B&W komen met concept-nota ouderenbeleid ÉWi PCW presenteert verkiezingsprogramma Meer blauw op straat vergroot onveiligheidsgevoel De geisha van het westen: een concept van Deborah de Jong LIJST HKV EEN HART VOOR WADDINXVEEN s&. I Gratis ruit Alliance Ware Liefde Wacht Klaverjassen in De Paddestoel Inloopochtend MS Workshops bij AKASHA repareren Franchise «ai? W WW H SM PROTESTANTSE COMBINATIE WADDINXVEEN M if Is MBMMM Christenunie MM SGP info@kiespcw.nl www.kiespcw.nl W flk K B I Hl I WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 De Waddinxveense Deborah ontwerpt (erotische) kleding met Japanse en westerse invloeden. (Fotografie: Deborah de Jong.) uiteenlopende beleidsterreinen als gezondheidszorg, volkshuisvesting, sport en inkomen. De komende weken zal er in deze krant aan deze nota de nodige aandacht worden besteed. formatie: www.paddestoel.nl.nu. van te kijken: we zitten op een kunstacademie, maar van internet weten ze weinig. In het tweede jaar had ik een keer een opdracht niet zo goed gemaakt, dus ik dacht: ik maak er een website over, om het een beetje goed te ma ken. Ze keken niet eens meer naar mijn ontwerp, zo ver baasd waren ze wat er alle maal mogelijk was op het in ternet.” Deborah heeft in Waddinx- veen op de Samenwerkings school gezeten, nu het Coe- necoop college. Nadat ze daar atheneum had gedaan, ging ze het basisjaar op de Rietveld kunstacademie doen. „Daar was alles voor mij iets te ge regeld. In Den Haag, op de Koninklijke Academie van de Beeldende Kunsten, waar ik mijn studie uiteindelijk heb af gemaakt, werd ik veel vrijer gelaten. Dat is toch belangrijk, onmdat ik fotografie en mode samen wilde doen.” Nu ze is afgestudeerd, wil De borah proberen een bedrijf van de grond te krijgen. „Eerst wil ik ervaring op doen. Ik probeer nu wat werkstages te regelen. Ik heb er al een bij een fotograaf van de Telegraaf. Ik wil gewoon veel leren.” Om contacten te leggen gaat Deborah vaak naar beurzen, zoals de kama- sutrabeurs. „Het is een eroti sche beurs, maar het is heel normaal. Er lopen ook ge woon mensen in spijkerbroek. Ik heb daar meestal ontwer pen van mezelf aan en daar krijg je dan echt veel reacties op. Verschillende mensen wil den een topje dat ik een keer aan had, hebben, maar ik zat toen in mijn afstudeerperiode, dus dat ging niet lukken.” Ze gaat echt voor het onwerpen van iets kleinere mode, zoals de lingerie. „Ik probeer toch elke keer met wat nieuws te komen, iets meer de vrouwe lijkheid te benadrukken. Ge lukkig heb ik veel hulp, van mijn zusje en mijn vriend, maar ook mijn ouders. Mijn moeder heeft me al zo vaak geholpen met afwerken. Daar ben ik gewoon niet zo goed in, maar dan komt ze weer langs en neemt alles even van me over.” De foto’s van de ontwerpen van ’Iki’ en andere informatie over het afstudeerproject van Deborah zijn te vinden op ht- tp://dit.is/iki in verschillende lagen. „Je gaat één keer per maand naar de markt, op zoek naar stofjes. Soms vind je niets, dat is heel deprimerend, want dat bete kent dat je een hele maand moet wachten!” De prijzen van de stoffen kunnen heel erg uiteen lopen. „Als je een stofje vind van een tientje per meter, ben je echt blij! Ik weet nog, in het eerste jaar moesten we stof kopen van 20 gulden per meter, dat von den we echt duur.Toen zeiden ze al: wacht maar. Nu heb ik stofjes van 80 gulden per me ter.” Voor haar eindopdracht heeft Deborah ook een aantal stofjes zelf bedrukt. „Het kleurgebruik