Licht op groen I gemeentelijke website r PIANO’S Kamermuziekconcert: blazersensemble Hexagon BOOT Bodegraven Jonkman:Bedrijven naar Triangel is bespreekbaar” Film ’Vatel’ in Kreater r PCW presenteert Politiekcafé Kiesprogramma Christen Unie Soap-democratie in Waddinxveen Inloopochtenden ADHD-kinderen MEUBELEN KIJKEN? hoogenboezeKTj! Muziek op schoot: een speelse kennismaking voor kleinsten programma Inzameling kleding WADDINXVEEN - Muz. Ver. Concordia doet voor het eer ste kwartaal van dit jaar weer mee aan de actie voor het inza melen van kleding, schoenen, dekens en gordijnen. Deze spullen zijn bestemd voor de Oostbloklanden. Alles wat niet bruikbaar is wordt gerecycled. Iedereen kan bovengenoemde spullen het gehele jaar inleve ren bij Concordia. Een speciaal bedrijf zorgt ervoor dat de bruikbare artikelen in de Oost bloklanden terechtkomen. U hoeft het bruikbare niet van het onbruikbare te scheiden. Alles kan ingeleverd worden in vuilniszakken en 2 gelijke schoenen moeten aan elkaar denkt te kunnen overgaan tot de geknoopt worden. Clubgebouw orde van de dag. Maar zo is het De Hoge Noot (J.W. Frisoweg niet.Wij - de werkgroep Passage I) is open op de donderdag avonden, tussen 19.00 uur en 22.00 uur, met uitzondering van de zomervakantie en feestda GRAAG TOT ZIENS! Oefeningen: Preventie: www.zorgenzekerheid.nl A.S. ZONDAG ZIJN WIJ GEOPEND VAN 11.00 TOT 17.00 UUR! Tip van de maand: maak een vluchtplan voor uw woning. Decem ber 2001acties (uitrukken): 21 keer gealarmeerd. Nieuwe en gebruikte Extra voordelig bij: Kerkstraat 2, tel. (0172) 612541 Bij ons slaagt u vast en zeker! lorg en Zekerheid LEZERS SCHRIJVEN X De maandelijkse mi; PAGINA 23 WOENSDAG 23 JANUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: pr.) WOONCULTUUR VAN BERKESTEIJN men. De bedrading was in De brandweer bezocht alle ho- 1 die morgen spiegelglad, door de ze gladheid was een taxi busje van de weg geraakt en in de sloot tot stilstand gekomen. De chauffeur kon op eigen kracht uit het busje komen. Toen wij ter plaatse kwamen was er voor ons gelukkig niets meer te doen en konden wij weer terug keren. reca gelegenhe den ter controle op de gebruiks vergunningen. Vooral de kerst versiering was een aandachtspunt. Er zijn daarbij geen afwijkingen geconstateerd, alle ondernemers hadden op juiste wijze hun versieringen geïnstalleerd en geïmpregneerd. Tevens zijn er samen met politie en milieudienst controles uitge voerd bij de verkooppunten van vuurwerk. Ook hier werd aan de eisen voldaan. Rondom, die niet anders doet dan de vragen stellen die door de gemeenteraad gesteld hadden moeten worden - zullen deze de Waddinxveense politieke partijen hun medewerking toe gezegd. Wilma Borgman, poli tiek redacteur voor de NOS radio, gaat het debat leiden. RTW FM: In de Ether op 105.8 FM en op de kabel op 93.1. Kaarten zijn te bestellen bij Kreater, tel. 0182 614422. Vanaf 19.30 uur op de avond van de uitvoering zijn ze wel licht nog te koop aan de deur. Een toegangsbewijs kost 7.71; houders van di verse passen beulen 6.81. 2 december 19.15 uur. Brand melding Anne Frankcentrum. Bij dit soort meldingen nemen wij geen risico en gaan wij met twee blusvoertuigen ter plaatsen. Één hele verdieping stond onder de rook, de bewoners liepen op de gang in de rook, wij moesten hen evacueren naar de hal beneden. De oorzaak was een pan met vlees welke door de bewoner vergeten was van het vuur te ha len, terwijl zij zelf bij een kennis op bezoek was gegaan. Nadat wij alles geventileerd hadden, kon den de bewoners weer terug ke ren naar de woningen. 