<U F Teveel invallers breken Moerkapelle op Erik Hoeksema winnaar schaaknacht 2002 Autoschade... Volleybaldames halen volle winst Be Fair verslaat PKC 34e editie ’Langs-de-Gouwe loop’ in nieuwe opzet met sponsor K ZS TOOS Minim aantal turnsters door naar districtsfinale wedstrijden op maxima-dag WADDINXVEEN - Op de grote dag van Maxima en Wil- lem-Alexander was er op het sportpark toch nog een aantal voetbalwedstrijden. De KNVB had een aantal inhaalwedstrij den georganiseerd op basis van vrijwilligheid. Een paar wedstrijden kon niet door gaan omdat er geen belang stelling was om op deze spe ciale dag te spelen. De wedstrijden die wel werden gespeeld zijn die van de BI, Cl en C2.Waddinxveen BI speelde tegen Rohda'76 B2 een doelpuntenrijke wedstrijd. Na een ruststand van 4-1 werd een eindstand bereikt van 10-2. Waddinxveen CI speelde een derby tegen Be Fair C2. De meeste kansen, corners en ook doelpunten waren voor een goed spelend Waddinxveen, eindstand 4-1 Waddinxveen C2 speelde te gen Soccer Boys C3 en keken al snel tegen een achterstand aan. De enkele kans die er was kon niet worden benut. Later in de wedstrijd ging het iets beter maar Soccer Boys had het betere van het spel en ging met de winst 0-5 naar huis. Hengelsport Lisanne Rozema schaatst PR op 500 meter WADDINXVEEN/DEN HAAG Op zondag 3 febru ari tijdens schaatswedstrijden op De Uithof in Den Haag heeft Lisanne Rozema van schaatsvereniging De Gouwe Streek uit Waddinxveen we derom haar persoonlijke bes te tijd op de 500 meter ver beterd. Het lukte deze juniore C echter net niet de grens van I minuut te doorbreken. Ze finishte in een mooie tijd van 1.00.07. In dezelfde leef tijdscategorie (14-15 jaar) ver scheen ook Maartje ten Barge aan de start. Haar eindtijd op de 500 meter was 59.20. Gonny Oudijk schaatste even als Maartje net geen PR; zij eindigde in 1.02.72. Op de ko ninklijke huwelijksdag werden in Groningen de NK pupillen verreden. De Waddinxveense Jetske Wiersma werd daar verdienstelijk 11 de in het alge meen klassement Op de 500 meter reed ze een PR in de tijd van 49,94 sec. waarmee ze 8ste werd. Op de wat min der gebruikelijke afstand van 700 meter werd Jetske 11 de in een tijd van I minuut en 10,88 sec. Ben Stukart blijft bij WS.E. WADDINXVEEN - Ben Stu kart en voetbalvereniging WS.E. hebben overeenstem ming bereikt om zijn contract te verlengen met een jaar. Hij zal ook volgend seizoen de verantwoordelijke man zijn voor de selectie van WSE. Uitslagen Sjoelen 13e Lions Rottemerenloop SCHADECENTER Z7 £5 PROFILE REPAIR CMWMWANOe&tSTEL tb Schadecenter van Leeuwen WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) L f Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. zowel deelnemers als toe schouwers. De bevindingen van de com missie hebben geleid tot een nieuwe opzet van de ’Langs- de-Gouwe loop’. Een degelij ke samenwerking met een sponsor is ’daarbij onont beerlijk, wil men goede kwali teit kunnen bieden. De eerste besprekingen met de nieuwe hoofdsponsor Holland Shipping BV zijn in middels afgerond en er is een basis gelegd voor een andere opzet van de ’Langs-de-Gou- weloop’. Dit bedrijf zal de ko mende drie jaar hoofdspon sor zijn van de ’Langs-de-Gouwe Loop’. Sa men met deze nieuwe spon- Voor meer informatie en in schrijving: www.scantilope.nl Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-389977, fax 0182-637929 email: info@schadecenter.nl internet: www.schadecenter.nl W1* sor is S.C. Antilope er in ge slaagd een aantrekkelijk pro gramma rond de ’Langs-de- Gouwe Loop’ op te zetten. Holland Shipping BV, geves tigd op de Coenecoop in Waddinxveen, is een interna tionaal Douane expediteur en