Twee vogels op meerpalen blijven permanent Zwemdiploma’s In Zevenhuizen CDA-Waddinxveen kiest Dorenda Gerts als lijsttrekker. Zevenhuizen-Moerkapelle mikt op regio Rotterdam Zangschool Zuid-Holland nu in regio Gouda ruim twee honderd Zuid-Hol- landse kinderen naar de repeti ties in Den Haag en Zoeter- meer, waar de Zangschool Zuid-Holland al langer actief is. Vanaf nu kunnen dus ook kin deren uit de Goudse regio zich op een plezierige manier scho len in het zingen, waarbij het streven naar kwaliteit voorop staat. Nu al zijn het Gouds Kin derkoor en het Gouds Jeugd koor graag geziene gasten bij concerten in de regio. Nieuw zijn de verschillende opleidings- groepen en opleidingskoren. Door deze structuur kan elk kind instappen op het eigen ni veau.Tijdens de lessen leren de kinderen spelenderwijs noten lezen en van blad zingen. Daar naast staat er een gevarieerd kinderkoorrepertoire op het programma, waarbij er wordt Open Week Gered Gereedschap Kaarsjesavond niet alleen in Gouda. GLOBAL RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Gert Jan Freeke lijsttrekker Christen Unie Bijeenkomst over beroerte u WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Kerndoelen Ki Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Voorkeur Stadsregio BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten BOXSPRING 299,- 795,- 149,- SENIORBEDDEN - NASA MATRASSEN - BEDDEN VOOR STARTERS T HL "UITGEHUURD?" De kunstvogels vliegen voorlopig niet weg uit de Gouwe (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) B&W vragen zich in de nota af nijn en Paul Mathijs Willemars. se landen. V I i Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 afslag Moordrecht/Gouda industrieterrein 't Ambacht Moordrecht voor het project ’Reisgeno ten’, waarvoor een kunstrou- te door de regio werd uitge stippeld. Zij plaatsten op vijf meerpalen in tweetallen stalen vogels. Momenteel verblijven nog twee groe pen vogels in De Gouwe, één paar voor het Gemaal in Boskoop, en één paar te genover de T-splitsing Wil lem de Zwijgerlaan en Noordkade in Waddinx- veen. „De vogels staan mooi gesi tueerd in het water aan de kant van de Henegouwer- weg. Ze zijn dus minder vandalisme gevoelig dan dat zij zouden zijn op de water kant”, licht het college daarbij toe. Aan de zijde van de GOUDA - Er is goed nieuws voor kinderen en jeugdigen van 6 tot 21 jaar uit Gouda en om streken die van zingen houden, er is namelijk een Zangschool Zuid-Holland. Wekelijks komen Noordkade, tegenover de vo gels, is een zitje gemaakt om naar de vogels en over het water uit te kijken. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. WADDINXVEEN - De twee rood metalen vogels die als kunstwerken op twee meer palen in De Gouwe zijn ge vestigd, komen mogelijk in ge- meentebezit. Het college van Burgemeester en Wethouders hebben de raad voorgesteld de kunstwerken aan te ko pen. Ook de gemeente Bo skoop is enthousiast over vo gels en heeft interesse getoond in de aankoop. De vogels zijn gemaakt door de Waddinxveense Maaike Feih en Boskoopse Linda Dijkstra, die de kunstwerken afgelopen zomer maakten tuurlijk nauw blijven volgen, een heleboel zaken zijn immers nog niet afgerond. Denk maar aan de huisvesting van de scho len in de Zuidplas, de multi functionele accommodatie, en zovoorts. Ook binnen het CDA zal ik nog actief blijven, onder andere als redactielid van het bulletin" aldus Leferink. Dorenda Gerts gaf aan de ko mende periode met enthou siasme, bezieling en 100% inzet in te gaan. Zij noemde een aan tal punten