3 december 11.05 uur, werden wij gealarmeerd om een kat uit een boom te halen in het Gou- webos, dit bleek aan de kant van Boskoop te zijn, onze collega’s hebben het dier bevrijdt uit zijn benarde situatie. 4 december 23.02 uur, brand aan de Overtoom, ter plaatse blijkt er rook uit de vaatwasser te ko- Internet: www.brandweerwad- dinxveen.nl, email: info@brand- weerwaddinxveen.nl Commandant Brandweer G.J. Huizer Wilhelminakade 48-52 - Waddinxveen Zuid Telefoon: (0182) 61 50 66 Kanaaldijk 44 - Waddinxveen Zuid Telefoon: (0182) 61 46 33 Da s lekker meubelen. Namens de Werkgroep Passage Rondom: Mr. W.A. de Voogd, J. Maas, P. Spillenaar, Ir. E.H.AIIaart, Kees Wijdooge, H. Olie, J. Oudijk en R. de Bruijn-Vis. een live poli- tiekdebat in het Anne Frank centrum, waarbij publiek van harte welkom is.Voor dit debat Blussen van kleine binnenbran den en theoretische kennis ver hogen. van der Hulle met het idee om bedrijven naar Triangel te ver huizen om de scheefgroei van Waddinxveen recht te trekken en de verkeersproblemen en klachten over milieu op te los sen. Later liet ook het ICW (In dustrieel Contact Waddinx veen), weten positief tegenover dit idee te suan. Ook Jonkman ziet voordelen voor het verkeer en milieu. „Het gegeven dat je dan het transport kunt reguleren klinkt heel aardig.” Wel bendrukt hij dat je met een goed en con creet plan moet komen. „Laatst sprak ik met staatsecretaris Ibe- ma over dit onderwerp en hij kon me vertellen dat er tal van subsidiemogelijkheden voor dit soort plannen zijn. Het is dus zeer de moeite waard om daar over na te denken.” GOUDA - Op vrijdag 25 januari zijn ouders met kinderen met ADHD van harte welkom bij de maandelijkse inloopochtend van Balans, Landelijke Vereniging voor ontwikkelings-, gedrags- en leer problemen. Deze wordt gehou den van 09.30 tot 11.30 uur in de Cellenkamer op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda. Tijdens deze in loopochtend kunnen ouders en andere belangstellenden koste loos en geheel vrijblijvend binnen lopen. Deze vrijdagochtend kan men voor informatie, steun en begrip terecht bij een vertegen woordiger van Balans afdeling Zuid-Holland Oost. Z'HUIZEN/MOERKAPELLE - De ChristenUnie van Zeven- huizen-Moerkapelle heeft het verkiezingsprogramma 2002- 2006 vastgesteld en draagt als titel: ’Bouwen in vertrouwen’. Enkele punten waar de Chris- tenUnie voor staat zijn; nor men en waarden moeten open en eerlijk besproken kunnen worden. Wethouder is een hoofdfunctie[moet dus ook overdag aanwezig kunnen zijn. Ook niet-fractieleden mogen in raadscommissies, (dit om de betrokkenheid van een ieder te verhogen). De ChristenUnie staat voor nieuwe ontwikkelin gen om startende onderne mers een kans te geven en van advies te dienen. Want waar is de WD-wethou- der kennelijk mee bezig? Ze wil de centrumsoap over de verkie zingen heen tillen, opdat de waarheid over dit onderwerp niet op tafel komt tijdens de ver- kiezingsdebatten. Zullen we pas later vernemen dat het geschil met de projectontwikkelaar tot een miljoenenclaim leidt? Zullen we pas later horen dat de prijs voor de parkeervoorzieningen even hoog is als de totale kosten van een compleet winkelcen trum? De wethouder zit boven op