I Elke ochtend... DUIDELIJK ZIER VOORDEÜG «X Groeneweg zorgt voor sensatie fc) C fe) 51 bI L Knappe zege dames Nesselande Flyers heren I en dames I verliezen nipt Gerard van Ommeren blijft aan de leiding aar naar de elfde plaats geslo- Tegenover de nederlagen pen, moest op routine zijn meerdere erkennen in Marcel de Haan, die een goed seizoen draait en keurig de zesde plaats bezet. Opvallend was de remise van Arie Hoogduijn, met wit, te gen Hugo van Etteren, die iets te laag staat in het klassement (nu elfde). Dames I Gouwestaete boekt belangrijke overwinning Rijn en Gouwe J ril Slechte vangst HSW Uitslagen Sjoelclub I I I I I I I I I I I I I I I I I i Korbis opent zaalséizoen goed WADDINXVEEN - Na een paar weten van voorbereiding/ is de zaakorfbalcompetitie voor een groot aantal teams van Korbis begonnen. De meeste seniorenteam komer het komende weekeinde vof het eerst in actie. Alleen Kq bis 5 trad al in het strijdper1 en moest in Dordrecht eer duidelijke 14-6 nederlaag ij casseren tegen Oranje W/9. De Korbisjeugd is de eer£ zaalcompetitieronde daarte gen goed begonnen.Van veertien wedstrijden w< er maar liefst tien gewc De B4 en de F l beleef^ met hun overwinning e" meur. Werd op het vel^ ONE TOUCH 511 I w 1 de Jiu-jitsu jeugdclub- kampioenschap [fiUatel T X I (Foto: Marianka Peters.) Naam: Adres: I MAAND Plaats: Wie nu kiest vooreen kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65 11,19. eerste twee punten een feit Ook de AI zaalcompetitie vooi Nieuwerkerk werd publiek met 12-10 rj gestuurd. De winst weggelegd voor de»- BI.Beide ploegen P Ridderkerk van Satt De Alcatel Or Touch 511 is het hotste en meest com pacte mobie'toestel voor consul enten. Hij biedt een volledig niet akoestisch geluid ret meerstemmige belmelodieê Verder beschikt hij >ver o.a. trilfunctie, handsfree, ’ice memo en voice dialling. Door de ee/oudige One Touc11ediening is hij ook nog eens sper gebruiksvriente'k! Heren I tegen Oceanus De heren mochten afgelopen za terdag aantreden tegen promo vendus Oceanus in Aalsmeer. De start was duidelijk voor Oce- Benauwd werd het voor Be Fair nadat na een half uur Ger- ben Groenendijk uit een voor zet van Rikkert Verboom had gelijk gemaakt: l-l. In de span nende slotfase bleven echte doelkansen uit. Rene Minnee en Jeroen Didden pakten onnodi- Be Fair had in de tweede helft heel wat te stellen met Siveo. De Waddinxveners slaag den er niet in de 1-0 voorsprong vast te houden. Overige uitslagen: Wouter Vroegindeweij - Kevin Bakker 1-0; Jan Blok - Meus van der Poel 0-1Gerrit van Meeteren - Kees vanVuuren 0-1 Jacques de Lange - Christiaan Noorland I- 0; Andre Corpeleijn - Ron Droog 0-1Patrick Stam - And re Nieuwlaat 0-1; Dirk Mole naar - Freek Hofman I -0. De stand bovenaan: I. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Gef- fen; 3. Dick Bac; Eerder in de week had in de leiders van Be Fair de interland Jong Oranje-Jong Engeland in Utrecht. Be Fair speelde met Schone- veld, Verzijl, Van Tol, Van Wijk, Noorlander, Peters, Den Adel, Oldenburg, Schijff, Minnee, Van der Starre. verloor. Flyers begon de eerste drie minuten goed aan de wed strijd. De strijd ging gelijk op, maar hierna ging het om onbe grijpelijke redenen helemaal mis. Niets lukte en de tegenstander zag tot zijn eigen verbazing aan het eind van de eerste periode een stand van 12-25 stand staan. De tweede periode hervond de thuisploeg zich redelijk, deze pe riode werd