Krappe vier ton voor voor malige Kohn stammschool Koninklijke Onderscheiding voorToos Heemskerk SURPRISES Sinterklaas in Waddinxveen KI I RiiNEke Inbraak in Internet in de bieb Trekt enorm veel klanten Inloopochtend stomapatiënten vereniging De film Magnolia in Kreater woning D66: clubhuis rowah moet er snel komen Inzameling kleding 129 overtreders Prijzen vogel- van snelheid Tip van de maand Markt Preventie VEElzijdiq VooRdtliq De maandelijkse rubriek van de commandant Winkelcentrum Groensvoorde Oefeningen Passage Ontwerper Zuidplas en Coenecoop met pensioen Fixet lijf 'Jfr’ L ‘?l WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) maand de gebruik“rgun- De afdeling preventie heeft de- Kleiweg 80, Gouda, tel.: 0182-524115 the different jeweller n^vieer in bet/f. o Acties: meerd ’Een sieraad is mooi als het perfect aansluit bij de persoon die het draagt’. gerold haspel kan zijn warmte niet kwijt en gaat op den duur smelten, waardoor er brand kan ontstaan. Uw brandweer commandant, Gert Huizer De drukke tijden voor Sinter klaas en zijn pieten zijn aange broken. Dag en nacht zijn zij op pad om schoenen te vullen, lijstjes te verzamelen en alvast wat cadeautjes uit te delen. Waar zijn ze zaterdag I decem ber in Waddinxveen te vinden? ste verrassing was de aanwe zigheid van haar kinderen en kleinkinderen en tal van Zon nebloem vertegenwoordigers uit de wijde omgeving. Hans den Tuinder, vanaf het begin van dit jaar haar opvol ger, toonde zich in zijn ope ningswoord vooral blij op het besluit van Toos Heemskerk na achttien jaar actief zijn voor de Zonnebloem, actief te willen blijven. Hij kondigde meteen de tweede surprise aan: geen bingo, maar een op treden van Kings Kombo uit Woubrugge, een groep van vier zingende en muziekma- kende vrouwen, van wie Toos Heemskerk een grote fan is. Hun Oudhollandse liedjes vielen zeer in de smaak. De binnenkomst van het burgemeestersechtpaar Jonk man deed vermoedelijk bij Toos al een lichtje branden. Burgemeester Jonkman hield een gevoelige toespraak, waarin hij het omzien naar el kaar en het elkaar meenemen in het leven en je als vrijwilli ger belangeloos inzetten, cen traal stelde. Hij noemde niet alleen de to meloze inzet van Toos Heemskerk als medewerkster van De Zonnebloem, maar nog veel meer activiteiten op andere terreinen.Tot slot speldde hij haar de versierse len, behorende bij het lid maatschap van de Orde van Oranje Nassau, op.Van me vrouw Jonkman kreeg Toos Heemskerk een fraai boeket. Na een tweede optreden van Kings Kombo kwam de vol- 65.000 M2 WOON WINKEL VOORDEEL OP DE RIJNEKE BOULEVARD Kerstman heeft zijn bezoek aangekondigd, op 21 december komt hij op de markt en deelt hij waardebonnen en cadeau tjes uit. MOERKAPELLE - De politie heeft op dinsdag 13 november op het Noordeinde een snel heidscontrole gehouden. Er werd gecontroleerd van 14.15 uur tot 16.00 uur. Van de 499 passanten waren 129 in over treding. De laagst gemeten snelheid was 39 km/u en de hoogstgemeten snelheid 99 km/u. De maximumsnelheid op deze weg is 60 km/u. gende verrassing: een door haar opvolger Hans den Tuin der in scenario gebracht ’Dit is uw leven.!’ Een boeiend, vaak ontroerend beeld, waarin familie, vrien den, Zonnebloem functiona rissen, collega’s vrijwilligers en anderen een beeld gaven van de warmte, aandacht en doortastendheid, waarmee deze Waddinxveense vrouw voor anderen altijd heeft klaar gestaan. De reactie van Toos Heems kerk tekende haar persoon lijkheid: „Ik ben heel blij, heel vereerd, maar zonder al die andere mensen had ik nooit iets voor elkaar kunnen krij gen. Werken in een goed teamverband is de enige mo gelijkheid tot zaken overal goed volbrengen.” WADDINXVEEN - De ene verrassing na de andere sta pelde zich op voor de ogen van de afscheidnemende