Eddy Seesing leert zijn cursisten videocamera goed te gebruiken VERZIJL Toch nog een lokaal voor Gered Gereedschap? 179,- r Wintersporters koffer al ingepakt? CDA presenteert verkiezingsprogram Koffie- ochtenden Korte cursussen Kreater Rijden onder invloed Koopjes markt Vorming en Toerusting: Geurtjesdief Open Dagen Coenecoop College r PAGINA 17 WOENSDAG 23 JANUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN voor WEEKBLADVOOR WADDINXVEEN (01812I 96 I2 NIEUWE HAVEN 197, GOUDA TEL. (0182) 55 11 67 GEMEENTE- RAADS VERKIEZINGEN 2002 hoofdbanden etc... Tecnica Ti.8 HVL Ultrafit v*n 269,95 7 kende mogelijkheden te berde brengt. Deze week is het de beurt aan de lijsttrekker van CDA Dorenda Gerts UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Op 6 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Partijen hebben hun pro gramma’s klaar, nu is het aan u, als kiezer, om u te oriënteren welke partij het bes te bij uw mening past. Een belangrijk moment want de gekozen raad zal van 2002 tot 2006 de stappen bepalen die Waddinxveen zet. Het Weekblad voor Waddinx- veen heeft 16 vragen opgesteld, elke week geeft één partij hierop haar antwoorden. De laatste week zal daarvan een overzicht komen. ten vallen en is een signaal niet altijd opgepakt. gen en organisaties. Stel dat er een plan komt om de hoofd som wel aan te breken, dan moet dat plan breed gedragen worden en het mag bijvoor beeld niet in een gat voor het centrum verdwijnen. Wat zegt jullie programma over hondenpoep en afval We willen de hondenbelasting inzetten voor hondentoiletten en het handhaven van het ge- beelden die de cursisten heb ben gemaakt. En ik hoop na tuurlijk dat iedereen buiten de cursus om allerlei opna men gaat maken.” Er zal eveneens aandacht worden besteed aan de mon- Op de donderdag en vrijdag Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Wat zit op dit moment he lemaal snor in Waddinx veen? Het verenigingsleven. Je kunt voor heel veel sporten, muziek lessen en andere hobbycursus- sen in Waddinxveen terecht. Dat is heel prima en dat moe ten we zo houden. Ook is de gemeente op het gebied van sociale zaken niet verkeerd be zig- inmiddels helemaal gegrepen door de enorme mogelijkhe den die hij hier vond. Hij werkte mee aan grote projec ten, onder meer op het ge bied van opera. Nu is hij bezig met een cultureel uitwisse lingsproject tusen Gouda, Dortmund, Gloucester en Malmo. De videocursus van Kreater begint eind van deze maand en beslaat acht zaterdagen van ongeveer vijf uur met een half uur lunchpauze. Informa tie en opgaven bij Kreater, te lefoon 0182 614422. WADDINXVEEN - Op 26 ja nuari is er een koopjesmarkt in Het Zuidhonk. Alle tafels zijn verhuurd, dus er is heel veel te koop. Om 10.00 uur begint de verkoop en het duurt tot 15.30 uur. De bar is de hele dag geo pend, voor thee of koffie en een broodje kroket of een kop je soep. Makkelijk bereikbaar! Volop parkeergelegenheid (potterspoort/bolwerk) brillen pully’s handschoenen skisokken snowboots Hoe willen jullie de veilig heid concreet verbeteren? Preventief. Een goed jongeren beleid, buurthuis voor jonge ren, buro Halt blijven stimule ren, meer effectief blauw op straat en het wijk- en buurtbe heer uitbouwen in de andere wijken. Verkeersveiligheid: wes telijke rondweg starten om het verkeer in het dorp te weren, bedrijven verplaatsen naar de rand van het dorp, fietspaden verstoren dat hij naar de rech ter dreigt te stappen. Praten en luisteren ontbreekt bij een deel van het College. Ook als iets gesignaleerd wordt, duurt het erg lang voor er iets gebeurd, kijk bijvoorbeeld naar het bij houden van de wegen. (bijvoorbeeld Triangel), we zijn voor de komst van een wind molen en zonnepanelen en an dere vormen van duurzame energie moeten we blijven sub sidiëren. Terugkijkend op de afgelo pen vier jaar: wat was voor het CDA een succes? Het CDA signaleerde dat de beheerplannen hopeloos ach ter lagen. Ook hebben we aan getoond dat het niet nodig was om de OZB te verhogen zoals het College wilde in tegenstel ling tot het Collegeprogramma. Gelukkig is die verhoging niet doorgegaan.We hebben ons te vens ingezet voor