Waddinxveen krijgt tijdelijke refe re n d u m we t SUPERST I 366, k GRATIS INGEBOUWD* Kies voor de goede winkellocatie LEZERS SCHRIJVEN I Vrijwilligers vermaken zich prima op het feest in de Dreef i CAR VISION RTW start twee Naar stadsregio Rotterdam? NOKIA 3330 i I nieuwe programma’s Geslaagde Gouwe Show in Groenswaard Brandweer krijgt ademluchtapparatuur I debitel’ Koffieochtend Verantwoorde Sintcadeaus Wientjens bij Vrouwenraad Expositie Ans Heerkens rotera]® DISCOUNT i. Woninginbraak Fietsenkijkdag PAGINA 11 WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Ongenoegen x. Menu BILLEN P/MND www.menke.nl GROENOORDHALLEN-LEIDEN ZONDAG 2DEC. 10-16UUR Extra koopavonden WADDINXVEEN - In verband met Sinterklaas en Kerst heeft winkelcentrum de Passage extra koopavonden. Deze zijn op vrij dag 30 november, maandag 3 de cember, dinsdag 4 december en vrijdag 21 december. Maandag voor de Kerst sluiten de winkels om 17.00 uur. k elke lezer van hel weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van hel fatsoen of van Kees de Bas 90 MINUTEN i.c.m. 1-jarig debitel 90 V www.pcdiscount.nl pen en niet eerder gereed zal zijn dan in 2004. De voorzitter zei dat het initia tiefvoorstel zal worden behan- De uitslag is als volgt: Fraaiste konijn, grote rassen: Groot Lot- haringer zwart F. Balver. Fraai ste konijn, midden rassen: Rijn lander zwart G.J. Brouwer. Fraaiste konijn dwerg rassen: Kleurdwerg konijn grijs martijn de Jong (jeugdlid). Fraaiste kleurmuis duifgrijs Comb. V. Dorp Waddinxveen. Fraaiste gerbil, siamees Riana v. Dorp (jeugdlid). Fraaiste dwergham- ster: blauw wildkleur Comb. v. Dorp Waddinxveen. Fraaiste grote hoender: buitenlands ras: Australorp zwart L.G.M. v.d. Krogt. Fraaiste dwerghoender: Hollands ras: Barnevelder kriel Fr. Balvers. Fraaiste dwerghoen der: buitenlands ras: B. den ring, maar dat het voorstel van het college beter is. Deze uit- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. ratuur. Het in 2001 beschikbaar gestelde krediet van 50.000,- voor de aanschaf van alarmont- vangers te wijzigen in een kre diet van 40.000,-. Verlaging van het krediet van de alar- montvangers is mogelijk omdat het landelijke communicatienet werk vertraging heeft opgelo- A. de Gruijter Moerkapelle GEVONDEN: Rode kat, vale kleur, witte poten, bles, gering de staart, gele ogen (Zuidkade). Zwart met witte poes, blauwe vl.bnd (Peuleyen). Rode kater, witte aftekeningen (Henegou- werweg). Kater, zwart met wit te aftekeningen (Dreef). Kater, rood met wat witte aftekenin gen, mager, zwarte tuigje (In steek). In 1984 had ik als toenmalig voorzitter van de midden- standsvereniging het eerste ge sprek met burgemeester C.M. van der Linden over het hoofdwinkelcentrum in Wad dinxveen dat er nog steeds niet is en in de komst waarvan menig inwoner het geloof he lemaal heeft verloren. Het ge sprek met de toenmalige bur gemeester ging over een in 1981 uitgebracht distributie- planologisch onderzoek voor Midden-Holland om te zien waar wat door de consument wordt gekocht. De uitkomst was dat door de komst van het toen nog te bouwen Goudse Nieuwe Marktwinkel- centrum de Waddinxveense winkeliers 30% omzet zouden missen in de sector niet-dage- lijkse goederen en 10% omzet in de sector dagelijkse produc ten. De komst van de Nieuwe Markt in Gouda betekende in Waddinxveen dan ook diverse nieuwe activiteiten om een ei gen hoofdwinkelcentrum te realiseren. Ondanks die in spanningen ontstond