Nog steeds verdeeldheid over informatie nieuwe centrum „Zorg voor een droom in je leven Kader Abdolah: Bijeenkomst op Coenecoop College over kleinschaligheid z Workshop breakdance WD: aandacht voor integrale veiligheid verkeer door de bebouwde kom van Waddinxveen tegen gaan. Daarom wil de partij dat er snel een westelijke rondweg langs de gemeente wordt aan gelegd. Daaraan wil de WD ook financieel bijdragen. Daar naast is de WD voorstander van de aanleg van de Rijn-Gou- we-lijn, een snelle spoorverbin ding tussen onze regio en Lei den. MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Colofon 0172 21 37 15 info@loo.nl ■w 55 Vertrouwen Discussie f k Bomvolle bibliotheek Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Nog even een lijfrentepolis afsluiten als aanvulling op uw pensioen? VAN DER LOO PENSIOENEN f HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN PENSIOENEN WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 MID- Kader Abdolah trok veel publiek tijdens zijn bezoek aan Waddinxveen. (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) dere cultuur. Groens- uur Groens- uur Lisette Stadhouder s ADVIES BEMIDDELING De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds.A.W. van der Plas 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds.W van Vreeswijk, Bergambacht ZATERDAG I DECEMBER EN ZONDAG 2 DECEMBER Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0181 -219612 Let op: vanaf maandag 3 december gaat de Huis- ArtsenPost Midden Hol land van start. Vanaf die da tum kunt u alleen na een telefonische afspraak, voor fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. Mevrouw Van Went, fractie voorzitter van D’66 zei dat de informatievoorziening naar de raad ernstig tekort schiet „Dat is de bestuursstijl die men hier is gewend”, aldus Bos (Fractie Bos). Om hierin verbetering te Redactie Sanne van der Kolk E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag I6.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Chef-redacteur. Ghislaine Brongers recht. Na 12 jaar heeft hij ver schillende verhalenbundels en twee romans in het Neder lands op zijn naam staan, waarmee de ene droom dus uitgekomen is. Heel indruk wekkend was het moment, dat hij de toehoorders op het hart bond, om ervoor te zor gen, dat je een droom hebt in je leven; niet een kleine droom, maar een hele grote. Het is een levensvervulling om de realisatie van zo’n droom na te streven. Er werden indringende vragen gesteld. Over het vluchteling zijn was Abdolah heel helder; vluchten hoort niet bij een mens, want hij heeft zijn wor tels in zijn vaderland; maar vluchten maakt de mens rijker en zorgt ervoor dat hij de ei gen grenzen verlegt. De leer lingen wilden graag weten welke rol de Islam speelt en speelde in het leven van de schrijver, waarmee een link werd gelegd met de actuali teit. Erg amusant was om te ho ren, met hoe weinig woorden Kader Abdolah zijn eerste verhalen schreef; alles is im mers herhaling. Hoe zijn eer ste voorzichtige schreden op het pad van de Nederlands taal gecorrigeerd werden door buurvrouwen, was een verhaal apart.Voor de Neder landse poëzie heeft de auteur niets dan lof; het Nederlandse proza komt er bij hem minder gunstig af. Het is Kader Abdo lah, met zijn markante per soonlijkheid, gelukt om Ne derlandse scholieren te confronteren met denkbeel den en gevoelens uit een an- Ook 's avonds trok hij veel publiek toen hij in de biblio theek een lezing kwam hou den. Geen van de zestig be schikbare stoelen bleven onbezet. De jaarlijkse schrij- versavond is een gezamenlijk initiatief van NBvP/Vrouwen van Nu, de Vrouwenraad en de bibliotheek. Kader Abdolah ging in op de Perzische cul tuur, waarin vijf boeken die cultuur in belangrijke mate hebben bepaald. De Koran is één van die boeken. Aan de hand van geschiedkundige voorbeelden gaf de schrijver aan, dat vreemdelingen die an dere landen binnendringen soms heel veel vernielen, maar tevens nieuwe waarden en vormen meebrengen. In het verre verleden hebben machtshebbers hun uiterste best gedaan via gezanten en toevallige bezoekers uit te zoeken hoe het elders in de wereld toeging. Hoe dat uit pakte werd door de schrijver uitermate boeiend verteld.Tot zijn voorvaderen behoren tal van belangrijke schrijvers en presidenten. In de pauze was er een kleine stormloop op de stand van boekhandel Haasbeek uit Al phen, waar Kader