het sociaal beleid, we hebben als enige te gen de harde ingrepen in de Wet Voorziening Gehandicap ten gestemd, hadden we aan dacht voor het verenigingsle ven en hebben we aandacht gevraagd voor de Victorkerk die een nieuwe klok heeft ge kregen. Het laatste jaar hebben we ons, met resultaat, ingezet voor de voortgang en de ge brekkige informatie rond het winkelcentrum. stand houden en de rentebaten uitgeven. Daarvoor vragen we de bevolking om ideeën aan te dragen. Zo zou het goed moge lijk zijn dat het geld besteed wordt aan de openbare ruimte tage. „Soms kan het heel leuk zijn beelden in een andere volgorde te zetten. Het is ook goed, voordat je met filmen begint, aan plan te maken. Een soort scenario in je hoofd te hebben. Ik wil graag mensen overtuigen dat video een geweldig vorm van registra tie is. Interessant voor alle leeftijden.” Seesing is zelf afestudeerd aan de Kunstacademie in Tilburg, waar hij zich vooral bezig hield met 16-millime- ter film. Na de opleiding is het met video begonnen en HadwijchDonderdag 31 janu ari: Hadewijch. In de dagkapel van de Ontmoetingskerk, aan vang 20.00 uur. Inleider: Marie ke Maes. In de Middeleeuwen leefde Hadewijch. Ze is bekend om haar gedichten, brieven en visioenen. Hadewijch vormde samen met vriendinnen een leefgemeen schap; ook heeft ze waarschijn lijk alleen geleefd. In haar brie ven, gedichten en visioenen vertelt ze van haar mystieke er varingen en probeert ze die vruchtbaar te maken ook voor haar vriendinnen. Er zal kort iets verteld worden over Hade wijch en er zullen teksten wor- bruik daarvan. Ook vragen we aandacht voor het vaker legen van uitpuilende prullenbakken en is voor on? een onder gronds milieuparkje bespreek baar. We zijn voorstander van acties als de schoonmaakdag en actie ’korte lontjes’ om vuur- werkafval samen op te ruimen. Wat is jullie standpunt rond het openbaar groen? Het onderhoud van het open baar groen moet veel beter. We willen inhaken op de resultaten van het beeldkwaliteitsplan, de gebreken die daar uit komen moeten worden aangepakt. Daar moet ook meer geld voor worden vrijgemaakt. WADDINXVEEN - Onbeken de dieven hebben op zondag morgen 20 januari na het ver nielen van een ruit, diverse geurtjes en huidverzorgings- middelen gestolen uit een dro gisterij aan de Passage. WADDINXVEEN - Bij een al coholcontrole op vrijdag 18 ja nuari omstreeks 02.40 uur werd een 24-jarige automobi list uit Waddinxveen aangehou den op de Juliana van Stolberg- laan. De blaastest gaf een uitslag aan van 405 ug/l terwijl 220 ug/l de limiet is. Tegen de automobilist wordt proces verbaal opge maakt. functioneren. We gaan letten op het CW dat het niet te duur wordt. Woningen moeten levensloopbestendig worden zodat ouderen langer thuis kunnen blijven wonen. Ook moet de ouderennota worden geactualiseerd zodat je weet of je voldoende aan te bieden hebt. We vinden dat de ge meente te weinig overleg voert met de ouderenbonden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Coenecoop College loca tie Dreef houdt vrijdag vanaf 18.00 uur Open Dag. In Bo skoop was de Open Dag afge lopen week zeer druk bezocht. Ook voor de Snuffellessen meldden zich een recordaantal leerlingen. In de Waddinxveen- se vestiging is de laatste jaren hard gewerkt aan het streven naar kleinschaligheid in de gro te school. Dit jaar heeft de in deling in kernteams ook fysiek gestalte gekregen door het ge bouw aan de Dreef als het wa re in vieren te delen. De leer lingen van een kernteam volgen het grootste gedeelte van hun lessen in een klein gedeelte van het gebouw. ’We merken dat dat heel plezierig werkt,’ aldus de heer Sikken, locatieleider van de onderbouwlocatie. ’Het is belangrijk dat leerlingen zich geen anoniem nummer voelen, maar gekend worden. De huidi ge indeling van het gebouw draagt daar zeker aan bij.’ WADDINXVEEN - Is er toch nog een kans dat de stich ting Gered Gereedschap alsnog de beschikking krijgt over het gevraagde lokaal in de voormalige Professor Kohnstammschool? In de commissie voor Welzijn en On derwijs werd dit onderwerp weer ter sprake gebracht. Door B&W is besloten het gevraagde lokaal niet aan Ge red Gereedschap te verhuren, maar 16.000,- beschik baar te stellen voor het in orde maken van de voormali ge fietsenbergplaats, inclusief de sloten. De huur van een lokaal bedraagt ongeveer 6.000,- per jaar. Hoe staat u tegenover de ouderenvoorzieningen, woningen en gehandicap- op straat? tenzorg? Iedereen moet krijgen wat men nodig heeft om goed te kunnen Wat ontbreekt duidelijk in Waddinxveen? Een moderne uitstraling. Een aantal dingen is puur verou derd, bijvoorbeeld het open baar groen en sommige gebou wen. Sommige scholen voldoen niet meer aan de eisen van de tijd, sommige verenigingen heb ben geen eigen honk en veel bedrijven staan nog op de plek waar ze vroeger zijn begonnen, het wordt tijd om te kijken of een aantal kan verplaatsen. Ook missen we een jongeren- raad, het college zou zich hier voor inzetten en we hebben niets meer gehoord. Dat valt ons bitter tegen. Waar hebben jullie je aan geërgerd? We hebben ons geërgerd aan het gebrek aan daadkracht van het college.Wat een slap gedoe rond het centrum, de gebou wen en de beheerplannen. Communicatieve vaardigheden ontbreken nogal eens. Het is niet verstandig de relatie met de projectontwikkelaar zodanig Van Hoek (PvdA) kon niet be grijpen dat het college zo afwij zend staat tegenover de wens dit lokaal aan Gered Gereed schap te geven. Een bedrag van 6.000,- is bijna drie maal de jaarhuur. De PvdA blijft erbij dat Gered Gereedschap het lokaal op de benedenverdieping be hoort te hebben, waar om ge vraagd is. Van der Torren (een mansfractie) kan het besluit van B en W niet begrijpen. Er wordt uren gediscussieerd over voor zieningen voor de jongeren, wat ook nodig is, maar een verzoek van de ouderen die zich volledig hebben waargemaakt, wordt aan de kant geschoven, als de ge woonste zaak van de wereld. Ook D66, bij monde van me vrouw Van Went, vindt de beslis sing van het college droevig. Zij is van mening dat alle medewer king moet worden verleend om dit werk normaal voortgang te doen vinden. De WD liet duidelijk blijken er geen behoefte aan te hebben dat de beslissing wordt herzien; maar vroeg zich af of, na eventu ele toewijzing van het gevraagde lokaal het krediet van 16.000,- voor verbetering van de fietsen stalling dan nog wel nodig is. De PCW kan zich volledig scha ren achter de beslissing van het college, terwijl het CDA instemt met een subsidie van 6.000,- voor het verlangde lokaal. In hoeverre s dit besluit nog terug nisatie van Vorming en Toerusting iets van haar passie, moed en geloof in de eigen kring tot leven te wekken. Aan melden: Corrie Smallegange, tel.614401. WADDINXVEEN - In de alge mene ledenvergadering heeft het CDA-Waddinxveen het program gepresenteerd waar mee ze komende verkiezingen ingaat. Het concept werd voor gelegd aan diverse maatschap pelijke organisaties. Zij kregen de gelegenheid om suggesties te doen. Vervolgens werd het program door de leden vastge steld. De titel is ’Betrokken sa menleving, betrouwbare over heid’. Het programma werd aangebo den aan verschillende vertegen woordigers van het ’maat schappelijk middenveld’. Voorzitter Hugo van Berkeste- ijn overhandigde het program aan Lies Steenland van de Ka tholieke Bond van Ouderen, Arie Both van de Algemene Nederlandse Bond van Oude ren, Henk de Bas van de On dernemersvereniging Waddinx veen, bestuurslid Piet Spelt van het protestants christelijk on derwijs, Arnout Ammerlaan van het Industrieel Contact Wad dinxveen, directeur van Kre ater Aad Koremans en Andre Moons die optrad als vertegen woordiger van de sportvereni gingen. Het program van het CDA heeft een aantal speerpunten. Zo wenst het CDA een daad krachtig gemeentebestuur en een zorgzame overheid. Er moet meer aandacht komen voor waarden en normen. De betrokkenheid van de burgers moet onder meer vergroot worden door hen een stem te geven in de besteding van de EMH-gelden. Voor de leefbaar heid in Waddinxveen is het vol gens het CDA van belang dat ZEVENHUIZEN - Op donder dag 24 januari spreekt de evan gelist Gert van den Bos over het thema ’toewijding’. Het doel is de aanwezigen te be moedigen en op te bouwen in het geloof. De ochtend vindt plaats