het deksel van de doofpot en de raad danst er omheen. Alle berichten bevestigen dit In november deelde de WD-wet- houder mee dat samen met de projectontwikkelaar opdracht is gegeven aan twee externe des kundigen om nog eens te kijken naar de financiën van de cen- trumplannen. Wel wat laat na al die jaren. Die externe deskundi gen, zei ze, zouden uiterlijk half februari met hun werk klaar zijn. Maar wat blijkt nu, de gemeente gaf pas opdracht aan die twee deskundigen rond kerstmis en de projectontwikkelaar gaf pas opdracht half januari van dit jaar. Conclusie: de deskundigen zijn pas na de gemeenteraadsverkie zingen met hun werk klaar. En de coalitie zal er wel weer mee in stemmen. Hoe reageert de bur ger op deze WD-politiek? Im mers, alle politieke partijen formulieren die de burger kan binnenhalen via zijn of haar com puter. Met een goed gebouwde website kunnen gemeenten een snellere dienstverlening, een gro tere klantvriendelijkheid, een be tere communicatie en meer effi ciëntie tot stand brengen. Het afgelopen jaar is de gemeen te overspoeld door aanbieders die graag de site zouden willen bouwen. Na een eerste selectie van drie aanbieders die alle drie goed thuis zijn in ’gemeenteland’ heeft de gemeente op 19 de cember besloten met het bedrijf ’Gemeenteweb’ in zee te gaan. Gemeenteweb is opgezet door en voor ambtenaren uit de loka le overheid en inmiddels uitge groeid tot een bedrijf met veel knowhow uit de IT sector. Met Gemeenteweb is contact gezocht na een bezoek op de si te van de gemeente Nieuwer- kerk aan den IJssel. De site vol doet aan alle gestelde voorwaarden om voor subsidie van het ministerie in aanmerking te komen. voor de grote peuters en kleu ters van half elf tot vijf over elf. Ze worden gegeven op de vrij dagochtenden in het Kreaterge- bouw. Het is de bedoeling de kleintjes, veilig op schoot bij hun ouder of verzorger, gaande weg vertrouwd te maken met muziek. Liedjes zingen, muzikale verhaaltjes vertellen en voor de iets groteren kennis maken met simpele instrumenten.Voor bei de cursussen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Opgave en informatie: secretariaat van Kreater, Kerkstraat 13, tel. 0182 614422. Op de website moet in ieder ge val een Raadsinformatiesyteem (R.I.S.) komen, daarvoor is een bedrag van ruim 11.345 euro ge reserveerd. Het Rijk verschaft subsidies aan gemeenten die nog niet zelfstandig een website heb ben gebouwd. De gemeente heeft in dit kader een bedrag van 15.882,- euro ontvangen, op de voorwaarde dat binnen een half jaar bestuurlijke informatie (agenda’s, tien gëmeentelijke ver ordeningen en dergelijke) en in een jaar de productencatalogus (met tenminste 150 producen ten en tenminste 50 formulie ren) op het internet worden ge plaatst. De productencatalogus dient een jaar beschikbaar te blij ven en actueel te worden gehou den. De catalogus moet verder raadpleegbaar voor slechtzien den zijn en is gratis toegankelijk. Met een website is het mogelijk 24 uur per dag met de burgers te communiceren, over en weer, actief en passief, maar ook inter actief. Interactief is bijvoorbeeld het publiceren van de verplichte ner in de brand aan de Groens- voorde nabij de winkels. De con tainer zat vol met papier en stond volledig in brand. Nadat wij de container uitgemaakt had den, is deze afgevoerd naar de gemeentewerf. 