Grotere nadruk Voorstel bussluis oogst weinig bijval op uitvoerend jongerenwerk VÓÓR 31 JANUARI 2002 Van der Torren wordt Nieuwe vrachtlesauto Tricom voor vrijwilligers lijsttrekker WeWa Cursus ’besturen’ REISCHEQUES in EURO'S O» geldig tot en met 2004 Films in Wandeltocht voor Lunch- senioren concert 'TOERKOOP |Reisbu*ró Estee Openbaar debat PCW-CDA over christelijke politiek CDA presenteert verkiezingsprogramma‘voorbij de grenzen’ GGD: ’angst voor hersenvlies-ontsteking is niet nodig’ O ■I SLA UW EIGEN VOORRAAD REISCHEQUES IN Meer tijd voor Roland Meivogel Jaarvergadering Vrouwen van Nu Vorming Toerusting Kreater Mantelzorgcafé Koop nu voor uw laatste guldens dö "wil' .Mm IXXö.::;-.- AL WOENSDAG 16 JANUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 en wordt uitgebreid naar acht uur per week. ■n [El en profiteer in 2002/2003 en 2004 (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Op de commissiever gadering van 7 januari gaven medewerkers van de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland en de poli tie informatie over het project ’Buurtgericht werken voor jongeren’. Het uitvoerend werk krijgt meer nadruk de plaats vervuld. Plaats drie op de lijst wordt bezet door inte rim-manager Jan Boersma. De orchideeënkweker Theo Heemskerk staat op plaats 4. Deze vier personen vormen de maatregel te drastisch. Zijn voorkeur gaat uit naar het regelen van het verkeer met behulp van verkeersborden in de I e fase. De Gooijer ant woordde dat de politie heeft meegedeeld onvoldoende ca paciteit ter beschikking te hebben voor handhaving van eventueel te nemen verkeers maatregelen. Hij zegde toe de tijdens de vergadering naar voren gebrachte reacties op het voorstel van B&W te verwerken in een aan de ge meenteraad uit te brengen voorstel. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. dinxveen. De nummer twee op de lijst isW.de Lange. Hij wordt gevolgd door F. Bos, ook hij stapte op na onenigheid binnen zijn partij, D66, en ging als een mansfractie verder. De plaatsen 4 tot en met 12 zijn als volgt in gedeeld: 4. A. van Geerenstein - van Bedaf, 5. B.P. Pereboom, 6. S.I. Peters, 7. J.G. Viergever, 8. W.P. Heemskerk - van Grieken, 9. N. Pereboom, I0. M.W.M. Verstege - Jilesen, 11. R. Dries- se (Ronald), I2.A. van der Lans - van Ardenne. het meest gewenste alterna tief naar voren gekomen. Mevrouw Spekman (PvdA) heeft veel moeite met het to taal afsluiten van het Noor- deinde. Zij is bang voor ge vaarlijke situaties bij calamiteiten. De heer Mebius (Gemeentebelangen) vindt dat bewoners nadelen onder vinden bij een gehele afslui ting en opteert voor een spitsafsluiting in beide richtin gen. De heer Vete stelde voor om de politie gedurende het eerste half jaar het voordeel van de twijfel te geven. Free- ke vond de voorgestelde Kanaalstraat 12, Waddinxveen Dorpsstraat 62, Bergschenhoek Plaats 9, Bleiswijk Kerkstraat 9, Berkel en Rodenrijs Dorpsstraat 29, Nootdorp Ackershof 2, Pijnacker WADDINXVEEN - Op dinsdag 22 januari organi seert afdeling senioren- werk van Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, een wandeltocht voor se nioren.Vooraf is er gele genheid om ’n kopje kof fie te drinken in de foyer van het Anne Frank-acti- viteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Ze- venhuizerplas. Daar start de tocht van I0 kilo meter langs de Rotte richting Bergschenhoek. In ’Het Hoekse Hout’ wordt een rustpauze ge houden. Bij terugkomst in Waddinxveen is er nog gelegenheid voor een even na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is.Vooraf in schrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen 2,50, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerij den wordt een kleine bij drage (max. I,-) aan de autokosten gevraagd. Voor meer informatie over de wandeltochten: S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is gepland op dinsdag 26 fe bruari. top van de kandidatenlijst, die uit 21 personen bestaat. Voor meer informatie: dhr. D.J. van der Poort, e-mail: vander- poort@tref.nl of telefonisch via 0180-634001. WADDINXVEEN - Vrijdag I8 januari draait de film ’the cho sen’ in kreater, aanvang 20.00 uur. Kosten 2,50. Naar aanleiding van het boek van Chaim Potok heeft J.P.Ka- gan een film gemaakt die duide lijk maakt hoe het Jodendom aankijkt tegen het opvoeden van jonge mensen. De film toont het leven van twee Joodse gezinnen waarvan de twee zonen goed bevriend raken ondanks de religieuze verschillen. Het ene gezin is van liberaal Joodse snit waar de va der stelling neemt in de oprich ting van de staat Israël. Dit is voor de orthodoxe vader van de tweede zoon uit den boze. De vriendschap tussen de twee jongens komt daardoor onder grote druk te staan. Na afloop wordt het thema van de film besproken. Pastor Ad van der Helm zal de keuze voor deze film toelichten en na de film het gesprek leiden. nog iets te vieren? nog iets voor de toekomst? nog iets weg te geven? ZEVENHUIZEN - De Ze ven Muzen organiseren zondag 20 januari weer een lunchconcert. De gi tarist Joost Klein Hane- veld, docent va De Zeven Muzen, zal hier optreden samen met de mezzo sopraan Nettie van Dijk. Zij zullen behalve werken van Franse en Spaanse componisten uit begin vorige eeuw ook modern Nederlands/Cubaans werk ten gehore brengen. Bijvoorbeeld composities van Debussy, Fauré en De Falla. De gitarist treedt ook solo op en door het concert heen zal het wie gelied de rode draad vor men. Het lunchconcert vindt plaats in de Vrijzin nig Hervormde kerk (Dorpsstraat 139), aan vang is 13.00 uur, de zaal gaat open om 12.45 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - De kinderfilm Lady en de Va gebond; Rakkers avon tuur draait op woensdag 23 januari om I3.3O uur in Kreater. Het gaat over Scamp, de zoon van Lady en haar zwerfhond Tramp. Hij is echter heel anders dan zijn 3 zusjes, die het huiselijke leven zeer aangenaam vinden. Scamp voelt zich be klemd door alle huisre gels en wil gaan zwerven. Hij komt terecht bij een groep zwerfhonden on der leiding van een oude vriend van zijn vader. Hij kan zijn afkomst echter beter verzwijgen, want de herinnering aan zijn va der valt verkeerd bij de hondenleider, die Tramp een verrader vindt. Toe gangsprijs: 1,59 en 0,91 voor Kreapashou- ders. Vrijdag 25 januari draait om 20.00 uur de filmVa- tel (zie volgende week). om preventief antibiotica te ge ven”, aldus Ten Ham. „Voor an deren is er geen groter risico dan normaal. De incubatietijd is vier tot zeven dagen en er zijn geen nieuwe gevallen bijgeko men.We vinden het heel verve lend dat er in de media een link is gelegd tussen de twee geval len, dat leidt tot onnodige on gerustheid.” Preventief de huisarts bezoe ken is dus niet nodig. Verschijn selen waarbij mensen wel de huisarts moeten inschakelen zijn koorts dat gepaard gaat met hoofdpijn met braken of misselijkheid, en nekstijfheid. Bij bloedvergiftiging wordt iemand suf, er is moeilijk contact te krijgen en er ontstaan kleine rood-paarse vlekjes in de huid. Voor meer informatie: GGD Midden Holland (Gouda), tel. 0I82-545600 Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - Door een toename van sluipverkeer wordt het Noordeinde te Zevenhuizen tussen De Oprit en rijksweg Al2 steeds zwaarder belast. Bovendien wordt dit traject geteisterd door verkeerscri- minaliteit. Er zijn hier snelhe den tot I84 km per uur ge