Stichting Gered Gereedschap wil extra lokaal Privé-email onder werktijd voor opslag Gebouw Concordia verkeert in Hoge Nood b F BtiMSood. Meubelaa 5 Kerstmarkt Kerstklaver- Disco’s in het Zuidhonk Oosters B GLOBAL Vorming toerusting avondje jassen Klaverjassen Contante Korting! 111; f A 1 t 1997 Open Week de Tiendeweg in Gouda centrum ruim 80 speciaalzaken van food tot mode van wonen tot ontspanning FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN BEDDEN OP MAAT SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Kom en geniet van de meest gevarieerde winkelstraat van de regio! Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht industrieterein Moordrecht WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 op slechts 50 m afstand van parkeerplaats Klein Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 14 Open Week Advocaat F.P.M. Sanders. (Foto:A. Fioole) Mr. Sanders is advocaat. Hij verleent rechtsbijstand aan particulieren en ondernemers, zowel vanuit zijn woning in Zevenhuizen-Moerkapelle als vanuit zijn kantoor in Den Haag. Voor het Weekblad voor Waddinxveen verzorgt hij maandelijks een juridische column. op zaterdag 15 december is er een kinder-, en 30+ disco. De kinderdisco voor de leeftijd tot 12 jaar is van 18.30 tot 20.00. De opkomst van Internet en e- mail brengen voor kantoorper soneel in allerlei bedrijfstakken nieuwe problemen met zich mee. Was het vroeger redelijk normaal dat werknemers de bedrijfstelefoon beperkt ge bruikten voor privé-telefoontjes, nu gebeurt dat ook met e-mail en internet De vraag dringt zich op of en hoe de werkgever dit mag controleren en verbie den. De kantonrechters erkennen dat er tegenwoordig een ze kere ’privétisering’ van de werkplek optreedt. Een werkgever moet daarom bin nen zekere grenzen aanvaar den dat onder werktijd privé- contacten worden onderhouden, waarvan hij de privacy dient te waarborgen. Er zijn ook al uitspraken be kend over werknemers die onder werktijd pornosites Kinderen 30 plussers kunnen weer Gereedschap wil graag het lo kaal waar werd geklust in ge- hebben bezocht. De algeme ne lijn is dat kantonrechters weinig medelijden tonen met deze werknemers. Men kan vaststellen dat werkgevers die veel te ver gaan bij het controleren wat werknemers doen, geen strobreed in de weg wordt gelegd zodra ero tiek onder werktijd is vastge steld. Juridisch is daarop wel wat af te dingen, maar een dergelijke werknemer zal bij de theorie geen baat hebben. Verder wordt van werkgevers verwacht dat zij een beleid formuleren voor het e-mail gebruik. Bij een duidelijk voorgeschreven beleid is overtreding daarvan reden voor ontslag op staande voet, als dat tenminste zo ook is omschreven. Ontbreekt het beleid of is het niet duidelijk genoeg voor wat betreft de consequenties, dan zal ontslag op staande voet niet mogelijk oplossing zoeken. De andere fracties wa ren het daarmee eens. Wethouder van Holsteyn deed red Gereedschap liet nog weten dat wanneer dit lokaal zij bereid is de mensen die wil len klussen zonodig te helpen. ven maken van de machines. In ieder geval zal er een voorstel komen naar de commissie. open week van 10 tot 15 de cember. Belangstellenden kun nen in die week van 10.00- 16.00 uur bij de Stichting in de oude Kohnstammschool (Mau- zijn. Er volgt dan een langere ontslagprocedure. Bovendien is het dan niet zeker dat de werkgever meteen gelijk krijgt. In sommige uitspraken wordt eerst een waarschu wing geëist. Omdat die niet was gegeven en er geen dui delijk beleid bestond, bleef die dienstbetrekking in