Elke ochtend... 50 BUITENKANSJES rLEXcom Flyers heren I doet goede zaken WADDINXVEEN - Flyers He ren I klimt - door winst op Go nini uit Delft - omhoog in de competitie. Dames I daarente gen maakte in de Meern een IKeukenmaxx Softbal is teamsport waarin je ook individueel kan presteren Polar Bears wederom te sterk voor dames Gouwestaete CDA-Statenfractie Zuid-Holland wil postagentschappen kleine kernen behouden strippenkaarten. Het CDA vindt dat de Provincie Zuid- Holland samen met de ge meenten actie moeten onder nemen om deze ontwikkeling een halt toe te roepen. winkel Uitverkoop Wereld- VOOR SNELLE BESLISSERS De Eendragt 100 jaar Rijn en Gouwe Zwarte band examens Tweede in Flora Run 7 I I I I Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 zx-rx DGn zs» f''' /AIITTïn I I I I I - I I I I I Excuses van mobiel tot datanetwerken? B-diploma Gerard van Ommeren nog nummer een Uitslagen Sjoelen j Programma Dames I tegen Polar Bears r I I I I I I I I Wilt u duizenden Euro’s besparen op uw nieuwe keuken? Kom dan vandaag nog kijken naar onze Red Label® collectie. Ruim 50 showroomopstellin- gen MET APPARATUUR EN TOEBEHOREN die we met j kortingen tot 70% verko- pen, omdat ze DIRECT ruimte moeten maken voor nieuwe opstellingen. Wees er snel bij, want WEG IS WEG. I W 1 PAGINA 21 WOENSDAG 16 JANUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto Walter Plantje.) I REEUWIJK, Reeuwijksepoort 304, Tel. 0182-399355 op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: De redactie i 5 Ma t/m Woe 10.00 -17.30 Do Vr 10.00 - 21.00 Za 10.00 -17.00 Wie nu kiest vooreen kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. rieke Looije, die zelf de positie van catcher inneemt en ook wel outfielder is. „Het leuke van softbal vind ik dat het een teamsport is, maar aan slag moet je het alleen doen. Je kan dan individueel presteren.” In totaal staan acht trainingen in de sportzaal Noord B gepland. Daarnaast wordt vanaf 20 janu ari ook nog getraind in de sporthal De Springers. Nieuwe speelsters kunnen zich aanmelden via e-mail nieuwele- Elteren kon zijn positie in het klassement verbeteren door met zwart vanuit een zeer be denkelijke stelling Jacques de Lange te verslaan. Overige uitslagen: Kees van Het heeft er lange tijd naar uit gezien dat dames I van Gouwe staete eindelijk de winst naar Postcode: I I I I I I WADDINXVEEN - Tot eind januari is er in de Wereldwinkel Waddinx- veen uitverkoop van een assortiment kunstnijver heid. Ook komt er in de loop van de tijd steeds een aanbod van nieuwe, mooie producten van kunstnijverheid. De We reldwinkel kan terugzien op een mooi resultaat in de laatste drie maanden van 2001. Door de Gere formeerde Kerk, de Her vormde Immanuëlkerkge- meente en de St. Victorparochie werden er weer Mombatikaarsen uit Bangladesh verkocht in de Adventstijd. Het spreekt vanzelf dat de Wereldwin kel dankbaar is voor hun ondersteuning aan de ver koop van kleine produ centen die een goede prijs krijgen betaald voor hun grondstoffen en hun arbeid. Door een groot intern e-mail probleem is het niet mogelijk geweest deze pagina geheel met sportberichten te vullen. Onze excusus daarvoor. WADDINXVEEN - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 8 januari weer voor het B-diploma ge zwommen. Alle 23 kandi- daatjes zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun zwemdiploma hebben