Verzamelaar Primeur in Waddinxveen: Benders toont winkel voor jurken op maat deel collectie over Waddinxveen duiirendiik WeWa en mijn angst voor kiezersbedrog: LEZERS SCHRIJVEN I Open brief aan alle raadsleden van Waddinxveen JACOB JENSEN Concert in kerstsfeer Koppelklaver- jassen Koninklijk huwelijksfeest gaat aan Waddinxveners niet voorbij WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Zelf maken bij Duijvendijk Wonen! J Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Kledingactie TOOS wederom geslaagd WADDINXVEEN - Dit jaar be staat de Jazzdans- en Turnvereni ging TOOS uit Waddinxveen 80 jaar. In het jubileumjaar 2001 is TOOS met een actie door het inzamelen van kleding, schoenen, dekens, gordijnen en ander tex tiel. Vanaf januari staan in de hal van de gymnastiekzalen aan de Staringlaan en van de J. Postlaan het hele jaar lang groene contai ners waar de kleding en textiel in kan worden gedaan. Eens per kwartaal wordt de kleding opge haald door een gespecialiseerd bedrijf. Op 7 december is de vierde berg kleding opgehaald. Totaal werd er in de maanden september t/m november 1835 kg doorTOOS verzameld. Dit is goed voor een bedrag van circa 1.500,-. Voor speciale gelegenheden maakt Bianca jurken op maat. (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) Kleiweg 80. Gouda, tel.: 0182-524115 Wat dacht U nou? De burger is niet blind. De raad wel? We geven U wat feiten: tijdens de info-avonden in juni zei wet houder Wientjens: „Het oude Passageplan ligt in de prullen bak”. Diezelfde avond zei de burgemeester desgevraagd, dat Voor wie graag haar eigen jurk of pak wil maken, kan Bianca op persoon ge- op I februari 2002. De keuze voor een attentie aan de basisschoolleerlingen is voor wethouder Wienjens een stukje sentiment. „Dat kregen we vroeger ook bij bepaalde gebeurtenissen rond het ko ningshuis en dat vonden we nu ook heel passend”, licht ze het voorstel van het college toe. „We willen die traditie graag in 9 ere houden, bovendien wordt het misschien wel een verza melobject.” Daarnaast mogen alle gemeen ten een delegatie naar de Are- nA-manifestatie sturen. Voor Waddinxveen gaat het om 75 mensen. Wie dat zijn is nog niet bekend. De gemeente heeft alle organi saties en verenigingen aange- s Wat dacht U nou? De burger is niet blind. De raad wel? En omdat de wethouder net als Namens de Werkgroep Passage Rondom 'Een sieraad is mooi als hel perfect aansluit hij de persoon die het draagt'. Bianca de kennis en creativiteit in huis. Een gala bijvoorbeeld. „Ook heb ik een fluitiste als klant die voor concerten haar kleding laat maken en een verte genwoordigster komt eens in de drie maanden voor een mantelpakje”, somt Bianca op. Voor alle gelegenheden is een patroon te bedenken. Een patroon die vervolgens niemand anders heeft en dat maakt een kledingstuk óp maat zo uniek. Natuurlijk vergt kleding op maat kopen, meer tijd dan even een middagje winkelen. Eerst bespreekt Bianca de wensen met de klant. „Daar neem ik ruim de tijd voor, want het moet klikken tussen de klant en mij. We moeten el kaar begrijpen. Daarin ben ik ook heel eerlijk. Staat iets niet, dan zeg ik het ook en heb ik advies wat veel beter kleedt.” Na een gesprek van ruim twee uur kan Bianca aan de slag met het tekenen van een patroon en vervolgens het maken van een eerste versie. „Drie keer komt de klant terug voor een proefpas.” Een jurk maken, duurt ongeveer 24 tot 30 uur. Wat dacht U nou? De burger is niet blind. De raad wel? Wat uit de WD naar buiten komt is slechts vuile was: een partijvoorzitter