aan Angst..of Vrede! Souburgh maakt zich op voor sfeervolle Kerst Cultureel kerstfeest was geslaagd Fakkelwake voor hoop en vrede D66 teleurgesteld: referendum pas na raadsbesluit PLUS DIWA geeft 31.000,- lokale verenigingsleven U t PIANO'S vanaf 750,- PIANOHAMDEL Zware verwondingen bij frontale aanrijding 700ste Naturistisch zwemmen Sinterklaas rebus Winaars Laatste e Kerstproducten Wereldwinkel Altijd al piano willen spelen? ...dan is dit het moment! bij kaarslicht Kettingbotsing op Kanaaldijk tekenwedstrijd guldensets Regenton Tips van de maand: Oefeningen: Fonduen: Vuurwerk: Preventie: Lees de advertentie elders in deze krant. Acties (uitrukken) november: 25 keer gealarmeerd. De Bijbel als stormlamp in uw leven. 4 f r -1' -'"'I - A& ■z? -Wm WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 35 (Foto: Artistic Art/liesbeth van der Vis.) A. F 27, 28 en 29 december a.s. tot 21.00 uur (zaterdag tot 16.00 uur) lijks door de penningmeesters van de clubs en verenigingen bij de PLUS supermarkt ingele verd. Het aantal ingeleverde sponsorpunten werd vervol gens bijgewerkt op een speciaal scorebord op de winkelvloer. Zo was de tussenstand te vol gen. Na inlevering van de laat ste sponsorpunten is de uitein delijke balans opgemaakt. Een bedrag van ruim 31.000 wordt verdeeld over 32 Waddinx- veense clubs en verenigingen. Dit bedrag is opgebouwd uit de 280.000 ingeleverde sponsor- uit van ziekstukken gespeeld onder lei ding van de dirigent Johan van den Berg. Vermeldenswaard is het Highland Cathedral, door een doedelzakspeler, gekleed in origineel Schots kostuum, Een daverend applaus was de belo ning. Dat was ook het geval met het stuk: Wo die Wolga fliesst. Een gedeelte werd ge zongen door een lid van het orkest in de Russische taal, met een mooie Russische basstem. Schitterend! Als toegift werd gespeeld We wish you a Merry kanten allemaal een kerstmuts droegen. Gezien het enorme succes werd het orkest alvast weer uitgenodigd voor zater dag, 14 december 2002. Siebe Verweij, zorgt na het feest in november ook nu de zaal versierd met winterse blikvangers.Vooral het winkel tje op de tweede verdieping is net een kerstsprookje. Maandag namen lokaal ma nager Simon de Jong en facili tair manager René Wildschut de versiering van een deel van de Marchandzaal voor hun re kening. De keukenbrigade heeft de draaiboeken voor de kerstbuffetten en -diners in middels alweer geruime tijd klaarliggen. „Veel van onze be- De brandweer wenst u fijne kerstdagen en een brand veilig 2002. Internet: www.brandweer- waddinxveen.nl, email: in- fo@brandweerwaddinx- veen.nl Commandant Brandweer G.J. Huizer Koop veilig vuurwerk bij lega le verkooppunten. Lees voor het afsteken de ge bruiksaanwijzing Gebruik voor het aansteken een aansteeklont. Steek een weigeraar nooit opnieuw aan. Amnesty International hield op 10 december haar jaarlijkse fakkelwake. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Kort na de viering van het 35-jarig be staan maakt Zorgcentrum Souburgh zich op voor een sfeervolle Kerstmis. Overal staan door medewerkers op getuigde kerstbomen en de Waddinxveense decorateur 5t. Victoriaplein 2 2741 JM Waddinxveen - Zuid Tel. (0182) 61 16 97 woners kunnen zelf niet meer naar een restaurant gaan. Daarom halen wij de feestelij ke maaltijden en alles daarom heen in huis”, zegt chef-kok Hans van Mourik. „Met Sin terklaas hadden we, heel mo dern, een soep buffet en dat was een groot succes.”Deze week zijn er in de Marchand zaal drie volledig volgeboekte kerstbuffetten voor de eigen bewoners en die van de seni orenwoningen, en voor de be zoekers van de dagverzorging. Er is volop keuze uit voorge rechten, vlees, vis, wild en een dessert buffet. Elke kok heeft hiertoe een eigen onderdeel