Concordia Nieuw: het CWI en de UWV verbijsterd over brief wethouder Medewerkers Souburgh toonden eigen en andermans bruidskleding inzake huisvesting Subliem resultaat Al vanaf €3,50 Koningin Beatrixschool wint zonnepanelen en een schoolreis De Baanderij !dbi Waddinxveense Anke Mensink exposeert in Stadsgalerie diploma Gymnasium-informatieavond op het Coenecoop College Inloopochtend Stomapatiënten peuterweken en liedjes in bieb Tanken en wassen zonder fratsen. Niets meer en niets minder. Borstkanker vereniging Uitzending voor kerken jb Jt WW PAGINA 21 WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - „Ik wist ei- Anke Mensink. (Foto: PR.) 0182-617627 of Coby Schui- ling, tel: 0182-342660. subsidie zoals de gemeente in de brief aanbiedt, niet kan op brengen. „Alle inkomsten die we halen uit contributie en kle- staan. Maar zoveel geld opbren gen om in Kreater te zitten is voor ons onmogelijk. Als dit Kreater, zo staat in de brief van de gemeente, kost ruim 4.500 euro. Daarnaast zou een tijdelij ke opslagruimte moeten wor den geplaatst. Kosten die de Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. op het MFA (Multi Functionele Accommodatie). Een tus sentijdse oplossing is er bij Kreater, echter die kosten kan de vereniging niet opbrengen. „Het lijkt wel of de wet houder niet wil luisteren, en alleen maar vasthoudt aan zijn eigen stokpaardje”, zo reageert L.Verwey van Con cordia. in het Lisv (Landelijk instituut sociale verzekeringen) en haar 5 uitvoeringsinstellingen GAK, USZO, GUO, Cadans en SFB. Nu zijn het Lisv en de uitvoerders gefuseerd in het nieuwe overheidsorgaan UWV (Uitvoering Werkne mersverzekeringen). De werknemersverzekeringen WAO, WW en ZW worden door deze nieuwe organisatie uitgevoerd. De premies wor den geïnd en de uitkeringen worden beoordeeld en vast gesteld door UWV. Zowel de uitkeringsinstantie UWV als de werkinstantie CWI gaan op contractbasis reïntegratie laten uitvoeren door speciale reïntegratiebe- drijven. Op dat gebied ont staat dus meer concurrentie. Voorheen gebeurde de reïn- WADDINXVEEN - Voor een uitverkocht huis, in dit geval een in oranjesfeer uitgedoste Marchandzaal van Zorgcen trum Souburgh, toonden me dewerkers en hun familiele den afgelopen woensdagavond bruidskleding van vroeger en nu. „Bruiden en gommen”, zo kondigde facilitair manager en presentator René Wild-schut de mannequins en dressmen in de spetterende modeshow aan. Schattige bruidsmeisjes ontbraken evenmin. De bewo ners en bezoekers van alle af delingen van Souburgh en een ongekend groot aantal belang stellenden uit de seniorenwo ningen naast het zorgcentrum genoten met volle teugen. De evenementencommissie van Souburgh opperde het idee voor de bruidsshow, die in de aanloop van de met veel extra activiteiten gevulde diende destijds 17 Nederland se centen per uur.... De toelichting bij elke japon gaf een speciale kijk op het trouwen en de feestelijkheden eromheen, vroeger en nu. Ook op de periode waarin kleuren populair werden. Niet zo uitbundig als in de even eens getoonde Marokkaanse bruidstoiletten, maar toch heel anders dat het gebruike lijke en altijd overheersende wit. Vrachtwagens deden enige tijd de koetsjes concurrentie aan. Sommige bruidsparen lie ten hun foto’s maken tussen hun dierbare koeien. En René Wildschut vertelde een ver haal over een bruidsjurk die zoek was en een auto die op weg naar het gemeentehuis tweemaal panne kreeg. In de pauze een extra verrassing. Chef-kok Hans van Mourik WADDINXVEEN - Muziekvereniging Concordia voerde de laatste tijd veel gesprekken met partijen en de ge meente om aandacht te krijgen voor de slechte huisves- na- melijk letterlijk in hoge nood. Deze week ontving Concordia een brief van de gemeente. Daarin wordt meegedeeld dat er geen steun is voor een eigen initiatief