die zijn nest bevuilt. Als een gerespecteerd raadslid en fractievoorzitter te rechte kritiek heeft op de wet houder verhuist die naar de onderste plaats van de verkie zingslijst. Wat dacht U nou? De burger is niet blind. De raad wel? Ja, de raad is blind, omdat zowel PCW, Partij van de Arbeid als de inmiddels verminkte WD weigeren hun controlerende taak uit te voeren. U heeft geen idee van de omvang van de eventuele financiële schade. U weet nog steeds niet of de cen- trumplannen haalbaar zijn. Worden we een artikel I2 ge meente? Of wordt onze EMH- brandkast gekraakt? Het schip vaart een ramkoers en de bovengenoemde partijen zitten met het hoofd tussen de knieën. maakte 'bouwpakketten' geven. Nadat alle wensen besproken zijn, tekent Bian ca het patroon, zoekt ze alle stoffen uit, zamelt ze de knopen en garen in en krijgt de klant een pakketje mee, waar ze zelf mee aan de slag kunnen. „Mensen kunnen mij daarbij altijd om begeleiding vragen als ze er niet meer uitkomen.Tot de jurk af is sta ik voor ze klaar.” Ook ideaal voor mensen die iets minder geld er aan uit willen geven. Nee, Bianca wil niet duur zijn. Eén van de redenen dat ze in Waddinxveen is gekomen, daar zijn de huren niet zo hoog als in de steden. „Dat scheelt natuurlijk ook in de prijs van de jurken.” Bianca (27) begon nadat ze twee opleidingen van beide vier jaar in de mode en kleding had afgerond met een atelier aan huis. De jurken verkocht ze in een kledingzaak. „Maar dat werd gewoon te klein, de kostuums hingen op een gegeven moment aan het voeten eind van het bed.Toen ik hoorde dat dit pandje in Waddinxveen vrij kwam, was ik erg geïnteresseerd.” Beneden is een winkelruimte, op de bovenverdieping houdt ze een atelier, waar ze nu dage lijks te vinden is. Bij voorkeur ontvangt Bianca klanten op afspraak, maar binnen lopen mag natuurlijk ook. De winkel is te vinden aan de Kerkweg Oost 199. Tel. 0I82-6I0I0I. wel uit z’n hoofd zal laten om nog persoonlijk te reageren. Uit angst? Nee, de meeste politieke opponenten, naar bleek, lieten partijbelangen wijselijk prevale ren en slikten hun persoonlijke mening dan vaak maar in. De enige politieke belofte waarvoor ik waardering had, was die om nooit en zeker niet met een nieuwe lokale partij terug te ke ren in de plaatselijke politiek. Zelfs die heeft hij niet kunnen waarmaken, wederom een be wijs van zelfverheerlijking. Over de heer Viergever geen kwaad woord, want zijn vorige partij is uit gebrek aan 55 plus sers in onze gemeente opgehe ven en heeft ook geen politieke rel veroorzaakt Overigens wel jammer dat er destijds veel be langrijke stemmen op deze ma nier aan een lokale partij verlo ren zijn gegaan. Het geeft je te denken. Uiteraard is er een be trouwbare initiatiefnemer voor WaWa, de heerVerstege. Hij heeft nog geen politieke daden gesteld, maar ik zou als beëdigd register- accountant wel uitkij ken om mijn goede naam te grabbel te gooien, dus adviseer ik hem graag niet op de kandi datenlijst plaats te nemen, ten einde een vlekkeloze maat schappelijke carrière te garanderen. Van der Torren had tot vorige week het voordeel van mijn twijfel, alhoewel zijn handelen geen schoonheidsprijs verdiende. Hij had zichzelf on sterfelijk kunnen maken door in het kielzog van PvdA politicus Rob van Gijzel zijn vertrek uit principiële overwegingen aan te kondigen, maar hij vergat zijn zetel ter beschikking te stellen aan zijn partij de WD. Gevolgd door zijn aanmelding bij WaWa Wa, bevestigt het vermoeden w WADDINXVEEN - Op vrijdag 23 november is er koppelkla- verjassen in