aangedragen. De menubeden- kers, koks, gastheren en - vrouwen op de beide kerstda gen zijn Peter Brinkhorst,Wil van Kersbergen, Hannelore Martens, Retta Knoppers en Rianne Lips. Zij koken niet al leen voor de eigen bewoners, maar tevens voor de afne mers van deThuisdiners. Vrijdagmorgen komen leerlin gen van de Eben-Haëzer- school kerstliederen zingen en ’s middags vertelt Hans Geel een kerstverhaal. Ds. Frans Bos houdt zaterdag 22 december de kerstweekslui- ting. De nieuwjaarsreceptie van Zorgcentrum Souburgh wordt gehouden op woensdag 2 januari om tien uur in de Marchandzaal. Impregneer kerstversieringen en -boom met een brandver tragend middel Plaats de kerstboom niet te dicht bij de gordijnen Doe de kerstverlichting uit als u gaat slapen, (haal de stekker uit het stopcontact) Gebruik geen kaarsenstan daard ven brandbaar materiaal Laat kinderen of huisdieren nooit alleen met brandende kaarsen. vens om de brede spiraal van geweld waarin bijvoorbeeld Israël en de Palestijnse gebieden zich bevinden en om gewelddadigheden in een groot aantal Afrikaanse landen en om de gru welijkheden tussen moslims en christenen in Indonesië. Voor al deze misstanden vroeg Am nesty twee uur aandacht. Daarnaast wil Am nesty International zoveel mogelijk handteke ningen inzamelen en aanbieden aan regeringen en parlementen over de hele wereld. WADDINXVEEN - Dertien mensen stonden vorige week maandag met fakkels stonden op het station in Waddinxveen. Daaronder was een afgevaardigde van hetAZC, een dominee, een pastor en een tweetal kunstenaressen, naast de trouwe Amnesty International leden, die de fakkelwake organiseerde.Tijdens de wake stonden de mensen stil bij de mensen rechten die ook nu bij het bestrijden van ter rorisme worden geschonden. Het ging hun te- WADDINXVEEN - Op zater dag I december kon men in een extra feestelijke stemming langs de etalages van de onder nemers op de Groensvoorde lopen om de vragen te beant woorden die de oplossing op de sinterklaas-rebus moesten geven. Voor de juiste oplossing waren er mooie prijzen te win nen. En er zijn heel wat formu lieren met de juiste oplossingen ingeleverd. Hieruit zijn zes win naars geloot: Maxime Later- veer,Viktor van den Assem,Tom Jansen, Kelly Verlaan,Jennifer en Daan Mansveld. Alle prijzen zijn inmiddels overhandigd. De fo to’s kunnen vanaf vrijdag 14 de cember door bovenstaande personen worden afgehaald bij drogisterij/parfumerie Groens- waard. Bij spiritus: vul de brander nooit in nabijheid van vuur en vul deze pas als deze helemaal is afgekoeld. Zorg dat niemand over de snoeren kan struikelen. Houd een passend deksel bin nen handbereik, voor als de vlam in de pan slaat. ZEVENHUIZEN - De NPN or ganiseert iedere zaterdag van 16.30 uur tot 18.00 uur natu ristisch zwemmen in het zwem bad de Koornmolen. De laatste twee keer dat er in het jaar 2001 gezwommen wordt is het zwembad feestelijk verlicht door kaarsen. Onder het genot van een drankje en een oliebol kan men naturistisch zwemmen en kennismaken met de leden van de NPN. Ook is er de acti viteit onderwaterhockey. Indien het naturisme u aanspreekt bent u van harte welkom om vrijblijvend kennis te komen maken met de vereniging. Het wegdek was door de olie en de regen spekglad geworden en verschillende fietsers en bromfietsers waren al gevallen. In de stromende regen zijn wij anderhalf uur bezig geweest met het op biologische wijze reinigen van het wegdek. WADDINXVEEN - Op 14 de cember ontstond er rond 15.50 uur op de Kanaaldijk een kettingbotsing waarbij vier au to’s waren betrokken. Een 40- jarige automobiliste uit Wad dinxveen liep daarbij nekletsel op. Zij werd overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Het ongeval ontstond doordat een 67-jarige automobiliste uit Gouda de voor haar stilstaande auto’s te laat in de gaten had en daarop in reed. Vervolgens schoven de vier auto’s tegen el kaar. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 15 december rond 09.50 uur ontstond op de Noordelijke Dwarsweg een frontale aanrij ding tussen twee auto’s. Hierbij vielen, vijf gewonden die naar diverse ziekenhuizen werden vervoerd. Het ongeval ont stond nadat een 28-jarige vrouw uit Waddinxveen door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft belandde. Daar botste zij frontaal op een aard dat het grote moeite zal kosten alles op tijd klaar te hebben. Daarbij komen nog twee ver kiezingen. Om die reden voelt het college er niet voor de ini- tiatiefverordening die afwijkt van de landelijke in te voeren. Begrijpelijk viel dit niet in goe de aarde van D66. Mevrouw Van Went was van oordeel dat koudwatervrees van het colle ge de reden is van de late be handeling van dit initiatiefvoor stel. Het college stelt de problema tiek binnenshuis boven de in spraak van de burger Hierna worden door de ver schillende fracties de voor- en nadelen van beide verordenin gen nog eens onder de loep ge nomen. Na een korte schorsing deelt D66 nog mee dat deze fractie zich uiteindelijk kan ver enigen met het feit dat het re ferendum niet belsissend is, maar blijft wel vasthouden aan het feit dat het referendum moet worden gehouden voor dat de raad over een voorstel een besluit heeft genomen. Uit eindelijk blijkt dat de commis sie het voorstel van burge meester en wethouders steunt. D66 en Bos (eenmansfractie) steunen het eigen initiatief voorstel. (AB) Daarnaast is er ook een initia tiefvoorstel van D66, daarin krijgt de burger de mogelijk heid over een ontwerpbesluit te oordelen voordat de raad daarover een definitieve beslis sing neemt. Indien de kiezers negatief over dit concept oor delen, dient het college het voorstel terug te nemen Oor delen de kiezers positief over het concept kan de raadspro- cedure op de gebruikelijke wij ze worden voortgezet. Het col lege stelt zich op het standpunt dat in de Tijdelijke Referen- dümwet is bepaald dat het raadsbesluit eerst genomen moet zijn en dan daarna de ver dere uitwerking van dat besluit moet worden geschorst totdat de uitslag van het referendum bekend is. De raad heeft dan echter altijd nog de bevoegd heid de uitslag van het referen dum, naast zich neer te leggen Wettelijk is er dus geen sprake van een beslissend referendum. Daarvoor moet eerst de Grondwet worden gewijzigd. De verwachting is dat dit pas kan in 2005. Door de wijziging van de ge meentewet inzake de bestuurs vormen van de gemeente, komt er veel werk voor een aantal afdelingen. De te verwachten werkzaamheden zijn van dien punten. Ook werd nog de ori- ginaliteitspijs uitgereikt aan Gouwestaete, voor de best ge organiseerde activiteit om sponsorpunten te verzamelen. Alle PLUS supermarkten in Ne derland hebben gezamenlijk 2.576.782,90 uitgekeerd aan het lokale verenigingsleven. De PLUS sponsoractie was dus een regelrecht succes. De sponsorbedragen zijn op 13 de cember door de heer Dirven van PLUS DIWA uitgereikt tij dens de jaarlijkse Proef- Eet- avond. te water, de politie kon het schaap niet op de kant krijgen, gezamenlijk hebben wij het schaap uit zijn benarde positie gered. Om 20.04 uur, was er een duikalarm, er zou een per soon in de Gouwe gevallen zijn, ter plaatse konden wij niets ontdekken. Bij navraag door de politie, bleek de persoon thuis te zijn en konden wij weer in rukken. 15 november 07.06 uur: auto matisch brandalarm, een sto ring in de apparatuur. 