Politie breidt AdVerkleij begint begrafenisonderneming snelheidstoezicht uit Winterconcert Excelsior ’in beweging’ Winterconcert Excelsior ’in beweging’ Gekneusde Maxima Ie enkel na Open Dag bouw openingstijden Borstvoeding aanrijding i -J 3 I f www.zorgenzekerheid.nl GEMEENTE- RAADS VERKIEZINGEN 2002 fZorg en Zekerheid Wars® a -to PAGINA 13 WOENSDAG 30 JANUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Deze week is het de beurt aan de lijsttrekker van PCW.Wiebrand Dijksterhuis ken en -toiletten. van vrijwilligers. Hoe kijken jullie aan projectontwikkelaar. Op 6 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Partijen hebben hun programma’s klaar, nu is het aan u, als kiezer, om u te oriënteren welke partij het beste bij uw mening past. Een belangrijk moment want de gekozen raad zal van 2002 tot 2006 de stappen bepalen die Waddinxveen zet. Het Weekblad voorWad- dinxveen heeft 16 vragen opgesteld, elke week geeft één partij hierop haar ant woorden. De laatste week zal daarvan een overzicht komen. een Tango uit het ballroom-reper toire. Na de pauze zijn de latin- dansen aan de beurt, de Cha cha cha en de Mambo. Ook de AMV- groepen, o.l.v. Helga Boekestijn en frastructuur veilig zijn en moet zorg aan huis worden geleverd. Ook voor de gehandicapten moet de infrastructuur veiliger. o.l.v. Jeroen Wentel, hebben hun programma aangepast aan het dansthema. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is open van- Wat zegt jullie programma over hondenpoep en afval op straat? De openbare ruimte van Wad dinxveen lijkt op een studen- Waar hebben jullie je aan geërgerd? Politiek gehakketak, cynisme, het op de persoon spelen, ru zies en afsplitsingen van raads leden van hun fractie. Helaas hebben verschillende raadsle den meegedaan aan deze trend. Ik zie het als een foefje om de Wat zit op dit moment helemaal snor in Waddinxveen? Waddinxveen heeft een heel goed armoedebeleid, goede fietsvoorzieningen en een goed verenigingsleven. Daar mag je ook best trots op zijn. Al moet er wel een kanttekening wor- Wat ontbreekt duidelijk in Waddinxveen? Een mooi winkelcentrum. En in sommige delen van Waddinx veen ontbreekt de verkeersvei ligheid. De grote bedrijven in de belangrijkste reden om dit werk te gaan doen. Ook het organiseren en regelen ligt hem.Verkleij werkt sinds,jaren als buschauffeur bij Con- nexxion en werd 24 jaar gele den via een kennis gevraagd of hij bij C. deVries in Wad dinxveen eens kon bijspringen als drager.Verkleij had de goe de lengte, vandaar. Zo rolde hij het vak in en het sprak hem aan. Hij had er de goede inslag voor: altijd rustig blij ven, kunnen organiseren en werk goed dan komt het wel.” Ad Verkleij houdt kantoor aan huis, andere faciliteiten zoals een rouwkamer weet hij te vinden in Boskoop en omge ving en hij beschikt over vol doende contacten om alle diensten beschikbaar te kun nen stellen, tot de steen aan toe. Toch gaat hij op zoek naar ruimte om nieuwe faciliteiten te creëren in Boskoop. „Ik ge bruik nu een ruimte in Wad dinxveen maar er is in Bo skoop een schrijnende behoefte aan een goede ac commodatie”, stelt hij.Verkleij heeft de afgelopen jaren tot in de hele provincie gewerkt en heeft het nodige gezien en ge leerd. „Je ziet dat er de laat ste tijd veel is veranderd. Er kan meer rond de uitvaart en de mensen zoeken het ook steeds meer in persoonlijke dingen. De betrokkenheid neemt toe en dat spreekt mij bijzonder aan”, besluit hij. aanvoelen wanneer iemand een hand op de schouder no dig heeft. Toen de onderne ming van C. deVries opging in ’De Coöperatieve’ bleefVer- kleij. De laatste zes jaar maak te hij deel uit van een dra- gersvereniging maar dat gaat wat hem betreft veel verder dan het dragen. In de praktijk regelt hij de complete uitvaart en dat gaat hem goed af. „In feite ben je een ceremonie meester”, meent hij. De tijd was rijp om een eigen onder neming te starten. „Maar ik doe het