I Kantoor Weekblad/ De Gouwestem’ op kerstconcerten in de regio Verzamelaar Benders toont deel collectie over Waddinxveen Rijn en Gouwe gaat dicht College: inkomensregeling AOV laten vervallen Nieuwe brandweerwagen door burgemeeste ingewijd ■I Kunst- en kerstexpositie Hoeve Jagtlust IN GOUDA-Centrum Markt 63 van 12.00 tot 17.00 uur! IN ZOETERMEER Promenade 156 van M tot 17.00 wH ■t Bromfietser Snelheids- belandt in sloot Provincie Open dagen Galerie RWF FM over alternatieve Zonnig Zuid zoekt vrijwilligers vakantieactiviteit geneesmethodes p O g O) •U o J3 ZONDAG 16 DECEMBER OPEN vanbunningen Uitslagen Grote verloting een gebruikte fordka kopen nu rijden en in 2003 betalen* controle Whiplash Inloopochtend Theo den Boon dé forddealer voor^ NU 25% KORTING' Kerstconcert in ontmoetingskerk o c 0 FietSWlizer uit Breukhoven. Hoogtepunt is het *4 optreden van Noortje van Mid- ZIE ONZE SPECIALE ADVERTENTIE ELDERS IN I DIT BLAD.1 o WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 knipsels, ZONUGI i rara CRAZY SUNDAY via de uitgeknipte bonnen uit de krant ook in de brievenbus van Zijde 30 worden gedepo neerd. De ’goeie morgen’ ad- Dit in verband met de contan te afrekening van deze adver tenties. MOERKAPELLE - Nee, een brand heeft de nieuwste brandweerwagen nog niet ge blust, maar de wagen is sinds zaterdag wel officieel in ge bruik. Burgemeester Westen dorp heeft de wagen ingewijd door een kazerne vol rook uit te rijden. De wagen ver vangt een ouder type die 11 jaar dienst heeft gedaan. Brandweerwagens worden na 10 tot 15 jaar vervahgen, me de gezien het feit dat de ou de wagen niet meer aan de veiligheidseisen voldeed, was koor zeer gehecht, er zal wel een collecte gehouden om de kosten te kunnen bestrijden. Het concert op vrijdagavond 2I december begint om 20.00 uur. Omdat veel publiek wordt ver wacht gaan de deuren van de kerk al om 19.15 uur open. het tijd voor een nieuw exemplaar. De wagen biedt plaats aan negen inzittenden en dient ook als meetwagen als er be paalde stoffen zijn vrijgeko men. Het brandweerkorps in Moerkapelle bezit twee brandweerwagens en heeft 13 lieden in dienst die ge sterkt worden door de jeugdbrandweer met twintig leden. Leverancier is Van Leeuwen truckservice in Waddinxveen. steeds niets voor is teruggeko men.” Wie oude spulletjes over Waddinxveen heeft en die zelf niet meer wil bewaren is van harte uitgenodigd Willem Ben ders te bellen. Zijn telefoon nummer is 0182-619032. WADDINXVEEN - Het RTW FM radioprogramma van Ton Zandvliet op vrijdagavond tus sen 20.00 en 22.00 heeft in de volgende aflevering Arnold Bergmans ut Zoetermeer te gast. Hij is al jaren gespeciali seerd in alternatieve genees methodes. In deze uitzending kan de luisteraar bellen en vra gen stellen aan de heer Berg mans. Brandende vragen? bel dan op Vrijdag naar tel. 0182- 630012. o 0) "C 'Q ■5 C van 11.00 tot 17.00 uur -- ford vanbunningen bodegraven europaweg 1c, tel. 0172 - 631719 ford vanbunningen woerden wagenmakersweg 1, tel. 0348 - 496070 ZEVENHUIZEN - Vogelvereni ging Zang en Kleur hield op 8 december de trekking van de jaarlijkse grote verloting. De prijswinnaars kunnen contact opnemen met dhr. J. Huurman tel: 0180 -633427 Ie prijs: 1304 (reischeque Ra bobank 500,-). 2e prijs: 349 (VW bonnen t.w.v. I50,-). 3e prijs: I29 (VW bonnen t.w.v. 100,-). 4e prijs: 1003 (koffie zetapparaat). 5e prijs: 328 (waardebon AH). 6e prijs: 1805 (messenset). 7e prijs: 2221 (waardebon Cl000 Wals). 8e prijs: 2336 (vogelkooi). 