gehaald zijn: Liza Postuma, Stefan de Knegt, Mickey Korten Jeroen Snel, Davey Jansen, Marit van Gemeren,Joyce Ver- kleij, Mariëlle Blaak,Teske van Maaren,Thomas Kloosterman, Céline Rau- manns, Iris Teunissen, Mar vin Vermaat, Marouan Ez- zaraguy.Achraf Elhafet, Manon van Noort, Lydia van der Spek, Pauline Kraaijenbrink, Mitchel Kotster, Peter Brugmans, Stan Philipsen, Reinder van der Spek en Bilal Elhafet. Kernen beleid van Zuid-Hol- land. Het College is allereerst gevraagd na te gaan aan welke (wettelijke) verplichtingen de Postbank NV dient te voldoen voor wat betreft de instand houding van postagentschap pen. Voorts wil het CDA van het College weten of zij bereid zijn samen met de betrokken gemeenten de knelpunten te inventariseren en oplossingen te zoeken. Het CDA heeft ge vraagd zo nodig te bezien of de subsidieregeling voor de leef- vier remises kwamen op naam van Marcel de Haan, Michiel Rensen (invaller aan bord 2!), Kees vanVuuren en Arie Hoog- duijn. Het tweede heeft na vier wedstrijden vier matchpunten in klasse 2C van de Rotterdam se Schaakbond. van SVO. Winst was er wel voor Dames 2, terwijl Heren 3 met lege handen bleef tegen BV Al- phia. Heren I kende een moei zame start tegen Gonini de nummer laatst van de competi tie. In de eerste periode wilde de thuisploeg alles veel te snel, hierdoor kwamen er veel slor digheden in het spel. Gonini profiteerde hier gretig van en sloot deze periode af met een 13-16 voorsprong. In de tweede periode pakte Flyers het anders aan en toen kwam meteen het niveauverschil tot uitdrukking en via een 31-17 werd de basis gelegd voor een grote overwin ning. De tweede helft was alleen nog maar van belang voor de grootte van de uitslag. Gonini had zich bij de nederlaag neer gelegd en gaf Flyers alle gelegen heid om naar de honderd pun ten te gaan. Dit lukte net niet. Uitslag 98-50. Topscoorder: Dennis Brinkhorst met 21 pun ten. Dames I vertrok vol goede moed richting de Meern om te gen SVO - altijd een lastige en onberekenbare tegenstander - de nodige winstpunten te halen. Na de eerste periode (15-15) was er nog geen vuiltje aan de lucht, maar in de tweede perio de ging het helemaal fout.Terwijl SVO de vorm van de eerste pe riode handhaafde was Flyers de den zich al problemen voor. De zussen Marijke en Erika Bruik- man, die jarenlang als werp sters optraden, waren niet meer beschikbaar. Erika had last van haar rug en Marijke ging in het tweede team bij de veterinnen spelen. „Gelukkig heeft Marijke ons nog een aan tal keren flink geholpen want we zaten zonder een echte werpster. Nu worden Suzan Steenland en Boukje Fransen daarvoor opgeleid", zegt Do- beschreven. Rond het I OO-jarig jubileum van de school zal een aantal activiteiten plaatsvinden, waaronder een reünie op za terdag 20 april 2002. Daarbij zal, in samenwerking met de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle, ook een tentoon stelling worden georganiseerd waarbij zoveel mogelijk klasse- foto’s zullen worden getoond. Er wordt daarom een beroep gedaan op oud-leerlingen om klassefoto’s ter beschikking te stellen. Van deze foto’s zal een kopie worden gemaakt en het origineel zo snel mogelijk weer worden teruggestuurd naar de eigenaar. Foto’s kunnen worden afgegeven, of opgestuurd naar mevrouw A. van den Berg-van Vliet, Boslaan 24, 2761 VZ Ze venhuizen, tel. 0180-632679 of de heer H.G.van