voorzitter van De Zonne bloem in Waddinxveen,Toos Heemskerk, met als hoogte punt een koninklijke onder scheiding. Toos Heemskerk voelde al enige ’nattigheid’, toen zij niet mocht helpen bij de voorbe reidingen en de uitvoering van de ontmoetingsmiddag met bingo op woensdag 21 november in het Anne Frank- centrum en met haar man thuis werd afgehaald. De eer- A4 AMSTERDAM ROTTERDAM, AFSLAG ZOETERWOUDE-RIJNDIJK, VOLG DE BORDEN RIJNEKE BOULEVARD. TEGENOVER HEINEKEN. www.rijneke.nl SINT- Wie tussen I 1.00 en 16.00 uur de markt bezoekt, komt de Sint en een paar pieten ongetwijfeld tegen. Zij delen er pepernoten én mandarijntjes uit. Ook de WADDINXVEEN - Van de post groot onderhoud gebou wen van de gemeentebegroting 2001 is een bedrag van 375.000,- niet gebruikt. Burgemeester en wethouders wensen dit bedrag nu te bestemmen voor de renovatie van het gebouw Mauritslaan 55 (de voormalige Prof. Kohnstammschool voor openbaar mavo). Dit gebouw wordt al een aantal jaren gebruikt door verschillende ver enigingen en stichtingen, maar een renovatie is noodza kelijk. De oefeningen deze maand wa ren geheel gericht op de aan- valsploeg. De taak van deze ploeg is om binnen verkenning te doen, eventuele slachtoffers te redden en de vuurhaard te lokaliseren. De oefeningen zijn uitgevoerd in een woonhuis, waar diversen situaties werden gesimuleerd. De wedstrijdploeg heeft op 27 oktober de finale gespeeld in Lekkerkerk, er was een brand gesimuleerd in een garage bedrijf met twee slacht offers. Zij waren weer goed op dreef en kwamen met de derde prijs naar huis. schikbaar heeft gesteld, moet zo snel mogelijk worden inge zet om de gevraagde portoca- bines te realiseren. Nog deze maand moet er een overleg ko men tussen het bestuur van handbalvereniging Rowah en de wethouder. Het plan dat in 1999 is inge diend is nog steeds actueel. Het gaat om twee geschakelde por- tocabines. Binnen twee maan den moet duidelijk zijn of er nog obstakels zijn die een club huis in de weg staan.” Een winterse feestdag wordt het zaterdag bij winkelcentrum Groensvoorde en daar hoort een bezoek van de Sint natuur lijk bij. Van 14.00-14.30 uur loopt hij samen met de Pieten rond om strooigoed uit te de len. Ook is er een kraam met ballonnen en een Sintrebus waaraan een prijsvraag is ver bonden en staat er een glaasje chocolademelk voor de kinde ren klaar.Voor de pappa’s en de mamma’s is er koffie en thee. website van de bibliotheek Waddinxveen, het Van Dale woordenboek, De Encarta en- 2 oktober werden wij gealar meerd voor een oliespoor op het wegdek, het wegdek heb ben wij gereinigd met een ont vetten Deze ontvetter breekt de olie op een biologische ma nier af, dus milieu vriendelijk. 6 oktober: Brand in een keuken aan het Rijneveld in Boskoop, wij stonden die dag paraat voor de gemeente Boskoop, ter plaatse troffen wij een ontdane bewoner aan die ons vertelde dat hij de brand al had geblust. Een pan met vlees had te lang op het gas gestaan en was in brand gevlogen. Ook de afzuigkap en een keu ken kastje vlam hadden vlam gevat. De bewoonster liep bij het blussen lichte brandwon den op, welke door koeling on der de kraan konden worden verzorgd. Ons werk bij deze brand be stond voornamelijk uit het con troleren of de brand werkelijk De zwarte Pieten arriveren al om I 1.00 uur en halen de Sint om 13.00 op. Van 13.00 tot 15.00 uur is de Goedheiligman aanwezig om cadeautjes uit te delen aan kinderen tot vijf/zes jaar. De ondernemers hebben een tent geregeld, zodat de sint in ieder geval droog kan zitten. Tot 16.00 uur zijn de pieten aanwezig, zij zullen winkels in- Horloges o.o.: Zenith Breitling Gucci Frederique Constant Oris Hugo Boss Armani Guess M&M Sieraden o.a.: Mistique Rensini Schoeffel Parels R&C Martinshof/trouwringen Flamingo/trouwringen