verzorgt transporten, op slag en distributie over heel de wereld. Daarnaast verzorgt Holland Shipping BV wereldwijd de verzendingen van goederen door middel van wegtrans port, expresvervoer, overzee se verschepingen en lucht vracht. WADDINXVEEN - De Hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) organiseerde af gelopen zaterdag een extra wedstrijd. Onder zeer fraaie weersomstandigheden werd gevist in de Oude Rijn bij Bo- K degraven. De 12 deelnemers vingen gezamenlijk ruim 23 ki lo witvis, een goede vangst voor de tijd van het jaar. De uitslag was als volgt: IA. van Leeuwen 5.000 gram, 2. H. de Kwaadsteniet 4.490 gram, 3. R. Jenner 2.940 gram, 4. M. Reichard 2.200 gram, 5. R. Pol dervaart en J. van Elswijk, bei de 2.120 gram. Ijs en weder dienende vangt zaterdag 16 februari de tweede helft van de wintercompetitie aan. Be gonnen wordt met een kas concours in de Oude Rijn. Vertrek vanaf het station NS om 07.00 uur. WADDINXVEEN - De uitsla gen van de Waddinxveense sjoeiers ziet er als volgt ut klasse A: IDick Dros 1403,2. Jan Kersbergen 1394,3.Wim Slingerland jr. 1385. Klasse B: IDavid Sinnema 1311, klasse C: I.Jan Olie 1257,klasse D: IRonald Meijer 1186 punten. WADDINXVEEN - Bij S.C. Antilope vinden momenteel de voorbereidingen plaats voor de 34e editie van de jaarlijkse ’Langs-de-Gouwe loop’. Deze loop vindt plaats op zondag 3 maart nabij het Gouwebos Sportpark. Naast de bestaande wedstrijdcom- missie is er een speciale commissie in het leven ge roepen die zich alleen richt op de ’Langs-de-Gouwe loop’. Deze commissie heeft zich in het najaar 2001 gebogen over de vorm van het loopgebeu- ren, met als doel dit jaarlijkse loopevenement zo aantrekke lijk mogelijk te houden voor 1 uw™ MOERKAPELLE - Soms heeft het spelen met invallers geen invloed op het resultaat. Invallers, zo wordt vaak ge zegd, zetten zich voor honderd procent is en willen trai ner en supporters overtuigen dat zij wel degelijk in het eerste elftal thuis horen. Moerkapelle speelde tegen kop loper FC Perkouw met veel inzet, maar aan kwaliteit was ingeboet doordat liefst zes basisspelers ontbraken. Op ei gen veld leed de blauwwitte formatie van trainer Andre Ramsteijn een 2-1 nederlaag tegen de ploeg uit Berken- woude. Gouda. Hij toonde de gele kaart aan aanvoerder Arjan Post van Perkouw en Lennard Tepper. Eerder waren William Buys van Perkouw en Lobben zoo met dezelfde kleur be straft. Ook FC Perkouw bracht enkele wisselspelers binnen de lijnen. Jaap Berkouwer (ex- ONA en Oudewater) maakte zijn rentree. Doordat concur rent DRGS met 3-1 verloor van SC Boszoom staat FC Per kouw weer alleen aan kop. Moerkapelle speelde met Huis man, Martin Lekkerkerk, Alex Hertog, Tepper, Gert-Jan Lek kerkerk (Zwarteveld), Van der Loos, Lips,Jeroen Hertog (Kou- er), Bos (Zuierveld), Lobben zoo,Visser. de hij er niet in doelman Mark Huisman te passeren. Moerka pelle kreeg eveneens twee uit stekende kansen. Bij de eerste kopte Emiel Lobbenzoo na een voorzet van Lennaert Visser net naast de verkeerde kant van de paal, daarna strandde Visser op de weinig betrouw bare doelman Vermeulen. De opbouw van Moerkapelle ver liep onzorgvuldig, vooral het omschakelen van de verdedi ging naar de aanval. Direct na de rust zag Jeroen Hertog zijn schot na een pass jaarlijkse Rottemerenloop. De loop wordt gehouden in het Rottermeren gebied, over een grotendeels autovrij parcours. De opbrengst van de inschrijf- en sponsorgelden zal besteed worden aan herinrichting van poliklinieken in Suriname. Veel van deze klinieken ontbreekt het aan essentiële diagnostica en eerste hulpmiddelen. Door de bijdrage van deelnemers en donateurs zal een gedeelte