Bijdragen politieke Bewoners genoten van feestweek Souburgh partijen in kader van Algemene Doe de kabouterdans H II II d h HUI J. LAL. I1TH 399, L GRATIS INGEBOUWD* INCL. 3 JAAR Beschouwingen Les over vuurwerk Ouders terug in de schoolbanken op het Coenecoop College Vox Jubilans in Volendam Geslaagde Ethiopië- avond 1 I o en Yerseke Kerngroep CAR VISION Bodegraafsestraatweg 3a Gouda tel. 0182 570081 lz F PAGINA 23 WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN SGP WD CDA Gemeentebelangen 4 J I i 2 f f PvdA Op een feestje van de Gouweslobbers is alles mogelijk 1 I I (■«ft Eén van de Souburghfestiviteiten was een oud Hollands spellenfeest. (Foto:Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) legt me- (Foto:Artistic Art/Liesbeth van derVis.^t V TOPKLASSE TUNER/CD-SPELER VAN JVC www.menke.nl de nadruk gelegd op de zaken die tot stand zijn gekomen, te weten: bestemmingsplan Cats- burg, bestemmingsplan Oud Ver laat, speelplaatsenbeleid, jeugd Ie informatie-uitwisseling tussen inwoners en bestuur. Dit aspect zag de fractie ook graag in de betreffende notitie verwerkt. De bij de stichtingen Zorgcentra Midden Holland en Gouwes- treek aan gesloten huizen. Er waren samenzang en optre dens van het Kings Kombo uit Woubrugge. De dienst werd eveneens bijgewoond door oud-locatiemanager Truus Fahrner en haar man. Tientallen vrijwilligers hebben bij alle festiviteiten de handen geweldig uit de mouwen ge stoken. Tal van bewoners van de seniorenwoningen waren regelmatig van de partij. In WADDINXVEEN - Het 35-ja- rig bestaan van Zorgcentrum Souburgh werd vorige week binnenshuis uitbundig gevierd en zaterdagmiddag afgesloten met een herdenkingsdienst in de Marchandzaal. Het thema was ’In Holland staat een Huis’. De Waddinxveense de corbouwer SiebeVerweij had heel Souburgh in een schitte rende Oudhollandse sfeer ge dompeld. Het winkeltje op de tweede verdieping en de Mar chandzaal spande de kroon. Na de officiële opening op maandag 12 november door locatiemanager Simon de Jong was er een optreden van Jan Cordes. Zijn programma met veel door hem aan de piano begeleide Hollandse meezin gers sloeg meteen aan. Dins dag bood de Rabobank Gou- wezoom de bewoners en de bezoekers van de dagverzor- WADDINXVEEN -Buro Halt gaf afgelopen week voorlich ting over vuurwerk aan de groepen 7 en 8 van de Wad dinxveense basisscholen. Me dewerkers van Buro Halt vertelden hoe je vuurwerk zo veilig mogelijk afsteekt, hoe je illegaal vuurwerk her kent en wat er gebeurt als je vuurwerk afsteekt als dat nog niet mag.Veel leerlingen weten nog steeds niet dat vuurwerk zonder Nederland se gebruiksaanwijzing illegaal is en dat je bij het afsteken 6 meter afstand moet houden. S i 02 ging een programma van lied jes van Annie M.G. Schmidt aan, gebracht door ’t Huis- Theater. 's Avonds liet P. van Leeuwen dia’s uitWaddinx- veen en de regio zien. Woensdag ging de Souburgh- populatie Uit eten in Neder land.Vanaf vier uur ’s middags zette de eigen keukenbrigade onder leiding van Hans van Mourik in de zaal twee grote buffetten neer met uiteenlo pende streekgerechten. Hut spot met een kuiltje jus, wil- dragout, verse appelmoes met rozijntjes, erwtensoep, konij nenboutjes, nog veel meer en een royaal ijsdessert toe. „Het was bomvol in de zaal en iedereen heeft heerlijk ge geten”, zegt facilitair manager René Wildschut. Bewoner en lid van de Cliëntenraad D. Uitbeijerse kon dit volledig beamen. Simon de Jong dat het deze week even wennen zou zijn aan Souburgh zonder al het feestgedruis. „Maar”, zo be loofde hij, „Sinterklaas, Kerst mis, de jaarwisseling en daar na het koninklijk huwelijk komen er alweer aan en daar omheen gaan we ook weer al lerlei gezellige dingen doen.” Samen met de politie Hol lands Midden gaf men oq!