Raadslid Bos stapt op Brandweerkorpsen Midden-Holland en Rijnland gaan mogelijk samen verder VERZIJL Saïd is het aanspreekpunt voor allochtone leerlingen én ouders Voorronde Nationale Wintersporters koffer al ingepakt? Voorleeswedstrijd ^wintersport Controles Film in Kreater Computer cursus Uitverkoop Gouwebloem €599,- Vorming Toerusting windows/word I J GEMEENTE- RAADS VERKIEZINGEN 2002 NIEUWE HAVEN 197, GOUDA TEL (0182) 55 11 67 WOENSDAG 6 FEBRUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Eén van de activiteiten van Saïd is een huiswerkbegeleidingsklas. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Deze week is het de beurt aan de lijsttrekker van Weerbaar Waddinxveen,Titus van der Torren. mu- Hoe kijken jullie aan tegen Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. baar is, dan moet het centrum kleiner worden. Belangrijk is dat de wijkwinkelcentra blijven bestaan. kalen krijgen, maar permanente gebouwen die eventueel in de dere plaats inneemt. Burgemeester Jonkman stelde de verontruste commissieleden echter gerust. De vrijwilligers Terugkijkend op de afgelo pen vier jaar: wat was voor jullie partij een succes? (nvt: Weerbaar Waddinxveen is pas dit jaar opgericht) dag is Saïd, zelf van Marok kaanse afkomst, té vinden op het Coenecoop College in Waddinxveen waar hij een huiswerkklas organiseert. Daarbij krijgt hij steun van leerlingen uit hogere klassen. „Momenteel helpen twee Ma rokkaanse jongens en een Nederlands meisje mij. Dat werkt heel goed”, vertelt hij vanachter zijn bureau bij Jeugdzorg Hollands Midden. Zelf heeft hij ook de nodige achtergrond, hij leerde voor leraar biologie en pedagoog en was decaan. „Tijdens de huiswerkbijeenkomst merk je Vindt Weerbaar Waddinx veen dat de openingstijden van de horeca verruimd moeten worden? Ook daar vragen we naar de mening van burgers. Zelf den ken we dat verruiming beter is, deze groep. Een ander doel van Saïd is om de tradities van de verschil lende culturen met elkaar te delen. Dus ook met de au tochtone leerlingen. Culturen overigens genoeg. De meeste leerlingen zijn van Marokkaan se afkomst, maar ook jonge ren uit Eritrea, Irak en Turkije heeft hij in zijn groep. Een goed voorbeeld van een tradi tie uit een andere cultuur is het Suikerfeest, dat onlangs op het Coenecoop werd ge vierd en waarbij iedereen welkom was. Heel geslaagd zo vinden Saïd, de school en de leerlingen. De inzet van Saïd is vooral preventief. „Wij hopen nog lang gebruik te maken van de kwaliteiten en inzet van Saïd”, zo schrijft de school in een brief aan de gemeente Bo skoop. „We zien een toename in betrokkenheid van de ou ders en een afname in voortij dig schoolverlaten. Een inhaal slag dus en juist met deze extra ondersteuning kan deze inhaalslag vorm krijgen.” Saïd is het er mee eens en blijft dan ook zijn taak met veel ge noegen vervullen. „Het is niet alleen leuk werk, je hebt ook goede contacten met mensen en met de school. Je bereikt wat en dat geeft voldoening.” WADDINXVEEN - Saïd Adda. Hij is inmiddels een begrip voor veel allochtone leerlin gen in Waddinxveen, Boskoop en andere dorpen in de regio. Wat hij doet? Hij heeft een spreekuur op scholen, bege leidt huiswerkgroepen en is aanspreekpunt voor allochto ne ouders bij ouderavonden. En met succes. Zelf merkt hij dat het de laatste tijd heel goed gaat met de Waddinx- veense allochtonen. En het Coenecoop College kan daar over mee praten, ook zij zien een goede ontwikkeling op dat gebied. Iedere dinsdagmid- brillen pully’s handschoenen skisokken hoofdbanden snowboots etc... Op 6 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Partijen hebben hun pro gramma’s klaar, nu is het aan u, als kiezer, om u te oriënteren welke partij het bes te bij uw mening past. Een belangrijk moment want de gekozen raad zal van 2002 tot 2006 de stappen bepalen die Waddinxveen zet. Het Weekblad voor Waddinx veen