1 Vacaturelijnbus Veel belangstelling voor Bridgemarathon bezoekt werkgevers in Waddinxveen Jaarvergadering NBvP, Vrouwen van Nu Bingo in ’de Boog’ Lekker eten Kleine kernen in de knel!? Dief steelt i zonder fratsen porselein Optreden GRIMAS De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek WEEKBLADVOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel 0172 21 37 15 info@loo.nl GEMEENTE- RAADS VERKIEZINGEN 2002 VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN C^ENStOENEf^) WADDINXVEEN - Op dinsdag 19 februari is de jaarvergade ring voor de leden van de Vrou- wen van Nu. Na het huishoude lijk gedeelte, waarin de dames afscheid nemen van hun secre taris Lia van Pruissen, spreekt Jan Huls. variabel: v.a 4,04% 5 jaar: v.a 4,75% 10 jaar: v.a 5,30% a PAGINA 13 WOENSDAG 13 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I I f De bridgemarathon werd (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Deze week is het de beurt aan de lijsttrekker van de WD, Maria Wientjens mu- John Verberk ADVIES b BEMIDDELING Hoe willen jullie de veilig heid concreet verbeteren? Goede verlichting en het ver- Op de donderdag en vrijdag Op 6 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Partijen hebben hun programma’s klaar, nu is het aan u, als kiezer, om u te oriënteren welke partij het beste bij uw mening past. Een belangrijk moment want de gekozen raad zal van 2002 tot 2006 de stappen bepalen die Waddinxveen zet. Het Weekblad voor Waddinxveen heeft 16 vragen opgesteld, elke week geeft één partij hierop haar antwoorden. De laatste week zal daarvan een overzicht komen. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Een windmolen willen we wel, maar alleen waar het in het moeten aanpasbaar worden voor senioren en gehandicap-, Vindt de WD dat de ope ningstijden van de horeca verruimd moeten worden? We willen een proef met varia bele sluitingstijden: cafés mo- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. gingen heeft een nieuw club huis gekregen. akkoord zijn gegaan met de be zuinigingen rond het vervoer gehandicapten. Ook hebben we weinig gedaan aan activiteiten voor de opgroeiende jeugd, dat viel tussen wal en schip. Daar naast is het vrijwilligersbeleid laat op gang gekomen en was het onkruid een doorn in het oog: dat hadden we veel eerder moeten aanpakken. lemaal snor in Waddinx veen? 90 bridgeparen gingen met elkaar de strijd aan. Wat ontbreekt duidelijk in Waddinxveen? Een echt centrum natuurlijk. En voorzieningen voor jongeren. We zouden voor vrijwilligers extra budget moeten vrijmaken om cursussen en verzekeringen te kunnen financieren, zo kun je een drempel wegnemen om als vrijwilliger actief te worden. ZEVENHUIZEN Het hele toernooi werden door alle spelers dezelfde spellen gespeeld, waardoor een goed onderling vergelijk mogelijk was. Na iedere zitting waren de spelverdelingen op papier be schikbaar en werden de per soonlijke resultaten op strookjes uitge print. Het met elkaar kunnen vergelijken van de behaalde resultaten en het kunnen be kijken of een geboden con tract er net wel of net niet inzat is voor veel bridgers een leuke extra dimensie van een toernooi. De sfeer was erg gezellig, gedurende de dag liepen wat gelegd wordt. Belangstellen den voor het bridgespel zijn altijd welkom om een kijkje te komen nemen, wie het spel wil leren kan terecht bij de cursussen die regelmatig in Waddinx veen en omgeving worden ge geven. De volgende activiteit die openstaat voor alle bridgers, ook voor thuisspelers die geen lid zijn van een club is de zomercompetitie die op donderdagavond wordt ge speeld vanaf 6 juni tot 29 au gustus in het Anne Frankcentrum. WADDINXVEEN - In het