| uitleg over de straf die je krijgt als je toch vuurwerk afsteekt op andere tijden dan. op 3 I december tussen 10.00 en 02.00 uur ’s nachts, of als je vuurwerk voorhan den hebt buiten de officiële vuurwerkverkoopdagen. De politie neemt dan het vuur werk in beslag en verwijst de jongere door naar Buro Halt voor een alternatieve straf. De leerlingen kregen tevens een folder over vuurwerk- mee. hoogd dan anders het geval ge weest zou zijn. De onttrekking van ruim 1,5 miljoen uit de re serve in 2002 en 2003 baart de De SGP stelt blijvende aandacht voor normen en waarden van de bijbel bij het besturen van de ge meente voorop. De tien gebo den worden gezien als basis richtlijnen voor het dagelijks leven. Ten aanzien van de be stuurlijke toekomst van de ge meente richt de fractie zich naar de gebiedsvisie voor de Zuid- plaspolder en ziet zij annexatie als het slechtst denkbare scena rio. Wat betreft de ruimtelijke ordening wil de SGP het karak ter van de landelijke gebieden zo lang mogelijk behouden door de agrarische sector in deze gebie den niet actief in te krimpen. In de Gebiedsvisie voor de Zuid- plaspolder ziet zij goede kansen voor de agrariërs. Ten aanzien van de interne orga nisatie van de gemeente vraagt de SGP aan het college om zo spoedig mogelijk met voorstel len te komen op basis van de uit gevoerde quick scan.Verder is de fractie van mening dat ambtena ren in voorkomende gevallen de ruimte moeten krijgen om op levensbeschouwelijke gronden bepaalde taken niet uit te voe ren. De SGP wil in de komende periode graag discussiëren over het belang van Informatie- en Communicatietechniek in de ge meente. Wat betreft het subsi diebeleid wordt vastgesteld dat de fractie bij strijdigheid met de christelijke waarden en normen geen subsidie wil verlenen. Con creet betekent dat de SGP tegen subsidieverlening aan de beide voetbal- en tennisverenigingen is. Verder vraagt de SGP aandacht voor jaarlijkse evaluatie en zon nodig actualisatie van het ram penplan. De fractie stelt ten slot te zich volledig te kunnen vinden in de argumenten die het college heeft gegeven om de OZB met 2% boven het inflatiepercentage te verhogen. politiek vergt de openbaarheid echter dat de kritiek luid en dui delijk op tafel komt. De auteur van de beschouwing, Baradina Spekman, lijkt zich van dit pro- van 499,- GARANTIE land. Wat betreft de nog onver vulde wensen dringt de fractie sterk aan op de totstandkoming van bestemmingsplannen voor Om de 35 minuten ging er een bel. Van de ouders werd dan verwacht dat zij zich naar hun volgende les begaven. Voor sommigen betekende dat op nieuw een speurtocht. In dit opzicht verschilden zij niet van brugklassers op hun eerste schooldag. Om 21.45 eindigde de laatste les. Onder het genot van een drankje kon er toen worden nagepraat met docen ten en klasgenoten. De meeste ouders gaven aan dat zij het leerzaam en vooral leuk vonden om de basisvor ming eens aan den lijve te on dervinden. En ook de docenten waren enthousiast: voor zulke gemotiveerde leerlingen geven ze graag een extra les. •4 Joop den Uyl zag in 1978 het ontbreken van richting, visie en depolitisering als ernstige be dreigingen. De fractie van de Pv- jongerenbeleid (incl. instelling dA lijkt ook vandaag de dag de- jeugdklankbordgroep), Gebieds- bedreiging aanwezig te visie, aanpassing en uitbreiding van de Dorpshuizen Op Moer en Swanla, de subsidieverorde ning en de prestatieafspraken ze bedreiging aanwezig te achten. Zij kan in ieder geval niet verweten worden in de gemeen tepolitiek geen duidelijk geluid te laten horen. Politiek-psycho- metWoonpartners Midden Hol- logisch ligt hier een probleem. Zoals overal gaan er ook in de politiek dingen mis. De meeste mensen vinden het echter niet prettig om op tekortkomingen Eendragstpolder, Zuidplaspolder, te worden aangesproken. In de Tweemanspolder en Wilde Veen en. Ten aanzien van de gemeen telijke financiën wordt vastge steld dat er van de beweerde teruggave van opgebouwd ver mogen geen sprake is, alleen bleem wel degelijk bewust te wordt de belasting minder ver zijn. Dit komt althans naar voren uit de originele inleiding waarin zij haar betoog kleedt. Hopelijk brengt de invoering van het du ale stelsel een verbetering in de fractie zorgen evenals de verho ging van de belastingen en heffin