signaleerd. Na overleg met de bewoners van het Noordein de, politie, brandweer, ambu lancedienst en de provincie Zuid Holland hebben Burge meester en Wethouders ad vies gevraagd aan de gemeen teraad over het nemen van een verkeersmaatregel. Het aanbrengen van een bussluis bij nr. 47a moet het gebruik als doorgaande route met uitzondering van (brom) fiet sers, lijndienstbussen, bestem- mingsvrachtverkeer voor la den en lossen en landbouwvoertuigen) verhin deren. Twee bewoners maakten tij dens de commissievergade ring bezwaar tegen de bus sluis. Bewoner C. van Herk kwam daarvoor met een al ternatief. Hij is voorstander van een proef om voor een half jaar aan twee zijden ver keersborden te plaatsen. In de wandelgangen deed hij nog een voorstel dat de moeite van het overwegen zeker waard is, namelijk een extra rijstrook op de N 219 bij De Oprit zodat het ver keer voor Zevenhuizen kan voorsorteren en afbuigen en daardoor sneller kan door stromen. Het is te hopen dat de gemeentebestuurders hier goede nota van hebben geno men. Ook wat de heer J. Eindho ven, directeur/eigenaar van een autobedrijf aan het Noordeinde, betreft kan de verkeersmaatregel vervallen. Hij verwacht dat zijn bedrijf schade zal ondervinden van een bussluis. Ook is het niet ondenkbaar dat de plaatselij ke middenstand schade on dervindt van deze maatregel. Bovendien kan het vrachtver keer ongehinderd de bussluis passeren. Wel blijft de wens, ook namens alle bewoners aan het Noordeinde, om een verkeersveiligheidsm aatrege I te treffen, zoals verkeersver- tragende constructies (bv. do seren) en snelheidsremmende maatregelen. Ook de commissieleden za- gen niet veel heil in de bus sluis. De heer de Jong (CDA) meent dat er betere moge lijkheden zijn dan permanen te afsluiting door middel van een bussluis. De heer Freeke (ChristenUnie) zag graag een nadere toelichting van de wethouder over de toeganke- GEVONDEN: Kat, zwart gevlekt met wit als koe, zwart rond I oog, grote vlek op rug, flinke kat, (Graanakker). Poes, schildpadkleur (Regulus). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden dieren: 0186-601 199. Binnen 24 uur staat uw melding op internet. Kijk voor recen te gegevens op www.die- rencentrale.nl MOERKAPELLE - Afdeling Moerkapelle van Vrouwen van Nu houdt haar jaarvergadering op 23 januari in dorpshuis Op Moer.Aanvang 19.45 uur.Tijdens de jaarvergadering wordt onder meer een nieuw bestuurslid ge kozen. Na de pauze geeft Rie de Visser een lezing over biotech nologie met aansluitend een de bat. Daarbij komen drie voor beelden aan bod: IAardappel die niet ziek wordt; 2. Choleste rol verlagende zuivel en 3. Rijst met extra vitamine-A. Intro ducés zijn welkom tegen bet aling van euro 3,40. WADDINXVEEN - De lijst trekkers van de PCW en het CDA, Wiebrand Dijksterhuis en Dorenda Gerts, gaan op maandag 21 januari in openbaar debat met elkaar over christe lijke politiek. De lijsttrekkers gaan elkaar bevragen over de verhouding tussen geloof en politiek en hoe zij christelijke politiek in Waddinxveen in de praktijk brengen.Waddinxveen- se politieke onderwerpen zijn niet in directe zin onderwerp van discussie, maar kunnen wel als voorbeelden aan de orde komen. Wiebrand Dijksterhuis en Dorenda Gerts zullen zich aan de toehoorders voorstel len en aangeven wat hun moti vatie is om politiek te bedrij ven. Zij zullen uitleggen wat de verschillen zijn tussen PCW en nagement’ en ’vergaderen’ zo wel praktisch als theoretisch aan de orde. De cursus wordt gehouden in het Anne Frank-activiteitencen- trum op maandagavond 18, 25 februari, 4, 1118 en 25 maart. Dankzij een financiële bijdrage van de gemeente Waddinxveen is de cursus voor vrijwilligers