Gaan de Waddinxveense schakers Heren I en 2 Gouwestaete Angst...of Vrede! wzs met winst de winterstop in Kinder-Tafeltennisfeest bij ttv Kwiek terug naar de eerste klas? WSE verkijkt zich op strijdvaardig MMO Autoschade... Uitslagen jeu de boules vereniging É&l Wintershow Rolling ’90 Volleybaldames pakken punten tegen koploper Bestuur W Ou dewater verslaat Jeugdkalender WSE Uitslagen WSE Moerkapelle Waddinxveen Korbis wint streekderby WADDINXVEEN - Het eer ste team van Korbis heeft af gelopen zaterdag in sporthal de Dreef een duidelijke 15-10 overwinning uit het vuur we ten te slepen in de confronta tie met streekgenoot Vrien denschaar (uit Bodegraven). Korbis speelde een zeer moeizame eerste helft: een 3- I voorsprong werd door het missen van opgelegde kansen en slordig spel prijsgegeven, hetgeen resulteerde in een 5- 6 achterstand bij rust. In de tweede helft pakte Korbis de zaken efficiënter aan, waar door ruim voor het laatste fluitsignaal Vriendenschaar het nakijken werd gegeven. Door deze zege houdt Korbis zicht op een hoge klassering in de derde klasse. Korbis 2 moest in het strijdperk treden met Vriendenschaar 2 en verloor met 8-12. Korbis 3 daarente gen won de uitwedstrijd te gen Kinderdijk 5 met ruime cijfers.Tegen IJsselvogels 5 (uit Moordrecht) was Korbis 4 niet opgewassen: 6-16. Bij de jeugd verloor de Al met 11- 10 van Maassluis. De A2 hield in Papendrecht PKC van het lijf en handhaaft daarmee de koppositie. De BI verloor dit seizoen voor de eerste maal, en wel met 12-6 tegen de Ijs vogels. Het tweede B-team is na vier wedstrijden de onge slagen koploper: 2-13. De klinkende overwinning van de El op Bolnes (3-0) mag niet onvermeld blijven. Naast de genoemde teams zegevierden ook de CIdeC3, de E2 en deW2. WOENSDAG 12 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 Programma SCHADECENTER Lees de advertentie elders in deze krant. De Bijbel als stormlamp in uw leven. Schadeicenter van Leeuwen 'H wt\ r—sSéa 3» PROFILE REPAIR öbj x A X 4» WW Ir WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag zijn bij tafeltennisver eniging Kwiek de traditionele Basisschoolkampioenschappen gehouden, sinds drie jaar onder de naam Kinder-Tafeltennisfeest. Zo’n negentig deelnemertjes zorgden ook dit jaar voor een vol en dagvullend programma. Onder leiding van organisator Jurgen Reichard werd vanaf ne gen uur ’s-morgens het tournooi in zes categorieën gespeeld. Een overvolle speelzaal aan de J.W. Frisoweg zorgde voor een ge weldige sfeer. Kwart-, halve- en finalisten werden luid aange- moedigd door schoolgenoten en elk punt werd met gejuich begroet Vanwege het grote aan tal deelnemers werd er op tijd gespeeld en besliste de stand van dat moment de uitslag. De winnaars: Meisjes groep 6: Inger Molenaar (Rehoboth- school). Meisjes groep 7: Dineke Buitendijk (De Leilinde). Meisjes verloren hun wedstrijd. De stand aan kop: ILe Bon Cou rage 2 3-3; 2-Waddinxveen 3 (Wout Versluis/Elly Nieuw- land/Andries Roos/Rob, Ron en Fred van Dijken) 3-3 3.Le Bon Courage I 3-2; De eerstvolgen de wedstrijd is op 5 januari in Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl IMIMI WW WADDINXVEEN - Na de paaseierenactie in april, komt het Jeugdbestuur van WSE dit jaar met een jeugdkalender, waar foto’s van alle jeugd- teams en de smurfen op staan. Met de opbrengsten van de verkoop worden (ex tra) activiteiten georganiseerd voor de jeugd. De verkoop geschiedt door de jeugdleden zelf, ook kan de kalender aan de bar of via de weekkrant besteld worden. Alle bestellin gen dienen uiterlijk maandag 17 december binnen te zien, zodat de kalender nog voor de kerst in huis is. W.S.E.