamen een aantal wijkbewoners en wethouder Dijksterhuis (PCW) bij elkaar om de doorstart op poten te zetten. Het project wijk- en buurtbeheer is een proef, het moet enerzijds de bewoners meer verantwoordelijkheid geven en anderzijds de bewoners meer betrekken bij plannen voor de wijk. Als het project succesvol blijkt, zullen ande re wijken volgen. Henk de Bas weet alles van sloten en sleutels sinds hij zijn certifcaat voor preventiead- (Foto: Sjaak Noteboom.) the different jeweller WADDINXVEEN - Het pro gramma van Zonnig Zuid is als volgt: vrijdag 2 november is er om 19.00 uur een lampionnen optocht door de wijk waar Zonnig Zuid deel van uitmaakt, vergezeld door de Cormula’s. Tussen 18.30 en 18.45 uur wordt verzameld bij het wijk- gebouw aan de St.Victorstraat. De kinderen gaan met zelfge maakte lampionnen door de wijk. Voor de móóiste lampion stelt het bestuur een prijsje be schikbaar. Zondag 4 november is er om 16.00 uur de wekelijkse familie- instuif. Er wordt gedart, ge praat, gekaart, muziek gedraaid of gewoon gezellig gekletst. Woensdag 7 november is er weer klaverjassen voor de .competitie. Het gebouw gaat open om 19.30 uur. Er wordt om 20.00 uur gestart. Kosten voor leden/donateurs is 3,30 per avond, niet-leden/dona- t teurs betalen 7,50 extra voor het gehele Séüöèn. sonen goederen uit een bedrijf aan de Bredeweg aan het inla den was in een bestelbus. Om- middels snurkend in zijn diepe dat de beveiligingsbeambte het slaap was beland, ontwaakt als niet vertrouwde meldde hij dit De Bas opstaat om zijn winkel bij de politie. weer in te gaan. Morgen staat De politie hield het voertuig op er weer een huisschouw op het de A20 ter hoogte van een schema. tankstation staande. In de be stelbus trof de politie kratten met frisdrank aan. Bovendien wordt de 36-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, ervan verdacht onder invloed te zijn van verdovende midde len. De arts heeft bij hem een test afgenomen. De uitslag daarvan is nog niet bekend. Bij het benadeelde bedrijf waren tientallen kratten frisdrank weggenomen. pl W

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11