Waddinxveen Dijksterhuis: bewegwijzering start met aanpassen en beter handhaven ontwikkelings visie Kosten centrumontwikkeling Autoschade... kzs 4 w 9?' Van de De herfst Koppel- klaverjassen in het Zuidhonk Leden vergadering Reddings brigade Speelgoedbeurs in het Zuidhonk redactie f Vorming toerusting Scenario’s Start fase I IMMP' v Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel 0172 21 37 15 info@loo.nl Schadecentervan Leeuwen PROFILE REPAIR camvanwmdhehstb.9 De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek SCHADKENTER^^ VAN DER LOO HYPOTHEKEN LEZERS SCHRIJVEN WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) L. van Velzen iilX ADVIES BEMIDDELING Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. vanaf: 4,13% 5 jaar:,. 4,90% 10 jaar v.a 5,60% Hoewel, is er wel een reden om te klagen? Waarom zo somber de herfst in gaan? Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Als we de natuur in al z’n facetten, eens beter leerden te verstaan. We zouden meer in de wolken wezen, als we buiten maar gingen ontdekken. Want daar zijn zó veel dingen, die in de herfst hun aandacht trekken: De bewoners uit de Station straat klagen al langere tijd uit het centrum te houden moeten we een duidelijkere routering naar verschillende industrieterreinen bieden. Het vrachtverkeer moeten we niet laten dolen in het centrum.” Vanaf de snelweg zal er nog maar één afslag naar Wad dinxveen worden aangegeven. Ook de Ondernemerskring Industrieel Contact Waddinx veen (ICW) zal haar leden in- MIM* moeder natuur gaf ze die kleuren, waarmee ze onherkenbaar zijn in hun vacht. Wat leuk, die kinderen, zoekend naar eikels, kastanjes, beukennoten! De herfst is werkelijk met een nevel van schoonheid overgoten, Nee, nooit meer somber over de herfst; een prachtige tijd van leven. Laten we getuigen zijn van dat stukje wonder, dat ons in dit jaargetijde is ge geven. In de wolken willen we wezen. De herfst spreekt z’n eigen taal. Aandachtig daarnaar luisteren, dat brengt een mens pas op verhaal. over de overlast van vracht wagens en sluipverkeer. De straat is een nieuwe sluiprou te voor chauffeurs geworden sinds de Kanaalstraat is afge sloten voor vrachtverkeer. Af gelopen week hadden twee bewoners een gesprek met wethouder Dijksterhuis die hun probleem begrijpt. „Het hoort een rustige straat te zijn, geen doorgaande race- straat.” Maar echt veel kan hij nu nog niet voor de klagers betekenen. Het verkeer in het cen trum wordt in een ver- keersvisie momenteel uit voerig onderzocht, over twee jaar zal het een en ander veranderen „Ik kan daar nu niet op vooruitlo pen door een uitzonde ring maken voor deze straat”, aldus Dijksterhuis Zelf kwamen de bewoners met de suggestie om een richtingsverkeer in te voe ren. „Dat kan een effectie ve mogelijkheid zijn. We gaan dat meenemen in het onderzoek.” Op korte termijn zal de bewegwijze ring worden aangepast. Daarover is Dijksterhuis in onderhandeling met de provincie en de ANWB. „De bewegwijzering is nu niet helemaal logisch. Het vrachtverkeer rijdt snel in de fuik, zeker de interna tionale chauffeurs. Om ze Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl ZEVENHUIZEN - In het bericht ’Henk Binnendijk spreekt in Zevenhuizen’ in de krant van 17oktober stond een verkeerd tele foonnummer vermeld. Het juiste telefoonnummer voor meer informatie moet zijn: tel. 079-5931520 (Mark en Ineke van de Lagemaat. Het bericht kondigde aan dat Henk Binnendijk op vrijdag 2 november zal spreken over het thema Ora est labora, (bidden is werken). De avond