stand. In een ander geval kreeg de werkgever ongelijk omdat de ze onvoldoende toezicht had gehouden op de naleving van het beleid in de onderne ming. In het algemeen is er bij ver wijtbaar te ruim privé-ge- bruik geen plaats voor een ontslagvergoeding aan de werknemer. Daartegenover staat wel dat een beperkt privé-emailge- bruik op de werkvloer door werkgevers moet worden toegelaten. De werkgever heeft tal van mogelijkheden om meer of minder vergaand dit gebruik te controleren. Hij moet beginnen met de minst belastende. Dat zal bij voorbeeld de controle van de aantallen en/of omvang van de verzonden mailtjes kunnen zijn. Pas als dit verdacht lijkt, mag de werkgever nader gaan controleren. De bijlagen en de onderwerpregels kunnen dan bij de controle worden betrokken bijvoorbeeld. Le vert dit geen concrete aan wijzingen op, dan mag de werkgever geen verdere in breuk plegen op de e-mail- privacy van de werknemer. In het andere geval mag hij ver dere controle kunnen uitoe fenen, bijvoorbeeld op taal en plaatjes. Pas als dit nadere verdenkingen oplevert is het de werkgever toegestaan de inhoud van de mail te lezen. Wie kan rekenen, rekent op Voorbrood! De eerste keer dat Concor dia contact zocht met de ge meente is in het jaar 1997. „We gingen toen richting het I OO-jarig bestaan van de ver enging en we wilden een nieuw gebouw plaatsen”, ver telt penningmeester Jan Ro- mijn. „We zaten sinds 1985 in dit pandje dat ooit een de pendance van de mavo is ge weest. Nu was het toe aan vervanging en daarom gingen we met toenmalige wethou der Hielema om de tafel om hier over te praten. Uiteindelijk zegde hij ons een ton toe om een nieuw pand neer te zetten. Daar waren we natuurlijk wel blij mee, maar we konden de rest van het bedrag, 3,5 ton, als ver eniging niet opbrengen en treft het aantal avonden: ja, daar moeten ze waarschijn lijk wel op inleveren. Punt is dat ze met een eigen ge bouw gewend zijn alle avon den een ruimte te hebben. Lang niet iedere vereniging heeft een eigen gebouw en dat kan ook niet. Het zou de vereniging niet wachten tot de verkiezingen er zijn, tot de wethouder het stokje doorgeeft en tot nieuwe on- derhandelingen zonder con creet resultaat. Ze hebben een bouwplan ingediend voor een nieuw pand op de huidi ge plek. Het liefste slaan ze morgen nog de eerste paal, maar natuurlijk kan het plan niet gerealiseerd worden zonder een subsidie van de gemeente. „De kosten bedragen vier ton, dan heb je een gebouw dat aan alle veiligheids- en milieunormen voldoet. Wat ons betreft kunnen andere verenigingen er ook gebruik van maken, of komt er een kinderopvang.” Verwey:„De veiligheid is ons niet meer zeker. Het MFA, misschien staat dat er over tien jaar. We kunnen daar niet op wachten met die onzeker heid dat we niet eens weten of er een plekje is voor een normale huurprijs.We willen of duidelijkheid of medewer king zodat we hier vrij kun nen bouwen. Nu het na vijf jaar nog niet is gelukt, moe ten we het maar brutaler gaan spelen. We hebben al zoveel spijkers geslagen, we kunnen we niet meer voor deze bouwval vechten. Iedere gulden is teveel. Bovendien is veiligheid mij veel waard.” Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 14 december is er weer een Taizéviering in de Sint Vic- torkerk. De laatste viering van 2001. Het inzingen begint om 19.30 en de viering om 20.00 uur. Via de zijdeur kun je naar binnengaan. Iedereen is van harte welkom. Na de viering is er nog gelegenheid voor koffie of thee. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Op de donderdag en vrijdag SOFTSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT €375,- beelden getoond van met name de eilanden Java en Lombok. Ook laten de tv beelden en fo to boeken diverse plekken zien die bij weinig mensen bekend zijn. Misschien gaat het verleden van ’tempo dulu’ herleven onder het genot van gezellig samen zijn met wat hapjes en wat drankjes. De avond begint om 21.00 uur en de toegang is gra tis. WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas organi seert zaterdag 15 december een oosterse avond in het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552). Op kleine schaal kan men ken nismaken met de Indonesische WADDINXVEEN - Op zondag 16 december om 16.00 uur is er de wekelijkse familie-instuif. Dinsdag 18 december is er om 13.30 uur de dinsdagmiddag- club, kosten ƒ3,10 per per soon. Woensdag 19 december van 13.30 tot 15.30 uur Kin- derclubmiddag. De club is voor kinderen vanaf 6 jaar, ƒ1,10 p.p. per middag. Om 20.00 uur is er weer klaverjassen voor de competitie. Voor leden/dona- teurs 3,30 per persoon per avond. Niet-leden/donateurs betalen I,- extra. pp dit is inclusief twee con sumptie munten. De avond is om 01.00 uur weer afgelopen. MOERKAPELLE - Dit jaar or ganiseert peuterspeelzaal Het Hobbelpaard weer een aantal kerstactiviteiten op het plein voor de peuterspeelzaal en dorpshuis Op Moer (Raadhuis straat). Dit alles met het doel wat extra budget te verkrijgen voor de aanschaf van nieuw peuterspeelgoed, boeken en ander benodigd (cursus-) mate riaal. Zo is er op vrijdag 14 de cember van 16.00-21.00 uur en op zaterdag 15 december van 09.00-15.00 uur een grote kerstbomenverkoop. Thuisbe zorgd voor I,- per boom.Te vens is er een kerstmarkt op vrijdagavond 14 december van 18.00-21.00 uur, met diverse kramen waaronder een 'koek en zopiekraam’ met oliebollen. Tevens houdt de peuterspeel zaal op 15 december een open huis voor aankomende peuter- ouders, opa’s en oma’s en ove rige belangstellenden. Die gele genheid is er van 10.00-12.00 uur. De leidsters zullen aanwe zig voor informatie en vragen. dia weer van voren af aan, maar anno 200! nog altijd zonder resultaat. Er is geen geld voor een nieuw ge bouw en een alternatief is nog niet gevonden. „We hebben met Kreater onder handeld, bij verschillende scholen en bedrijven geke ken, maar of de locatie is niet geschikt of de huurprijs is te hoog. Wij kunnen niet zomaar 7000,- voor een avond per week oefenen neerleggen.” Het plan van de wethouder is om Concordia een plekje aan te bieden in de Multi functionele Accommodatie (MFA)dat straks in Waddinx- Maar met die woorden wil veen moet verschijnen. Een gebouw waarin meerdere verenigingen en stichtingen op eigen kosten of in zelfwerk zaamheid. In ieder geval zal in deze ruimte geen verwarming de toezegging na te gaan of een over in een 30+avond, met een .worden aangebracht. Gered oosters tintje. Er kan worden geswingd op muziek uit de ja- ren ’60 tot en met de heden- WADDINXVEEN - De vrijwilligers van de stichting Ge red Gereedschap werken in een lokaal in de voormalige Prof. Kohnstammschool. Er is echter een ruimtegebrek. Het naastgelegen lokaal was in gebruik voor de senioren voor klusjeswerk. Gered Gereedschap had in dat lokaal ook machines staan die de senioren mochten gebruiken. Omdat de belangstelling voor het klussen sterk is terug gelopen heeft de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk dat lokaal nu in gebruik gegeven aan de senioren voor het volgen van computerlessen. BOXSPRING OP WIELEN €140,- NASA NEKROLKUSSEN €35,- WADDINXVEEN - Hoge