afgesloten met 14- 15. De derde en vierde periode kwam een heel ander Flyers in het veld. Met snel basketball, Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. WADDINXVEEN - HSW viste haar 4e wedstrijd voor de win tercompetitie in de Leidsche Vaart, er werd zeer slecht gevan gen. De veertien deelnemers vin gen in totaal slechts 11 kilo wit- vis. De uitslag was als volgt: IR. Poldervaart 3.110 gr, 2. H. Rome- ijn 2.370 gr, 3. De volgende wed strijd is op 24 november in de Heimanswetering. Vertrek vanaf het station NS om 08.00 uur. ik zich volgende week te’evanche- ren. j len len. anus. Gouwestaete liet zich com pleet verrassen en stond binnen twee minuten op een 3-0 ach terstand. Na deze klap was de ploeg van trainer/coach Anton Heiden direct wakker en kwa men de heren terug met twee doelpunten. Met een 3-2 achterstand gingen de heren de tweede periode in waarin de achterstand snel om gebogen werd in een 3-5 voor sprong. Oceanus bleef zich kra nig bleef verweren en gaf geen doelpunten cadeau. In de derde periode liepen de Gouwestaeteheren uit naar de beslissende voorsprong van 6-8 door goals van Marc Faber, Rem- ko Overdam en Mark Mommers. Keeper Erik van Beek hield in de laatste periode de goal schoon en Jaco de Jong zette de eind stand op 6-9. De Gouwestaete heren doen hiermee nog steeds volop mee in de race om het kampioenschap. lukte lukte Martijn Peters van Be Fair wel. Peters stond dertig meter van het doel Siveo, dicht bij de zijlijn. Hij waagde een als voorzet bedoeld schot waarbij doelman Arjan Tom zich volko men op de bal verkeek. Deze belandde over hem heen in de touwen: 1-0. In de resterende tijd probeerde Be Fair verder uit te lopen. Rene Minnee ging drie tegenstanders voorbij, maar vond doelman Tom op zijn weg en Ron van Tol wacht te na een goede aanval viaWim van der Starre en Marco Verzijl net iets te lang. In de tweede helft zocht Siveo, met Broekhuizen voor Bree- dijk, de aanval. Een te zacht te ruggekopte bal van Van Wijk werd een prooi van Gerben Groenendijk, die de prima kans onbenut liet. Broekhuizen knal- Dames I tegen ZWV-Nereus In Zaandam behaalde het eerste damesteam van Gouwestaete, met voor de laatste keer Gillian van den Berg in de gelederen, een belangrijke 9-11 overwinning tegen ZWV-Nereus. Gouwesta ete hoeft uit de laatste drie wed strijden nog slechts drie punten te halen om zeker te zijn van de van Kees vanVuuren en Kevin Bak ker stonden de zes overwinnin gen van Andre Nieuwlaat, Mar cel de Haan, Arno Luinenburg, Jacques de Lange, Jan Blok, en Arie Hoogduijn. Met drie pun ten uit twee wedstrijden doet Moerkapelle 2 goed mee in klasse 2C. handige linkerspits Jeroen Did den, die een gemakkelijk links als rechts schiet, knalde tegen doelman Schoneveld op. Er tus sen door waren er mogelijkhe den voor Be Fair om verder uit te lopen. Na een schot van Ar nold Noorlander kreeg doel man Tom de bal niet klemvast, maar deze kon worden wegge werkt. Vervolgens mikte Min nee na een pass van Van der Starre over het doel van Siveo. strijd, waarin Daniëlle de Bruijn en Gillian van den Berg tegen el kaar uitkwamen in de Neder landse competitie. Beide dames vertrekken zaterdag naar Gifa Palermo.Vóór de wedstrijd wer den Gillian en Daniëlle toege sproken en twee minuten voor begonnen de Waddinxveners aan een inhaalrace. Zowel periode drie als vier werd gewonnen, maar de opgelopen achterstand in de vorige periode werd maar gedeeltelijk ingelopen. Toch kan men terugkijken op een goed ge speelde wedstrijd. Uitslag 67-73. WADDINXVEEN - De uitslagen van de Waddinxveense sjoelclub is als volt Klasse A: I. Dirk Jan van Drunen (1410 punten) 2. Jan Kersbergen (1397 punten). 