CARWASH had een metershoge bruid staart van zes etages ontwor pen en uitgevoerd. Dit kunst werk werd gepresenteerd in een fraaie stelling, die door de eigen technische dienst was gemaakt. Die taart werd door een bruidspaar op het podium aangesneden en vervolgens door de talrijke gasten met veel smaak verorberd. Souburg vierde het prinselijk huwelijk ook nog met een oranje bingo, een high tea met Oranjefilm op vrijdag en za terdag op groot scherm een verslag van het huwelijk, om lijst met hapjes, drankjes en een feestmaaltijd. De mode show een week geleden, die gaf een hele speciale dimensie aan de feestelijke dagen. Een feestje apart voor de Sou- burgh-gemeenschap en een geweldig succes voor allen, die in hun vrije tijd hard heb ben gewerkt om dit spekta kel mogelijk te maken. WADDINXVEEN/GOUDA - Troostig’, zo heet de ten toonstelling die van 7 febru ari tot 4 maart te zien is in de Goudse Stadsgalerie. Er zijn schilderijen en installa ties te zien van de Waddinx veense kunstenaars Anke Mensink enThea Schulz. Maar waarom de titel ’Troos tig’ terwijl Mensink feestelij ke, kleurrijke schilderijen toont? Mensink: „Mij wordt wel vaker gevraagd waarom ik zulk vrolijk werk maak, terwijl ik met toch zo be trokken voel bij actuele mat schappelijke situaties en ern stige kwesties. Misschien juist wel daarom. Er is al zoveel ellende op de wereld.” Het werk van Anke Mensink ging de afgelopen jaren bijna altijd over muziek. Momenteel zijn het vooral tafels die haar doeken bevolken, swingende dansende soms wankele ta fels, gedekt of niet. In ieder Belangrijke doelstelling van de nieuwe organisatie is mensen zo snel en efficiënt mogelijk aan werk helpen. Ook verza melt het CWI gegevens die nodig zijn voor de aanvraag van de uitkering. Het CWI heeft een centrale vacature- en sollicitanten database. Door de kennis binnen deze organisatie kan worden be paald hoe groot de afstand tot de arbeidsmarkt is en hoe snel een werkzoekende aan werk geholpen kan worden en wat daarvoor nodig is. Verder komt er een centrale organisatie voor het toeken nen en uitvoeren van werkne mersverzekeringen. Wat lan ger geleden door I9 bedrijfsverenigingen en hun administratiekantoren gedaan werd, was al gecentraliseerd tegratie meestal intern door de arbeidsdeskundige die ook een taak had bij de vaststel ling van de uitkering, of door een interne collega. De reïn tegratie kwam vaak niet goed van de grond. Dit terwijl het budget dat daarvoor beschik baar was, niet werd gebruikt. De bedoeling van deze om bouw is dat veel meer men sen aan het werk komen of blijven. Dat wordt bereikt door efficiency en meer klantgericht werken. Het CWI komt in de toekomst in hetzelfde gebouw als andere organisaties die te maken hebben met werk en inko men, zoals onder andere UWV en de sociale diensten. Op die manier vormt zich een soort marktplein, waar al le belangrijke instanties en be drijven samenkomen. De term ’bedrijfsverzamelgebouw’ zult u in dit verband voortaan te genkomen. De gezamenlijke huisvesting heeft als voordeel dat de cliënt maar één keer zijn of haar verhaal hoeft te doen, en niet telkens opnieuw hoeft te beginnen met het uitleggen van de situatie en de behoef te. De tijd zal moeten leren of mensen inderdaad minder het gevoel hebben ’van het kastje naar de muur’ te wor den gestuurd. REGIO - In het patiëntenservi cebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beau- montstraat) wordt op woens dagmiddag woensdag 13 febru ari van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor borstkan- kerpatiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrou wen Mr. Sanders is advocaat. Hij verleent rechtsbijstand aan particulieren en ondernemers, zowel vanuit zijn woning in Zevenhuizen-Moerkapelle als vanuit zijn kantoor in Den Haag. Voor het