buurtcentrum 'de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt I0,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huy- genslaan. A.P.M. Slinger (geen lid van een politieke partij) WADDINXVEEN -In de bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) toont de geboren en getogen Waddinxve- nerWillem Benders een deel van de interessante spullen, die hij in de afgelopen tien jaar over zijn geboorteplaats heeft verzameld. „Ik kon nog lang niet alles kwijt”, zegt hij meteen. „Ik wil nog best eens een keer terugkomen met onder meer mijn ansichtkaarten. Ik heb er ongeveer 650 en daarnaast nog heel wat foto’s. Er zijn hele leuke plaatjes bij, die je niet in de bekende boekjes over Wad dinxveen terugvindt. Ik heb ook allerlei knipsels, vanaf 1906/1907.” Wat dacht U nou? De burger is niet blind. De raad wel? Wij hebben namens de bewo ners van het centrumgebied bij het college schriftelijk gepro testeerd tegen de leugen in het raadsvoorstel van 4 juli van dit jaar waar nota bene onder het kopje 'inspraak' wordt be weerd dat het stedebouwkun- dig plan door de burgerij goed is ontvangen. Wie op de info- avonden aanwezig was, herin nert zich de sfeer van protest, en weet dat het college gewei gerd heeft om de mening van het publiek die avond te peilen. Zijn verzameling ziet de vijftigja rige Benders als een uit de hand gelopen hobby, waar hij overi gens met hart en ziel van geniet. In de bibliotheek zijn tal van sou venirs te zien, mooie bekers, unieke schilderijtjes. „Iedereen weet zo langzamerhand dat ik op zoek ben naar alles dat met Waddinxveen te maken heeft. Ik krijg vaak tips, eigenaren van an- tiekwinkeltjes bellen me op. Al heel lang was ik op zoek naar een miniatuurtje van de Victor- kerk. Dat is ooit eenmalig uitge geven en ik kon het niet te pak ken krijgen. Via het secretariaat van de katholieke kerk kwam er een oproep in het kerkblad en afgelopen donderdag kon ik zo’n miniatuurtje ophalen. Ik heb er een lampje in gedraaid, het staat nu in de kamer en ik ben er heel erg blij mee.” Horloges o.a.: Zenilh Breitling Gucci Frederique Constunt Oris Hugo Boss Armani Guess M&M Sieraden o.a.: Mistique Rensini Schoeffel Parels R&C Martinshof/trouwringen Flamingo/trouw ringen te Esdasieve Handmade filer y in juli bezig was de zeer ernsti ge situatie van de vastgelopen plannen te bagatelliseren heb ben we haar gevraagd: is de brief met de dreiging naar de rechter te stappen van tafel ja of nee. De wethouder zei ja. En dat terwijl ze heel goed wist - het mistige persbericht was daaro ver wél duidelijk - dat, ik citeer, de PCW de gang naar de rech ter heeft uitgesteld. Dat is an dere koek. Dames en heren, In de vergaderingen van de Waddinxveense gemeenteraad en ook in de commissie Ruim telijke Ordening, waarin U de centrumplannen bespreekt, ge beuren rare dingen. Iedereen kon in de krant lezen hoe de gemeenteraad deze zomer, 4 juli, over ingewikkelde zaken moest stemmen. Er waren drie boeken over de centrumplan nen te bestuderen; de stukken kwamen pas een paar dagen voor de stemming beschikbaar en meerdere partijen vroegen uitstel omdat ze meenden niet te kunnen beslissen op deze onvolledige basis. Vervolgens heeft het college achter de schermen flinke druk uit geoe fend op de raadsleden om toch maar een oogje dicht te knij pen. En ja hoor, alle collegepar tijen stemden voor, en de vol gende dag werd het gevierd met een etentje in Akkeroord spraak onze medeburgers tijdig te waarschuwen. De Goudsche Courant van za terdag opende op de pagina van Stad/Streek met een