An ne Frank centrum werd zater dag 9 februari de derde ING- Bridge Marathon gehouden. Dat er steeds meer belang stelling van buiten Waddinx veen bestaat voor dit toer nooi mag blijken uit het grote aantal inschrijvingen van bui tenaf. Was vorig jaar nog iets meer dan de helft lid van BCW, dit jaar overtrof het aantal deel nemers van buiten het aantal WADDINXVEEN - De cul turele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert zaterdag 16 februari, om 14.00 uur een toneelmid- dag.Vanwege de grote be langstelling is er gekozen voor een middag zodat seni oren die bij avond liever niet weggaan de voorstelling ook kunnen bijwonen. De middag wordt verzorgd door de Gouderakse to neelvereniging GRIMAS. Op gevoerd wordt de bekende musical ’De kleine parade’ vanWim Sonneveld en Hen- riëtte van Eijk. Grimas is in Wadinxveen overbekend, omdat deze vereniging in voorgaande jaren verschil lende stukken met groot succes heeft opgevoerd. De Kleine Parade is een echt Nederlandse musical die in 1969 in première ging.Wim Sonneveld was naast com ponist ook regisseur en producent van De Kleine Parade, die meer dan 350 voorstellingen haalde. De musical is gesitueerd in 1933, de tijd van crisis en werkloosheid en neemt op humoristische, maar zeker niet zachtzinnige wijze de bespottelijkheid en het stan- denverschil op de hak. We zien een in luxe en verveling badend rijkeluiskringetje terwijl het gewone volk zo als de zilverman en Hein en de meiden in de keuken een schijntje verdienen. De mu sical wordt opgevoerd door circa 20 spelers. De middag begint om 14.00 uur. De zaal gaat open om 13.30 uur. De entree bedraagt 3,- inclusief een kop koffie of thee. Er kan uitsluitend in euro’s worden betaald. WADDINXVEEN - Wie el ke avond weer iets lekkers op tafel wil zetten, hoeft echt geen topkok te zijn, geen uren in de keuken te staan en geen dikke beurs te hebben. Want op 18 fe bruari introduceert Cl000 'Lekker eten zonder frat sen’. Een Geen actie, geen tijdelijke campagne, maar een nieuw wekelijks feno meen: receptenboekjes. Vanaf 18 februari presen teert C1000 elke week een nieuw receptenboekje met daarin zes recepten zonder fratsen. Snel, ge makkelijk, gezond en voor al heel lekker. U vindt de boekjes in een speciaal presentatiemeubel bij de AGF- en vleesafdeling. In het boekje staan vooral hoofdgerechten, maar ook wel eens een voorgerecht of een nagerecht. Plus een handige dranktip bij elk re cept. Zo zet u elke dag in een handomdraai iets lek kers op tafel. Lekker eten zonder fratsen is ook nog eens extra voordelig. Elk recept wordt namelijk be reid met een product dat de hele week in de aanbie ding is. Zo blijft het 'frats loze koken’ voor iedereen betaalbaar. Kortom u hoeft nooit meer na te denken over de vraag wat eten we vandaag? Want we eten vandaag zonder fratsen. De mkb-vacaturelijnbus maakt deel uit van het MKB-minder- hedenproject. In dit project werken MKB-Nederland, de CWI’s (voorheen arbeidsbu reaus) en de overheid samen om het personeelstekort in het mkb terug te dringen. Werkge vers die hun vacature(s) mel den bij de gratis mkb-vacature- lijn 0800- 8001 kunnen rekenen op een snelle en intensieve be middeling door één van de 250 mkb-consulenten van het CWI. De aanpak wordt sinds ander half jaar met groot succes toe gepast. Er zijn inmiddels 56.000 vacatures bij de mkb-vacature- lijn gemeld. Circa 43.000 werkzoekenden hebben via het mkb-project een baan gevonden, waaronder 37.000 allochtonen. De mkb-vacaturelijn wordt op tal van manieren onder de aan dacht van mkb-bedrijven ge bracht. Dagelijks rijden drie vacaturelijnbussen -herkenbaar aan het groen-blauwe logo en met name gericht op een eco nomische