Grote opkomst verwacht op vrijwilligersfeest 1 Woonpartners en ASVZ realiseren woonzorgproject voor i GRATIS verstandelijk gehandicapten Fj CAS3A Project Regenboogschool ’Niet vervelen, maar spelen Kohnstammschool wordt mogelijk opgeknapt Marsepeinen figuren maken in de bieb Wiebrand Dijksterhuis lijsttrekker PCW Bauke Zoodsma nieuwe lijsttrekker D66 Eervolle Sinterklaas Tentoonstelling De Vogel vrienden WADDINXVEEN bij Zonnig Zuid f400,- bedtextiel Poppenspel vermelding leeskringen WADDINXVEEN - Twee van de vier leeskringen van de NBvRVrouwen van Nu hebben meegedaan aan een lezerswed- strijd, georganiseerd door het Algemeen Dagblad. En met suc ces! Zowel leeskring twee als leeskring drie schreven een leestip en mochten hiervoor een eervolle vermelding ont vangen. Leeskring twee voorzag het boek Zeebinnen van Mar griet de Moor van commen taar; het boek Eten met Emma van Herman Koch leverde voor leeskring drie het bovenge noemde resultaat op. Een af vaardiging van deze twee lees kringen zijn op het lezersfeest bij de prijsuitreiking aanwezig geweest. WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 r Gedragsregels moeten een stap zetten naar een pestvrije school. C O Tö5 e’kaar |>L i- 1 dek;- gU - - F i literaire (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) van de kandidatenlijst. De nieu- Het nieuwe team van D66 (Foto: PR.) ■4 Kleiweg 80. Gouda, tel.: 0182-524115 ners een deel van het com plex boven supermarkt Aldi aan wil passen. „Dit gebouw ligt midden in het centrum, op loopafstand van winkels, openbaar ver voer en ga zo maar door. Op die manier maken de bewo ners echt deel uit van de sa menleving. Bovendien kan dit project in principe snel gerealiseerd worden: het pand staat er immers al”, aldus Van den Berg. Ook de gemeente staat in beginsel positief tegenover de plannen.Vandaar dat de bijeenkomst werd gehouden in het gemeentehuis van Waddinxveen, onder toe ziend oog van het voltallige college van B en W. Het is de bedoeling dat aan de Kerkweg-Oost acht een heden komen voor mensen met een verstandelijke handi cap die relatief veel begelei ding nodig hebben. Daarnaast D) C ren de kinderen dat je ver schillend kan reageren op al lerlei situaties. Je kan dat boos en agressief doen, maar ook teruggetrokken of juist heel vastberaden en je mannetje staan. Er zijn videofilms over dit onderwerp bekeken (on der meer van de Tasjesdief) en verhaaltjes gelezen en er is heel veel over gesproken. In veel groepen konden de kin deren een pluim verdienen die dan de hele dag op de ta fel bleef staan. Voor de ouders was er een lezing over pesten door Ast rid Tol en Margriet de Jong die samen een methode voor scholen hebben ont wikkeld om het pestprobleem structureel aan te pakken. Alle leerkrachten hebben samen met de kinderen gedragsre gels opgesteld. Deze regels zijn vrijdag op feestelijke wijze onthuld. De onderbouw groe pen hebben aan de boven bouw groepen laten zien wat ze tijdens dit project gedaan hebben en er zijn jojo’s om gezellig mee te spelen uitge deeld. Daarna is er samengespeeld met allerlei zelfmeegebrachte en ook zelfgemaakte spelle tjes. Regelmatig zal het onder werp pesten op het rooster staan in de groepen. De Regenboogschool heeft zich ten doel gesteld een pestprotocol te ontwerpen waarin leerlingen, ouders en leerkrachten hun handteke ning zetten ter bekrachtiging van afspraken, regels, maatre gelen en straffen om pestge drag uit de school te bannen. Een grote stap naar een pest vrije school. WADDINXVEEN - Ook dit jaar heeft de Sint de uitnodiging van speeltuin vereniging Zonnig Zuid aangenomen om door Waddinxveen-zuid te gaan. De route van de