gen met 2% boven het inflatie percentage. De WD verwijst naar de vorige waar bij naar voren werd gebracht dat meer inhoud zou moeten wor den gegeven aan samenwerking. Dit is zowel op intergemeentelij ke samenwerking als op samen zijn aanwezigheid (gemid- werking binnen de gemeente van toepassing. Aansluiting bij het Bestuurlijk Platform Zuid- de vleugel wordt als een goede zaak gezien. De WD ziet graag op Donderdag stond in het teken van een oud hollands spellen feest. Alle deelnemers maak ten een rondje langs twaalf spelen uit oude tijden. Ieder een kreeg een prijsje en zoals iedere middag en avond wa ren er koffie, thee, drankjes en versnaperingen, 's Avonds stonden fragementen uit mu sicals en operettes op het programma en ondanks de drukke dag zat de zaal weer vol.Vrijdag was het podium voor verpleegkundige en in zijn vrije tijd bandartiest Peter zijn slotwoord veronderstelde Sellers, die bekende liedjes uit de oude doos zong en speel de en zijn gehoor zelfs twee keer aan de polonaise kreeg. De feestweek werd zaterdag middag afgesloten met dienst, geleid door ds. F. Bos uit Wad dinxveen, huispredikant van Souburgh en hoofd van de geestelijke verzorging in alle De oudste basisschoolleerlingen kregen een lesje ove* vuurwerk. Op het gebied van de gemeente politiek wordt vastgesteld dat Gemeentebe- veel zaken niet tot stand zijn ge komen. De fractie ziet openheid en voorlichting als basisvereisten Door Walther Micke Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Na de discussies in het ka der van de Algemene Beschouwingen van de Gemeente raad van Zevenhuizen-Moerkapelle volgt hieronder een overzicht van de visies van de verschillende fracties. Door een samenloop van omstandigheden werd al eerder een bewerking van de visie van de Christen Unie opgenomen. Deze ontbreekt daarom hier. In dit bestek kan niet naar volledigheid worden gestreefd. Mocht U belangstelling hebben voor de volledige teksten dan kunt u deze opvra gen bij het betreffende gemeenteraadslid. Hieronder vol gen de telefoonnummers en/of e-mail adressen. Ook kunt u aan hen natuurlijk eventuele vragen op het gebied van de gemeentepolitiek voorleggen. en dringt aan op de totstandko ming van een gemeentelijke website en uitgave van een eigen periodiek verschijnend gemeen teblad. Op bestuurlijk gebied kiest het CDA voor gemeen schappelijke actie vanuit de Zuidplas. Dit zal ook tot uit drukking komen in de verkie zingsprogramma’s van het CDA in Moordrecht, Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle. Het CDA vraagt het college of het bereid is te onderzoeken in hoe verre nadere samenwerking mo gelijk is. Een zaak waar het CDA zich ernstig zorgen over maakt is de sterke terugloop van het aantal jongeren in de gemeente als gevolg van het ontbreken van voldoende huisvesting voor star ters. Op het gebied van de in frastructuur ziet de fractie graag een verschuiving van de nadruk op infrastructurele werken ten behoeve van de auto naar meer onderhoud van fietspaden. Ver der maakt het CDA zich zorgen over het functioneren van de ambulancedienst. De fractie ziet de noodzaak van het zwaarder belasten van de burgers niet in. De betreffende voorstellen wor den gekarakteriseerd als ’een si gaar uit eigen doos’. wel eens één gekregen.”Vervol- gens start de feestavond en dan is er alleen nog plaats voor po lonaises en swingende mensen. Boerenkapel De Waaghals uit Gouda wordt afgewisseld met discomuziek. „Net hebben we de kabouterdans gedaan!”