in het Hervormd Cen trum (Dorpsstraat 156) van 9.30 tot 11.00 uur. De deur gaat om 9.00 uur open. Er is kinderoppas aanwezig. Dit is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud- Verlaat, Zevenhuizen en Moer- kapelle. Inlichtingen: Co Ster kenburg, tel. 010-2222345. Ineke van de Lagemaat tel. 079-5931520. Een paar regels om dit ver haal aan te vullen We willen een daadkrachtig ge meentebestuur en een goed functionerend gemeentehuis. We streven naar een Waddinx- veense samenleving waarin niet alleen het‘ik’ belangrijk is, maar waarin we zorg hebben voor elkaar. Het gaat om de kwaliteit van een samenleving die we met el kaar bouwen. We willen meer bieden dan individualisme en consumptie en daarin hebben mensen zelf ook verantwoor delijkheid. Begrippen als inter menselijke relaties, betrokken samenleving en betrouwbare overheid zijn voor ons de pij lers. Wat voor standpunten hebben jullie rondom een duurzaam Waddinxveen? We koesteren de initiatieven van het Platform Duurzaam Waddinxveen, ze doen prima werk en dat blijven we onder steunen. Verder zal duurzaam bouwen een belangrijk punt bij te draaien? was de vraag van het CDA. Nadat de fracties hun me ning hadden gegeven kwam de voorzitter van Gered Gereed schap nog aan het woord. Hij hield een warm pleidooi voor een tweede lokaal en merkt nog op dat de fietsenstalling niet ver warmd is. Hij zei het gevoel te krijgen dat het college denkt dat Gered Gereedschap niet zo moet zeuren. Wethouder van Holsteijn zegt dat het gevraagde lokaal niet permanent kan wor den verhuurd, omdat dit lokaal wisselend gebruikt moet kunnen worden. Hij zei te hebben geïn formeerd bij het hoofdbestuur van Gered Gereedschap in Am sterdam. Daar werd geadviseerd dat Gered Gereedschap het ma teriaal dat onherstelbaar is, moet opruimen, waardoor er weer ruimte komt D66 vroeg direct daarop of ge controleerd is, of er onherstel baar gereedschap in het lokaal aanwezig is. Op deze vraag gaf de wethouder geen antwoord.Van der Torren hekel de het beleid van het college, om buiten de stichting om in Am sterdam te informeren of al het gereedschap bruikbaar is. Gezien het advies van de commissie is de wethouder bereid dit weer mee te nemen naar het college. Met spanning wordt door Gered Gereedschap afgewacht of het college bereid is zijn beslissing te herzien. (A.B.) WADDINXVEEN - Vanaf deze maand tot aan de zomervakan tie geeft Kreater verschillende cursussen op het gebied van dans, fotografie en video, beel dende kunst, muziek, kleuter- muziek en circus. Bij de dans is er keuze uit streetdance, zowel voor de jeugd als voor volwassenen, moderne dans voor volwasse nen en Afrikaanse dans. Judith Ivens geeft twee basiscurussen fototgrafie met dokatechniek en een vervolgcursus. Bij teke nen en schilderen kan gekozen worden uit modeltekenen, bui ten tekenen/schilderen, expres sief tekenen/schilderen naar re aliteit en abstractie, tekenen/schilderen voor de jeugd, creatieve vorming voor de jeugd en beeldhouwen/boetseren voor de jeugd. Op 22 januari begin nen curcusworkshops voor kinderen en jongeren van zes tot en met elf en van elf tot en met zestien jaar. Prof. dr. J.H. Winkelman, wonend in Wad dinxveen, houdt vrijdag 15 maart een lezing over Hendrik van Veldeke. Welk partijprogramma- punt kwam het minste uit de verf? We hadden misschien nog eer der de controlerende taak van de raad op ons moeten nemen. Blijven hameren en informatie afdwingen, want die krijg je niet vanzelf. We hebben daar zeker veel aandacht aan besteed, met name de laatste tijd rond het nieuwe centrum, maar dat had misschien eerder en effectiever gekund. Hoe kijken jullie aan tegen de besteding van de EMH gelden? Een aantal verenigingen heeft We willen het hoofdkapitaal in problemen met de huisvesting, om dit op te lossen heeft de t politiek ook een verantwoor- de bevolking om ideeën aan te Vindt het CDA dat de ope delijkheid en moet onder meer dragen. Zo zou het goed moge- ningstijden van de horeca geld beschikbaar stellen. We lijk zijn dat het geld besteed verruimd moeten worden? willen niet wachten tot de MFA wordt aan de openbare ruimte Nee, we vinden het