Abdolah voor elke koper zijn in aam in Perzische schrifftekens sig neerde. Na de pauze las hij voor uit zijn boek De Adelaar, het eerste dat hij in het Ne derlands schreef. Een ontroe rend en tevens ironisch boek, met daarin zijn ervaring over de inburgeringscursus en de ietwat bizarrre docente die hem daarin begeleidde. Abdo lah droomt nog weleens van haar Verrassend was zijn re laas over zijn bezoek aan An nie M.G. Schmidt, na het ver schijnen van zijn boek Mirza. Annie Schmidt, al heel oud en teer, deed de deur open.Toen ze hem met een bos bloemen zag staan en hem herkende, zei ze: kom binnen jongen. En dat herhaalde ze nog een keer. Kader Abdolah ruimde een veel voorkomend misver stand op. Spijkerschrift, zijn laatste boek, is geen autobio grafie. Het gaat ook niet over zijn vader, maar over zijn oom. Beiden waren doof en Abdolah leerde zijn oom met eindeloos geduld schrijven, na dat hij hem met gebaren al heel veel had duidelijk ge maakt. Die gebarentaal neemt hij nog altijd met zich mee en die maakt zijn boodschap; vreemdelingen verstoren din gen, maar voegen ook waar den toe, heel erg duidelijk. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax: 0172-212168 WADDINXVEEN - De Iraan- se schrijver Kader Abdolah was te gast in Waddinxveen. Eerst op het Coenecoop Col lege, later in de bibliotheek. Op het Coenecoop College kwam hij voor de leerlingen van 5 atheneum. Dit gebeurde in het kader van het vak CKVIwaarbij ook het kenni smaken met schrijvers uit an dere culturen hoort. De leerlingen waren duidelijk verrast door het levendige optreden van de auteur; ook waren ze geïmponeerd door de levenswijsheid die de schrijver aan hen overbracht Als een echte verhalenvertel ler, met levendige gebaren, liet Kader Abdolah een keur aan onderwerpen de revue passe ren. Wat daarbij opviel en boeide, was dat de benadering duidelijk niet-Nederlands was. De cultuurverschillen tussen het vaderland van de auteur en Nederland kwamen steeds op een mild- humoristische manier aan de orde; er werd vaak gelachen, ondanks de overwegend serieuze onder werpen. Abdolah vertelde dingen uit zijn leven. Al vroeg had hij twee dromen: president wor den en schrijver worden. Zijn overgrootvader was president van Perzië en in zijn familie komen meer schrijvers voor. Eerst leek het er niet op, dat die dromen waarheid zouden worden. Hij ging natuurkunde studeren en werd ingenieur. Hij kwam in het studenten verzet in Teheran terecht en moest uiteindelijk vluchten; als politiek vluchteling kwam hij, via Turkije, in Nederland te- VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Voor de praktijk van de huis artsen Alberts, Beeker, Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts: N.G.VAN VLIET, Sterren laan 18, tel. 0182-630944 (za terdag en zondag) Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en van Gouda, tel. 0182-510958; Wou- brechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdie- ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag I 1.00-12.30 uur. Dienstdoende apotheek: Boskoopse Apotheek, Zijde 22, Boskoop, tel. 0172-217834. De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds. L. Schaap, Strijen 17.00 uur ds. J. de Jong Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan 10.00 uur ds. C. de Jong Sectie 'De Rank’, confessio- neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege 10.00 uur ds. M.D. Boogert, WADDINXVEEN - Al direct bij het begin van de verga dering van de Commissie ABZ uitte mevrouw Gerts (CDA) haar ernstige ongerustheid over de ontwikkeling van het centrumplan. Het CDA zou binnen 3 maanden uitsluitsel krijgen en er zou uitleg worden gegeven aan de burger.Tot op heden is dat niet gebeurd. ren-spreekuur voor spoedge vallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. WADDINXVEEN - In het ver kiezingsprogramma van deWD is veiligheid één van de belang rijke punten. Het verkiezings programma spreekt van ’inte grale veiligheid’. Daarmee wordt bedoeld, dat veiligheid niet een apart onderwerp is, maar dat de partij bij allerlei onderwerpen de veiligheid veel aandacht gaat geven, bijvoor beeld in het verkeer, bij de in richting van woonwijken en bij allerlei voorzieningen. De WD wil dat politie optimaal aan spreekbaar moet zijn voor de burgers, bijvoorbeeld door meer te surveilleren in de wij ken. De WD vindt het daar naast noodzakelijk dat er een nieuwe brandweerkazerne