Poloheren zorgen voor de puntjes Eben Haëzerschool domineert met schooldammen Clubkampioenschappen bij ttv Kwiek Bp TOOS heeft weer plaats Negende schaaknacht op I februari Autoschade... sSÉ Turnsters Toos naar 1/8 finale Goede resultaten SV Waddinxveen op NK 3.' g Korbis wint streekderby 4- Persoonlijke records voor schaatsjeugd KBS Dames ten onder tegen ZWV-Nereus Knappe winst van Rowah-B WOENSDAG 23 JANUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Italië SCHADECENTER Competitie PROFILE REPAIR Schadecenter van leeuwen l J- MO wit* '7 f h Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Zoals gebruikelijk wordt er ge start om 20.00 uur (ontvangst met koffie om half acht) en gaan de deelnemers door tot zater dagochtend 8.00 uur, met om kwart over zeven het ontbijt en de prijsuitreiking. Er worden in dit tijdbestek 21 ronden afge werkt, die gespeeld worden vol gens het Keizer-systeem. Dat betekent dat er na iedere ge speelde ronde opnieuw op sterkte wordt ingedeeld. Het speeltempo bedraagt 10 minu ten per persoon per partij. Het programma voor deze schaak nacht ziet er als volgt uit: wedstrijden. Heren I speelt om 18.00 uur tegen De Dolfijn in het ’Sloterparkbad’ te Amster dam. Dames 2 moet om 19.00 uur aantreden tegen UZSC I in zwembad ’De Kromme Rijn’ te om 20.00 uur tegen Rapido’82 3 in zwembad ’De Planeet’ te Haarlem. Op zondag 27 januari speelt dames I thuis in Gou- webad ’De Sniep’ tegen Lumio het Ravijn uit Nijverdal. De wed strijd begint om 16.30 uur. In de Italiaanse competitie, waar in Gillian van den Berg en Da- niëlle de Bruijn spelen bij SAIS Trasporti Athlon '90 Citta di Pa lermo, speelde Athlon thuis met 7-7 gelijk tegen Mediterrane© Corona. Voor Athlon scoorden o.a. Daniëlle 4x en Gillian lx. Na twee zwakkere tegenstanders moesten de dames nu echt aan de bak. De wedstrijd ging volko men gelijk op. Met nog 4 seconden te spelen stelde Valeria Raimondo van Athlon het gelijkspel veilig. Da niëlle voert de topscorerslijst aan met 13 doelpunten, Gillian Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-389977, fax 0182-637929 email: info@schadecenter.nl internet: www.schadecenter.nl bics voor dames en heren en jazz voor meisjes, dames en ook heren. Voor de allerklein sten is er ouder- en peuter- gym, jazztiek, baltiek en kleu- tergymnastiek. Vorig seizoen is TOOS ge start met free style jazz voor tieners, een turnuur voor volwassenen (dames en he ren) en een acrogymuur voor kinderen en volwassenen. Ook voor deze lessen zijn weer enkele plaatsen vrij. Nieuw voor dit seizoen is de 55+ sportfit les die in samen werking met Stichting Wel- Deze week is ook de tafel- tenniscompetitie van start ge gaan. Kwiek neemt daaraan met I4 senioren- en 5 junio renteams deel. Het eerste se niorenteam (Wim van Wage- ningen, Ronald Verboon en Kees Vos) komt uit in de eer ste klasse van de regionale competitie Holland-West, het eerste juniorenteam (Jaap Cammeraat, Danny Vermeu len en Cedric Gütz) speelt bij de jeugd in de eerste klasse van Holland-West. Bouwman (2I-I2). Hij mocht, uit handen van organisator Tjeerd Koop, de kampioens- beker in ontvangst nemen. Lans (I4) behaalde de 6e plaats in de Juniorenklasse C- opgelegd met 357 punten. De onlangs door burgemeester Jonkman gehuldigde luchtge- weerschutter Niels Pere- boom behaalde de 10e plaats bij de A-junioren. Niels schoot 370 punten in deze voor hem hectische tijd. Na de finale moest hij direct door naar Duitsland, vorige week schoot de Waddinxve- ner nog in Luxemburg. Trainer bij de SV Waddinx veen Ben Pereboom is in Bemmel uitgeroepen tot ‘jeugdbegeleider van het jaar’. Pereboom senior is sinds kort eveneens regiotrainer Luchtgeweer in de regio West. Iedereen is welkom om eens een kijkje te nemen op de clubavonden dinsdag en donderdag vanaf 20.00 