bij geisha’s is heel apart, dat is moeilijk te rug te vinden.” De fotografie laten de meeste studenten door fotografen doen. Er was nog een mede studente die samen met een fotograaf de foto’s heeft ge maakt, maar Deborah deed het allemaal zelf. „Mijn zusje staat altijd model, met vrien dinnen van haar en nog een aantal bekenden. Ze is niet al tijd even blij, als ze in deze kou een hele middag op bal kon moet staan, maar als ik haar niet zou vragen, zou het ook niet goed zijn.” Ze werkt liever met niet-pro- fessionele modellen. „Een model dat nog nooit gepo seerd heeft, is veel interes santer, daar kan je veel meer mee. Vooral met die erotisch ge tinte kleding van mij is het heel leuk om te zien dat je steeds iets verder met ze kunt gaan. Wel op een stijl volle manier natuurlijk.” Deborah ontwierp in totaal acht outfits, maakte de fo to’s en zette een website op. „Dat doen ook niet veel mensen. Daar sta je echt UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (018121 96 12 Op de donderdag en vrijdag Staat kaaéig Gereformeerde Partij den. Ook diefstal is het meest voorgekomen bij mensen in die leeftijdsgroep. De ondervraag den werden geen van allen slachtoffer van autodiefstal, wel van diefstal uit en vanaf de auto alsmede vernieling aan de auto. Opvallend is dat de meeste ge vallen van diefstallen uit de auto vooral plaatsvonden buiten de gemeentegrenzen. Fietsdieven hebben in 2001 weer meer toe geslagen dan het jaar daarvoor, toch is dat aantal nog altijd meer- WADDINXVEEN - De nieu we westerse vrouwelijkheid, gevormd door invloeden van de Japanse geisha, dat is het concept van ’Iki’, van de ta lentvolle Waddinxveense De borah de Jong die net is afge studeerd op de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten. Niet alleen ontwierp zij de erotisch getinte kleding van deze lijn, ook de fotogra fie heeft ze voor haar reke ning genomen. „Het is de combinatie van ontwerpen en fotografie die mij aanspreekt,” aldus Deborah. „Eén van de twee zou ik volgens mij al snel zat zijn, zo blijft het leuk.” Deborah had op haar oplei ding altijd al een fascinatie voor vrouwelijkheid en ero tiek. „Natuurlijk wel erotisch op een stijlvolle manier. Dat werd in het begin wel een beetje tegengehouden, maar met mijn eindscriptie wilde ik toch echt als thema iets met vrouwelijkheid doen.” Ze las het boek ’Dagboek van een geisha’ en was verkocht „Wat ze in Japan sexy vinden, vin den wij helemaal niet mooi. Dat vond ik interessant. Voor mijn scriptie ging ik me ver diepen in de geschiedenis van de geisha en dan merk je dat toch veel dingen op elkaar lij ken: een platte voorkant, wat elke geisha moet hebben, was begin deze eeuw in Europa ook helemaal in.” Na de scriptie begint het ont werpen. Bij een geisha ligt de nadruk op de nek, er worden verschillende stoffen gebruikt, riode 2010-2020 de grootste toename in het aantal 65-plus- sers berekend is. Daarmee neemt ook de vraag naar zorg toe, terwijl de beschikbare mid delen relatief schaars blijven. Deze toenemende vraag is on der andere afkomstig van een groeiend aantal mensen met chronische aandoeningen dat langdurig in de thuissituatie op zorg en andere voorzieningen binnen de muren van een in stelling. Daarbij kan het gaan om zorg die vanuit het ver pleeghuis in de thuissituatie wordt gegeven, maar het kan ook gaan om de omzetting van verzorgingshuizen in woon zorgcomplexen of om klein schalige woonprojecten. Men sen die thuis zorg in de