Vrachtwagen raakt van de weg aanzien politiek” „Opstappen Van der Torren schaadt I ftBi Klaverjassen voor SintVictorkerk mis Films in Kreater Waar muziekmakers, Muziekmakkers worden Dronken en overzekerd Bedrijfsinbraken Bingo in ’de boog’ Sluitingstijden bibliotheek rond de feestdagen ‘Verwachtingen zijn niet helemaal uitgekomen’ Winkelcentrum (2) Winkelcentrum (I) Winkelcentrum (3) W WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Ongelukkig •UITVERKOOP BIJ KINDEREN AAN HET WATER.! i i LEZERS SCHRIJVEN w - !|l’ Ij W ?AN DERTORRE1 VANDAAR VREEMDE VOGELS 25% korting! gen”, Gerts (CDA). De vrachtwagen schoot over het fietspad en belandde onder aan het talud in de sloot. (Foto: Lex Fioole.) R.T.Visscher G.Valstar C.M.P.Van Vuuren WADDINXVEEN - „Als een herder het niet meer kan vinden met zijn schapen en andersom, dan is het ver standig om uit elkaar te gaan”, lichtte ex-fractievoorzit- ter Van der Torren de raad afgelopen week zijn nieuwe positie als onafhankelijk raadslid toe. Hij stapte uit de WADDINXVEEN - Een vrachtwagen is 30 november rond 09.00 uur op de He- negouwerweg (N207) ter hoogte van de waterzuivering van de weg geraakt. Door nog onbekende oorzaak is de chauffeur, een 41-jarige man uit Suameer.de macht over het stuur kwijtgeraakt, over het naast de weg gelegen (brom-)fietspad ge- Ik vroeg het stilletjes aan de Sint, niet iets voor in de schoen, een mooi verenigingsgebouw, zou u daar iets aan kunnen doen? Maar mijnheer, weet u wel hoeveel dit kost?? Lieve Sint Nicolaas dit probleem moet toch eindelijk voor het bijna 104 jarige Concordia eens worden opgelost Sint Nicolaas heeft u, die oude keet van ons wel eens gezien? Het is zo slecht je kijkt er zo naar buiten, het lekt, zakt en kraakt er bovendien. De dieren in het Warnaar-plantsoen zitten in een paleis, in de winter moeten wij onze jassen aanhou den, op de ruiten staat dik het ijs. Wij schuiven al een aantal jaren op het Ge meentehuis passende locaties naar voren, Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. je zegt het tegen politieke dovemansoren, Het lijkt wel of zij muziekvereniging ’Concor dia’ zachtjes de grond in willen boren. W.A.G. Faaij, lid muz.Ver. Concordia Waddinxveen Daarom vraag ik het u, Sint Nicolaas, Ons gebouw is rot, wij hebben haast ZEVENHUIZEN - Bij twee be drijven aan de Rottekade werd in het weekend inbroken. Bij één van de bedrijven werd een deur opengebroken.Vervolgens werd uit het kantoor een com puter weggehaald. Bij het ande re bedrijf werd een fiets uit de schuur weggenomen. reden en van het dijkje af in een sloot beland. De chauffeur kwam met een nat pak met de schrik vrij. Een gedeelte van de lading, bestaande uit zakken met kalk, is hierbij van de oplegger gevallen. Gedurende de eerste uren na het onge val is één rijstrook voor het verkeer vrij- gebleven.Vanaf 11.30 uur kon het ver keer met mobiele verkeerslichten gere geld worden. Omdat de kalk stoof en bij aanraking met de huid irritatie kon veroorzaken, gebeurde het lossen in beschermende pakken. Begin van de avond is de vracht wagen weggetakeld waarvoor beide wer den afgesloten. WADDINXVEEN - Op vrijdag 7 december is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Ie dereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. WADDINXVEEN - De biblio theek Waddinxveen is de vol gende dagen (gedeeltelijk) ge sloten: Sinterklaas (woensdag 5 december) na 16.00 uur. Kerst avond (maandag 24 december) na 16.00 uur. heer Quint geen rekening ge houden? Dat zou toch zo van zelfsprekend zijn. Hoeveel geld is, werd en wordt er besteed aan ’adviseur zus en adviseur zo’. Er komen weer twee ’onaf