Door Masterplan wordt het voetbal beter’ Elke ochtend... De kerstwens van ROWAH 40 jaar Bridgeclub Waddinxveen Oliebollen schaak Zilver voorAafke Hoogma Rijn en Gouwe Clubkampioenen Reigersburg gehuldigd Zaalvoetbaltoernooien van W.S.E. h J Nieuwe records Gouwe Streek Clubkampioen- schappen TZM I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I K i y DONDERDAG 3 JANUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Door Bert Hertog (Foto: Marianka Peters.) op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: De clubkampioenen van manege Reigersburg werden op 19 december gehuldigd. I 4 i I Postcode: derland. In het bestuur van het nieuwe district is de Schoonho venaar Ad Kooyman de enige over gebleven bestuurder uit de voormalige afdeling Gouda. Kooyman voetbalde ooit in de A-junioren van Feyenoord waar hij training kreeg van Adriaan Koonings en Jaap van der Leek. lopig alleen in West II, dat tot 2006 als proefproject als funge ren”. In Rotterdam is de actie .Fluit geweld terug’ gestart. Door dertien aandachtspunten wordt geprobeerd de agressie bij de clubs te beperken. Op 17 december werd bij Sparta een thema-avond .Vitale voetbalver eniging’ gehouden. Er is gespro ken over de normen en waar den in de sport". voetbal van de KNVB in Zeist. Het bondsbestuur is opgedra gen een overleg op te starten met de rijks- en lokale overhe den om te bewerkstelligen dat professionele krachten en/of fi nanciële middelen beschikbaar komen om de verenigingen in staat te stellen de van toepas sing zijnde wet- en regelgeving te kunnen naleven”. genheid om jeugdspelers te la ten wennen aan het senioren voetbal. Het zaalvoetbal kende een stijging van negen procent. Daar is een competitie voor B- jeugd gestart. Er komen ook districtsselecties onder 17, 19 en 21 jaar. Het ledental van de KNVB bestaat voor 54 procent uit senioren en 46 procent uit jeugd. Dat laatste percentage neemt toe”. uiteraard zijn enorme kennis. In een stukje dat de heer Schutte geschreven heeft bij het 25 jari ge jubileum staat dat in 1974 toen de vereniging 12 jaar be stond er enkele mensen lid wa ren die nog steeds spelen op de club t.w. mevrouw Bangert, me vrouw de Leeuw, de heer Pro per en echtpaar de Voogd. 25 jaar na het bestaan van de bridgeclub waren er inmiddels 126 leden en werd er wekelijks gespeeld op donderdagavond in het Trefpunt aan de Stations straat. Het ledenaantal staat nu op 241. Het jubileum werd ge vierd met een speciaal jubileum toernooi. elkaar wennen. Maar het ont wikkelt zich positief. Er1 zijn nog wel gescheiden clubs van gede coreerden. Ook zijn er twee nieuwjaarsrecepties. Die voor het vroegere district West III wordt op 5 januari gehouden in gebouw Fleuresto in Honse- lersdijk en voor West IV op 4 januari van 19 tot 23 uur in het Stad Rotterdam Verzekeringen stadion van Excelsior (Woudes- tein)”. WADDINXVEEN - Op de laatste wedstrijddag van het jaar 2001, zondag 30 decem ber, hebben alle deelnemen de schaatsers van de Wad- dinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek hun per soonlijk record (PR) nog weten aan te scherpen. Zo reed Bas van Breda uit Bo skoop een PR op de 300 meter met een tijd van 30,03 seconden. Dit is te vens een nieuw clubrecord bij de junioren C (in de leef- tijdklasse I3t/m 14). Over de 500 meter deed hij 47,99 seconden. Ook Wout Matze uit Moerkapelle deed het goed op de 300 meter met een tijd van 31,08. Helaas was zijn goede vorm niet voldoende om op de 500 meter de barrière van 50 sec. te doorbreken, hij deed er 50,71 seconden over.Tim van Gorkum reed twee PR's. De 500 meter voltooide hij in I minuut en 