Noot heet het pand van Concordia.Verander de letter ’t’ maar in een ’d’, meent de vereniging, maar ook wethou der Van Holsteijn. Niet alleen de noodlokalen van de Ko ningin Beatrixschool en de Kardinaal Alfrinkschool ver tonen een slechte kwaliteit, ook dit pand is meer dan no dig aan vervanging toe. De buitenmuren zijn op vele plaatsen behoorlijk aan het wegrotten, de verflaag ligt er deels af. Wie binnenkomt ruikt direct het resultaat van vocht dat in elke muur en de vloer is getrokken. Kijk om je heen en de vocht- en schim- melplekken zijn niet ver te zoeken. De vloer kan bijna door skaters worden ge bruikt: die staat helemaal bol. Deuren sluiten niet meer. In de elektriciteitskast moet een zelf getimmerd plankje de stoppen beschermen tegen de druppels die binnen ko men sijpelen. Na bijna 5 jaar contact bij de gemeente zon der resultaat is Concordia het zat. Want het rijtje is nog niet eens compleet. De trompet ten moeten regelmatig voor reparatie worden wegge bracht omdat de kurken door het vocht zijn aangetast. Zoveel mogelijk worden ins trumenten bij mensen thuis opgeslagen, maar het is geen doen om constant alles heen en weer te slepen. Neem de pauken, instrumenten van een behoorlijk formaat. De uni formen gaan regelmatig naar de stomerij omdat de witte schimmel regelmatig ver schijnt. „Het is vechten tegen NASA GEZONDHEIDSMATRAS €375,- ’•UK mm mi r toonzalen (5000 jm2!) boordevol woon- en sfceridccën! gehuisvest zijn zodat de ruim te optimaal gebruikt kan worden. Op zich staat Con cordia daar niet afwijzend te gen over, al zitten er vijf nadelen aan. Verwey: „We vrezen dat we met de muziekinstrumenten voor geluidsoverlast zorgen als er andere verenigingen op dezelfde avond aanwezig zijn, bovendien hebben we opslag ruimte nodig, de huur moe ten we dan zelf bekostigen en vrezen dat dat voor ons niet op te brengen is én we heb ben aan één avond niet ge noeg, we hebben ons eigen gebouw nu tenslotte zeven dagen per week tot onze be schikking, bovendien staat dat gebouw er nog niet.Wanneer komt dat er? We kunnen ei genlijk geen dag langer wach ten.” Van Holsteijn geeft toe, het gebouw van Concordia ver keert in hoge nood. „Maar toch denk ik dat ze wel thuis kunnen horen in het MFA. Het geluid kunnen we tegen houden met isolerend mate riaal, daar heb ik een voor beeld van in de gemeente ’s Gravenzande waar ook een MFA staat. Ook opslagruimte daarmee liep het plan vertra- is er te realiseren. Wat be ging op.” Na de verkiezingen kwam de portefeuille in het bezit van een nieuwe wethouder, wet houder Van Holsteijn. „En die wist natuurlijk niets van die ton, want het stond niet op papier”, herinnert Romijn zich. „Het plan was helemaal verzand.” Dus begon Concor- wat anders zijn als ze een zak met geld op tafel zou den eggen. De huurprijzen zijn nog niet bekend, maar 7.000,- klinkt mij heel hoog in de oren, daarnaast zullen ze zelf een andere vorm van inkomstenwerving moeten opzetten.” Maar of er voor die tijd een tijdelijke oplossing wordt gevonden, is nog allerminst zeker.Van Holsteijn: „Ik ben het niet met ze oneens: dat gebouw is in slechte staat. Ik snap het ongeduld, dat is niet ten onrechte. Daarom blijven we samen zoeken, maar we hebben gewoon nog niets gevonden.” VERMIST: Waddinxveen: Poes SCHILDPAD/LAPJE, bruin rood met zwart, witte buik,mond en voeten (Roosje Voshoeve). Poes GRIJS gevlekt met veel wit, vl.bnd, klein van stuk (Vondellaan). Poes ZWART met grijze ondervacht, witte bef, voeten en staartpunt. Blauwe halsband (Fazantdreef). GEVONDEN: Waddinxveen: Kater ROOD, witte aftekenin gen (Peuleyen). Kat GRIJS met veel witte aftekeningen. (Tessel- schadelaan). Kater ROOD met witte aftekeningen. Kater ZWART (noordeinde). Kater CYPERS (Noordeinde). Kater CYPERS (Groenezoom). Zevenhuizen: Kater GRIJS ge vlekt met wit. heeft I oog. Poes ZWART, vl.bnd bruin, witte af tekeningen (De Lente). Kat GRIJS, raskat? korthaar, antra- cietgrijs, groene ogen (De Taling). Kater ZWART met veel witte aftekeningen (Knibbel- weg). Poes ZWART, enkele wit te befharen. Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199 Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl. oplossing mogelijk is. Ook moet worden nagegaan op wel ke manier de huur van 6000,- bruik hebben omdat het geluid per jaar wordt opgebracht. Ge- daagse top 40. Entree is 10.00 door het gebruik van de machi- red Gereedschap liet nes niet zo bevorderlijk is voor de computerlessen.Vandaar dat ook in gebruik wordt gegeven het bestuur van Gered Ge reedschap naar de commissie Welzijn was gekomen om dit Ook mogen zij dan gebruik blij- belang bij de fracties te beplei ten. Er staan nog lokalen leeg dus het geven van de compu terlessen komt niet in gevaar. De fracties in de commissie stonden niet afwijzend tegen over het voorstel, alhoewel PCW en WD zich wat afzijdig De werkgroep Gered Gereed hielden. Van der Torren vroeg schap Waddinxveen houdt een zich af waarom geen lokaal be schikbaar wordt gesteld als er cultuur, kleine culinaire hapjes, nog leeg staan. Machines plaat- de vakanties, en alles wat daar sen in een rijwielstalling is ook omheen hangt. Op tv’s worden geen goede oplossing. Boven dien moeten we zuinig zijn op ritslaan 55) binnenlopen. (AB) WADDINXVEEN - Speeltuin vereniging De Paddestoel (Lijs terbesstraat 18) houdt op vrij dag 14 december de maandelijkse klaverjasavond voor leden en niet-leden. Er is een prijsuitreiking en een loterij. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan jeugdactivi- teiten van De Paddestoel. Voor deze avond gaat om 19.30 uur de zaal open, waarna om 20.00 uur een aanvang zal worden ge maakt met het klaverjassen. En tree: 2,50 (leden) en 3,50 (niet-leden).Voor meer informa tie: www.paddestoel.nl.nu de bierkaai”, vertelt LeoVer- weij, voorzitter van Concor dia. „Jarenlang hebben we zelf reparaties uitgevoerd, maar je kunt niet tegen de aftakeling op. Voegen zakken scheef, de rot heeft echt doorgezet. Het is wachten tot het pand eens instort, hopelijk is er dan nie mand aanwezig.” Eiken (blank, donker en ironing), modern, koloniaal, grenen en kersen: bij Voorbrood ontvangt u altijd 10-30% UZ- l.._ t‘Éi» Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Telefoon0180-631111 Fax 0180-633024 www.voorbrood.nl Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur; vrijdag koop avond tot 21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur; zondag gesloten. WADDINXVEEN - Kinderen Gered Gereedschap mag voor het vrijwilligerswerk.Van Hoek en 30 plussers kunnen weer de ruimte die is weggevallen de (PvdA) vond het vreemd dat volop swingen in het Zuidhonk, fietsenstalling inrichten voor een hangplek wordt opgeofferd opslagplaats. Deze fietsenstal- als er in het gebouw nog ruim- ling was echter een hangplek te is. Hij drong er bij de wet- voor de jeugd. De inrichting houder op aan om naar een be- van de fietsenstalling tot op- vredigende oplossing te De kosten zijn 3.00 pp, inclu- slagplaats moet wel gebeuren sief een lot voor de loterij en een consumptiemunt. Om 21.00 uur gaat de avond A

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 14