Platform armoede- bestrijding denkt mee over beleid in 2002 Joyce wordt op haar kunstschaatsen een echte TV-ster Bi 11 Stoffers mogelijke opvolger van wethouder Van Holsteijn Vincent Geers voelt zich helemaal thuis op het podium Van borst- B; Geen tweede Extra Koppelklaver- voeding naar vast voedsel Zeven jongeren gepakt voor beroving en bedreiging BOSKOOP/WADDINXVEEN - De politie heeft zeven verdach ten aangehouden op verden king van beroving en bedreiging van een 40-jarige Waddinxve- ner. De Waddinxvener moest op zaterdagavond 20 oktober rond 23.15 uur op de Linnaeus- weg onder bedreiging van wa pens zijn geld afstaan. Vier ver dachten, Waddinxveners in de Jeugddienst jeugddisco Ruit repareren Politie is diverse inbrekers op het spoor PAGINA 13 WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN r Show op de zolder New York van TT? j sekscamper Z’huizen/moerkapelle/w X g van c Kleiweg 80. Gouda, tel.: 0182-524115 the different jeweller ’Een sieraad is mooi als het perfect aansluit bij de persoon die het draagt’. leeftijd van 15, 16, 17 en 18 jaar, zijn inmiddels voorgeleid en in bewaring gesteld. De drie ande re verdachten bleken een mini maal aandeel in de zaak te heb ben. Bij de groep verdachten zijn in totaal vijf op vuurwapens gelijkende wapens aangetrof fen. Het gaat om drie alarmpis tolen, een alarmrevolver en een gasdrujcwapen. Ook nu verdiend Vincent ge noeg om ervan rond te komen. „Vooral nu ik meer op ga tre den. Het komt nu neer op drie of vier keer per week op het podium staan. Ik vind het heer lijk. Je leert ook het meeste van veel optreden en veel naar an- twintig jaar raadslidmaatschap heeft ze te kennen gegeven te willen stoppen om zich aan an dere dingen te wijden. Vermeij is de nestor van de huidige raad. De PvdA denkt met de gepre senteerde kandidatenlijst, die in totaal 19 namen telt, een goed verkiezingsresultaat te behalen. VERMIST: Waddinxveen: poes, zwart, grijze ondervacht, witte bef, voeten en staartpunt. Hals band blauw met steentjes en bel (omgeving Fazantdreef). Poes, schildpad/lapje, bruin rood met zwart, witte buik, mond en voeten (Roosje Vos hoeve). Poes, grijs, gevlekt met veel wit, klein van stuk, vl.bnd. met gele koker, (Vondellaan). Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. haar moeder de videoband van die aflevering afspeelt. „Toen werd ik opgebeld en mocht ik naar de ijsbaan ko men. Dat was echt heel leuk.” Toch blijft het ook nu weer hartstikke spannend voor Joy ce, maar zin heeft ze volop. De school heeft haar toe stemming verleend om te gaan, de koffer ligt al klaar. Wat neemt ze mee? „Mijn bruine wedstrijdpakje en mijn eigen schaatsen natuurlijk", zegt ze overtuigd. En voor het geluk: „Mamma! Dat brengt me geluk, en hopelijk kan pappa ook mee.” En als die even aan de kant zitten, dan denkt ze gewoon aan haar geluksgetallen I6 en 2, dan komt vast ook alles goed. Het is nog niet bekend waan neer het reclamespotje op de Nederlandse televisie te zien is. come- (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Net als veel kinderen is ook de Wad- dinxveense Joyce den Hollan der (8) deze week heel ze nuwachtig voor de zak van Sinterklaas. Alleen zullen de Horloges o.o.: Zenith Breitling Gucci Frederique Constont Oris Hugo Boss Armani Guess M&M Sieraden o.a.: Mistique Rensini Schoeffel Parels R&C Martinshof/trouwringen Flamingo/trouwringen eg Exclusieve Handmade A rige man uit Rotterdam aan, de man zou op 4 augustus hebben ingebroken in een woning aan de Knibbelweg in Zevenhuizen. Uit de woning werden auto sleutels gestolen waarmee ver- zenuwen van Joyce op 6 de cember nog door haar lijf gie ren. Er staat haar namelijk iets heel spannends te wach ten. Op 9 december vertrekt ze naar Roemenië om daar op een ijsbaan gefilmd te worden voor een reclame spotje van Eneco. Gelukkig zijn het leuke zenuwen, want ze