Politie waarschuwt voor gevaren drug GHB Waddinxveens lagerhuisdebat: goede opkomst en pittige discussies Uitreiking laatste tien gebruiksvergunningen voor de horeca Openbare Ethiopië-avond Kringloopwinkel schenkt Medisch Kinderdagverblijf een waardecheque Bewerken van Diefstal uit Liz Venema Vrouwen van Bingo voor senioren womng (Kinder)bingo’s in de boog HYPOTHEKEN 19 NOVEMBER 0172 21 37 15 info@loo.nl Zonnig Zuid GEBR. Expositie Kunst Kring Jeugdbingo natuurlijke materialen Nu gaan op de thee exposeert Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel vanaf: 3,91% 5 jaar: «a4,70% 10 jaar:,a5,40% 15 jaar:,a5,80% VAN DER LOO WADDINXVEEN AL 35 JAAR BESTA; Een goede hypotheek sluit naadloos aan op uw persoonlijke situatie. o meubelspecialist Gebr. Bakker TL. i I f PAGINA 17 WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Pieter van der Loo i ADVIES BEMIDDELING Hielkje Verkerk en Marinus Klok Zuidplas een waardecheque in ontvangst namen van Toen het filiaal in Bodegraven werd geopend, besloot de di rectie een percentage van de weekomzet vrij te maken voor de nierstichting. „Daar waren we heel tevreden over. We be sloten daarmee door te gaan, maar dan door lokale initiatie ven te steunen”, sprak Mulder. Mulder is tevreden over de eerste resultaten van de RecS- hop. Het aantal bezoekers neemt toe, evenals het aantal Waddinxveners dat spullen komt brengen. De naastgele gen ruimte is inmiddels ook onderhevig aan een verbou wing, daar moet nog voor de kerst het hoofdkantoor van Reconomy gevestigd worden, dat nu nog in Woerden zit. meester Jonkman in Eetcafé Prins Heerlijk. De gebruiksvergunningen worden uitgereikt als teken dat de horecagelegenheid brandveilig is bij bezoek van meer dan 50 personen. In april werd de eerste ge bruiksvergunning uitgereikt. Hiermee heeft in Vyaddinx- veen elk horecabedrijf een gebruiksvergunning, met uit zondering van de sportkanti nes. Momenteel worden scholen, sporthallen, kinderdagverblij ven en de gemeentegebou- wen gecontroleerd op het gebied van de brandveiligheid. Als deze gebouwen voldoen aan de eisen, ontvangen ook deze gebouwen gebruiksver gunningen. Ten behoeve van het gemeentehuis heeft bur gemeester Jonkman op I ok tober uit handen van de brandweercommandant Gert Huizer de gebruiksvergunning en het certificaat brandveilig gebouw ontvangen. Naast de uitreiking van ge bruiksvergunningen aan de horecaondernemingen is de brandweer van Waddinxveen dit jaar bezig geweest met voorlichtingsbijeenkomsten over brandveiligheid voor een aantal specifieke doelgroepen zoals scholen, bedrijven, ho reca en winkels. Volgend jaar wordt dit voorlichtingspro ject voortgezet. heel wat aandacht verdient. Burgemeester Jonkman heeft genoeg gezien: een ’winnaar’ kan aangewezen worden. Het kleiner (Tesselschadelaan). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den: 0186-601199. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. VERMIST: Waddinxveen: Poes, wit, halsband rood (Zuidkade). Kater, helemaal zwart, gele halsband (jan Luykenstraat). GEVONDEN: Waddinxveen: voor, achter tot hak (Bilderdijk- laan). Kater, zwart, witte voe- WADDINXVEEN - In een wo ning aan de Vondellaan is op donderdag 8 november tussen 07.15 uur en 08.15 uur inge broken. Men wist de woning binnen te komen door een bo venlicht te forceren.Vervolgens werd de gehele woning door zocht. Weggenomen is onder meer een horloge en een por temonnee. WADDINXVEEN - Op vrijdag 16 november is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Kinderen zijn op woensdag 21 november welkom in ’de Boog’ voor een middagje kin- derbingo. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur.Toegang is gratis. (C. Huijgenslaan 2). WADDINXVEEN - De brandweer heeft nu ook de laatste tien horecagelegenhe den in Waddinxveen gecon troleerd op brandveiligheid. De horecaondernemers kre gen hun gebruiksvergunnin gen en certificaten afgelopen week uitgereikt door burge- OP MAANDAG ZIJN WE DE GEHELE DAG GESLOTEN. O WADDINXVEEN - Het pro gramma van Zonnig Zuid is als volgt: dinsdag 20 november om 13.30 uur dinsdagmiddagclub (klaverjassen en bingo spelen). Maandagavond 19 november is er Inloop bij Ton. (klaverjassen, darten, tafeltennissen). Zondag 18 november om 16.00 uur is er de wekelijkse Familie-lnstuif. De politie waarschuwt jongeren nadrukkelijk voor het gebruik van dit middel. In een relatief klein aantal horecagelegenheden in de regio Hollands Midden is het middel mogelijk opgedoken. Ook hier moesten jongeren zich onder behandeling laten stellen van een arts na het vermoedelij ke gebruik van het middel in combinatie met .alcohol. Slacht offers zijn er nog niet gevallen, maar de politie vindt het haar verantwoordelijkheid, overigens in samenwerking met de horeca, om jongeren tegen het gebruik te waarschuwen. Het middel ver schijnt in vloeibare vorm in fles jes, in witte poedervorm of in ta- bletvorm. GHB is een downer, een drug die het lichaam tot rust brengt. De drug geeft een ont spannen gevoel en werkt seksu eel stimulerend. De dosering is hierbij echter van groot belang. Het doseren van GHB is erg moeilijk en gaat vaak mis. Ge bruik van meer dan 2 gram kan langdurige bewusteloosheid en ademhalingsmoeilijkheden ople- Door rachel Jobels WADDINXVEEN - Een debat in Lagerhuisstijl. Een leuk ideet je voor Waddinxveen, bedacht de werkgroep Vorming en Toe rusting van de Remonstrantse Kerk. Goed bedacht, zo blijkt op woensdagavond, als de hele Zuidkade vol staat met auto’s en de Kerk helemaal gevuld is met geïnteresseerde Waddinx veners. Er liggen zes stellingen op de mensen te wachten en natuur lijk mag iedereen mee debatte ren, zoals ook bij het echte La gerhuis. Uit de politiek is ook een aantal mensen aanwezig en de burgemeester heeft een be langrijke rol: hij mag de ’win naar’, de beste debater uitkie zen. Onze Paul Witteman, Joep Maurits geheten, heeft het alle maal prima onder controle. „Als u wilt praten, moet u even opstaan en u praat niet voordat ik u de beurt heb gegeven,” is zijn resolute commentaar. Maar het Waddinxveense La gerhuis heeft ook een nieuw as pect: nadat de stelling is voorge lezen, moeten alle mensen die het ermee eens zijn rechts van de groepsleider gaan zitten, ter wijl de mensen die het er totaal niet mee eens zijn, zich links kunnen concentreren. De eer ste stelling, opgedragen dodr André Moons voorzitter van de voetbalclub WSE, luidt: ’sport vereniging is een goed preven- WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk organi seert op dinsdag 20 november een bingo-avond in het Anne Frank-activiteitencentrum (J. van Bijnenpad I). De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 4,40 (2,00 euro) voor een plankje of 5,40 (2,50 eu ro) voor twee plankjes voor 7 ronden, inclusief een kopje kof fie. Deze activiteit is toeganke lijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. OP DEZE FEESTELIJKE DAG VIEREN WE DAT Novib. Eveneens zal een cheque van 16.500, zijnde de op brengst van de sponsorloop waaraan zo’n driehonderd leer lingen van Waddinxveense basis scholen hebben deelgenomen, worden overhandigd. Vervolgens zal de Goudse kunstenaar Daba- ruch vertellen over wat hem be