13,08 secon den en de 300 meter in 42,30 seconden. Hester Hoondert is op de 500 me ter helaas ten val gekomen maar op de 300 meter be haalde ook zij een PR in de tijd van 51,20. Deze schaat sers hebben zich hiermee niet geplaatst voor de Olym pische Spelen, maar ze ko men er aan! De Gouwe Streek wenst u een gelukkig en sportief nieuwjaar! Oosterveen Klasse L Debby van den Burg In de gecombineerde klassen dressuur en springen de vol gende clubkampioenen: Klasse B0 Patricia Versloot Winnaar van de "Dimpel tro fee" Klasse B manege pony’s Eline Goedhart Klasse L Debby van den Burg Winnaar van de "de Vooys Tro fee" Tot besluit werd na de uitrei king van de prijzen onder luid applaus nog een ereronde ge reden en werd hiermee het hippisch clubjaar 2001 van PV Reigersburgh afgesloten. i I I I Wie nu kiest vooreen kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. kelijker kunnen worden ge maakt. Ook wordt gedacht aan een keer vergaderen per jaar in plaats van twee al heeft dat ook weer nadelen. Opvallend is dat een voetbalcafé bij DCV in Krimpen aan den IJssel wel trekt. Het zat er helemaal vol. Als de sfeer informeel is komen de clubbestuurders wel. Een vergadering met reglementswij zigingen spreekt minder aan”. Het ledental van de KNVB staat onder druk. Wel aan was bij de jongste jeugd, maar minder senioren. Hoe tvrijheid en de vele vrijwilligers die dit seizoen mede tot een succes hebben gemaakt. Als eerste werden de dressuur clubkampioenen gehuldigd. Klasse A Desiree Verbree Klasse B0: Carmen Eenink Klasse B Manege pony’s Eline Goedhart Klasse B eigen pony’s Zarah Patty Klasse LI Kelly Schoumacher Klasse Ml NathasjaVerbree Klasse Z2 Jenny Stam In de springrubrieken waren de volgende clubkampioenen: Klasse B0 Cindy Mevissen Klasse B Laura Diepenveen Klasse B eigen Pony’s Anne nieuwe bevolking zou zoeken; en zo geschiedde. Men is dus be gonnen met 28 leden en er werd eens in de veertien dagen ge speeld in café Royal. De oprich ters waren: echtpaar Jenné, me vrouw Hemminga, de heer Schutte en het echtpaar Moons. Velen zullen zich hen nog herin neren. Het echtpaar Moons speelt zelfs nog steeds op de club. De heer Schutte is tot het eind van het laatste seizoen altijd wedstrijdleider geweest en heeft nog onlangs de arbitrage van de kroegentocht 2001 verzorgd. Hij zal nog in ieders geheugen ge grift staan met zijn eigen stijl, zijn geweldige stem, zijn grapjes en (Monster). Er wordt ook ge werkt aan een geautomatiseer de ledenadministratie waar door de zgn. ledenmutatiekaart niet meer behoeft te worden ingevuld. En verder zijn we be gonnen met het Masterplan. Het doel is beter gekwalificeer de begeleiders te krijgen bij het jeugdvoetbal”. Wat houdt het Masterplan precies in? Kooyman: „De opzet is dat er landelijk vijftig regiocoaches ko men. In het district West II zijn momenteel vijf coaches bezig. Het moeten er acht worden. Actief in ons district zijn Rob Overkleeft (Alphen aan den Rijn), Frank Kuyl (Rijswijk), Paul Vooys (Monster), Maria van Kortenhof (Gouda) en Robbert de Ruyter (Woerden). Er wordt nog gezocht naar een coach voor de regio Rotterdam-zuid en Capelle aan den IJssel, de Zuid-Hollandse eilanden en de Duin- en Bollenstreek. De re giocoaches gaan het technisch beleid bij de clubs ondersteu nen. Door het Masterplan moet het voetbal beter worden”. ZEVENHUIZEN/MOERKAPEL- LE - Zeventien december jongst leden werden de clubkampioen- schappen van de tafeltennisvereniging Zevenhui- zen/Moerkapelle gehouden. Er werd gespeeld in 3 poules van 6. De poules waren naar gelijke sterkte verdeeld. De eerste drie plaatsen per poule gaven