’Als burgemeester heb ik een alibi om nieuwsgierig te zijn LIJST 1 “Er moet meer aandacht besteed worden aan de toenemende vergrijzing in Waddinxveen” ”Als je wilt dat er iets verandert, moetje zelf actie ondernemen” Colofon Waar komt het hoofdwinkelcentrum in Waddinxveen? Da’s pech, vlag weg! MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN WADDINXVEEN LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 9 WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN y Alex Vos is sinds kort lid van de VVD en heeft zich meteen kandidaat gesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Hij staat op plaats drie van de kandidaten lijst van de VVD en zal dus vrijwel zeker meteen in de Waddinxveense raad komen. De vraag komt op, ‘waarom’ Alex Vos op zijn 53ste lid wordt van een politieke partij en direct een politieke carrière ambieert. Zijn drijfveer wordt snel duidelijk: Alex Vos vindt dat het tijd wordt om zelf actie te ondernemen. “Als je vindt dat er iets moet veranderen, moet je zelf de handen uit de mouwen ste ken. De afgelopen jaren heb ik de gemeentepolitiek op de voet gevolgd. En er ook regelmatig tegen aangeschopt als ik vond dat er iets niet goed ging. Omdat ik in mijn tandart spraktijk een stapje terug heb gedaan, heb ik nu meer tijd om een actieve rol te gaan spelen. Ik hoop een aandeel te kunnen hebben in de totstandkoming van een aantal belangrijke zaken in ons dorp.” Vos refereert onder andere aan de ont wikkelingen in het centrum. Hij staat volledig achter de hui dige centrumvisie, maar vindt dat in dit plan meer aandacht moet komen voor de gezondheidszorg. Met name voor de ouderenzorg ziet hij een mogelijkheid voor verbeteringen. “In het centrum moet een gezondheidscentrum komen én goede ouderenhuisvesting. Ook wil ik binnen de Raad de aandacht vestigen op de doorstroming van het verkeer binnen het centrum. Alle sluiproutes worden nu afgesloten. Het gevolg is dat het verkeer op de hoofdwegen steeds vaker vast zit. De infrastructuur moet mijns inziens verbeterd worden en dat verhoogt ook de leefbaarheid in ons dorp. Tot slot hoop ik een bijdrage te kunnen leveren aan de communicatie. Het valt me altijd op, hoe slecht veel mensen geïnformeerd zijn over ontwikkelingen in Waddinxveen.” Alex Vos ziet zichzelf als goede kandidaat voor de commissie WOZS (Welzijn, Onderwijs, Zorg en Sociale Zaken). 3. A. (Alex) Vos, tel. 0182-612336 E-mail: bossvos@cistron.nl (0182-322 488) tel. 0182- 322 4888 Dekker In de twaalf jaar, dat De Vogel als raadslid heeft opgetreden, is er volgens hem veel bereikt in Waddinxveen. “De gemeen telijke dienstverlening is professioneler en zakelijker gewor den. Dat is overigens niet alleen de verdienste van de WD, maar van de hele Gemeenteraad.” Koos de Vogel is een echte generalist. Hij weet Bever van ‘veel dingen een beetje, dan van weinig dingen, heel veel’. Niet voor niets maakte hij als fractievoorzitter twaalf jaar deel uit van de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken. In die rol hield hij altijd zicht op wat er gebeurde binnen alle commissies. “In de komende vier jaar moet vooral het centrumplan veel aandacht krijgen,” vindt hij. “Maar er moet ook meer aandacht besteed worden aan de toenemende vergrijzing in Waddinxveen. Om over een aantal jaren over goede voorzieningen voor ouderen te beschikken, moeten we nü in actie komen. De WD kan als geen andere partij hierin het voortouw nemen.” 7. J.C.A.C. (Koos) de Vogel, tel. 0182-619422 E-mail: kdevogel@worldonline.nl 1 ’’Politiek moet voorspel- baar zijn,” volgens Koos de Vogel. Hij staat op de achtste plaats van de VVD kandidatenlijst. “De opstelling van de I partij moet voorspelbaar én logisch zijn. Natuurlijk niet in de nuances, maar wel in grote lijnen. Zodra dit niet het geval is, bete- kent dat, dat je het con- I tact met je achterban hebt verloren.” Koos de Vogel kan het weten. Hij was twaalf jaar actief als lid binnen de gemeenteraad van Waddinxveen en functioneerde ook lange tijd als fractievoorzitter. Op zijn zevenenzestigste