uur. Voor geïnteresseerden ligt een informatiepakket en een proefrondje schieten onder begeleiding klaar. WADDINXVEEN - Doordat de Jazzdans- en Turnvereni ging TOOS uit Waddinxveen een halfjaarlijkse lidmaat- schapsperiode hanteert zijn er met ingang van januari op sommige lessen weer plaat sen vrij gekomen voor nieu we leden.TOOS heeft lessen voor meisjes/jongens en da- mes/heren in alle leeftijden (van I tot en met circa 70 jaar). Er zijn zo’n 55 lesuren waaruit gekozen kan worden. Zo biedt TOOS gymnastiek voor jongens/meisjes en da- mes/heren, trimmen en aero- competitieklassen 4-promo- tie/3-degradatie. Er waren twaalf deelnemers, waaronder de best geklas seerde spelers uit de b-poule. Er werd gespeeld in drie vier kampen. De beste twee spe lers van elke poule en de bes te twee nummers 3 gingen door naar de volgende ronde (kwartfinale). Leon Bouwman won van Marco Brookman (21 -13/21 -12), Wim vanWa- geningen won van teamge noot Ronald Verboon (24- 22/I9-2I/2I-I9), Paul van der Hart van Dick Krouwel (2I- I9/2I-I8) en Jacques Brand van Tjeerd Koop (21 -19/21 - 8). In de halve finale bleef Leon Bouwman verrassend titelver- CAHAVMWJWDHSRSTR 9 zijnswerk Waddinxveen en TOOS op donderdagmiddag wordt gegeven. De lesser) van TOOS worden gegeven in De Duikelaar in de Zuidplas, het eigen ‘home van TOOS’ aan de Staringlaan in de Vondelwijk en de J. Postlaan in de Componisten- buurt.Alle lessen bij TOOS staan onder leiding van gedi plomeerde docenten. Wie vragen heeft over een van de lessen bij TOOS of een uitgebreid nieuw lesroos ter wil hebben, kan bellen naar 0182-613839. WADDINXVEEN/BEVER- WIJK - Afgelopen zaterdag vonden in Beverwijk de regiokampioenschappen plaats voor de turnsters op NWS-niveau.Voor de Waddinxveense Jazzdans Turnvereniging TOOS kwam een aantal turnsters in actie. In de instap turnden Desi ree den Ouden, Carmen Venema, Ingeborg Droge en Tessa Gutker. Ingeborg draaide een zeer goede brugoefening en behaalde met een score van 9.80 de hoogste dagscore. Met een puntentotaal van 32.30 kwam ze op een zesde plaats.Tessa behaal de met een totaalscore van 31.325 een negende plaats. Carmen werd der tiende met een totaalsco re van 30.350 en Desiree behaalde een veertiende plaats met een totaalscore van 29.60 punten. Alle vier de turnsters hebben zich weten te plaatsen voor de I/8 finale. Bij de pupillen-2 kwamen Dianne Teunisse en Jenny Geertsen voor TOOS uit. Ondanks een hoge score van Jenny voor brug van 9.2 wist zij zich met een totaalscore van 28.650 punten net niet te plaat sen voor de I/8 finale. Ze behaalde een tiende plaats. Dianne draaide een nette balkoefening en kreeg hiervoor een score van 7.25. Met een totaalscore van 28.950 kwam zij op een negende plaats te recht, net genoeg om door te gaan naar de I /8 finale. Bij de Junioren kwamen José Droge en Marleen Heikens voor TOOS in ac tie. Beiden turnsters wis ten zich te plaatsen voor de I/8 finale. Marleen werd elfde en José twaalf de.Tenslotte plaatste Nel- leke Droge zich bij de se nioren met een twaalfde plaats voor de I/8 finale. dedigerWim van Wageningen met 2I-I I/I0-2I/2I-I8 de baas en won Jacques Brand met I7-2I/2I-16/2I-I4 van Paul van der Hart. Wim van Wageningen verloor, enigszins aangeslagen, de strijd om de derde plaats van Paul van der Hart, 2I-I8/13-2I/I7-2I. De finale tussen Leon Bouw man en Jacques Brand lever de een aantrekkelijke wed strijd op. Leon Bouwman ging voortva rend van start en won de eerste game met 2I-13.Jac ques Brand vocht terug met een krappe 21 -19 winst in de tweede game. De laatste en beslissende ga me werd, opnieuw overtui gend, gewonnen door Leon WADDINXVEEN - De deel nemers van Schuttersvereni ging Waddinxveen aan de fina le van het NK Luchtgeweer hebben goede resultaten be haald. De schutters Nynke Pereboom,Youri