een nog altijd voortdurende lijdensweg, burgers en winkeliers wachten nog steeds op een mooi en ei gentijds hoofdwinkelcentrum. Jaar na jaar werd aangekondigd dat de eerste paal daarvoor geslagen zou worden, maar het is er nog steeds niet van geko men. WADDINXVEEN - In de We reldwinkel zijn weer de Novib- kalenders en -kaarten te koop. Ook de Unicef artikelen zijn in de Wereldwinkel te vinden. Er is mooi en verantwoord speel goed voor Sinter Klaas, want de kleine producenten worden goed betaald voor hun produc ten en arbeid. Dat geldt voor alle levensmiddelen en kunstnij verheid, sieraden enz. in de we reldwinkel aan het Kon.Wilhel- minaplein. WADDINXVEEN rensportvereniging PC DÉ COMPUTER KOOPJES BEURS van 505,- Het is beter dat Zevenhuizen- Moerkapelle uit het Interge meentelijke Samenwerkingsor gaan Midden-Holland treedt en zich aansluit bij de Stadsregio Rotterdam. Althans, dat vindt het college van burgemeester en wethouders van de dubbel- gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle. Enkele hiervoor aange voerde redenen: duizenden woningen in de Zuidplaspolder (wil ook Rotterdam graag) en Rotterdam betaalt 80% van de kosten van het Recreatieschap Rottemeren. In de commissievergadering van 20 november werd op het idee ’zware kritiek’ geuit, lees ik in uw krant. Ik vermoed dat dat wel mee zal vallen. Ge meentebelang is al gevoelsma tig voor, WD-wethouder Van der Stee is een groot voor stander, de derde ’college’par- tij SGP zal dan, ondanks wat verbaal geuit verzet, waar schijnlijk wel volgen. Hoewel burgemeester Wes tendorp benadrukt dat er nog slechts een discussiestuk is, en de mening van burgers en be drijven zal worden gevraagd, gelooft hij er gevoelsmatig zo stellig in, dat hij zijn wens om bij Rotterdam aan te sluiten al naar de Provincie heeft ge stuurd. Intussen kunnen ook wij al meedenken. MOERKAPELLE - In een woning aan de Korenbloemstraat is inge broken in de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 november. Men kwam binnen door gaatjesboren. Uit de woning is onder andere een tas meegenomen Tijdens de inbraak sljepen de bewoners. Ook aan de Kievit heeft men ge probeerd binnen te komen door gaatjes te boren. Hier is dit ech ter niet gelukt door inbraakwe rend hang- en sluitwerk. voor ons nieuwe hoofdwinkel centrum. Nu het nog kan roep ik ieder een op oprecht te willen kie zen voor de beste mogelijk heid, ook in tijd gezien want het hoofdwinkelcentrum kan er dan in twee jaar staan. Om dat gewoon bewijsbaar is dat de Be Fair-locatie in de toe komst gezien de beste optie is, vraag ik me af wie in zulke buurtcentrum de Boog. „Bij de kindermiddag en een och tend knutselen voor vrou wen. Dat is allebei heel leuk om te doen. Het zijn ook vaak dezelfde vrouwen en kinderen die steeds terugko men.” Joke van der Loo en Loes Bongers organiseren de Vrouwenkamer in het Asiel zoekerscentrum (AZC). „Dat zijn ongeveer 35 vrouwen, die krijgen dan koffie en thee en proberen we met de Neder landse samenleving in contact te laten komen,” aldus Joke van der Loo. Ze vindt het feest een goed initiatief. „Het is niet zo dat wij ons achter gesteld voelen. Het AZC or ganiseert altijd iets voor vrij willigers, maar dit is ook wel leuk. Alleen is de muziek veel te hard, je kan niet goed met elkaar praten. Zo kom je na tuurlijk nooit in contact met andere mensen, als je naar el kaar moet schreeuwen!” Meneer Ververs is van het Comité Seniorenreis Wad