thuissituatie ontvangen zullen ook vaak een beroep doen op de gemeentelijke voorzieningen zoals welzijnsvoorzieningen, REGIO - Op iedere tweede woensdag van de maand in het Groene Hart Ziekenhuis, is er een inloopochtend voor men sen met MS en direct betrok kenen. Rita van der Ree en Ri- ny van der Arend (ervaringsdeskundigen) staan dan klaar om vragen te beant woorden of informatie te vers trekken. Geïnteresseerden zijn welkom op woensdag 13 febru ari tussen 10.00 en 12.00 uur in het Bureau Patiëntenservice op de polikliniek van de Jozefloca- tie, ingang Jan van Beaumont- straat. Folders en documentatie over MS zijn daar aanwezig. Voor meer informatie: Riny van der Arend, tel: 0182-533662. WADDINXVEEN zondag 24 Aandachtspunt is de belasting van de mantelzorgers die mo menteel een onmisbare hoe- WADDINXVEEN - Vrijdag 8 februari houdt Speeltuinvereni ging De Paddestoel (Lijsterbes straat 18) in het clubgebouw de maandelijkse klaverjasavond. Op deze avond kan door ieder een die gezellig een avondje wil klaverjassen terecht. Men hoeft niet speciaal lid te zijn van De Paddestoel. Op deze klaverjas avond gaat het voornamelijk om de gezelligheid, maar er zit ook een wedstrijdelement in deze avond. Na afloop is er een regelmatig inbrekers door prijsuitreiking en een loterij. De opbrengst van deze klaverjas avond komt ten goede aan jeugdactiviteiten die men bij "De Paddestoel" organiseert. De zaal gaat om 19.30 uur open, aanvang klaverjassen is om 20.00 uur. De entreekosten len. Dit terwijl de wens van de politiek is dat meer ’blauw op straat’ surveilleert. Bekeken over het district voelen in Wad- dinxveen zich iets meer mensen onveilig. Met name Waddinxve- ners onder de 25 jaar voelen zich onveiliger dan andere groe pen. Beroving met geweld is de ondervraagden bespaard geble ven, beroving zonder geweld daarentegen niet. Vooral vrou wen in de leeftijd van 35-49 zijn hiervan het slachtoffer gewor- WADDINXVEEN - Op zater dag 9 februari komt de Mobie le Service van Automark in Waddinxveen op de parkeer plaats van winkelcentrum Groensvoorde aan de Beetho venlaan voor een actie Ruit Re- pareren/Kenteken Graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke geïn specteerd en krijgt men een deskundig en vrijblijvend advies m.b.t. eventuele beschadigin gen. Men hoeft niet van te voren een afspraak te maken, voor Vooruitinspectie of Ruitrepara- is echter in hoeverre het aan bod in de toekomst gelijk zal mensen, die reeds bezig blijven. De belasting is zwaar en zoals het zich nu al laat aanzien wordt verwacht dat het aantal mantelzorgers in de komende jaren zal afnemen. Toch veran dert de zorg. Mensen ontvan- De PCW kiest voor een mooi dorpshart voor Waddinxveen. Vooral een aangenaam verblijfsgebied, met extra W JB voorzieningen WWW® en winkels die op zondag dicht zijn. Kunnen de financiële problemen worden opgelost? Laten we er dan voor gaan. Het heeft al lang genoeg geduurt!" ing. Gert Anker no. 3 WADDINXVEEN - Ware Lief de Wacht komt ook in Wad dinxveen. Op zaterdagavond 9 februari is er in gebouw Kre- ater om 20.00 uur in de grote zaal een programma van Ware Liefde Wacht met als thema ’Spelen met vuur’. De avond is bestemd voor jongeren, er worden bijbelse antwoorden gegeven op vragen over seksu aliteit. Ware Liefde Wacht is overgewaaid uit de Verenigde Staten. In het begin van de ne gentiger jaren waren daar twee Amerikaanse tienermeisjes die zich afvroegen of zij de enigen waren die nog maagd waren in hun omgeving. Ze deden on derzoek onder jongeren en uit eindelijk kwam daar de bewe ging Ware Liefde Wacht uit voort. De Baptistengemeente Ichthus heeft de groep uitgeno digd om met het programma ook in Waddinxveen te komen. De avond is bedoeld voor tie ners en jeugd. De toegang is vrij.Voor meer informatie: 0182 - 619332. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Alliance Fran^aise afd. Bo skoop, Waddinxveen en Zoe- termeer organiseert op maan dag I I februari een soirée in de zaal van de Immanuëlkerk, Beatrixlaan 2 in Waddinxveen. Zaal open om 20.00 uur, aan vang 20.15 uur. Het thema van de avond is L’histoire de France a travers les oeuvres d’art door Isabelle Knap. Zij is dr. In de kunstgeschiedenis en laat haar publiek kennismaken met de grote gebeurtenissen uit de ge schiedenis van Frankrijk, aan de hand van kunstwerken, archi tectuur en archeologie. De avond is gratis voor leden, in troducés betalen 5 euro. In eerste aanloop is het slechts mogelijk een aantal onderwer pen uit de nota te halen. Het college is in ieder geval van oordeel dat het ouderenbeleid moet worden geformuleerd in 9.00 samenwerking met de ouderen. Daarom zijn drie speerpunten nader uitgewerkt te weten zorg, woon- en leefomgeving en participatie. De ouderenor ganisaties ANBO, KBO en PCOB, het gemeentelijk oude renplatform en andere maat schappelijke organisaties zijn intensief betrokken bij de voor bereiding en de uitwerking van de nota. In 2005 zal een evalu atie van het geformuleerde ou derenbeleid plaatsvinden. In de komende twintig jaar is de verwachting dat de groep 55+ jaar in omvang zal toene men. Tussen 2000 en 2010 neemt vooral het aantal 55 tot ringsambtenaren moeten er voor zorgen dat regels worden nageleefd. De leefbaarheid van Waddinxveen kan volgens de PCW ook flink worden verbe terd als grote bedrijven binnen de bebouwde kom, vooral langs de Noord- en Zuidkade, wor den verplaatst naar bedrijven terreinen als Gouwepark en Doelwijk. Daarbij moet de ge meente een actief verplaat- singsbeleid gaan voeren. De PCW is er tegen dat het ge bied rondom Waddinxveen wordt volgebouwd met wonin gen en kassen, pleit voor groen en ruimte rondom Waddinx- veenen en wil dat Waddinxveen niet opgenomen wordt in de Randstad. Waddinxveen heeft een goed dorpshart heel hard nodig. Naast betere winkel voorzieningen, moet het nieu we dorpshart ook een aantrek kelijk verblijfsgebied zijn. Parkeren moet zoveel mogelijk ondergronds en er moet een aantrekkelijk plein komen, waar plaats voor de markt is. Het plan ’Van Pette tot Gouwe’ is een goed plan. We moeten voorkomen dat er verkeerpro- blemen ontstaan. Parkeren moet het eerste uur gratis zijn en omwonenden hebben recht op parkeerruimte. De overheid moet een actief beleid voeren om te voorko men dat mensen buiten de boot vallen. Daarom moet de overheid iets doen aan stille ar moede. Alle registers moeten der dan in 1999 en 1997. Hoewel er Waddinxveen sluipen, kwamen die niet bij de mensen die zijn ondervraagd. Wel laten de men sen weten maatregelen te ne men tegen woninginbraak, zoals meer sloten, meer verlichting in en om het huis. Een inbraakalarm is niet echt populair. De gemeen- bedragen voor leden dona te neemt de resultaten en con- teurs 1,25 euro. Niet-leden be- clusies uit de Veiligheidsmonitor talen 1,75 euro. Voor meer in- mee bij de actualisatie van het In tegraal Veiligheidsbeleid. voorzieningen in het kader van de