vindt hij het tijd om een stapje terug te doen. Om die reden staat hij voor de komende gemeente raadsverkiezingen niet zo hoog op de kandidatenlijst. Koos opteert voor een functie als duo-raadslid binnen de commis sies ‘Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken’ of ‘Financiën’. Ook wil hij de komende periode de nieuwe VVD-ers in de raad coachen. “Maar, als men wil dat ik in de raad kom, neem ik mijn verantwoordelijkheid,” aldus de VVD’er pur sang. uur Kees de Bas sr. Dienstdoende apotheek: 8 febr. - 15 febr.: Apotheek Kerkweg-West, Kerkweg-West 64, Waddinxveen, tel. 0182-617255. Spoedeisende huisartsenhulp Vanaf maandag 3 december 2001 kunt u, alleen na een telefoni sche afspraak voor spoedeisende huisarstenhulp buiten kantoor uren: - op werkdagen van 17.00 uur ’s avonds tot 08.00 uur ’s ochtend - op zaterdag, zondag en feestdagen terecht bij: VOOR SPOEDEISENDE HUISARTSENHULP BUITEN KANTOORUREN de vrijdag 8 februari 10.00 uur Vie ring zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering zondag 11.15 uur Eucharistievie ring Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. O.W. Bouwsma te Gouda 16.30 uur ds. E. Brink Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Redactie Sanne van der Kolk E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Chef-redacteur: Ghislaine Brongers aan de ene kant te praten over regionale ontwikkelingen en aan de andere kant een I OO-jarige inwoner te felicite ren. Ik ben gewoon onge hoord nieuwsgierig en in die functie heb je een alibi om nieuwsgierig te zijn. Je moet en mag van alles op de hoog te zijn en dat is mij op het lijf geschreven.” Burgervader zijn zal wel wen nen worden, dat weet ook Pennink. „Het is een kleine gemeente, maar ook het grootste aan eengesloten bloembollenge- bied van de wereld. Je hebt daar dus aan de ene kant de van het voortgezet onderwijs zal komen. Wennen zal het ook worden om in zo’n kleine gemeente te wonen. „Nu woon ik aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam, vlakbij het Con certgebouw. Ja, dat wordt een cultuurshock.” staan en onafhankelijk zijn. Ik denk dat ik dan kan. benut worden door het auto verkeer, dat zou een verkeers problemen oplossen en mach tig mooi zijn. Dan kan men van de brug de hele Kerkweg weer gebruiken om zowel links als rechts af te slaan, naar diverse wijken van Waddinxveen.Waar om zullen we het moeilijk doen op de Passage, terwijl het mak kelijk kan op het Be-Fair ter rein. Ik daag het gemeentebe stuur uit hun visie op mijn zienswijze te geven, aangaande plaats voor ons hoofdwinkel centrum plus de kosten en de verkeersvoorzieningen. Advies aan het Gemeente Be stuur. Zet Passage/Kerkweg- Oost naast het Be-Fair plan en oordeel dan, als mijn zienswijze u niet overtuigt. Een boze bewoner van de Fazantdreef Advertenties Sylvia Steenwinkel en Sabine Mensink E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. WADDINXVEEN - Directeur van het Coenecoop College A.J. Pennink verruilt hoogst waarschijnlijk binnenkort Waddinxveen voor het dorp Anna Paulowna in Noord Holland. Daar wordt hij geen directeur van een andere school, maar bestuurder van het dorp: burgemeester dus. „De ambitie om eens burge meester te zijn heb ik altijd al gehad, nu de kans er was heb ik hem gegrepen”, licht Pen nink toe. Het is nog maar drie jaar ge leden dat Pennink de functie van directeur op het Coene coop College aanvaardde. Daarvoor was hij vier jaar wethouder onderwijs in een stadsdeel van Amsterdam. „Je moet een functie nooit te lang uitvoeren, dan ben je niet meer kritisch”, is de mening van Pennink. En zo kwam hij op zijn post in Waddinxveen terecht. „Bij binnenkomst zei ik al: ik wil maximaal vijf of zes jaar hier werken, genoeg om één generatie door de school zien lopen.” Dat Pennink regelmatig van baan veranderd, zegt niets over zijn enthousiasme voor het werk. „Ik vind het erg leuk om deze leeftijdscatego rie te werken en de leerlingen van het Coenecoop College zijn ook heel erg leuk. Zeker als je ze vergelijkt met de leerlingen uit