Glamour in raamdecoratie Adviesfunctie onmisbaar bij Decorette Romijn Raad wil vraag en aanbod woningmarkt Boskoop beter op elkaar afstemmen Motiveer uw leerlingen met kranten -I WONEN IN MIDDEN-HOLLAND Dustblock beschermt Lamellen houden stand tegen vuil en en vocht JONGENEEL Breng ww wan or ter Ms. ED REUSKEN fesug Brandveilig Oriëntaalse sferen Romantisch a Adviesfunctie n Combinaties Bent u leraar en wilt u met kranten werken? Krant in de Klas helpt u met lesmateriaal en gratis kranten. Voor gratis informatiepakket: Tel. 020 - 430 91 90 Fax 020 - 430 91 99 E-mail: kik@uitgeversverbond.nl DE GRAAF -X" PARTNER (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Heeft u onze verhuisbus al zien rijden? Uw specialist op het gebied van woninginrichting .1- - Stijl i L 5 I. www.silco.nl Hypothi Z kan verzorgen. „We hebben alles in eigen hand. Naast be hangers en schilders beschik ken wij ook over een team stoffeerders.Van vitrage, gor dijnen tot aan tapijt of kurk- vloeren, alles wordt op vak kundige wijze verzorgd.” Decorette Romijn maakt het inrichten voor u een stuk ge makkelijker, zeker gezien de nieuwe woonmagazine van Decorette met fantastische woonideeën, dat huis-aan-huis worden verspreid.Wilt u al eerder aan de slag, komt u dan eens langs bij Decorette Romijn en overtuig uzelf over de talloze mogelijkheden. passing is het vervangen van kleine, onaantrekkelijke wo ningen door woningen die ge schikt zijn voor ouderen. Verder wordt voorgesteld om Waterrijk af te bouwen en op vrijkomende locaties in het centrum strategisch nieuw bouwwoningen te realiseren. De bedoeling is namelijk dat deze nieuwbouw voldoet aan de woonwensen en de door stroming op de woningmarkt stimuleert. Een verruiming van de provin ciale regels voor de toewij zing van woningen behoort ook tot de voorgestelde maatregelen. Op dit moment overlegt de gemeente met de provincie over deze verrui ming en over nieuwbouwmo- gelijkheden in Waterrijk. Verzekeringen Hypotheken Pensioenen «Vastgoed Een hypotheek is maatwerk! dessins royaal van maat zijn, hebben deze hippe stoffen vaak een kamerhoog patroon. Speci aal aanbevolen voor liefhebbers van meer architectonische in terieurs. BOSKOOP - Hoewel koning winter nog geen aanstalten maakt om plaats te maken voor de eerste lentezon, be gint het lentegevoel toch bij menigeen te kriebelen.Vooral op televisie en in de interi- eurmagazines worden de nieuwste trends voor het in terieur uitvoerig belicht. Ook Interieurverzorging Decorette Romijn maakt zich de komen de weken op voor het voor jaar. De diverse voorbeelddis- plays in de winkel aan de Koninginneweg I la worden ingericht met de allernieuw ste snufjes op woongebied. Of het nu om een compleet nieuwe inrichting gaat of een aantal decoratieve accenten, bij Decorette Romijn vindt u alles om van uw huis een echt thuis te maken. Volgens Cisca Roos, die de dagelijkse leiding bij Decoret te Romijn heeft, zijn het ko mend voorjaar vooral de kleuren die de boventoon voeren. „De combinaties zijn onbeperkt omdat het aanbod zo breed is en alle kleuren en accessoires zo goed te combi neren zijn. Kinderkamers staan vooral voor kleur van roze en lila tot aan verschil lende groentinten.” De Boskoopse raad zal mor genavond een beslissing ne men over de Woonvisie ‘Bo skoop: Mensen, wensen, wonen in de 21e eeuw’. Deze Woonvisie bestaat uit een aantal maatregelen om vraag en aanbod op de Boskoopse woningmarkt beter op elkaar af te stemmen. Uit het woningbehoefteon- derzoek is gebleken dat er in Boskoop een groot tekort is aan eengezinswoningen met tuin en aan levensloopbesten- dige woningen in en om de dorpskern. Dit blijkt ook uit de tien wensen van Boskoop se burgers, die naar aanleiding van de toekomstvisie Bo skoop 2015 zijn opgesteld. Om de tekorten op te lossen worden drie maatregelen vele combinaties die u in de woonwinkel aantreft. Met een goede keuze uit het uitge breid assortiment behang, verf, raambekleding, zoals vi trage, (vouw- en rol-) gordij nen, harde en zachte vloerbe dekking, kunt u uw interieur een heel nieuwe dimensie ge ven.Ter completering van het geheel zijn er talloze woonac cessoires en sfeerverhogende decoraties. Begin april verschijnt het Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen Alle mogelijkheden en ideeën vindt u natuurlijk ook in de showroom van Silco, Zuidkade 230 Waddinxveen