den Dool, Ko renstraat 2,2761 XP Zevenhui zen, tel. 0180-632140. regelen. Voor de werving be perken we ons niet tot Gouda, maar ook omliggende plaatsen zoals Haastrecht. Wij hebben speelsters uit Nieuwerkerk aan den IJssel in de gelederen en in het verleden zijn meisjes uitWaddinxveen en Alphen aan den Rijn hier lid geweest. Wij zijn net met de wintertraining in de sportzaal Noord B be gonnen. Nieuwe leden kunnen dus meteen de training mee maken. Eind maart beginnen seizoen hadden we voor het eerste team tien speelsters en voor het derde op papier WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag begon het tweede deel van de competitie, waarin Gou westaete de strijd aanbindt met Brandenburg, GZC Donk, Lu- mio het Ravijn, Polar Bears en ZWV-Nereus in de kam pioenspoule C van de hoofd klasse dames. Dames I kon af gelopen zaterdag gelijk aan de bak tegen de huidige bekerwin naar Polar Bears uit Ede. Ook deze keer waren de berinnen te sterk voor de Waddinxveense ploeg; in Gouwebad ’De Sniep’ werd met 7-9 verloren. Bij Gou westaete keerde Ellen van der Weijden na haar zwangerschap weer terug, doch moet Karen Weerd voorlopig verstek laten gaan, wegens gekneusde ribben. Op zaterdag 19 januari speelt dames I om 19.45 uur uit tegen ZWV-Nereus in zwembad ’De Slag’ te Zaandam. De overige bondsteams spelen thuis in Gouwebad ’De Sniep’. Heren I speelt om 19.10 uur tegen Westland’96 IDames 2 en he ren 2 ontvangen respectievelijk om 19.55 uur en 20.40 uur ZWV-Nereus 2 uit Zaandam. TELECOMMUNICA TIE—•J professionals in communicatie-apparatuur Noordkade 56a Waddinxveen Tel. 0182-630966 Fax 0182-617502 Internet: www.fiexcombv.nl weg volledig kwijt. Verdedigend bleef het nog wel gaan, maar aanvallend was het slecht. De derde periode probeerde Flyers nog te redden wat er te redden was en knabbelde een paar pun ten van de achterstand af. De vierde periode was het echter weer SVO dat het spel dicteer de en dat de Waddinxveense da mes met een grote en zeker een onverwachte nederlaag naar huis stuurde. Uitslag 60-32. Topscoorder: Anita van Unen met 7 punten. Dames 2 tegen Dunkinn was een leuke wed strijd om naar te kijken. Beide teams waren aan elkaar ge waagd en de score ging gelijk op, waarbij Flyers toch steeds een kleine voorsprong kon vast houden. Ruststand 28-26. Hal verwege de tweede helft leek het erop, dat Flyers een beslis sende voorsprong had geno men, maar Dunkinn gaf niet op en knokte terug, maar de winst kwam terecht bij de ploeg die er het meeste recht op had. Uitslag 52-50. Topscoorder: Astrid Groen-Frikken met 16 punten. Heren 3 redde het niet tegen BV Alphia. Vooral aanvallend kwamen de Waddinxveense he ren tekort. Daar waar de tegen stander wel scoorde vergat Fly ers dit te doen. Uitslag 34-69. Topscoorder: Harry van Engen met 15 punten. Vrijdagavond 18 januari in de Duikelaar om 21.00 uur Dames I tegen Jumpers. Zaterdag ^ja nuari om 17.00 uur Jongens Ju nioren I tegen Leiderdorp. Wim Vroegindeweij. Het twee de team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft in twee etappes de lastige uitwedstrijd in Bergschenhoek tegen EBSV I afgesloten met een 4-4 gelijk- Vuuren - Arie Hoogduijn 0,5- spel. Tegenover de overwinnin- 0,5; Kevin Bakker - Boudewijn gen van Weijermars 0-1; Meus van der Poel - Jan Blok 0-1; Christiaan ZEVENHUIZEN - Op 28 fe bruari 2002 is het 100 jaar ge leden dat