heeft er hartstikke veel zin in. Al drie jaar zit Joyce op kunstschaatsen en daarvoor gaat nu ze drie keer per week naar Zoetermeer. Een paar weken geleden kwam er onverwachts bezoek bij de training. „Er kwamen mensen met ca mera’s en iedereen moest een pirouette draaien”, her innert joyce zich, ze werd ook geïnterviewd. Wat bleek: energiebedrijf Eneco zocht een kunst- fractievoorzitter gefungeerd in de gemeentepolitiek. Naast de zittende fractieleden Teus Twigt en Rob van Hoek op plaats 2 en 3, zijn de nummers 4 t/m 6 Hans van Stel, André Warnaar en Hubert Poot nieuwkomers op de kandidatenlijst. Naast wethouder Van Holsteijn neemt binnen de PvdA ook raadslid Bep Vermeij afscheid schaatser onder de tien jaar en filmde daarvoor veertig schaatsertjes in Zoetermeer en Heerenveen. Na enige tijd kreeg de moe der van Joyce een telefoontje van het reclamebureau, Joyce was uitgenodigd om naar Boekarest af te reizen voor de opnames van een reclame spotje. Het wordt een spotje met vier kinderen: een skiër, ijs hockeyer, kunstschaatser en een hardschaatser, vertelde de mevrouw aan de telefoon. Joyce was gekozen voor het stukje over kunstschaatsen. Helemaal nieuw is de televi siewereld niet voor Joyce. In april dit jaar was ze ook al op kunstschaatsen te zien bij kof fietijd. „Ik had een brief ge schreven dat ik graag een keer bij Holiday on Ice wilde schaatsen”, vertelt ze terwijl neelwereld heet. Bij stand-up comedy is daar geen sprake van. „Je kan het als het waren het ene moment over je buur man hebben en het volgende over een zebra.” Ook het pu bliek is anders. „Stand-up co medy doe je vaak in cafés, het publiek heeft vaak al aardig wat op, het is luidruchtiger. Met ca baret sta je in de Schouwburg, dat is toch een veel rustiger publiek.” wel de gevraagde vergunning.Te vens zal daar jaarlijks een ver plichte technische hygiëne in spectie plaatsvinden, deze wordt uitgevoerd door de GGD Mid- den-Holland. inbraken te hebben gepleegd. Het gaat hierbij om inbraken aan de Abraham Kroesweg in Waddinxveen. De verdachte is voorgeleid aan de rechter. De een club. In het Engels dus, dat heb ik nog nooit gedaan.” Wan neer dit reisje plaats gaat vin den, weet Vincent nog niet. „Ik mag het zelf bepalen en op het moment heb ik weinig tijd.” Door het winnen van deze prijs heeft Vincent veel aanbiedingen gekregen. „Ik mag met een aan tal groepen mee op tournee door Nederland. Dat is wat ik wilde: meer optreden.” Elke woensdagavond treedt Vincent op in het Comdediecafé in Am sterdam. Verder maakt deze stand-up comedian deel uit van het cabarettrio Zuig, dat mee mag doen aan het Amsterdams Kleinkunst Festival. Met school erbij, blijft er weinig tijd over. „Met Zuig gaat het op moment ook heel goed. Dat doe ik met twee jongens uit mijn klas en dat is ook heel leuk. Bij cabaret ligt alles meer vast. We hebben vaste teksten, je weet precies wat je wanneer moet doen. Bij stand-up comedy is dat wel an ders. Je weet van te voren niet in welke volgorde je de onder werpen gaat opvoeren, of hoe het publiek reageert. Dat is de uitdaging.” Verder wordt er in cabaret vaak ergens naartoe gewerkt: er is een zogenaamde ’rode draad’, zoals dat in de to- uit Den Haag afkomstige man werd op zaterdag I7 november omstreeks 04.40 uur aange houden op verdenking van in braak bij een kantoor aan de Van Hasseltweg. Een bewoner zag twee personen zich ver dacht ophouden bij het kan toor en alarmeerde de politie. Een buurtbewoner kon de Ha genaar in de omgeving aanhou den. De tweede verdachte wist te ontkomen. Uit onderzoek bleek dat de twee op een ge stolen scooter uit Den Haag waren gekomen. De scooter is inmiddels terug naar de eige naar. WADDINXVEEN - De voeding van de moeder en de overgang naar vast voedsel voor de baby. Daarover wordt gesproken tij dens de maandelijkse informatie bijeenkomst van de Borstvoe- dingsorganisatie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdag avond 11 december bij NelVeen- man, Pr. Beatrixstraat 98. De bij eenkomst is bestemd voor een ieder die meer wil weten over borstvoeding, baby’s zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is ge heel vrijblijvend. Er wordt een bijdrage van vijf gulden gevraagd ter bestrijding van de onkosten. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Tijdens de avond zijn er ook boeken te leen en elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter on dersteuning van borstvoeding te koop. Voor telefonische hulp of informatie over borstvoeding: Nel Veenman, 0182-619964. deren kijken. Je moet jezelf toch alles leren. Veel stand-up comedians nemen zichzelf vaak op, om het later terug te kun nen horen of zien. Zo kun je blijven werken aan je act.” Vincent heeft geen grote dro men voor de toekomst „Ik De politie heeft op zondag 25 november een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden. De man wordt ervan verdacht in de cember 2000 en in januari en november dit jaar te hebben in gebroken bij bedrijven in Nieu- werkerk aan den Ijssel en Ze venhuizen. De verdachte werd in de bedrijven overlopen door medewerkers waarna hij ver volgens mededeelde op zoek te zijn naar werk. In een enkel ge val bedreigde hij een medewer ker. De verdachte heeft be drijfsruimten en kleding personeel doorzocht. WADDINXVEEN - Op zondag 9 december is er bij De Rank om I8.30 uur weer een jeugd dienst in het Coenecoop Col lege. In deze dienst gaat ds. C. van den Berg uit Broek op Lan- gedijk voor. Het eigen combo van de Rank zorgt voor de muzikale begelei ding. Het thema van de dienst is ’Je bent jong’. In de orde van dienst die wordt uitgedeeld, staan zowel de te zingen liede ren als de te lezen Bijbelgedeel- de gemeentepolitiek. Na ten. Na de dienst is er weer ge legenheid om met elkaar iets te drinken. GEVONDEN: Waddinxveen: Poes, zwart, witte aftekeningen, vl.bnd blauw (Peuleyen). Kater, rood, witte aftekeningen (Peu leyen). Zevenhuizen: Poes, zwart, enkel witte befharen. Ka ter, grijs, gevlekt met wit, heeft één oog. Poes, zwart, witte af tekeningen, vl.band bruin (De Lente). Kat, grijs, raskat, kort haar, antracietgrijs, groene ogen (De Taling). houden op verdenking van di verse inbraken. Daarmee worden mogelijk circa tien in braken of meer opgelost.Vorige ooit een stand-up comedie in Waddinxveen komt, dan ben ik zeker van de partij”, oppert Vincent Geers. Deze 23-jarige gulden. Op vrijdag 28 de- stand-up comedian, geboren en getogen in Waddinxveen, won afgelopen week de publieks- én groot juryprijs van de Comedy Talent Tour. „Ik denk dat ik gewonnen heb, omdat ik er heel losjes bij stond. Ik was niet zenuwachtig, er gewoon. Het moet er waarschijnlijk uitgezien heb ben alsof ik het allemaal zo uit mijn mouw schudde.” Verder heeft Vincent natuurlijk ook ge woon goed materiaal. „Ik schrijf alles zelf en het is dan ook heel autobiografisch. Natuurlijk ge bruik je ook actuele onderwer pen, daar kan je soms niet om heen, maar dan nog gaat het er jassen om hoe ik tegen de wereld aan- kijk.” Zijn winnende act ging WADDINXVEEN - Stichting grotendeels overWaddinxveen. „Ik ben hier heel beschermd op vrijdag 7 december opgevoed en als je dan in een grote stand als Amsterdam te rechtkomt, dan kom je voor veel verassingen te staan. Dat is Wijkwerk de Zuidplas organi seert een koppelklaverjasavond. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Zuid- honk (Zuidplaslaan 552). leder goed materiaal.” klaverjaskoppel is van harte welkom. De prijs? Niets minder dan een reis naar New York! „Ik wordt daar ingeleid door een stand- up comedian en waarschijnlijk mag ik daar dan ook spelen in WADDINXVEEN - Het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen wordt al in een vroeg stadium betrokken bij de voorbereiding van het gemeentelijk sociaal beleid in 2002. Op de onlangs gehouden vergadering van het Platform werden twee onderwerpen genoemd, waarbij de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken en Arbeid in nauw overleg met het Platform te werk zal gaan: een on derzoek naar de haalbaarheid van een collectieve ziekte kostenverzekering voor uitkeringsgerechtigden en een verkenning van de mogelijkheid om te komen tot auto matische kwijtschelding van belastingen. Vincent is zijn carrière in de buurt begonnen. Lang geleden - „Toen was ik een jaar of I5, 16.” - volgde hij bij de Werk- schuit een workshop cabaret. De cursusleider zei tegen hem dat hij meer stand-up comedy deed dan cabaret en dat was het begin van Vincents loop baan. „Als klein kind zat het al in me. Op de zolder studeerde ik dan liedjes in en dan mocht de hele familie boven komen kijken.” Ook het commerciële zit er al van jongs af aan goed in. „Ze moesten natuurlijk wel betalen voor de show en zelfs de cola haalde ik van beneden en ver kocht ik!” van de sociale zekerheid, zoals de beoordeling van brochures die door de gemeente worden gemaakt. Een voorbeeld hier van: de brochure over de rege ling van de bijdrage aan maat schappelijke activiteiten, de opvolger van het Sociaal en Cultureel Fonds, met als hoofd doel het tegengaan van sociaal isolement van (langdurige) mi nima. De cliëntenraad bekijkt dan vanuit het gezichtspunt van de gebruikers, of de tekst van zo’n brochure leesbaar en be grijpelijk is. Ook de ongeveer 30 organisa ties die deelnemen aan het Platform ontplooien activitei ten op het gebied van de be strijding van (nog steeds be staande) armoede en sociaal isolement. Een project dat suc cesvol verloopt is het bezoek door ouderenvoorlichters aan personen van 75 jaar en ouder. Door deze bezoeken zijn al schrijnende gevallen aan het licht gekomen, waardoor een concrete bijdrage kan worden geleverd aan de verwezenlijking van de doelstellingen van het Platform. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense jeugd kan op 7 de- Daarnaast is recent in de rich ting van het gemeentebestuur al uitvoerig commentaar gele verd op het Beleidsplan Alge mene Bijstandswet 2002. Kri tiekpunten waren onder meer: naar verhouding meer aandacht voor uitvoeringsdetails dan voor een uitgewerkte beleids visie van de gemeente, de be hoefte bij het Platform aan meer concrete, in cijfers uitge drukte streefdoelen en aan maatregelen ter bestrijding van de zogenaamde armoedeval die zich kan voordoen bij uitke ringsgerechtigden die aan het werk gaan. Binnen het Platform is ook de cliëntenraad actief. Na een pe riode van onderbezetting is dit orgaan thans met zeven leden (plus een voorzitter die zelf niet behoort tot de groep uit keringsgerechtigden) weer op sterkte. De functie van voorzit ter is overigens vacant; er wordt in eerste instantie ge zocht naar een kandidaat van buiten de kring van het Plat form. De cliëntenraad wordt regelmatig betrokken bij uit voeringszaken op het terrein Vincent woont nu al enige tijd in Amsterdam en doet daar de Toneelschool. Afgelopen jaar heeft hij meegedaan aan de Co medy Talent Tour. Een jaar lang reist dit gezelschap door heel Nederland. „Iedereen kan zich daarvoor inschrijven,” vertelt Vincent. „Je moet dan auditie doen en uiteindelijk blijven er ongeveer 25 mensen over.” Per avond treden er drie of vier mensen op, wat betekent dat je in een half jaar vier of vijf keer ergens in Nederland op het po dium staat. Aan het einde van het tournee is er een finale: de beste zes mogen in Utrecht voor maar liefst 500 mensen en een jury hun act opvoeren. „Ik wist natuurlijk dat ik een kans maakte op de prijs, maar ik heb niet meegedaan om te winnen. Ik heb me opgegeven voor de ze tour om op te kunnen tre den. Ik heb ook heel veel ge leerd, we hadden goede begeleiding, een