Vakantietips voor jong en oud Architect: plan voor nieuwe wijk aan Zwijgerplas in Waddinxveen 32 Waddinxveense jongeren bezochten Buro Halt De laatste dagen van de gulden, hoe kijkt Waddinxveen daar tegen aan? Kerstnacht- Oliebollen- Auto in sloot Oudejaars- toernooi Kerstfeest voor kinderen Oudejaarsdisco Kerstmusical dienst klaverjassen Doemiddagen Dierendal Kerstnacht Kerstbingo Nieuwjaars- marathon verkoop GLOBAL I1 J 3 Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur I FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 4 WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 www.paddestoel.nl.nu. BEDDEN OP MAAT SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS I. op groter wordend aandeel in het aantal delicten voor hun reke ning nemen. Deze stijging is ove rigens ook bij de andere haltbu reaus te zien. Een trend die de bureaus in de gaten zullen hou den. Het jaarverslag wijst ook uit dat de zogenoemde ’stopre- actie’ (bedoeld voor jongeren Jaap de Lange, 25 jaar, verzekeringsad viseur: „Ik ben nog niet zo bezig met de Euro. In het semble een instrumentaal in termezzo ten gehore brengen. Zangeres Rosanne van der Laarse, ook uit Waddinxveen, zingt enkele solistische stuk ken en er is samenzang van bekende kerstliederen. Een korte meditatie zal worden gehouden door ds. de Jong, die als predikant aan wijkge- meente zuid is verbonden. De avond begint om 21.30 uur en is om ca. 22.45 uur afgelopen. De avond is ook te beluiste ren via de lokale radio RTW Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht industrieterein Moordrecht komen kijken en luisteren op 25 december om 19.30 uur in het Coenecoop College aan de Dreef in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voor alle kinderen wordt op zondag 23 december een ’kerstfeest bij kaarslicht’ georganiseerd in de Remonstrantse kerk (Zuidka- de 59). Alle kinderen tussen de 6 en 12 jaar zijn welkom van 16.30 tot 17.30 uur. Ook de kinderen uit het asielzoe kerscentrum zullen worden uitgenodigd. Onder de kerst boom wordt het kerstverhaal verteld en worden met piano- en orgelmuziek de bekende kerstliederen gezongen. Het wordt een ouderwets gezelli ge kerstviering. De middag is gratis toegankelijk.Voor meer informatie: tel. 613014 of 613098. WADDINXVEEN - Vrijdag 28 december houdt De Padde stoel een oudejaarsdisco voor de jeugd tussen de 9 en 14 jaar. Om 19:30 gaat de deur aan de Lijsterbesstraat 18 open, er kan tot 22:00 uur worden gedanst. Natuurlijk worden alle grote hits van het afgelopen jaar gedraaid. Kaar ten a 2,- worden alleen op de avond van de disco aan de deur verkocht.Voor meer in formatie: WADDINXVEEN - De jeugd van de Confessionele Her vormde Gemeente De Rank voert 25 december de kerst musical Sterren op. Ongeveer 50 jongeren in de leeftijd van 4 t/m 18 jaar dra gen hun steentje hieraan bij. De musical is geschreven door Ingrid Lodder, zij heeft ZEVENHUIZEN - Op 24 de cember is er een kerstnacht- dienst in de Gereformeerde Kerk (Dorpsstraat 104). De dienst begint om 22.30 uur. Voorganger is ds.A. van der Wilt te Capelle a/d IJssel. In deze dienst zingt het Inter kerkelijk Gospelkoor El Ja- kim, o.l.v. Ben Kramer. De organist is Dick van der Poort. SOFTSPRING MATRAS voor mensen met GEWRICHTSKLACHTEN €375,- NASA GEZONDHEIDSMATRAS €375,- POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT €375,- WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders houdt sa men met De Unie op Oude jaarsdag een groots koppelkla- verjastoernooi. Tussen 11.00 uur en 17.00 uur worden mi nimaal vijf partijen gespeeld. Inschrijfgeld per koppel be draagt 40,- (inclusief hapje en drankje). Opgeven kan tot 28 december bij: hotel De Unie (Kerkweg Oost 206), tel. 0182-612103. Bij inschrijving