hankelijke’ adviseurs. Het zou wel interessant zijn om m.b.t. hetgeen ik me afvraag wat meer te vernemen. Wat is bijvoorbeeld de mening van de heer Quint zelf? Dat vraag je toch aan zo iemand in dienst hebbende? Bij de gemeente moet men niet I e en 2e Kerstdag (dinsdag en woensdag 25 en 26 decem ber), oudejaarsdag (maandag 31 december) de hele dag in verband met de euro en nieuwjaarsdag (dinsdag I janu ari). WADDINXVEEN - Agenten zagen vrijdagochtend 30 no vember rond 03.30 uur een au to met hoge snelheid over de Stolberglaan en Kanaaldijk. De bestuurder, een 28-jarige Wad- dinxvener, bleek gedronken te hebben en de auto was onver zekerd. De ademanalyse wees 485 ug/l uit. Hij kreeg een pro- ces-verbaal en een rijverbod van 5 uur. iemand als projectleider aan wijzen die geen verstand heeft van wat er allemaal komt kijken bij zo’n redelijk groot project. Dat heeft alleen maar tot niets geleid de afgelopen jaren, o ja belastinggeld uitgeven, terwijl er een mijnheer Quint beschik baar was, jaren lang. Ik wens de heer Quint nog veel gelukkige jaren toe, ook terug kijkend op zijn grote verdien sten. I STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 0182-672388 I I 1 MERKE» OA: T1MUS B VB. BUT K. B0-B0- BABY KIEKEBOE. HOPPIES. OIUIT. PETIT TOI ZIZIBO JOTTUM CARBOKE DIESEL. SEKU ZIET* RASAZZI. 8RAEZ. 1 I IKKS, ABHEI JEEP PAZZO. TOHIHA TRIX E» REES. PTT FILM. 6THP -> K1RDERK l EO IBS VAK AF I HAABOEB TOT IA JAAR. WWW.KIBOEREBAABHEmTEB.Bl I en Oranjelaan is terecht groot. De gemeente is de bewoners van de Oranjelaan tegemoet gekomen door een verkeers licht te plaatsen bij de basis school en een 30 km zone te gaan instellen. Door het nieu we plan wordt dan eindelijk het verkeer minder in het cen trum. De bewoners van de Souburghlaan moeten verlost worden van het steeds verder toenemende sluipverkeer. De laan moet worden afgesloten voor doorgaand verkeer. Ook moet het verboden worden om te parkeren in de straten rond het winkelcentrum, be halve voor de bewoners en hun bezoekers. Betaald parkeren zal nadelig werken op het aantal bezoe kers van het winkelcentrum, al hoewel een kleine bijdrage haalbaar moet zijn. Ik ben het met de heer De Bas eens dat er nu eindelijk eens spijkers met koppen moet worden ge slagen. Het project loopt al zo lang en een hoop geld is nutte loos uitgegeven. Nu eens de handen uit de mouwen en de palen in de grond. Of zijn de financiën nog niet rond. vertrek van een kennelijk zeer bekwaam medewerker voor de gemeente resp. door de ge meente als een groot verlies ervaren worden. Ik ben zelf Zuidplasbewoner en dat zeer tot mijn genoegen. Maar: mag ik me afvragen, - ge let op de activiteiten die moes ten leiden tot het ontwerp resp. de bouw van een nieuw centrum - heeft men met de capaciteiten van de geachte lijke winkels. De poort bij de supermarkt tocht en bij de su permarkt en snackbar staan slechts twee kleine afvalbakken die bordevol zitten, de rest ligt en op straat. Er bevindt zich daar tevens een piepklein par- keerterreintje en wanneer men de Julianastraat passeert dan rijden er regelmatig auto’s uit terwijl dat niet is toege staan. Vervolgens ziet men aan de lin kerkant een soort noodge bouw waar een bank in is ge vestigd. Op de hoek van de Oranjelaan tiert het onkruid welig, dat stukje grond ligt al vele jaren braak. Op het par keerterrein De Beukenhof is geen beuk te vinden. Alle bo men zijn weggehaald, het is een kale ongezellige vlakte waar nu en dan een brood- vis- of bloe- menkraam staat. Het enige mooie aan de Kerkweg-Oost zijn de twee prachtig gereno veerde villa’s. Het zebrapad bij het kruispunt Kanaalstraat-Kerkweg Oost wordt