van der Lans en Niels Pereboom verover den respectievelijk de I e, 6e en 10e plaats in hun klasse. Nynke Pereboom sleepte bo vendien de titel ‘overall win naar’ binnen. De finale werd afgelopen weekeinde gescho ten in het Brabantse Bemmel. De Waddinxveense Nynke Pereboom 16) die zich in korte tijd opwerkte tot in de Nederlandse selectie, behaal de de eerste plaats in de klas se B-junioren met een score van 385 punten uit een totaal van 400. Later schoot ze in de finale ’overall’, gebundelde klasse A-, B- en C-junioren, 100.9 punten. Daarmee liet ze de nummer twee 0.3 punten achter zich. JeugdschutterYouri van der PAGINA 27 WADDINXVEEN/DEN HAAG - Koning winter laat zich vooralsnog niet zien, maar de jeugdleden van schaatsvereniging De Gouwe Streek tonen aan dat ze goed voorbereid zijn op een vorst periode. Vele persoonlijke re cords zijn weer gesneuveld tijdens de wekelijkse schaats wedstrijden op ijsbaan De Uithofin Den Haag. Christiaan van Gorkum haal de op de 500 meter maar liefst ruim 4 seconden van zijn beste tijd af en bracht het nu op 1.01.02. Ook Koen Hoondert, die evenals Chris tiaan schaatst in de categorie junioren C (I4-I5 jaar), reed wederom een mooi persoon lijk record in 55.23 seconden. In de categorie meisjespupil len kwamen vier schaatsters aan de start. Elise Flohil reed een nieuw persoonlijk record in 1.02.16 seconde, haar zusje Caroline Flohil deed hetzelf de; ze verbrak haar oude snelste tijd met bijna 5 secon den en liet de klok stilstaan op 1.23.54. Ellen van Berkel en Hester Hoondert reden geen persoonlijk record. Hun tijden waren 1.07.21 en 1.25.18. Ook de meisjesjunio ren C lieten zien dat ze steeds weer vooruit gaan. Maartje ten Barge verbeterde haar oude record, dat ze al enige tijd geleden geschaatst had, met 1,5 seconde en fi nishte in 57.28 seconden. Li- sanne Rozema en Gonny Ou- dijk zijn aan elkaar gewaagd; ze legden de 500 meter af in respectievelijk 1.0115 en I.0I.72 seconden. Het be looft een spannende strijd te worden op de clubkampioen schappen van schaatsvereni ging De Gouwe Streek, die ter gelegenheid van het 15-ja- rig bestaan van de vereniging op 26 januari op de ijsbaan Kwintus Nova in Dronten worden gehouden. WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag is bij tafeltennisvereni ging Kwiek de laatste ronde gespeeld van de clubkam pioenschappen seizoen 200I/2002. De a-poule, voor de competitieklassen 3-pro- motie en hoger. Aan de voor avond van de competitiestart was het opnieuw voor veel spelers een goede gelegen heid om wedstrijdritme op te doen. Eerder werd voor de lagere competitieklassen om het clubkampioenschap ge speeld. Op I4 december jl. werd Roy Hornung winnaar van het tournooi in de com petitieklassen 5 en 4-degrada- tie; vier weken later (I I janu ari) won jeugdspeler Jaap Cammeraat de titel bij de P'er«n autoschade- herstellerj ANWB. S'™* coord door Irene Terra (2x), Mark van den Brink (2x), Jaco Wineke (2x), Maureen Kientz (2x), Donja van Otterloo, Mari no van Zwet,Yvonne Boomers en Matthijs Koorevaar. De andere seniorenteams wa ren ook succesvol. Korbis 2 boekte een duidelijke I3-3 ze ge op GKV 3 (uit Gorinchem), terwijl Korbis 5 in Oud Beijer- land een doelpuntrijke over winning boekte op Korbatjo 4: 16-20. Bij de Korbis - jeugd maakte de Al de lange reis naar Goes niet voor niets. Tjoba, als tweede geklasseerd, ging met 7-I3 ten onder. De B2 won van concur rent HKC en blijft koploper. Spannend was het wel: 5-4. Ook de B3 deed goede zaken. Movado, dat samen met de B3 op een gedeelde eerste plaats stond, werd eenvoudig met 6- I2 afgeschud. De B4 en de C4 speelden knap gelijk tegen kampioenskandidaten 't Cap- proen en Reeuwijk. De Cl heeft na de 4-6 overwinning op GKV nog altijd kansen op een kampioenschap. Verder waren er overwinningen voor