Weekblad voor Waddinxveen verzorgt hij maandelijks een juridische column. I vogel, zonnestroomvereniging Midden Holland en de gemeen te Gouda samen met de Milieu dienst. Opdracht was met een kleine zonnecel en elektromotortje als aandrijving een voertuig te maken dat zelfstandig kan voortbewegen.Tevens moesten op een poster ideeën worden aangegeven hoe de eigen school gebruik gaan maken van energiebronnen. Met deze gegevens zijn beide jongens enthousiast aan het werk gegaan en hun inzet werd de zou kunnen duurzame necoop College ook een gym nasiumafdeling is” of: „word je niet gezien als stuudje wanneer je in een gymnasiumklas zit op een brede scholengemeen schap?” Twee opmerkingen af komstig van belangstellende scriptie specifiek in op de bete- ouders die op 25 januari j.l. het Open Huis van het Coenecoop levensovertuiging. College bezochten. Om op de ze en andere opmerkingen en vragen in te gaan organiseert het Coenecoop College Wad dinxveen dinsdag I9 februari vanaf I9.30 uur een informatie- van groep 8 (en hun ouders) die belangstelling hebben voor het gymnasium. Advocaat F.P.M. Sanders (Foto:A. Fioole) De bewoners, hun familieleden, medewerkers en gasten kregen afgelopen woensdag voor het huwelijk van Willem Alexander en Maxima in Zorgcentrum Souburgh een wervelende modeshow van bruidskleding voorgeschoteld. De belangstelling en het succes waren enorm groot. lijkt op zijn minst vreemd dat er in het derde millennium oud-Grieks en Latijn gegeven wordt op het gymnasium. Het zijn immers dode talen die niet meer gesproken worden. Toch is er een aantal redenen waar om het leren van die talen leuk en zelfs handig is. Op de infor matieavond zullen deze rede nen toegelicht worden. Verder zal geprobeerd worden om het beeld dat veel mensen van een gymnasiast hebben om te bui gen naar de realiteit: een leuke, ’gewone’, veelzijdige en ook vaak leergierige leerling. Op het programma staan naast de beloofde informatie nog een toneelstuk, een les(je) Latijn en een verhaal uit de Griekse my thologie. En ten slotte zullen de nog resterende vragen beant woord worden door een panel van leerlingen en docenten. Onze professionele wasstraat zorgt ervoor dat uw auto of bus krasvrij en optimaal gewassen wordt. Voor de echte doe-het-zelvers zijn er op het Baanderij-complex ook hogedruk wasboxen. Als enige in de Goudse regio vindt naspoeling plaats met kalkvrij (osmose)water. geval zijn ze altijd feestelijk en kleurrijk. Behalve de serie nieuwe schilderijen die op de eerste verdieping en begane grond getoond worden, zal Mensink in de kelder een groot doek installeren. Anke Mensink: „Van het feit dat in de kelder geen daglicht bin nenvalt, wil ik op speciale verassende manier gebruik maken.” De officiële opening van de tentoonstelling ’Troostig’ zal op zondag I0 februari om 15.00 uur worden verricht door de burgemeester van Waddinxveen, F. Jonkman. De middag wordt opgeluisterd door een trio o.l.v.Wim Nagtegaal van de cajun- en zydecoband Acadia. De expo sitie is vrijblijvend te bezich tigen van dinsdag t/m zater dag van I 1.00 - 17.00 uur en op zondag van 14.00-17.00 uur. Het adres:Achter de Kerk 10, Gouda. WADDINXVEEN - Taco Post- ma en Edwin Visser, leerlingen van groep 8 van de Koningin Beatrixschool hebben meege daan aan een wedstrijd voor scholen in de regio Midden Holland, met als thema: ’Hoe creatief ben jij met duurzame energie’. Deze wedstrijd is ge organiseerd door energiebe drijf ENECO, centrum voor na tuur en milieueducatie, windmolenvereniging de Wind- Industriestraat 1 Gouda Internet www.debaanderij.nl E-mail baanderij@cistron.nl Telefoon (0182) 67 01 67 Fax (0182) 67 03 78 Industrieterrein ’’Kromme Gouwe” (tegenover de Praxis) CdfraauKumii op woensdag 30 januari be loond in het stadhuis van Gouda, alwaar ze door de