heeft 16 vragen opgesteld, elke week geeft één partij hierop haar antwoorden. De laatste week zal daarvan een overzicht komen. toch dat jongeren een soort concurrentie onder elkaar hebben, ze willen goeie cijfers. Alle 25 leerlingen die ik vorig jaar in mijn groep had zijn voor het examen geslaagd”, aldus Saïd die terecht trots is op het resultaat. De donderdagmiddag reser veert hij voor een huiswerk klas in de Boskoopse moskee, ook heeft hij een klas in het gebouw van de voormalige Kohnstammavo.Voor basis schoolleerlingen heeft hij eveneens een huiswerkklas. Zo kunnen zijn leerlingen al op jonge leeftijd kennis met hem maken en dat verge makkelijkt natuurlijk weer de overgang van basisschool naar voortgezet onderwijs. Maar school heeft niet al leen met leerlingen te ma ken, ook met de ouders. „Veel ouders spreken of le zen niet goed Nederlands. Krijgen de leerlingen een brief mee naar huis, dan kan het gebeuren dat die bij het oud papier terechtkomt. Daarom bel ik in geval van ouderavonden de ouders ook-even op om te vertellen wat er plaatsvindt”, vertelt Saïd. Dat werkt, beaamt de zorgcoördinator van het Coenecoop College, er is contact met alle ouders van WADDINXVEEN - De politie houdt op de doorgaande we gen in de regio de komende week regelmatig snelheidscon troles. Het verkeershandha- vingsteam zal ook controles uitvoeren op het dragen van de veiligheidsgordel: maandag in Alphen aan den Rijn en Nieuw koop, woensdag in Waddinx veen en Boskoop en donderdag in Nieuwerkerk en Zevenhui zen. De boete voor het niet dragen van de veiligheidsgordel bedraagt 40. Ook zal de poli tie controleren op het rijden onder invloed. Maandag wordt in Gouda een alcoholcontrole gehouden, dinsdag op het Noordeinde tussen Waddinx veen en Boskoop. Woensdag wordt een controle gehouden in Bodegraven. echt niet duidelijker. Ook wil len we de Kanaalstraat open houden zolang er geen alterna tief is. Waddinxveen en juist daarom vind hik het nodig af en toe een kritisch geluid te laten horen. Ik besef daarbij wel, dat mijn ge drevenheid en inzet niet altijd door iedereen en dezelfde ma te zijn gewaardeerd.” Bos bedankt de collega raadsle den en zal zich verder inspan nen voor de nieuwe partij Weerbaar Waddinxveen. Of hij inderdaad volgend jaar op nieuw een stoel zal bezetten, zal met de verkiezingsuitslag blijken. Wat ontbreekt duidelijk in Waddinxveen? Voorzieningen voor jongeren. Het is niet zo dat hier gelijk een disco moet komen, maar als de jongeren aangeven dat ze zelf een jongerenhonk willen neerzetten, dan moeten we daar aan mee willen werken. Komen er andere initiatieven dan moeten die welwillend be handeld worden. Sommige acti viteiten worden doodgeknuf feld omdat er te veel eisen aan zitten. WADDINXVEEN - Morgen, donderdag 7 februari, wordt in de biblio-theek in de Van Meck lenburg Schwerinlaan de voor ronde van de Nationale Voor- leeswedstrijd gehouden. Zeven Waddinxveense schoolkam pioenen nemen het tegen el kaar op. De twee door een Snowboard Set Salomon board flow boot flow binding van 704,- voor een len jullie daarvoor doen? Verenigingen kunnen altijd met een plan naar de gemeente ko men. De gemeente moet daar voor subsidie geven, mits het maatschappelijk nut van de ver eniging aangetoond kan wor den. Met de subsidie kunnen de verenigingen zelf aan de slag jaar. We willen de burgers om het gebouw te realiseren. Scholen moeten geen noodlo- Hoe willen jullie de veilig heid concreet verbeteren? Niet per definitie meer blauw op straat, ouders hebben een grotere invloed dan dorps- ontheffing voor wachten. Eerst kijken of de ge meente zelf wat kan doen aan WADDINXVEEN - De commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken kan zich verenigen met het voorstel van burge meester en wethouders, als de brandweerkorpsen van Midden-Holland en Rijnland samengaan.Voor een nadere toelichting was de heer Van