of bel voor documentatie (0182) 61 68 78. Decorette Romijn B.V., Koninginneweg I la, 2771 DN Boskoop, telefoon 0172-214713, fax 01 72- 218939. Voor meer informatie en vragen bel: Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur Openingstijden: gesloten geopend van 10.00-17.30 uur geopend van 10.00-17.30 uur gesloten geopend van 10.00-17.30 uur voorgesteld: aanpassen van de bestaande woningvoorraad, afbouwen Waterrijk en bou wen in het centrum en Bos kopers toegang geven tot (nieuwbouw)woningen in de regio. Om de wensen van de Boskopers in beeld te krijgen is begin 2001 een woningbe- hoefteonderzoek gehouden onder 1000 inwoners en een aantal vertegenwoordigers van organisaties die actief zijn op de woningmarkt, zoals ma kelaardij, zorginstellingen, be langenverenigingen en Trifoli- um. Uit dit onderzoek bleek dat er 700 Boskopers zoeken naar met name eengezinswo ningen met tuin en levens- loopbestendige woningen in het centrum. Van deze 700 naar zwart ademen de mystie ke sfeer van de oriënt. Een weelderige confectie is in deze stijl een must. Duo- en triplooi en, tussen- en tegenvoering plus decoratieve passementen maken het plaatje compleet. woningzoekenden vinden er 350 geen passende woning. Veel bestaande woningen zijn namelijk moeilijk toegankelijk voor mensen die verzorging nodig hebben. Bovendien worden de moge lijkheden om nieuwe wonin gen te bouwen beperkt door het provinciale beleid. Hier door is er een groot woning tekort voor met name jonge ren, zorgbehoefenden en mensen met een laag inko men. Om vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen wor den in de Woonvisie drie maatregelen voorgesteld. Zo wordt voorgesteld bestaande woningen aan te passen aan de veranderde woonwensen. Een voorbeeld van zo’n aan- Toch is de adviesfunctie bin nen Decorette Romijn al ja- ren het belangrijkste draag vlak. De interieurspecialist is dan ook onlosmakelijk ver bonden met Schildersbedrijf Romijn, waardoor de klanten combinatie van een transparant en een dicht doek in één me chaniek. In plissé kenden we ze al een tijdje, maar nu is er ook de duo-jaloezie. Bij de horizon tale versie worden de onderste lamellen andersom gekanteld; bij de verticale jaloezie is een deel van de lamel geperforeerd. Ook voor rolgordijnen zijn er sinds kort combinatieprofielen op de markt. Daarin kunnen bijvoorbeeld een transparante en een verduisteringskwaliteit achter elkaar worden gehan gen. Maar de allernieuwste vin ding is een koofkap met rolgor dijn én runnerrail. Strak en geplooid samen in één huis; makkelijker kan het niet. Steeds vaker wordt gekozen voor geluiddempende textiele raamdecoratie. Relaxed wonen begint immers bij rust. De be kende horizontale jaloezie is in middels verkrijgbaar als voile achtig systeem waarbij stoffen lamellen tussen twee transpa rante laagjes zweven. Dit najaar werd een variant geïntrodu ceerd waarvan de lamellen be staan uit semi-transparante screenstof op baleinen. Bij de verticalen hebben de lamellen van softe ausbrenners concur rentie gekregen van een jaloe- ziesysteem dat lijkt op perfect drukt met felle kleuraccenten: veel rood, appeltjesgroen en azuurblauw. De patronen varië ren van een geometrisch lijnen- tot strak gestileerde bloem- en bladvormen. Veiligheid in en om huis: een belangrijk item. Brandvertra gend woontextiel draagt een steentje bij, zeker in het feeë rieke winterseizoen. Omvallen de kaarsen en spattende von ken krijgen geen vat op stofkwaliteiten zoals Trevira CS of Kanecaron. Ontwerpers hebben inmiddels afgerekend met het gladde kan- toorimago van deze veilige ve zels. De nieuwe collecties bie den kleurrijk bedrukte voiles en opmerkelijke trendstructu- ren. Wie van glamour in raamdecoratie houdt, zit dit seizoen tiek effect door onregelmatige goed. Er is een oriëntaalse sfeer op komst met veel glim garens en ïngewalste prints. en glans. Strepen vormen de rode draad, ook in andere stijlen. Want tegenover al dat weelderige taft staat een naturelle romantiek in verwassen stoffen. Retro is en blijft een trend, nu vertaald in Scandinavisch grafisch. Eén van de maatregelen die zijn voorgesteld door de Boskoopse raad om de woningmarkt beter op elkaar te la ten afstemmen, is het afbouwen van nieuwbouwwijk Waterrijk. (Foto: Lex Fioole) Dat is maar één van vele voordelen die wij onze relaties bieden VBO ^MAKELAAR Bezoekadres: tn