jury tot'winnaar in de categorie ba sisscholen werden uitgeroepen. De trotse leerlingen mogen met de hele klas een schoolreis maken naar NeMo (New Me tropolian/ techniekmuseum) te Amsterdam. De school zelf mag zich ver heugen op plaatsing van 4 zon nepanelen op het dak. Voor groep 8 van de Koningin Beat rixschool is hiermee de slogan: ’Duurzaamheid loont’ waarheid geworden. WADDINXVEEN - Zondag morgen I0 februari zal de Cen- traal Hervormde Gemeente het kerkenprogramma voor de RTW verzorgen. De uitzending met als thema het gebed, begint om negen uur met het kinder programma. Om 9.30 uur wordt overgeschakeld naar de Bethelkerk voor de directe uit zending van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is kandidaat J.H. de Bas uit Wad- ting. Het verenigingsgebouw de Hoge Noot verkeert dinxveen. Na de kerkdienst, om ongeveer tien voor elf kunt u luisteren naar poëzie en mu ziek. Om ongeveer vijf voor half van de muziekvereniging en dat er moet worden gewacht twaalf wordt het programma vervolgt met een interview met de leden van de onlangs opge richte Waddinxveense gospel groep. Zij traden op 19 januari jl. voor het eerst op. Het ker kenprogramma eindigt om twaalf uur. GOUDA - Op de eerste don derdag van de maand is er een Inloopochtend voor stomapa tiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Na mens de Nederlandse Stom- avereniging Harry Bacon willen Marja Woutersen en Heiko Lesterhuis (ervaringsdeskundi gen) je daar graag ontvangen en met je van gedachten wisselen. Stomapatiënten en geïnteres seerden zijn welkom op don derdag 7 februari tussen I0.00 en 12.00 uur op de polikliniek van de Bleulandlocatie, balie I, Bleulandweg I0 van het Groe ne Hart Ziekenhuis. Folders en documentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook beschik baar. Wie vragen heeft over de Inloopochtenden voor stoma patiënten, kan terecht bij, Marja Woutersen, tel. 0180-3 18580. oranjeweek, op weg naar het huwelijk van Willem Alexan der en Maxima, onverwacht veel reacties losmaakte. „Wij hadden gehoopt op een stuk of tien japonnen, maar mede werkers, familie van bewoners en bewoners zelf boden niet alleen kleding, maar ook zelf meedoen aan. Dat leverde niet alleen ruim twintig bruidsjurken op, maar keurig geklede bruidegoms", aldus lo catie manager Simon de Jong. De bruidsmode van jaren kwam op het vergrote podi um voorbij. De ’oudste’ bruine jurk, zuinig bewaard een bewoonster en getoond door Els Bijkerk, kostte in het oorlogsjaar 1942 bij V&D het bedrag van 19,25. Het huwelijk vond plaats op 30 december van dat jaar. De bruidegom hielp mee in de aanschaf. Hij ver- kenis van de vrijheid van gods dienst en Sinds begin 2001 werkt Peter als juridisch adviseur bouw- en woningtoezicht en ruimtelijke ordening bij Servicebureau Overheidsdienstverlening (SBOD) in Capelle aan den Ijs- avond voor leerlingen sel. Daarnaast is hij namens de Protestantse Combinatie Wad dinxveen (PCW) duo-raadslid in de commissie Ruimtelijke Vaak vraagt men zich af wat de Ordening en Economische Za- meerwaarde van een gymnasiu- ken. De buluitreiking heeft op mopleiding is ten opzichte van 25 januari plaatsgevonden. een atheneumopleiding. Het Door alle aandacht voor de invoering van de Euro raken andere wijzigingen per I janu ari 2002 wat op de achter grond. Toch zijn die verande ringen voor veel mensen duidelijk merkbaar. Zo is bij voorbeeld de uitvoeringsorga nisatie in de sociale zekerheid opnieuw ingedeeld. Iedereen die op zoek is naar een baan of een uitkering wil aanvragen, komt vanaf I janu ari 2002 terecht bij het CWI, het Centrum voorWerk en Inkomen. De arbeidsbureaus zijn per I januari 2002 opge heven. Er komen in totaal 131 Centra voorWerk en Inko men in Nederland. Deze or ganisaties staan werkzoeken den te woord, in plaats van het