G Wethouder Van Deze Holsteijn geeft na met je knecht! Week de verkiezingen het stokje door KIJKEN? duyvendiik zAck follow your style GRATIS M) *1O98 kilo MEUBELEN Ba' Deze week ’Sinterklaasje kom maar binnen as GRAAG TOTfr4 h accessoires bij Duijvendijk Wonen! Accordeon Snelheidscontrole Legpenning voor Kader Abdolah Automobilist Waddinxveense Eindejaarsaktie rijdt tegen boom Woninginbraak geeft les en lezing Bingo’s ook voor uw MOBIELE commu nicatie 80-jarig TOOS 9 Koninklijke taart V ri j wi 11 ige rsfeest Sport Portefeuille bos Jammer (0181)21 96 12 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VAN 11.00 TOT 17.00 UUR! A.S. ZONDAG ZIJN WIJ UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN LANGEVELD t) SIGTERMANS car comfort Spaar mee voor een HOOGENBOEZEMy Kijk voor méér informatie in de winkels waar dit raambiljet in de etalage hangt!!! sw SRA lid sinds 1993 Blanke kipfilet t.w.v. addinx 54e'jAARGANG’'nr. 2776 OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN J ■*iw O N E /n»4HTF7SKEUKOtS Op de donderdag en vrijdag lange tiendeweg 56-66, gouda tel. (0182) 59 98 68 www.duiivendijkwonen.nl info@duijvendijkwonen.nl Het feest dat de gemeente speciaal voor vrijwilligers heeft georganiseerd, belooft gezellig druk te worden Een energiek spelend Wad- dinxveen zorgde ervoor dat Groeneweg geen periodeti- tel zal binnenslepen Een Waddinxveense bakker maakte een taart van 3.11 meter voor de tentoonstel ling over koninklijke huwe lijken. Kanaaldijk 30 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 632 441 de 541 passanten waren 204 in overtreding (37%). De hoogst- gemeten snelheid was 124 km/u, terwijl de toegestane snelheid op deze weg 60 km/u is. MOERKAPELLE - Een 23-jSr/ge automobilist uit Den Haag is op zaterdag 17 november omst reeks 04.30 uur gewond ge raakt bij een verkeersongeval. De automobilist reed over de Bredeweg in de richting van Moerkapelle. Door nog onbê- kende oorzaak reed de auto mobilist aan de linkerkant van de weg tegen een boom. De automobilist werd met diverse breuken overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. De Kia-dealer voor de regio Waddinxveen. Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon 0172 - 21 66 54 Telefax 0172-21 Weekblad voor Wilhelminakode 48-52 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 615 066 komen hier eigenlijk elk jaar, maar het blijft toch spannend. „We hebben hem poppen- kleertjes gevraag en domino,” vertellen ze. „En natuurlijk Harry Potter spullen!” Later zullen ze ook nog naar de Dorpstraat gaan. „Daar kan je spelletjes doen en verleden jaar zijn we op de foto ge weest met Sinterklaas!” Als dan eindelijk de boot in zicht komt, kan het feest be ginnen. „Sint! Piet!” klinkt het vanaf de kade. „De kinderen zijn zo leuk,” vertelt Hoofd Muziekpiet Miriam. „Onder weg staan ze overal langs de Gouwe, te zwaaien en te roe pen. Dan hoeven we nog niet te spelen, dus dat is extra leuk.” Ook onderling hebben de Pieten de grootste lol. „Er zaten twee Pieten in een speedboot en één trok me bijna van de boot af! Dat was echt schrikken.” Als de boot aangemeerd is, spreekt de burgemeester een paar woor den tot de Sint, waarna deze met zijn pieten de boot ver laat. De Muziekpieten hebben er zin in en al snel zingt ie dereen mee met bekende liedjes als ’Zie ginds komt de stoomboot’ en ’Sinterklaas kapoentje'. „Het was een stuk beter ge regeld dan vorig jaar,” ver telt Piet Miriam. „We speel den nu eerst rustig wat liedjes bij aankomst, terwijl ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS - SALARISSENADMINISTRATIES - Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 er één gedaan hebt, krijg je een stempel en als je alle spelletjes gedaan hebt, krijg je een zak frietjes.” De spelletjes worden georganiseerd door de winkeliers van de Dorp straat. „We doen dit uit eigen initiatief,” aldus Anja Visser, die bij het spelletje ’Vissen met Visser’ staat. „De kinderen krijgen van ons een kleine attentie voor wat ze gevist hebben.” Firma Vis ser staat ook altijd met het spelletje op de braderie. „Het is nu het tweede jaar dat we meedoen met Sinterklaas en het is erg geslaagd. Je trekt er toch publiek mee, kinderen vinden dit leuk. Kijk maar om je heen, overal zie je kinde ren.” Na de Dorpstraat gaan de koetsen richting het winkel centrum in de Groensvoorde. „Het leukste is als we van de Groensvoorde naar het Ko ningin Wilhelminaplein gaan,” aldus Piet