wordt gehouden in het gebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen. Het begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.15 uur. Vanaf I9.45 uur staat de koffie klaar. Ter bestrij- ding van de onkosten zal 5,- entree worden ge vraagd. WADDINXVEEN - Stich ting Wijkwerk de Zuidplas organiseert op vrijdagavond 2 november een koppelkla- verjasavond. De avond be gint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552. leder klaverjas- koppel is van harte wel kom. WADDINXVEEN - Op dinsdag 6 november houdt de Waddinxveense Red dings Brigade (WRB) weer haar jaarlijkse ledenverga dering in de kantine van het zwembad de Sniep.Vanaf 20.00 uur zijn alle belang hebbende welkom om deze vergadering bij te wonen. Toos van Dijk - v.d. Vaart formeren over de nieuwe route door flyermateriaal uit te delen. De wens van Dijksterhuis en de bewoners is daarnaast dat de politie beter gaat handha ven. Dijksterhuis: „Maar met deze maatregelen weren we niet meer dan een paar joe kels van vrachtwagens uit het centrum, voor de lange ter mijn moeten we wachten op de verkeersvisie voor 2003/2004.” WADDINXVEEN - ’Wad- dinxveen-Zuid’ verdwijnt be gin volgend jaar van de be wegwijzering op de A12 waardoor het zware verkeer niet in het centrum uitkomt Dat is de enige toezegging die verkeerswethouder Dijkster huis (PCW) voorlopig kan doen aan de bewoners van de Stationstraat Daarnaast zal hij in een gesprek met burge meester Jonkman en de poli tie het verzoek neerleggen om strenger op te treden te gen vrachtwagens die tegen de regels in toch over de Ka naalstraat rijden. SP Het collegebestuur zet vaart achter de ontwikkelingsvisie. Om de maatschappelijke ambi ties goed in beeld te krijgen is voor maatschappelijke groepe ringen op 2 oktober al een bij eenkomst geweest. Voor bur gers worden communicatiebijeenkomsten georganiseerd op 19 en 20 no vember. Het is de bedoeling dat het eindrapport aan de ge meenteraad wordt aangeboden in januari 2002. u I» autosehaae- herstelier^ ANWB zwammen. En dan die vele herfst DRADEN, die ik niet zo maar subiet verniel. Zó ragfijn én knap geweven en dat zelfs zonder spinnewiel. De inhoud van het artikel: ’CDA: College boekt te weinig voorgang bij winkelcentrum’ in het weekblad voor Waddinx veen van 24 oktober jl. en het artikel in Holland Silhouet van 25 oktober jl. onder de kop: ’CDA wil duidelijkheid' is voor mij van doorslaggevende bete kenis geweest om het navol gende onder de aandacht te brengen. Zoals bijna alle Waddinxveners erger ook ik mij aan het, zo langzamerhand alleen nog maar lachwekkende, bestuurlijk ge doe (of niet gedoe?) inzake de plannenmakerij voor een win kelcentrum. Nadat in het arti kel van het Weekblad voor Waddinxveen de lange voorhis- torie (vanaf de zeventiger ja- ren) van plannen maken wordt gememoreerd blijkt - aldus de verantwoordelijke wethouder Wientjens- dat het resultaat daarvan in 1998 slechts be stond uit ’puinruimen’(l). Een bizar resultaat van vele kostbare plannen die tot doel hadden juist iets op te bouwen. De wethouder stelt voorts ’niet te begrijpen dat het CDA ineens zo’n haast heeft’ en dat omdat zij wekelijks aan tafel zit met de projectontwikkelaar e een broedende kip niet moet storen’. Daarmee heeft deze bestuurder kennelijk het bord je ’niet storen’ op haar bureau geplakt en zal er dus voorlopig niets concreets gebeuren. De door het CDA terecht ge- uite behoefte aan volledig ope ning van zaken wordt -aldus wethouder Wientjens afgedaan als ’verkiezingsretoriek’ (HS). Met deze onzinnige