winkelcentrum Zuidplaj Zuidplaslaan 426 - 428 2743 KE Waddinxveen Telefoon: (0182) 622 388 Fax: (0182) 637 508 Email info@dgep.nl Homepage: www.dgep.nl geplooide vitrage. Toch houdt ook de houten lamel stand. Het ouderwetse bedieningsmecha- niek met zichtbare katrollen is vooral geliefd bij puristen. Wie eco hoog in het vaandel heeft, kan sinds kort kiezen voor hout uit duurzaam beheerde produc- tiebossen. Luxaflex is het eerste merk in Europa dat het FSC keurmerk (Forest Stewardship Council) voor houten jaloezieën mag gebruiken. Een alternatief zijn de nieuwe kunststof lamel len in houtoptiek. Ze zijn kleur vast, onverslijtbaar en trekken nooit krom. Net als plissé kunnen ook rol gordijnen nu geleverd worden met een warmtewerende Topar coating. Een andere noviteit is de dustblock coating die extra beschermt tegen droog vuil en vocht. En vouwgordijnen kun nen best een keertje vaker naar de stomerij dankzij slimme klik- systemen. De stof wordt ge woon met koord en al afgeno men; moeizaam afstellen hoeft niet meer. VWI naar buiten kun nen kijken, maar zelf niet gezien worden. Veel ramen aan de straatkant worden daarom dichtgeplakt met matte folie- stroken. Duo-systemen kunnen een meer designlike oplossing bieden. De truc zit ‘m in de SILCO Waddinxveen De makers van interieurs doordacht tot in detail. natuurtinten zoals mistgrijs, waterig blauw, lavendel, olijf groen en brons. Barokke dessins zijn duidelijk diepte-effect geven. Omdat de favoriet, denk aan franse lelies, sjabloon ornamentjes en me daillons. Velours krijgt een an- GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) WONING PROJEKTSTOFFERING 9 Changeant zijdes, glimmende voiles en zachtglanzend fluweel. De nieuwe gordijnstoffen blin ken uit in glamour en drama tiek. Het zijn impressies uit de wereldse sfeer van boudoirs, cocktailjurken en casino’s, maar ook uit de rijke byzantijnse tra ditie. Bicolor changeant effec ten, vlammende chintz en dub- belweefsels geven diepte en reflectie. Het loungegevoel vin den we terug in gewaagde rep tielen prints, schubachtige structuren en superbrede strepen. Mee geweven me- taalgarens en lurex draadjes laten de stoffen schitteren als een sterrenhemel. Applicaties broderie, pailletten en opge drukte glitters brengen de sprookjes uit 1001-nacht tot leven. Het kleurenpalet is uitge sproken sensueel; de kleuren diep. Gloedvolle aardetinten, robijn en violet met zwemen spieer'-- Maar ook in deze aardse stijl worden de stoffen opgelicht door glanzende accentjes in pa relmoer-, goud- en zilverdruk: het nieuwe ‘shabby chique’. En dan zijn er natuurlijk nog de retrostijlen met hun veelkleuri ge patronen. De typische six ties en seventies motieven ova len en blokken hebben aanvulling gekregen van een frisse Scandinavische look. Hier gaat het minder om bijzondere garens en juist meer om grafi sche dessins. Het basisdoek Net als de mode wordt ook (fond) is licht van toon en be- het interieur beheerst door contrasten. Tegenover al de glamour staat een matte, ro mantische stijl. Hier gaat het om landelijke spel stoffen: verwassen lin nens, geruwde flanels, Absolute trend zijn de strepen wol-jute bindingen en in alle soorten en maten: hori- wolimitatie in viltlook zontaai, verticaal, diagonaal, su- met een toefje lieflijke organza perbreed of als smalle markies- broderie.Vaak in poederachtige streep. Met als spannende topper streepschakeringen in een geleidelijke kleurovergang (ombré) die een popart-achtig kunnen rekenen op een gede gen advies. „Wij hebben alle knowhow in huis om de klan ten optimaal te adviseren”, stelt Edwin Romijn. „Vooral met betrekking tot de techni sche aspecten en problemen die zich in en om het huis voordoen, is men bij ons aan het juiste adres.” Het spreekt voor zich dat Decorette Romijn in combi natie met het schildersbedrijf het gehele interieur van A tot Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Vrijdagavond geopend van 19.00-21.00 uur Zaterdag geopend 10.00-17.00 uur in januari 2002 hoopt Emma u weer te begroeten Wie houdt van glamour zit dit seizoen goed. Er is een sfeer op komst met veel glim en glans. Meegeweven me- taalgarens en lurex draadjes laten de stoffen schitteren. De in-between stof‘Grenada’ met een honingraat weef- techniek heeft een zonnige uitstraling. 4 i - ••.st -A- A

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15