uit het verkiezings programma waarmee het CDA de verkiezingsstrijd ingaat: vei ligheid, goed wijk- en buurtbe heer, een goed lopend vereni gingsleven, de Wet Voorziening Gehandicapten, en duurzaam heid. Campagneleider is Wout Neutel. Hij kondigde op de le denvergadering de opening van de website aan. Vanaf nu is het CDA via het web te bezoeken: www.cdawaddinxveen.nl. De Hypolheefchop, Dorpsstraat 202a, Zevenhuizen, (0180) 63 12 72. www.hypotheekshop.nl Deze ochtend zal de film ’Nooit meer gewoon’ worden getoond. Gast is de heer F. Dingier, bestuurslid afdelingsza- ken, die de film inleidt en na af loop de vragen van de aanwezi gen zal beantwoorden. De bijeenkomst is gratis, aanmel den kan bij J. van Dijk, tel. 0182 - 617964 en F.R Moret-Patoir tel. 0182 - 559103. A-diploma: Laura Breugem, Gi na van Dooren, Amber van Hamburg, Jeannika van Straal- en, Rolf Botte, Megan Klos, Na- WADDINXVEEN - De leden van het CDA-Waddinxveen hebben afgelopen week Doren da Gerts als lijsttrekker voor dé komende gemeenteraads verkiezingen gekozen. Ze is te vens aangewezen als wethou- derskandidaat. Dorenda Gerts is nu fractievoorzitter. Daar naast is zij docente geschiede nis en maatschappijleer op het Coenecoopcollege en lid van de Raad van Toezicht van de Stichting Zorgcentra Midden- Holland. De lijst werd zonder wijzigingen vastgesteld. Tweede op de lijst is huidig ge meenteraadslid Wout Neutel, hij wordt gevolgd door Jan Beekman, Hugo van Berkesteijn en Pieter Oudenaarden die alle drie de afgelopen periode als duo-raadslid al ervaring in de gemeentelijke politiek hebben opgedaan. Willem de Boer, en kele jaren geleden voorzitter van het CDA in Waddinxveen, B-diploma: Linde van Bemme- len, Danielle van Leeuwen, Britt Alsemgeest, Mirjam Roos, Rob bert van den Bos, Mart Grave- land, Luuk Rodenburg, Dagmar Aarse, Sybren Scheffers, Mark Smaal, Rommee Knibbeler, Mi- chiel Mulderij, Manon Rusteme- ijer, Lars Spiekman, Bas van Dussen, Bas van Prooijen,Vasco Renirie, Vincent Groenendijk. C-diploma: Maarten Touw, Lex van der Ploeg, Anouska Lou- werse,Wouter van Beest, Rens- ke van Oosten en EmmaTito. Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - In een drukbezochte vergadering is Gert Jan Freeke gekozen als lijst trekker van de Christen Unie. Voor de komende gemeente raadsverkiezingen is een lijst vastgesteld van 2I namen waar van de eerste zeven zich be schikbaar hebben gesteld voor de schaduwfractie. Deze willen actief meewerken in de politiek. De namen zijn: IG.J. Freeke, 2. J. Rooker, 3. G.van Laviere, 4. A.A. Molenaar, 5. C. Wolff-van Vliet, 6. W. Heij, 7.F.J.A.J. Onderwater. I I.00 en 17.00 uur. Bezoekers kunnen deze dagen genieten van de Koffie Theetafel met een keur aan Engelse kerstlek- kernijen. De dagen voor Kerst mis zijn donker, voor wie de kaarsjesavond vroeg wil begin nen kan vanaf 15.00 uur te recht voor een uitgebreide High Tea. Tussen 17.00 tot I8.30 uur kan er gebruik ge maakt worden van het Diner de Noël. Dit 3-gangen diner be staat uit een dubbel getrokken bouillon, een geurige wildstoof schotel en een traditionele ap- felstrudel met vanillesaus. Om dat dit diner veel voorbereiding vraagt, kan dit alleen op basis van reservering. De prijs is fl. 32,50 gulden per persoon. De kaarsjesavonden worden af gesloten op zaterdag 8 en zon dag 9 december, wederom van II.00 tot 17.00 uur met een keur aan lekkernijen, waaron der de uitgebreide High Tea. Op de beide zondagen (2 en 9 de cember) zal de Belgische deco rateur Charly van den Borre la ten zien hoe met