komt op een centrale plaats in Waddinxveen. Het WD-programma gaat ver der in op de inrichting van de schaarse ruimte in de regio. De WD onderkent, dat er daar voor binnen de gemeente ver schillende wensen bestaan. De partij streeft naar een goede balans tussen wonen, werken en recreëren en vindt een goe de infrastructuur een eerste vereiste. De komende jaren De voorzitter deed de toezeg ging dat de klachten in de com missie Ruimtelijke Ordening zullen worden behandeld en dat ten aanzien van de bestuursstijl een afzonderlijke discussie zal worden gevoerd, niet alleen over het winkelcentrum, maar in een bredere vorm. Mevrouw Stoffers wenste in het verslag te zien opgenomen dat van der Torren geen vertrou wen heeft in zijn eigen wethou der. Woedend riep Van der Tor ren uit dat dit een boute uitdrukking is. „Ik heb te weinig informatie over het centrum plan en kan daarom geen oor deel geven. Ook heb ik nooit gezegd dat ik geen vertrouwen heb in mijn wethouder, dat maakt u er van.” Aan het ver zoek van Stoffers werd niet vol daan.(AB) WADDINXVEEN - T.O.O.S. geeft zaterdag I december een workshop Breakdance in de sportzaal aan de Staringlaan. De Voor de praktijk van de huis artsen Glaser, Van Heel, Sie- mons, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: G. SIEMONS, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zaterdag B. GLASER, Souburghlaan 13, tel. 0182-618742 (zondag) workshop wort gegeven door Guido Mols, een docent uit Rotterdam. De workshop start om 17.30 en duurt tot 18.45 en is bedoeld voor jongeren vanaf 12 jaar. Inschrijving kan bij Arienne Zwijnenburg 0182- 512426. Leden betalen ƒ7.50 en niet-leden 10.00. Na de workshop worden er nog presentaties gegeven door de freestyle jazzgroepen van T.O.O.S. Deze beginnen om 20.30. waarmee wordt beoogd dat de leerlingen zich in een beperkt deel van de school ophouden. Dit zal gaandeweg het jaar en de jaren daarna een vertrouw de omgeving worden. Het gro te Coenecoop (circa 1600 leer lingen) is zo opgedeeld in eenheden van maximaal 350 leerlingen. Discussievragen zijn onder meer: Hoe werkt de kleinscha ligheid momenteel in de school en wat betekent dat voor leer lingen, docenten en ouders? Is kleinschaligheid en structuur meer nodig in de onderbouw dan in de bovenbouw? Wat kunnen ouders bijdragen aan het gevoel van veiligheid en ge borgenheid in de school of is dat alleen iets voor de school? De aanvang is om 20.00 uur. De bijeenkomst duurt tot uiterlijk 21.45 uur. Aansluitend vindt de korte jaarvergadering van de Vereniging voor voortgezet on derwijs in samenwerkingsver band in Waddinxveen e.o. plaats. Mevrouw Stoffers (PvdA) pro beerde een discussie hierover te vermijden door te stellen dat deze vraag niet thuis hoort in de commissie ABZ, maar in ROEZ, maar mevrouw Gerts zei dit punt in elke vergadering ter sprake te brengen. Boven dien viel Van der Torren (WD) mevrouw Gerts bij door op te merken dat hij de mening van het CDA goed kan begrijpen. „De voorlichting aan de burger is slecht en aan dë raad erg ge brekkig. Dat blijkt onder meer uit het knullige persbericht van de gemeente over de adviseurs dat de raadsleden zomaar in het postbakje moesten aantreffen”, aldus van der Torren. „Neem de raad eens in vertrouwen en in formeer de raad dan eens uit voerig.” Het gewraakte persbericht hield in dat de projectontwikke laar van de Nieuwe Passage en het gemeentebestuur hun ge schil onderling niet kunnen op lossen en dat daarom twee on afhankelijke adviseurs zijn ingeschakeld. Vier maanden ge leden deed Wethouder Wien- tjens (WD) van ruimtelijke or dening kritische vragen van de raadsleden over de projectont wikkelaar nog af met de woor den ’wapengekletter’. heeft de inrichting van het Centrumgebied voor de WD de allerhoogste prioriteit. De manier waarop dit moet gebeu ren ligt al vast in de 'Centrum Visie’ en is onlangs verder uit gewerkt in een stedenbouw kundig plan. Daarnaast zal de komende jaren worden gestart met de bouw van de nieuw bouwwijk Triangel. Bij de bouw zal volgens de WD rekening moeten worden gehouden met sociale woningbouw, vrije ka vels, woningen voor ouderen en starters. De WD vraagt daarnaast aandacht voor veilige fietsverbindingen tussen de nieuwe woonwijk en de wijk Zuidplas. Het verkiezingsprogramma gaat daarnaast ruim in op het thema ’verkeer en vervoer’. De partij verwacht dat de mobili teit binnen