de deur van de Chr. Basisschool De Eendragt voor het eerst open ging. Bij de ope ning op 28 februari 1902 was de naam van de school, zoals de meeste christelijke scholen: School met de Bijbel. Zo ook de Vereniging school met de Bijbel, welke is opgericht op I I april 1898. Het heeft dus bijna 4 jaar geduurd voordat de school daadwerkelijk kon beginnen in een schoolgebouw(tje) aan de Dorpstraat waar nu de par keerplaats bij het gemeentehuis en bibliotheek is. Ter gelegen heid van het 75-jarig jubileum in 1977 is een klein boekje ver schenen waarin met name die eerste jaren worden beschre ven. Bij het I OO-jarig jubileum van de Vereniging School met de Bijbel in 1998 is ook de ge schiedenis van de vereniging baarheid in Kleine Kernen hier bij een rol kan spelen. Ook is gevraagd actie te ondernemen vanuit de provinciale doelstel lingen op het gebied van senio renbeleid en sociaal beleid. Het CDA hecht aan het be houd van de leefbaarheid in Kleine Kernen en een basis voorziening als een postagent schap speelt daarbij een belang rijke rol. Vooral ouderen kunnen hier op een veilige en vertrouwde wijze geld halen, alsmede ook de postzegels en zich toe kon trekken tegen het gehaaide Polar Bears. Immers, halverwege de derde periode stond de ploeg van trainer/coach Jim van Es nog met 7-4 vóór. Geen vuiltje aan de lucht denk je dan, doch we zien het helaas vaker bij Gou- wesatete; opeens komt de klad erin! Slordig plaatsen, onnodig balverlies en onscherpte bij de afwerking zijn de voornaamste faktoren, waarbij de dames zichzelf dan de das omdoen. De Gouwestaetedames begonnen sterk. Een schot van Mirjam Overdam en een boogje van Sandra Berckenkamp bracht Gouwestaete op een 2-0 voor sprong. Kansen op een hogere score waren er zeker, doch Po lar Bears kwam op 2-1waarna alleen Hanneke Kappen 3-1 wist in te tikken. Vlak voor het einde van de eerste periode scoorde Polar Bears 3-2 en be gin tweede periode werd het zelfs 3-3. Na een knal van Petra Meerdink (4-3) kwam Polar Be- WADDINXVEEN - In de Wad dinxveense Salom Kung fu school Double Dragon hebben op zaterdag 15 december 2001 onder toezicht van sifu Rene’ Scharff en oudere instructeurs, de zwarte band I e Leong Toan examens voor het Shaolin Kem- po/Kun T’ou plaatsgevonden. Na eerst een pittige buitentrai ning o.l.v. de ’jongste’ zwarte banders, werd er in de zaal het verdere examen voor Arthur van Pinxteren, Marlon Tjin A Koeng en Laurens Vos afgelegd. Het examen werd afgenomen door Nimfry Nahafahik, een ’oudste’ leerling van sifu Scharff, en gelijk met het trio deed Nimfry examen voor zijn 3e Le ong Toan. Het trio werd niet ontzien door hun mede leerlin gen en het vuur werd hun nader aan de schenen gelegd door onder andere de jongste gene ratie zwarte banders/instruc- teurs. Arthur, Mr Ion en Laurens hebben succesvol de zwarte band I e Leong Toan en het in structeurs diploma behaald. Nimfry Nahafahik kreeg uit han den van sifu Scharff zijn diploma van 3e Leong Toan uitgereikt en is hiermee de enige in de huidi ge Shaolin Kempo/Kun T’ou fa milie met deze graduering. Door Bert Hertog GOUDA - Softbal wordt ge speeld met negen spelers of speelsters. Vorig seizoen kon dat bij de honkbal- en softbal- vereniging Braves maar net omdat er een paar speelsters over waren. Dit jaar liggen de zaken anders. De Goudse vereniging wil (weer) met drie damesteams de competitie