-I M.M.O.-I 3-5.WS.E.- 2 S.J.Z-4 2-3, Nieuwkoop-2 W.S.E.-3 IO-l,Alphense boys- 6 W.S.E.-4 I-I.W.S.E.-5V.E.R- 6 3-I.WS.E.-6 N.S.V46-5 6-I, Floreant-5 W.S.E.-7 0-1Lek- kerkerk-Da-l W.S.E.-Da-I 0- 2, W.S.E.-AI Altior-AI 3-6, W.S.E.-BI Rohda-BI 4-0, W.S.E.-B2 Excelsior-m.-B4 7- 2, Rohda-CI W.S.E.-CI l-O, Wippolder-Mj W.S.E.-Mj, 15-1 W.S.E.-D I Moordrecht-D I I -4, Haastrecht-Dz W.S.E.-Dz 6-0, Haastrecht-E I W.S.E.-E I 4- 2, W.S.E.-E2 Alpenseboys-E7 5- 6,W.S.E.-E3 Waddinxveen- E3 3-l,R.V.C.’33-FI W.S.E.-FI 9-0.WS.E.-F2 D.W.O.-F6 I-3, W.S.E.-F3 Alphense boys F-9 2-2. Kwuznm KfflC Be Fair duidelijk de overhand. Nivoc ’61 had geen antwoord op een aantal korte services van spelverdeelster Yvonne van Erk. Bij de veldwissel na 8 pun ten had Be Fair nog een voor sprong, maar ze wist uiteinde lijk de set niet naar zich toe te trekken 15-10). Toch kan KeukenCentrum/Be Fair dames I uiterst tevreden Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Fautoschaae hwstellerj ANWBj WADDINXVEEN - Op I de cember werd in Gouda een wedstrijddag afgewerkt in het kader van de Winter Club Competitie.Team Waddinxveen 3 won en klimt daarmee van de 2e naar de 3e plaats. Beide an dere teams van de vereniging Jan Muit niet tegen het door dachte spel van Mark van Putten op. Hans van Offeren maakte verrassend Eduard Philipse een half punt afhandig. Wim Hennink raakte tegen Hans van Wouden berg een pion kwijt, maar haalde die al gauw weer terug en daar op ontstond er een stand, waar in ze niet meer konden forceren. Kees Asscheman maakte Arie Kardol een stuk afhandig en dus ook de partij.Willem Mulder was naar verwachting te sterk voor Adriaan van der Starre. Henk van Erk leek Dirk van Offeren in de tang te hebben, maar toen de koningstoren van Dirk na tiental len zetten ging meedoen, was dat ook einde voorstelling. Mourad Boussaid haalde een remise te gen Frido Ritter; Jeroen van der Veen maakte tegen Herman van Offeren niets klaar en Randy Ier Klaas Uittenbogaard van wanorde in de verdediging van de Waddinxveners, die daarna nog een tik kregen uitgedeeld door Kees Broer na aangeven van Uittenbogaard: 3-5. Even daarvoor was de bal na een fel schot van Fred van ’t Veldt ra kelings naast gegaan.WSE krab de zich na afloop achter de oren. Er had voor de Waddinx veense ploeg meer ingezeten. Geel was er nog voor Hafid As- kaart (dus rood) kreeg waar door Moerkapelle een groot deel van de tweede helft met tien man speelde. Girdhari bracht tegen Jaap van Sandijk wel enkele aardige zetten op het bord, maar geen goed sa menhangend plan: punt voor Jaap dus. Stand aan kop: I .Van Putten, 2. Philipse, 3. WHennink, 4. Van Woudenberg, 5. R.Dannis, 6. Smitskamp, 7. E.Hennink, 8. Van Nieukerke, 9. De Louw, 10. Jan sen. MOERKAPELLE - De voetbal club Moerkapelle die kort gele den koploper FC Perkouw op eigen veld versloeg leed zater dag een verrassende 0-1 neder laag tegen hekkensluiter Oude- water. De blauwwitten verzuimden in de eerste twintig minuten af stand te nemen. Rob van Leeu wen schoot op de