gelijk betalen. WADDINXVEEN - In de kerstvakantie heeft kinder boerderij Dierendal weer doemiddagen voor de kinde ren. De eerste doemiddag is op vrijdag 28 december, dan kunnen kinderen vetbolletjes maken voor de vogels. Leeftijd tot 12 jaar. De volgende doe middagen zijn op donderdag 3 en vrijdag 4 januari 2002, voor het maken van vogelhuisjes. Leeftijd 5 tot 12 jaar. Deze middagen zijn gratis maar een gift of donatie is van harte welkom. Opgeven kan via tel.nr 0182-610777. Voor meer informatie: beheer R. Boogaard. WADDINXVEEN - Op maan dagavond 24 december is er een open kerstnachtviering in de hervormde kerk De Mor genster. Alle bewoners van de Zuidplas zijn hiervoor uitge nodigd. Het ensemble Musica Melisma uit Waddinxveen o.l.v. Adrie Neven en organist Jan Flikweert zullen zorgen voor de muzikale begeleiding op deze avond.Tevens zal het en- WADDINXVEEN - Op za terdag 22 december houdt speeltuinvereniging De Pad destoel (Lijsterbesstraat 18) de traditionele kerstbingo. Voor aanvang worden bingo- boekjes verkocht. Er worden ongeveer 10 rondjes ge speeld. Ook is er een loterij. De zaal gaat om 19.30 uur open, de eerste ronde is om 20.00 uur. Entree is gratis. Voor meer informatie: www.paddestoel.nl.nu. worden. Vorig jaar zijn in totaal 16 kinderen voor ’stopreactie’ bij het buro Halt in Gouda ge weest. Dit aantal wil overigens niet zeggen dat dit het werkelij ke aantal is van dadertjes onder de 12 jaar. Ouders van deze kin deren bepalen namelijk zelf of hun kind naar het buro Halt gaat voor een stopreactie. (AB) dan wat extra aandacht aan in ’Nieuws’. Ver der hebben we natuurlijk aandacht besteed aan dat verhaal dat er mensen aan je deur ko men, die zeggen dat je pinpas euroklaar moet worden gemaakt en er dan vervolgens van door gaan met je pinpas en je pincode. Dat schijnt in Waddinxveen ook gebeurd te zijn en daar moeten de mensen toch goed voor oppassen. De pinpas hoeft niet euroklaar te worden gemaakt en je mag nooit je pincode aan iemand weggeven! Zelf zijn we ook helemaal Euroklaar, maar dat waren we in september al.Toen hebben we in Euro’s uitgerekend wat de cursussen kostten en dat teruggerekend naar de gulden, zodat mensen niet in januari weer een prijsveran- dering krijgen.Wel loop je tegen andere klei ne probleempjes op. Zo hebben we in het Anne Frank een kassa met wat kleingeld en die heeft maar zes vakjes, terwijl we bij de Euro acht muntjes krijgen. Daar moet je toch maar even opkomen! Mensen kunnen nog steeds met vragen bij ons terecht en er ligt ook nog genoeg fol dermateriaal.” Anita Drewes, filiaalmanager Kruitvat: „Al het personeel heeft bij ons een cursus gehad, over de data, welke landen er mee doen, het omrekeningsgetal. We verwachten in januari niet veel problemen. Er komen op I januari twee leidinggevenden van het hoofdkantoor om te kijken of alles goed gaat en de kassa’s te testen. De kassa’s zijn hele maal aangepast, zowel Euro’s als guldens kun nen worden ingevoerd. Voor de opening krijgt ook iedereen een uur kassatraining en we hebben de eerste paar wéken ook twee keer zoveel personeel ingezet op de kassa’s. We hebben verder niet veel problemen ge had bij de dubbele prijzen van de artikelen. We zij daar I juli mee begonnen, toen stond de euro klein en de gulden groot. Nu, vanaf november ongeveer, staan beide prijzen er even groot op en pas in maart zullen we al leen de euro gaan weergeven. In het begin wil toch iedereen nog omrekenen.Misschien is het in het begin voor de mensen nog even wennen, vooral voor de wat oudere mensen. Dan moet iedereen nog oefenen met de nieuwe munten, maar hier is alles goed aan gepast en we doen er alles aan om het zo goed mogelijk te laten verlopen.” De twee mannen van architec tenbureau Spek &Van