WVG, voorzieningen van de bijzondere bijstand, aanvullend openbaar vervoer, huisvesting enz. In ieder geval is het duide lijk dat de gemeentelijke voor zieningen en de AWBZ-voor- zieningen goed op elkaar moeten zijn afgestemd om een klantvriendelijke omslag te ma ken. Anders is het niet uitgeslo ten dat cliënten geen zorg op maat krijgen en schaarse mid delen worden verspild. De gemeente Waddinxveen gaat dit nauwlettend volgen. Met de invoering van regionale indicatieorganen, die indicatie- besluiten afgeven voor thuis zorg, verpleeghuis- en verzor gingshuiszorg is de gemeentelijke taak op het ge bied van zorg uitgebreid. Het is een gegeven feit dat er te wei nig woningen zijn voor huisves ting van ouderen. Bovendien is het een gegeven feit dat nieuw bouw onvoldoende soelaas biedt om de vraag op te vangen en voor een deel van de oude ren te duur is. Daarom wordt er hoge prioriteit aan gegeven om de bestaande woningvoor raad aan te passen.Van deze re geling wordt in Waddinxveen al gebruik gemaakt door het op plussen van woningen. De 41 woningen aan de Peter Zuid- laan zijn daar een voorbeeld van. In het kader van het minimabe leid hebben gemeenten meer mogelijkheden gekregen bij zondere bijstand te verlenen. Ouderen met uitsluitend AOW (eventueel aangevuld met een klein pensioen) kunnen over het algemeen worden be schouwd als een categorie die financieel slechter af is. Deze groep kan dan ook voordeel hebben bij een actief minimum- beleid. Strekking van het beleid is het verbeteren van het inko men en het voorkomen van "sociaal isolement". De gemeenteraad heeft regels vastgesteld waarbij ook aan ou deren in de kosten van dure ge bruiksgoederen zoals televisie en stofzuiger een vergoeding wordt verleend. Meerdere te gemoetkomingen kunnen wor den verstrekt. Het is jammer dat door een groot aantal van deze groep ouderen geen gebruik wordt gemaakt van deze regeling. (A.B.) open om mensen weer aan het werk te krijgen. De PCW wil ruimhartige voorzieningen voor gehandicapten. Een sociaal beleid betekent ook een goede regeling voor het leerlingenver voer. Gezinnen, kerken, vereni gingen en sportclubs vervullen een wezenlijke rol. PCW staat voor zondagrust. „We moeten geen slaaf van ons werk worden. God heeft men sen een rustdag gegeven en dat is goed voor iedereen. De PCW is er daarom tegen dat winkels op zondag open gaan. Zo is en blijft er ruimte voor uitrusten, bezinning en kerk gang”, aldus de partij. Na de pauze deden de eerste vijf kandidaten voor de PCW mee aan een forumdiscussie. Naast lijsttrekker Wiebrand Dijksterhuis doen Kees Bax, Gert Anker, Erwin Korevaar, Bart van der Roest mee die op de plaatsen 2 tot en met 5 staan. Zij zijn lid van de PCW- fractie in de huidige gemeente raad. De PCW (Protestantse Com binatie Waddinxveen) is een sa menwerkingsverband van de SGP, HKV en ChristenUnie. De combinatie heeft in de huidige gemeenteraad vijf raadsleden, waaronder wethouder Dijk sterhuis.Voor de komende ver kiezingen van 6 maart mikt de partij op 6 zetels en een wet houder in het college, voor meer informatie: www.kiespcw.nl. WADDINXVEEN - De PCW presenteerde het verkiezings programma voor de gemeente raadsverkiezingen van 6 maart aan de achterban, die in ruime mate aanwezig was. Deze pre sentatie vond plaats op 29 janu ari in ’Het Anker’. De PCW gaat de gemeenteraadsverkie zingen in met de slogan ’Een hart voor Waddinxveen’. PCW-lijsttrekker Wiebrand Dijksterhuis zette uiteen wat de