recht om door te gaan in de winnaars- ronde. De nummers 4,5 en 6 kon den doorgaan voor een troosprijs in de troostronde. In poule A domineerde Ad van Heiningen. Hij werd ongeslagen eerste. Bart Klos en Sander v/d Meer werden respectievelijk tweede en derde. In poule B geen verrassing. Guus van Amerongen werd ongeslagen eerste terwijl Patrick v/d Meer en Simon Won dergem tweede en derde werden. In poule C werd Dico Bac eerste. Coerd van Kasteel en Gerard Reym werden tweede en derde. De finale van de troostronde werd een spannende strijd tussen Evert de Bie en Kees de Wilde. Kees moest in Evert uiteindelijk zijn meerder erkennen. Evert kon, als winnaar van de troostronde, toch nog met een fles wijn naar huis. Opvallend genoeg was dat Evert pas in augustus begonnen is met competitie te spelen. Een for midabele prestatie dus. In de win- naarsronde werd het een afval race. Verlies betekende directe uitschakeling. Gerard Reym en Coerd van Kasteel moesten vrij snel het hoofd buigen voor Ad van Heiningen. Guus van Amerongen had weinig moeite met Sander van der Meer en daarna Bart Klos. Ad en Guus zouden in de fi nale het dubkampioenschap gaan uitmaken. Bart Klos speelde tegen Coerd van Kasteel voor de 3e en 4e plaats. Met de nodige inspan ning wist uiteindelijk Coerd van Kasteel Bart Klos achter zich te laten. Coerd haalde dus een ver diende 3e plaats en dus ook een fles wijn. De finale begon erg span nend. De eerste set verloor Guus met 21-23. In de tweede kon Guus zich niet meer opladen en verloor hij kansloos met 10-21. Een uiteindelijk afgetekende over winning van Ad van Heiningen die zich een jaar lang clubkampioen mag noemen. Guus van Ameron gen behaalde een welverdiende tweede plaats. I balorganisaties, top-amateurver- enigingen en regionale jeugd- teams. Op vrijdag 4 januari bijt een D/C combinatie van WSE het spits af tegen D-pupillen- teams van FC Volendam, UVS Leiden, Olympia, FC Lisse, Ex celsior Rotterdam, Elinkwijk en Ter Leede. Zij zullen vanaf 10.00 uur in de ochtend in twee pou les gaan strijden om de finale wedstrijden die om 15.00 uur beginnen. De grote finale zal plaatsvinden om 16.30 uur waarna om 17.00 uur de prijs uitreiking volgt. Een dag later, op zaterdag 5 januari, zal een C/B combinatie van WSE het opne men tegen C-juniorenteams van Excelsior Rotterdam, Elinkwijk, FC Volendam, UVS Leiden, Olympia, ADO Den Haag en Feyenoord. Net als voorgaande Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad on Riin pn Cniiwp Wat zijn de vooruitzichten in 2002 in het district West II? Kooyman: „Wij proberen de af stand tussen de KNVB en de clubs te verkleinen. Dit jaar hebben we alle hoofdklassers bijeen gehad.de bedoeling is dat volgend jaar met alle eerste klassers wordt bijgepraat. Ver der zijn er in West II twee ac countmanagers actief. Zij bezoeken de clubs en leggen een lijst met vragen voor.Vanuit het bondsbureau wordt onder steuning verleend. Veel clubs weten nog niet wat clubonder- steuning kan betekenen. Onze accountmanagers zijn H.de Rid der (Den Haag) en C. Verbree Veel clubs in Den Haag en Rotterdam zijn gefuseerd. Wat zijn de oorzaken? Kooyman: „Landelijk is het aan tal verenigingen minder gewor den. We zitten nu onder de vierduizend nl. 3882. Dat is niet eerder gebeurd. In de grote ste den fuseren kleine verenigingen door gebrek aan kader of finan ciën. Door het geringe aantal elftallen worden de velden on derbespeeld. In de Goudse re gio is daar geen sprake van, maar in Rotterdam gaan bij voorbeeld DCL en DEH sa men”. De Schoonhovenaar Ad Kooyman is de enige bestuurder van het district West II die vroeger