dinxveen. „Ik doe dit al 45 jaar, we gaan met zijn allen het hele land door. Volgend jaar is alweer de 70e reis.” Er zitten in totaal zeven mensen in het bestuur van het co mité, maar vanavond is meneer Ververs met alleen één collega op het feest. „Ik vind het echt een aardig ini tiatief, al heb ik nooit gevon den dat het echt nodig was, „Meer dan een jaar geleden heeft D’66 een initiatiefvoor stel ingediend, tot op heden is daar niets mee gebeurd het is een schande. Dit initiatiefvoor stel moet eerst worden behan deld, voordat een voorstel van burgemeester en wethouders ter tafel komt”, aldus Bos. gen. „Ik denk dat dit feest echt nodig was. Je kunt als ge meente niet zonder vrijwilli gers en Waddinxveen heeft heel veel vrijwilligers, zoals je wel kan zien.” Natuurlijk wordt een aantal van deze vrijwilligers deze avond in het zonnetje gezet. „We hebben de verenigingen gevraagd zelf iemand voor te dragen,” ver telt mevrouw Jonkman. „Zelf hebben we ook een aantal mensen voorgedragen.” Voor iedere tak van het vrij willigerswerk is er een andere kleur button gemaakt, die de vrijwilligers bij aankomst krij gen. Groen voor als je van de sportvereniging bent, oranje voor welzijn, blauw voor ou derenzorg en ga zo maar door. Een doel van dit feest is om mensen uit verschillende verenigingen met elkaar in contact te brengen, dat lijkt niet helemaal te zijn gelukt. Want ondanks dat in de ver schillende groepjes veel ver schillende kleuren buttons door elkaar te vinden zijn, is dit niet te danken aan het feest. „Wij kennen elkaar alle maal van thuis!” Ook Joke van der Loo, Loes Bongers, meneer Ververs en Agnes Ramdien doen alle vier heel verschillend vrijwilligers werk. „We kenden elkaar al. via een andere weg,” vertelt Agnes Ramdien. Zij helpt twee keer in de week in weest zijnde prachtige Be Fair- locatie. De euro’s van onze ge meenschap zouden daaraan besteed moeten worden. Op die manier kan er veel geld bespaard worden, er zijn alleen maar voordelen: de lo catie deugt, het aantal aanpass ingen is zeer beperkt, er zijn geen bijzondere verkeerspro blemen en er is de mogelijk heid van onbetaald parkeren voor circa 700 auto’s onder de winkels, gebruik makend van het huidige niveauverschil. Voor alle duidelijkheid voeg ik hieraan toe dat het (eerste uur) betaald parkeren, zoals voorzien in de huidige plannen voor de Passage-Kerkweg- Oost-locatie, catastrofaal is voor de klandizie van de on dernemers, omdat de consu ment het dan voor het doen van kleine boodschappen vol ledig zal laten afweten. Daar over bestaan duidelijk negatie ve ervaringen elders bij gemeenten met de omvang van Waddinxveen. Als de bevolking eens werke lijk op een eerlijke en onafhan kelijke manier de voor- en nadelen van de ene locatie (Passage-Kerkweg-Oost) te genover de andere (Be Fair) zou krijgen voorgeschoteld, dan wordt in een keer duide lijk wat de beste locatie is omstandigheden het recht heeft te blijven vasthouden aan een verkeerde plek, zodat er met onze ruimtelijke mogelijk heden, ons gemeenschapsgeld en onze talenten gemorst blijft worden? Het is nooit te laat een bestaande mening in te ruilen voor een betere. Het siert mensen, ook bestuurders, juist als ze dat kunnen. Maar daarvoor is wel kennis, erva ring en inzicht nodig. WADDINXVEEN - Tijdens de showdagen in december bij de Firma van Berkesteijn, zal Ans Heerkens, lid van de Waddinx veense Kunstkring, exposeren. In haar schilderijen werkt zij