de C2, de D2, de E2 en de WI WADDINXVEEN - Ontspan nen schaken, gezelligheid en bij praten met oude bekenden, dat zijn de kenmerken van een van de bekendste schaakevenemen ten in Waddinxveen: de Schaak nacht. Dit jaar wordt de Schaak nacht alweer voor de negende keer georganiseerd door de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV in samenwerking met de stichting wijkwerk De Zuid plas. Het toernooi dat altijd bezocht wordt door vele schaaktoppers uit de regio, vindt plaats op vrijdag I febru ari 2002. van Otterloo, Marino van Zwet, Irene Terra, Hinse ter Schuur en Jaco Wineke (3x) wist Korbis een 7-2 voor- le fronten waren de Eben Haë- zerscholieren het handigst in het hanteren van de stukken. In 29 poules werden bijna 700 partijen gespeeld. In de basis groepen 3 en 4 speelden 6 deelnemers tegen elkaar, en in de groepen 5, 6, 7 en 8 waren dat 8 deelnemers, die zeven maal tegen elkaar uitkwamen. In de jongste categorie had het team van de Eben-Haëzer- school de sterkste afvaardiging. Met 40 punten veroverden Jan Willem van de Ende, Jennifer Jochems, Anne Anker, David Berkouwer en Jeroen Heikamp de eerste plaats. Nipt met 39 punten volgde een team van Bethelschool. Ook in de groep 5/6 was de ti de Leeuw (vakantie Anton Hei den), moest op karakter laten zien dat zij de betere ploeg wa ren. Door een doelpunt van Pe ter van Bergenhenegouwe was de stand 6-5 halverwege de (Foto: Liesbeth van der Vis/Artistic Art) volgt met 8 treffers. GIFA, de an dere ploeg uit Palermo, won met 9-6 van Lerici Sport en staat met Athlon op een gedeelde tweede plaats achter Orizzonte Catania. Beide ploegen hebben 7 punten uit 3 wedstrijden. De verrichtingen van Gillian en Daniëlle zijn o.a. te volgen op de sites van www.waterpoloitaly. com en www.waterpolonline. com WADDINXVEEN - De meisjes- B van handbalvereniging RO- WAH/SPACE speelden afgelo pen zaterdag een merkwaardige wedstrijd. In Dordrecht was de plaatselijke vereniging MOK de tegenstander. Het duel begon ui termate chaotisch. Het late aan- komsttijdstip, vanwege een ge brekkige routebeschrijving en de ’man-to-man’ verdediging van MOK, waren daar mede debet aan. Na enkele minuten stond het dan ook al 3-0 voor de thuis club. Nadat coach Peter van Vel- zen zijn speelsters had gewezen op de vele gaten in de verdedi ging en nadat de tactiek werd omgegooid, verzette Rowah de bakens. Bij de rust stond het 3-3. Na de rust walste Rowah over de tegenstander heen en won met een verpletterende 4-I5 eindstand. De jongste jeugd van Rowah speelde een wedstrijd in Pijnacker tegen Oliveo. Ondanks het goede spel van Rowah werd Oliveo niet verslagen. Eindstand acker. De eindstand was 7-3. WADDINXVEEN - Korbis heeft afgelopen zaterdag in een goedgevulde sporthal De Dreef een overtuigende 19-12 over winning geboekt op Reeuwijk. Door deze overwinning blijven de Waddinxveense korfballers medekoploper in de derde klasse. Korbis begon de wedstrijd met een aantal invallers, omdat een aantal basisspelers vanwege leuke prijs beschikbaar. De griep niet inzetbaar was. In de eerste helft kwam Korbis voortvarend uit de startblok- WADDINXVEEN - De Gouwe Damcombinatie (fusie van Ex celsior en dc Boskoop)organi- seerde tezamen met de evene mentencommissie van het V.O.O. (Ver. voor Openbaar Onderwijs) zaterdag 12 januari het 30e schooldamtoernooi. 