Sint dit jaar is:Vertrek vanaf het wijkgebouw aan de St.Vic- torstraat om 11.00 uur via de Zuidkade (tot hoek Apollolaan), Fortunalaan, Herculespad, Neptunuspad, Minervalaan, Apollolaan, Ju- piterlaan, Junolaan, Mercu- riusweg, Burg.Trooststraat (van brug tot hoek Heem- raadweg), Heemraadweg, restant Burg.Trooststraat,. Zuidkade, Wilhelminakade (tot viaduct), St.Victor- straat, Ringvaartsingel, St. Victorplein. Om 14.00 uur is Sint weer bij het wijkge bouw Zonnig Zuid. Daar gaan om I4.30 tot 15.00 uur de deuren weer open en kunnen de kinderen die niet thuis waren hun ca deautje ophalen bij de Sint. Bij slecht weer kan ieder een vanaf 11.00 uur de Sint bezoeken in het wijk gebouw en zijn/haar ca deautje ophalen. Lekker slapen in je eigen stijl V www.casba.nl A r’j‘b'j Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 k (Bi} aankoop van een 2-pers. Auronde of Next H ïncl. omranding en comfort duo's spiralen) WADDINXVEEN - Twee we ken lang zijn de kinderen op de Regenboogschool bezig ge weest zich niet te vervelen maar juist gezellig met elkaar te spelen. Het schoolproject ’Niet vervelen, maar spelen’ ging op 5 november van start en beleefde op vrijdag 16 no vember zijn sluiting. De kinderen leerden met on der meer materiaal van de GGD Midden Holland hoe ze zonder schoppen en slaan hun ruzies kunnen oplossen. Maar ook hoe ze om moeten gaan met iemand die pest in de groep of juist met degene die gepest wordt. Door het na spelen van toneelstukjes erva- man op de bijeenkomst een balk door. Vervolgens werden beide helften op elkaar ge stapeld. Nu de samenwerkingsover eenkomst is getekend, zullen de twee partijen het project de komende periode verder uitwerken. Hierbij wordt nauw overleg gevoerd met de bewonerscommissie. „We realiseren ons dat we veel van de huidige bewoners vergen”, aldus Koolstra. „Een deel van de bewoners zal op vrijwillige basis verhuizen en voor de mensen die blijven zal het project uiteraard ook consequenties hebben. Het is dus heel belangrijk dat we niet alleen de toekomstige, maar ook de huidige bewo ners bij het project betrek ken.” Naar verwachting zullen in het najaar van 2002 de eer ste verstandelijk gehandicap ten hun intrek kunnen ne men in de woonvorm. WADDINXVEEN - De voor malige Professor Kohnstam mschool voor openbaar mavo is aan een opknapbeurt toe. Momenteel wordt daarin on derdak gegeven aan een zeven tal organisaties, maar dat geeft nogal wat wrijving en overlast aan elkaar. Een van de grootste VERMIST: Waddinxveen: Kater, ZWART, halsband geel (Jan Luykenstraat), poes, ZWART, is mogelijk ziek. (Jan Willem Fri so weg). GEVONDEN: Waddinxveen: kater, rood met wit (Henegou- werweg), kater, zwart met wit (Dreef). Kater, zwart, witte voeten, op rug witte plek.V op kop, forse,schuwe kat, I oog lijkt kleiner (Tesselschadelaan). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen: 0186- 601 199. Kijk voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl ’Een sieraad is mooi als het perfect aansluit bij de persoon die het draagt’. voorzieningen, leerlingenver voer en openbare ruimte. Pim van derTas heeft als voorkeurs- gebieden Welzijn, Volksgezond heid en Openbare orde en Vei ligheid. Hij was tot voor kort voorzit ter van de scouting St.Victor. Albert Grooten, huidig duo raadslid van de commissie Openbare Ruimte en Milieu, is vooral actief op het gebied van de openbare ruimte en milieu. De groenfolder, waarvan de re sultaten op 6 november aan wethouder Dijksterhuis zijn aangeboden komt van zijn hand. Fatima Kalai is onder meer lid van de Wijkraad De Overkant en heeft als voor- keursgebieden Welzijnsvoor zieningen, Minderheden, Sociale