in, maar voor elk team heeft Braves precies ne gen speelsters. Enkele actieve speelsters zijn dan ook een wervingsactie gestart om aan nieuwe softbalsters te komen. De speelsters zijn Dorieke Looije, Astrid Hauser en Anky Kloosterman. „Vorige zomer was het aantal speelsters ook al krap, maar nu helemaal”, vertelt Dorieke Looije, een softbalster, die al meer dan tien jaar lid is van Braves en sinds vorig seizoen in het eerste team speelt. Daarvoor kwam zij uit voor het derde negental. „Door een aantal oorzaken, zoals een blessuregolf, kan een aantal speelsters niet meer softballen. ars op 4-4. Sandra Bercken kamp benutte de enige overtal in de eerste helft en bracht Gouwestaete op een 5-4 voor sprong. Begin derde periode speelde Gouwestaete uiterma te sterk. Petra Meerdink en we derom Sandra Berckenkamp, beiden uit een overtal, brachten Gouwestaete op een comforta bele 7-4 voorsprong en leek niets meer in de weg te staan voor een duidelijke overwin ning. Echter, niets was minder waar. Gouwestaete begon ner veus en slordig te spelen en het sluwe Polar Bears trok de wed strijd volkomen naar zich toe. Eind derde periode was de voorsprong alweer geslonken tot 7-6. In de laatste periode bracht Gouwestaete al haar kansen om zeep. Voor keepster Francine Lankhuijzen ontpopte Sandra Nieuwenburg zich als een ware plaag. Na haar zesde doelpunt maakte Carla Quint definitief een einde aan de illu sie; eindstand 7-9. we met de buitentraining in het sportpark De Uiterwaard. De trainingen staan, evenals vorig seizoen, onder leiding van coach Eithel Trinidad. Trinidad volgde vorig jaarYves Ernst, de oud-honkballer van Braves, op. Naast dames in de leeftijds groep 20 tot 45 jaar hoopt Braves ook jongere meisjes te interesseren voor softbal. Bij voldoende meisjes zou dan weer een juniorenteam, zoals in het verleden, kunnen wor den geformeerd waaruit jaar lijks meisjes doorstromen naar de seniorenteams. Braves be schikt nu over drie jonge speelsters die met de senioren meetrainen nl. Suzan Steen land, Linda van der Winden en Boukje Fransen. „Ik ben ook op jonge leeftijd met softbal begonnen”, vertelt Dorieke Looije, die in Gouda lager en middelbaar onderwijs volgde en nu in Rotterdam economie studeert aan de Erasmus universiteit. „Ik speel de al bij Braves toen de club nog aan de Nieuwe Gouwe haar terrqin had. Dat is meer dan tien jaar geleden want het sportpark De Uiterwaard be staat dit jaar tien jaar. Ik be hoorde tot de laatste lichting jeugd, die nog met een eigen team in de competitie hebben gespeeld. We proberen nu weer een eigen jeugdteam op te starten. Aspiranten kunnen vanaf negen jaar meespelen en junioren vanaf twaalf jaar. Bij de jongens, die honkballen, loopt de aanmelding van jongeren beter. Zij zorgen daar voor aanvulling voor de senioren”. Het eerste team van de soft- baldames van Braves speelt in de vierde klasse. Vorige zomer eindigden de Goudse dames in de nacompetitie als eerste in de zgn. B-groep. Ook toen de- den@hotmail.com Ook de honkballers van Braves zijn de conditie-training begonnen. Evenals vorige zomer staan de trainingen op het veld onder leiding van coach Pepito Ziel inski. Van het Zoetermeerse Birds keerden Matthieu Villeri- us en Marcel van Leent terug bij Braves. Volgens bestuurslid The Walthie is het de bedoe ling dat een aantal junioren bij het eerste en tweede gaan