niet al leen’, vertelt Verkleij. Zijn dochter Maaike springt bij. Ze is uit hetzelfde hout ge sneden en wil ook graag het bedrijf in. Ad Verkleij heeft het vak in de praktijk ge leerd en steunt op het gege ven dat hij heel veel mensen kent en velen hem kennen. „Ik zal het toch van de mond tot mond reclame moeten hebben. Doe je je lenden betalen 5 euro. Reserve ren kan bij: Mirjam van der Burg (Ol 72-218323). go uit het ballroom-repertoire. Na de pauze zijn de latin-dan- sen aan de beurt, de Cha cha cha en de Mambo. Ook de AMV-groepen, o.l.v. Helga Boe kestijn en het leerlingen-orkest C-Akkoord, o.l.v. Jeroen Wen tel, hebben hun programma aangepast aan het dansthema. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf I9.30 uur. Donateurs hebben gratis toegang, overige belangstellen den betalen 5 euro. Reserveren kan bij: Mirjam van der Burg (Ol 72-218323). BOSKOOP/WADDINXVEEN - Boskoper Ad Verkleij is in de regio al jaren een bekende verschijning als drager tijdens begrafenissen.Van lieverlee is hij er steeds meer taken bij gaan doen en leerde zo de kneepjes van het vak. Met in gang van I februari is Begrafe nisonderneming Ad Verkleij een feit en werkt hij zelfstan dig. Het sociale aspect, het directe contact met mensen en de dienstbaarheid is voor hem ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. Op de wegen waar het team al regelmatig snelheidscontroles hield, nam het aantal snelheids- overtreders flink af. De eerste maanden van 2001 werd op de Schoonhovenseweg in de Krim- penerwaard (provinciale weg N207) in drie maanden tijd een daling van bijna 30% bereikt In dezelfde periode nam op de C.G. Roosweg, de provinciale weg tus sen Krimpen aan den IJssel en Schoonhoven, het aantal snel- heidsovertreders met bijna 40% af. Op de N206, de provinciale weg door de Bollenstreek daalde het aantal snelheidsovertreders met gemiddeld 25%. En ook op de N209 (Gemeneweg, in de ge meente Rijnwoude) en de N455 (Hogeveenseweg) werden goede resultaten behaald. De afname van het aantal hardrijders moet uiteindelijk leiden tot een daling van het aantal verkeersongevallen armoede aan eigen duidelijke politieke ideeën weg te stop pen. Als je het niet meer weet, dan ga je maar schieten. De coalitie heeft te lijden gehad van de voortdurende ruzies tussen v.d. Torren en de rest van de WD-fractie. De nieuwe lokale partij Weerbaar Wad dinxveen is voor ons een partij van radicaal-liberale individu alisten, het zijn bepaald geen teamwerkers. Hun programma is uiterst vaag, behalve dan op één punt: U vraagt, wij draaien. Een partij zonder visie. Het zal mij benieuwen hoelang zij het volhouden. Een paar regels om dit verhaal aan te vullen Christelijke politiek betekent voor de PCW: een hart hebben voor Waddinxveen. We willen een publiek debat organiseren over de normen en waarden. We denken dan bijvoorbeeld aan agressiviteit, verwaarlozing van de openbare ruimte en wat men kan en wil betekenen voor de samenleving. Je kunt er vast niet alle mensen mee bereiken, maar je moet wel wat doen om dat te proberen. Normen en waarden zijn het cement van de samenleving. Wat voor standpunten hebben jullie rondom een duurzaam Waddinxveen? Het gaat hier om Gods schep ping en dat is een waarde die we hoog in het vaandel hebben staan en daarom zijn we ook voor een duurzaam Waddinx veen. We willen meer dan de minimumeisen daarvoor. We zijn voorstander van windener gie, zonne-energie, energie uit biomassa en ondergrondse af valinzameling. We willen een duurzaamheidsfonds om daar uit activiteiten te subsidiëren en we willen duurzaam bou wen. Vindt de PCW dat de openingstijden van horeca verruimd moeten worden? Nee. Dat zorgt namelijk voor veel overlast, bovendien bevor dert dat het drinken van alco hol en daar willen we niet aan meewerken. We houden liever voorlichtingscampagnes over verslavingen aan drank, drugs, alcohol en tabak. Vorig jaar is het aantal vernielingen