Waddinxveen ontneemt Groeneweg periodetitel SUPERST Waddinxveense turntopper in actie in Zoetermeer Marcel Drost opnieuw l|IU J biljartkampioen IXIOKIA 3330 I Geslaagd Jeugdschaak toernooi WSV Moerkapelle verslaat koploper Flyers dames I met lege handen debitel w m Drukke week Rowah handbal f Eindstand doublette i Score laatste minuut voor Uitslagen sjoelen WSE dames Geslaagden A-diploma jeu de boules PAGINA 33 WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN GSL3Z3 1 BELLEN P/MND v der Vis.) Menu i.c.m. 1-jarig debitel 90 een 90 MINUTEN nut. Tollenaar, die vorig seizoen nog in het A-juniorenteam van werden I0 ronden gespeeld. Winnaar werd hier Roland Kevin Zijderhand over. Zijder- hand viel kort daarna gebles seerd uit en werd vervangen door Arnout van Leeuwen, die vlak voor tijd een schitterende kans kreeg om de Zevenhuize naren de overwinning te bezor gen. Met Versloot uit zijn doel schoot de jonge Van Leeuwen van dicht bij over. De opgefok te stemming leidde tot enkele opstootjes, die met voetbal niets te maken hadden. Het leidde, zoals zo vaak, tot gele kaarten die voorkomen hadden kunnen worden.Volgende week is er een beperkt inhaalpro gramma. Op zondag 2 decem ber speelt Waddinxveen thuis tegen het in vorm komende WADDINXVEEN - De stand bij de Waddinxveense sjoelers is als volgt: klasse A: I. Wim WADDINXVEEN - Zaterdag I7 november werd in het Anne Frankcentrum voor de 23e keer het Open Jeugdkampioen- Keeken die maar liefst 9 punten wist te bemachtigen. Op de 2e plaats Stefan van der Zalm, ge volgd door Kenneth Romijn die beslag wist te leggen op de 3e positie. In de E groep werden 11 ronden gespeeld en hier ging de hoofdprijs naar Justin Jacobse die er in slaagde om al le 11 partijen winnend af te sluiten. Nummer 2 in deze groep werd Henk Jan Even- groen, die in de voetsporen treedt van zijn vader Jan als het om goede resultaten gaat. De 3e positie was voor Naomi Snikkers. Aan het eind van het toernooi vond de prijsuitrei king plaats. De organisatie kan terugkijken op een geslaagd toernooi waarbij vele kinderen zich goed hebben kunnen amu seren achter de schaakstukken. voorzet van Alfons Scheurwa ter schoot Michiel Vunderink meteen in maar doelman Haan maakt er met een goede reac tie een hoekschop van. Groe neweg werd sterker en drong Waddinxveen in de verdediging terug. De verdediging van de thuisclub met aanvoerder Ray mond Beij en Mark van Vliet moest enkele malen aan de noodrem trekken. Niettemin waren er mogelijkheden voor Maurice Eckhardt op aangeven van Jarno van Dorp. Doelman Edwin Versloot zorg de er voor dat Waddinxveen zonder kleerscheuren verder kon spelen. In de 7lste minuut kopte Van Vliet uit voorzet van Stolwijk en gaat Groeneweg naar Aeolus. Voor de Zevenhui zenaren wordt het de zevende uitwedstrijd tegenover vier thuiswedstrijden. Waddinxveen houdt op maan dag 3 december de algemene ledenvergadering in het clubge bouw. Als bestuurslid hebben zich aangemeld mevrouw M. Swijnenburg en de heren P. de Jong, R. van der Sluis, G. van Beem, J. van der Ark, H. Hek man, WVergouw en L. Heeren, terwijl de bestuursleden die ad interim hun functie vervulden (Foto: Artistic Art/Uesbeth van ker Verstoep, tevens titelverde diger, alleen in het begin van de partij een serieuze opponent. Al na een beurt of acht was duidelijk dat hij zijn prestatie van de vorige partij bij lange na niet zou evenaren. Marcel ging echter steeds beter carambole ren en na I9 beurten