Leeuwen zijn dolenthousiast over hun plan om dit stukje natuurgebied deels te bebouwen. De grond is nu nog in het bezit van het wa terschap, maar die verhuist bin nenkort naar een locatie aan de rand van Waddinxveen. In het plan van Spek en Van Leeuwen komt dit prachtige stukje Wad dinxveen naar hun idee weer te rug. „De natuur is voor ons daarbij een belangrijk uitgangs punt. Het moet een combinatie worden van wonen en recreë ren. Er is volop ruimte voor sportvissers, fietsers en wande laars.” De bedenkers van het plan denken aan 82 woningen, waaronder 23 appartementen voor starters, 11 grotere appar tementen, 12 eensgezinswonin- gen, 27 seniorenwoningen en negen watervilla’s die het water als achtertuin hebben. Ook is er een oplossing in ver werkt voor de huisartsen die gaan. De grond wordt namelijk als eerste aan de gemeente ter verkoop aangeboden. „We heb ben al met een paar mensen ge praat, maar nog niet met de wethouder. We weten alleen dat de gemeente zelf überhaupt nog geen plannen heeft voor dit stuk grond. Ik kan me niet voorstel len dat het gemeentebestuur er niet positief tegenover zou staan.” Positief of negatief, dat is een vraag die de gemeente nog niet heeft gesteld. „De grond is nog niet vrij”, licht een gemeen tewoordvoerster toe. „Ze zijn in ieder geval op dit moment geen partij. Ook al hebben ze met mensen gesproken, dat be tekent nog niet dat we met ze in zee gaan.” Of dat later wel het geval is, blijft voorlopig onzeker. „De grond is nu niet van ons, we nemen er nu geen besluit over en dus is het voorbarig daar nu naar te kijken.” De Burgemeester, wethouders en raadsleden zijn inmiddels al lemaal op de hoogte van de bouwwensen van het architec tenbureau uit Moordrecht. „We hopen dat de dialoog snel in de commissie wordt gestart, want het is zonde om deze plek ja renlang onbenut te laten, wat ons betreft gaat over twee jaar de eerste paal de grond in.” Wie meer van het project wil weten kan langs de drie locaties van makelaar De Pater waar een cd rom wordt getoond. cember rond I 1.50 uur op de Zuidelijke Dwarsweg een jarige automobilist uit Rotter dam van de weg en kwam tot stilstond i:, de sloot. De man kwam er met een nat pak van af. graag bij elkaar willen zitten. „We zien het zo: de buurt krijgt een stuk natuur terug en Wad dinxveen krijgt er een bijzonde re woonwijk bij”, vertelt het duo. „We verwachten eigenlijk geen tegenstanders, de huizen verpesten voor niemand het zicht, we willen het gebied niet dichttimmeren en het past pri ma in het plan van de overheid: de vijfde Nota Ruimtelijke Or dening waarin bouwen binnen de bestaande contouren wordt gestimuleerd.” Eigenlijk ver wachten de twee heren alleen maar positieve reacties. „Het is eindelijk weer eens wat anders voorWaddinxveen.Wonen in de buik van Waddinxveen maar op een totaal andere manier op een unieke plek in het groen. Nee, ik kan me niet voorstellen dat iemand er negatief over zal zijn.” Toch moet nog een heel belangrijke partner, de gemeen te, worden gewonnen om tot het slaan van de palen over te WADDINXVEEN - Buurtcen trum De Boog organiseert een nieuwjaarskoppelklaver- jasmarathon op zaterdag 5 ja nuari. Het klaverjassen begint om 10.