. Vanavond is een goeie avond. „Iedereen doet mee. Het zijn ook leuke clubs die op bezoek club elke zaterdagavond een toegaat voor een feestje. „3 no vember zijn we begonnen. We zijn inmiddels dus al naar aardig wat clubs geweest.” Vanavond is het dus de beurt aan de Wad- dinxveens club om het feestje te organiseren. „Wij kiezen er voor om vroeg te beginnen met het seizoen. We hebben ook afgesproken dat we na car naval nergens meer naar toe gaan, dan is het seizoen voor ons afgelopen.” Prinses Gerdina was ten tijde van de benoeming nog erg ziek: met de ziekte van Pfeiffer heeft ze zelfs in het ziekenhuis gele gen. Nu gaat het al een stuk be ter. „De meeste avonden gaat ze gewoon mee, ze moet alleen meer zitten dan andere men sen,” aldus mevrouw Schrijvers. „En dat mag eigenlijk niet: de Prinses mag niet zitten. Maar dat leggen we dan gewoon even uit.” Er lopen deze avond ook WADDINXVEEN - LdÜen van Vox Jubilans reizen vAoeo»sdag 28 november naar Volendam om medewerking te verlenen aan een tv-opname van ’Neder land zingt’ van de Evangelische Omroep. Andere medewerken den aan deze avond zijn onder anderen: Urker Mannen En semble. Publiek is welkom om de samenzang te ondersteu nen. De camerarepetitie begint om 19.15 uur (St. Viqcentws- kerk aan het Kerkepad I). De zaterdag daarop, I december, zingt ’Vox Jubilans’ in de Ned.Herv. Kerk in Yerseke. De ze avond zal in het teken staan van advent. Ook de kerstcon certen komen er weer aan. Maandag 24 december zingt het koor in de Brugkerk, waar bij John Propitius - bekend van zijn improvisaties - de organist is. Tweede Kerstdag zingt het koor om 10.30 uur in 'De Do*- len’. Op zaterdag 9 december hoop/ het Chr. Mannenkoor ’t Hardt e.o. en de Herv. Gem. Zangver eniging ’Vox Jubilans’ met haar Jongerenkoor uit Waddinxveen een adventsconcert te geven in de Grote of St. Janskerk te Gouda. Dit concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs voor volwas senen is 10,- en voor kinde ren tot 12 jaar 2,50. Voorver koop vanaf 13 november bij: Boekhandel Smit en Kosterij van de St. Janskerk. Ook bij aan vang van het concert zijn kaar ten te koop. formatie aan over de school. Vorige week gebeurde dat op de meest realistische manier: ouders van brugklassers en leerlingen van groep 8 uit Wad dinxveen en Boskoop namen plaats in de schoolbanken en volgden drie lessen - dezelfde lessen die gegeven worden aan brugklasleerlingen. In de afgelopen weken hadden zich ruim 150 ouders zich aan gemeld. zij ontvingen een echt lesrooster over de post. De ouders die op tijd waren - en dat waren de meeste ou ders - werden ontvangen met een kopje koffie of thee en een welkomstwoord van de heer Sikken, de locatieleider van de Waddinxveense vestiging. carnavalskos- zijn. We kennen elkaar en on derling klikt het goed.” Natuur lijk zijn ook mensen van buiten af op feesten als deze altijd welkom. „Maar daar is in Wad dinxveen niet zo veel sprake van. Carnaval leeft hier niet en dat is wel jammer, want het zijn gewoon heel gezellige fees ten.” Zaterdag 20 oktober had de carnavals vereniging zijn eerste feestje in eet gelegenheid De Waard: de Prins Carnaval werd bekendgemaakt. „Dat hebben we met een klei ne groep gevierd.” Voor het sei zoen 2001/2002 zijn Arie de Ruiter en zijn vrouw Gerda de nieuwe Prins Heerlijk en Prin ses Gerdina. Met de nieuwe leus: ’Houd ’m hoog!’ werd het feestseizoen officieel begon nen. De bedoeling is dat de WADDINXVEEN - De open bare Ethiopië-avond, georgani seerd door de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen viel qua opkomst van het publiek tegen, maar hetgeen besproken werd was leerzaam. De Kerngroep steunt REST de organisatie in Ethiopië waarmee wordt samenge werkt. Peter Huisman, regio- medewerker van Novib vertel de dat door REST veel zaken goed ter hand worden geno men. Er worden van het geld dat Waddinxveen beschikbaar stelt onder meer waterputten gebouwd. Door Louise Perbal werd een cheque overhandigd van 55000,-. Dit bedrag be staat uit een bijdrage van «re ge meente Waddinxveen en de opbrengst van donateurgelden en andere activiteiten. Daarbo venop werd nog een cheque overhandigd van 16627.-, zijn de de opbrengst van de spon sorloop. de kosten ten laste zouden moeten worden gebracht van de geen meter meer.Tot slot en- post knelpunten in de ambtelijke organisatie. De motie werd on dersteund door Gemeente Be langen en overgenomen door het college. Radio'CO^e'LCO. 