22.40 uur: er stond een auto in de brand op de A12, de auto is ge heel uitgebrand, de personen waren reeds uit de auto. 16 t/m 25 november: deze da gen verliepen met wat automa tische meldingen, een pannetje met vet en een kat in de boom. 26 november 07.12 uur: hulp verlening op de A12, er zaten twee personen bekneld, deze hebben wij bevrijd door de deur van de auto’s te verwijde ren, de personen zijn met lich te verwondingen afgevoerd naar het ziekenhuis. 30 november 09.30 uur: een vrachtwagen was door nog on bekende reden van de Hener- gouweweg geraakt en op zijn kant in de sloot gekomen.Toen wij arriveerden stond de chauffeur met een nat pak op het droge.Wij hebben een olie- kering aangebracht in de sloten om de vrachtwagen heen. Om 17.00 uur werden wij gealar meerd voor een oliespoor, dit liep vanaf de Zwarteweg en de Brugweg tot aan de Oranjelaan. Afdeling preventie spitste toe op de scholen, diversen scholen en de eerste kinderdagverblij ven zijn bezocht. De gecontro leerde locaties vertoonden geen levensbedreigende gebre ken, wel zijn er enige aanpassin gen nodig. De gecontroleerde locaties krijgen van ons een rapport waarin alle maatregelen staan die zij nog moeten verrichten. WADDINXVEEN - Op zater dag 13 oktober organiseerde Rabobank Gouwezoom voor de Goudse en Waddinxveense kinderen haar Spaardag. Voor deze gelegenheid waren beide kantoren aan de Kleiweg en Kerkweg Oost omgetoverd tot een echte jungle. Ook werd er een tekenwedstrijd georgani seerd. Alle kinderen tot 12 jaar die bij Rabobank Gouwezoom bankieren, kregen heel officieel een persoonlijke uitnodigings- kaar. Wie van deze kaart de mooiste junglekijker had ge plakt en gekleurd, maakte kans op een prijs. Hoewel het lastig was, wist de jury de zes mooiste junglekij- kers te selecteren. Onlangs ontvingen Wendy Deelen, Wen dy Lynn de Lange, Eva Alvino, Aline v.d. Spek, Nicole van Oostenbrugge en Bas Kersber gen, van Nora Wolters Rückert en Remco Landsmeer dan ook de cadeaus die zij graag wilden hebben. WADDINXVEEN - „Deze mid dag is toch wel een echt cultu reel Kerstfeest geworden.” Dat waren de woorden die de voorzitter van de culturele commissie van Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk sprak aan het eind van het concert dat zaterdagmiddag in het Anne Frankcentrum werd gegeven door het Gewestelijk Senioren Orkest uit Vlaardingen. On danks de gladheid waren er toch nog een honderdtal men sen naar het A.F.Centrum geko men om dit concert te belui- Christmas, waarbij de muzie- steren. Op uitstekende wijze werden door het orkest, bestaande uit 55-plussers met als oudste lid een 83-jarig mevrouw, 17 mu- WADDINXVEEN - De commissie voor Algemeen Be stuurlijke Zaken gaat er mee akkoord dat burgemeester en wethouders de raad voorstellen de voorbeeld referen dumverordening van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten te aanvaarden. I november 06.45 uur: auto- brand op de A12. Ter plaatse blijkt de hevige rookontwikke ling te bestaan uit stoom van een gebarsten waterslang. Dit liep dus met een sisser af. 3 november 23.05 uur: een bouwtoilet op de parkeerplaats van de Passage was in brand ge stoken. Dit soort kunststoftoi- letten geven bij brand een zwarte rookontwikkeling. Met één nevelstraal was de brand snel onder controle. 4 november 0.35 uur: de Kliko aan de Gouwe (Nesse) stond geheel in brand. Ook de boom waaronder de Kliko staat was al aangetast door het vuur. Met één straal hogedruk hebben wij de Kliko en de boom geblust. 5 en 7 november: 2 automati sche brandmeldingen, actie niet nodig. 