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er worden 12 ron den gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt 16,- p.p. inclusief kopje koffie, een lunchpakket en diner.Voor inschrijving: tel. 06 -10867140 of 0172-218948 en vragen naar Rob. Buurt centrum De Boog is gevestigd aan de C.Huygenslaan 2. Me dewerkers van De Boog ver zoekt na I januari 2002 uit sluitend in euro’s te betalen. WADDINXVEEN - Uit het jaar verslag van het Buro Halt Gouda e.o blijkt dat in het afge lopen jaar 32 jongeren uit Wad dinxveen een haltwaardig delict hebben gepleegd. Dit getal is ge lijk aan dat van 1999, maar ho ger dan dat van 1998. De delic ten die het meest worden begaan zijn het afsteken of voor- onder de 12 jaar) voortgezet zal handen hebben van vuurwerk buiten de daarvoor toegestane tijden en van winkeldiefstallen. Daarna volgen op de ranglijst diefstal elders dan in winkels en vernieling. Het valt het Buro Halt vooral op dat jongeren van allochtone afkomst een steeds NASA NEKROLKUSSEN €35,- BOXSPRING OP WIELEN €140,- WADDINXVEEN -Voxjubilans houdt dit jaar de Oliebollen Appelflappen verkoop op za terdag 29 december. Met het bakken en verkopen van deze lekkernij hoopt het koor diver se activiteiten in het nieuwe jaar te financieren. De verkoop vindt plaats vanuit de Hoeksteen aan de doornlaan 2 tussen 14.00 - 16.00 uur. Bestellen kan via tel. 0182-610021 614708 fax 636144 of per e-mail: lnfo@voxjubilans.nl.Want op op. Leni Verhoef, inwoonster van Waddinx veen: „Ik wilde net mijn Eurokit op gaan halen bij het Postkantoor, hadden ze hem al niet meer! Het is echt een leuk idee, die Eurokit, maar ze hadden er natuurlijk wel genoeg moeten hebben. Ik heb in de krant gelezen dat ze er vanuit gaan dat maar 50% van de Nederland se bevolking de Eurokit op gaat halen. Dat Es- gaat natuurlijk niet op in Nederland. Ik kan me op het moment weinig voorstelling ma ken van de komst van de Euro. Het zal gek en vreemd worden, een soort buitenlandgevoel. In het begin zullen er ook zeker wat proble men mee zijn, maar ik denk toch dat iedereen vrij snel zal wennen.Jammer is het wel, dat de gulden weggaat, onze eigen munt.Toch zie ik het voordeel er wel van in. Ik was in België en daar stond ook de Euro bij en dat is toch wel handig. Het omrekeningsgetal? Twee en nog jz »-■---■■-- -v. dagelijks leven dan, want op mijn werk is de p..— I JII I r>„ --- Paulien Hes, Stichting Waddinxveens Welzijnswerk: „Iedereen maakt zich natuurlijk veel zorgen over de senioren en hoe die op de Euro zul len reageren. Mensen vergeten daarbij dat ook bij de senioren verschillende groepen i mensen die nooit zelf geld uitge ven, die nooit de deur uitkomen, maar er zijn ook mensen die nog de hele wereld rondrei- GEVONDEN: Waddinxveen: kat, grijs met witte aftekenin gen (Tesselschadelaan). Kater, rood met witte aftekeningen. Kater, zwart (Noordeinde). Ka ter, cypers (Noordeinde). Kater cypers (Groenezoom). Zevenhuizen: Kater, zwart met veel witte aftekeningen (Knib- belweg). Kater, grijs (De Taling). Poes, schildpad (Zuidlinde). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Uw melding staat binnen 24 uur voor recente gegevens www.dierencentrale.nl. deeld. Eén van de vragen die wel veel komt, is dat er zo veel verschillende Euro’s zijn, leder land heeft natuurlijk een andere achterkant. Daar maken veel senioren zich wel zorgen over. Dan praat je gewoon even met ze. Ik zeg dan altijd maar: doe je portemonnee open, daar kunnen wel drie of vier verschillende guldens inzitten. Bij de Euro hebben ze ten minste altijd nog één kant hetzelfde. Verder proberen we ons bij de voorlichting vooral te Dinette Wijnen, voorlichting gemeen- richten op de voordelen van de Euro. Want we gaan er natuurlijk gewoon wel op vooruit. Mensen praten het elkaar vaak ook aan, dat het zo’n probleem wordt. Ik denk dat het al lemaal wel mee gaat vallen, dat we er met z’n allen snel aan gewend zullen zijn. Soms van gen we een signaal op, zoals iemand zich af vroeg of al die briefjes niet heel gemakkelijk financiële systeem, dan wordt alles omgezet vervalst kunnen worden. Daar besteden we in de euro.” WADDINXVEEN - „Wij hebben een plek in Waddinx veen gevonden, waar 82 woningen gebouwd kunnen wor den, het ligt niet in het centrum en niet in het buitenge