Arbeidsbureau en de ge meentelijke Sociale Diensten. WADDINXVEEN - Van maan dag 18 februari t/m vrijdag 15 maart houdt de bibliotheek in samenwerking met de peuter speelzalen en het consultatie bureau de Waddinxveense peu terweken. Het boek ’Een grote ezel’, van Rindert Kromhout en Annemarie van Haeringen, staat dit jaar centraal. Elke peu terspeelzaal voert een eigen programma uit. Op het consul tatiebureau komen kleurplaten te liggen. De eerste veertig peuters die zich gedurende de peuterweken aanmelden als lid van de bieb krijgen een place mat met een ezel erop. Dat lid maatschap is overigens gratis. Op zaterdag 9 maart, om tien uur en om kwart over elf, tre den Tjalling en Kees op met het liedjesprogramma De koning is gek. Hierbij speelt de ezel een hele belangrijke rol. Dit pro gramma wordt herhaald op woensdag 13 maart. Uiteraard besteedt de bibliotheek even eens aandacht aan de Nationa le Voorleesdag op woensdag 15 mei. Dat zullen peuterspeelza len een bezoek aan de bieb brengen. Boos zijn de vrijwilligers van de muziekvereniging. „We willen best in het MFA, maar ik kan die huur niet opbrengen. Het is niet dat ik een gebouw voor onszelf wil, het is dat we de activiteiten niet kunnen beperken tot één avond per week wat wel zou moeten als we bij Kreater of het MFA intrekken. Bovendien verliezen we dan een belangrijk deel van de inkomsten: de bar- verdiensten en kledingop- brengst”, licht Verwey zijn reac tie toe. De financiën zijn voor de ver- mët borstkanker die voor, eniging het grootste argument, tijdens of na hun behandeling Een tijdelijk onderkomen bij vragen en/of problemen heb ben en het préttig vinden hier over met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie en het beantwoorden van vra gen of een gesprek zijn op deze vereniging, ook met een extra middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van de Borst kanker Vereniging (voorheen LCBB) aanwezig.Voor meer in formatie: Noortje van Wel, tel: dingacties gaan naar het onder houd van instrumenten, blad muziek, een professionele dirigent, uniformen, noem maar op.We hebben nu geen huur en Doctoraal diploma daardoor kunnen we blijven be- Rechtsgeleerdheid WADDINXVEEN - In novem ber 2001 heeft de 27-jarige Waddinxveense Peter van den Bert zijn doctoraal Rechtsgeleerdheid behaald aan de Erasmus Universiteit Rot terdam. Hij had als specialisatie het staats- en bestuursrecht. Zijn afstudeerscriptie ging over genlijk niet dat er op het Coe- ’Grenzen aan de godsdienstvrij heid? Godsdienst en levensbe schouwing in een veranderen de samenleving’. Naast een rechtsfilosofisch en theologisch onderzoek naar de herkomst van mensenrechten ging deze plan van de gemeente erdoor komt, dan voorzie ik dat onze vereniging moet ophouden met bestaan.” Een alternatief ligt er al bij de vereniging. „We willen een ge bouw plaatsen waar meerdere verenigingen een dagdeel kun nen huren. We hebben al con tacten daarover met diverse verenigingen. Dat is voor ons de oplossing. Dan kunnen de leden die op een drumstel willen oe fenen dat blijven doen, dan kun nen we workshops blijven ge ven, kledingacties blijven organiseren, en na afloop in de bar een drankje nuttigen. Onze inkomsten blijven dan zoals ze zijn en die worden dan niet weggesluisd aan de huur van een ruimte.” Donderdagavond zal het onder werp in de commissie WOZS worden behandeld. „Ik hoop dat het niet als een hamerstuk wordt gezien.Tenslotte, toen de agenda werd vastgesteld waren de stukken er nog niet van. Die komen ineens later. Zijn de commissieleden dan wel goed op de hoogte? Ik weet dat par tijen als D66, CDA en ook ie mand van de WD ook vinden dat we niet thuishoren in het MFA. Het is gewoon een princi- pepunt van de wethouder.” 1 V. -w/ -

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21