Exclusieve Handmade -V Jewellery Tussen 26 november en 5 de cember verwachten de mede werkers van Fixet Waddinx veen een bezoek van de Goedheiligman. Hij koopt er niet alleen cadeautjes, maar vult er ook kinderschoenen! Daar om mogen alle kinderen tot en met 10 jaar hun schoen zetten bij Fixet. Wie zoet is geweest vindt er de volgende dag mis schien al een klein cadeautje in! Fixet Waddinxveen is gevestigd aan de Jan Dorrekenskade 71. chef sectie bouwzaken. Hij was in die hoedanigheid met name belast met: plancoördinatie van bouwplannen en projecten, met name ook richting wel standscommissie; bewaking van de ruimtelijke kwaliteit en ruimtelijke samenhang in de gemeente. Hij is een man met commissie Welzijn, Onderwijs, Zorg en Sociale Zaken op 15 november heeft de heer Zoodsma dit punt ook op nieuw aan de orde gesteld. Wethouder Van Holsteijn heeft toegezegd opnieuw naar het probleem te kijken. De wet houder gaf toe dat het dossier van de handbalvereniging Ro wah al veel te lang loopt zon der een bevredigende oplos sing. Zoodsma: „De 80.000,- die de gemeenteraad in 1999 be- E V U L en uitlopen om snoep en pe pernoten uit te delen. Natuur lijk klinken daarbij de Sinter klaasliedjes uit de luidsprekers. Kinderen hoeven zich hiervoor niet aan te melden. De Passage heeft de komende tijd extra koopavonden op vrij dag 30 november, maandag 3 december, dinsdag 4 december en voor de kerst: vrijdag 21 de cember. Maandag voor de Kerst sluiten de winkels om 17.00 uur. WADDINXVEEN - Het nieu we automatiseringssysteem van de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan, Concerto, draait vanaf half september en met name de mogelijkheid tot Internetten trekt enorm veel klanten. „In oktober kwamen er driem aal zoveel mensen Internetten dan in de voorgaande maand”, zegt lokaal bibliotheekmanager Gerrie Heiermans. „Na de in voering van Concerto zijn ne gen computers voor het pu bliek beschikbaar met de GOUDA/REGIO - Op de eer ste donderdag van de maand is er een Inloopochtend voor stomapatiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Na mens de Nederlandse Stom- avereniging ’Harry Bacon’ wil o.a. Marja Woutersen (erva ringsdeskundige) graag met pa tiënten praten. De eerstvolgen de inloopochtend is op donderdag 6 december, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de poli kliniek van de Bleulandlocatie, balie IBleulandweg 10, van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda. Folders met documen tatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook beschikbaar. Voor meer infor matie: Marja Woutersen, 0180- 318580, 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. F WADDINXVEEN - De volgen de vogel bezitters hebben op de verleden week gehouden ten toonstelling van de vogelver eniging een prijs behaald: Kam pioen van de kanaries werd C. Schipper (Waddinxveen met een Yorckshire Kanarie. Kam pioen van de Tropen werd P. Dullaard (Bergschenhoek) met een Gordel Grasvink. Algeheel kampioen werd P.C. van Rui- tenburg (Benthuizen) met een Elegant Parkiet, hij won het door de vogelliefhebber fel be geerde bondskruis. Het alge meen klassement van de vijf beste vogels was als volgt: IP. Dullaard (462 punten), 2. R. de Heer (455 punten) 3. P.C. van Ruitenburg (455 punten). Ook is op vrijdagavond de trekking van de grote verloting geweest, op de volgende lot nummers is een prijs gevallen: 0955, 1260, 1256, 1580, 1601, 0129, 1510, 0724, 0855, 0025, 1161, 1846, 0179, 0942, 0992, 1762, 1619, 0476, 0072, 0978, 1258,0662 en I 186. De gewon nen prijzen kunnen worden af- gehaald bij W. Buitelaar (Julia- nastraat 28). WADDINXVEEN - Kreater draait op vrijdag 30 november de film Magnolia. Een film van Paul Thomas Anderson met on der andere torn Cruise en Ju lianne Moore. Magnolia