ook deel uitmaakte van het bestuur van de afdeling Gouda. „De afstand tussen de KNVB en de clubs moet kleiner worden”, zegt hij. beterd, een nieuwe sproeiinstal- latie aangeschaft en voetballen alle jeugdspelers in shirts van nieuwe sponsors". De speld voor 25-jarig lidmaatschap ging naar Marius van Vuuren.Auk van der Plaats, Siem Hertog en Ed win Zuierveld. De laatste maakt sinds kort deel uit van het be stuur. WADDINXVEEN - Op de laat ste donderdag van 2001 was de schaakcompetitie stilgelegd. Vaak spelen schakers een avond lang een enkele partij in volledige overgave en met een ernst, een betere zaak waardig. Maar op de laatste donderdag van het jaar is schaken een spelletje. De klokken worden ingezet op vijf minuten per persoon per partij, en wie zijn gedachten niet in zo’n korte tijd kan ordenen verliest. Daarbij gebeuren huiveringwekkende dingen: de eigen koning in schaak zetten, rokeren over een veld, dat door de vijand bestreken wordt, pat zetten bij een overmacht aan stukken. Kortom, al die dingen, die in een serieuze partij wel eens voorkomen, zijn op zo’n avond geen of nauwelijks nieuws. Zelfs, o gruwel, mag de koning ge slagen worden. De oliebollen wa ren met veel liefde door de echt genote van de voorzitter toebereid en werden tijdens de avond opgegeten door degenen die even vrijaf hadden. Maar er werd ook geschaakt. Eerst in vier ongeveer even sterke groepen, gewonnen door Mark van Put ten, die alles won, Eduard Philip- se, met twee remises, Hans van Woudenberg, met een remise, en Wim Hennink, met een verloren partij en de rest gewonnen. Daar na werden de sterksten bij elkaar gevoegd in een winnaarsafdeling, en zo naar beneden, in vijf groe pen. Dirk van Offe-ren won in de laagste groep alles. Ryan den Drij ver haalde in de voorlaatste de eerste plaats met een neuslengte voorsprong. Nico Dannis verloor in de middelste groep een partij, maar bleef voor op de anderen. Ronald Dannis won de tweede groep door onderling resultaat Mark van Putten won bijna alles, maar liet een remise liggen tegen Hans van Woudenberg, die ook een andere remise had. Nu wist men, dat Mark een sterk snel schaker was.Alle anderen hebben ook hun best gedaan. Het scheidsrechterstekort is nijpend. Er zijn arbiters die vroeger zesde elftallen floten en nu bij wedstrijden van tweede elftallen opdui ken. Wat wordt aan het te kort gedaan? Kooyman: „Voor het wekelijks bezetten van de wedstrijden wordt 25 procent van de scheidsrechters geleverd door de KNVB en 75 procent door de clubs. Overigens is het ni veau van de clubscheidsrechter de laatste jaren aanzienlijk ver beterd. Dit komt doordat veel verenigingen hun zgn. club- scheidsrechters een cursus aan bieden waarvan veel gebruik wordt gemaakt. Het aantal scheidsrechters kan niet los worden gezien van de excessen op de velden. De KNVB organi seert cursussen voor pupillen - en junioren-scheidsrechter. Een scheidsrechter kan daardoor stap voor stap meegroeien naar een hoger niveau. Jonge scheidsrechters worden inten siever begeleid. Veel komt aan op werving en behoud. In West II bleef het scheidsrechtersaan- tal stabiel. In het seizoen telden we 1046 arbiters, het afgelopen seizoen 1049. Een klein plusje dus”. Door het samengaan van West III en West IV krijgen de voetbalverenigingen geld terug. Hoeveel is dat? Kooyman: „De clubs uit West III krijgen fl. 10.75 per lid terug, de clubs die tot West IV behoor den fl. 7.41 per lid. Bepalend is het aantal leden op I januari 1999. Inmiddels zijn de bedra gen aan de clubs terugbetaald”. Molestaties en wangedrag op de velden blijven. Wat wordt er aan gedaan