Nieuw boek Ruurd Hallema ontroert Kerstconcert Concordia, Krea Musica Apotheek Van den Dries is Kring-Apotheek en His Revolution Autoschade... tkranten uleraar en wilt u omslagen waterschap =Wilck en Wiericke Beperkte stijging Motiveer uw leerlingen] met kranten K ZS 4- Cursussen Volksuniversiteit F Voorlichtings avond Opbrengst collecte Diabetes jSSS^ depressie Stichting Pijn-Hoop Financiën Gebiedsgebonden SCHADECENTER WKMmm» PROFILE REPAIR werken? Xrant in de Klas helpt u met lesmateriaal en gratis kranten. Voor gratis informatiepakket: Tel. 020 - 430 91 90 Fax 020 - 430 91 99 ï.-ïaai\:kik@uitgeversverbond. nl Schadecenter van Leeuwen HO» a» "SS «te PAGINA 25 ISO 9002 Krea Musica in concert (Foto: PR.) ft Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. ziekwerk, genaamd Dream in the silent night en Joy to the world. is met zijn werk. Wie persoonlijk kennis wil maken met het werk van Ruurd Hallema kan daarvoor terecht in de Galerie aan de Ennekerdijk 8-10 in Borne. Hij ment vooral achter de scher men heel hard werken om van onze apotheek een Kring-apo- theekte maken. We volgen bij voorbeeld allerlei cursussen, de interne organisatie wordt on der de loep genomen en ook het interieur wordt kritisch be keken.” Toch heeft ook de cliënt al het een en ander kunnen merken van de verandering naar Kring- apotheek. Zo is er een assorti ment zelfzorggeneesmiddelen van het Kring Eigen Merk bijge komen. Kwalitatief goede pro ducten voor een aantrekkelijke prijs.Van den Dries: „Daarbij is je niet om de beelden van Hallema heen. Hallema is altijd zijn eigen weg gegaan, zo schrijft hij in zijn boek. Wars van kunststromingen en stij len; gewoon hard werken zon der subsidie of regelingen’. „Ik in wil mijn beelden dy namiek en passie op estheti sche wijze uitbeelden, ele menten die in mijn, ons leven bepalend zijn’ aldus Hallema. Wars van alle bla bla maar zeer trots op wat hij allemaal heeft bereikt. Elk jaar maakt Ruurd Halle ma een zogeheten einde- jaarsbeeld. Dit jaar is het ’Passionata’. Maar ook zijn boek is een kunstwerk op zich. Fotograaf Frank Vis- schedijk heeft de beelden, zowel op locatie als in werkplaats en atelier, op een zeer eerbiedwaardige en uitstekende wijze op de gevoelige plaat vastgelegd. Het boek laat de kunstenaar zien zoals hij dagelijks bezig Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl is geopend op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur.Voor meer informatie en/of bestellen van het boek: Yvonne Hallema, telefoon 074 - 2670366. autoschade- hetslellerj ANWB, Door Kate Spijker WADDINXVEEN/BORNE - In het tweede boek met over zichtswerk van kunstenaar Ruurd Hallema zijn twee blad zijden gewijd aan het kunst werk dat het plein voor het Waddinxveense gemeentehuis siert. Het beeld ’De Vleugels Uitgeslagen' is één van de vele kunstwerken in de stijl die ty perend is voor Ruurd Halle ma. De in Borne wonende Limburger heeft inmiddels grote Europese bekendheid. Niet in het minst door het 'de drie Award’ die hij maakte in opdracht van Hennie Huisman voor de winnaars van de Eu ropese Soundmixshow van I997, I998 en I999. Een kunstenaar kan zijn inspi ratie gebruiken maar Hallema legt zijn hele ziel in zijn wer ken bloot. De emotionaliteit die zijn beelden uitstralen zijn van een haast ingehouden ge drevenheid, zodat zijn aanwe zigheid niet stoort Toch kun l I CAMVMMNOHEftSTEL fy In komende periode zal Wilc en Wiericke opnieuw een noge kwaliteit nastreven, zodz straks een goed functio- neród watersysteem wordt ingeracht in de nieuwe organi