Waddinxveen blijft toenemen. Zo zal er bijvoor beeld recreatief verkeer naar het toekomstige Bentwoud gaan ontstaan. Om het dicht slibben van Waddinxveen te voorkomen, wil de partij dat het Verkeers Circulatie Plan voortvarend wordt uitgevoerd. Verder wil de WD het transit- brengen zou een aparte discus sie zeer gewenst zijn. Mevrouw Gerts zei dat zij in de raadsver gadering van vorige maand nog naar de stand van zaken om trent de projectontwikkelaar had gevraagd, maar van wethou der Wientjens krijgen we alleen maar halve antwoorden en worden we met een kluitje in het riet gestuurd. „Dat kan niet en dat mag niet over zo’n be langrijke zaak.” PvdA en PCW konden zich niet verenigen met de opmerkingen dat de raad onvoldoende wordt ingelicht; wat de heer Bos deed opmer ken dat mevrouw Stoffers de indruk geeft van: ’ga nu maar slapen, alles komt wel in orde’. Advertenties Sylvia Steenwinkel en Sabine Mensink E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Ook meent de WD dat de vrije tijd van veel burgers toeneemt, en dat daarom de culturele en sportieve voorzieningen in Waddinxveen versterkt moe ten worden. De WD streeft onder meer naar een grotere samenwerking tussen de sport verenigingen. De partij is bereid om sportverenigingen eenmalig financieel te ondersteunen bij eventuele reorganisaties. De WD wil daarnaast de kernacti viteiten van de bibliotheek sub sidiëren. De partij steunt het idee om de bibliotheek op te nemen in het Centrumplan. Ook Kreater, de lokale omroep RTW en het historisch genoot schap kunnen van de WD re kenen op een vorm van onder steuning. Mededeling: De regeling ’medische week einddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts Op zaterdag en zondag van 10.00 - I 1.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur.Voor deze spreek- Gouda. Tel.nr. 0182-563500, uren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. WADDINXVEEN - ’Coene coop College hoe groot in kleinschaligheid: wat doet de school om veiligheid en gebor genheid te bevorderen?’ Dat is het thema van de bijeenkomst die op 29 november op het Coenecoop College locatie noord gehouden wordt. De or ganisatie ligt in handen van de Vereniging voor Voortgezet Onderwijs (VOO) in Samen werkingsverband in Waddinx veen en omstreken. Het thema zal door de direc teur van de school de heer A.J. Pennink ter inleiding worden beantwoord. Hij geeft een toe lichting op de wijze waarop het Coenecoop College bewust werkt aan het realiseren van kleinschaligheid als voorwaarde voor een goede en veilige school. Vanaf dit schooljaar is een nieu we aanpak gericht op klein schaligheid ter hand genomen. Deze houdt in dat er op Noord een viertal kernteamhoeken met kernteamkamers zijn, NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds. A.J. Zoutendijk, Utrecht Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden, spoedeisende huisartsen- Buiten deze tijden is de waar- hulp buiten kantooruren nemend huisarts alleen voor (op werkdagen van 17.00 zeer dringende spoedgevallen uur ’s avonds tot 8.00 uur ’s bereikbaar. ochtends, op zaterdag, zon dag en feestdagen) terecht bij: HuisArtsenPost Mid- J.C.H. den-Holland (HAP MH) Dorst, Kattensingel 17, Jan van Beaumontstraat 4, 2805 RR Gouda, (0182) 322 488. Maak eerst een telefo nische afspraak. Voorburg 18.30 uur ds. J. v.Walsum, Zoe- termeer GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde 09.30 uur ds. G.J. Martini 17.00 uur Ie Oecumenische Adventsvesper St.Victorkerk REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur Rev. F. Sachs OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 19.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 5 december 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 2 december 09.30 Eucharistieviering 17.00 uur Adventsvespers m.m.v. Cantorij dinsdag 4 december 19.00 uur Eucharistieviering Ontmoetingskerk, voorde Zaterdag I december 19.00 uur Eucharistieviering Zondag 2 december 11.15 Gezinsviering GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. H. ten Brinke, Bo degraven 16.30 uur ds. E. Brink JEHOVA’S GETUIGEN Köninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre- king RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat spreker: geen opgave ontvan gen BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur spreker: de heer D.J. Jansen

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 9