door voetgangers ge bruikt ais recreatiepad. Het ge volg is verkeersopstoppingen, mede door de verkeerslichten op de hoek van de Stations- het van politiek Een ongelukkige verklaring, be titelde de nieuwe fractievoor zitter van de WD,Vogel, de re actie van Gerts. elkaar gaat. „Het gaat hier er toch om hoe omgaat open- WADDINXVEEN - De kinder film Belle en het Beest Een be toverd kerstfeest draait op woensdag 12 december om 13.30 uur in Kreater. In dit ver volg op de bekende Disney-film is Belle vast van plan om, tegen de zin van de prins, het Kerst feest te vieren in het kasteel van het Beest. Toegangsprijs: 3,50 en 2,00 voor Kreapas- houders Vrijdag 14 december draait om 20.00 uur de film Dr. Zhivago. Een film van David Lean met o.a.: Omar Sharif, Rod Steiger, Julie Christie, Alec Guinness, Klaus Kinski, Gerald ine Chaplin. De film is geba seerd op het boek van Boris Pasternak. Dr. Zhivago is een jonge arts in de eerste wereld oorlog. Hij leeft in verwarrende tijden en een revolutie is op komst. Daarnaast wordt hij verliefd.Toegangsprijs (incl. kof fie/ thee): 10,00, Pas 65+/ CJP: 8,00, Kreapas: 6,50. Re serveringen bij Kreater, Kerk straat 13, tel. 0182-614422. Bij de ontwikkeling van de plannen was de hoofddoelstel ling ooit de koopkracht zoveel mogelijk in Waddinxveen te houden; deze doelstelling, naar het zich laat aanzien, zal nooit worden gehaald omdat het grootwinkelbedrijf als V&D en Hema geen vestigingen zullen openen gezien de vestigingen in de omliggende gemeenten; - ook de huidige mobiliteit van de kopende bevolking speelt hierbij een rol - al bijna 8 jaar wordt aan de plannen gesleu teld, zonder zichtbaar resul taat; dit ten koste van veel ge meenschapsgeld voor opeenvolgende adviseurs en onrust onder een flink gedeel te van de inwoners; - de vorige wethouder en Raadsmeerderheid heeft ken nelijk zonder veel inzicht en overzicht ’aan het handje’ van de projectontwikkelaar mee gelopen; de huidige wethou der, behorende tot de vorige Raadsmeerderheid, thans - ten aanzien van de vorige periode - spreekt van ’puinruimen’ bij haar aantreden en dit blijkbaar haar geloofwaardigheid in ge nerlei opzicht blijkt aan te tas ten; - de huidige meerderheid van de Gemeenteraad, op basis van zeer summiere informatie en zonder aandrang op meer onlangs heeft besloten tot aanvaarding van het er goed keuring aangeboden nieuwe plan en hierdoor de schijn op zich heeft geladen ook zonder straat. Een winkelcentrum mag de Passage het eigenlijk niet genoemd worden. Het is een armzalig stelletje gebouwtjes die hun beste tijd hebben ge had. Er is nauwelijks beschut ting, als het donker is dan ziet het er naargeestig uit. De ju welier heeft uit bittere nood zaak zijn winkel moeten barri caderen omdat er makkelijk, zonder gestoord te worden, kan worden ingebroken. Aan de andere kant van de Passage bevindt zich een open kale vlakte wat dient als parkeer terrein. Het nieuwe winkelcentrum op de plaats wat ik hierboven heb beschreven is dan ook nood zaak, echter de verkeers- en parkeerproblemen dienen eerst te worden opgelost naar tevredenheid van de bewoners in de omgeving. De verkeer schaos is groot: lange rijen voor de brug en verkeerslich ten. Vrachtauto’s die ondanks het verbod zich een weg zoe ken door de Kanaalstraat. Met het bouwen van een nieuw winkelcentrum op het Be-Fair terrein los je de ver keersproblemen niet op. De angst voor overlast bij b.v. be woners van de Bernhardlaan, Stationsstraat, Souburghlaan veel inzicht en overzicht op nieuw ’aan een handje’ mee te lopen, nu dan aan die van de huidige wethouder; - deze wethouder na lang aan dringen heeft toegegeven