veel met elementen uit de na tuur en wat er in mijn directe omgeving gebeurt, daarbij laat zij zich inspireren door vorm en kleur.Tijdens het schilderen ontstaan dan de beelden die haar gevoel weergeven. ZEVENHUIZEN - Op donder dag 6 december krijgt de groep ’Vrouwen voor Gods Koninkrijk’ de schrijfster Joke Verweerd op bezoek. Ze komt spreken over het thema is ’Opstaan’. Het doel is elkaar te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Iedereen is welkom in het Hervormd Cen trum (Dorpsstraat 156) van 9.30 tot 11.00 uur; vanaf 9.00 uur is er koffie. aldus Ververs. „Ik hoef niet zo nodig op te vallen.” Naast een aantal jongeren van korfbalvereniging Korbis, zijn er niet veel jongeren aanwe zig. „We moesten hier eigen lijk toch trainen vanavond,” zegt Marjan Graveland. „Dus dachten we: kunnen we ook wel naar het feest gaan.” Ze geven training aan de kleintjes op de korfbalvereniging en maken soms schoon. „Er zijn best veel jongeren die vrijwil ligerswerk doen, vooral op sportverenigingen. Dit feest is echt een leuk idee, maar ik denk dat een tweedeling tus sen jong en oud beter zou zijn. Jongeren komen hier niet heen en worden ook niet in het zonnetje gezet. Dat is weggelegd voor de mensen die al jaren vrijwilligerswerk doen.” Bij het verlaten van de zaal is er voor iedereen een atten tie: een heuptasje, een cap of een blikopener, allemaal voor zien van het logo van Wad dinxveen. Ook moet er nog even een enquête worden in gevuld. „Ik denk zeker dat dit feest voor herhaling vatbaar is,” zegt mevrouw Offermans. „In ieder geval kan je mij ze ker weer meetellen in de or ganisatie. Geef me wat men sen en een budget en ik doe mee. Ik doe al ruim 14 jaar vrijwilligerswerk, maar organi seren vind ik toch het leukst.” in handen van Ted Valk, bekend van de band cool breeze, hij zal een breed scala aan bekende en onbekende jazz ten gehore brengen. Jazzenzo kunt u bele ven op maandag om 21.00 en Zondag om 18.00 uur. Ook kunt u zelf muziek aanvragen op rtw@redactie.nl. Een oud ge diende staat ook weer voor de deur, zeker met het oog op de verkiezingen. Het politiek café waarin wordt gesproken over met en door politieke partijen, besluiten en de gemeenteraads vergaderingen. Luister dan Vanaf donderdag 21.00 uur naar Hans Schippers en Robert Visscher. Blanken Plymouth Rock Kriel. Fraaiste siervogel Konings- glansfazant Comb, van alles wat. Fraaiste watervogel: Baha ma pijlstaart wildkleur C. Schipper Waddinxveen. De prijzen van de verloting zijn op de volgende nummers ge vallen: 1143, 1905, 1997, 292, 1130, 1560, 687, 1352, 1449, 818, 363, 1274,453, 1149, 860, 285,890, 1151, 1434, 246, 684, 80, 1544, 1910, 1625. Inlichtin gen hierover tel. 0182-614136. gadering van december valt de beslissing of de verordening van de Vereniging van Neder landse Gemeenten wordt aan genomen, of het initiatiefvoor stel van D’66. (AB) gegaan dat de dood in de de mocratische pot is. Op deze manier wordt er bij de burger weinig interesse opgewekt voor het besturen van de ge meente. Mevrouw Van Went (D’66) was blij dat er nu einde lijk een verordening komt. De tijdelijke referendumwet stelt onder meer dat wanneer het vereiste aantal burgers een re ferendum wenst, het nemen van een besluit binnen de daar voor gestelde termijn wordt deld in de volgende vergade- opgeschort totdat het referen dum is gehouden. Een referen dum is raadgevend, maar niet spraak wekte verder ongenoe- beslissend. In de