lat, een schot van Lennaert Visser werd geblokkeerd. Een doelpunt viel aan de andere kant toen doel man Mark Huisman bij een uit trap de bal tegen een Oudewa- ternaar aanschoot. Peter van de IJssel profiteerde en scoor de 0-1In de tweede helft werd het erg mistig waardoor het spel moeilijk te volgen was. Nog wel was te zien dat Len- Boekhorst nog een paar jaartjes aan vastknoopt. „Jij bent een keeper met goede re flexen.” Boekhorst speelde op 3 december 1989 zijn eerste wedstrijd voor WSE tegen DSO volgens de door Joop van der Lans bijgehouden statistie ken. In de zesde minuut had WSE de achterstand al weggewerkt. MMO-verdediger Van Leeuwen beging een overtreding tegen Guido Hack waarna scheids rechter Gerard van der Stelt uit Stolwijk eenstrafschop toe kende aan de Waddinxveners die door Martijn Sol werd be nut: l-I.WSE bleef domineren maar Raymond van Swieten en Ferdy Schenk stuitten op doel man Korst. In de 27ste minuut bereikte een aanval via Van Swieten en Sol Guido Hack, die profiteerde van het feit dat Van der Stelt de voordeelregel toe paste: 2-1. Hack had meteen de smaakt te pakken want een mi nuut later scoorde de WSE’er opnieuw met een fraai schot: 3- I. In de 43ste minuut kreeg doelman Boekhorst de bal na een schot van Van Rijn niet on der controle waarna Broer kon intikken: 3-2. Bij WSE speelde Hafid Assouly- mani na de hervatting op de Omdat Floreant met liefst 9-2 van DSO verloor blijft WSE derde in de competitie, die hal verwege januari wordt hervat. Trainer Ben Stukart had het graag anders gezien. „Voetbal lend waren wij beter, maar na dat wij MMO bij in het zadel hadden geholpen viel de orga nisatie weg. Het was jammer dat vlak na de rust de kopbal van Martijn Sol van de doellijn werd gehaald. Want dan hadden we ruimer af- stand kunnen nemen. Wij blijven in elk geval Heren I tegen Westland’96 In de laatste wedstrijd voor de winterstop mochten de heren afgelopen zaterdag laat (22.15 uur) op bezoek bij Westland’96 in ’s-Gravenzande. Westland’96 heeft dit seizoen voor een aan tal verrassingen gezorgd en kan gezien worden als outsider. De ploeg van trainer/coach Anton Heiden wilde graag de winter stop in als de nummer twee van de tweede klasse C. Daarom moest er gewoon gewonnen worden. De eerste periode ver liep nogal mat en had meer het karakter van een vriendschap pelijke wedstrijd. Beide ploegen moesten waarschijnlijk wennen aan het late tijdtip waarop de wedstrijd gespeeld werd. In de tweede periode werd met meer pit gespeeld en daarbij scoorden Remko Overdam, Pe ter van Bergenhenegouwe en Wouter Steller. Gouwestaete liet duidelijk zien wie de betere ploeg was. Met een 0-3 voor sprong gingen de heren de 3e periode in. Westland’96 speelde vooral zeer defensief en gaf weinig ruimte weg in de verde- Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... ren was Boekhorst gehuldigd door voorzitter Andre Moons omdat hij zijn 250ste wedstrijd voor WSE speelde. Moons sprak de hoop uit dat Rene Op zaterdag I5 december speelt dames 2 nog een laatste mes-senioren speelden wedstrijd voor de winterstop. Schiedam tegen het plaatselijke In de strijd om de ManMeer!