24 tot en met 31 december, de ze dagen werden wij nog 7 maal gealarmeerd, twee maal voor olie op de weg, vier maal voor een automatische melding en één maal voor een container brand. Na al deze meldingen zat ook voor ons het jaar 2001 er op en konden wij oud en nieuw gaan vieren. In onze showrooms vindt u klassieke-, moderne-, design- en koloniale meubelen. WADDINXVEEN - De muziek- cursussen van Kreater zijn er ook voor de allerkleinsten. Vrij dag 25 januari begint docente Marie-Alice van Zutphen weer met Muziek op Schoot, voor ouders en verzorgers van ba bies van vier maanden tot kleu ters van vier jaar. De korte cur sus duurt acht weken. De tijden zijn voor/de allerkleinsten van half tien tot kwart over tien, WADDINXVEEN - Vrijdag 25 januari draait om 20.00 uur de film Vatel. Een film van Roland Joffe, muziek verzorgd door: En- nio Morricone, met o.a.: Gerard Depardieu, Uma Thurman en Tim Roth. Het kasteel van de prins de Conde, eind april 1671. Francois Vatel is de trouwe toe gewijde bediende van de oude geruïneerde prins. De prins wil koning Lodewijk XIV voor zich winnen om het bevel te krijgen over de militaire ingreep tegen de Nederlanders. De prins vraagt Vatel zich te ontfermen over de ontvangst van de koning en het hof van Versailles op het kasteel. De drie dagen en drie nachten durende feestelijkheden moeten een indruk maken op de koning. Toegangsprijs (incl. ko- fie/thee):€ 4,54, Pas 65+/ CJP:€ 3,63, Kreapas: 2,95. Reserve ringen bij Kreater, Kerkstraat 13, tel. 0182-614422. Je zou erom moeten lachen als het niet zo triest was: de soap- democratie in Waddinxveen, zo als die door het winkelcentrum- gedoe boven water komt. Centrale figuren hierin zijn WD- wethouder Wientjens en de po litieke coalitie in de gemeente raad,(PCW,WD en PvdA). Het is echt niet te geloven hoe bot de WD-wethouder durft op te tre den en de slappe reactie daarop uit de gemeenteraad. Een voor beeld van een dezer dagen: In een brief aan het gemeentebe stuur vraagt een burger uit Wad dinxveen wat alle plannenmakerij rond het winkelcentrum sinds 1986 heeft gekost Antwoord van de WD-wethouder: „De cijfers van vóór 1996 zijn niet meer bo ven water te tillen; sinds 1996 hebben de kosten rond een mil joen euro bedragen." De werke lijke kosten zijn vele miljoenen hoger te ramen, maar de coalitie toont zich met dit halve en ver hullende antwoord tevreden en ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Of de be drijven naar de nieuw te bou wen wijk Triangel verplaatst moeten worden, is een goed discussiepunt, meent burge meester Jonkman. Dit onder werp kan goed worden bespro ken in het kader van de ontwikkelingsvisie 2015, waarin staat hoe Waddinxveen er in dat jaartal uit moet zien. „Bij die dis cussie moeten we ons afvragen of bedrijven uit het dorp weg moeten, zo ja of de gemeente daar een actief of passief beleid in gaat voeren en waar de be drijven dan heen gaan. Natuur lijk moeten we naast de wensen ook kijken wat- de gevolgen daarvan zijn”, aldus Jonkman. In december kwam een project groep bestaande uit Drieman Garantiemakelaars, Huijzers Bouwadvies en adviseur Pieter roepen nu dat de burger meer betrokken moet worden bij het besturen van onze gemeente. Maar dan moet die burger daar toe wel bereid zijn en op het juiste moment en de juiste plaats zijn mond open doen.Te vaak ho ren wij de vraag: hoe staat het met de centrumplannen? Wij re ageren: „Hoe zo? Bent U daarin geïnteresseerd? Waarom zagen wij U dan nooit op gemeentelij ke informatie-, commissie- en raadsvergaderingen?’ Immers daar moet de burger zijn mond open doen. En niet tijdens brui loften en partijen, want dat leidt tot deze soap-democratie in Waddinxveen. De WD-wethouder neemt de ruimte die haar door de coalitie in de gemeenteraad wordt gela ten. Blijkbaar vindt die coalitie haar monopolie op de politieke macht belangrijken dan daad krachtig en efficiënt bestuur. Let wel, de burger van Waddinxveen krijgt het bestuur dat hij of zij zelf verdient. Het wordt hoog tijd een nieuw bestuur te kiezen, dat korte metten maakt met stiekem gedoe en gedraai. Op 6 maart moet blijken of de burger het nog pikt Maar dan moet daarna gezorgd worden dat er steeds veel publiek bij de verga deringen aanwezig is. Alleen dan kan er wat veranderen. brand geraakt door kortsluiting. De bewoners hadden gelijk de stekker uit het stopcontact ge haald en daardoor erger voorko men. Nadat wij alles hadden geïn specteerd konden wij weer inrukken. 6 tot en met 10 december heb ben wij 4 automatische meldin- 23 december 21.30 uur, contai- gen gehad, allen bleken loos alarm te zijn. 11 december 05.45 uur, worden wij gealarmeerd om te assisteren bij een grote brand in Bergam bacht Gezien het feit dat wij twee blusvoertuigen hebben, konden wij onze collega’s gaan helpen zonder dat de zorg van Waddinxveen in gevaar zou ko men. In een verzamelgebouw was door een nog onbekende oorzaak brand ontstaan. De brand was zo hevig dat er 10 brandweer voertuigen (waaron der twee ladderwagens) en on geveer 120 brandweerlieden no dig waren om het vuur te bedwingen. De collega’s van Ber gambacht hebben ook de volgen de dag nog nodig gehad voor het nablussen. 15 december 20.15 uur, automa tische melding Prins Berhardlaan, hier was niets aan de hand. 18 december 07.50 uur, duika- larm aan de Onderweg, het was WADDINXVEEN - De PCW, de Protestantse Combinatie Waddinxveen, presenteert het verkiezingsprogramma voor de periode 2002-2006 tijdens een openbare bijeenkomst aan de achterban en andere belang stellenden. Deze presentatie vindt plaats op dinsdag 29 janu ari in Het Anker (achter de Brugkerk). De PCW gaat de ge meenteraadsverkiezingen, die gehouden worden op woens dag 6 maart, in met de slogan ’Een hart voor Waddinxveen’. PCW-lijsttrekker Wiebrand Dijksterhuis zal de speerpun ten uit het PCW-programma presenteren. De eerste vijf kan didaten voor de PCW doen mee aan een forumdiscussie, dat zijn Wiebrand Dijksterhuis doen Kees Bax, Gert Anker, Er win Korevaar, Bart van der Roest. Zij zijn lid van de PCW- fractie in de huidige gemeente raad. De PCW is een samen werkingsverband van de SGP, de HKV en de ChristenUnie. De combinatie mikt voor de komende verkiezingen van 6 maart 2002 op 6 zetels in de gemeenteraad en een plaats in het college van burgemeester en wethouders. Via de website www.kiespcw.nl is nadere in formatie over het programma, de kandidaten en de huidige PCW-fractie te verkrijgen. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Na een keuze uit de vele aanbiedingen van bedrijven die interesse hadden om de gemeentelijke website op te zetten en na de toewij zing van subsidie van de staat, kan de gemeente beginnen met de bouw van de gemeentelijke website. Dat is overi gens nog net voor het raadsprogramma (1998-2002) ver strijkt, waarin het belang is aangegeven om burgers vroegtijdig (inter)actief te betrekken bij het ontwerpen en uitvoeren van plannen. WADDINXVEEN - In het RTW FM programma ’Politiek café’ zijn de Waddinxveense politieke partijen te gast. Op donderdag 24 januari besteedt het programma aandacht aan de gemeenteraadsverkiezingen. Gasten zijn Peter de Vries (WD), Bauke Zoodsma (D66) en Marjan Stoffers (PvdA). De ze uitzending is een aangepaste herhaling van 20 december vo rig jaar. Op donderdag 31 janu ari zijn Wiebrand Dijksterhuis (PCW), Dorenda Gerts (CDA) en Titus van der Torren (Weer baar Waddinxveen) te gast. Bei de uitzendingen worden gepre senteerd door Robbert Visscher en Hans Schippers en is te beluisteren tussen 21.00 uur - 22.00 uur. Het program ma The Long Hardride met Gerard Verschoor schuift beide avonden een uurtje op en wordt dan uitgezonden tussen 22.00 - 24.00 uur. We begrijpen dat u het warm krijgt van de jaarlijkse stijging van uw ziekte kosten. Maar daar zijn goede redenen voor. Onze gezondheidszorg is de laatste jaren fors duurder geworden. We maken er meer gebruik van, waar door we meer moeten investeren. Bovendien vinden we met zijn allen dat het werk in de zorg een betere beloning verdient. Nu kun je twee dingen doen. De mensen die zorg nodig hebben meer laten betalen, of de kosten verdelen over alle mensen. Ziek en gezond. Zorg en Zekerheid kiest voor het laatste. Uit solidariteit. En dat lijkt ons een uiterst verantwoorde investering. Daarbij komt ook nog eens dat wij geen winst hoeven te maken. Zo behoort onze ziekenfondspremie nog steeds tot één van de laagste van Nederland. gen. Voor inlichtingen: tel. 0182- vragenstellende burger proberen 619569. te helpen. En wel in het openbaar en vóór de gemeenteraadsver- kiezingen van 6 maart WADDINXVEEN - Het Blazersen semble Hexagon is te gast op het tweede Kamer muziekconcert van dit seizoen, dat vrijdag 25 ja nuari, 20.00 uur, wordt gegeven in de Remonstrant se kerk (Zuidka- de 59). Het Hexagon Ensem ble speelt al meer dan tien jaar met veel succes en eigen land en op inter nationale podia. De groep is be kend van tal van optredens op ra dio en televisie en heeft een re spectabel aantal cd’s gemaakt. Het ensemble telt vier blazers en een pianist, maar manifes teert zich met groot gemak in an- Het internationaal bekende Hexagon Ensemble speelt op 25 janu- dere bezettingen, ari in de Remonstrantse kerk. Wout van den Berg, fluitist, Lex Bergink, ho boïst, Frees Sluijs, fagottist, Christiaan Boers, hoornist en Hans Eijsackers, pianist heb ben in tal van befaamde orkesten, als solist, bege leider en docent hun spo ren verdiend. Op het programma voor 25 januari staan werken van Frédéric Duvermoy, Robert Kahn, Géza Frid, Charles Koechlin, Hendrik Andriesen, Sergei Rachma- ninoven Francis Poulenc. WOONSELEKTIE k Kanaaldijk 30 en 32 - Waddinxveen Zuid L Telefoon Vermaas: 0182 - 632 441 Telefoon Bo-concept: 0182 - 649 744 Maak een plattegrond van uw woning. Leg de veiligste en snel ste route vast. Spreek een plek af waar u elkaar ontmoet als u het huis verlaten hebt. Maak een taak Op woensdag 20 februari ver- verdeling, wie let op de kinderen zorgt RTW FM en wie zorgt voor de huisdieren. Een goede vluchtroute gaat van boven naar beneden in verband met opstijgende rook. Zorg dat hebben de zes lijsttrekkers van de vluchtroutes altijd vrij zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23