weegt tot het schilderen van mi niaturen gebaseerd op de oude Ethiopische cultuur. Na de pauze zal een vertegenwoordiger van Nethio een verhaal houden over het rijke erfgoed, de veelzijdige cultuur en het afwisselende land- schap van Ethiopië. De avond wordt gehouden in het Anne Frankcentrum (jan van Bijnenpad I). Het programma begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. WADDINXVEEN - Tot woens dag 5 december exposeren 27 leden van de Waddinxveense Kunst Kring in de Openbare Bi bliotheek van Waddinxveen. Te zien zijn aquarellen, olieverf schilderijen, gemengde technie ken, beeldhouwwerken, kera miek en andere vormgevingen. Met deze jaarlijkse tentoonstel ling wil een aantal leden van de Waddinxveense Kunst Kring la ten zien hoe zij zoeken naar vernieuwing van style en bele ving. WADDINXVEEN - Voor de jeugd van 8 t/m 15 jaar organi seert Stichting Wijkwerk de Zuidplas op vrijdag 16 novem ber een bingoavond. Er worden vijf rondes, een superronde en een loterij gehouden. Leuke prijzen en moderne muziek ontbreken natuurlijk niet. De jeugdbingo begint om 19.00 uur, de zaal gaat open om 18.45. Het duurt tot ongeveer 21.00 uur. Het wordt gehouden in het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. C HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN PENSIOENEN REGIO - Politie Hollands Midden heeft het vermoeden dat sinds enige tijd in horecagelegenheden in de regio de drug GHB in omloop is. GHB werd ooit gebruikt als nar- cosemiddel bij operaties en als middel tegen slapeloos- heid.Vanwege de bijwerkingen wordt het nu niet meer ge bruikt. Thans wordt GHB illegaal verkocht als poeder, tablet of als een helder geurloos zoutsmakend drankje. GHB zit dan in kleine flesjes. De combinatie van het ge bruik van GHB en alcohol of andere kalmerende midde len is gevaarlijk. Deze combinatie kan dodelijk zijn. Gert-Jan Blankemeijer, de voor zitter van de Raad van Bestuur van Zorgcentra Midden-Hol- land vindt dat aan de realisatie van levensloopbestendige wo ningen en een moderne zorg voorziening een hogere priori- Waddinxveens teit dient te worden toegekend, zelfs hoger dan aan de realisatie van het winkelcentrum. Een ge voelig punt, want al snel gaat de van landelijk naar gemeentelijk niveau voor voorziening is niet een wille keurige: het keurslijf past in veel gevallen niet individueel. De andere één en één, na de pauze, is die van de directeur van Kreater,Aad Koremans. Hij gaat in discussie met Titus van Torren over de rol van de ge meente op het gebied van on derwijs, cultuur, kunstzinnige vorming en amateuristische kunstbeoefening. Natuurlijk kan een discussie die hoog oploopt niet uitblijven in dit systeem. Hans van Stel van handbalvereniging Rowah is kwaad: Het ontbreken van ge meentelijk sportbeleid leidt tot mooie discussie op. Ook dit is willekeur. Als snel blijkt dit niet een onderwerp dat nog zeker de juiste stelling: het gaat er bij hans van Stel voornamelijk om dat de gemeente dingen be loofd en die dan niet nakomt. Zo wacht de handbalvereniging was uiteraard niet makkelijk, nog steeds op een clubhuis. maar door zijn kwalitatief goe de bijdrage en het goed mee denken bij andere stellingen is het André Moons geworden. Gezien de opkomst en de mate waarin gedebatteerd kon wor den, is dit initiatief misschien wel een blijvende factor in het gemeentebe stuur. Een leuke en doeltreffen de manier om de gemeente de stem van de inwoners te laten horen. Het Medisch Kinderdagverblijf Zuidplas is erg blij met het geld en gaat het bedrag inves teren in digitale camera’s. „Bij ons zitten kinderen