wel goed (Multifunctionele Accommoda- of gebouwen van de verenigin- zoals het nu is. Je moet je dorp tie) er is. Voor scholen geldt gen en organisaties. Stel dat er rust gunnen. Worden de tijden precies hetzelfde: laten we niet een plan komt om de hoofd- verruimd, dan komt er ook au- eerst wachten tot er iets ergs som wel aan te breken, dan tomatisch meer onrust. Wat gebeurt. Al geef ik toe: de laat- moet dat plan breed gedragen betreft een coffeeshop, dat ste jaren hebben de wethouder worden en het mag bijvoor- moet je niet willen. We geven en de raad hier een steekje la- beeld niet in een gat voor het liever goede voorlichting bij voorbeeld op scholen. bedrijvigheid meer naar de rand van de gemeente wordt verplaatst, dat de kwaliteit van de openbare ruimte wordt ver beterd. Bovendien staat veilig verkeer hoog in het vaandel. Sportverenigingen en andere maatschappelijke organisaties dienen actief ondersteund te worden en schoolgebouwen moet voldoen aan de eisen van deze tijd. Dit alles wenst het CDA te realiseren zonder een extra lastenverhoging. De OZB den gelezen. Zo hoopt de orga- mag niet met meer dan het in flatiepercentage worden ver hoogd. Meer informatie over het pro gram en de kandidaten: www.cdawaddinxveen.nl. WADDINXVEEN - Eddy See sing geeft voor de eerste keer een korte video-cursus bij Kreater in de Kerkstraat. „Iedereen brengt zijn of haar eigen camera mee en ik leer de mensen, aan de hand van kleine opdrachten, dat toestel goed te leren kennen. Daar ontbreekt het namelijk heel vaak aan”, zegt de in Gouda wonende en overal in eigen land en elders aan spectacu laire projecten werkende Ed dy. Hij heeft bewezen en be wijst elke keer opnieuw dat video, net als fotografie, kan uitgroeien tot een vorm van kunst die iedereen aanspreekt en beleeft. „De meeste men sen laten de meeste knopjes op hun videocamera maar voor wat ze zijn. Dat is jam mer, want je kunt voor elke speciale omstandigheid een afstelling maken en je camera aanpassen bij je eigen wensen. Ik wil mij cursisten bewust le ren filmen. Heel vaak zie je dat iemand de camera aanzet en dan maar een beetje rond gaat lopen. Daarmee verknoei je heel veel materiaal. Je moet die camera gewoon weer uit zetten en vanaf een nieuw punt verder filmen. Dat soort basisdingen ga ik doceren.” Na wat zaken aan de basis krijgen zijn cursisten speelse opdrachten, waardoor ze le ren op een andere manier te gaan kijken. „Aandacht voor een compositie, letten op mooie en lelijke dingen”, geeft Eddy Seesing begint met een allround videocursus bij Kreater, waarin hij veel onge- Eddy Seesing aan. „Bij video is kende mogelijkheden te berde brengt. (Foto Judith hens) de tijd heel belangrijk. Houd het mooi en kort en probeer in die tijd de informatie die je wilt geven te vangen. De cursus geeft veel ruimte tot zelfwerkzaamheid. Samen zullen we alle tijd nemen voor het bespreken van de Sommige sport- en mu ziekverenigingen, organisa ties en scholen hopen op een nieuw gebouw, wat wil len jullie daarvoor doen? Wat zijn jullie wensen rond het nieuwe centrum en hoe denken jullie daarbij over betaald parkeren? We zijn voor het nieuwe win kelcentrum zoals de plannen er nu liggen, mits het financiële plaatje niet hoger is dan ons nu is verteld. Blijkt dat er een groot financieel gat ontstaat, dan moet er een andere vorm voor het centrum worden ge vonden. Daarom willen we eerst duidelijkheid, en een snel en daadkrachtig antwoord van de wethouder. Betaald parke ren is voor ons bespreekbaar, aanleggen, waar nodig voetgan- maar dan zeker niet te duur. gerslichten en lantaarnpalen plaatsen en het openbaar groen Hoe willen jullie de burgers verbeteren, meer bij de politiek betrek ken? Wij zijn geen voorstander van het referendum, wel heeft onze fractie vaak contact met maat schappelijke organisaties, wijk en buurtbeheer e.d. Ook leg gen we bezoeken af en hebben we een luisterend oor als men sen contact met ons zoeken. Voor bijvoorbeeld de besteding nieuw te bouwen woningen van de EMH gelden, zouden we graag een systeem opzetten om de mening van de burgers te vragen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17