9e prijs: 676 (fes wijn). Vogelvereniging Zang en Kleur heeft een ge slaagde tentoonstelling achter de rug. Er waren 452 vogels te bewonderen en naars waren zeer tevreden. urtgesteide betaling van maximaal f 1O.OOO,- vraag naar de voorwaarden ford-vanbunningen.nl (0172) 631719 op deze dagen ’vrouwen cen traal’ staan. Andréa Dogterom, beeldend kunstenaar met kera- Deze, voor het publiek niet prettige maatregelen, zijn het gevolg van bezuinigingen die nodig zijn gezien de teruggelo pen bedrijfsresultaten bij het moederbedrijf PCM. Ook het hoofdkantoor van Rijn en Gou we in Alphen en de andere dag bladen van PCM moeten in krimpen. De hele dagbladsector in Nederland heeft het moeilijk door een combinatie van hoge kosten voor nieuwe media, een terug loop in de advertentieverkoop en sterk gestegen papier- prijzen. WADDINXVEEN - Op een monumentale locatie genieten van kunst en kerstsfeer. Dit kan op vrijdag 14 en zaterdag 15 MOERKAPELLE/NIEUWER- KERK A/D IJSSEL - De politie heeft op donderdag 6 decem ber op twee locaties een snel heidscontrole gehouden. Er werd gecontroleerd op de Eer ste Tochtweg. Hier waren 624 passanten. Er werden 21 pro cessen verbaal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid was 121 km/uur. De maximum toe- gestane snelheid hier is 80 km/uur. Op het Noordeinde te Moerkapelle werd eveneens gecontroleerd. Hier waren van de 175 passanten, 68 in over treding. Tegen hen wordt pro ces verbaal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid was 107 km/uur. De maximum toe- gestane snelheid op deze weg is functies vervalt. Dat betekent 60 km/uur. dat de kantoordeur feitelijk dicht gaat voor publiek en niet langer het adres voor bezorg klachten. Advertentieopdrachten kunnen in de brievenbus worden gede poneerd, wie zaken aangaande adverteren wil bespreken kan bellen (0172-216654) voor een afspraak. Datzelfde geldt voor de redacties van Gouwe Koe rier en Weekblad voor Wad dinxveen. Losse nummers van Rijn en Gouwe zijn te koop in de win kels van Bruna Jongejan, Prime ra alsmede de supermarkten Albert Heijn en Hoogvliet. Wie een exemplaar van het Week blad voorWaddinxveen wil, kan die afhalen bij Artistic Art Pho tography of het gemeentehuis in Waddinxveen. GOUDA - De Whiplash Stich ting Nederland organiseert Janskerk. woensdag 19 december van 10.00 tot 12.00 uur een in loopochtend voor whiplashpa- tiënten in het Groene Hart Ziekenhuis op de Jozeflocatie, ingang Jan van Beaumontstraat in Gouda. De toegang is gratis. Traditiegetrouw zingt hetruim 140 man tellende koor op de vrijdag voor de kerst (21 de cember) haar ‘eigen’ kerstcon cert in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Er is door dirigent Martin Mans een afwisselend en nieuw pro gramma samengesteld. In de af gelopen maanden is veel nieu we kerstmuziek ingestudeerd en een speciaal samengesteld mannenensemble zal voor vo cale afwisseling zorgdragen. Ins trumentaal zal aan dit concert meewerken de Rotterdamse musicus Arjan Breukhoven, or gel en vleugel. Bijzonder wordt de instrumen tale medewerking van de har- Het kerstconcert in Moerka pelle is georganiseerd door de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente in samenwerking met de Monumentcommissie, het concert vindt plaats in de Nederlandse Hervormde Kerk. De Gouwestem, onder leiding van dirigent-organist Martin Mans, zal opnieuw een groot deel van het programma voor brCnP~t z’ln reken>ng nemen, dit met o begeleiding van organist Arjan WADDINXVEEN - Wie dage- delkoop die op virtuoze wijze de kerstboodschap met haar panfluit zal verklanken. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met ingang van 2 januari 2002 is het kantoor van het Week blad voor Waddinxveen en Rijn en Gouwe, Zijde 30 in Bo skoop, niet langer open voor publieksfuncties. Het kantoor blijft wel een werkplek voor de redactie en advertentie-aquisiteurs van het Weekblad voor Waddinxveen, de Gouwe Koerier en Rijn en Gouwe maar de balie en daar mee een groot aantal publieks- Voor klachten over de bezor ging van hert Weekblad voor Waddinxveen kan men 0181- 219612 bellen. Dit is ook het adres voor aanmelding van nieuwe bezorgers. Voor abonnementen en klach ten over de bezorging van Rijn en Gouwe kunt u het hoofd kantoor in Alphen bellen: 0172- 487444. WADDINXVEEN - Galerie Theo den Boon (Dorpstraat 58) is grondig verbouwd en vergroot. Om die reden houdt Den Boon open dagen waarop men kennis kan maken met re cent werk van: Leon Veerman (bronzen beelden), Theo den Boon (schilderijen), Ineke de Jong en Lidy Koomans (kera miek). De Open Dagen zijn za terdag 15 december van 13.00- 17.00 uur. Zondag 16 december van 13.00-17.00 uur. Happy Hour: zaterdag 15 de cember van 17.00-19.00 uur. De expositie loopt t/m 30 janu ari 2002. Openingstijden: woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00-18.00 uur. Tijdens de Kerstdagen ge sloten. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! i klein De toegang is vrij; wel zal er een collecte worden gehouden. De opbrengst is voor het on derhoudswerk van het monu mentale kerkgebouw uit 1662. Naast structurele maatregelen om bijvoorbeeld de vochtwe- ring te bewerkstelligen en het gebouw toegankelijk te hou den, vergt de toren veel onder houd. Dit laatste komt geheel voor rekening van de plaatselij ke hervormde gemeente. Het onderhoud aan de toren be treft o.a. het uurwerk, de luid- klokken en het timpaan (wa penschild aan de voorzijde op de toren). Inwoners van Moerkapelle zul len zich vast nog wel herinne ren dat de klok van de toren af gelopen zomer veertien dagen heeft stilgestaan. De motor van het uurwerk bleek aan vervan ging toe. De netto opbrengst van het vorige kerstconcert be droeg 7.565,-. Meer informa tie: dhr. E. Broer (tel. 079-593 2813). dinxveen, maar daar nog nooit om iets uit zijn bezit gevraagd bij exposities, hoopt dat zijn zoon op den duur met de ver zameling zal doorgaan. „Per jaar verzamel ik alle kranten knipsels over Waddinxveen met een foto erbij in ordners. Het is opvallend hoeveel er weg is. De spijsfabriek, de toren van de gereformeerde kerk, het notarishuis, de Beukenhof, de dokterswoning. Heel jammer allemaal en er zijn nog veel meer mooie plekjes verdwe nen. Dubbel jammer dat er nog WADDINXVEEN - Vorig jaar zijn op de voorzieningen voor de gehandicapten flinke bezui nigingen toegepast, die tot veel kritiek en een grote ontevre denheid hebben geleid. De on tevredenheid en de kritiek werd nog groter toen bleek dat er voor de voorzieningen voor de gehandicapten een groot ba tig saldo was.Voor burgemees ter en wethouders is dit aanlei ding geweest de voorzieningen nog eens goed onder de loep te nemen en te kijken of deze drastische bezuinigingen wel nodig waren. Regionaal willen de gemeentebesturen, onder druk van de provincie, dat een Via het secretariaat van de ka tholieke kerk kwam er een op roep in het kerkblad en afgelo pen donderdag kon ik zo’n miniatuurtje ophalen. Ik heb er een lampje in gedraaid, het staat nu in de kamer en ik ben er heel erg blij mee.” In de bieb ontbreken ook twee raamhangers met het wapen van Waddinxveen en de Brug- kerk in