uitspraak van de initiatiefnemer Pere- boom, voorheen duo raadslid van de WD, met ’dit bestuur mist kansen voor open doel’. Hallo, meneer Pereboom de parttime politicus, word eens wakker! Bovengenoemde poli tieke portretten maken nu nog deel uit van ’dit bestuur’, dus neem ze alsjeblieft niet op in uw partij, alleen dan heeft u nog een kleine kans van slagen en misschien de garantie dat u bij eventuele frictie in uw fractie de ’vuile was’ binnen kunt houden. Want Bos en Van der Torren dulden weinig tegenspraak en worden nogal boos als hun me ning niet wordt overgenomen door uw fractie. Meneer Bos is gewend met modder te gooien en zijn fractievoorzitster publie kelijk, via de pers tot de orde te roepen.Verder heeft hij weinig politieke principes, zolang zijn raadslidmaatschap en zijn daar aan verbonden onkostenvergoe ding maar niet in gevaar komen. Ik meen me te herinneren dat hij de PvdA als eerste partij ver koos, maar toen hij met zijn ’pu bliciteitsgeile’ hoofd deze partij als 'te dogmatisch’ bestempelde via dit weekblad, naar ik meen midden jaren 80, werd het D’66. „Wat schuift het?” Sindsdien twijfel ik aan zijn politieke op rechtheid. Een voordeel heeft meneer Bos wel, hij heeft altijd gelijk en zal dat ook via de pers halen! Een opsomming van irre levante of verdraaide feiten ge combineerd met een scheldkan- nonade aan het adres van de politieke opponent heeft vaak tot gevolg dat de opponent het Met de opbrengst van deze actie heeft TOOS inmiddels een op blaasbare tumblingbaan voor de gymafdeling aangeschaft en wordt nog voor een lichtinstalla tie voor de Jazzafdeling ge spaard. Het inleveren van de kle ding voor het I e kwartaal 2002 kan vanaf heden tot en met de eerste week van maart 2002, in de gymzalen op elke doorde weekse dag van circa 16.00 - 21.00 uur (behalve de schoolva kanties). Het bruikbare hoeft niet van het onbruikbare te wor den gescheiden. Alles kan wor den ingeleverd als het maar in dichte (vuilnis)zakken is verpakt. Twee gelijke schoenen moeten aan elkaar worden geknoopt. Voor informatie over de kleding actie bij TOOS 0182 - 613839. schreven met het verzoek twee namen hiervoor op te ge ven. „De verdeling moeten we nog bekijken, dat hangt van de re spons af’, mogelijk moeten we loten’, aldus Wientjens. De uit verkoren feestgangers worden op die dag met een bus van Waddinxveen naar de ArenA gebracht. Als eerzaam Waddinxvener volg ook ik de lokale politieke ont wikkelingen en moet toegeven dat de angst van de ’regerende’ politieke partijen voor de op richting van een lokale partij niet ongegrond was, sterker nog, sommige partijen mogen zich dat best eens aantrekken en een sterk partijprogramma voor de gemeenteraadsverkie zingen presenteren. Op zich is er niets tegen een beetje oppo sitie en kunnen we een nieuwe lokale politieke partij met een sterk partijprogramma alleen maar toejuichen.Tot zover geen enkele reden om je als lezer op te winden en zeker niet om eens flink van leer te trekken tegen personen, want dat hoort in de politiek niet en het noe men van ’man’ en paard is al he lemaal uit den boze. Dat kan de partij en de personen in kwestie schade berokkenen. Allemaal waar! Maar wat als enkele per sonen zich doodleuk aansluiten bij dezeWaWa partij? Met na me Frans Bos en Titus van der Torren bleken nog niet eens in staat een raadsperiode van vier jaar voor respectievelijk D66 en de WD vol te maken (gekozen door burgers die in vol vertrou wen en met het volle verstand voor die partijen en personen kozen) en die niet in staat zijn om partijbelangen