met een afwijkende ontwikkeling, bij voorbeeld door een medische bijzonderheid of een thuissitu atie. Wij willen die kinderen weer op de rails krijgen. Maar soms is het gedrag heel moeilijk te beschrijven. Kunnen we beel den laten zien, dan is het be spreken van een aanpak met collega’s een stuk makkelij ker”, vertelde Marinus Klok, die namens het medisch kin derdagverblijf was gekomen. De Recshop heeft meerdere kringloopwinkels in de regio. WADDINXVEEN - Het Me disch Kinderdagverblijf Zuid plas kreeg afgelopen week een cheque ter waarde van 1250,- overhandigd. De che que kwam uit handen van Gerco Mulder manager Reco nomy Shop, de kringloopwin kel die op 5 oktober haar deuren opende aan de Wad dinxveense Noordkade. Het bedrag is vijf procent van de omzet die de kringloop winkel in de eerste week maakte. En dat was, zoals be loofd, bestemd voor het Me disch kinderdagverblijf Zuid plas. „zo hebben we dat aangekondigd bij de opening, en nu kunnen we het overhan digen”, sprak Gerco Mulder. WADDINXVEEN - Bewerken van natuurlijke materialen staat er op het programma van de NBvP, Vrouwen van Nu voor dinsdag 20 november. Mevr. H.A.G. van Daal-Luiten vertelt in een stukje geschiedenis over het verkrijgen en beschilderen van zijde. Ook vertelt zij over houtsnijden en toont sculptu ren en reliëfs, die door haarzelf zijn vervaardigd. In een show- hoek staan deze kunstproduc ten tezamen met shawls, die zij heeft beschilderd, opgesteld. Mevr.Van Daal-Luiten geeft een korte demonstratie van ver schillende manieren waarop shawls kunnen worden ge knoopt en gedragen. Er is gelegenheid om desge wenst een shawl aan te schaf fen. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom in de Marchandzaal van Zorgcen trum Souburgh. De aanvang is 20.00 uur. WADDINXVEEN - De Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen houdt woens dag 14 november haar jaarlijkse openbare avond. De avond wordt geopend door Peter Huis man, regiomedewerker van No vib voor de Hoorn van Afrika en ook net terug uit dit werelddeel. Hij zal het een en ander vertellen over de voortgang van de pro jecten van REST en de plannen voor de komende jaren. REST (Relief Society ofTigray) is de or ganisatie in Ethiopië die sinds 1996 door de Kerngroep wordt gesteund. Bijzondere aandacht krijgt hierbij het door Rest opge stelde vijfjarenplan 2001-2005. Hierna volgt de uitreiking van de jaarlijkse Waddinxveense bijdra ge voor het REST-project aan tiemiddel tegen wangedrag en geweld en dient daarmee een publiek belang; daarom mag een sportvereniging ook professio nele ondersteuning verwachten en een bijdrage daarin van de lokale overheid’. Het grootste deel van de aanwezigen is het daarmee eens. De tegenpartij staat niet zwak: elke vereniging, zoals een kerk, heeft een socia le functie, waarom dan de sportvereniging er geld voor geven? Maar iedereen is het er mee eens dat sporten meer is dan sporten alleen en voor spe cifieke gevallen moeten er mo gelijkheden voor extra bijdra gen zijn. Als na het debat nog iemand overloopt naar de ’eens’kant, is het duidelijk: André Moons heeft deze sport wedstrijd gewonnen! Net als bij het Lagerhuis, wor den ook hier een tweetal stel lingen één op één uitgevochten. Trees Kooij, directrice van De Bruggen Midden Holland, een instelling voor verstandelijk ge handicapten, moet het opne men tegen Marjan Stoffers. Trees Kooij vecht voor een lan delijke Wet Voorzieningen Ge handicapten, om zo van de wil lekeur van de gemeentes af te komen. „Het gebeurt dat men sen een goede regeling heb ben,” legt ze uit, „en dan moe ten