verdrie voudigd en dat is mede te wij ten aan jongeren die te veel drinken. Dan moet je ze niet nog langer in de kroeg laten zit ten. Ook zijn we absoluut tegen een coffeeshop. WADDINXVEEN - De Onder nemersvereniging Waddinx veen (OVW) heeft diverse ma len vragen gehad over de openingstijden op 2 februari, de huwelijksdag van de kroonprins en Maxima. Die dag zullen de winkels in Waddinxveen tijdens de feestelijkheden normaal ge opend zijn, tenzij anders ver meld door de winkelier zelf. WADDINXVEEN - (aanstaan de) Moeders kunnen maande lijks terecht op de informatie bijeenkomsten van borstvoedingorganisatie LLL. Ook baby’s zijn welkom. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de or de en er is ruimte voor vragen en ervaringen. Op dinsdag 5 februari wordt gesproken over het kraambed en het beginnen met het geven van borstvoeding. De avond van 12 maart staat in het teken van het voorkomen en oplos sen van problemen. Dinsdag 16 april gaat over de overgang naar vast voedsel. Daarna be gint de serie weer opnieuw. Al le avonden zijn los te bezoeken. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van 2,50 euro gevraagd. De bijeenkomsten worden ge houden op de Pr. Beatrixlaan 98. Tijdens de avonden zijn er boeken te leen, elektrische kol ven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter onder steuning van de borstvoeding te koop. Voor meer informatie: Nel Veenman, telefoon 0182- 619964. Sommige sport- en muziekverenigingen, organisaties en scholen hopen op een nieuw gebouw, wat willen jullie daarvoor doen? Het verenigingsleven is heel be- verantwoordelijkheid langrijk en dus moeten ze ook goed gehuisvest zijn. De ge meente moet dat financieel on dersteunen. We hadden een tijdje een achterstand, dat moe ten we inhalen door de vereni gingen actief te steunen. Een aantal van hen kan in het MFA, zoals de bibliotheek en Kre- ater. Hoe willen jullie de veiligheid concreet verbeteren? WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op vrijdag I februari geeft Har monie Excelsior haar traditionele winterconcert in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde, Wad dinxveen). Onder het motto ’Ex- het leerlingen-orkest C-Akkoord, celsior in beweging’ heeft de Boskoopse concertvereniging sa menwerking gezocht met dans school Van der Lubbe uit Wad dinxveen. Het danspaar, Mellanie af I9.30 uur. Donateurs hebben van den Berg en Ronald Doore- gratis toegang, overige belangstel- malen.zal zich presenteren tijdens een aantal muziekstukken met een Weense Wals, Quick Step en Hoe staat u tegenover de ouderenvoorzieningen, -woningen en gehandicaptenzorg? Waddinxveen heeft daarvoor best een goed beleid, neem de woonzorgwoningen van Sou- burgh. Maar er is nog een hoop extra te doen. Bijvoorbeeld een woonzorgzone voor de oude ren, in die zone moet de in- Ad Verkleij en zijn dochter Maaike zijn en klaar voor. Samen beginnen ze een zelfstandige begrafenisonderneming. (Foto: Gcero) WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op vrijdag I februari geeft Har monie Excelsior haar traditio nele winterconcert in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde, Waddinxveen). Onder het motto ’Excelsior in beweging’ heeft de Boskoopse concert vereniging samenwerking ge zocht met dansschool Van der Lubbe uit Waddinxveen. Het danspaar, Mellanie van den Berg en Ronald Dooremalen.zal zich presenteren tijdens een aantal muziekstukken met een Ween se Wals, Quick Step en eenTan- - Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 I99. Kijk voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl WADDINXVEEN - Tijdens de komende Open Dag van het Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw kan met constateren dat het met de vakopleiding in de bouw wel goed zit. Een flink aantal jonge ren laat zien wat zij hebben ge leerd tijdens hun opleiding voor timmerman of metselaar. De meeste van deze jongeren hebben