commissiever- gen van Bos. „Daar hebben we afspraken over gemaakt”, aldus de voorzitter. T. van der Torren (WD) was van mening dat als er zo met initiatiefvoorstellen wordt om- Kleindie- Midden Holland hield op 9 en 10 no vember de 9e Gouwe Show in de Groenswaard. Er waren veel verschillende diersoorten te zien. Zoals verschillende rassen konijnen als de Sallander, kip pen (Hollandse en buitenlandse rassen), duiven, lang- glad en borstelharige cavia’s, muizen, hamsters, gerbils (woestijnrat), eenden en fazanten. WADDINXVEEN - De commissie ABZ (Algemeen Be stuurlijke Zaken) gaat akkoord met de invoering van een tijdelijke referendumverordening. Burgemeester en wet houders geven de voorkeur aan de modelverordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, dit tot onge noegen van de heer Bos (fractie Bos). Uitgerust met een brede waaier van geavanceerde functies die perfect afgestemd zijn op de hedendaagse mobiele levensstijl. U kunt surfen op het mobiele Internet met de WAP browser, de telefoon individualiseren met smaakvolle geanimeerde screensavers, chat messaging gebruiken om snel een conversatie te voeren met vrienden en deelnemen aan allerlei plezierige activiteiten. Er hing een ontspannen sfeer op het vrijwilligersfeest, de bands kregen de aanwezigen snel aan het swingen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - De lokale omroep RTW FM start met twee nieuwe programma’s: ‘Ro bert in gesprek met’ en ‘Jazzen zo’. ‘Robert in gesprek met’ wordt gepresenteerd door Ro bert Visscher, hij gaat daarvoor in gesprek met boeiende gasten als de brugwachter, de wijkagent een wethouder of andere inte ressante personen uit de samen leving, met als doel het be treffende beroep of persoon dichter bij de luisteraar te bren gen. De eerste uitzending is woensdag 28 november rtw fm 105.8 ether 93.1 kabel. De presentatie van Jazzenzo ligt Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen: 0186- 601199. Kijk voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl. een uitbreiding van de huidige Passage in de richting van de hefbrug over de Gouwe geen tienjarenplan mag zijn. Dat zou namelijk betekenen dat nog eens tien jaar moet worden gewacht op een hoofdwinkel centrum dat er al in de jaren tachtig van de vorige eeuw had kunnen staan. Ik verwacht wat dit betreft ook veel van onze volksverte genwoordigers en de politieke partijen die bezig zich voorbe reiden op de gemeenteraads verkiezingen op 6 maart vol gend jaar. Zolang er nog geen paal is geslagen is het mogelijk een andere keus te maken. Zo wel voor wat betreft de in richting als de locatie. Met grote belangstelling kijk ik dus uit naar het advies van de in geschakelde hooggeleerde des kundigen die eigenlijk niets an ders zouden moeten concluderen dan dat een hoofdwinkelcentrum op de voorgestelde plaats ongewenst en in zijn consequenties on aanvaardbaar is. Raadsleden en B enW hebben dan een uitstekende mogelijk heid zonder verlies aan presti ge en geloofwaardigheid af te stappen van de Passage-Kerk weg-Oost en de steven te wenden naar de eigenlijk bij menigeen nooit uit beeld ge- Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - Een ge zellige boel is het vrijdag avond in sporthal de Dreef. Het vrijwilligersfeest, georga niseerd door de gemeente, heeft veel Waddinxveners naar de sporthal gelokt. „Er mogen 1000 mensen in de sporthal,” vertelt mevrouw Offermans, die heeft geholpen dit feest te organiseren. „Zo