verhuizen en een volstrekt andere regeling krijgen.” Trees Kooij vindt dit absoluut niet MOERKAPELLE - De heer K. Ch.Thieme komt op woensdag- avond 21 november op de bij eenkomst van de Vrouwen van Nu alles over thee vertellen. Hij neemt de dames mee naar de wereld van de ’echte’ thee, die zo’n 5000 jaar geleden voor het eerst werd gedronken. De heer Thieme, theeproever van Thieme Thee, heeft voor de fij nproevers diverse soorten thee geselecteerd, waaraan ge roken en waarvan geproefd mag worden. De avond begint om 20.00 uur. Introducés zijn van harte wel kom, zij betalen 7,50. veren. De combinatie met alco hol, voorafgaand, tijdens of na het gebruik van het middel kan de dood ten gevolge hebben. Om dat GHB vloeibaar is kan het on opgemerkt (bv. In een drankje) worden toegediend. Landelijk is een aantal incidenten bekend die te maken zouden hebben met GHB. GHB heeft een zoutsmaak. Dat merk je nogal snel. Een zoet- of mix drankje kan de zoute smaak mogelijk verdoezelen. Over gebruik van dit middel in horecagelegenheden is overleg gevoerd met vertegenwoordi gers van de branche-organisatie. Komende week start de bran che-organisatie een preventieve campagne, waarbij jongeren mid dels flyers en posters gewaar schuwd gaan worden tegen het gebruik van GHB, voordat zij een horecagelegenheid binnengaan. Uitgebreide informatie over het middel GHB is tevens te vinden op de website: http://www.drugsinfo.nl. Telefonische informatie is ook mogelijk: DRUGS INFO LIJN: 0900-1995 (20 ct.p/m) WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schilderes Liz Vene ma geeft weer een expositie in de Agnietenkapel met diverse kunstenaars op 15, 16 en 17 november. De ruimte wordt gedeeld met Trudy Bersma uit Zoetermeer, Marijke Boejharat uit Den Haag met glasobjecten, Afke Borgman uit Aalsmeer met schilderijen, Nelly Bree- schoten uit Leidschendam met keramiek, Art en Design met schilderijen, Erik van Eldik uit Ede met bronzen beelden, Noor Kooijman uit Waddinx veen met kaarten, llja Pronk uit Kamerik met raku keramiek en Antoinette uit Tilburg met ke ramiek. De Agnietenkapel is ge vestigd aan de Nieuwe Markt 100 in Gouda. De openingstij den van de expositie zijn: 15 november van 12.00-17.00 uur, 16 november van 10.00-17.00 uur en 17 novmeber van 10.00- 17.00 uur. De toegang is gratis. namens het Medisch Kinderdagverblijf de Recshop. (Foto: PR.) Met de uitreiking van de laatste tien gebruiksvergunningen, zijn alle Waddinxveense horecagelegenheden op brandveiligheid gekeurd. kunnen, maar, zo benadrukt discussie niet meer over de le- Marjan Stoffers, de delegatie vensloopbestendige woningen - „Wat zijn dat eigenlijk?” vraag Kater, Cypers, witte bef, tenen gehandicapten- iemand uit het publiek - maar is de vraag of het winkelcentrum nu wel of niet prioriteit moet ten, op rug witte plek,V op kop, hebben, de belangrijke kwestie, forse, schuwe kat. Een oog lijkt Een favoriet onderwerp dus on der de bewoners van Waddinx veen, waar nog vaak over gedis cussieerd kan worden. Ook Dirk Lont raakt een ge voelige snaar. Hij spreekt na mens de oudervereniging Coe- necoop College. Bij zijn stelling: ’Het vak Levensbeschouwing moet op allen scholen worden ingevoerd en de overheid moet daar een actiever beleid in voe ren’ zijn de stemmingen ver deeld en het levert dan ook een <3 K 1 Waddinxveen: Noordkade 157 en 92a, tel. (0182) 61 57 22, donderdag en vrijdag koopavond Zoetermeer: Woonhart Zoetermeer, Europaweg, tel. (079) 331 84 67, vrijdag koopavond www.bakkermeubelen.nl o O 2 o -ö 1 .1

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17