boule vard ligt in een wijk van Los Angeles. De bewoners lijken op het eerste gezicht succesvol en zelfverzekerd, maar zijn daar achter behoorlijk problema tisch. Het toeval is krachtig en alóm ZEVENHUIZEN - In de nacht van zondag 25 op maandag 26 november werd ingebroken in een woning aan de Bilderdijk- straat. Om binnen te komen werd de methode van het gaat- jesboren in een raamsponning toegepast. Uit de woning zijn diverse pas sen en is geld gestolen. Een door de politie ingesteld buurt onderzoek leverde tot op he den geen resultaat op. Gebruikt u een kabelhaspel rol deze dan helemaal uit. Een op- Winkelcentrum de Het gevolg hiervan is dat het gebouw dan ook aan meer ver enigingen en instellingen kan worden verhuurd. De totale kosten worden begroot op 658,750,- De overige onder houdskosten van circa 250.000,- worden dan mee genomen bij het onderhoud van 2002 en 2003 en de inves teringen van 35000,- worden dan meegenomen bij het inves teringsplan 2003. Donderdagavond werd met de gebruikers van het gebouw een bespreking gevoerd over de in richting van het gebouw. Door de gemeentevertegenwoordi- ger werd voorop gesteld dat het college ervan uitgaat dat de gehele verbouwing kostendek kend moet zijn uit de huurpen ningen. In januari was al een re- novatieplan ingediend, maar dat plan wordt om financiële rede nen niet helemaal door de ge meente overgenomen. Alhoe wel men over het algemeen goed te spreken was over de opzet van de gemeente werd kritiek geuit op het feit dat door de gemeente op het inge diende plan totaal niet is gere ageerd. Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl Email adres: info@brandweer- waddinxveen.nl WADDINXVEEN - De ont werper van de wijk Zuidplas en Coenecoop, ing.J.H.Quint, ver trekt op I december bij de ge meente Waddinxveen. Hans Quint trad begin 1989 in dienst van de gemeente als chef sec tie bouwzaken. Hij was in dienst van de gemeente als veel ervaring op het gebied van de architectuur en steden bouw. Hij stond dan ook aan de wieg van grote projecten zoals de woonwijk Zuidplas en bliek beschikbaar bedrijventerrein. Zijn laatste volledige catalogus en de mo- grote klus was de inrichting gelijkheid op de eigen lidmaat- van het bedrijventerrein Coe- schapskaart te kijken. Het is necoop III. daarmee heel gemakkelijk om te zien of men nog boeken thuis heeft, of dat mogelijk nog boetes openstaan. Onze leden en bezoekers zijn erg tevreden met deze nieuwe vorm van dienstverlening.” Iedereen, dus ook niet-leden, kan in de bieb bovendien gratis gebruik maken websites en na slag op het publieksscherm. ze maand de gebruikSVSrgun- Daar zijn te vinden de NS-reis- ningen voor de Horeca afge- planner, de CD-foongids, de rond. Alle restaurants en bars website van zijn nu voorzien van een ver gunning, en voldoen daarmee aan de normen die gesteld zijn voor het brandveilig gebruik van hun pand. Waddinxveen is met deze in haalslag een toonaangevende gemeente voor het land. Nu de horeca is afgerond, gaat de brandweer verder met de scholen, gemeentegebouwen en sportkantines. Burgemeester Jonkman mocht een koninklijke onderscheiding bij Toos Heemskerk opspelden. Zij vertrekt als voorzitter van de Zonnebloem, afdeling Waddinxveen. WADDINXVEEN - De toezeg gingen van de gemeente Wad dinxveen moeten snel worden nagekomen, we kunnen de jeugd van Rowah niet langer in de kou laten staan. Dat laat de kersverse D66 lijsttrekker Bau- ke Zoodsma weten. Hij re ageert daarmee op een artikel in de Goudsche Courant waar in Hans van Stel, bestuurslid van handbalvereniging Rowah, meld dat er na zes jaar nog steeds geen clubhuis is. In de laatste vergadering van de cyclopedic, overheidsinforma tie, NBCL-literom, de Uittrek- selbank, de Scriptietipper, het Jongen Informatiepunt, Het