om deze uitwassen te vermin deren? Kooyman: „Bij molestaties wordt een team dikwijls uit de MOERKAPELLE - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de voet balvereniging Moerkapelle is penningmeesteresse Aafke Hoogma-de Leeuw door de KNVB onderscheiden met de zilveren waarderingsspeld. Zij is 25 jaar bestuurslid van Moerka pelle waarvan vijftien jaar als be heerster van de penningen. De speld plus oorkonde werd uitge reikt door Jan Wingelaar, de vice- voorzitter van het district West II. Wingelaar prees de vrijwillige inzet van mevrouw Hoogma, die enigszins beduusd was. Hoogma: „Ik doe dit werk graag. Ik kan mij bijna niet voorstellen dat ik al weer 25 jaar in het bestuur zit. Ik zie mij nog plaatsnemen in het bestuur dat toen werd geleid door voorzitter Bas Oosting". Voorzitter Leo Moerman sprak de hoop dat het clubgevoel, dat in Moerkapelle sterk aanwezig is, ook in 2002 behouden zal blij ven. „In het afgelopen jaar is de keuken in het clubgebouw ver krijgt het betreffende team weer groen licht om aan de competitie deel te nemen. In het volgende seizoen zal weer de identiteitskaart voor voet- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense bridgeclub vierde vlak voor de kerst haar 40-jarig jubileum. Zij is opgericht in sep tember 1961, het plan voor een bridgeclub ontstond toen in café restaurant Royal aan het Konin gin Wilhelminaplein. Al pratende aan de bar werd geconstateerd dat Waddinxveen qua bevolking in twee delen uiteen dreigde te vallen namelijk de ’oude’ bevol king en de ’nieuwkomers’. Een bridgeclub zou een ideale oplos sing kunnen zijn om deze kloof te overbruggen. Er werd afge sproken dat de heer Jenné zeven paren uit de oude en mevrouw Goedvolk zeven paren uit de Hoe is het samengaan van de districten West III en West IV verlopen? Kooyman: „In het begin waren er wat moeilijkheden. Op een aantal vlakken werd er anders gewerkt. Mensen moesten aan WADDINXVEEN/SCHOON- HOVEN - „Het gaat in het alge meen goed met de voetbal sport. De excessen bederven echter veel. Er wordt hard ge werkt om die terug te dringen”. Afgelopen zomer gingen de dis tricten West III en West IV van de KNVB samen en ontstond het district West II, dat het grootste deel van Zuid-Holland beslaat.Vijf jaar eerder vormden de afdelingen Gouda en Rotter dam het district West III en de afdelingen Den Haag en Leiden het district IV. De schaalvergro ting moet tot een beter pro duct leiden. In plaats van twintig competitie genomen. Het be- afdelingen zijn er nu zes distric- stuur van de betrokken vereni- ten om gelijke omvang in Ne- ging wordt dan opgeroepen bij de molestatiecommissie. De club dient dan aan te geven wat voor maatregelen er zijn geno men tegen de betrokken perso nen. Wij verwachten dat er maatregelen worden genomen om dergelijke problemen in de toekomst te voorkomen. Pas nadat duidelijk is dat er daad- Na zijn verhuizing naar Schoon- werkelijk actie is ondernomen hoven in 1983 werd hij lid van de voetbalvereniging Schoon hoven waar hij tot 1988 in al lerlei functies werkzaam was. Ruim vijf jaar fungeerde hij als voorzitter. Daarna trad Kooij- bailers worden ingevoerd.Voor man toe tot het bestuur van de afdeling Gouda en na het sa mengaan van de afdelingen Rot terdam en Gouda werd hij be stuurslid van het district West IV met de post Voetbal Techni sche Zaken. In het bestuur van het district West II is hij belast met portefeuille zaalvoetbal. Aan het einde van het jaar een terugblik met hem en wat er in 2002 kan worden verwacht. Het jaar 2001 is het jaar van de vrijwilliger. De vrijwilliger wordt het door het aanscherpen