Zaken en Wijk- en buurtbe heer. ker en de andere kandidaten voor de nieuwe gemeenteraad. De nieuwe lijsttrekker is Bauke Zoodsma, de huidige fractie voorzitter Yvonne van Went staat op plaats twee. De verkie zingen voor een nieuwe ge meenteraad worden gehouden op 6 maart 2002. De leden van D66 hebben Bau ke Zoodsma als lijsttrekker ge kozen. leder afdelingslid kan zichzelf kandidaat stellen en in de zogeheten presentatiebij- eenkomst kan iedere kandidaat toelichten waarom hij of zij in de Raad wil.Vervolgens bepalen de leden in een geheime der Joop Neele kampte met ge zondheidsproblemen en werd in de fractie vervangen door Gert Anker. Henk de Bas, de huidige voor zitter van de Ondernemersver eniging Waddinxveen (OVW), ruilde zijn plaats in voor Erwin Ko re vaar. De PCW is een samenwer kingsverband van de SGP, de HKV en de ChristenUnie. Mo menteel bezet de PCW 5 ze tels in de gemeenteraad. De combinatie mikt voor de ver kiezingen op minstens 6 zetels en een plaats in het college van burgemeester en wethouders. In dat geval komen zowel Bert Waterman als Jannette Nie- boer in de gemeenteraad. Van Holsteijn verder. „Het ont breekt in Waddinxveen aan een stukje gezelligheid, Je kunt heel veel doen in de gemeente, maar er is geen gezamenlijk feest waarbij iedereen kan komen. We hebben geen dorpsfeest, braderie of carnaval zoal in het zuiden. Het blijft vaak bij één vereni ging. Met dit feest hopen we mensen op een gezellige ma nier bij elkaar te brengen.” De organisatie van het feest voor vrijwilligers ligt in handen van Bettie Jonkman (de vrouw van de burgemeester), Pastor Ad van der Helm, mevrouw Steenland, twee vrouwen van de vrouwenraad en wethouder Van Holsteijn. De basis van het idee kwam eigenlijk uit het feit dat de parochie van de SintVic- torkerk elke twee jaar een feest houdt voor de eigen vrij willigers. Omdat de gemeente nu ook plannen had in die rich ting, is deze formatie gevormd. Of het feest een vervolg krijg, weet Van Holsteijn nog niet. „Laten we eerst deze avond maar afwachten. Het ligt wel in onze bedoeling om elke twee jaar een evenement te houden, maar wat dat in de toekomst zal zijn is nog niet bekend. Wat mij betreft mag er ook een groep in de bevolking opstaan om zelf een feest te organise ren.” Zo lang de voorraad strekt zijn de gratis toegangskaarten ook verkrijgbaar bij de receptie van het Gemeentehuis. Het feest wordt gegeven in sporthal de Dreef en duurt van 20.00 uur tot 22.30 uur. De deuren ope nen om 19.30 uur. WADDINXVEEN - Het feest voor Waddinxveense vrij willigers op 23 november moet vooral een gezellige avond worden. De animo voor het feest, dat mede door de gemeente is georganiseerd om vrijwilligers in het zon netje te zetten, is in ieder geval groot. „Tot nu toe zijn er 750 kaarten besteld. Er kunnen duizend mensen in, dus grote kans dat sporthal de Dreef helemaal vol zit op 23 november”, vertelt wethouder Van Holsteijn. WADDINXVEEN - Woning corporatie Woonpartners Midden-Holland en stichting ASVZ Zuid West gaan samen een woonvorm voor mensen met een verstandelijke handi cap realiseren, in een be staand woningcomplex aan de Kerkweg-Oost. Zij heb ben dit op vrijdag 16 novem ber vastgelegd in een samen werkingsovereenkomst. Voor Woonpartners en ASVZ Zuid West is dit het tweede grote project waarbij ze samenwerken. Twaalf jaar geleden hebben de organisaties al het gezins vervangend tehuis Wou- brecht in Waddinxveen opge zet. „Er is op dit moment echter een dringende be hoefte aan woningen voor verstandelijk gehandicapten in deze omgeving”, aldus sec tor manager Nico van den Berg van de stichting ASVZ Zuid West. De organisatie is dan ook