van ten door F. Budgen die slecht 2 maal tot winst kwam geduren de de nacht en in de rest van zijn partijen de eer aan de te genstander moest laten. Bij de 2 vrouwelijke deelne mers was er een verdienstelijke 31 e plaats voor Marianne Ste- verink (Nieuwerkerk a/d Ijssel) en een 46e plaats van Anne Croux Den Haag). Na het traditionele ontbijt werd om ca 08.00 uur het toernooi afgesloten en ging ie dereen vermoeid, maar wel voorzien van een goed gevoel en een prijs, huiswaarts. De or ganisatie kijkt terug op een ge slaagd toernooi wat mede door de inzet van de vrijwilligers van Het Zuidhonk tot stand kon komen. Op zaterdag 2 maart zal het 49e Drie ronden toernooi worden afgewerkt. maar met goede services en tactisch spel wist Be Fair toch de set te winnen: 22-25. Om de vijf punten te halen moest ook de 4e set gewonnen worden, dat bleek niet eenvoudig. Het bleef spannend, de scores ble ven gelijkop gaan. Uiteindelijk was de sterkste ploef wederom Be Fair: 25 -27. Belangrijke winstpunten dus voor Be Fair dat nu weer gelijk staat met Switch met 23 punten uit 12 wedstrijden. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-389977. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... ZEVENHUIZEN - Voor de 13e keer organiseert de Lions Club De sfeer in de wedstrijd Moerkapelle-FC Perkouw raakte in de tweede helft geprikkeld. Een gehavend Moerkapelle verloor met 2-1 van de koploper. was duidelijk dat hij de enige was die aanspraak mocht ma ken op de schaaknachttitel van 2002. Veel strijd was er om de reste rende ere-plaatsen. Schaakver eniging Alphen deed hier goede zaken met een zeer verdienste lijke 2e plaats voor de clubkam pioen uit Alphen, Dinard van der Laan met 14 winstpartijen, 3 remises en 5 verliespartijen. De 3e plaats was weggelegd voor Wouter Hennink, ook uit Alphen, met 11 winstpartijen, 5 remises en 6 verliespartijen. Best geplaatste WSV’er werd op een 4e plaats Ronald Dan nis, op de voet gevolg door al weer een Alphenaar, Clement van der Laar op plaats 5. Met 6 remisepartijen werden W Mourits en W. Buurman de ‘remise-schuivers’ van het toernooi en de rij werd geslo- WADDINXVEEN - Dat er een duidelijk verschil is tussen de recreatieschakers en de schaaktop in Nederland kwam nog maar eens duidelijk naar voren bij de Waddinxveense Schaaknacht, die van I op 2 fe bruari plaats vond in het wijk- gebouw Het Zuidhonk. Onder de deelnemers bevond zich In ternationaal schaakmeester Erik Hoeksema, die er voor ge kozen had om de nacht in Wad dinxveen door te brengen. De voor Schaakvereniging S.C Groningen uitkomende schaker had welliswaar volgens eigen zeggen redelijke tegenstand, maar dat was in de einduitslag niet terug te zien. Hoeksema kon na 22 ronden tevreden te rugkijken op zijn geleverde prestaties. Met de onvoorstelbare cijfers 22 gespeeld en 22 keer winst, ging de strijd gelijk op waarbij Keukencentrum Waddinx- veen/Be Fair de winst naar zich toe trok: 24-26. In de 2e set maakte Be Fair het zichzelf iets makkelijker door veel te sco ren met tactische aanvallen en won de set met 20-25. Ook de derde set ging Be Fair voortva rend van start en wist een flin ke voorsprong op te bouwen. Door concentratieverlies aan de kant van Be Fair kwam De Valk toch nog dicht in de buurt, WADDINXVEEN - De wed strijd tussen de voetbalclubs Be Fair en PKC, die al verscheide ne keren was vastgesteld maar door slechte weers- en terrein- omstandigheden steeds werd afgelast, is zaterdag eindelijk ge speeld. Be Fair zegevierde met 2-1 over de Rotterdammers. Halverwege de eerste de eer ste helft scoorde Wim van der Starre 1-0. Dezelfde speler maakte er na de hervatting 2-0 van waarna de