Leeplein, Netwijs en B-wise! Wie bepaalde informatie mee naar huis wil nemen kan ge bruik maken van de printer. Een zwartwit afdruk kost een kwartje; kleurenprint een gul den. „In januari gaan wij weer workshops geven over de nieuwe media”, aldus Gerrie Heiermans. „De data zullen ruimschoots van tevoren wor den bekend gemaakt.” De bibliotheek is gedurende de maand december op bijna alle dagen gewoon open. Uit zonderingen zijn de sluitingen op Sinterklaas, woensdag 5 de cember, dan gaat de bieb om vier uur dicht. Dat geldt ook voor kerstavond, 24 december. Eerste en Tweede Kerstdag, 25 en 26 december is de biblio theek gesloten. Op Oudejaarsdag, maandag 31 december, is de bieb vanwege de omschakeling van het sys teem op de euro eveneens dicht. En dat geldt uiteraard ook voor Nieuwjaarsdag, dins dag I januari. F" Maand: Oktober 16 keer gealar- Niettegenstaande bleven er nog wel enkele wensen over. Zo wensen de gebruikers twee ingangen in plaats van het door de gemeente voorgestelde plan om een ingang te handhaven. Deze eis wordt ook gesteld door de brandweer. Men ging er mee akkoord dat een ge deelte van de fietsenstalling mag worden ingericht tot berg plaats voor Gered Gereed schap. De noodzakelijke werkzaamhe den dienen door de stichting zelf te worden bekostigd, dan wel in zelfwerkzaamheid te worden uitgevoerd. Op drin gend verzoek van de aanwezi gen zal bij de gemeente worden bekeken of eventueel de hel pende hand kan worden gebo den bij de aanschaffing van de materialen. Binnen enkele we ken zal worden gestart met de werkzaamheden, onder meer het plaatsen van een nieuw toi let, invalidentoilet en schei dingswanden, het renoveren van de drie bestaande toilet groepen, verrichten van bin- nenschilderwerk en heraanpas- sen van de elektrische installatie. (AB) A R aanwezig en verbindt de levens van de bewoners op dramati sche wijze. Het begint al met iemand die uit een raam springt, maar gedood wordt door een kogel uit een lager gelegen etage. Aanvang is 20.00 uur.Toegangs prijs (incl. koffie/ thee): 10,00, Pas 65+/ CJP: 8,00, Kreapas: 6,50. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, tel. 0182- 614422. WADDINXVEEN - Muz. Ver. Concordia zamelt voor het vierde jaar kleding, schoenen, dekens en gordijnen in. De bruikbare spullen zijn bestemd voor de Oostbloklanden. Alles wat niet bruikbaar is wordt ge recycled. Een speciaal bedrijf zorgt ervoor dat de bruikbare artikelen in de Oostbloklanden terechtkomen. Het bruikbare hoeft niet van het onbruikbare gescheiden te worden. Alles kan ingeleverd worden in vuil niszakken en twee gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. De kleding, schoenen, dekens en gordijnen kunnen het hele jaar ingeleverd worden op de donderdagavon den, tussen 19.00 uur en 22.00 uur bij het clubgebouw De Ho ge Noot (J.W. Frisoweg I) met uitzondering van de zomerva kantie en feestdagen. Voor meer informatie: tel. 0182- 619569. uit was en het geven van ad vies over de verdere af wikkeling. De maand ging rustig verder met diversen bui tenbrandjes, automatische meldingen, pannetje met spekkies en één persoon in haar huis geholpen omdat zij de sleutel niet meer kon vinden. 29 oktober krijgen wij de mel ding: ’hulpverlening met gevaar lijke stoffen’. Een vat met een product, welke irritatie geeft aan de luchtwe gen en brandwonden op de huid veroorzaakt, was in de vrachtwagen geheel leeg gelo pen (200 liter). Na een onder zoek bleek dat er geen gevaar bestond voor de omgeving, het was alleen heel lastig op te rui men, wij zijn er 6 uur mee be zig geweest. Dit was ook gelijk de laatste melding van de maand en kun nen wij terug zien op een zeer rustige maand voor de brand weer. f r e r u/ o u 3, L

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13