Miriam. „Het Alexandertunneltje is elk jaar weer spannend: haalt de paardentram het, of niet?” Na het Koningin Wilhelmina plein gaat de stoet naar de Luifelbaan. De dag eindigt voor de Sint en zijn Pieten in de Passage. Da's lekker meubelen. In onze showrooms vindt u klassieke-, moderne-, design- en koloniale meubelen. Bij ons slaagt u vast en zeker! we vorig jaar gelijk gingen lo pen.” Na een aantal liedjes beginnen ze toch te lopen, eerst rond de hefbrug, daarna richting de koetsen. Er is een druk programma opgezet voor de Goed Heiligman en hij hoeft natuurlijk niet te lo pen. Ook de Pieten worden netjes vervoerd: de paarden tram staat voor hen gereed. Ze vervolgen hun weg naar de Zuidplas, waar ze het win kelcentrum bezoeken. Hierna is winkelcentrum de Sniep aan de beurt, waar, nadat de pe pernoten zijn uitgedeeld, een lunch voor Sinterklaas en alle Zwarte Pieten staat te wach ten. En als je helemaal uit Spanje komt, verdien je een echte Hollandse lunch: bruine bonensoep met een broodje kroket! Om half twee is de Sint te vinden in de Dorpstraat, ui teraard gevolgd door een he le groep kinderen. Sinterklaas geeft handjes, de Pieten strooien pepernoten en de kinderen doen spelletjes. Want natuurlijk ontbreken ook dit jaar spelletjes als hoefijzerwerpen, de skippybal- race en het zaklopen niet. „Het zijn in totaal zes spelle tjes,” legt Kim (II) uit. „Als je Collega-wethouder Dijkster- huis (PCW) is dezelfde mening als het PvdA toegedaan over het vertrek van Van Holsteijn waarmee hij nu een jaar in het college zit. „Ik vind het jammer, ik heb hem in de afgelopen tijd leren kennen als een goede col lega, als een goede sociaal de mocraat en een loyale en cre atieve man”, aldus Dijksterhuis. Zelf is hij wel voor een volgend termijn verkiesbaar als wethou der. w 68 addinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 Van Holsteijn hoopt met zijn bekendmaking duidelijkheid en helderheid aan de kiezer te kunnen geven. „Stel je je kandi daat, dan doe je dat voor vier jaar. Dan moet je er ook zeker van zijn dat je er vier jaar zit. En dan zou ik 56 zijn, een lastigere leeftijd om nog iets nieuws te beginnen, dat doe ik liever nu.” (o.&m.;-s)„. gevormd van Akkord, muziekinstrument met blaasbalg en metalen tongen. Bel voor een afspraak met Ijsbrand Bol AA, telefoon 0172-21 57 40. Vestiging Hazerswoude/Boskoop: Italiëlaan 8a (ITC-terrein). www.lensacc.nl WADDINXVEEN - Wethouder van Holsteijn (PvdA) heeft afgelopen week bekend gemaakt na de verkiezin gen niet meer beschikbaar te zijn als wethouder. Na vier jaar fractievoorzitter en vier jaar wethouder draagt hij het stokje over aan een andere partijkandidaat. „Voor mij is het tijd om te gaan. Ik heb eens om me heen gekeken en ik wil graag nog wat anders gaan doen. Ik ben 52, dat is nog een mooie leeftijd om volgende stap te zetten”, lichtte Van Holsteijn zijn besluit toe. MOERKAPELLE - De politie heeft op vrijdag 16 november van 12.10 uur tot 16.30 uur een snelheidscontrole gehou den op het Noordeinde. Van Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdagochtend was niet zomaar een dag. Sinterklaas kwam naar Waddinxveen! Om half tien staan de eerste fans de Goed Heiligman al op te wachten aan de Nesse.Voor Imre (5 jaar) is het helemaal een bijzondere dag: het is de eerste keer dat hij de Sint gaat ontmoeten. „We staan hier al vanaf negen uur,” ver telt zijn moeder. „We wonen namelijk in Zweden en we zijn speciaal voor Sinterklaas deze week naar Nederland gekomen.” In Zweden wordt het Sinterklaasfeest niet zo gevierd als hier. „Sinterklaas komt wel bij ons, maar niet met de boot,” weet Imre. Hij denkt wel dat hij de Sint gelijk zal herkennen. „Hij heeft een mijter, en een lange baard!” Het loopt behoorlijk vol aan de kade, tot het vlak voor tie nen een drukte van jewelste is. De spanning stijgt.Vooraan staat Wendy (4 jaar) met een mooie tekening. „Die is voor Sinterklaas,” vertelt ze trots. Ook voor haar is het de eer ste keer dat ze Snterklaas en al zijn Pieten in het echt gaat zien. „Ik vind het wel span nend, maar niet eng. Ik ga wel pepernootjes vragen aan Piet!” Samantha (II), Dennis (8) en Florianne (6) kunnen niet haast niet wachten. Zij De portefeuille van Van Holste ijn bevat: Volksgezondheid, maatschappelijke dienstverle ning, welzijn, onderijs en educa tie, sport en recreatie, kunst en cultuur, voorzieningen gehandi capten en sociale zaken. Daarnaast bekleedt hij onder meer de