te laten pre valeren boven hun persoonlijke mening. Ze zijn nog zo onbe schoft ook om de raadsperiode vol te maken en op persoonlijke titel door te gaan. Zij doen daarmee hun (ex) partij, dus ook de kiezer zwaar tekort Dan, ja dan, wil ik ook weleens opstandig worden en heb ik be hoefte uit de anonimiteit te kruipen en via deze onsympa thieke weg, bij wijze van beeld- Wat dacht U nou? De burger is niet blind. De raad wel? En wat zagen we in de commis sievergadering van november? Een draaiende en de feiten ver draaiende wethouder. Hier zijn onze waarnemingen: De wethouder stopte die mid dag het persbericht over het vastzittend conflict met de combinatie van belegger en ontwikkelaars in de postbakjes van de raadsleden. Ze wéét dat velen het stuk die avond nog niet hebben gezien en vertikt het om het voor te lezen. Eerst zegt ze glashard niet te weten wat de financiële topspecialisten kosten en noemt pas na aandringen de prijs: 50.000 gulden, waarvan de helft voor gemeenterekening komt. Iedereen kan berekenen dat de heren er elk nog geen week voor kunnen werken, zo dat wij de volgende dag verzoe ken het in de notulen op te ne men. En daar staat dan plotseling dat het bedrag wordt geraamd op 25000 gulden elk. Dat is wat anders. Dat is draai- gedrag. In de bieb ontbreken ook twee raamhangers met het wapen van Waddinxveen en de Brugkerk in glas in lood. „Net als een kleine pentekening van de Nesse vroe ger zijn vonden de tentoonstel lingscommissie van de bieb en ik die net iets te kwetsbaar om ze open en bloot neer te hangen. Het zijn tenslotte unieke exem plaren.” Willem Benders, lid van het His torisch Genootschap Waddinx veen, maar daar nog nooit om iets uit zijn bezit gevraagd bij ex posities, hoopt dat zijn zoon op den duur met de verzameling zal doorgaan. „Per jaar verzamel ik alle krantenknipsels over Wad dinxveen met een foto erbij in ordners. Het is opvallend hoe veel er weg is. De spijsfabriek, de toren van de gereformeerde kerk, het notarishuis, de Beuken hof, de dokterswoning. Heel jammer allemaal en er zijn nog veel meer mooie plekjes verd wenen. Dubbel jammer dat er nog steeds niets voor is terugge komen.” Wie oude spulletjes over Waddinxveen heeft en die zelf niet meer wil bewaren is van harte uitgenodigd Willem Ben ders te bellen. Zijn telefoonnum mer is 0182-619032. de samenwerkingsovereen komst met de projectontwik kelaars nog een rechtsgeldig contract is. „Zó”, zei onze woordvoerder toen, „dan heeft U een probleem!” WADDINXVEEN - Een kledingstuk op maat laten maken, dat kon in Waddinx veen nog niet. Dat kan nog steeds in heel veel dorpen in deze regio nog niet. Met de komst van maatkledingatelier Different Design gaat die primeur naar Waddinxveen. Onder aan de Hefbrug verkoopt Bianca van Elswijk sinds half november bruidsjurken, galajurken en andere gelegenheidskleding op maat. Verschillende soorten stoffen hangen op brede rollen in de winkel. Op pasmodel len hangen voorbeelden van lijfjes, rok ken en jasjes. Bijpassende accesoires als hoedjes, sieraden en lingerie liggen uit gestald op planken. En dat is nog maar een eerste oriëntatie, want alle wensen kunnen met Bianca worden besproken. Een ander kleurtje, ander stofje, andere combinatie of een ander modelletje, als het maar technisch mogelijk is. Bruidsjurken voeren de hoofdtoon, want daar is nu eenmaal de meeste vraag naar. Met zeven jaar ervaring in haar woonplaats Nieuwkoop heeft ze er al velen gemaakt. En toch is elke jurk nog steeds uniek. „Ik maak geen doorsnee jurken met pareltjes en pailletjes, die