3. Dick Dros (1391) 4. Wim Slin gerland jr. (1390). 5. Pascal van Gils (1368). Klasse B: I. C. Slin gerland (1320). C. I. Otto Supu- sepa (1238). D. I. Mevr. A. War- melink (1142). 20 punten. De dames van Flyers vingen aan tegen de Grasshoppers uit Kat wijk. De eerste periode was de PAGINA 25 thuisploeg op alle fronten beter. De stand was er naar, 15-4. De tweede periode kwam met een klein herstel van de Waddinx veense dames en er was nu spra ke van een strijd. Deze periode werd afgesloten met 17-12. De derde periode kwam net op naam van Flyers 15-17 en in de vierde ging Flyers zelfs voor de winst. Het duurde iets te lang voordat de achterstand was te ruggebracht tot minder dan tien punten en deze inhaalrace had ook veel kracht gekost tegen een sterk fysiek spelend Grasshop pers. De vierde periode werd af gesloten met een 17-24 stand. Uiteindelijk kwam er een 64-57 nederlaag op het scorebord. Topscoorder: Anita van Unen met 23 punten. Dames 2 had geen enkele moeite met DAS. Vooral in de eerste helft werd er goed gespeeld en werd DAS van het kasje naar de muur gestuurd. De ruststand was dan ook veel zeggend, 36-16. In de tweede helft lieten de dames de teugels wat vieren, maar een grote over winning werd toch nog behaald. Uitslag 70-39. Topscoorder: Ast rid Groen-Frikken met 13 pun ten. Vrijdagavond 16 november om 21.00 uur in de Duikelaar Dames I tegen Binnenland en om 19.15 uur Jongens aspiranten I tegen koploper Gymnova. Vroeger stond Gijs Breedijk in de spits bij Siveo. Maar deze speler heeft zijn positie als die pe spits af moeten staan en speelde nu rechts op het mid denveld. Na de rust was Bree dijk vervangen door Frank ZEVENHUIZEN - Gezien de ge lijke stand op de ranglijst stond de volleybaldames na een lange reis naar het Zuid-Limburgse Landgraaf een spannende wed strijd te wachten. De wedstrijd werd door de dames met 3-2 gewonnen, zodat met 3 punten de lange terugreis aanvaardt kon worden. De setstanden waren: 21-25, 25-20, 25-14, 22-25 en 16-14. Een knappe zege waarin door het team veel werklust getoond werd. In de eerste set zochten de dames nog naar een ant woord op de sterke smashes van de middenaanvalster van VCL, naarmate de set vorderde ging dit steeds beter. In de twee de set was er een voorsprong door Justin Sterk. Eerst kopte hij de bal na een voorzet van Peter Oosterom in, daarna scoorde hij nadat de doorge broken Hafid Assoulymani op de paal had geschoten. WSE doet ook mee voor de eerste periodetitel waarvoor over an derhalve week DSO moet inha len tegen NSV. Op woensdag 21 november houdt WSE de jaarvergadering. De bestuursle den Andre Moons, Fred Bijl en Joop van der Lans zijn herkies baar. Moerkapelle won met 3-1 van Schiebroek en passeerde daar mee deze ploeg op de ranglijst in de vierde klasse. Moerkapel le keek in een matige eerste helft tegen een 0-1 achterstand aan. Tien minuten voor rust rondde Peter-Paul Breedijk (vervanger van de verhinderde dan is het afgelopen. Nu moes ten we na de l-l knokken om overeind te blijven. Ik vind Si veo een goede ploeg". Be Fair, dat op 20 mei (Tweede Pinksterdag) de organisatie van de finale om de Amstel Cup in het nieuwe district West II heeft toegewezen gekregen