meetrainen, maar nog wel in de junioren blijft spelen. Walthie: „De leeftijd van de junioren is verhoogd naar twintig jaar. Wij willen ze alvast laten wennen aan het honkbal bij de senio ren.” gen van teamleider Andre Nieuwlaat en Kevin Bakker stonden nederlagen van Jac- Noorland - Andre Corpeleijn ques de Lange en Jan Blok. De 1-0; Wim Westerman - Ron Droog 0,5-0,5; Gerrit van Mee teren - Freek Hofman 1-0; Henk Doornhein - Sjaak Kou- wenhoven 0,5-0,5. De stand bovenaan: I. Gerard van Om meren; 2. Ben van Geffen; 3.Jes se van Elteren; 4. Dick Bac; 5. - f v honderd en één keukens, duizend en één ideeën BOSKOOP - De Reeuwijkse atleet Hans van Beek eindigde Aan het einde van het vorige als tweede in de Flora Run in Boskoop. Winnaar van de loop over tien kilometer werd Antal Amptmeyer (PAC) in 32.23.Van twaalf. Beek kwam tot 32.39 en zijn Het tweede team bestaat uit clubgenoot Fred van Zoest tot veterinnen, die hun eigen team 32.42. Daarmee was Van Zoest de snelste veteraan. Jan de Jong, eveneens AV’47, ging als achtste over de eindstreep 34.50. Aan vankelijk gingen Amptmeyer en Van Beek op kop. Na 7.5 kilo meter moest Van Beek lossen. Hij had last van een blessure opgelopen in de loop in kin schoten. Er gingen 350 atleten onder wie een groot deel uit de Goudse regio van start. In de halve marathon van Eg- mond werd de Gouda-atleet Said Kanfaoui 22ste in een tijd van 1.07.39. De eveneens in Gouda woonachtige Aziz Boug- ra viel na zestien kilometer uit. Hij had last van een hamstring. Data van enkele atletieklopen: zondag 20 januari: Biesheuvel- loop in Maassluis voor de Zui- dersterloopserie, zaterdag 26 januari: derde cross Zuid-Hol- land Midden in Alphen aan den Rijn, zaterdag 16 februari: vier de en laatste cross Zuid-Hol land Midden in Waddinxveen, grote misstap door te verliezen zaterdag 16 maart: 50ste Reeuwijkse Piassenloop, 14 uur. Coach Eithel Trinidad geeft slagtraining aan de softbalsters van Braves. De club heeft voor de nieuwe competitie nog een aantal dames nodig. MOERKAPELLE - In ronde 18 van de onderlinge competitie stonden er twee topduels op het programma, waarbij de nummers een t/m vier van de ranglijst betrokken waren. Zo leek Ben van Geffen met wit eventjes koploper Gerard van Ommeren beentje te gaan lich ten. Het was in een Dame-ln- dier echter optisch bedrog. Toen Gerard remise aanbood was de stelling in evenwicht. Jesse van Elteren was met wit in een Pirc tegen Dick Bac op winst uit. Voordeel voor een van beiden kon niet worden aangetoond en het eindspel re sulteerde in remise. Hugo van Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveense sjoelers ziet er als volgt uit: klasse A: I Wim Slingerland jr. 139.725. 2. Andre van Gemeren 139.400, 3. Jan Kersbergen 139.237. Klasse B: I. Gerard Dros 129.630, klasse C: I. Jan Olie 119.300, klasse D: I. Mevr. A. Warmelink 109.880 punten. REGIO - De laatste tijd komen er steeds nieuwe berichten over het verdwijnen van de postagentschappen in de kleine kernen van Zuid-Holland. De CDA-Statenfractie vindt dat een slechte ontwikkeling, zeker omdat dit veel problemen geeft voor met name ouderen en ge handicapten. De CDA-Staten fractie heeft het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland schriftelijke vra gen gesteld over deze ontwik keling in relatie tot het Kleine TT I

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21