blij dat Woonpart- WADDINXVEEN - Wethouder Wiebrand Dijksterhuis is de lijsttrekker van de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW) voor de gemeente raadsverkiezingen in maart vol gend jaar. Hij is ook de kandi- daat-wethouder van de PCW. De nummers 2 t/m 5 zijn Kees Bax, Gert Anker, Erwin Kore- De gemeente wilde het Jaar van de Vrijwilliger niet zonder aandacht voorbij laten gaan en ging in september met een werkgroepje van start om een avondvullend programma op touw te zetten speciaal voor de vrijwilligers. „Het aantal vrijwil ligers dat actief is in Waddinx veen ligt rond de 3000. Maar dat aantal ligt natuurlijk een stuk hoger. Je hebt ook een he leboel individuele vrijwilligers als de mantelzorgers en men sen die zo nu en dan zich in spannen voor bijvoorbeeld een vereniging. Iedereen die zichzelf een vrijwilliger noemt is wel kom op het feest”, legt de wet houder uit. Tweehonderd organisaties kre gen een brief over het feest, waarin kaarten besteld konden worden. Daarin werd ook uit gelegd dat een paar vrijwilligers extra in het zonnetje gezet zul len worden. „Verenigingen kon den vrijwilligers opgeven die op de avond zelf verrassend naar voren gehaald zullen worden”, verklapt Van Holsteijn. Maar voor iedereen zal het een ge zellige avond zijn. De band Un cover en het shantykoor Voor de Mast zorgen voor de mu ziek. Ook is er natuurlijk een hapje en een drankje aanwezig. Bij de ingang krijgen alle vrijwil ligers een gekleurde badge. Elke kleur staat voor een vereniging of instelling. De bedoeling daarvan is dat mensen uit hetzelfde hoekje contact met elkaar kunnen leg gen. En daarmee komt ook de andere reden voor de organisa tie aan bod. „Het is een feest om elkaar te ontmoeten”, gaat Horloges o.o.: Zenilh Breitling Gucci Frederique Constant Oris Hugo Boss Armani Guess M&M Sieraden o.a.: Mistique Rensini Schoeffel Parels R&C Martinshof/trouwringen Flamingo/trouwringen Exclusieve Handmade Jewellery WADDINXVEEN - Emotion Jeugdclub Van de Rank heeft op 24 november Jeroen van de Berg te gast, die zijn poppen spel ’Oost- west’ ten tonele zal brengen. Daarbij heeft hij een verassend decor, en grote poppen. Het verhaal gaat over boy, geba seerd op de gelijkenis van de verloren zoon. Deze avond zal worden gehouden in het Coe- necoop College. Vanaf 19.15 uur staat de koffie klaar, de avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 21.30. En tree kost 5,- voor volwasse nen, tot 12 jaar kost een kaart je 2,50. the different jeweller De Wad dinxveense vogelvereniging ’de Vogelvrienden’ organiseert op 22 november haar jaarlijkse tentoonstelling. Deze vindt plaats in het lokaal van de post duivenvereniging De Sperwer aan het Stations plein. De officiële opening van de tentoonstelling is op 22 no vember om 20.00 uur. Andere openingstijden: vrijdag 23 no vember van 14.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag 24 november van 10.00 uur tot 16.30 uur met om 16.00 uur de prijsuit reiking. Voor de tentoonstelling zijn 329 inzendingen binnengeko men. Alle vogels worden voor opening door vijf bondskeur- meesters beoordeeld en met punten gewaardeerd. De best gekweekte vogel krijgt de bondskruis. De Vogelvrienden is een afde ling van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers, en met 75 leden een van de grotere afde lingen in Zuid-Holland. Op de laatst gehouden Rayon ten toonstelling, waaraan 18 ver enigingen uit Zuid-Holland meededen heeft De Vogelvrien den de eerste prijs behaald in het verenigingsklassement. Er is gelegenheid om vogels te kopen tegen aantrekkelijke prij zen.Voor de beginnende vogel liefhebber ligt er een boekje klaar met