een opleiding op het VBO of mavo achter de rug en zijn naar het Samenwerkings verband gegaan voor een ver dere opleiding. De vraag naar goed opgeleide vakmensen is groot en de Open Dag is be doeld om de belangstelling voor de bouw te vergroten. Er is een programma opgezet waarbij leerlingen demonstra ties in hun vak verzorgen. Er zijn ook voorlichtingsstand met informatie over opleidin gen en bijscholing van mensen die al in de bouw werken. Met name voor jonge mensen die nog voor een beroepskeuze staan is deze Open Dag ideaal. Het Samenwerkingsverband fungeert als werkgever in com binatie leren (een dag in de week) en werken, waarbij de schooldag doorbetaald wordt. De Open Dag wordt gehou den op 7 februari van 13.00- I7.45 uur en van 18.30-20.30 uur op de Maarten Schouten straat 6. WADDINXVEEN - Een 11-jari ge fietster uit Waddinxveen is dinsdag 22 januari omstreeks 08.30 uur gewond geraakt bij een aanrijding aan de Zuidpla- slaan. Een 35-jarige automobi list, eveneens uit Waddinxveen, reed over de Zuidplaslaan, ko mende vanuit de richting van de Dreef.Toen hij wilde afslaan zag hij zijn plaatsgenote, die vanuit de andere richting na derde, over het hoofd. Het meisje is vervoerd naar het Groene Hartziekenhuis en bleek een gekneusde enkel op gelopen te hebben. De politie maakt proces-verbaal op tegen de automobilist. moeten daar weg en de ge meente moet daarbij een actief verplaatsingsbeleid voeren. Niet wachten tot de bedrijven zelf vertrekken. Natuurlijk zet zo’n premieverhoging u aan het denken. Gaat het om ieder voor zich of voor ons allen? Is het een investering of lijdt de gezondheidszorg aan goudkoorts? Is het noodzaak of willekeur? Het antwoord? Helaas, het is onontkoombaar. Onze gezondheidszorg is de laatste jaren namelijk fors duurder geworden. We maken er meer gebruik van. Waardoor er niet alleen meer behandeld wordt, maar ook de kosten toenemen. Bovendien vinden we met zijn allen dat het werk in de zorg een betere beloning verdient. Nu kun je twee dingen doen. De mensen die zorg nodig hebben meer laten betalen, of de kosten eerlijk verdelen over alle mensen. Ziek en gezond. Zorg en Zekerheid kiest voor het laatste. Uit solidariteit. Daarbij komt ook nog eens dat wij geen winst hoeven te maken. Zo zijn we met onze ziekenfondspremie nog steeds één van de laagste van Nederland en houden wij de zorg betaalbaar. en daarmee tot een daling van het aantal doden en ziekenhuis gewonden. Nog ieder jaar komen in Nederland ruim 1100 mensen om het leven bij verkeersongeval len. De verkeersveiligheidsdoel- stelling is een halvering van dit aantal in het jaar 2010. In de regio Hollands Midden overleden het afgelopen jaar 35 mensen als ge volg van een verkeersongeval. Dat is één minder dan in het jaar 2000. Alle politiekorpsen in Ne derland controleren de komende jaren met speciale verkeershand- havingsteams het rijgedrag van weggebruikers op vijf speerpun ten. Naast controles op het over treden van de maximumsnelheid zal de politie ook scherp contro leren op ander onveilig rijgedrag; het niet dragen van de veilig heidsgordel of brommerhelm, het rijden door rood en het rij den onder invloed. We wensen een buurtgerichte aanpak. De politie moet zicht baarder zijn en betrokken wor den bij het wijk- en buurtbe heer. Voor de verkeersveiligheid willen we gevaarlijke plekken aanpakken. Bijvoorbeeld op de Noordkade, maar ook een drempel op de Dreef, een ro tonde ter hoogte van de Zuid plaslaan en een rotonde Cho- pinlaan/Joh. Postlaan. Hoe willen jullie de burgers meer bij de politiek betrekken? We willen burgers zo vroeg mogelijk betrekken bij voor hen belangrijke besluiten. Dan kunnen burgers nog suggesties doen en naar die wensen moe ten we goed luisteren. Ook wil- tegen de besteding van len we een proef met een jon- gerenraad. Het referendum vinden we een schijnoplossing, daarvoor zijn de meeste vraag stukken te complex en het is een