Christen Unie bepleit cultuuromslag lii Nieuwe witte leeuwenkop saolim kung fu school Ook dochter Petra den Haag kiest voor juwerliersvak Verkeerslichten Oranjelaan afgelopen week geplaatst I Autoschade... Vorming en toerusting Snijbonen Bekroond stuk Maskerade op zuidkadefestival 2001 F Peuterspeelzaal leniemienie heeft nieuw lokaal Mantelzorgcafé Verkoop tentoonstelling Rode Kruis E JL Opbrengst ScMecentervan Leeuwen PROFILE REPAIR '.tof' SCHADEC™ LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 21 WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I iso- S’ Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Naam en adres is bij de redactie bekend. WADDINXVEEN - Toneelver eniging Maskerade speelt op het Zuidkadefestival 2001 op vrijdag 23 en zaterdag 24 november in het Mini Theater (Zuidkade 51) onder meer de bekroonde ee nakter Kwelling van Herman Heijermans. Op het recente beoefend maar ook het Ta Hung Men kung fu en het Kun Tou Macan. Als basis van de training dient het Kun Tou Macan, ook wel bekent als het Shaolin Kempo van wijlen sijo ’pak’ C. Faulhaber. Voor meer informatie: www.Doubledra- gon.club.tip.nl. GOUDA - Het Steunpunt Man telzorg organiseert op vrijda 16 november tussen 10.00 e 12.00 uur het mantelzorgcafé Het doel van deze bijeenkoms is het bieden van een plek aai mantelzorgers waar zij elkaa ondersteuning kunnen bieden waarbij lotgenoten ervaringei en informatie uitgewisseld kun nen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeen komsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Rési stance, bij het Verzetsmuseurr in Gouda, Turfmarkt 30. Aan melden voor deze bijeenkoms': hoeft niet. Het 50-jarig huwelijksfeest dat Arend en Sieni Bergsma op zaterdag 3 november vierden, kreeg wel een bijzonder tintje. De kinderen en kleinkinderen hadden namelijk speciaal vervoer geregeld naar de feestlocatie in Bo skoop. Per arreslee werd het echtpaar vervoerd naar Bo skoop, daar werd tot in de kleine uurtjes doorgefeest. (Foto: PR.) WADDINXVEEN - Woensdag 21 november houdt de Welfare Telefooncirkel van het Neder lands Rode Kruis de jaarlijkse verkooptentoonstelling in het Anne Frank-centrum in de re creatiezaal. Verkocht worden onder meer, tafelkleden, schorten, kleedjes en talloze andere artikelen, die door de deelnemers zijn ge maakt. De opbrengst van deze verkoop is voor het opnieuw aanschaffen van materialen.De verkqop is van 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur. gen ter ere van sukong S.B. Lee en andere genodigden. De leer lingen lieten zien wat zij in het afgelopen jaar aan kennis had den opgedaan aan deze tradi tionele Chinese Saolim Kung Fu stijl. In de Double Dragon kwoon Waddinxveen wordt niet alleen het SaoLim kung fu weeft het web waarin al deze mensen verstrikt zijn. Met snij dend sarcasme en mooie mono logen zet Albee de karakters neer: de ene nog spannender dan de andere. Het Zuidkade festival 2001 van Maskerade be gint beide avonden om 20.30 uur in het Mini Theater aan de Zuidkade 51. Vanaf 20.00 is de zaal open en is er koffie. De en tree is tien gulden. Reserveren kan telefonisch via 640419, 630972 en 618232 of via e-mail: info@maskeradeweb.nl. Meer informatie op: www.maskerade- web.nl uitzoeken, met vertegenwoor digers om de tafel en de winkel moet ingericht worden. De werkzaamheden schieten geluk kig wel al op, want over ander halve week gaan we al open. Om precies te zijn, 23 novem ber.” Vanaf die datum is Petra de nieuwe directeur van het nieu we filiaal in winkelcentrum Rei- gerhof (Nieuwerkerk a/d Ijssel). „Ik heb er echt heel veel zin in, het is voor mij een hele nieuwe uitdaging”, vertelt ze enthou siast. „Wat ik zo leuk vind aan dit vak? Het omgaan met men sen. Ik werk gewoon graag met mijn handen en ik hou erg van sieraden. Sieraden maken het af, zeg ik vaak. Je draagt een mooie jurk en daar hoort een mooie ketting of armband bij. Daar wil ik mensen graag advies over ge ven.” Nog een paar dagen en dan is het zover. De spanning is al flink aanwezig bij de jonge Petra. „Ik ben nu al heel trots op mij zelf en ik heb heel veel zin om te starten. Van mij mag het wel al zover zijn.” den. Er mag binnen de school gebruik gemaakt worden van het gymlokaal waar veel ge speeld wordt als het slecht weer is. Met goed weer wordt er buiten gespeeld op het plein