dooddoe ner denkt de wethouder zich kennelijk te kunnen onttrekken aan haar plicht tot het voeren van een openbaar inzichtelijk beleid. Het ligt aan de 'onder- handelingen knikkers juridi sche en technische kwesties’ of er dit jaar nog nieuws naar bui ten zal worden gebracht stelt de wethouder in Hollands Sil houet. Zouden eenvoudige bur gers van Waddinxveen, waarvan ik er ook een ben, ook mogen weten wat hiermee wordt be doeld en op grond van welke In verband met de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening en de ko mende herziening van het Streekplan heeft Waddinxveen behoefte aan een integrale ruimtelijke benadering waarin op lange termijn de toekomsti ge ontwikkelingen een plaats krijgen. Het gaat daarbij om ontwikkeling met ruimtelijke consequenties zoals het beno digde aantal woningen, de ont wikkeling van de werkgelegen heid, benodigd bedrijventerrein en de kantoorruimte. Daarbij is een visie op het soort gemeen te dat Waddinxveen zou willen zijn, een eerste vereiste. Deze visie wordt gevormd in samen spraak met de gemeenteraad, met burgers en bedrijven in Waddinxveen, aangevuld met een publiek debat met burgers en bedrijfsleven. Een bospad, dat door de mooiste bladeren van een vloerbedekking is voorzien; en tussen - zelfs óp de bomen, groeien allerlei paddestoelen bovendien: zo staan er onder de beuken en eiken vaak de mooiste hanenkam men; en in de buurt van dennen en berken: vliegen - stuif - en berken- Sommige dieren vallen nauwe lijks op - zelfs daar heeft HIJ aan gedacht- Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... WADDINXVEEN - Wat willen we met Waddinxveen tot 2015? Dat is de vraag die de burgemeester en wethou ders van Waddinxveen zichzelf de komende tijd gaan stel len. De antwoorden komen in een ontwikkelingsvisie voor de gemeente te staan. Deze visie mondt uit in een Struc tuurplan 2015. Met behulp van deze visie op de gewenste gemeentelijke ontwikkeling kunnen in de toekomst sa menhangende besluiten worden genomen. Een gedetail leerde uitwerking en stedenbouwkundige vertaling zijn in dit stadium nog niet aan de orde. Wethouder Dijksterhuis pleit voor strengere handhaving op vrachtwagens die tegen het verbod in toch gebruik maken van de Kanaalstraat. Ook wil hij sluipverkeer in de Stationstraat tegengaan. WADDINXVEEN - Dinsdag 6 november begint een cursus van drie avonden (6,13 en 20 nov.) over Kunst en Geloof in de Voorhof, Immanuëlkerk, aan vang 20.00 uur. De cursus wordt verzorgd door Gerard van der Hout. Iedereen die be langstelling heeft voor Iconen is welkom. De kosten per avond zijn 5.00. Aanmelden kan bij: Corrie Smallegange, tel. 614401 Woensdag 7 november is er in de Remonstrantse kerk een Politiek ’Lagerhuisdebat’ over de kwaliteit van de samenleving in Waddinxveen. Vrijdag 9 no vember is er een Taizé-viering in de SintVictorkerk. Ingang via de zijdeur. Het inzingen begint om 19.30 uur en de viering om 20.00 uur. voor het uitwerken van moge lijke scenario’s: wat wil Wad dinxveen (bestuurlijk, ambtelijk en maatschappelijk) en wat kan Waddinxveen? In de tweede fase worden sce nario’s ontwikkeld en uitge werkt. Dit zijn denkmodellen waarin de bandbreedte van toekomstige ontwikkelingen wordt weergegeven. Zo kan Waddinxveen bijvoorbeeld ontwikkeld worden tot een ’sterke werkgemeente’ een ’aantrekkelijke groene woonge- meente’ of een ’gedifferentieer de gemeente’. Aan de hand van deze scenario’s worden vervol gens in de derde fase discussies georganiseerd over de toe komst van Waddinxveen met bestuurlijk, ambtelijk