zijdebloemen en takken bijzondere kerstob- jecten kunnen worden ge creëerd. Daarnaast zal er vanaf I december een expositie ge timmerd moet worden. Dan is er een project uit N.O. Congo, waar de Pygmeeën garage-ge- reedschap van de Stichting ont vangen. Dan is er een project waar in samenwerking met de gereformeerde en hervormde ZEVENHUIZEN - Woensdag I4 november hebben vele kin deren het examen afgelegd voor de verschillende zwemdi ploma’s. Een grote groep van 38 A-, 20 B- en 6 C-tjes hebben op woensdagmiddag laten zien dat zij de zwemkunsten meester zijn. Op dinsdag I 3 november is Jeffrey de Wilde geslaagd voor zijn zwemdiploma A van het Groene Hart. is na verblijf in het buitenland teruggekeerd en staat op num mer 6. Helemaal nieuw zijn Liesbeth Doornenbal en John Zwaard, respectievelijk op plaats 7 en 8. Op plaats 9 staat Hans Wineke, oud-voorzitter van korfbalvereniging Korbis en oud-bestuurslid van het CDA en hij wordt gevolgd door Henk Naves. Verder zijn er nog CDA-ers die de lijst duwen, waaronder hui dig gemeenteraadslid Brigitte Leferink. Zij heeft te kennen gegeven de volgende periode niet meer beschikbaar zijn voor de gemeenteraad. Na eerst vier jaar duo-raadslid en vier jaar gemeenteraadslid te zijn ge weest draagt zij de fakkel over. „Ik heb me de afgelopen acht jaar met veel plezier ingezet voor Waddinxveen en het CDA. De komende jaren wil ik wat meer tijd aan mijn gezin besteden. Ik zal de politiek na- van de infrastructuur door middel van de omleidingsweg N2I9. of de functionele relaties met de Rotterdamse regio in de na bije toekomst niet zodanig ver sterkt worden dat het beter is ook tot die regio te behoren. Met de nota wordt beoogd een weloverwogen besluit over de regiokeuze te maken. De ge meente Zevenhuizen-Moerka pelle heeft meerdere kerndoe len die onder meer kunnen worden gevonden in de Ge- biedsvisie Zuidplaspolder, het raadsprogramma 1998-2002, de openbare discussies over de toekomst van de gemeente. Het gaat daarbij om vier kern doelen: Ihet voortbestaan van de gemeente Zevenhuizen - Moerkapelle als zelfstandige ongedeelde gemeente, die waar nodig samenwerkt met één vaste strategische partner (of in partnerschap). 2. groei van het aantal inwoners van de ker nen Zevenhuizen en Moerka pelle teneinde deze kernen vi taal te houden of te maken via een suburbaan scenario (totaal minimaal 7000 woningen); 3. versterking en/of behoud van de drie open, deels recreatief ingerichte Rottepolders en re alisering van de gewenste wo ningbouw en met de aldaar te concentreren bedrijvigheid en glastuinbouw; 4. verbetering WADDINXVEEN - De werk groep Gered Gereedschap Waddinxveen houdt een open week van I0 tot I5 december. Belangstellenden kunnen in die week van 10.00-16.00 uur bij de Stichting in de oude Kohn- stammschool (Mauritslaan 55) diaconie hulp wordt geboden om een schooltje van een dak te voorzien. Dan is er elk jaar een kerstproject. Deze keer gaan er naaimachines naar Rwanda. Verder is er heel veel gereedschap weggegeven aan groepen en instanties die het op hun beurt weer brachten in de Oost Europese landen. Meestal wordt het herstelde Door Walter Micke Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - De Burgemeesters en Wet houders van Zevenhuizen-Moerkapelle namen op 6 no vember al een voorschot op de standpuntbepaling bij de bestuurlijke samenwerking. Ze zetten daarbij in op aan sluiting bij de stadsregio Rotterdam, het gaat dan om aansluiting als zelfstandige gemeente in de stadsregio en niet om annexatie door Rotterdam. Het