wederopbouw. Vrou wen spelen daar een belangrij ke rol in. Het bestuur van de Vrouwen van Nu nodigt haar leden van harte uit naar de Marchandzaal in Zorgcentrum Souburgh te komen om kennis te nemen van de ontwikkelingen van die tijd in Bosnië. Traditiegetrouw zal er ook een verloting gehou den worden; deze keer t.b.v. de eigen kas. De avond begint om 20.00 uur. en zonnepanelen bijvoorbeeld. Ook zijn we voorstander van een polder, wel gekoppeld wegen, als de A12/A20. en aan projecten die we anders niet hadden kunnen doen.We willen het geld niet gaan uitdelen als Sinterklaas. Mochten we toch delen van de hoofdsom willen gebruiken, dan voor projecten die een kwalitatieve impuls zijn voor de langere termijn. Denk aan rondweg, het centrum of om het zwembad te privatiseren. Daarbij moeten de burgers in spraak hebben. den, zoals ook de scholen doen. Ook moet de gemeente de hondenbelasting inzetten voor uitlaatvoorzieningen en moet ze zwerfvuil snel oprui- Een paar regels om dit ver haal aan te vullen Het komende half jaar willen we praten over de toekomst van Waddinxveen tot 2015, het inventariseren van wensen over groen, duurzaamheid, werk en werkgelegenheid, wonen en re creatie. Samen werken aan de leefbaarheid. Daarom willen we, misschien wel op een actie ve manier, bedrijven uit noord verplaatsen. We gaan die ont- wikkelingsvisie van Waddinx veen maken samen met bur gers en organisaties. meer bij de politiek betrek ken? We voeren regelmatig overleg met de organisaties. Daarnaast ondergrondse afvalinzameling, beantwoorden we alle brieven en e-mails persoonlijk. Zijn er bijeenkomsten of openingen, landschap past. Niet midden in dan gaat er altijd iemand van de een polder, wel gekoppeld aan partij heen. We zijn nooit een voorstander van een referen dum geweest, we weten door onze manier van werken al wat er dan een referendum. We willen best nog eens een proef met en jeugdraad. De vacaturelijnbus is op bedrij venterrein Coenecoop op 27 februari van 9.00 tot 17.00 uur. een geslaagde dag, bijna weten of het zo is. Ook heb ik het idee dat sommige raadsle den juist nu te keer gaan omdat Wat zegt jullie programma de verkiezingen eraan komen en dat vind ik geen goede ma nier van besturen. Dat D66 be wust de vertrouwelijkheid heeft geschonden kan niet door de beugel. vd Brugge-v.Roermund 63.542 2e Bpr Kampschreur- Schippers; 63.281 3e. Bpr. Sijthof-Alderliest 60.971 4e Bpr. wegh-Wegh 60.785 5e en 6e plaats ex aequo; Bpr Me- ijer-Kulk en Bpr Mol-Wieben- ga 57.162 De organisatie kon na afloop terugkijken op een geslaagd toernooi en hoopt volgend jaar weer vele bridgers te ontvangen. In de tussentijd kan er ge bridged worden bij I van de 2 bij de bond aangesloten Wad- dinxveense clubs, of I van de vele andere bestaande clubjes waar altijd mensen binnen om even een met veel plezier een kaartje kijkje te nemen, mensen die op internet tegen elkaar bridgen zagen elkaar hier in levende lijve, de soep, broodjes en stamppot gin gen er goed in en zo vloog de dag om. De ING bank had zowel de zaalversiering als wat mate rialen en de prijzen beschik baar gesteld. Na de uitslag- berekening werd de ranglijst als volgt vastgesteld: A- groep: Ie. Bpr Preuvers- Geerdink; 61.212 2e.Bpr Schippers-Schippers; 61160 3e. Bpr. Storm-Baptiste; 59.669 B-groep: I e. Bpr. WADDINXVEEN - De mkb-vacaturelijnbus bezoekt op 27 februari het bedrijventerrein Coenecoop. Een infor- matieconsulent informeert werkgevers over de mkb- vacaturelijn en de plaatsing van -bij voorkeur- allochtoon personeel. Ook is materiaal beschikbaar over diverse per soneelsvraagstukken. Werkgevers kunnen eventueel ook hun vacatures melden bij de consulent. WADDINXVEEN - Op vrijdag 15 februari is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om Ier en er wordt minder energie verbruikt. In Triangel willen we Hoe willen jullie de burgers daar nog veel verder mee gaan met gescheiden watersystemen gels, het onderhoud zou veel beter moeten. Daarin ligt ook niet omhoog. Een aantal vereni- een rol voor het wijk- en buurtbeheer. Daarnaast willen we de stoepen en straten aan passen op de rolstoelen en rol- lators, dat is nog belangrijken dan het openbaar groen. De begaanbaarheid voor ouderen We vinden het jammer dat we en gehandicapten is voor ons een speerpunt. 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. mijden van onoverzichtelijke plekken door het groen laag te houden. We willen ook het ten.We hebben al goede oude- sluipverkeer weren, daaraan kan de westelijke rondweg veel we meer blauw op straat dat wat vaker door de wijk gaat rijden. Meer Waddinxveen redelijk voorop, controles op bijvoorbeeld we hebben veel voorzieningen, Terugkijkend op de afgelo- ook voor gehandicapten. Dit pen vier jaar: wat was voor punt staat altijd hoog op de jullie partij een succes? agenda. We hebben ervoor gezorgd dat een aantal grote projecten Wat is jullie standpunt goed op de kaart is gekomen: zo werd het centrumplan breed door de raad gesteund. De westelijke rondweg staat nu bij de provincie hoog op de agenda. We hebben akkoord gekregen om Triangel te mogen ontwikkelen en de OZB hoefde We zijn trots op ons vereni gingsleven en de vele vrijwilli gers die daarin actief zijn. Op de sportverenigingen natuur lijk, maar ook op het historisch genootschap, de kunstkring, kerkelijke en maatschappelijke organisaties. Ook hebben we een goed armoedebeleid en hebben we veel voorzieningen als een bibliotheek, Kreater, zwembad, buurthuizen, Sou burgh en de Bruggen. Heel veel aanbod dus. Hoe kijken jullie aan tegen de besteding van de EMH leeft, dat is veel belangrijken gelden? In eerste instantie alleen de rente gebruiken voor plannen binnen de begroting. Bijvoor beeld het'wijk- en buurtbeheer Sommige sport- en mu- of de brede school. In ieder ge- gen sluiten tussen bijvoorbeeld ziekverenigingen, organisa- val op structurele wijze en aan 00.00 uur en 02.00 uur. Daar- ties en scholen hopen op projecten die we anders niet mee krijg je een verspreiding een nieuw gebouw, wat wil- hadden kunnen doen.We willen van de cafégangers die op weg len jullie daarvoor doen? het geld niet gaan uitdelen als naar huis zijn. Is er na een half Als ze zelf flink hebben ge- Sinterklaas. Mochten we toch jaar geen verbetering, dan spaard, komen ze in aanmer- delen van de hoofdsom willen draaien we dat terug. We zijn king voor een startsubsidie, gebruiken, dan voor projecten tegen de komst van een cof- Wat betreft het MFA: dat is al- die een kwalitatieve impuls zijn feeshop, je moet het jongeren leen interessant voor sommige voor de langere termijn. Denk niet gemakkelijk maken om aan verenigingen.Voor verenigingen bijvoorbeeld die ook niet passen in het ge bouw van de voormalige Kohn- stamm mavo moet worden af gewogen of een eigen gebouw nodig is. We zijn voor de bouw van schoolwoningen in Triangel in de startfase, zodat lokalen la ter nen worden tot woningen. Als beroepsmilitair is de heer Huls in de periode van mei 2000 tot en met november 2000 uitgezonden geweest naar Bosnië. Hij werkte daar in het kader van CIMIC (Civil Military Cooperation). Het werk was Wat zijn jullie wensen rond het nieuwe centrum en hoe denken jullie daarbij over betaald parkeren? Een veelzijdig winkelcentrum met onder meer winkels, senio- bijdragen. Ook willen renwoningen, een markt, hore ca, bibliotheek en kreater. We gaan