van de wet- en regelgeving in de clubhuizen wel moeilijk gemaakt. Vrijwilligers valt de terugval te verkla- dreigen door de papierwinkel af ren? te haken. Hoe kijkt het bestuur Kooyman: „In het seizoen 2000- 2001 is het ledental van de KNVB niet terug gelopen. Er was een toename van bijna 14000 leden van wie zeven pro cent vrouwen. Een grote toena me is te zien in de (nieuwe) groep van vijfjarigen. Prettig is dat voor het eerst sinds jaren weer een kleine stijging wordt en dag zullen de poulewedstrijden om 10.00 uur aanvangen waarna om 15.00 uur de finalewedstrij den aanvangen. Ook die dag zal de prijsuitreiking om 17.00 uur plaatsvinden. Net als andere ja ren (dit is reeds de I Ie maal dat dit toernooi georganiseerd word) krijgen deelnemers op de dag een perfect verzorgde lunch aangeboden. De wedstrijden in sporthal de dreef staan onder leiding van regionale scheids rechters en op beide dagen zijn er mooie extra prijzen voor on der andere de beste keeper, de topscoorder en de beste speler van die dag. Het toernooi wordt mede mogelijk gemaakt door een aantal sponsoren uit Wad dinxveen die het jeugdvoetbal een warm (voetbal-)hart toe dragen. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Op 19 de cember 2001 heeft de huldiging plaatsgevonden van de club kampioenen dressuur en sprin gen van ponyvereniging Rei gersburg. Voordat de definitieve winnaar bekend kon worden gemaakt, moesten er eerst nog diverse deelnemers overkam pen. Na de spectaculaire en spannende overkamping, betra den de clubkampioenen te paard en in wedstrijdtenue de binnenmanege luid toegejuicht door de vele toeschouwers. De heer G. Best voorzitter van PV Reigersburgh sprak iedereen toe, bedankte Conny en Arie van der Breggen voor hun gas- WADDINXVEEN - Het jongste lid van handbalvereni ging Rowah overhandigde donderdag 20 december een persoonlijke kerstwens aan wethouder van Holsteijn. De handballers van de vereniging hebben maar één wens: een eigen clubhuis. WADDINXVEEN - In de win terstop houdt voetbalvereniging WSE opnieuw twee zaalvoetbal toernooien voor hun D- en C- jeugd. Gedurende twee dagen zullen geselecteerde WSE- teams het in de sporthal "de Dreef' opnemen tegen jeugd- teams van diverse betaald voet- Nog heimwee naar de klei ne, overzichtelijke en gezel lige afdeling Gouda? Kooyman: „Heimwee is een groot woord, weemoed wel. In de afdeling Gouda kende ieder een elkaar. Op termijn moeten de grotere districten kostenbe sparend voor de clubs werken. Vroeger hadden we twintig bondsbureaus, nu nog zes naast Zeist. Wat terugloopt is de op komst voor de regiovergaderin- gen al geldt niet voor alle re gio’s. De regiovergadering bij Soccer Boys werd goed be zocht. De afdeling Gouda kende een hoog opkomstpercentage (95%). Er wordt bekeken hoe de regiovergaderingen aantrek- van West II tegen deze materie aan? Kooyman: „In de distri ets verga dering van 20 november is een presentatie verzorgd over de drank- en horecawet, waren wet, waterleidingwet, gas detec tiesysteem, arbo-wetgeving en gemeentelijke voorschriften zo als de milieuvergunning. Veel gesignaleerd bij de senioren clubs voorzien problemen met junioren. Waarschijnlijk is dit hun vrijwilligers. Door het be- een gevolg van de ingezette stuur is een motie ingediend die groei bij de jongste groepen. Er inmiddels door alle districten is wordt door de clubs minimaal omarmd. De motie wordt ook gebruik gemaakt van het voet- ondersteund door de zestig af- bal onder 23 jaar op dinsdag- gevaardigden van het amateur- avonden. Het is een goede gele- 12® w i

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17