nuttige tips. De toe gang tot de tentoonstelling is gratis. WADDINXVEEN - Kinderen van vier, vijf en zes jaar worden ter gelegenheid van het komen de Sinterklaasfeest uitge-nodigd op woensdag 28 november, tus sen één en twee uur marse-pei- nen figu-ren te komen maken in de bibliotheek op de hoek van de Van Mec-klenburg Schwerin- Alle bezoekers van het lezers feest mochten een exemplaar van de novelle Rosa van Astrid Roemer en een essay van Ar- non Grunberg over Erasmus als leescadeau mee naar huis ne men. De dames van de lees kringen hadden een feestelijke avond. we D66 lijsttrekker is 37 jaar, getrouwd, heeft twee kinderen en is woonachtig in de Zuid- plas. Bauke, in deze raad duo- raadslid in de commissie Wel zijn, Onderwijs, Zorg en Sociale Zaken, heeft als voorkeursge- bieden Centrumplan, Bestuur, Onderwijs, Sport en Jeugdbe leid. Tevens is hij voorzitter van de Vereniging van Openbaar Onderwijs (VOO). De volgorde van de volgende plaatsen van de lijst is: Yvonne van Went (2), Pim van der Tas (3), Albert Grooten (4), Fatima Kalai (5). Fractievoorzitter Yvonne van Went heeft aange geven geen lijsttrekker bij de komende verkiezingen te willen zijn, maar als raadslid verder te gaan. Haar voorkeursgebieden zijn onder meer Wet Voorzie ning Gehandicapten, speeltuin- wordt er een aantal gemeen schappelijke voorzieningen aangelegd, zoals een geza menlijke keuken en huiska mer, en komen er maximaal zes zelfstandige wooneenhe den. Het gebouw wordt in een latere fase, gekoppeld aan de ontwikkeling van de centrumplannen, ingrijpend aangepast op het gebied van toegankelijkheid, veiligheid en uitstraling. Volgens adjunct-directeur K. Koolstra van Woonpartners Midden-Holland is het pro ject ’bijzonder’. „Dit is het eerste project in Waddinx veen in de bestaande wo ningvoorraad waarbij sprake is van scheiding van wonen en zorg. Woonpartners is verantwoordelijk voor de huisvesting, ASVZ ZuidWest voor de 24-uurszorg en -be geleiding.” Om die scheiding tussen wo nen en zorg te symboliseren zaagde burgemeester Jonk- ergernissen is dat alle instellin gen naar binnen moeten door de hoofdingang en juist deze hoofdingang ligt in het deel dat door Vluchtelingenwerk wordt WADDINXVEEN - Onlangs gebruikt. heeft binnen de D66 afdeling Om aan deze situatie een eind Waddinxveen de verkiezing te maken is door de gebruikers plaatsgevonden van de lijsttrek- een plan ingediend om de school in vieren te delen, waar door de ongemakken tot een minimum worden beperkt en er dan bovendien meerdere in gangen zijn. Burgemeester en wethouders wijzen dit plan af. Inbraakge- voeligheid wordt met dit plan vergroot en het is bovendien te duur. Om uit de impasse te ge raken hebben de gebruikers met het college donderdag avond, 22 november een ge sprek. Het college wil de werk zaamheden uitsmeren over meerdere jaren. De afgelopen maanden zijn er al diverse de leden in een werkzaamheden uitgevoerd zo- (post)stemming de volgorde als buitenschilderwerk, dakre- paraties, verbetering van de cv- installatie. laan. De leiding van deze activi teit heeft bakker Jan van Reste ren. Vanaf vandaag kunnen na men van deelnemertjes worden opgegeven aan de informatie balie in de bieb. Maximaal dertig vaar en Bart van der Roest, de kinderen kunnen meedoen. De huidige fractievoorzitter, kosten per kind zijn een rijks- Nieuwkomers zijn BertWater- daalder. man en Jannette Nieboer. Zij staan op de nummers 6 en 7 van de lijst. De PCW kiest met deze lijst voor continuïteit. In de lopende raadsperiode heeft de PCW te maken gehad met twee zetel- wisselingen. Voormalig wethou- ft? -?3

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15