en maat schappelijk betrokkenen. De groeperingen krijgen ieder de gelegenheid om uit hun eigen specifieke rol deel te nemen aan de discussies. Aanvullend is er een bijeenkomst met bur gers en bedrijvigheid. In de vierde fase kiest het ge meentebestuur voor een ont wikkelingsrichting aan de hand van gevoerde verzamelde gege vens en debatten. Als basis voor deze visievor ming en de discussie erover wordt een aantal scenario’s ontwikkeld rondom wenselijke en/of denkbare profileringen van de gemeente. Bouwstenen voor deze scenario’s zijn goed onderbouwde, beargumenteer de en breed gedragen sociaal- economische en ruimtelijke in zichten op hoofdlijnen, waarbij zoveel mogelijk gebruik van be schikbare informatie. De vervaardiging van deze ont wikkelingsvisie kent een aantal fasen, die achtereenvolgens worden doorlopen. Fase I is de fase waarin een inventarisatie van gegevens, opvattingen, vi sies en wensen plaatsvindt, als ook een verkenning van de fy- sieke-ruimtelijke, de sociale en de functionele structuur. Deze inventarisatiefase is belangrijk John Verbeek HYPOTHEKEN L VERZEKERINGEN PENSIOENEN WADDINXVEEN - Eén keer per jaar wordt er in het Zuid honk een speelgoedbeurs ge houden waar mensen hun speelgoed kunnen verkopen dat andere bezoekers weer kunnen kopen. De prijzen van de gekochte en verkochte arti kelen worden met 10% ver hoogd en de opbrengst is voor de algemene middelen van het wijkwerk. Wat kan er zoal ingeleverd worden: poppenwagens, pop pen, Fisher Price, loopauto’s, Barbie’s, Playmobiel, steppen, Lego, poppenwiegjes, kinder fietsen, auto’s, strijkplankjes, enz. Alles moet schoon en heel zijn. Playmobiel, lego en andere kleine spulletjes moeten wor den gesorteerd en in doorzich tige zakjes gedaan worden. Knuffels, rammelaars en klein boxspeelgoed mogen niet wor den verkocht. De inname/verkooptijden zijn als volgt: maandag 5 november inname: 19.00 - 21.00 uur. Dins dag 6 november inname: 09.00 - 11.00 uur, verkoop: 13.30 - 17.00 uur, afrekenen: 19.30 - 21.00 uur.Tijdens de verkoop is er kinderoppas aanwezig. Er mogen geen tassen mee naar binnen. Voor meer informatie: bel Hilda van der Sloot tel. 610819, Hanny de Vries tel. 617889. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. L Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Je ziet ’tje voelt ’t Er verandert iets in het land. De bladeren verkleuren. 'Storm en regen’ voorspelt de krant. En wanneer de zon dan schijnt zoeken we haar, de warmtebron én graadmeter van onze stemming, tót ze verdwijnt achter de horizon. En dat wordt steeds vroeger. We zullen moeten wennen aan de kou. ’Was ik maar een vogel’, denk ik dan, 'die zuidwaarts trekt voor dag en dauw’. inhoudelijke overwegingen en/of afspraken de wethouder bereid zal zijn om wel informa tie te vestrekken? Ik denk dat het tijd is om ook eens na te denken over de reeds gemaakte en nog te ma ken kosten van de bestuurlijke broedmachine. Omdat ik se dert 1985 medebelastingbeta- lend inwoner van de gemeente Waddinxveen ben, verzoek ik de gemeente informatie te ver strekken over de totaal ge maakte kosten inzake voor noemde plannenmaker vanaf 1985 en over de mogelijk nog te verwachten kosten van de centrumplannen. Wie kent ’t web niet, dat prachtige weefsel van die zo vaak gevreesde spin? Liep u er ook wel eens - doodzonde - ongemerkt met uw haren in? Kaal is het hout, dat nu moet wachten op haar nieuwe groene kleur. Maar in de herfst is ’t aantrekkelijk om zijn heerlijke najaarsGEUR

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17