bied. Waar kan dat zijn?” Deze vraag is van Jan van Leeuwen (bouwkundige) en Jan Spek (architect). Het ant woord is: aan de Zwijgerplas. Tussen het spoor en sport park Oranjewijk op de plek waar nu de rioolwaterzuive ring staat. „Het is een vergeten gebied dat wij graag weer onder de aandacht willen brengen”, licht Jan van Leeu wen toe. De gemeente heeft het plan ontvangen, maar vindt het te voorbarig een reactie te geven, de grond is immers nog niet vrij. ZEVENHUZEN - Door glad- Het omrekeningsgetal? Twee en nog een heid raakte op zondag 16 de- beetje geloof ik. Ik heb zo’n kaartje in mijn i portemonnee en als je die heen en weer be- 37- weegt zie je de gulden en de Euro. Niet hele maal zorgvuldig en precies, maar wel heel makkelijk. Ik zal de eerste paar weken zeker blijven omrekenen. Je staat toch overal bij na te denken: word ik nou belazerd of niet?” tehuis: „Het gemeentehuis is helemaal klaar voor de euro! Het was nog een heel gedoe. Het hele jaar door is er een werkgroep mee bezig ge weest en er was een ambtenaar speciaal be last met de komst van de Euro.Vanaf 21 de cember kunnen we niet meer in het denk je: oh, dat is maar twee Euro, maar dan is het toch al weer 4,40. Maar nogmaals, na een maandje komt het allemaal wel goed, dan weet iedereen wel wat de Euro waard is. Het is net als in het buitenland, dan wen je ook snel genoeg. Je hebt altijd mensen die zeuren. Ik had pas iemand gehoord, die vond dat de twee-euro munt toch wel erg zwaar was.Tja, je kan natuurlijk overal over vallen.” Euro per I december al ingevoerd. Bij ons is alles naar beneden afgerond, want mensen mogen hun verzekering opzeggen als wij het duurder maken. Verder denk ik dat het wel meevalt met die prijsverhogingen waar ieder een het over heeft. Of een biertje nu 3,50 kost of 3,65, daar kan ik me niet druk om ma ken. Er is elk jaar wel een prijsstijging, alleen nu let iedereen er ineens op. Ik vind het een heel goed initiatief dat de overheid een Eurokit uitdeelt. Ik denk dat het de mensen echt bewust maakt dat de Euro nou toch echt komt. En natuurlijk is het altijd leuk iets van de overheid te krijgen! Het zijn leuke muntjes, vooral die van een en twee cent. Daar kan je iemand leuk mee treiteren als je daarmee betaalt. Ik denk dat iedereen na een maandje wel ge wend is. In het begin is het altijd wel even op internee Kijk vergelijken met de gulden. Ik denk ook dat zijn. Er zijn mensen in de eerste maand gewoon veel meer uit gaan geven. Dan zie je iets en dan zen. Er zijn ouderen die zich afvragen: hoezo maakt iedereen zich zo’n zorgen om ons, denken ze soms dat we achterlijk zijn? Ik ben pas nog naar Turkije geweest, daar moest ik toch ook omrekenen? Wij zijn vroeg begonnen met de voorlichting over de Euro. Achteraf gezien misschien iets te vroeg.Vorig jaar september hadden we on ze eerste voorlichtingsavond. Het was echt een uitstekend verzorgde avond, met duide lijke informatie, maar een ontzettend slecht opkomst. Nu hebben we veel materiaal aan gevraagd, hier en in het Anne Frank Centrum. Verder wordt er veel aandacht aan de Euro besteed in ons blad, ’Nieuws’ en ook in onze radio-uitzending vertellen we veel over de nieuwe munt. We krijgen niet heel veel vragen binnen, er wordt gewoon heel veel materiaal uitge- Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - De Euro komt er nu toch echt aan. Zal de nieuwe munt veel problemen op gaan leveren, of is alles Euro-klaar in Wad dinxveen? Heeft iedereen de Eurokit al in handen, of wachten mensen gewoon af? Voor u zetten wij een aantal meningen op een rij tje. ook de leiding, en de muzikale begeleiding is in handen van Peter Brinkhorst. Iedereen is van harte uitgenodigd om te -

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 23