en zaterdag een nieuw standen bord, compleet met projector, in gebruik nam, zette meteen aanvallend in. Na zeven minu ten schoot Martijn Pe- ters rakelings naast, k Voorts kwam doel- I man Arjan Tom op tijd uit zijn doel bij een doelpoging van de actieve Rene Min nee. Ook de bedrijvige Ray- de even later op de lat en de mond Schijff stuitte op Tom waarna Minnee de binnenkant van de paal raakte. Aan de an dere kant redde verdediger Stefan van Wijk na een inzet van Mark Wiegeraad. Verder had Siveo, dat vorige week met 5-0 van WDS verloor, niet zo veel in de melk te brokkelen. Wel had centrumspits Gerben Groenendijk na ruim een half uur pech met een schot tegen de binnenkant van de paal. WADDINXVEEN - Flyers He ren I verloor wederom met klein verlies. Nu was Dunkinn uit Roelofarendsveen net iets ster ker. Ook Dames I kwam in de uitwedstrijd in Katwijk tegen Grasshoppers niet tot winst. Winst was er voor Dames 2 en tweede ronde van de RSB- Jongens Aspiranten 2. Heren 3 .competitie Moerkapelle 2 in Rotterdam met 6-2 gewonnen van NRSG-Wilhelm Steinitz 3. die niet meer uit handen werd gegeven. De 3e set liet een op permachtig Capricorn Nesselan de zien. Een ijzersterke verdedi ging van Monique van Dijk en een service-serie van Lisette waarbij nu wel werd gescoord Brandenburg zorgden voor de ruime setwinst. De 4e set werd begonnen met een 5-1 achters tand, die niet meer ingehaald kon worden ondanks een aantal verrassende services van Karin Vermeulen. In de 5e set namen de dames al snel een 6-3 voor sprong, maar de tegenstander Topscoorder: Rudo Van Loo met tot 13-11. De winst ging na een zeer spannend slot met 16-14 naar Nesselande. Op 17 novem ber spelen de dames thuis om 16.30 uur in sporthal Swanla te gen Havoc. Postcode: 21 november de jaarvergade ring. zaterdag Hetzelfde kan ge: van Zowel de C2 alsÜeO gingen MOERKAPELLE - In de tiende ronde van de onderlinge com petitie bij Schaakvereniging Moerkapelle heeft Gerard van Ommeren, niet spelend, zijn nipte voorsprong op Ben van Geffen behouden. De nummer twee kwam, met zwart tegen Wim Vroegindeweij, niet verder dan remise in een weinig op zienbarende partij. Arno Luinenburg, met de zwar te stukken aantredend tegen Dick Bac, had lange tijd uitzicht op een puntendeling. Zwart slaagde er niet in de witte paar den met zijn loperpaar te be teugelen. Tijdnood zorgde voor een treurig einde: wit won. Jesse van Elteren en Maarten Vroe gindeweij speelden een geslo ten Spanjaard, waarin Jesse in 20 zetten zorgde voor een matslot. Nadere analyse bracht aan het licht, dat Maarten een goede verdediging had gemist. De jon ge Boudewijn Weijermars, zom- kampioenspoule. De dames wa ren meer gemotiveerd dan tegen GZC Assuron/DONK de dag er voor. Gretig werd voor de aanval gekozen, passes kwamen goed aan en de schoten waren een stuk zuiverder dan tegen DONK. De periodestanden waren 2-3,3- 3, 2-2 en 2-3. Het was enorm spannend tot halverwege de laat ste periode, doch toen Wendy de Frankrijker uit een break 7-11 in knalde was de wedstrijd gelo pen. Voor Gouwestaete scoor den Hanneke Kappen 3x, Gillian van den Berg en Wendy de Frankrijker 2x, Sandra Bercken- kamp, Petra Meerdink, Brenda Hogenboom en Karen Weerd lx. ge gele kaarten. De wedstrijd werd prima geleid door scheidsrechter P. Scheffer uit Rotterdam. Op 29 december houdt Be Fair vanaf 13 uur het onderlinge Snerttoernooi. Af gelopen woensdag bezochten zeventig jeugdspelers