glas in lood. „Net als een kleine pentekening van de Nesse vroeger zijn vonden de van de bieb en ik die net iets te kwetsbaar om ze open en bloot neer te hangen. Het zijn mische vrouwen. Marleen Kroes, agrarisch ondernemer met droog-kerstarrangemen- ten. Annie Onderwater, kaasboerin met veenweidekaas. De exposi tie is open op vrijdag 14 de cember van 10.00-21.00 uur en zaterdag 15 december van 10.00-17.00 uur. Hoeve Jagtlust, Noordeinde 130 (Waddinx veen), tel. 0172-215218. nieuwe vervoersregeling wordt ingesteld. Gehoopt was dat de nieuwe regeling per I januari 2002 had kunnen ingaan. Dat lukt niet en de algemene ver wachting is dat de nieuwe rege ling niet eerder dan I decem ber 2002 zal kunnen ingaan. Het college stelt nu voor de in komensgrens ten opzichte van het Aanvullend Openbaar Ver voer te laten vervallen. On danks dat brengt de nieuwe re geling nogal wat wijzigingen met zich mee. In de commissie gingen nog stemmen op om dan in de loop van het jaar 2002 een gedeelte van de te verwachten nieuwe regeling in WADDINXVEEN -In de biblio theek (Van Mecklenburg Sch- werinlaan) toont de geboren en getogen Waddinxvener Wil lem Benders een deel van de interessante spullen, die hij in de afgelopen tien jaar over zijn geboorteplaats heeft verza meld. „Ik kon nog lang niet alles kwijt”, zegt hij meteen. „Ik wil nog best eens een keer terug komen met onder meer mijn ansichtkaarten. Ik heb er onge veer 650 en daarnaast nog heel wat foto’s. Er zijn hele leuke tentoonstellingscommissie plaatjes bij, die je niet in de be kende boekjes over Waddinx veen terugvindt. Ik heb ook al lerlei knipsels, vanaf tenslotte unieke exemplaren.” 1906/1907.” Willem Benders, lid van het Zijn verzameling ziet de vijftig- Historisch Genootschap Wad- jarige Benders als een uit de hand gelopen hobby, waar hij overigens met hart en ziel van geniet. In de bibliotheek zijn tal van souvenirs te zien, mooie bekers, unieke schilderijtjes. „Iedereen weet zo langzamer hand dat ik op zoek ben naar alles dat met Waddinxveen te maken heeft. Ik krijg vaak tips, eigenaren van antiekwinkeltjes bellen me op. Al heel lang was ik op zoek naar een miniatuur tje van de Victorkerk. Dat is ooit eenmalig uitgegeven en ik kon het niet te pakken krijgen. BOSKOOP/W’VEEN - Op maandag I0 december vond omstreeks 09.00 uur een aan rijding plaats op de Goudse Rij weg in Boskoop. Een 23-jarige man uit Waddinxveen reed op zijn bromfiets op de Goudse Rijweg rechts langs de snel- heidremmende vluchtheuvel. Op dat moment naderde ook een 54-jarige automobiliste uit Boskoop, die uitweek voor een tegenligger. Zowel de bromfietser als de automobiliste remden om een aanrijding met elkaar te voor komen. Als gevolg hiervan verl oor de bromfietser de macht over het stuur en belandde in de sloot. De bromfietser is met beenletsel overgebracht naar het Bleuland Ziekenhuis. De politie zoekt getuigen van het ongeval. MOERKAPELLE - In de ad- de prijswin- ventsperiode geeft het Christe lijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwe Stem een viertal concerten in de regio, op 10 december in Capelle a/d IJssel, op 15 december in de Rotter damse Laurenskerk op 17 de cember in Moerkapelle en op 19 december in de Goudse St. bodegraven woerden Burgemeester Westendorp overhandigde op een ludieke wijze de nieuwe brandweerwagen aan het korps. (Foto:AristicArt/Uesbeth van der Vis.) te voeren. Gevreesd wordt dat dit tot verwarring en onduide lijkheid zal leiden zodat de hui- december. U bent te gast bij de dige vervoersregeling, mede