Deutekom, commandant van de brandweer Midden Holland aanwezig. verspreiding zorgt voor minder herrie. Denken de bewoners daar anders over, dan vragen we naar de ervaring in een an der dorp en eventueel starten we een proef zodat we het nog terug kunnen draaien. Wat be treft een coffeeshop: het is hy pocriet om je ogen te sluiten en te zeggen dat er nu niet wordt gedealt. Je kunt dan be ter de controle erover hebben en dus zijn we niet tegen een shop. Dat zegt niet dat we voor het gebruik van softdrugs zijn. Wat zit op dit moment he lemaal snor in Waddinx veen? Waddinxveen is een aardig dorp, met een goed vereni gingsleven, een grote gemeen schapszin, een groot vrijwilli- gerspotentieel en een rijk sociaal en kerkelijk leven. We zullen er ons voor in zetten om dat zo te houden. deskundige jury aangewezen winnaars gaan door naar de re gionale kwartfinale, die zater dag 2 maart eveneens in de Waddinxveense bieb wordt ge houden. Aan die tweede ronde doen zeven kampioenen uit de omgeving mee. De beste neemt deel aan de provinciale ronde. voor standpunten hebben jullie rondom een duurzaam Waddinxveen? Elk plan moet zeer duurzaam worden aangepakt. Bijvoor beeld door de oprichting van een soort ’bomen en struik- bank’ om de tuinen van nieuw bouwhuizen deels te beplanten met de bomen die andere Wad- dinxveners niet meer willen. We moeten niet zomaar weg gooien. We zijn ook voor een windmolen en we steunen de initiatieven het Platform Duur zaam Waddinxveen. VERMIST: Waddinxveen: Zwar te poes, wit onder kin (Kerk- weg-Oost). Zwarte poes, geen wit (Wilhelminakade). Zeven huizen: Cyperse kater, witte bef, borst en voeten, bruin vlek je bij neus (Dahliastraat). GEVONDEN: Waddinxveen: Rode kat, witte snuit en poten, onder kin lichtbruine vlek, vol wassen (Noordeinde). Zwarte kat met bruine gloed, witte bef, sokjes en snuit, mager en schuw, mogelijk oude kat (Bui- zerdhoek). Zwarte kat, wit be fje en wit aan voeten, mager, vl.band zwart, (Eikenlaan). Aga- pornis, is geringd (Papaverveld). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: 0186-601199. www.dierencentrale.nl Hoe staat u tegenover de ouderenvoorzieningen, woningen en gehandicap tenzorg? De ouderennota die er nu ligt, komt veel te laat. Het is de traagheid van het huidige colle ge waardoor er niet eerder ac tie op is ondernomen. We wil len er komende vier jaar enorm hard aan werken, bij voorbeeld om te pleiten voor het levensbestendig maken van woningen, maatwerk voor ver voer en zorg en de openbare ruimte rond bejaardentehui zen. We zullen een rondje Anne Frank centrum doen om te in ventariseren wat de ouderen willen. Sommige sport- en ziekverenigingen, organisa ties en scholen hopen op nieuw gebouw, wat wil- de besteding van de EMH gelden? Dat geld is van de burgers en dus moet het worden besteed aan projecten van en voor bur gers en niet voor de reguliere begroting. In eerste instantie willen we alleen de rente inzet ten, zo’n I miljoen euro per vra gen wat ze er mee willen. Bij voorbeeld sportactiviteiten of Wat zegt jullie programma over hondenpoep en afval op straat? Dat is een kwestie van fatsoen. Normen en waarden in de op voeding. Je laat je hond niet poepen op een trapveldje. Mensen moeten elkaar daarop ook kunnen aanspreken. Zeg het maar gewoon tegen elkaar. De gemeente kan inwoners sti muleren om de omgeving schoon te houden, maar zelf moeten we ook helpen. De hondenbelasting moet worden ingezet tegen de bestrijding van de overlast. een bejaardensoos. Als het maar niet naar het centrum gaat, tenzij het activiteit als een jeu de boelbaan in het centrum is ofzo. Het hoofdkapitaal mag, als er een goede aanleiding voor is, ook worden ingezet. WADDINXVEEN - Vrijdag 8 februari in de SintVictorkerk is er weer een Taizé-viering. Via de zijdeur kun je naar binnen. Het inzingen begint om 19.30 en de viering om 20.00 uur. Daarna is er gelegenheid voor koffie