excuus voor als je zelf geen knopen kunt doorhakken. De overheid moet daadkracht to nen. Wat is jullie standpunt rond het openbaar groen? We willen een paar ton vrij ma ken voor mooiere bomen en planten en voor beter onder houd. Waddinxveen heeft na melijk wel genoeg groen, maar te weinig mooi groen. Er moe ten meer bomen komen langs de singels en we willen de buurten en Wijken vragen om mee te denken over een groen plan. Ook moet een dode boom gelijk worden vervangen. Wat mij betreft gaan we er voor om het groenste dorp van Nederland te worden. Welk partijprogramma- punt kwam het minste uit de verf? Het centrum.We hadden al een begin willen hebben in deze pe- de bebouwde kom zorgen voor riode. Dat is niet gelukt omdat nogal veel verkeershinder. Die we met een erfenis zaten van de vorige wethouder. Achteraf gezien hadden we ook zelf een hardere opstelling moeten ne men jegens de projectontwik kelaar. Daarom willen we nu geen tijd meer verliezen: niet meer aarzelen, maar knopen doorhakken. Ook vinden we nu dat we in I998 niet hadden moeten instemmen met de be zuiniging op het vervoer van gehandicapten. REGIO - Met ingang van maandag 4 februari zal het Re gionaal Verkeershandhavingsteam van Politie Hollands Midden de snelheidscontroles uitbreiden naar drie nieuwe wegen; de nieuwe rijksweg NI I van de A4 tot Alphen aan den Rijn, de oude N11 van Alphen naar Bodegraven (Steekterweg, Rijksstraatweg, Dammekant) en de N207 tussen Alphen en Boskoop (Alphenseweg, Boskoopseweg). VERMIST: Waddinxveen: Zwar te poes, wit onder kin (Kerk- weg-Oost). Zwarte poes (Wil- helminakade). Zevenhuizen: Zwarte slanke kater (Vlietka- de). Terugkijkend op de afgelopen 4 jaar: wat was voor jullie partij een succes? Het initiatiefvoorstel om kinde ren tussen de 9 en 12 jaar die den geplaatst bij het goede ver- op het speciaal onderwijs zit- enigingsleven, want dat wordt ten betaald leerlingenvervoer bedreigd door de afname van te bieden, het handhaven van de zondagsrust en de verbete ring van fietspaden. Wat zijn jullie wensen rond het nieuwe centrum en hoe denken jullie daarbij over betaald parkeren? In I994 waren we voor het Be Fair terrein, maar de raad be sliste anders. We hadden moei te met het plan voor het wes telijke deel van de Passage in 1996. Het huidige plan van Pet- te tot Gouwe is aantrekkelijk. Het is een combinatie van win kels, markt en verblijfsgebied. Probleem is vooral de finan ciën. Mocht daar geen oplos sing voor komen, dan willen we het kleiner maken. Voorwaarde is wel dat we snel beginnen. Parkeren: eerste uur vrij, daar na betaald parkeren en par- keervergunningen zodat bewo ners verzekerd zijn parkeerruimte. de EMH gelden? We willen het hoofdkapitaal zoveel mogelijk in stand hou den en de rentebaten inzetten om maatregelen te stimuleren die ook voor volgende genera ties nuttig zijn. Dat geld zou bij voorbeeld gebruikt kunnen worden voor de kwaliteit van de openbare ruimte, voor het aanleggen van rotondes of voor het verplaatsen van bedrijven uit de bebouwde kom. Het mag niet naar subsidies voor een malige activiteiten en liever niet tenhuis: ieder houdt zijn eigen kamer schoon, maar de geza menlijke keuken blijft een rom mel. De gemeente, maar ook de burger heeft daar een stuk je verantwoordelijkheid in. We willen meer prullenbakken plaatsen, maar ook boetes uit delen als mensen zich niet aan de regels houden. Speciale op sporingsambtenaren moeten gaan controleren op dumpen van grote spullen, containers, vernielingen, enzovoorts. De hondenbelasting willen we ge richt besteden aan uitlaatplek- GEVONDEN: Zevenhuizen: Zwarte kater, wit befje (Molen viergang), Cyperse poes, witte bef, pootjes en vlek op neus (Molenviergang). Waddinxveen: Rode kat, witte snuit, front en poten, onder kin lichtbruine vlek, volwassen (Noordeinde). naar het centrum, dat is een van de -'ll l>, z Sl r

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13