van de Dick Brunaschool. Door de grotere ruimte kan nu ook binnen een grotere diversiteit aan activiteiten aangeboden worden. De groepsgrootte blijft echter gelijk, maximaal 16 kinderen. De leidsters van len iemienie vinden het belangrijk dat alle kinderen voldoende aandacht krijgen. Bij peuterspeelzaal leniemienie kunnen ouders hun voorkeur opgeven wat betreft plaatsing. In goed overleg wordt gekeken of de wensen van de ouders in gewilligd kunnen worden. Op elke groep werken gediplo meerde leidsters. Kinderen kunnen gebracht worden tus sen 08.30 en 8.45 uur en opge haald tussen 11.30 en 11.45 uur. Tegen geringe bijbetaling kan deze tijd zelfs nog met een kwartier verlengd worden. hielp ze haar ouders mee.Twee jaar geleden behaalde zij haar diploma en ging ze full time aan de slag bij haar ouders. Haar vader had altijd wel in de planning om ook een filiaal voor haar te openen.Voorzichtig peil de hij wel eens hoe Petra daar over zou denken. Dat leek haar wel wat, een eigen zaak waar van zij directeur mocht wor den. Over de termijn waarop dat zou gaan gebeuren had ze nog helemaal niet nagedacht. Toen haar vader ruim drie maanden geleden met het be richt kwam dat hij een winkel pand in Nieuwerkerk aan de Ijs sel kon krijgen, was ze heel erg blij verrast. Enthousiast als ze is, ging Petra gelijk aan de slag met alle voor bereidingen die bij een winkel komen kijken. „Daar had ik me wel een beetje op verkeken”, vertelt de 22- jarige Petra. „Er gaat een boel werk aan vooraf. Je moet van alles regelen, je moet naar de beurs, sieraden Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... ten de Oranjelaan met name voor schoolkinde ren veiliger maken. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Moerkapelle als een gewilde bruid. De fractie vindt echter dat het college de laatste jaren een het afwachtende houding heeft aan genomen. Er tekent zich een ontwikkeling af waarbij Moordrecht, Nieuwer kerk aan de Ijssel en Zevenhu- zien-Moerkapelle naar elkaar toegroeien. Voor de ChristenU- nie is uitgangspunt dat de identi teit van de huidige 3 kernen overeind blijft bij de toekomstige ontwikkelingen. Dit kan volgens de fractie uitsluitend als de krachten op een of andere wijze gebundeld worden. Met de ge- biedsvisie Zuidplas is dat volgens de heer Freeke met succes ge daan en hij vindt dat de gemeen te op deze wijze verder moet gaan. Maar eerst moet worden nagegaan of aansluiting als zelf standige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle bij de stadsregio Rotterdam überhaupt een optie is, en wat de eventuele voor- en nadelen zijn. Over de uitkomsten van dit onderzoek wil de Chris- tenUnie een openbaar debat waarna besluitvorming kan plaats vinden. Freeke denkt dat er een cultuuromslag nodig is om de burgers meer bij de politiek te betrekken, dat werkt beter dan het dualisme dat na de verkiezin gen zijn intrede gaat doen. Een voorwaarde is dat de politiek doorzichtiger wordt, de commu nicatie met de burgers sterk wordt verbeterd en dat op basis van juiste gegevens heldere keu zes worden gemaakt Ook op het gebied van volks huisvesting en ruimtelijke orde- Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl WADDINXVEEN - Op woens dag 21 november om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk zal dr. Paul Oskamp spreken over de Doop. Wat betekent dit voor de mens? Waarom dopen men sen hun kinderen? Is dit niet iets waar je juist als volwassen voor moet kiezen? Welke ver schillen in beleving, viering en theologie zijn er? Paul Oskamp zal op deze vra- WADDINXVEEN - Kort na het tienjarig bestaan is peuter speelzaal leniemienie verhuisd naar een ander lokaal in het zelfde gebouw. Er kwam voor de peuterspeelzaal een groter lokaal vrij aan de andere kant van de Dick Brunaschool aan de Essengaarde. Na wekenlang schilderen, opknappen en ver huizen zijn de kinderen en de leiding van de peuterspeelzaal eind oktober gestart in het nieuwe onderkomen. Enigszins stilletjes kwamen alle kindjes binnen. Ditmaal door een andere deur, dicht bij de zandbak. De juffen zijn hetzelf de gebleven dus al snel wordt er met het vertrouwde speel goed gespeeld. Tijdens het op knappen gingen de peuters wel steeds even een kijkje nemen in het nieuwe lokaal. En er is door de leidsters een heel thema ge maakt rondom verhuizen zodat de kinderen