op familie Kroes, acht generaties, advies van het Platform voor 230 jaar lang werkzaam op gehandicapten, gehandhaafd Hoeve Jagtlust. blijft tot dat de nieuwe regeling Een monumentale hoeve waar- wordt ingevoerd. Verder is in het voorstel nog een aantal aanpassingen vermeld, maar hierover werd nog geen advies uitgebracht. Een gunstig advies werd uitgebracht ten opzichte van de afschaffing van de inko mensgrens.Tevens werd geadvi seerd de huidige vervoersrege ling te handhaven tot vermoedelijk I december 2002. (AB) pistes,Anke Anderson en Ceci lia van der Bent. De muziek van deze twee fraaie instrumenten zorgt al bij voorbaat voor een schitterend en klankvol geheel. Het repertoire van het man nenkoor is zeer breed. Het concert begint met het beken de ’Stille nacht, heilige nacht’, vervolgens klinkt het ’Kerstint- rada’ gecomponeerd en ge schreven door Martin Mans. Het programma wordt afgewis seld met negro spirituals als ’Soon a will be done’, ’The Roy al Line’ en ’Go, tell it on the mountain’. Ook wordt in de Franse taal gezongen het klas sieke muziekstuk ’Psalm 150’ van de componist César Franck. Het is een prachtig programma met afwisselend samenzang van aloude bekende kerstliederen. Het kerstconcert van De Gou westem is (ook weer traditio neel) vrij toegankelijk. Aan deze entreeregeling is het mannen- Het kerstconcert op 17 de cember begint om 20.00 uur; de deuren van het kerkgebouw zullen om 19.30 uur opengaan. WADDINXVEEN - Op woens dag 2 en donderdag 3 januari organiseert buurt- en speel tuinvereniging ’Zonnig Zuid’ i.s.m Stichting Waddinxveens De bekende gratis tips kunnen Welzijnswerk, vakantieactivitei- ten voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Het thema van deze dagen zal zijn ’Tinus Apollo en de Sterrenstok’. Twee dagen lang vertenties voor Rijn en Gouwe gaan we rond dit thema allerlei uitsluitend in het hoofdkantoor knutsel- en spelactiviteiten van het dagblad, Raoul Wallen doen. Op beide dagen beginnen bergplein 9 in Alphen a.d. Rijn, de activiteiten om 10.30 uur en eindigen om 15.00 uur. Wan neer u zelf graag bij een van de- zè dagen als vrijwillig(st)er aan wezig zou willen zijn, dan kunt u contact opnemen met Ineke Scharff van het bestuur van ’Zonnig Zuid’ (tel: 616430 of Astrid de Weerd van Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (tel: 0182-631932). lijks van zijn woning naar zijn werk moet reizen zoekt daar voor de snelste route en het betrouwbaarste vervoermid del. Vaak is dat de fiets. Belang rijk bij het maken van de keuze is een goede informatie. Voor de fiets ontbreekt die vaak. De provincie Zuid-Holland propa geert het gebruik van de fiets. Vandaar dat de provincie een Fietswijzer heeft ontwikkeld. Hierin staat in kaartvorm infor matie over (toekomstige) ver bindingen, fietsenstallingen, be- lastingtips. De Fietswijzer wordt uitgege ven in samenwerking met het Provinciaal Orgaan Verkeersvei ligheid, de Fietserbond en de vervoersmanagementcentra in de provincie. De Fietswijzer is gratis verkrijgbaar bij de afde ling Communicatie van de pro vincie Zuid-Holland, tel. 070- 441 66 22 of via email zuidholland@pzh.nl. 2-zitsbank 'Bora Bora' in uni Wapiti leder van 5.595,-/€ 2539,-voor 4.175,-/€ 1895,-A BSSI A 'geldt ook voor de 3-zits, 2,5-zits en fauteuil ^^B www.casba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 5 - W* WWW.RIJN EKE. NL A4 AMSTERDAM-ROTTERDAM, AFSLAG ZOElERWOUDE RIJNDIJK, VOLG DE BORDEN RIJNEKE BOULEVARD. TEGENOVER HEINEKEN.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 25