210 Kinderen van Waddinx veense en Boskoopse basis scholen streden in de aula van het Coenecoop-college zowel individueel als voor hun schoolteam op de honderd vel den. Wie was de slimste dam mer? Voor het eerst speelden 12 kin deren van de basisschool van het A.Z.C. mee, en met succes. In de groep 5/6 bereikten zij een fraaie tweede plaats. Op al- Na een lange winterstop moch ten de heren eindelijk weer aan de bak. De eerste thuiswedstrijd was tegen Westland ’96. Met de wetenschap dat koploper De Kempvis al punten had laten lig gen, konden de Gouwestaete- heren bij een overwinning de koppositie overnemen in de tweede klas se C. De uitwedstrijd tegen Westland ’96 was eenvoudig met 1-6 gewonnen, hierdoor waren de heren favoriet voor de overwinning. Door doelpunten van Peter van Bergenhenegouwe (2x), Mark Mommers en Marc Faber be gonnen de heren positief aan de wedstrijd. Met een 4-2 voor sprong gingen ze de tweede pe riode in. Nadat Remko Over dam de 5-2 had aangetekend kregen de heren duidelijk te ma ken met een dip. Hierdoor kon Westland '96 eenvoudig terug komen in de wedstrijd. Door blessures en vakanties was de voorbereiding verre van opti maal geweest. Het team, onder leiding van interim-coach Niek Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-389977. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... -- M ■MR WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afgelopen zaterdag speelde dames I van Gouwestaete uit tegen ZWV-Ne- reus I en verloren met 9-8. De overige bondsteams speel den thuis in Gouwebad ’De Sniep’. Dames 2 kon het ook deze keer niet bolwerken tegen ZWV-Nereus 2 en verl oor met 2-5. De heren behaalden wel punten, zij het moeizaam. Heren I won met 13-11 van Westland‘96 en heren 2 speelde met 5-5 gelijk tegen ZWV-Nereus 2. wedstrijd. In de derde periode was Gouwestaete weliswaar de betere ploeg, maar de wed strijd werd er zeker niet beter op. Door vele fouten van beide ploegen en een aantal arbitrale dwalingen werd de wedstrijd minder aan trekkelijk om te kijken. In de derde periode liepen de heren uit naar een 10-7 stand door doelpunten van Mark Mommers (2x), Rodi Visser en Peter van Bergenhenegouwe. De laatste Spelmoment uit de gewonnen wedstrijd tussen Gouwestaeteheren en Westland ’96. periode was duidelijk een for maliteit. Westland ’96 probeerde heren Idames 2 en heren 2 uit- nog wel terug te komen, maar Gouwestaete bleef de kansen af wachten èn benutten.Jeroen van Tol (2x) en Mark Mommers zorgden voor een eindstand van 13-11Een wedstrijd om gauw te vergeten, maar deze brengt Utrecht.Tenslotte speelt heren 2 Gouwestaete wel aan de kop van het klassement. Op zaterdag 26 januari spelen tel voor de Eben-Haëzer- school, die met 55 punten de basisschool van het A.Z.C. 41 punten royaal voorbleef. Het team bestond uit Jeffrey Sloof, Daan Dukker, Ezra van de Bosch, Wietse Blacquiere en Reinout Oudijk. In de oudste categorie was het verschil tussen het kampioens- team van de Eben Haëzer en het team van de Bethelschool slechts één punt; 55 om 54 punten. De kampioenen waren David Havenaar, Stephan Zand bergen, Miranda Vermeulen, Lennie Koetsier en Lianne de Ruiter. Zaterdag 9 februari mo gen deze scholen in Zegveld strijden om het kampioenschap van, Midden Holland. De kosten voor deelname be dragen 12. Dit is inclusief het gebruik van de buffetten in de pauze’s en het gezamenlijk ont bijt. Voor iedere deelnemer is een drankjes zijn vanzelfsprekend voor eigen rekening. De bar is de gehele nacht open. Opgeven ken: via doelpunten van Donja kan bij Barthold Jansen, tele- van Otterloo, Marino foon 0182-612551, of bij Ton van Nieukerke, telefoon 0182- 630594. Aanmelden via email is ook mogelijk: cdwOI4@wxs.nl sprong te bewerkstelligen. of tvnieukerke@wxs.nl. Bijzon- Voor rust kwamen de Reeuwij- derheden vind u op: kers nog wel wat dichterbij (7- www.wsv.netmenu.nl. 5), maar in de tweede helft stel de Korbis weer orde op zaken. Al vrij snel in de tweede helft had het Waddinxveense achttal zich opnieuw een voorsprong van vijf doelpunten gespeeld (I I-6);in de slotfase werd deze marge nog vergroot tot zeven doelpunten (19-12). De doelpunten van Korbis in de tweede helft werden ges- A' W

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 27