Amsterdam. Ze doen meer, ze geven veel meer om hun school, en zo is de school minder een con- sumptieproduct.” Pennink probeert dan ook zoveel mo gelijk contact met de leerlin gen te hebben. „In de pauze loop ik rond, ik probeer na men te leren en ik spreek re gelmatig met de leerlingen die in een organisatiecomité zit ten. Als er een feest is onder steun je ze bij het organise ren, bij het basketballen tegen leerlingen zit ik in het docen tenteam. Ik heb in het begin ook wel eens een paar maan den inde kantine gestaan om melk en stroopwafels te ver kopen, het was nodig om de leerlingen te leren met twee woorden te spreken.” Het feit dat hij al na drie jaar het stokje wil doorgeven, geeft hem geen onvoldaan ge voel. „Ik ga niet weg op het moment dat er een crisis of ruzie is. De school is momen teel heel stabiel, de grote lij nen staan uit, wat neergezet is staat stevig. Als ik de functie van burgemeester niet krijg, dan werk ik met veel enthou siasme hier verder, maar mocht ik vertrekken dan is bloeiend willen houden, aan de ander kant de gemeente die moet letten op de milieu belastende gevolgen.” Het onderwijs zal ook in die functie terugkomen, de kans is HuisArtsenPost Midden-Holland *(HAP MH) Jan van Beaumontstraat 4 2805 RR Gouda ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoeken postadres: Stationsstraat 12,2741 HS Waddinxveen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u automa tisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatieburo Waddinxveen per I-1-2001: maandag I 1.00-12.30 uur. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de 09.30 uur ds. P.A.C. Bongers, Heilig Avondmaal zittend OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade vrijdag 8 februari 20.00 uurTaizé- viering (vanaf 19.30 uur oefening van de melodieën) zondag 09.30 uur Eucharistievie ring dinsdag 12 februari 19.00 uur Eu charistieviering Ontmoetingskerk, Groensvoor- RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: Mat- heka Munyasya uit Kenia BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur spreker: de heer J. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax:0172-212168 Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, mevrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79,Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10 februari 10.00 uur D. Eerland- van Vliet (cand.) Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Bezorging Telefoon: 0181-219612 VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda.Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. Mededeling: De regeling ’medische weekeinddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvol gende werkdag kan wachten. De reacties op het ingezonden stuk eind vorig jaar in dit blad, brengen mij ertoe om hét een en ander wat duidelijk te ma ken. Het ging vooral over de volgende passage: stap af van de Passage/Kerkweg-Oost plannen en ga naar de gemeentelijke sportvelden, waar Be Fair voet balt. Dan gaat u miljoenen eu ro’s besparen en de verkeers problemen zijn in het centrum beduidend minder, ook de kos ten voor aanpassing zijn dan stukken lager. Het zal duidelijk zijn voor Kerkweg-Oost plan, Garage Boonstoppel en tank station moeten verdwijnen. Dat kost vele miljoenen om er ver volgens parkeerplaatsen te ma ken. Er moeten nieuwe wegen worden aangelegd rond Kerk weg en Passage dat kost ook weer miljoenen. Nu het alter- een vlag te kopen?? Nee joh, die halen we gewoon bij ande re mensen van de muur! Wordt Waddinxveen nou echt zo’n asociale gemeente? weg! Toen ik bij de buren aan belde om te vragen of ze als geintje de vlag hadden wegge haald bleek dat niet het geval. Wel wist de buurvrouw me te vertellen dat ze de vlag rond half acht op de grond zag lig gen, ze dacht: de buren hangen Zaterdagmorgen om half zeven hebben wij de vlag opgehangen. Nee, niet alleen voor Willem- Alexander en Maxima, maar ook voor een jarig kind! Vrolijk wapperend met wimpel en al. Wat schetst mijn verbazing om half negen 's morgens: de vlag is de vlag op. Twee