veel zijn er niet, maar het feest is zeker geslaagd.” Er wordt gepraat, gelachen en gezongen. Shantykoor ’Voor de mast’ krijgt veel mensen aan het swingen. „Het is het Jaar van de Vrij williger en dat kan je natuur lijk niet aan je voorbij laten gaan,” aldus mevrouw Jonk man, die ook in de organisatie zit. De werkgroep is net na de vakantie opgezet en is dus een aantal maanden actief om dit feest van de grond te krij- REGIO - De politie van het dis trict Gouwe IJssel team Nieu- werkerk ad IJssel houdt zaterdag I december een fietsenkijkdag in het politiebureau van Nieuwer- kerk aan den IJssel aan het Raadshuisplein 50. Het publiek kan tussen 09.00 - 17.00 uur kij ken of een voorgoed verloren gewaande fiets toch op het poli tiebureau staat. Het gaat hier om fietsen die zijn aangetroffen in de gemeenten Nieuwerkerk, Moordrecht, Zevenhuizen en Moerkapelle. VERMIST: poes, schildpad, bruin-rood met zwart, witte buik, mond en voeten (Roosje Voshoeve) Deze rubriek staat ter vrije beschikking van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. afneembaar front WADDINXVEEN - De com missie ABZ (Algemeen Bestuur lijke Zaken) gaat er mee ak koord dat ten behoeve van de gemeentelijke brandweer een krediet van 60.000,- beschik baar wordt gesteld voor nood zakelijke voorzieningen en voor de aanschaf van ademluchtappa- Je mag je echt afvragen wat de eerstverantwoordelijken daar voor, de opeenvolgende ge meenteraden en het colleges van Burgemeester en Wethou ders, al die tijd hebben gedaan. Heel veel gemeenschapsgeld is verspeeld en ontzettend veel arbeidsuren zijn verloren ge gaan. Menige deskundige werd ingeschakeld, zonder zichtbaar resultaat. Er zijn fouten ge maakt, er is geklungeld en er is lang niet altijd onbevooroor deeld en met kennis van zaken gewerkt aan de grote belangen van de consument in Waddinx veen. Om tegemoet te komen aan de kennelijke tekortkomingen van de Waddinxveense be stuurders en ambtenaren bui gen zich in deze weken op nieuw twee hooggeleerde heren over het drama van ons hoofdwinkelcentrum. Laat ik hopen dat zij geen bril opgezet krijgen van het gemeentehuis, maar frank en vrij hun oordeel over het gewenste hoofdwin kelcentrum in het algemeen en de locatie in het bijzonder. Het is goed om deskundigen van buiten naar de situatie in ons Gouwedorp te laten kijken. Maar dan moet dat wel goed, onafhankelijk en zonder voor opgezet doel gebeuren. In mijn visie wil dat zeggen dat WADDINXVEEN - Stichting Vrouwenraad Waddinxveen heeft voor haar ledenvergade ring op 13 december wethouder Maria Wientjens uitgenodigd om alles te vertellen over het cen trum van Waddinxveen. Maria Wientjens is wethouder van o.m. ruimtelijke ordening en is de projectwethouder van het te ontwikkelen centrum. Zij zal aan de hand van kaarten laten zien hoe het centrum, dat zich uits trekt van Petteplas tot Gouwe, er in de toekomst uit zal zien. Ook zal ongetwijfeld uitgelegd worden waarom het allemaal zo lang duurt voordat het gereali seerd kan worden. De bijeen komst wordt gehouden in Kre- ater (Kerkstraat 13) aanvang 20.00 uur. Inlichtingen bij Bep Vermeij, voorzitter van de Vrou wenraad, tel. 613891. FoteKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klein Vraag naar de voorwaaiden in de winkel. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Bodegraafsestraatweg 3a Gouda tel. 0182 570081 •Tot maximaal 15 minuten

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11