'i'16 Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - „Oh, oh Den Haag,” klinkt het uit het Zuidhonk in de Zuidplas zater dagavond. Het feest van Carna vals Vereniging De Gouweslob bers is in volle gang. Binnen zijn verschillende tuums te bewonderen: er zijn maar liefst vijf verenigingen aanwezig, naast De Gouwe slobbers zelf. „De verenigingen worden na het omkleden één voor één binnengeroepen,’ vrouw Schrij- vers-van Haar lem, secretaris van De Gou weslobbers, uit. „Later reiken we onderschei dingen uit. Ik heb er zelf ook WADDINXVEEN - Op dins dagavond 13 november kwa men om 19.30 de eerste ou ders zenuwachtig de school binnen. Zij waren in ieder geval op tijd voor de les! Om 20.00 uur ging streng de bel die de aanvang van de les aangeeft. Een enkele ouder liep nog te dwalen door de school, op zoek naar het lokaal dat op zijn briefje stond. Een andere ouder kwam hijgend de school bin nen, met als smoes ’dat het par keren nogal moeilijk was’. On verbiddelijk speelde de heer Lemmens voor conciërge: ’Een te-laat-briefje halen en mor genochtend om 07.30 melden!’ Het Coenecoop College biedt ouders op diverse manieren in- 'Tot maximaal 30 minuten. De bijdrage van langen heeft de kop: ’Wel kiezen, niet delen’. Dat heeft met name betrekking op de bestuurlijke toekomst van de gemeente waarin Zevenhuizen en Moerka- pelle van de fractie niet mogen worden gescheiden. In haar be schouwing legt Gemeentebelan gen de nadruk op de bestuurlij ke toekomst en op de ruimtelijke invulling van het grondgebied van de gemeente. De fractie is teleurgesteld dat niet is gekozen voor samenwer king met de gemeente Bleiswijk, maar blij met de recent opge stelde gebiedsvisie Zuidplaspol der. Verder dringt zij aan op daadkracht bij de invulling van de Eendragstpolder. Gemeente belangen is er niet van overtuigd dat de invoering van een duaal stelsel is bedoeld om de burger meer te betrekken bij de ge meentepolitiek. De fractie denkt dat andere argumenten een rol spelen en vraagt aan het college die aan te geven. Bij een terug blik op het afgelopen jaar wordt mogelijkheden om op construc tieve wijze kritiek naar voren te brengen in het kader van de ge meentepolitiek. Kritiek heeft de PvdA fractie ze- ker. Om te beginnen op het functioneren van de wethou ders. De kritiek is echter positief algemene beschouwingen geformuleerd. Het functioneren van wethouder Van der Stee wordt namelijk ten voorbeeld gesteld aan zijn beide collega’s. De PvdA is vooral te spreken over deld 20 uur per week) en over zijn manier van besturen. Niet te spreken is de PvdA over daadkracht van het college in zijn geheel. Deze schiet volgens korte termijn een notitie over de fractie op een groot aantal bestuurlijke samenwerking tege- terreinen tekort. De PvdA ziet moet Zij hecht aan een maxima- de komende 4 jaar als zeer be langrijk voor de bestuurlijke ont wikkeling van de gemeente in re latie tot de omliggende gemeenten. Het bestuurlijke fractie dringt verder o.m. aan op overleg met de gemeente Rot- het opstellen van een integrale terdam ziet zij als één van de veiligheidsnota en het totstand- stappen in het proces. De na- komen van een verkeerscircula- druk moet hierbij voor de PvdA tieplan. DeWD diende een mo- liggen op open, eerlijke informa- tie in om zo spoedig mogelijk te tie aan inwoners en op inspraak, komen tot de aanstelling van een Verder wil de fractie niet dat de veiligheidscoördinator waarbij gemeente een ’afvalbak’ wordt voor glas en water: 680 ha glas en kelé zaken waar de PvdA zich sterk voor maakt: vaststelling van een beeldkwaliteitsplan en het realiseren van kleine en gro te woonzorgcomplexen in de gemeente. een hoop kinderen tussen de feestgangers. „Eén van de ver enigingen heeft nog een dans- garde. Bijna niemand heeft dat meer. Als zij komen, komen ze ook echt met een hele bus, dus er komen ook een hoop kleine naar kinderen mee.” andere carnavalsvereniging Op I9 januari is het tweede feest van De Gouweslobbers. Iedereen die een kijkje wil ne men is uitgenodigd. De Gouwe slobbers telt op het moment I7 leden, nieuwe leden zijn al tijd welkom. s i 4 ,2, M s A - JN

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 23