had hij zijn benodigde punten bij el kaar. Teamgenoot Verstoep was zijn titel kwijt maar meldde te vens dat hij volgend jaar weer een gedegen tegenstander en titelkandidaat zal zijn. Wie volgend seizoen Marcel ook dwars wil zitten voor z’n 4e titel of wie gewoon elke week een serieus potje wil bil jarten in competitieverband(K.N.B.B.) kan zich aanmelden in biljartca- fe ’Het Wapen van Moerkapel- le’ of bellen naar 079 5932722. Hoogendoorn I8-II; 9.Fred en Ron van Rubeling/Ton Hulskamp I8-9; lO.Nel OudijlVWim van Boc- kom Maas I8-8. Bleiswijker Leen Ver- mulm. Danny van Leeuwen, die twee biljarts op z’n werk heeft staan en recentelijk het zilver veroverde bij het Gewestelijke Kampioenschap driebanden, kon het niet bolwerken tegen Cock Verstoep. In de halve finale tussen de twee organisatoren was Mar griet maar net de mindere van Marcel. Op het andere biljart won Cock van Leen in 18 beur ten. Door dit resultaat werd Cock meteen de grote favoriet voor de eindstrijd. De strijd om het brons werd gewonnen door Margriet Han se. Leen Vermulm, die aangaf dat drie partijen teveel is voor een man op leeftijd, werd hier door naast het erepodium ge zet. In de grote finale was Reeuwij- Butter profiteerde en kopte I - 2 in. Met Van Leeuwen inmid dels in de ploeg hield Moerka- pelle de krappe voorsprong in de laatste vijf minuten vast Be Fair verloor in Driebruggen met 3-1 van koploper WDS. De eer werd gered door In de eerste helft I -0) raakte doel man Jan-Willem Schoneveld geblesseerd. Hij werd vervan gen door Richard Bitter. Na 2- 0 scoorde Be Fair door een afstandsschot van Rob den Adel tegen, maar direct daarna werd het 3-1 na samenspel tussen Ramon en Gert de Ko- ning. Zaterdag haalt Be Fair thuis in tegen PKC’85 uit Rot- terdam.ln het zondagvoetbal verloor WSE met 4-0 bij DWO in Zoetermeer. DSO, dat met 2-1 won bij Nicoiaas Boys, nam de leiding over. Er viel op de overwinning van DWO volgens trainer Ben Stukart weinig af te dingen. De Waddinxveners speelden zon der Guido Hack, Hafid Assou- lymani en Thijs van der Voort Voorts was Martijn van der Wal geschorst Volgende week staan er bekerwedstrijden op het programma en wordt op bescheiden schaal ingehaald. Een week later beginnen de clubs, die in afdelingen spelen met twaalf clubs, aan de twee de competitiehelft Wedstrijd van de week: zondag. 25 no vember: Gouwestaete-Polar Bears. Aanvang I6.30 uur in zwembad De Sniep. aan de kassa van Sporthal De Veur in Zoetermeer. De wedstrijd op zaterdag en de kampioenenshow op zondag beginnen beide om 14.00 uur. Beide dagen zullen plaatsvinden in Sporthal De Veur, aan de Pri- smalaan in Zoetermeer. was een verdienste van de Waddinxveners en in het ver lengde daarvan de fanatieke trainer Koes de Quillettes. Het felle verzet leverde aan de an dere kant vier gele kaarten op, die door even dieper na te den ken voorkomen hadden kun nen worden. Scheidsrechter P. Dijkman uit Alphen aan den Rijn toonde het geel aan de Waddinxveners Mark van Vliet, Appie Razak en Zoair Essakatti. Eerder was er geel voor Mi chiel Vunderink na een overtre ding op Zevenhuizenaar Arjan van Erk. Bij Groeneweg kreeg aanvoerder Leon van Vliet geel te zien nadat hij Vunderink ten val had gebracht waarna een Verona van der Leur turnt op I en 2 december in Zoe termeer. (Foto: PR) WADDINXVEEN - De dames van WSE speelden zondag I8 november tegen de dames van DWO. Een gewaagde strijd, de teams stonden qua stand onge veer gelijk. De