ervoor, al begrijp ik het controles op bijvoorbeeld ongeduld van sommigen. Maar vrachtwagens die door de Ka- moeilijke dingen gaan niet snel, naalstraat rijden. We hebben geen enkele aanlei ding om niet met het huidige centrumplan door te gaan. Na tuurlijk moet het wel financieel goed geregeld zijn. Parkeren: eerste uur gratis, eventueel ge- heeft ieder huis een zonneboi- financierd door ondernemers. rond het openbaar groen? Een aantal plekken, als rond sommige flats en bijvoorbeeld de Victorwijk, kan veel beter. Ook moeten we meer doen aan het onkruid tussen de te- de slogan: de MKB-vacaturelijn, dat werkt - langs bedrijventer reinen en winkelcentra om werkgevers te informeren over dit initiatief. Verder ontvangen mkb-werkgevers regelmatig nieuwsbrieven en brochures en worden artikelen in branche- en vakbladen geplaatst. Ook verschijnen regionale AanBod- kranten met de profielen van geschikte en beschikbare kan didaten om de zoektocht van mkb-werkgevers naar perso neel te vereenvoudigen. Wat voor standpunten hebben jullie rondom een duurzaam Waddinxveen: Neem de Sterrenwijk, daar Dinsdag avond 15 januari tussen 18.00 en 21.00 uur zijn bij een in braak aan de Boutensstraat verschillende porseleinen voorwerpen ontvreemd. De spullen zijn meegenomen van uit een woonwagen waarbij een grote ravage werd aange richt in de woonwagen. Meege nomen zijn een porseleinen carrousel en een porseleinen clown. Mogelijk hebben getui gen zien dat deze voorwerpen werden ontvreemd. Zij kunnen dit melden bij het politiebureau in Nieuwerkerk a/d IJssel. Welk partijprogramma- punt kwam het minste uit de verf? over hondenpoep en afval op straat? Jammer dat niet iedereen de ei gen verantwoordelijkheid neemt. De gemeente moet meer afvalbakken plaatsen en die ook tijdig legen. Cafetaria’s Wat zit op dit moment he en supermarkten kunnen hun directe omgeving schoonhou- REGIO/ZEVENHUIZEN - De negen CDA-afdelingen uit de regio’s Oostland en de Zuid- plaspolder organiseren woens dag 20 februari in Zevenhuizen een openbare verkiezingsbij eenkomst met het thema ’Klei ne kernen in de knel!?’ Spre kers van deze avond zijn het Tweede Kamerlid Maria van der Hoeven, tweede op de lan delijke CDA-kandidatenlijst en de Zuid-Hollandse Gedepu teerde Dirk Dekker.Vervolgens zal er uitgebreid gelegenheid zijn om vragen te stellen en det discussie aan te gaan. Deze regio-bijeenkomst wordt gehouden in de Gereformeer de kerk, Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen; aanvang 20.00 uur. Deelname aan deze avond staat voor iedereen open. Waar hebben jullie je aan geërgerd? Aan onjuiste aantijgingen over de centrumplannen. Met name het op de persoon spelen in heel grove bewoordingen. Din- de westelijke softdrugs te komen. Liever goe- gen stellig beweren zonder te de voorlichting op scholen over verslaving. eigen leden. De inschrijvingsli- miet van 80 paren was wel al bereikt, maar om zoveel mo gelijk aan de belangstelling te gemoet te kunnen komen heeft de organisatie dit jaar wat extra paren toegelaten. In de ochtend zitting streden 88 paren om een plaats bij de 34 sterkste spelers (A-groep) of een plekje bij de B-groep om de rest van de dag net zo en thousiast en met veel plezier verder te bridgen. Hoe staat u tegenover de ouderenvoorzieningen, eventueel omgebouwd kun- woningen en gehandicap tenzorg? We hebben al veel seniorenwo ningen gebouwd, daar moeten er nog veel meer van bijkomen. Alle nieuwbouwwoningen renvoorzieningen in het AF- Centrum. We zijn nu volop bezig met het CW, vervoer van men, zodat mensen niet steeds deur tot deur. We lopen als het slechte voorbeeld volgen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13