professionele presentator, die soms keihard kritiek gaf. Daar leer je van.” WADDINXVEEN - Fractie voorzitter Marjan Stoffers is de lijsttrekker van de Partij van de Arbeid voor de gemeente raadsverkiezingen op 6 maart volgend jaar. Ze is ook de kan- didaat-wethouder van de PvdA. Dit hebben de leden in een be sloten vergadering op 29 no vember beslist. Marjan Stoffers heeft de afgelopen jaren als hoop ook dat het cabarettrio een succes gaat worden, maar tot nu toe loopt dat lekker.Ver der wil ik veel blijven optreden en natuurlijk mijn school afma ken. Ik wil mezelf graag zo ont wikkelen dat ik kan blijven groeien in wat ik doe.” Ff jk Ex-WaddinxvenerVincent Geers praat graag over Waddinxveen in zijn stand up dian acts. De 8-jarige Joyce is straks voor de tweede keer met kunstschaatsen op de televisie te zien. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Deze week komt de Mobiele Service van Automark op de parkeerplaats van winkelcentrum Groens- voorde aan de Beethovenlaan voor een actie Ruit Repare- ren/Kenteken Graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke geïnspec teerd en krijgt men een des kundig en vrijblijvend advies m.b.t. eventuele beschadigin gen. Men hoeft niet van te vo ren een afspraak te maken, voor Vooruitinspectie of Ruit- reparatie meldt men zich direct bij de reparateur. Reparatie van de voorruit is voor WA-Plus, Casco en All-Risk verzekerden geheel zonder kosten. Voor de juiste verzekeringsgegevens moet bij reparatie wel de laat ste groene kaart worden mee genomen. Klaar terwijl u wacht/winkelt. Let op: deze aanbieding geldt niet voor ver zekerden van Centraal Beheer. Automark staat er op vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Bij re gen kan men in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. WADDINXVEEN - De seks- ’VEEN - De politie heeft afgelo- camper die sinds ongeveer vier pen weken drie mannen aange weken op de carpoolplaats aan de Beijerincklaan is geplaatst, krijgt geen vergunning van de ge- meente en zal daarom binnen tien dagen (rond 7 december) week hield de politie een 33-ja- moeten vertrekken. Dat heeft het college van Burgemeester en Wethouders besloten op basis van de APV, waarin ruimte is voor maximaal één sekscamper. Deze staat op de carpoolplaats op de Henegouwerweg en krijgt volgens een auto is weggehaald. De man wordt er tevens van verdacht met een andere ge stolen auto naar Zevenhuizen te zijn gereden waarna de wo ninginbraak werd gepleegd. De man is inmiddels in bewaringge- steld. Onderzocht wordt of hij betrokken is geweest bij ande re in Zevenhuizen gepleegde woninginbraken. De op 17 november aangehou den 20-jarige verdachte van een bedrijfsinbraak in Moerka- pelle wordt er tevens van ver- cember bij De Paddestoel (Lijs- dacht diezelfde nacht nog vier terbesstraat 18) terecht voor een extra jeugddisco. DJ Ed van de Waddinxveense Drive-ln-Dis- cotheek The Flying Dutchman draait ook deze keer de hits aan elkaar. Deze disco is voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Om 19:30 gaat de deur open voor het jeugdige publiek dat tot 22:00 uur kan dansen. De vorige disco in november was weer Door Rachel Jobels goed bezocht Bijna 200 jeugdige WADDINXVEEN - „Als er waddinxvenertjes kwamen op deze disco af. De kaarten wor den vanaf 19:30 uur verkocht aan de deur. De entreeprijs is twee cember wordt de laatste disco van het jaar gehouden. Deze ou- dejaarsdisco belooft een feest te worden. Er wordt géén aparte avond georganiseerd voor de voorverkoop van deze kaartjes. Kaartjes voor de oude- jaarsdisco zijn wel al verkrijgbaar ik stond aan het einde van de disco op 7 december. De kaartjes die over blijven, worden aan de deur ver kocht op de avond van de oude- jaarsdisco.Voor meer informatie: www.paddestoel.nl.nu. WSH0 jw

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13