kun je zo wel kopen. Nee, ik werk liever met bijzondere kleuren en stoffen als zijde en geborduurde materialen." Maar ook voor andere gelegenheden heeft WADDINXVEEN - Muz. Ver. Concordia houdt op vrijdag 14 december een concert in kerst sfeer met medewerking van het Algemeen gemengd koor Krea Musica en het themakoor His Revolution van de StVictorkerk beide uit Waddinxveen. De twee koren en het harmonieorkest brengen tijdens deze avond een sfeervol en gevarieerd program ma ten gehore, waarbij gezamen lijke muziekwerken in kerstsfeer afgewisseld worden door samen zang en muziekwerken door het orkest of de koren alleen. Ook zijn er drie solisten, te weten Maarten van Es, Miranda deVries en Yvonne Boomers. Zij laten op klarinet een aantal muziekwerken horen onder begeleiding van pia nist Pieter de Nijs. De avond start met het harmonieorkest van Concordia met een meadly van bekende kerstmelodieën, ge naamd a Christmas overture. Dit wordt gevolgd door een geza menlijk optreden van de koren en het harmonieorkest met de vertolking van White Christmas. Andere muziekwerken die aan bod komen zijn Christmas swing, Torches, Christmas Carillon, the Christmas way, Rudolph the red nosed reindeer,Away in a manger en Polish Christmas music. Er is een sfeervolle afgesluiting met het gezamenlijk muziekwerk Dream in the silent night en Joy to the world. Dit concert wordt gehouden in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde 3) en begint om 20.00 uur, de zaal is open van af 19.30 uur. De toegang bedraagt 10,-. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de firma Mulder Mannenmode (Passage 57) of te lefonisch: tel. 0182-616297 of bij de toegang op de avond zelf. O N E WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen wordt feest ge vierd als Willem Alexander en Maxima gaan trouwen. De kin deren van de Waddinxveense basisschoolkinderen krijgen een mok met een afbeelding rond het huwelijk, daarnaast mogen 75 Waddinxveners aan wezig zijn op het feest dat wordt gehouden in de ArenA dat hij revanche wil op deWD. Want hij werd ’Titus non grata’ of ’het zwarte schaap’ zoals hij het vorige week in beeldspraak toelichtte en ik vermoed dat zijn wraak, indien verkozen voor WaWa in onze raad, zoet zal zijn maar geen enkel kiezersbe- lang zal dienen. Natuurlijk stookte mevrouw Stoffers van de PvdA het ’vuurtje’ nog wat op door te melden dat het ver trek, haar inziens, de politiek schaadt! Dat is nog eens wat je noemt ’een kans voor open doel'. Doe er iets mee! Wat doen we er zelf mee? Ik heb wel een idee, het wordt voor mij geen WeWa, al was het maar om het feit dat ze als eni ge partij nog geen programma hebben en andere onafhankelij ke Waddinxveners vragen om mee te denken over de tot standkoming daarvan. Dat heb ik bij deze gedaan, maar dat zal niet in goede aarde vallen. Ik ga maar eens op zoek naar be trouwbare personen die ik ken en dan schieten er maar twee over en helaas alleen omdat ik weet dat ze me persoonlijk nooit zullen bedriegen.Wie dat zijn? Ach weet u, ik hou er niet zo van om 'man en paard’ te noemen, dat vind ik niet netjes tegenover al die anderen die zich wel uit overtuiging inzetten en wel bijdragen tot ons wel en wee in weerbaar Waddinxveen. En als ik in het vervolg over po litiek wil praten doe ik dat wel op verjaardagen en partijtjes. Minder schadelijk, maar niet minder gezellig. Zouden boven genoemde heren ook maar moeten doen, kan de familie nog eens om ze lachen! ihe different jeweller I Tl

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 19