satie Wilck en Wiericke is daabij een warm voorstander van iet instellen van afdelingen, zodt de gebiedsgebonden funcie van het waterschap be- houden blijft, ook in de nieuwe, grote waterschapsorganisatie. Met de gemeenten in het ge bied is Wilck en Wiericke druk doende om te komen tot ste delijke waterplannen vor de bebouwde gedeelten in de ge meenten. In de grotere steden Gouda en Zoetermeer zal de besluitvor ming over deze plannen plaats vinden begin 2002. Met de ge meenten Zoeterwoude en Rijnwoude is inmiddels een be heersovereenkomst gesloten, die naar verwachting komend jaar ook kan worden getekend met de Bodegraven en Reeuw- ijk. Het aangaan van een derge lijke overeenkomst met Bo skoop en Waddinxveen wordt vertraagd door het standpunt van de gemeente Waddinxveen over een baggerdepot in het Gouwebos. In het voorjaar van 2002 zal Wilck en Wiericke de eigen Waterkansenkaart pre senteren. In dit document wordt een duidelijke visie voor duurzaam waterbeheer en de ze plannen zullen de basis zijn voor verder overleg met de ge meenten in het gebied en ande re partners. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... Yvonne Hallema overhandigt aan Mr J.A.M. Hendrikx Ruurd. Links de kunstenaar zelf WADDINXVEEN - De collec teweek van het Diabetes Fonds is weer achter de rug. Van 28 oktober tot en met 3 novem ber hebben vele vrijwilligers in Waddinxveen een bedrag van 14.972,15 gulden opgehaald. Het geld zal voor wetenschap pelijk onderzoek ingezet wor den om verdere groei van dia betes te stoppen en oplossingen voor deze ziekte te vinden. Voor verdere infor matie: Diabetes Fonds: tele foonnummer 033-4622055. het tweede boek met overzichtswerken van haar man (Foto: Bon Voyage Produkties) WADDINXVEEN - Per I juli 2001 heeft Apotheek Van den Dries zich aangesloten bij de Vereniging Kring-apothekers Nederland. Langzamerhand worden de veranderingen ook voor cliënten zichtbaar. Binnen de Vereniging Kring- apothekers Nederland werken apotheken met elkaar samen op basis van een gemeenschap pelijke visie, waarbij kwaliteit en zorg voorop staan. Apothe ker van den Dries: „Onze cliën ten hebben er misschien nog niet zo veel van gemerkt dat wij Kring-apotheek zijn, maar dat komt omdat we op dit mo- WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN weken een Kringkrant met ac tuele informatie over gezond heid en geneesmiddelen. Van den Dries: „Deze krant ligt van af begin januari ook in onze apotheek. In de krant staat ook veel informatie over onze eigen apotheek.We willen de krant in een vitrinekast ophangen, zodat ook voorbijgangers de informa tie kunnen lezen.” De belangrijkste artikelen uit de Kringkrant zijn ook lezen op de site van de Kring-apotheek: www.kring-apotheek.nl. Apo theek van den Dries, Zuidpla- slaan 434-438, tel. 0182- 633000. Als gevolg van de hoogte van de investeringen in de komen de jaren zal er bij Wilck en Wiericke een financieringste kort ontstaan. Verder zal een geldlening wordt afgelost, zodat in 2002 een beroep moet wor den gedaan op de kapitaal markt in de vorm van een vas te geldlening. Bij aanvang van het begrotingsjaar bedraagt de reservepositie van het water schap l,l miljoen euro in de al gemene reserve. Daarnaast is er nog 4,7 miljoen euro aan re serves in de vorm van bestem- mingsreserves en voorzienin gen. Naar verwachting zal de algemene reserve zich positief ontwikkelen in de komende ja ren, mede als gevolg van de ver koop van een aantal dienstwo ningen. Het waterschap zal deze extra inkomsten deels in zetten om de jaarlijkse