WSE-dames ver loren de afgelopen twee wed strijden, dus wat punten konden ze wel gebruiken. WSE begon sterker maar al snel kwam DWO ook in hun spel, waardoor het redelijk gelijk op ging. Doelpunten vielen er niet in de eerste helft, wel veel kan sen vooral voor DWO. De tweede helft begon WSE een stuk sterker en gevaarlijker, waardoor er meer kansen wa ren voor de thuisclub. Een vrije trap vlak voor doel, genomen door Titia Blom, werd gestopt door de muur. Een speelster van DWO stond alleen voor de keeper en koos de goede hoek, maar schoot net naast. Het eni ge doelpunt in deze wedstrijd viel in de blessuretijd, door een afstandschot van Carola Koet sier. Deze wedstrijdaanvoerster voor het team van WSE plaats te de bal in de verre hoek, net voorbij de keeper. Er volgde nog een vrije trap voor DWO in de blessuretijd, net buiten het zestien-meter gebied. Ook deze werd gestopt door Ma rion Hemmes. Einduitslag bleef I-0, weer drie punten voor de dames van WSE. WADDINXVEEN - De voet balclub Moerkapelle zorgde in de vierde klasse voor een ver rassing. In Berkenwoude werd koploper FC Perkouw met 2-1 verslagen. De Moerkapelle- naars traden aan zonder Den nis Jager (spier verrekt), Ron Kievit (oude blessure). Peter Zijderhand (ziek) en Rob van Leeuwen (niet getraind). Dat zijn niet de minste spelers, maar toch speelde Moerkapel le dat over een middenveld (Jeroen Hertog, Pieter Lips, Lennard Tepper) beschikte van nog geen zestig jaar een prima wedstrijd. Alexander en Jeroen Hertog, Peter Paul Breedijk en Martin Lekkerkerk vulden de open gevallen plaatsen op. Het begin was voor FC Perkouw, maar doelman Mark Huisman verrichtte een goede redding. Na een kwartier werd Lenna- ert Visser in het strafschopge bied ten val gebracht en kreeg Moerkapelle een strafschop te nemen die door Peter Paul Breedijk werd benut: 0-1Ook in de tweede helft bleven de blauwwitten zich als een hecht collectief presenteren. Na een spetter van Peter Paul Breedijk belandde de bal op de lat. Na een afgeslagen hoekschop trapte doelman Huisman de bal richting Visser. Deze ving de bal op en schoot vervol gens van 25 meter raak: 0-2. Mark Buys van Perkouw kreeg een gele kaart waarover enige commotie ontstond. Marcel zich eveneens herkiesbaar heb ben gesteld. Met het 80-jarig bestaan in het vooruitzicht hoopt Waddinxveen tot een betere organisatie te komen waarbij de taken zoveel moge lijk worden verdeeld. Opstellingen: Waddinxveen: Versloot, Van Herk, De Wilde, Van Vliet, Beij, Essakatti,Van den Hoek, Vunderink, Razak, Tolle naar, Scheurwater, Groeneweg: Haan, Crielaard,Van Vliet, Terp- stra, Van Erk, Stuurman, Van Dam, Zijderhand, Van Yperen, Van Dorp, Eckhardt. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Geen pe riodetitel voor de voetbalclub Groeneweg. De Zevenhuizense lijstaanvoerder in de vijfde klas se kwam tegen een energiek spelend Waddinxveen niet ver der dan een l-l gelijkspel.Om dat Kamerik met 4-I won van Aeolus passeerde deze club de Zevenhuizenaren na tien wed strijden op de ranglijst. Trainer Cor Hazebroek: „Het is jam- voor de jonge WADDINXVEEN - Woensdag speelde het damesrecreanten- team van Rowah hun winter- avond-competiewedstrijd in Ridderkerk. Het plaatselijke Sa- turnus was de tegenstander, één die echt op recreantenni veau speelt. Rowah won de wedstrijd met 5-I0. Op don derdag ging herenrecreanten op bezoek bij Vires et Celeritas uit Gouda. Een opponent met spelers die vroeger