- beker moet dames 2 aantreden tegen GZC Assuron/DONK in De Tobbe te Gouda. Aanvang I6.30 uur. MOERKAPELLE - Rolling ’90 houdt op 27, 28 en 29 decem ber de twaalfde Wintershow, dit jaar met de naam Journey to the Heart. Zo’n 75 leden doen aan de show mee die voor ie dereen het hoogtepunt van het jaar is. Het wordt een show met sen sationele muziek, speciale effec ten, mooie kostuums, decors en lichtontwerpen. Er zijn nog enkele kaartjes voor de don derdag- en vrijdagmiddag. De kaartvoverkoop is op de woensdagvonden van 19.00 - 20.00 uur in Dorpshuis Op Moer. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Keukencen trum Waddinxveen/Be Fair Vol leybal moest afgelopen zater dag op bezoek bij de koploper uit de promotieklasse B: DSN/Nivoc’6l uit Nieuwegein. In een zeer spannende wed strijd wisten de dames van Be Fair uiteindelijk met 2 punten naar huis te keren. De wedstrijd ging direct in een hoog tempo van start, waarbij beide partijen aan elkaar ge waagd waren. Nivoc ’6I trok met de setstanden 26-24 aan het langste eind. In de tweede set kon KCW/BF het niveau van de eerste set niet evena ren. De service liep niet goed en de set werd met 25-16 ver loren. Met twee wissels, op de buitenkant en in het midden, begon Be Fair voortvarend aan de derde set. Door het snelle middenspel van Rowena Heha- nussa en Sandra v.d. Berg had het blok en de verdediging van de tegenpartij geen schijn van kans. De set ging daarom ver diend met 22-25 naar Be Fair. In een spannende vierde set WADDINXVEEN - De voet balvereniging Waddinxveen heeft een nieuw bestuur. In de algemene ledenvergadering, die werd bezocht door 55 perso nen, werd het volgende bestuur gekozen: voorzitter: WH. Walt man, secretaris: B. van der Sluis, penningmeester: W. Vergouw, tweede penningmeester: mevr. M. Swijnenburg, senioren: H. Hekman, jeugd: J. van der Ark, kantine: F.Terlingen, evenemen ten: R. van der Sluis, onder houd: G. van Beem, sponsoring: P. de Jong, public relations: WF. Waltman. Gehoopt wordt op nog meer vrijwilligers. Op 6 januari houdt de W Waddinxveen de nieuw jaarsreceptie. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden heren I en 2, alsmede dames 2 van Gouwe staete uitwedstrijden. Het wa ren de laatste competitiewed strijden vóór de winterstop. Dames I was reeds vrij. Alleen voor dames 2 rest aanstaande zaterdag nog een bekerwed strijd tegen GZC Assuron/Donk 2 in DeTobbe te Gouda. Heren I deed het ver rassend goed tegen West land’96 in ’s-Gravenzande; zij wonnen met I-6 en hebben de tweede plaats stevig in handen. Ook heren 2 deed weer eens van zich spreken en won in Zaandam met 3-6 van ZWV- Nereus 2. Zij staan op een goe de vierde plaats. Dames 2 moest ook naar Zaandam te gen, de gedoodverfde kampioen van de eerste klasse, ZWV-Ne- reus 2. Dames 2 heeft niet voor een stunt kunnen zorgen en verloor met 4-2. Zodoende blijft ZVW-Nereus de lijst aan voeren en volgt Gouwestaete, nu met vier punten achters tand, op een verdienstelijke tweede plaats. Ventura. Na een enigszins on wennig begin met twee A-juni- oren, liep Rowah al snel weg bij de opponent. Na een 4-8 rust stand, won Rowah met een dui delijke 6-I7. Opvallend was dat alle Rowah-speelsters doel troffen. De dames A-junioren stonden in de Goudse sporthal De Mammoet tegenover Vires. Een het sterke tegenstander met onder andere een speelster van jong Oranje in hun midden. Toch speelden de Waddinxveense dames verdienstelijk. Na een 12-7 achterstand bij rust, werd met 25-20 verloren. Van der Wal is voor vijf