college vindt dat deze keuze de beste mogelijkheden biedt om aan de am bities van het gemeentebestuur tegemoet te komen. B&W hebben hun visie neergelegd in een discussiestuk. Daarbij werden zij bijgestaan door H. Sijtsema, stafme dewerker ruimtelijke ordening van de gemeente. GOUDA/REGIO - De Neder landse CVA-vereniging ’Samen Verder’, afdeling Gouda organi seert op zaterdag 8 december van 10.30 uur - I2.30 uur in Verpleeghuis Bloemendaal (Li- vingstonelaan 54 te Gouda) een bijeenkomst voor leden, partners en belangstellenden, die te maken hebben met een beroerte. dina de Peinder, Nathalie de Vo gel, Mike Aveling, Kevin Hof, Bart van Ahee, Davy Beider, Steven den Oude, Jacolene Breugem, Bart Rutten, Stephan de Gelder,Tamara Bauer, Barba re Bos, Bart van der Pijl, Daph ne van Mechelen, Beau Suur- land, Rosanne Gatsonides, Kimberly Zwarteveld, Rocco van Es, Michelle Groenendijk, Stefanie Arens, Ricardo Noor- lander, Beau Alsemgeest, Patri cia Polderman, Nika van de Bosch, Sanne Dekker, Miranda Dijkdrenth, Mare Hoenderop, Toor Kamerling, Sebastiaan Ko- binnenlopen. De afgelopen maanden heeft de werkgroep Gered Gereed schap hard gewerkt. Elke woensdagochtend zijn er zo’n I0 tot I2 mensen bezig met verschillende projecten. Voor dit jaar: twee projecten uit Uganda, beiden betreft het weeshuizen, waaraan veel ge- B&W komen in de nota tot de conclusie dat een overgang naar de Stadsregio aanbeveling verdient (waarbij tevens dient te worden bevorderd dat ook andere Zuidplasgemeenten hiertoe overgaan) en dat met respect voor elkanders be stuurlijke zelfstandigheid inten sieve samenwerking met de ge meente Nieuwerkerk aan den IJssel dient te worden nage streefd. Het college wil eerst de politieke discussie over dit principestandpunt voeren en dit dan aan de burgers voorleg gen. Daarbij denken B&W aan inspraakavonden, informatiebij eenkomsten of zelfs aan een referendum. Over het hoe en wat van de te kiezen aanpak zijn zij in gesprek met media deskundige Ton Planken. Maar eerst moet er nader onder zoek worden gedaan om op een aantal punten tot een ver dere detaillering te komen. De nota geeft vooral de grote lijn aan. Op de vergadering van raads commissie II op 20 november kreeg de nota in grote mate in stemming van de raadsleden. Alleen de fractie van Gemeen tebelangen wilde het proces van bestuurlijke samenwerking versnellen. Zij zouden het ver volgonderzoek vóór de ko mende gemeenteraadsverkie zingen willen afronden. De overige fracties vonden juist dat het college wel wat hard van stapel loopt. gereedschap in kisten ver stuurd via de centrale Gered Gereedschap in Amsterdam. De kisten worden zelf gemaakt. De ruimte is momenteel een probleem waar Gered Gereed schap mee kampt. Eerst was er de beschikking over twee loka len. Het tweede lokaal werd gebruikt in samenwerking met de senioren als werkplaats. Sa men met de gemeente wordt nu naar een oplossing gezocht. Om het allemaal nog eens goed van dichtbij te kunnen zien is iedereen in de Open Week welkom een kijkje te komen nemen wijd worden aan het werk van kunstenares Ans Heerkens. Zij laat zich in haar werk sterk in spireren door de natuur, waar bij vorm en kleur een grote rol spelen. Hugo van Berkesteijn volgt al vele jaren de trends in kerstde- coraties. Hij koopt zijn collec ties in bij een groot aantal ver schillende leveranciers en maakt daar zijn eigen stijl- kleur- en themacombinaties van. Hij is met name op zoek naar kerstitems die langer mee gaan en echte collectors items worden. Spectaculair zal dit