of thee. Woensdag 13 fe bruari vertelt Alie Verweij van 20.00 tot 22.00 uur in de Ont- moetingskerk over Een pelgri mage: Lourdes.Aan de hand van dia’s en verhalen wordt men wegwijs gemaakt in de wereld van deze bedevaart. Alle vragen over Lourdes zullen zo goed mogelijk worden beantwoord. Voor meer informatie en aan melding: Corrie Smallegange, tel. 0182-614401. WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in samenwerking met het Opleidingscentrum Waddinxveen de cursussen ’windows’ en ’word’. Deze cur sussen, die worden gegeven in het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad), gaan van start op 18 februari en du ren vijf weken. De cursussen zijn toegankelijk voor senioren en personen die actief zijn als vrijwilliger in Waddinxveen. Kosten voor deelname aan de cursus ’Windows’ bedraagt 70,- en voor de cursus ’Word’ 82,-. Er is op de maandag middag nog plaats voor enkele cursisten. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de S.W.W, telefoon (0182) - 631932. WADDINXVEEN - Op zater dag 16 februari organiseert Stichting De Gouwebloem van 09.30-14.00 uur een grote uit verkoop van o.a. eigen hand- werk-hobbymateriaal, kinder- truien, babybom- en barbykleertjes, breiwol, haakga- ren, borduurzijde en stoffen. Maar er zijn ook rommelmarkt artikelen in de aanbieding. De uitverkoop wordt gehouden in het gebouw van Stichting De Gouwebloem aan de Tollens laan 161. Waar hebben jullie je aan geërgerd? Aan de stroperigheid, gebrek aan daadkracht. Om die rede nen hebben wij ons aangeslo ten bij Weerbaar Waddinxveen. De vraag die nagenoeg door al le fracties werd gesteld was of de regio door de schaalvergro ting niet te groot wordt. Dit werd echter bestreden. Dat het een voordeel van samengaan kan zijn dat beter kan worden ingespeeld op en bij eventuele calamiteiten werd wel onder streept door de fracties; De brandweer in Waddinxveen is een hecht korps en voor de fracties is dat veel waard. Gaan de hechtheid en de grote saam horigheid niet uit elkaar vallen. Van der Torren verwoordde dit door te zeggen dat het clubge voel bij de Waddinxveense brandweer vaak meer waard is dan andere zaken. De angst voor verlies van dit gevoel kwam in de discussie dus dui delijk naar voren. Bos was nieuwsgierig naar de kosten die Waddinxveen moet gaan op brengen en ook wat dit samen gaan betekent voor de duikers ploeg. Tenslotte is dit een ploeg van de Waddinxveense brand weer blijven gewoon hun werk zaamheden doen zoals zij dat gewend zijn. Oefeningen en op leidingen blijven gewoon door gaan. Eigenlijk moeten Midden- Holland en Rijnland een veiligheidsregio worden, afge stemd op brandweer, politie en G.G.D. De fusie is niet tegen te houden, want de rijksoverheid streeft er naar. Er moet een schaalvergroting komen die groter is dan Midden-Holland. Meer professionaliteit en kwali teitsverbetering zijn hard no dig. De kosten voor 2002 zijn ongewijzigd, maar vanaf 2003 zal er een stijging plaatsvinden van waarschijnlijk 0,45 tot 0,68 per inwoner. Van Deute kom zei dat de nieuwe regiona le brandweer onder meer een ondersteunende taak zal heb ben. Hij wilde hiermee duidelijk maken dat het niet de bedoe ling is de lokale korpsen op te slokken. Ook het coördineren van de opleidingen en het ver der uitwerken van de rampen plannen en de rampenbestrij ding behoren tot de taak van het regionale korps. (A.B.) Wat is jullie standpunt rond het openbaar groen? We zitten op de goede weg, we hebben best een groene ge meente. Wel moet alles schoon, veilig en kwalitatief goed blijven. Aandachtspunt blijft het onderhoud. Overigens hebben burgers op dit punt ook zelf hun verantwoordelijk heid om het schoon te houden. Willen mensen niet dat er gro te bomen worden gekapt, dan moet de gemeente dat ook niet willen. En als er nieuw groen moet komen, dan vragen we de bewoners uit die wijk om hun wensen. Welk partijprogramma- punt