allemaal op hoog niveau gepresteerd heb ben. Na een leuke en sportieve wedstrijd bleven de punten zo als verwacht in Gouda. De eindstand was 27-17. Zaterdag speelden alle jeugd- teams van ROWAH/SPACE een thuiswedstrijd in sporthal De Dreef. Als eerste stonden de jongste leden van Rowah te genover ASC uit Rotterdam. Een tegenstander die net een versnelling hoger speelde. Snel le breaks gecombineerd met goed samenspel maakte de jon ge Rowah-spelers soms wan hopig. De eindstand werd 4-I3. De meiden -B stonden tegen over MOK uit Dordrecht, Ro wah stond al snel op een 3-0 voorsprong en die gaven ze niet meer uit handen. De eind stand werd 10-2. Na de meiden kwamen de jongens-B het veld op. Zij hadden dezelfde tegen stander als de herenrecreanten (Vires), en net zoals op donder dag waren de punten voor de club uit Gouda. Vires won de wedstrijd met 4-13. Als laatste stond op zondag de wedstrijd van het dames-seniorenteam op het program. Zij speelden hun uitwedstrijd in Spijkenisse, tegen HVOS. Rowah dat met drie jeugdspelers in de basis aan de wedstrijd begon over klaste de tegenstander com pleet. Ook’na het uitvallen van een speelster bleven de dames overeind en ze de punten mee naar Waddinxveen. De eind stand werd 6-I9. 6.Andries Roos/Jan Kooistra schap van Waddinxveen gehou- I8-I2; 7.Toos Wubben/Erik Jan den. Vele jeugdigen waren hier op afgekomen. Zo’n 75 Dijken 18-9; 9.Peter jeugdspelers werden onderver deeld in vier categorieën. Ge zien de bezetting in de B en C groep werd besloten om deze talenten in I poule te laten spe len Er werden in deze groep 7 ronden gespeeld en na heel wat spannende partijen werd hier Boudewijn Weijermars de bes te, gevolgd door Christiaan Noorland. Goede nummer 3 werd Erik Hennink. In de D groep was het Slingerland jr. 140.060, 2. Andre speeltempo wat korter en hier van Gemeren 139.900, 3. Dick Dros 138.475,4.Jan Kersbergen 138.280, 5. Kees Kuipers 138.080. Klasse B: I.Adrie Faas, klasse C: I.C. van Wijk I 18.650, klasse D: I. 109.900 punten. kampioenenshow. Kaarten zijn tot I7 november in de voorverkoop telefonisch te bestellen via 020-6167367 of via het faxnummer 020- 6I8050I. Na I7 november kunnen alleen nog kaarten worden gekocht op 57-57 kon komen. Hierna gierden de zenuwen over het veld. Met nog dertig seconden te spelen miste Flyers 2 vrije worpen, Binnenland daar en te gen benutte er direct daarna een van de twee. Met nog tien seconden op het bord scoorde Flyers 59-58 en waar niemand op had gerekend -ook de schutter van Binnenland niet- viel de met alle wanhoop ge schoten bal op nog vier secon den op de klok door het net en stond Flyers met lege handen. Uitslag 59-60. Topscoorder: Anita van Unen met 13 punten. Goede tweede was Jolanda Geurts met 12 punten Jongens Aspiranten I verloor de wed strijd tegen koploper Gymno- va. Qua veldspel was er geen verschil. Flyers deed het goed, maar de aanvallen werden niet bekroond door het maken van de punten. Uitslag 46-69. Tops coorders: Reinier Goddijn en Paco Vermeulen, beide met 9 punten. Jongens kadetten 2 liet zich in slaap sussen door Sprin gers. De eerste helft stond Fly ers met 24-17 voor, de tweede helft echter was voor Sprin gers. Uitslag 37-53. Topscoor der: Tim Haver Droeze met I4 punten. Vrijdag 23 november om 21.00 uur Heren I tegen Punch 2 de nummer 2 van de ranglijst. W’VEEN/ZOETERMEER -Voor het eerst sinds het voor haar uiterst succesvol verlopen We reldkampioenschap zal deWad- dinxveense