en bege- 3 I33B k, Het programma voor 17 november is: WDS-Be Fair, Bergambacht-Floreant, FC Per- kouw-Moerkapelle, zondag: DWO-WSE, Waddinxveen- Groeneweg (wedstrijd van de week). De Waddinxveners misten en kele basisspelers. Doelman Ri chard Bitter viel vorige week geblesseerd uit en kon niet keepen. Afgelopen week in de oefenwedstrijd tegen hoofd klasser Rijnsburgse Boys, die Be Fair niet met 0-1 verloor, stond de van de A-junioren overgeko men Jan-Willem Schoneveld in het doel. Hij verrichtte ook te gen Siveo verdienstelijk werk. Verder ontbraken door bles- tf4* FotoKlen mei 16 eakxoke altijd bij u in de buurt'! kléin 1/raag rar de vooraarden in de wink^jswipgingei en zetfouten voorbehouden. 1 toonden de jonge spelers Len- nard Tepper en Pieter Lips progressie. Moerkapelle houdt pri- :eer op keer verloren, nu yren de n riteen igon de irorend. yor eigen rir huis :;as ook >12 en de ónnen in xa. De B2 verzaakte niet in wedstrijd tegen Oranje Wit&-6. j o2?gd worden de B3:7-2 te/er Movado. door middel vanee 10-2 uit slag met de zege aa de haal. Tenslotte was qok Ie WI succesvol. In Barenrecht werd het 0-2 tegerVitesse. Niet alle teams kollen tevre den terugblikken. Qote ne derlagen werden tegebracht aan de A3 en de D en ook de Dl en de El vroren.Voor deze teams is het Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Voor een ploeg die voor de prijzen gaat betekent een gelijkspel op eigen veld meestal een minpuntje. Be Fair koesterde echter de l-l die na afloop van de wedstrijd tegen het strijdvaardige Siveo uit het kleine dorp Zegveld op het scorebord prijkte. De Wad dinxveners konden een redelijk goed gespeelde eerste helft (1-0 voor) geen vervolg geven en mochten uiteinde- Broekhuizen. Wat Siveo niet lijk blij dat de bezoekers na l-l een kwartier voor tijd niet meer tot score kwamen. Op het tandvlees haalde Be Fair de eindstreep. sures John Slagboom (lies), Johan Scheui- erman (spierscheu- ring) en Ehmed Sa-1 ouny, die op een kijkoperatie aan zijn knie wacht. Gezien deze mutaties was trainer Jack Harmsen tevreden en ziet hij vol vertrouwen de komende wedstrijd tegen koploper WDS in Driebruggen tegemoet. Ha'rmsen: „In de eerste helft hadden we na de l-O voor sprong door moeten drukken. In de tweede helft kwamen we zvi'aar onder druk en verrichtte orze doelman twee goede red- dhgen. Van de twee mogelijk heden die wij kregen werd er riet een benut. Kom je op 2-0 - BOSKOOP/WVEN - Afgelo- pen zaterdag spelden de bonds- teams van Gouvestaete uitwed strijden. Met lame voor de dames lagen wt moeilijke klus sen te wachtei. Om aansluiting te krijgen me de top van de hoofdklasse roest dames I van GZC Assuron/DONK winnen. Na het 5-7 verlies thuis kreeg Gouwestaae in Gouda weder om de ’keus op de kop’; dez< keer met f-5. Ook dames 2 red de het nie: in Bilthoven. Met 5- werd van Brandenburg 2 verk ren en <±t zal behoorlijk haf zijn aangekomen. Tot nu te werd no» geen wedstrijd veP- ren. Heren I deed wonnerin Aalsmeer met 6-9 van Oceans. Heren 2 speelde in Leiden iet 5-5 gelijk tegen LZ 1886 4, aar verloor ook eigenlijk een 'unt tegen de ’rode lantaarndrger’. Tenslotte speelde dames nog een uitwedstrijd op zoneg 11 november tegen ZWV-hreus I te Zaandam. Deze werdiet 9- 11'gewonnen, waarmee óuwe- staete een belangrijke st: zette richting kampioenspoule 1-jarig contract Tel.:--- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WOENSDAG 14 NOVEMBER 201 