Rotterdammers tegen scoorden. Moerkapelle verloor met 2-1 van koploper FC Perkouw. WSE speelde een dag later met l-l gelijk tegen DSO in Zoetermeer. De thuis club nam voor de pauze een I- 0 voorsprong. Na de rust maakte Ramon van Swieten uit een pass van Ferdy Schenk ge lijk. In dezelfde afdeling liet Flo- het tekort kunnen worden weggenomen. De Lions Rottemerenloop vindt dit jaar plaats op zaterdag 23 februari, het startschot voor alle afstanden zal om 12.00 uur voor het Gemeentehuis van Zevenhuizen aan het Dorps plein gelost wórden door wijk agente Jennie Kah. Er kah worden ingeschreven voor een vijftal categorieën: 5 km dames 7 heren, 10 km da mes heren, 21 km dames he ren, 21 km dames heren vete ranen 121 km dames heren veteranen 2. Op alle afstanden en in alle categorieën zijn prij zen te winnen. Er worden geen medailles uitgereikt, de rug nummers zijn de herinnering aan dit sportieve evenement. De inschrijving voor deze Rot- ternerenloop begint om 10.15 uur in Dorpshuis Swanla (Bur gemeester Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen). De inschrijving sluit om 11.30 uur. EHBO, kleedruimtes en douches zijn op deze locatie beschikbaar. FC Perkouw is snel verteld. De bezoekers kwamen na vijf mi nuten al op 0-1 doordat de lan ge en fysiek sterke spits Marcel Butter de bal uit een hoek schop van Terence Hageman (ex-DCV) van dicht bij on houdbaar inkopte. Nog voor de rust werd het 0-2 door Youri van der Well. Hij profiteerde van een dekkingsfout in de Moerkapelse verdediging. Voor die tweede goal had Leon Trouwborst al na tien minuten kunnen zorgen. Van dichtbij raakte hij wel de lat, maar slaag- van Pieter Lips door doelman Vermeulen gestopt. Daarna werden Jeroen Hertog en Mi- chiel Bos vervangen door Ed win Zuierveld en Barry Kouer. Het leverde Moerkapelle geen scoringskansen op. In het laat ste kwartier verving Patrick Zwarteveld de verdediger Gert-Jan Lekkerkerk. Een scherpe voorzet van Zwarte veld leidde tot veel verwarring, maar niet tot een doelpunt. Dat viel pas in blessuretijd en werd gescoord door Emiel Lobben zoo: 1-2. De slotfase verliep erg onvrien delijk. De weinig getalenteerde voetballers hadden het herhaal delijk aan de stok met scheids rechter Jan-Wouter Kok uit reant het tegen FC Zoeter meer helemaal afweten: 1-5. In de vijfde klasse won Groene weg met 0-3 in Ammerstol en bleef daarmee in het spoor van Kamerik en Stolwijk die even eens wonnen van resp. Goude- rak (8-0) en RVC’33 (4-0). Waddinxveen boekte een 1-0 zege op Oudewater door een doelpunt van Alphons Scheur-' Zevenhuizen-Moerkapelle de water. De stand: Kamerik 13-31, Stol wijk 13-29, Groeneweg 13-27, Waddinxveen 13-22, GSV 12- 20, Ammerstol 13-18, RVC’33 13-16, Bergambacht 13-11, Ou dewater 12-10, Aeolus 12-7, Gouderak I I -4. Programma za terdag 9 februari: Be Fair-Flore- ant (wedstrijd van de week), Moerkapelle-DVO’32. Op zon dag 10 februari is er een be perkt inhaalprogramma. WADDINXVEEN - Dames I van Volleybalvereniging Keuken centrum Waddinxveen/Be Fair speelde afgelopen zaterdag te gen de dames van De Valk in Montfoort. De Valk staat al een tijdje onder aan de ranglijst en Be Fair stond daar sinds kort vlak boven. Om aansluiting te houden met de nummers 7, 8 en 9 moest Be Fair zaterdag 5 punten halen. Na een zwak begin in de eerste set hervond Be Fair zich en Moerkapelle liet het op beslis sende momenten afweten. De thuisploeg kreeg net zoveel kansen als FC Perkouw. Maar waar de bezoekers wel twee maal het doel troffen zag Moer kapelle geen kans invaller-doelman Vermeulen te passeren. Ver-I meulen verving doelman Peter Duran, een muta tie die met enige zorg tegemoet werd ge