kwam het minste uit de verf? (nvt: Weerbaar Waddinxveen is pas dit jaar opgericht) WADDINXVEEN - Vrijdag 8 februari draait om 20.00 uur de film Bridget Jones’s Diary. Een film van Sharon Maguire met o.a. Renee Zellweger, Hugh Grant en Colin Firth.Te veel si garetten, te veel alcohol, te veel calorieën en te veel foute man nen. Het zijn de steekwoorden die het leven van de jonge vrij gezelle Bridget Jones perfect omschrijven. Schrijfster Helen Fielding begon onder de naam Bridget Jones ooit met een co lumn in een Engelse krant, maar werd na haar eerste boek "Bridget Jones’s Diary" een wa re bestsellerauteur. En nu is er de film, met in de hoofdrollen Renee Zellweger en Hugh Grant. Genoeg ingrediënten voor een avondje lachen om de die in Waddinxveen een bijzon ellende van een ander, die stie kem toch heel herkenbaar blijkt te zijn.Toegangsprijs (incl. koffie/ thee): 4,54, Pas 65+/CJP: 3,63, Kreapas: 2,95. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, tel. 0182- 614422. WADDINXVEEN - Raadslid Frans Bos zal de laatste twee raadsvergaderingen niet meer bijwonen. In een brief aan de burgemeester en gemeente raad deelt hij mee dat hij het lidmaatschap van de raad op zegt. Reden is een afspraak die hij eerder maakte met het af delingsbestuur van D66 in Waddinxveen. „Ik zou vertrek ken als ik definitief kies voor een kandidatenlijst van een an dere groepering. Dat leek ons wel zo netjes. Im mers, politieke verschillen wa ren niet de oorzaak van de breuk. Nu ik definitief heb ge kozen voor een andere groepe ring, moet ik deze stap zetten”, zo schrijft Bos in de brief. Bos stapte begin april 2001 uit de fractie van D66 na een ruzie met zijn collega raadslid Van Went. Hij besloot zijn zetel te behouden en verder te gaan als onafhankelijk raadslid. Onlangs werd bekend dat hij zich kan didaat had gesteld voor de nieuwe partij Weerbaar Wad dinxveen. In de brief schrijft hij verder dat het hem spijt om op deze wijze afscheid te moeten nemen. „Bijna acht jaar heb ik in deze raad mogen werken en ik hoop dat u na 6 maart niet van mij af bent. Ik heb mijn best gedaan omdat ik dat mijn plicht vind. Vraag mij niet waarom, maar ik houd van dit dorp. Alleen het allerbeste is goed genoeg voor Makkelijk bereikbaar! Volop parkeergelegenheid (potterspoort/bolwerk) Wat zijn jullie wensen rond het nieuwe centrum en hoe denken jullie daarbij toekomst omgebouwd kunnen over betaald parkeren? worden tot woningen. Het nieuwe centrum moet op de maat van Waddinxveen en naar de wensen van Waddinx- veners en omwonenden wor den gebouwd. Parkeren: eerste twee uur gratis, daarna vol ta rief met een buurtbewoners. Als de Wad- dinxveners het willen of als het de unheimische plekken. Neem huidige plan financieel niet haal- de noordtunnel. De verlichting moet daar beter en de begroei ing minder. Ook moet de ge meente het ’verkeersborden bos’ eens goed bekijken. Neem de Piasweg, daar staan 48 ver- Hoe willen jullie de burgers keersborden, dat maakt het meer bij de politiek betrek ken? We willen de kennis en exper tise van het eigen dorp gebrui ken. Dus geen dure adviseurs die iets uit hun computer draai- Wat en, maar bij elk onderwerp de betrokkenen opbellen en raad plegen. Neem de Jip Jop bus: de jongeren willen geld voor ma teriaal en dan zelf aan de slag, dan moet je daar naar luiste ren. Neem Concordia: als zij niet in het MFA willen, dan moeten wij dat ook niet willen. We hebben een denktank vol deskundigen uit Waddinxveen die we bij verschillende kwes ties kunnen raadplegen. Een paar regels om dit ver haal aan te vullen Betrokkenheid van de burgers is belangrijk. We willen samen werking met alle partijen. De stem van de burgers willen we laten doorklinken en daarom willen we niet het collegepro gramma gelijk voor vier jaar vastleggen, maar alleen de hoofdpunten uitzetten.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15