exploi tatie mee te financieren. In 2002 zal Wilck en Wiericke investeren in de installaties in het gebied. Op grond van ge wijzigde regelgeving zal er een algehele inspectie moeten plaatsvinden, op basis waarvan aanpassingen noodzakelijk zul len zijn. Naar aanleiding van de wateroverlast in 2001 zal er een bedrag van 200.000 euro worden opgenomen voor extra investeringen op dit punt. Later in het jaar zal het college van dijkgraaf en heemraden een concreet voorstel doen voor de invulling van dit bedrag. In de Noordplas zullen de be schoeiingen worden verbeterd en voor de herinrichting Bo skoop is een bedrag van 226.000 euro gereserveerd. Deze maand zal de Verenigde Vergadering van Wilck en Wiericke ook het beleidsplan onderbemalingen 2001 vast stellen. Op grond van dit plan zal er in de periode van 2001 tot 2005 tweeëntwintig onder bemalingen per jaar worden gereguleerd. De kosten voor 2002 voor regulering van on derbemalingen en inlaten be dragen 477.000 euro. De be groting van Wilck en Wiericke is vastgesteld in de Verenigde Vergadering van 28 november 2001. (Hans Démoed) GOUDA/REGIO - De preven- tieafdeling van de RIAGG Mid- den-Holland organiseert samen met de Robert Fleury Stichting, de Stichting Labyrint/ln Per spectief, Ypsilon en de Vier- stroom op dinsdagavond I I de cember een voorlichtingsavond over depressie. De avond is vooral bedoeld voor familiele den en andere naastbetrokke- nen die de zorg hebben voor een depressieve persoon. Maar ook (ex)cliënten en hulpverle ners zijn welkom. De voorlich tingsavond begint om 19.45 en wordt gehouden in de Gehoor zaal van het Groene Hart Zie kenhuis aan de Bleulandweg I0 te Gouda. De zaal is om I9.30 open. Het bijwonen van deze avond is gratis. Aanmelden vooraf is niet nodig.Voor meer informatie: Janine Dolk, afdeling Preventie en Dienstverlening Riagg Midden-Holland, tel. 0182-516422. Dit concert wordt gehouden op I4 december in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde 3) en begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf I9.30 uur. De toegang bedraagt I0,-. Toe gangskaarten zijn te verkrijgen bij de firma Mulder Mannenmo de (Passage 57) of telefonisch: tel. 0182-616297 of bij de toe gang op de avond zelf. REGIO De begroting 2002 van het Waterschap Wilck en Wiericke houdt rekening met een beperkte lastenstijging voor deingelanden. De omslag voor het jaar 2002 zal met 3,73 pr»cent toenemen ten opzichte van de tarieven in 2001. D; komt door een lastenstijging van 223.000 euro, waarmie de totale uitgaven komen te liggen op 6.238.0(0 euro. Deze lasenstijging worden on der mejr veroorzaakt door een stijgfig van de rente en af- schrijvinj op de verschillende investerjigen, een toename van de kostn op het baggerwerk en een iijging van de loonkos ten, wajrmee alle overheden worden^econfronteerd. Daar- entegerj zijn er ook enkele meevallfs, waaronder een ho ger divlend van de Water- schapsbnk in 2002. In het nieu we jaarzijn er in de begroting veel imesteringen opgenomen door Cjkgraaf en Heemraden van heiWaterschap Wilck en Wiericfe. In de komende jaren wordt foor het waterschaps- bestuu wel een stijging voor zien va de lasten. In de perio de totl006 zal de bijdrage van de inglanden naar verwachting met l>,9 procent stijgen. Deze stijginf wordt vooral veroor- zaakdoor het investeringspro- gramra van Wilck en Wiericke. Een aantal ontwikkelingen spee: een rol in het werk van Wil« en Wiericke, ook in 2001 Allereerst is dat natuur- lijk Ie discussie over de toe komt van het waterschapsbe- stel in