grote voet stappen in de aarde wijzen op een fors formaat herenschoe nen! Dus toch weggehaald. Wat een asociaal gedrag!! En dat om zeven uur ’s morgens!! Géén zin om zelf even naar De Bas of Formido te rijden om Reeuwijk JEHOVA’S GETUIGEN 17.00 uur ds.J. Alma,Waspik Koninkrijkzaal, Immanuëlkerkgemeente, Prinses BurgemeesterTrooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking het moment niet slecht geti med. De school heeft een zelfbewustzijn, docenten heb- Het lijkt me uitdagend om ben vertrouwen in de school. Voor mij, maar ook voor mijn opvolger is het leuk om hier te werken. Het is niet zo dat ik hier uitgekeken ben.” Helemaal zeker is het burger meesterschap nog niet en dat maakt het een spannende tijd voor Pennink. „Tegenwoordig mag de gemeenteraad zelf een kandidaat naar voren schui ven. De gemeenteraad van Anna Paulowna heeft mij als eerste naar voren geschoven. Maar de goedkeuring van de Minister van Binnenlandse Za ken heb ik nog niet gehad.” Wel was hij heel aangenaam verrast dat hij voorgedragen werd. „Ik had wel het idee dat telers die graag hun bedrijf ik een aardige burgemeester zou zijn, maar daar moet je de ander dan nog van zien te overtuigen.” Hoelang hij ook nog moet wachten, zijn motivatie ver liest hij er zeker niet mee: „Ik er dat er een afdeling groen denk dat ik een goede burge meester ben. Ik ben enorm nieuwsgierig, ik kan goed de hoofdlijnen en bijzaken on derscheiden. Openheid, bereikbaarheid en betrouwbaar zijn mijn doel stellingen. Je moet als burge meester boven de partijen 09.30 uur ds. J.H. Lammers, Krimpen a/d IJssel 17.00 uur ds.A.W.van der Plas De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. J. Groenenboom, Leerdam 18.30 uur ds. J.H. Gijsbertsen, Gorinchem Bethelkerk, Bilderdijklaan GEREFORMEERDE KERK 09.30 uur Cand.J.H. de Bas,Wad- (VRIJGEMAAKT) dinxveen 17.00 uur ds. J.A. Brussaard, Scherpenzeel De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds. B.J. Wiegeraad, Reeuwijk CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 6 februari 19.45 ds.J.G. van Tilburg zondag 10 februari 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 13 februari 19.45 uur dhr. L Stuurman natief: parkeergrond op het Be- Fair terrein kost helemaal niets, daar kunnen plm. 700 auto’s worden geparkeerd. Op het he le veld wordt een straat aange bracht van gewone straatklin kers. Kunt u het zich voorstellen het Be-Fair terrein een grote parkeerplaats? Waar om dat niets kost? Omdat er dan betonnen palen worden in geslagen die plm 2.50 boven de aangebrachte straat uitkomen en op die palen een dikke be- tonvloer en daar wordt het grote hoofdwinkelcentrum ge bouw, waar plm 15.000 m2 aan winkelvloeroppervlakte kan worden gerealiseerd, zodat de grondprijs voor het parkeer terrein wordt betaald door de daarboven gelegen winkels. Eenvoudiger en goedkoper kan het niet. Waar de gemeente voor moet zorgen is een een voudige tweebaansweg aanleg gen van het Stationsplein naar de Dreef, langs de spoorlijn, naast, waar nu het fietspad ligt. Zodat men vanaf het Stations plein en vanaf de Dreef met de auto het parkeerterrein op kan rijden. Het is echter geen door gaande weg. In het midden komt een hek, zodat men alleen het parkeerterrein op kan.Van af het parkeerterrein kan men zowel richting Dreef als Sta tionsplein. Als nu dezelfde projectontwik kelaar en dezelfde belegger voor het Passage plan, dit op het Be-Fair terrein gaan doen en de kleine winkels van een Passage zich verplaatsen naar het grote winkelcentrum op Be-Fair terrein dan kan de Kerkweg weer zoals vroeger Beatrixlaan 10.00 uur ds. C. de Jong, Heilig Avondmaal 18.30 uur ds. P.A.C. Bongers, Heilig Avondmaal Souburgh Sectie ’De Rank’, confessioneel- hervormde gemeenschap, Coe- necoopcollege 10.00 uur ds. L Romein, Zoeter- meer 18.30 uur ds. G.J. van Beek, Put- tershoek Pennink: „Als burgemeerster moet en mag je van alles op de hoogte zijn, dat is mij op het lijf geschreven. (Foto: Artistic Art/Uesbeth van der Vis.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 9