de Raad belangrijke informatie te hebben onthouden en nie mand daaraan blijkbaar conse quenties wenst te verbinden; - de wijze waarop door deze wethouder - bijna tiranniek/fa- natiek en weinig flexibel - wordt geopereerd waardoor de toch al nauwelijks bestaan de chemie en vertrouwen tus sen partijen steeds meer af brokkelt; - het er op lijkt, dat een groot gedeelte van de gemeente ’op de schop’ moet om een her- sensschim na te jagen; - de financiële onderbouwing van het plan nog steeds een groot vraagteken is; - de Middenstandsvereniging tijdens het hele traject ver schillende keren heeft geventi leerd, dat zij ’het niet meer za gen zitten’ en na weer een peptalk wederom ’binnen de boot’ kon worden gehouden; - de bedrijven straks, als het plan ooit mocht slagen.de M2- prijs zullen moeten ’ophoes ten’ voor het onderkomen; - een M2-prijs die, maar het zich laat aanzien, voor de meesten pas acceptabel en be taalbaar zal worden als veel kosten op een creatieve ma nier naar een andere sector zullen zijn ’verschreven’; - de koop-/huurkosten van de Ik heb vernomen dat op don derdag 22 november jl. afscheid heeft genomen van onze ge meente de heer J.H. Quint. On der meer wordt aangegeven dat deze ontwerper veel erva ring heeft op het gebied van de architectuur en stedenbouw stond aan de wieg van grote projecten: woonwijk Zuidplas en bedrijventerrein Coene- coop etc. Naar mijn mening moet dit heen te tillen’ als één van de partijen de uitkomst van het na 3 maanden (eind februari/eind maart) - overi gens niet bindende - uit te brengen advies niet zal kunnen aanvaarden; - en dan is men wederom weer ’terug bij af’ en zal het dan te vormen nieuwe College het plan weer ter hand dienen te nemen; Hoewel? - Wellicht zou het ’after all’ verstandig zijn het hele Cen trumplan maar ’af te blazen’ en de claim van de Projectont wikkelaar - nu deze nog te overzien is - dan maar te ho noreren en naar een klein schaliger - ’op de maat’ van Waddinxveen toegesneden - winkelcentrum te streven; - Ook gezien het feit, dat het Groene Hart voor wat betreft woningbouw vrijwel ’op slot zit’ en de bevolkingsgroei dus zal blijven stagneren is het ook voor de naaste toekomst raad zamer geen te grote infrast ructurele projecten op te star ten, aangezien deze de draagkracht van de bevolking ver te boven zou kunnen gaan danwel zou kunnen ondergra ven - het is tenslotte een min of meer positieve ontwikkeling, dat een aantal politieke partij en, ook deeluitmakend van de Raadsmeerderheid, eindelijk toch aandringen op meer in formatie en openheid over de ’ins en outs’ in het onderhan- delingsstadium. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. PvdA-fractievoorzitter Stoffers betreurt het vertrek om dat het haar inziens aanzien de schaadt. „Het heeft een vooral negatie ve impact op het aanzien van de Waddinxveense bestuurs kracht”, sprak Stoffers. Het CDA is blij te horen dat ze niet alleen staat in de kwestie rond het centrum, maar vindt het jammer dat de partij zo uit kan men terecht bij Erna Schwiebbe, tel. 615621 of 612452. „Het lijkt op een motie van wantrouwen waar een kolossa le discussie aan vast zit. Die moeten we los hiervan maar eens voeren.” Hij vertelde te vens dat de WD het jammer vindt dat het zo gelopen is. „Er zijn bepaalde verwachtingen niet helemaal uitgekomen. Mis schien was dit ook onvermijde lijk. Van der Torren kon zich niet of met moeite vinden in het beleid. Dan krijg je een po litieke spagaat, je moet of je ei gen mening of die van de partij WD na een conflict over de informatievoorziening rond geweld aan doen. Dat leidt tot het centrum waarbij hij een ander standpunt