Verona van der Leur weer een wedstrijd tur nen tijdens de Hypotheekshop Gymnastics Top op I en 2 de cember in Zoetermeer. Dit is een unieke kans om haar en de andere turnsters van de Ne derlandse ploeg, die historie schreven in de Nederlandse turngeschiedenis, in actie te zien. Verona van de Leur, die 9e werd in de meerkamp, zal hier een thuiswedstrijd turnen. Naast Verona is ook Renske En- del, die een zilveren medaille won op het onderdeel brug, hier te zien. Ook turnsters Roemenië, Rus land, VS, Oekraïne en Spanje komen naar Zoetermeer voor de Hypotheekshop Gymnastics Top. De Hypotheekshop Gymnas tics Top is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een toernooi met een zeer sterk deelne mersveld, waarin turnen op een hoog niveau te zien is. Op zaterdag wordt er meerkampwedstrijd geturnd, op zondag laten de beste turn sters zich nogmaals van hun beste kant zien tijdens de 4, WADDINXVEEN - Flyers Da mes I verloor -na een goed ge speelde wedstrijd- onverdiend van Binnenland uit Baren- drecht. Ook was er verlies voor Jongens Aspiranten I en Jongens Kadetten 2. Flyers Dames I komt weer in vorm en liet dit zien in de wed strijd tegen Binnenland de nummer 3 van de competitie. De eerste periode was -in te genstelling tot andere wedstrij den- uitstekend. De gasten werden fel benaderd en kwa men niet echt in hun spel. Fly ers dicteerde het tempo en nam hierdoor een 18-1 I voor sprong. De tweede en derde periode liet goed basketball zien van beide teams. Flyers deed er alles aan om door te drukken, maar Binnenland gaf zich niet gewonnen en de mar ge bleef steeds steken rond de vijf punten in het voordeel van de Waddinxveners. Na de der de periode was de stand 45-43. De vierde periode stond bol van de spanning. In de vierde minuut was Binnenland gena derd tot 53-52. Beide teams gingen fouten maken, vooral in aanvallend opzicht en er werd hierdoor weinig gescoord. In de zevende minuut kwam Bin nenland op voorsprong 55-57. Het duurde tot het eind van de negende minuut voordat Flyers WADDINXVEEN - In Gou- webad Sniep is op dinsdag I3 november weer voor het A-di- ploma gezwommen. Alle 55 kandidaatjes zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun A-diploma gehaald hebben zijn: Nathalie Gründmann, Lisa Noorlander, Manon van Klave ren, Simonette Zimmerman, Martin de Jong, Vincent Bouw, Twan Captein.Tom Brand, Juri- aan Fontaine, Fleur Rens, Mat- thijs den Boer,Tessa v.d Velden, Jelle v.d. Meer, Jordy van Leeu wen, Ryan v.d. Ark, Suzanne Kanters, Gerlinde Krijgsman, Rychella van Tok, Fleur van 't Hoog, Robin Remmerswaal, Rhodé Baak, Nicole de Feij, El len v. Duijnen, Micha Bolhuis, Mischa v. Reede, Lars Uilen broek, Emmely Stok, Floor Planteydt,Joyce Geneuglijk, Kit ty Bos, Maarten Verspoor, Nic ky Boot, Niels Oosterom, Björn Captain, Puck Prins, Mi- lou Hoogboom, Lineke Vente, Groeneweg drong in de tweede helft aan, maar Waddinxveen slaagde er in om een winnende treffer van de Zeven huizenaren te voorkomen. Uitgerust met een brede waaier van geavanceerde functies die perfect afgestemd zijn op de hedendaagse mobiele levensstijl. U kunt surfen op het mobiele Internet met de WAP browser, de telefoon individualiseren met smaakvolle geanimeerde screensavers, chat messaging gebruiken om snel een conversatie te voeren met vrienden en deelnemen aan allerlei plezierige activiteiten. I I mer ploeg dat de pe riodetitel niet is gepakt. Op- nieuw kwamen we al snel in het