en hun ouders goed voorbereid waren. Peuterspeelzaal leniemienie heeft de kinderen veel te bie- WADDINXVEEN - Leerlingen van de Saolim Kung Fu kwoon ’Double Dragon’ hebben 3 no vember een nieuwe Zuid- Chi nese witte leeuwenkop in ge bruik genomen. De traditionele witte leeuw hadden de leerlin gen eerder dit jaar bij het 34-ja- rige bestaan van de school ge schonken aan hun leraar sifu Rene Scharff. De leeuwendans is in een oud Chinees gebruik de brenger van Geluk, Voor spoed en een Lang leven. Aan de ingebruikname van een leeuwenkop gaat een ceremo nie vooraf, om de leeuw tot le ven te wekken. De leeuwen dans werd opgevoerd onder begeleiding van het geroffel van een grote drum, bekkens, een gong en een happy boedha. De ceremonie van het schilde ren van de ’pupillen van de leeuw’, van de eerste leeuwen kop werd I7 jaar geleden door de toenmalig Waddinxveense wethouder en lokaalburge- meester Dhr. Van Schie ver richt. Dit maal viel de beurt aan de Sukong van de school, S.B. Lee. Sukong S.B. Lee is de sifu van Rene Scharff en is het hoofd van de SaoLim kung fu Federatie in Europa. Na de ce remonie werd de leeuwendans opgevoerd samen met de Ro de- en Zwarte leeuw, en twee happy boedha’s, daarna volgden demonstraties van alle leerlin- Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De Christen Unie gaf de titel ’De Verandering’ aan haar bijdrage aan de Alge mene beschouwingen 2002 voor de gemeente Zevenhui zen Moerkapelle. De auteur, de heer Gert-Jan Freeke, verwijst daarbij naar de ramp die op I I september in New York plaatsvond. T' Hij ging naar de weegschaal en het ongelofelijke gebeurde: hij ver laagde de prijs naar 6,99 per pond. Alle klanten voor mij, hebben dus teveel betaald! Het is de super markt zijn goed recht om een prijs te vragen die hij voorstaat, maar het moet niet zo zijn dat je als klant moet gaan loven en bie den. De supermarkt komt op mij ongeloofwaardig over. Freeke stipt een aantal verande ringen aan in de wereld, in Ne derland, op het niveau van de lo kale politiek en in persoonlijke vlak. Naast de ver anderingen in de wereld tenge volge van de aanslag op 11 sep tember noemt hij ook veranderingen tengevolge van het broeikaseffect en is hij van mening dat er meer natuurram pen plaatsvinden dan vroeger. Op het niveau van de nationale politiek ziet Freeke de goedkeu ring van de euthanasiewetgeving als een absoluut dieptepunt. Op lokaalniveau wijst hij op het du alisme dat volgend jaar bij de ge meenteverkiezingen zijn intrede zal doen. Op persoonlijk niveau wenst het gemeenteraadslid van de Christen Unie zijn mede ge meenteraadsleden toe dat zij mogen komen tot een nieuwe manier van denken, daarbij ver wijzend naar de brief van de apostel Paulus aan de Romeinen. Bij een terugblik op het raads- programma 1998-2002 is de al gemene conclusie van de Chris ten Unie dat er na ruim 3,5 jaar I4 van de afgesproken 37 actie punten zijn uitgevoerd. Als zaken die nog tot stand moeten komen worden genoemd: verdere uit werking volkshuisvestingsplan; lokaal veiligheidsplan; verkeers- en vervoersplan; studie ontslui ting Moerkapelle, plan revitalise ring Moerkapelle, aanvulling groen beheersplan, actualisering bestemmingsplannen etc Wat betreft de bestuurlijke ont wikkelingen ziet de Christen Unie de gemeente Zevenhuizen- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Begin oktober. Na enkele bood schappen gedaan te hebben bij een supermarkt op het Zuidplas- plein, nog even een pondje snijbo nen. Wat schetst mijn verbazing: I pond snijbonen kost +/- 10 gul den per pond. Dat kan toch niet waar zijn. Om zeker te zijn van mijn zaak ben ik verschillende an dere winkels afgegaan om te in formeren naar de prijs. De prijs bedraagt overal circa 4,99 per pond. Ik terug naar de super markt en doe mijn beklag bij de groenteman. avfoschade- herstellerj Lanwb, gen ingaan en het gesprek lei den. Hij was rector van het Theologisch seminarium van de SoW-kerken Hydepark in Doorn en is gepromoveerd op de getuigen bij de doop (peters en meters). Hij schreef vele boeken en bijdragen aan boe ken over liturgie. Aanmelden: Corrie Smallegange, tel. 0182- 614401. Kosten bedragen 5.00. WADDINXVEEN - De aan- gekondigde werkzaamheden voor de verkeersaanpassing in de Oranjelaan zijn begon nen.Vorige week werden de verkeerslichten