wed strijden geschorst, Van der Voort is geblesseerd maar han teerde wel de grensrechter- vlag. Op de bank zat Erwin Pleus. Hij liep een paar maan den geleden een nekhernia op en hoopt na de winterstop weer aan voetballen toe te ko men. MMO kende een vlotte start. Al na twee minu ten schoot Kees v Broer van afstand de eerste treffer J achter doelman ^•Rene Boekhorst, die gekeurd, had Rowah zelfs voor gestaan toen de overige speel sters het team completeerden. Met goed samenspel en een uitblinkende keepster Joelle won Rowah, na een2-5 ruststand, met 3-I0. eveneens plaats van Justin Sterk. Trainer Stukart hoopte daarmee op meer dreiging van de kant van WSE. Dat pakte anders uit. In de 78ste minuut zette de lange verdediger Borst voor en scoorde Kees Broer 3-3. Twee minuten later profiteerde inval- soulymani die bleef mekkeren tegen scheidsrechter Van der Stelt. Op zondag 6 januari houdt WSE de nieuwjaarsre ceptie. Voor dat deze begint speelt om 13 uur WSE tegen oud-WSE. De opstelling van WSE was: Boekhorst, Mulder, Berhane, Van ’t Veldt, Van Dijk, Schenk, Sol (Schwiebbe), Oostrom,Van Swieten, Sterk (Assoulymani), Hack. WADDINXVEEN - Het eerste achttal heeft de eerste plaats in de tweede klasse B met een wedstrijdpunt voorsprong op de nummers 2 en 3 en heel wat bordpunten voorsprong. Het tweede staat in 2 C op de twee de plaats met een wedstrijdpunt achterstand op nummer I en is ook wat bordpunten achter. In 3 F heeft het derde met drie ge wonnen wedstrijden de leiding, maar de voorsprong op nummer 2 bestaat alleen uit een paar bordpunten. In 3 D heeft het vierde een harde dobber: met een gewonnen wedstrijd en twee verloren staat het op de vierde plaats en het is lang niet veilig voor degra-datie naar de nieuw in te richten vierde klasse. Op 6 december werd een eerste aflevering van het bekertoernooi gespeeld. Enigszins verrassend Dordrecht. Op de dinsdagavon den wordt, voor zover weer het toelaat een onderlin ge competitie afgewerkt. De stand per 4 december is: 1. Hans Cammeraat 9-9; 2. Wout Versluis 9-7; 3.Arnold Janssen 9-6. Voor de wedstrijd WSE-MMO werd de Waddinxveense doelman Rene Boekhorst in de bloemetjes gezet. De WSE’er speelde zijn 250ste wedstrijd. (Foto Lex Fioole.) diging, waardoor de Gouwesta- eteheren lang moesten zoeken naar goede kansen. Aanvallend kon Westland’96 bijna geen ge vaar stichten voor het doel van groep 8: Eveline Verweij (De Lei linde). Jongens groep 6: Javier Goor (Kon. Beatrixschool). Jon gens groep 7: Renze Roskam (Eben Haëzerschool). Jongens groep 8: Bram Drost (Dick Bru- naschool). was de nederlaag van Wim van Os tegen het gevarieerde spel van Herman Smitskamp. Verder gebeurden er tamelijk gewone dingen. Wel had Jan Kraijesteijn een verrassende remise tegen Laurens Ellers binnen handbe reik, maar hij lette in een moeilijk eindspel niet op de klok en over schreed de tijd. Frans Draaisma had tegen Jaap Smit nog reële kansen, maar liet zich onnodig verleiden tot haastig spelen en verloor in de haast een stuk. Spectaculair was het duel tussen Barthold Jansen en Hennie de Roodt: Hennie neutraliseerde een optisch voordeel van Bart hold in de langste partij van de avond. Ook het vluggeren over tien minuten per persoon werd onbeslist. Pas bij vluggeren over vijf minuten won Barthold. In de gewone interne competitie kon Door