Zuid-Holland. De j proincie Zuid-Holland heeft de jerste stap gezet naar het sanengaan van Rijnland met de inligende waterschappen. Een dehitief besluit zal niet eerder dai rond de zomer van 2002 wa'cen genomen. WADDINXVEEN - Muz. Ver. Concordia houdt op vrijdag 14 December een concert in kerstsfeer met medewerking •an het Algemeen gemengd loor Krea Musica en het the- nakoor His Revolution van de $t. Victorkerk beide uit Wad- 1 dnxveen. De twee koren en het harmo- neorkest zullen tijdens deze afond een sfeervol en geva- rfeerd programma ten gehore brengen, waarbij gezamenlijke rruziekwerken in kerstsfeer af- plakt u ene mooie servetafbeel- ding. Met dubbeltjesgaas, ver lichting en tilandsia of mos maakt hu het kerst-wandpaneel af. Ook op 13 december wordt de cursus moderne tafeldeco- ratie voor de kerst’ gegeven. Deze avond begint om 19.30 uur tot 21.30 uur, de kosten zijn 17,63. Tijdens deze cur sus maakt u een tafeldecoratie die uw kersttafel een bijzonder tintje geeft.Voor meer informa tie over deze cursussen kunt u terecht op ons kantoor van maandag t/m donderdag van 10.00 tot 13.00 uur, tel. 0182- 524540. De kosten zijn exclu sief materiaalkosten. GOUDA - Er starten binnen kort weer nieuwe ’kerst’cur- sussen bij de Volksuniversiteit in Gouda. Op woensdag 12 de cember wordt de cursus 'mos- omwikkelde potten voor de kerst’ gegeven. Deze avond be gint om 19.30 uur tot 22.00 uur en de kosten zijn 22,04. U bekleedt twee terracotta- potten met mos en kippengaas en maakt daarin een leuke kerstschikking. Op donderdag 13 december wordt een extra cursus ’kerst- wandpaneel’ gegeven. Deze avond begint om 19.00 uur tot 22.00 uur, de kosten zijn 22,04. Op een wandpaneel GOUDA/REGIO - Op woens dag 5 december van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een in- loopochtend voor mensen met chronische pijn in het patiën tenservicebureau op de Jozef- lokatie van het Groene Hart ziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Op dit in loopspreekuur kan men praten over pijn en alle problemen die daarbij komen kijken. Voor meer informatie: Andre Bandell 0348 - 502259. Ook zijn er drie solisten, te we ten Maarten van Es, Miranda deVries en Yvonne Boomers zij laten op hun klarinet een aantal muziekwerken horen onder begeleiding van pianist Pieter de Nijs. De avond start met het harmo nieorkest van Concordia o.l.v. Jeroen Wentel met een meadly van genaamd a Christmas overture. gewisseld worden door samen- Dit wordt gevolgd door een zang en muziekwerken door gezamenlijk optreden van de het orkest of de koren alleen, koren en het harmonieorkest met de vertolking van White christmas. Andere muziekwer ken die deze avond ten gehore gebracht zullen worden zijn Christmas swing, Torches, Christmas Carillon, the Christ mas way, Rudolph the rednosed reindeer, Away in a manger en Polish Christmas music.De avond zal in een sfeervolle bekende kerstmelodieën, kerststemming worden afgeslo ten met een gezamenlijk mu- het wel belangrijk dat de men sen zich houden aan de aanwij zingen op de verpakking en in de bijsluiter. Niet alle zelfzorg geneesmiddelen kunnen name lijk door iedereen zonder be zwaar gebruikt worden. Bijvoorbeeld als mensen ook andere geneesmiddelen gebrui ken. Sommige zelfzorggenees middelen kunnen andere ge neesmiddelen beïnvloeden. Daar geven we graag advies over.” Binnen de Kring-apo theek wordt veel aandacht be steed aan het verstrekken van informatie aan cliënten. Er ver schijnt bijvoorbeeld elke drie 1 WH «M

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 25