meerwaarde is van christe lijke politiek. „God heeft hart voor de wereld en geeft nor men die waardevol zijn. Voor het persoonlijke leven, maar zeker ook voor de publieke sa menleving. Die normen gelden ook voor de overheid en daar om zal de overheid integer, open en eerlijk moeten hande len”, aldus Dijksterhuis. De overheid heeft zich in de af gelopen jaren teruggetrokken en zich laten wegdrukken. Aan de markt werd alle ruimte ge geven, soms met nare gevolgen. PCW is voor betrokkenheid en inspraak van bewoners, maar uiteindelijk moet de gemeente keuzes maken en knopen door hakken. Op het gebied van de openba re ruimte wil de PCW dat de gemeente zich meer inspant voor verkeersveiligheid, beter openbaar groen en minder zwerfvuil. Daarbij mag de ge meente burgers en bedrijven op hun verantwoordelijkheden aanspreken. Speciale opspo- WADDINXVEEN - Waddinx veen wordt elk jaar onder de loep genomen voor wat betreft de veiligheid. Onder de naam ’Veiligheidsmonitor’ wordt mid dels een onderzoek aan de ene kant gekeken of mensen slacht offer werden van verschillende vormen van criminaliteit en aan de andere kant of mensen zich onveilig voelen. Daaruit blijkt dat personen die vaker de politie over de straat zien rijden of lo pen, zich het meest onveilig voe- WADDINXVEEN - Door burgemeester en wethouders is een concept-nota ouderenbeleid samengesteld. Daarin is als doelstelling geformuleerd het bevorderen van vol waardige participatie van ouderen in de maatschappij, tie meldt men zich direct bij de Dit kan slechts gerealiseerd worden door maatregelen op reparateur. Reparatie van de voorruit is voor WA-Plus, Cas co en All-Risk verzekerden ge heel zonder kosten. Voor de juiste verzekeringsgegevens moet bij reparatie wel de laat ste groene kaart worden mee genomen. Klaar terwijl u wacht/winkelt! Let op: deze aanbieding geldt niet voor ver zekerden van Centraal Beheer. U kunt op zaterdag van tot 16.00 uur terecht. Bij regen kunt u rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. Akasha, Centrum voor Reiki, Meditatie, Energie-transformatie en Intuï tieve ontwikkeling zal ook in 2002 weer diverse workshops geven. Iedereen kan leren om met behulp van deze healing- methode’s, bij lichamelijke en geestelijke problemen, onder- 65-jarigen toe, terwijl in de pe- steunende- en genezende hulp te bieden. Er wordt onder an dere een Reiki I workshop ge houden op woensdag 27 en donderdag 28 februari en woensdag 10 en donderdag I I april, zaterdag 4 en zondag 5 mei 2002, een Reiki II works hop op donderdag 14 en vrij dag 15 maart en zaterdag 27 en zondag 28 april een Reiki I workshop voor kinderen van ongeveer 10 jaar is gepland op aangewezen is. zaterdag 23 en maart. Pleiaden energie-workshops, worden gehouden op afspraak, veelheid zorg erlenen. De vraag deze Pleiaden energie works hops zijn bij uitstek geschikt voor zijn op het vlak van energie-he- aling en die op zoek zijn naar een verdieping. Ook voor indi viduele healing en hulp kun je bij Akasha terecht. De works hops en healings worden gege- gen steeds vaker thuis zorg die ven door Ank Mets, Reiki-mas- via de Algemene Wet Bijzonde- ter, healer en spiritueel lerares, re Ziektekosten (AWBZ) volgens 'The System of Natural wordt gefinancierd in plaats van Healing’. Voor informatie en/of aanmelding: Akasha/Ank Mets, telefoon/fax 0182-612720. E- mail: ank@mets2.myweb.nl. website: www.mets2.myweb.nl.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17