geplaatst. De verkeerssituatie wordt mede op verzoek van de bewoners aangepast. Naast verkeerslichten wordt er een maximumsnelheid van 30 km/h ingesteld. Medio 2000 voerde de ge meente diverse gesprekken met de bewoners, die een dringend verzoek hadden om ter plaatse van de school een verkeerslichten te plaatsen. De bewoners kregen toen al een mondelinge toezegging, maar de financiële situatie was nog niet rond. Eind 2000 en begin 2001 hebben de be woners in de vorm van een doelstellingennota zelf een plan voor hun straat gemaakt. Daarin staat een verkeersre- gelinginstallatie in combinatie met een maximumsnelheid van 30 km/h. Voor de ge meente passen de maatrege len binnen de doelstellingen van de verkeersvisie 2000. De verkeersveiligheid wordt er ter plaatse structureel mee verbeterd.Tot op heden is er alleen de voorziening voor kinderen in de vorm van ver- keersbrigadiers die alleen verkeersregulerend optreden bij het begin en uitgaan van de school.Verkeerslichten kunnen de hele dag gebruikt worden. Kosten voor de ver keersmaatregelen op de Oranjelaan bedragen 140.000 gulden. WADDINXVEEN/NtEUWEK- KERK A/D IJSSEL - De familie Den Haag is een juweliersfami- lie in hart en nieren. Joop den Haag zit al 35 jaar met een ju- welierszaak in Waddinxveen. Eerst begon hij onder de hef- brug en nu zit hij al weer 27 jaar in de Passage. Daarbij is zijn vrouw nauw betrokken. Zes jaar geleden stapte hun zoon Robert den Haag in hetzelfde vak. Nadat hij de vakschool in Schoonhoven volgde, opende hij een filiaal in de Rotterdamse wijk Ommoord. Inmiddels heeft hij al drie filialen geopend onder de naam Robert den Haag. Zijn zus Petra kon natuurlijk al jaren lang meekijken hoe haar ouders en broer met enthou siasme in hun vak stonden. Dat leek haar bok wel wat en na de mavo ging ook zij naar de vak school in Schoonhoven. Naast de vakken die ze volgde liep ze een jaar stage op een goudsmi- datelier waar ze ook reparaties leerde uitvoeren en natuurlijk ATP-Eenakterfestival in Haast recht kreeg dit aangrijpende stuk van de jury een eervolle vermelding. Kern van dit stuk is: Wat verwacht je van de ander. In een briljante eenvoud zet He ijermans de relatie tussen twee ongelukkige mensen uiteen. Tweede stuk van de avond is een grote eenakter (van bijna een uur) van de Amerikaanse toneelschrijver Edward Albee. Een Plek Onder de Zon speelt zich af aan een druk strand waar acht mensen elkaar treffen die op een of andere manier met elkaar verbonden zijn. Albee ning heeft de Christen Unie dui delijke wensen. Het snel realise ren van nieuwbouwwoningen heeft volgens de fractie tijdens deze raadsperiode bij het college geen al te hoge prioriteit gehad. Veel plannen worden nu pas op gestart, volgens de Christen Unie is een stroomversnelling nodig waarbij ook meer gebruik ge maakt kan worden van externen mocht dat nodig zijn. Jarenlange slepende situaties zoals bij de Oranjestraat in Moerkapelle moeten voorkomen worden. De ChristenUnie is verder nog steeds tegen de bebouwing van het groene hart van Moerkapelle te weten de schapenwei. Met de Vereniging Eigen Huis is de ChristenUnie van mening dat de gemeente een regiefunctie in handen moet nemen bij de toe wijzing van nieuwbouwwonin gen. Op het gebied van de ge- meentefinanciën tenslotte onderschrijft de ChristenUnie het uitgangspunt van het college met betrekking tot kostendek kend houden van de tarieven voor de rioolrechten en de afval stoffenheffing. Dit geldt echter niet voor de extra verhoging van 2% OZB-belasting die B&W voorstellen. Om een sluitende begroting te presenteren is het voor de ChristenUnie wat al te gemakkelijk om de belasting maar te blijven verhogen.Als ver volgens ook blijkt dat Zevenhui- zen-Moerkapelle ten opzichte van vergelijkbare gemeenten een boven gemiddelde belastingdruk heeft dan is voorzichtigheid vol gens Freeke geboden. Graag ont vangt hij van- de wethouder een toelichting op het door hem in geboekte bedrag als gevolg van de verkoop van de aandelen van het energiebedrijf. En dan met name met een toelichting waar uit blijkt hoe reëel de ingeboek te bedragen zijn. WADDINXVEEN - De op brengst van de rommelmarkt welke door de Gouwebloem gehouden op zaterdag 27 oktc ber heeft het bedrag va 5.939,80 opgebracht. sk-fes&j P - a

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21