8 november 13.04 uur: door hevige regenval liepen garages achter de winkels aan het Ko ningin Wilhelminaplein onder water. Na een uurtje pompen, konden de gebruikers zonder natte voeten hun garage weer in. 9 november 02.40 uur: een au tomatische brandmelding, dit bleek een storing in de installa tie, die werd hersteld waarna de brandweer weer kon slapen. I I november 10.04 uur: schaap Er is bij de firma Van Leeuwen Toyota geoefend in het bevrij den van personen uit auto’s en andere calamiteiten die in een garagebedrijf kunnen voorko men. Hiervoor werden sloop wagens voorzien van een open dak en werden de deuren ver wijderd. Ook werd geoefend in het aanbrengen van een schuimdeken rondom en onder de auto’s. Daarmee wordt een brandveilige werksituatie ge creëerd als er benzine of die selolie uit de auto’s op de weg is gekomen. De oefening vond op vier avonden plaats. 29-jarige automobiliste Waddinxveen. In de auto deze laatste zaten twee kinde ren van 2 en 6 jaar oud. In de andere auto zat een inzittende waarvan de gegevens niet be kend zijn. De verwondingen va rieerden van zwaar tot licht. De weg is tot 13.00 uur afge sloten geweest voor het ver keer. De politie stelt een on derzoek in naar de oorzaak van het ongeval. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE De Wereldwinkel heeft voor de feestdagen (h)eerlijke producten. Zo is er de Vonkelwijn, van de coöperatieve Goue Vallei, ap- pel-kaneelthee, groene thee en rooibos. De wierookvoorraad isuitge- breid en er zijn nog kerstver sieringen, speciale cadeaus en kaarsen in diverse vormen en kleuren te koop. Het bijzondere van de produc ten in de Wereldwinkel is de manier waarop deze worden ingekocht. De faire prijs die wordt betaald zorgt voor een duurzame ver betering van de levensomstan digheden van de arbeid(st)ers en hun gezinnen. De wereldwinkel staat op don derdag 20 december van 13.00- 18.00 uur op de parkeerplaats van Albert Heyn en verder elke zaterdag van 10.00-16.00 uur op het Dorpsplein in Zevenhui zen. WADDINXVEEN - Twaalf we ken lang hebben de gezamenlij ke PLUS supermarkten in Ne derland een actie georganiseerd om lokale clubs en verenigingen te sponsoren. Bij de kassa ontving de consu ment bij elke 10,- besteding een sponsorpunt. De consu ment kon de sponsorpunten vervolgens naar keuze inleve ren bij de deelnemende clubs of verenigingen. Hoe meer sponsorpunten, des te meer sponsorgeld voor de clubkas. De sponsorpunten zijn weke- WADDINXVEEN - Vanaf juni 2001 heeft het Historisch Ge nootschap Waddinxveen de al lerlaatste muntset van de Ne derlandse gulden in de vorm van een beperkte en genum merde oplage van 500 stuks in omloop gebracht. De verkoop van deze unieke muntset is een groot succes geworden. Op dit moment resteren er nog slechts enkele tientallen sets. Deze laatste muntsets zijn nog verkrijgbaar bij Boekhandel Burger aan de Dorpstraat in Waddinxveen.- U heeft nog een laatste kans om deze speciale muntset te gen originele uitgifteprijs (29,95) aan te schaffen als unie ke herinnering voor uzelf, uw kinderen of uw kleinkinderen. WADDINXVEEN - De actie regenton die de werkgroep wa ter van het Platform Duurzaam Waddinxveen blijft een succes. De 700ste regenton is gratis uitgereikt aan mevrouw Roest. Ze kreeg de ton uit handen van Cock Rehorst, bedrijfsleider van het zwembad De Sniep. Zwembad De Sniep heeft wa- terbesparing hoog in het vaan del staan. Vuil zwemwater wordt gezui verd in een membraan-osmose installatie. Dit levert jaarlijks een forse waterbesparing op, zodanig dat het zwembad geen drinkwater hoeft te gebruiken om de zwembaden te vullen. In het oude buitenbad wordt regenwater opgevangen, dat na zuivering toegevoegd wordt aan het zwemwater. Momen teel worden mogelijkheden on derzocht om het regenwater dat op de daken terechtkomt, niet via de afvoer in het riool te laten verdwijnen, maar af te koppelen en in te zetten voor zwemwater. Op deze manier probeert ook het zwembad een bijdrage te leveren aan een duurzaam Waddixnveen. - 7 1 'TV ..<4;

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 35