functie van secretaris van het recreatieschap Reeuw- ijkse Plassen, heeft zitting in het dagelijks bestuur van Sterren- borgh en heeft hij zitting in de stuurgroep Reeuwijkse Hout en nog tal van andere functies. Een goede opvolger is naar zijn idee geen probleem. „Er zijn genoeg mensen binnen de PvdA die het stokje willen overnemen, dat komt wel goed.” Op 29 november vindt er een besloten ledenvergade ring van de PvdA plaats waarin de nieuwe kandidaat bekend gemaakt zal worden. PvdA-frac- TOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 221.200 EXEMPLAREN5 WADDINXVEEN - In een wo ning aan de Meteorenweg werd tussen zaterdag 17 november 20.45 uur en zondag 18 no vember 04.30 uur ingebroken. Men wist de woning binnen te komen door een raam open te breken. Binnen werd een aantal kamers doorzocht. Diverse sie raden en een geldbedrag wor den gemist. tievoorzitter Stoffers betreurt de beslissing van hun wethou der. „Maar het is zijn beslis sing”, zegt ze daar gelijk bij. „Hij heeft een aantal dingen goed op de rails gezet. Zoals de uit breiding van de kinderopvang, de MFA staat prominent op de agenda binnen de centrumplan- nen en het beheer van de sportvelden en -verenigingen zijn uit het slop getrokken.” De mededeling kwam toch wel on verwacht bij de partij. „Na twee periodes oppositie zitten we nu weer in het college. We hebben er ervaring mee opge daan en dat wordt nu weer an ders. We hadden de beslissing van Van Holsteijn niet direct verwacht.” WADDINXVEEN - Op don derdag 22 november komt de in Nederland wonende Iraanse schrijver Kader Abdolah een le zing geven op het Coenecoop College. Van 13.45 tot 15.15 uur spreekt de schrijver en co lumnist met leerlingen van 5 atheneum. Bij het vak culturele en kunst zinnige vorming I wordt in de ze periode gewerkt aan het thema West - Oost; daarbij komt ook de literatuur uit an dere werelddelen en culturen aan bod. De leerlingen lezen een roman of verhalenbundel van de auteur en zoeken infor matie op over de politieke en religieuze situatie in Iran; ook krijgen zij daarover een college van een docent geschiedenis. Dit alles zorgt ervoor dat zij goed voorbereid naar de lezing gaan en adequate vragen kun nen stellen. 's Avonds zal Kader Abdolah een lezing geven in de biblio theek van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Er is op 24 november een bingo in het Zuidhonk. Er worden acht ron des en één superronde ge speeld. De hoofdprijs van de superronde is ter waarde van 100,00. Aan het einde is er nog een loterij. De jackpot staat op 100,00. De zaal is open om 19.30 uur en de start is om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. Ook Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdt een bingoavond, op vrijdag 30 november. De entree is gratis en er worden tien ron des plus een drankenronde ge speeld. Ook hier is een loterij. De zaal aan de Lijsterbesstraat 18 gaat om 19.30 open en de eerste ronde start 20.00 uur. ONDERWEG 8 WADDINXVEEN www.mannekes.nl WADDINXVEEN - Ter ere van het 80-jarig bestaan van multi- sportvereniging TOOS heeft het college van Burgemeester en Wethouders besloten om de gemeentelijke legpenning te verlenen aan deze vereniging. Binnen de vereniging zijn altijd veel vrijwilligers behulpzaam geweest. Anno 2001 zijn er honderd mensen die de vereni ging in hun vrije tijd een handje helpen. Deze legpenning is ook voor hen bedoeld. De reden voor verlening van deze gemeentelijke legpenning is het grote aantal jaren dat multisportverenigingTOOS be staat. In deze jaren is de vereni ging binnen’het Waddinxveense altijd zeer actief geweest en nog steeds is met een ledental van bijna 900 personen. Tevens is de ’oude’ gymnastiekvereni ging Ter Ontspanning Onzer Spieren met zijn tijd meegegaan en zich heeft gevormd tot de huidige multisportvereniging Tijdloos Opwindend Ohtspan- nend Sportief met een gymnas tiek- en jazzdansafdeling. De afsluiting van alle feestelijk heden in dit 80ste jubileumjaar werd door burgemeester Jonk man gedaan in de vorm vati de uitreiking van de gemeentelijke legpenning in de sportzaal fan TOOS aan de Staringlaan. WOONSELEKTIE concept Handjes schudden, toespraakjes houden, verlanglijstjes verzamelen, de Sint had een drukke dag in Waddinxveen. (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) Saaie mensen die accountants, of zit er toch muziek in? Neem een ‘proef op de som*!

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1