die actief zijn in de gemeente Waddinxveen gratis. Belangstel lenden kunnen zich tot en met 4 februari opgeven bij S.W.W. (Kerkstraat 13) tel. (0182) - 631932. service met een Moerkapelle niet door de inwo ners zelf wordt bepaald, maar door de omringende grote ge- meenten.Vooral de Zuidplaspol- der staat erg in de belangstel ling. Het CDA wenst hierover samenwerking met randge meenten om zo kleinschaligheid en zelfstandigheid van de kernen te behouden. Tevens is de kan didatenlijst vastgesteld, Siem de Jong is gekozen tot lijsttrekker. De nestor van de raad wordt bijgestaan door rozenkweker Chiel van der Kooij die de twee- ziekte krijgt. „Niemand hoeft ongerust te zijn of hij misschien besmet is geraakt tijdens een bezoek aan de disco”, legt P.ten Ham, arts infectieziekten bij de GGD, uit. „Het is toeval dat beide jongeren in La Baraque zijn geweest, de twee kenden elkaar niet en er is geen ver band tussen de twee gevallen.” Elk jaar is er in de maanden de cember en januari een piek in dit ziektebeeld. Bovendien draagt 10 tot 25 procent van de mensen de bacterie in de keel. Maar weinig mensen wor den echt ziek, bovendien is er pas een vergroot risico voor mensen die langdurig intensief contact hebben gehad met een persoon die meningokokken- ziekte (hersenvliesontsteking en bloedvergiftiging) hebben opgelopen. „Met deze mensen nemen we zelf al contact op, REGIO - Het Steunpunt Man telzorg organiseert op vrijdag 18 januari tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handi cap, hebben hier de mogelijk heid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omge ving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenoten ervaringen en informatie uitgewisseld kun nen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeen komsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résti- stance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Aan melden hoeft niet. WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in het voorjaar, in samenwerking met het Oplei dingscentrum Waddinxveen, een cursus ’Besturen van vrij willigersorganisaties’. De cur sus is vooral bedoeld voor mensen die actief zijn of willen worden in het bestuur van een buurtcentrum, een speeltuin- of sportverenigingen of in een maatschappelijke vrijwilligers organisatie in Waddinxveen.Tij dens de cursus komen de the ma’s ’beleid’, ’financieel ma- Jacquelien van Veen en Roland Meivogel voerden het woord namens de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden Holland. De stichting werkt in een 23 tal gemeenten in het gebied rond om Gouda en is al meer dan tien jaar actief in de gemeente. Aanvankelijk werd er meer sig nalerend buurtgericht gewerkt, maar de laatste tijd is er meer aandacht voor het uitvoerend werk. Daar voor heeft Ro land Meivogel nu acht uur tot zijn beschikking Hij is vorig jaar augustus in de gemeente begonnen en werkt met jongeren op straat. Daarbij heeft hij ook veel overleg met de politie. Roland heeft een aantal activiteiten opgezet zo als een kegeltoernooi, een voetbaltoernooi met de politie en een playstationwedstrijd. Wijkagente Jennie Kah heeft veel waardering voor de inzet van Roland. De enigszins ver stoorde verhoudingen tussen de politie en de jongeren zijn mede door de inspanningen van Roland verbeterd. Uitvoe rendteamchef van de politie voor Nieuwerkerk a/d IJssel, twee gevallen gevonden en evenmin een duidelijk verand met het bezoek aan de disco theek. Maar reden tot onge rustheid is niet nodig, zo verze kerd GGD Midden Holland, de kans is klein dat een andere be zoeker van de discotheek deze CDA. Ook debatteren zij over de relatie tussen christelijke politiek en maatschappij: wat is de rol van de overheid in het debat over normen en waar den, hoe gaan zij om met de is lamisering in de samenleving en hoe staan zij tegenover deelna me van vrouwen in de politiek? Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd aanwezig te zijn en een aandeel te leveren in het debat. De avond wordt geleid door Joep Mourits, directeur Communicatie van het landelijk CDA. Aanvang: 20.00 uur in het Trefpunt (Stationsstraat 18). Voor meer informatie: Wie brand Dijksterhuis, tel. 0182- 640040 (wiebrand@dijkster- huis.nl) of Dorenda Gerts, tel. 0182-619527 (dorenda- gerts@hotmail.com) WADDINXVEEN - De onlangs opgerichte lokale partij Weer baar Waddinxveen heeft haar kandidatenlijst bekend ge maakt. Lijsttrekker wordt T. van der Torren. In de huidige raad was hij tot een paar maanden geleden fractievoorzitter 'van de WD, maar hij vertrok na on enigheid met de partijleden en de wethouder. Momenteel heeft hij een eenmansfractie en gaat dus als het aan hem ligt in de volgende raad verder als lijsttrekker van Weerbaar Wad- Verkeersschool Tricom nam afgelopen week de sleutels in ontvangst van hun nieuwe vrachtlesauto. Deze vervangt een ouder exemplaar die zeven jaar lang dienst heeft gedaan. De nieuwe vrachtlesauto is gefabriceerd bij het Wad- dinxveense bedrijf Boon- stoppel en zal met aanhan ger veel op de weg te vinden zijn. lijkheid voor ambulance, poli tie en brandweer.Vente (SGP) vindt dat de politie best handhavend kan optreden en uitte zijn bezorgdheid voor schade voor de aanliggende bedrijven in het geval dat de bussluis er komen. Wethouder De Gooijer ant woordde dat uitvoering van het voorstel van De Jong zou betekenen dat er blokken in de dijk moeten worden aan gebracht waardoor de voor ziening onnodig duur zou worden.Volgens de wethou der was uit het overleg met de bewoners de bussluis als Moordrecht en Zevenhui- zen/Moerkapelle Adrie van Tricht lichtte het tweesporen beleid van de politie toe. Met de jongere jongeren wordt meer preventief gewerkt ter wijl naar de oudere jongeren toe duidelijke grenzen worden gesteld. De Jong (CDA) sprak zijn waardering uit voor het werk van de stichting. Hij vroeg zich daarbij af of de hardere kern ook wordt bereikt en wees er op dat de bevolking ook verwacht dat er een voorbeeld wordt ge steld. Ook Te Mey (WD) gaf blijk van haar waardering, pek- man (PvdA) sprak er haar on genoegen over uit dat preven tief en repressief optreden steeds gekoppeld worden. Bac (SGP) zei ook waardering voor het werk van de stichting te hebben. Hij plaatste wel een kanttekening: als er dingen ge beuren die niet kunnen, moe ten er maatregelen worden ge troffen die voor de omgeving duidelijk zijn. Wethouder Mar den Zijderhand wees er tot slot op dat de nadruk op pre ventief optreden ligt. Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Het CDA Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft haar verkiezings programma met de titel ’Voorbij onze grenzen’ voor de gemeen teraadsverkiezingen gepresen teerd. Daarbij heeft de partij ad vies gevraagd aan ruim zeventig plaatselijke maatschappelijke or ganisaties. Hun reacties zijn toe gevoegd aan het programma. ’Voorbij onze grenzen’ gaat uit van het feit dat een groot deel van de ontwikkelingen binnen de gemeente Zevenhuizen- Welke verkeersmaatregel er op het Noordeinde moet worden toegepast is nog niet duidelijk. (Foto: PR.) REGIO - Diverse bezoekers van discotheek La Baraque in Zevenhuizen werden ongerust nadat twee onder hen hersen vliesontsteking opliepen. Een ervan is overleden. De twee bezoekers kenden elkaar niet, er is geen verband tussen de ■i

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17