begin met I- 0 achter te staan. Voorheen hebben we een achterstand steeds kunnen goed maken en om kunnen zetten in een overwin ning. Dit keer lukte dat niet”. Groeneweg kreeg weinig ruim te van de Waddinxveners om Wesley van Wijk, Monica Vonk tot goed voetbal te komen. Dat Noordegraaf, Kim Lalihatu, Francis v.d. Heiden, Hidde Stolk, Barto Falkman, Marvin Vermaat, Lennart Kouwenho- ven, Rosemarie de Koning.Joey Kraak, Minika Verschuren,Yaimy Lanjouw, Bas Voskuilen, Arend v.d. Spek, Gerhard van Ginkel, Lewi Hellings, Bianca v.d. Bergh en Roya Saidi. WADDINXVEEN - De laatste twee wedstrijden werden op I3 november gespeeld. De strafschop Werd toegekend,die koplopers maakten geen fout door Bjorn Tollenaar werd be en wonnen deze partijen. De rangschikking binnen de eerste I0 onderging nauwelijks een verandering, zodat de balans na in totaal I8 partijen kon wor den opgemaakt. I.Roy Huls- kamp/Hans Cammeraat I8-I7; 2.Norbert Schifferling/Stephan Tabben I8-I5; 3.Elly Nieuw- land/Wout Versluis I8-I4; 4.Alex van Ofwegen/Arnold Janssen I8-I4; 5.Leen Roos/Rob van Dijken I8-I2; FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij v in de buurt! J kléin Vraag naar de voorwaaden in de winkel. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. ONA speelde, bewees daarmee opnieuw zijn waarde voor de geelzwarten. Voor de wedstrijd begon werd een minuut stilte in acht geno men wegens het overlijden van oud-bestuurslid Ad Beumer van Waddinxveen. De geelzwarte clubvlag hing halfstok. Hoewel Groeneweg aanvallend begon leidde Waddinxveen na vijf mi nuten al met 1-0 door de be nutte strafschop van Tollenaar. Daarna voorkwam een uitlopende doel man Gert Haan dat Vunderink op aangeven van Razak de score kon ver hogen. Waddinx- veen speelde zon der de beide verdedigers Stefan Kanters en John Tiben. De eerste serieuze kans voor Groeneweg deed zich voor na 28 minuten. Doelman Edwin Versloot liet de bal na een schot van Rick van Yperen los, maar voor Groeneweg kon profiteren was de bal ten koste van een hoekschop wegge werkt. Ook bij de gelijkmaker van Groeneweg kort voor de pauze kreeg doelman Versloot de bal niet goed te pakken. In de scrimmage die ontstond liet oudgediende Leon van Vliet de gelijkmaker aantekenen: l-l. Groeneweg was wel meer in de aanval, maar veel kansen deden zich niet voor. Een inzet van de rappe Jarno van Dorp, die te genover de compacte Wad dinxveense verdediging zijn draai niet kon vinden, werd door Versloot tot hoekschop omgebogen en enkele afstands schoten van verdediger Arjan van Erk misten hun doel. Direct na de hervatting leek Waddinxveen opnieuw een voorsprong te nemen. Uit een MOERKAPELLE - Vorige week door Bleiswijker Leen V donderdag heeft Marcel Drost opnieuw het clubkampioen- schap in de spelsoort fibre van Biljartvereniging Moerkapelle veroverd. Na ’97 en '98 is dit de derde titel in vier jaar tijd. Op de finale-avond, de voor rondes werden in augustus al gespeeld, traden acht biljarters ten strijde. Marcel moest eerst tegen Paul Hillegers uit Wad dinxveen. Paul was in de voor ronde ongeslagen gebleven en daardoor lichtelijk favoriet. Na een stroef begin speelde Mar cel zich geleidelijk aan naar een overwinning in 22 beurten. Margriet Hanse, als mede orga nisator ingevallen omdat een speler verhinderd was, won haar eerste partij van Kees Tij- sen. Rene Knop, vorig jaar nog halve-finalist, werd verslagen

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 33