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Be Fair blij met gelijkspel Rob van Leeuwen) een drie- hoeksaanval met Ron Kievit en Peter Zijderhand af. Nadat in de tweede helft Ron Kievit en Lennaert Visser hadden gemist scoorde Gert-Jan Lekkerkerk na een doelworsteling 2-I waarbij de bal ook nog werd beroerd door Breedijk. Lenna ert Visser scoorde na een lange pass nog 3-I. Bij Moerkapelle ZEVENHUIZEN - De voetbal club Groeneweg zorgde in de thuiswedstrijd tegen GSV voor een sensationeel slot. Door een doelpunt van Ron Amten, die al binnen dertig seconden scoorde, leken de Gouwenaars met de uitstekende doelman Sammy Pattiwael aan het hoofd op weg naar een krappe over winning. Maar in de slotfase ging er na een rode kaart voor Jeffrey Pat tiwael van alles fout bij GSV. Jarno van Dorp scoorde met een mooi schot de gelijkmaker waarna binnen drie minuten ook Maurice Eckhardt en Kevin Zijderhand doel troffen: I-3. Trainer Gerard van Ruitenburg van GSV kon zijn ogen bijna niet geloven. Een gelijkspel was op zijn plaats geweest temeer daar GSV door Remco Schou- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag vond het jaarlijkse club- kampioenschap jiu-jitsu fighting system voor jeugd tot en met 16 jaar plaats in Boskoop. Deelne mende jiu-jitsuka’s waren afkom stig van vier grote, regionale sportscholen. Te weten sport school Arashi, Den Edel Gouda, Combysport en Budocentrum Helmig. De wedstrijdvorm be treft het fighting-system en is on derverdeeld in meerdere catego rieën die bepaald worden door gewicht, graduatie en leeftijd van de deelnemers. Dit resulteerde in een verdeling van acht poules. Winnaars van de poules zijn: Bob Reijtsma, Raimond Brugman,Ter rence Massarjaap de Pauw,Wes ley Tramperjefrey Klever, Francis Stoutjesdijk en Monica Zeg waard. ten een goede kans om op 0-2 te komen onbenut liet. Na de rust mikte Klien van Dam de bal uit een vrije trap op de lat. Kopballen van Leon van Vliet en Maurice Eckhardt werden ge stopt. Door de 3-I overwinning heeft Groeneweg een goede kans om zondag bij Waddinxveen de eerste periodetitel binnen te halen. Concurrent Kamerik kwam niet in actie. Na twee ne derlagen won Waddinxveen met 2-3 van Aeolus in Rotter dam.Voor de geelzwarten trof fen Appie Razak, Bjorn Tolle naar en Alfons Scheurwater doel. WSE blijft meedoen om de bo venste plaats in de vierde klas se. In Waddinxveen werd RO- AC met 2-0 verslagen. De doelpunten werden gescoord Gillian van de Berg speelde voorlopig haar laatste wedstrijd, zaterdag vertrekt ze naar Italië. (Foto: Lex Fioole.) Dames I tegen GZ< Assuron/DONK Het eerste damesteaman Gou- tijd kreeg Daniëlle, die zeven jaar westaete was wederoiniet op- uitkwam voor GZC gewassen tegen G^ Assu- Assuron/DONK, een publieks- ron/DONK. De Goudsen wissel. Een samenvatting van de speelden gretiger en aakten de wedstrijd en interview met beide kansen beter af. Slorg plaatsen speelsters werd uitgezonden in en slecht schieten -‘den Gou- de zondagmiddageditie van Stu- westaete de das orrii de eerste dio Sport op Nederland 2. periode (2-2) lekepeide ploe gen nog aan elkr gewaagd, maar in de tweede4-2) en der de (6-2) periode im GZC As suron/DONK geldelijk aan af stand. UiteindelijRverd met 8-5 verloren. Voor Gouwestaete scoorden Kim tddendorp, Pe tra Meerdink, Jidra Bercken- kamp, Wendy d Frankrijker en Karen Weerd. Het was tevende laatste wed- B.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 25