inneemt fricties en spanning”, aldus Vo- dan de WD fractie, inclusief wethouder Wientjens. gel. Van der Torren zei overigens zonder rancune en zakelijk de partij te hebben verlaten. Spijt heeft hij niet. „Ik sta nog steeds achter het feit dat de stand van zaken rond het centrum aan de raad moet worden voorgelegd. Eventueel in een besloten ver gadering, maar we moeten als raad onze controlerende func tie kunnen uitoefenen”, aldus Van der Torren. Tevens kondig de hij aan dat hij in de laatste drie maanden nog de nodige vragen over dit onderwerp zal gaan stellen. je met heid, demo cratie en voorzienin- sprak WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 december organiseert de Victor Activiteiten Commis sie (VAC) de derde ronde van de klaverjascompetitie t.b.v. het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. Vrijdag 9 november was de tweede avond. In de pastorie aan de Zuidkade is men met ruim vijftig deelnemers van start gegaan. Deelname kost 10 gulden per avond, de eerste ronde start om 20.00 uur. Deelne mers zijn niet verplicht om alle avonden te komen kaarten, men kan per avond meedoen. Ook mensen die niet kunnen klaverjassen zijn welkom, voor hen zijn ervaren kaarters aan wezig om de spelregels uit te leggen. Er wordt verder gekaart op 4 januari, I februari, 5 april, 3 mei en 7 juni. Voor inschrijving/informatie Met verbazing heb ik de inge zonden brief van de heer de Bas gelezen over de keuze van een nieuw winkelcentrum. De heer de Bas pleit weer voor een gepasseerd station. Een nieuw winkelcentrum op de huidige Be Fair locatie. Dat is niet meer aan de orde. Het Be Fair terrein wordt dan opge offerd. Weer een stuk sportge bied ter ziele, terwijl de locatie bij de Passage uitstekende mo gelijkheden biedt. Tijdens de diverse hoorzittin gen die ik heb bijgewoond, leefden er twee hoofdproble men bij de bewoners; de angst voor verkeersoverlast en par keerproblemen in hun directe omgeving. In de wandelgangen constateerde ik dat men het winkelcentrum over het alge meen wel ziet zitten, echter eerst deze problemen oplos sen. Laten we nu eens eerlijk zijn. De Passage en omgeving straalt werkelijk niets uit. Als Waddinxvener schaam ik me als ik over de hefbrug Wad dinxveen binnen rijd. Eerst passeert men een afschuwelijk lelijk flatgebouw aan de linker kant. Daaronder zitten foeile- in de plannen opgenomen wo ningen derhalve op een onei genlijke manier flink zullen moeten stijgen en de eigena- ren/huurders met hogere kos ten zullen moeten worden ’opgezadeld’ en dus al indirect meebetalen aan de plankosten; - alle subsidiebronnen wellicht zullen dienen te worden aan geboord om een ’beetje lucht’ te krijgen; - beschikbare reserves of de len daarvan (o.a. EMH) wel licht ook zullen moeten wor den aangewend om het plan te redden; - de kooplustigen/inwoners hoge parkeergelden zullen moeten gaan betalen voor een plaatsje in de parkeergarage(s); - door de, ten behoeve van een beoogde parkeergarage, voorgenomen afbraak van o.a. de dependance van het Raad huis aan de Stationsstraat Oost, ’de Bonkelaar’ en nog een aantal woningen vindt een grote kapitaalvernietiging plaats. De aankoop/boekwaarden hiervan zullen uiteraard even eens in de plankosten dienen te worden opgenomen; - gezien het feit, dat onlangs wederom 'een blik’ adviseurs moest worden opengetrokken waarbij overigens al direct een ’mistgordijn’ moest worden opgetrokken ten aanzien van de daarmee werkelijk gemoei de kosten, het wellicht al wordt overwogen om de hele zaak maar ’over de gemeente raadsverkiezingen van 2002 I oto‘ KINDEREN

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17