zien. Achteraf viel die vrees mee omdat de voetballers uit Moerkapelle de invaller-doel man van FC Perkouw veel te weinig op de proef stelden. Trainer Ramsteijn viel zijn spe lers na afloop niet af en merkte op dat er met inzet was ge speeld. Wel analyseerde de Zoetermeerse oefenmeester dat het voetbal niet hartver heffend was geweest en dat Moerkapelle kansen had laten liggen. „Als Jeroen Hertog de bal er in het begin van de twee de helft inschiet krijg je wellicht een opleving. In de uitwedstrijd tegen FC Perkouw speelden we ook met een paar invallers en toen wonnen we wel. Dit keer was Perkouw gewaarschuwd en gooide van het begin af aan de beuk er in". Ramsteijn heeft de hoop op een plaats bij de eerste twee, en dus directe promotie naar de derde klasse, voorlopig op een laag pitje gezet. „We gok ken op een derde en vierde plaats om aan de nacompetitie mee te mogen doen", sprak de trainer, die ook volgend seizoen in Moerkapelle werk zaam is. „Maar dan v moeten we snel weer punten pak- 1 ken". ff Meer discipline kan daarbij geen kwaad. In de wed- Door Bert Hertog om - strijd tegen FC Perkouw miste Moerkapelle Dennis Ja ger, Ron Kievit en Danny Pols door schorsingen. Aanvoerder Peter Zijderhand was gebles seerd en Rob van Leeuwen en Peter-Paul Breedijk met vakan tie. Jager, Kievit en Pols kunnen komende zaterdag in de thuis wedstrijd tegen hetVlaardingse DVO weer worden ingezet, maar zitten vermoedelijk Pieter Lips en Lennard Tepper ver plicht aan de kant. De jonge Lips liep in de verloren wed strijd tegen TSB een rode kaart op en zaterdag kreeg Tepper opnieuw geel te zien wat ook weer een uitsluiting tot gevolg heeft. Moerkapelle is in norma le doen een team dat voor geen enkele ploeg in de vierde klasse aan de kant hoeft te gaan. Maar als een half elftal ontbreekt worden er punten ingeleverd. Het verhaal van Moerkapelle- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag vonden in Den Haag de regiokampioenschappen plaats voor turnsters op RWS- niveau. Drie turnsters van de Waddinxveense Jazzdans Turnvereniging TOOS wisten zich te plaatsen voor de dis trictsfinale in april: Brenda Blom, Leonie, en Nicole van de Stouwe. Bij de Instap LOS-6 draaide Brenda Blom een prima wed strijd. Zij liet op alle onderde len goede oefeningen zien en behaalde met een eindtotaal van 33.80 punten een 7e plaats. Ook Leonie haalde de 7e plaats. Met zeer hoge scores op Sprong 9.40 en op Brug 9.70 haalde ze een totaalscore van 34.00 punten. Bij de Pupil 2 LOS 4 haalde Nicole van de Stouwe voor Sprong de hoog ste score van 9.10 in haar cate gorie. Voor Vloer kreeg ze 9.25 punten. Met een totaalscore van 35.20 behaalde ze een 3e plaats. Ook in de Turncompetitie kwam TOOS dit weekend in ac tie. In poule I namen José Dró ge, Marleen Heikens, Ingeborg Dróge, Jenny Geertsen, Car men Venema en Tessa Gutker het op tegen Velocitas I en 2 uit Gouda, Mobilee uit Woer den en DOS uit Alphen a/d Rijn. Het onderdeel Balk begon zwak met totaal 23.30 punten. Beter ging het op Vloer. Tessa wist de op één na hoogste sco re van 8.10 te behalen. Op Vloer werd een totaalscore van 28.10 behaald. Voor Sprong werd met hoge scores voor Tessa en Carmen van resp. 8.825 en 8.475 een hoge totaalscore behaald van 32.350 punten. Op Brug haalde Ingeborg een hoge score van 9.00. Met een totaalscore van 33.60 op dit toestel hadden zij ruim 2 pun ten meer dan Velocitas 2. Met een totaalscore van I 17.250 punten eindigden de TOOS- turnsters op een 2e plaats met een verschil van 2.325 punten achter Velocitas 2 die Ie wer den. Velocitas I werd derde met een eindscore van I 16.150. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 25