Bert Hertog WADINXVEEN - Met een 3-1 voorsprong en nog moge lijkheden om verder uit te lopen leek er voor WSE in de eerste helft van de wedstrijd tegen MMO geen vuiltje aan de winterse lucht. De ploeg uit Hoogmade staat bekend om zijn sterke wedstrijdmentaliteit. Al eerder maakte MMO tegen Zoetermeer een 3-0 achterstand ongedaan en dat lukte in het koude sportpark in de Oranjewijk op nieuw. Want nadat de bezoekers vlak voor de rust op 3-2 waren gekomen overrompelden zij in de tweede helft het technisch betere WSE volkomen: 3-5.Vier doelpunten kwamen op naam van Cees Broer. De Hoogmadese aan voerder kreeg vlak voor tijd een publiekswissel. zette het jonge team uit Wad dinxveen alles op alles om er nog een vijfde set uit te slepen.nard Tepper zijn tweede gele Door een lange service beurt van libero Christa v.d. Starre en kien spel aan de buitenkant van Marion van Wilgen en Monique Swets, werd de set nipt gewon- Be Fair versloeg CION met 0-4 nen met 25-27. Een vijfde en door doelpunten van Raymond beslissende set moest uiteinde- Schijff (2), Ron van Tol en Rene lijk dus voor de winnaar zor- Minne (mooie boogbal). Zater- gen. In het eerste gedeelte had dag haalt Be Fair thuis in tegen PKC en gaat Moerkapelle op bezoek bij Schiebroek. Wad dinxveen behaalde een 3-4 overwinning op RVC’33 in Reeuwijk. Michiel Vunderink scoorde driemaal, Mark van Vliet een maal. De Waddinxvener John Tiben liep een scheenbeen breuk op. Groeneweg speelde op eigen veld met l-l gelijk te- zijn met dit ’verlies’, waarbij gen koploper Kamerik. toch 2 punten werden binnen- gehaald bij de koploper. De eerstvolgende thuiswedstrijd Rowah in van dames I is zaterdag 15 de cember om 16.30 uur in sport- PVenwicHt zaal De Groenswaard. Zij spe len dan tegen het iets lager geklasseerde Thor dames I die als verstijfd bovenin meedoen al verwacht bleef staan. Even tevo- ik dat de titel zal gaan naar DWO dat de beste ploeg heeft.” Bij WSE ontbraken Martijn van der Wal en Thijs van der Voort. WADDINXVEEN - De snelwe gen rond Rotterdam zaten af gelopen zaterdag verstopt met talloze files. Ook de B-jeugd van handbalvereniging Rowah/Space had hier hinder van. Meer dan de helft van het team stond nog op de A-20 toen de scheidsrechter het be- ginsignaal blies. Drie speelsters (waarvan een invalster) en een keepster moesten de spits afbijten tegen de overmacht van thuisclub Ventura (Schiedam). En het ging keeper Erik van Beek, die dan goed.Als de scheidsrechter een ook een bijna foutloze wed- glaszuiver doelpunt niet had af strijd speelde. In de derde pe riode was het alleen Remko Overdam, die tot scoren kon komen. De laatste periode was een formaliteit. Gouwestaete was superieur en speelde rustig Hoogendijk de wedstrijd uit. Remko Over dam en Jaco de Jong wisten uit- De D-jeugd begon eindelijk de eindstand te bepa- goed in Dordrecht tegen MOK. len op I -6. Een terechte Bij rust leidden zij ook met 2-5. overwinning voor de Gouwe- Toen ging het echter bergaf- staeteheren, die met dit resul- waarts met de Rowah-jeugd. taat stevig op de tweede plaats Op het moment dat de referee de winterstop in gaan. afblies stond het 7-5 voor de thuisclub. De afwezigheid van enkele ba sisspeelsters was hier ongetwij feld mede debet aan. De da- mes-senioren speelden in

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 31