jaar het kleurthema ’wit’ zijn. Witte pauwen, veren, sneeuwpoppen en ander witte glanzende ob jecten. Maar hij maakt daar ook een ’ijs’ sfeertje bij. Een wazige, blauwe gloed, die ontstaat door gebruik van veel glas, ijskristal len, sneeuw en pegels. Huiselijk en warm blijft het Scandinavi sche God Jul-thema in grijs, wit, rood en groen, aangevuld met beren en rendieren van hout en andere materialen. De collectie kerstmannen zal dit jaar mooi er dan ooit zijn. Met name door een bijzondere verzameling deels met de hand gemaakte poppen uit Amerika. SOFTSPRING MATRAS VOORMENSEN MET GEWRfCHTSKLACHTEN 795,- MATRASSEN VANAF I 99,- Het discussiestuk stelt vast dat de invloed van het stedelijk ge bied van Rotterdam op het grondgebied van Zevenhuizen- Moerkapelle steeds groter wordt. Zo kwam de omlei dingsweg N219 pas goed op de agenda bij rijk en provincie door de te verwachte ver keersdruk als gevolg van Nes- selande; heeft de ontwikkeling van de Eendragtspolder als groot buffergebied pas kans op realisering onder de vlag van regiopark Rotterdam; kan het doortrekken van het fietspad langs de Rotte onder Al2 slechts worden gerealiseerd met steun van de Stadsregio en komt daardoor aan de Blêis- wijkse kant; ligt de realisering van de Structuurvisie binnen bereik als gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle zich openstelt voor de Rotterdamse buiten stedelijke taakstelling voor de woningbouw; Bovendien neemt de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle deel aan het Recreatieschap Rotte- meren dat voor 80% door de gemeente Rotterdam wordt bekostigd. gewerkt aan de ontwikkeling van de stem. Voor de jongere leerlingen staan aan het eind van iedere les zangspelen cen traal, zodat het spel- en bewe gingselement uitgebreid aan bod komt. De belangrijkste doelstelling van de opleiding is plezier krijgen in het gebruiken van het meest eigen muziekins trument: de stem. Kinderen van 4 tot I4 jaar die zin in zingen hebben, kunnen zich aanmelden voor een ken- nismakingspakket, bestaande uit een stemtestje en twee proeflessen.Voor informatie en aanmelden kan men contact opnemen met de administratie van de Zangschool Zuid-Hol land, tel. 070-324 97 78 (dins dag-, woendag- en donderdag middag), of het secretariaat 070-369 42 68. DE M HYPOTHEEK SHOP OP WIELEN POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT BEDBODEMS VANAF Het herstelde gereedschap wordt in zelfgemaakte kisten verstuurd naar Oost Europe- -- (Foto: PR.) WADDINXVEEN - Gouda staat bekend om zijn kaarsjes avond, het bedrijfVan Berkeste ijn Wooncultuur uit Waddinx veen weet al vele jaren minstens dezelfde sfeer te creëren. Vijf avonden achter el kaar worden honderden kaar sen aangestoken. De voorbe reidingen van deze tour de force zijn al in september be gonnen. De kaarsjesavonden bij Van Berkesteijn Wooncultuur zijn inmiddels een begrip gewor den. Meer dan 2000 kaarsen zullen gaan branden, er staan dertig volledig opgetuigde kerstbomen in de meest uit eenlopende thema’s, er is live muziek van harpiste Carla Bos en een onthaal met koffie en glühwein voor een unieke, on navolgbare kerstsfeer. Wie nog niet in de kerststemming is, verkeert dat wel na een bezoek aan één van de kaarsjesavon den. De kaarsjes worden aan gestoken om 15.00 uur en blij ven tot het einde (21.00 uur) branden. De kerstweek bij Van Berkeste ijn Wooncultuur begint met een voorpremière op zaterdag I en zondag 2 december, tussen - i in nunT *~-**e*A •W* j... tl 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21