Ouderenbeleid: leeftijd komt steeds meer op achtergrond EEN HART VOOR WADDINXVEEN LIJST 1 Flats gaan op termijn ook afval gescheiden inzamelen Mevrouw Klomp winkelt 60 seconden gratis LIJST Koffieconcert: Italiaanse en Franse barokmuziek Contact met jongeren over softdrugs ’’Ondernemen de Waddinxveense VVD” HKV ’’Individuele vrijheid en ver antwoordelijkheid binnen een veilig Waddinxveen” in Vrouwen- forum: Dieren Centrale Nederland: vrouwen van Nu Waddinxvener krijgt klap met bierglas WADDINXVEEN verkiezingen SGP 4. D.G.W. (Didi) Smit-Heij, tel. 0182-612607 E-mail: dsmitheij@planet.nl 6. Th. H.G. (Theo) v.d. Velde, tel. 0182-617508 E-mailt.h.g.van.der.velde hro.nl Van der Velde is een echte VVD’er. Hij gelooft volledig in het liberale karakter van de partij en wil graag dat de mensen hun individuele verantwoordelijkheid nemen. Als oud-voetballer vergelijkt hij de politiek graag met volkssport nummer één. De landelijke politici zetten de hoekvlaggen neer: zij bepalen binnen welke kaders gespeeld gaat worden. De burgers zijn de spelers: zij kunnen naar eigen inzicht de bal links of rechts schoppen, maar worden daarbij wel - waar nodig - geleid door de scheidsrechter en de coach. “Een typische rol voor ouders, scholen en bestuurders van verenigingen en politieke partijen,” vindt Van der Velde. Theo van der Velde is trots op het VVD-programma, dat onlangs werd gepresenteerd. “Alle hoofdpunten, waar de mensen écht iets aan hebben, staan erin. Het nieuwe cen trumplan, de uitbreiding van woon- en werkvoorzieningen via de nieuwe wijk Triangel, aandacht voor recreatieve voor zieningen en werken aan een verhoogde veiligheid.” Hiermee heeft Van der Velde gelijk zijn speerpunten op tafel gelegd. Binnen de commissie WOZS (Welzijn, Onderwijs, Zorg en Sociale Zaken) of Financiën hoopt hij aan deze onderwerpen te kunnen werken. Didi Smit kan zich uitstekend vinden in het nieuwste VVD- programma. “De VVD is een ondernemende partij, die voor uitgang wil boeken. De partij maakt zich sterk voor een goede ontwikkeling van het dorp. Een goed voorbeeld hier van is het huidige centrumplan.” Didi Smit wil zich in de komende vier jaar onder andere bezighouden met het uitwer ken van de plannen van de Westelijke Rondweg. Ook de aan leg van de nieuwbouwwijk Triangel vindt zij belangrijk. Hier zou zij graag naast de geplande woningen ook vrije verkave ling of wat duurdere woningen zien om de doorstroming bin nen de gemeente te bevorderen. “De inrichting van Waddinxveen moet zorgvuldig gebeuren. De grond moet goed benut worden, zodat ook bedrijven de kans krijgen zich te ontwikkelen. Uiteraard moeten we zorgvuldig omspringen met financiën. Sommige maatschappelijke voorzieningen, zoals bijvoorbeeld de markt, moeten zichzelf in stand hou den, zonder financiële hulp van? de gemeente. Zelfstandigheid van de middenstand mag men toch ook ver wachten. Theo van der Velde (plaats 6 van de VVD- kandidatenlijst) is stellig in zijn uitspraken. Hij vervult al jaren verschil lende functies binnen de eigen partij, ondere als lid van de kascommissie en de kandidaatstellings- commissie. Na 20 jaar lidmaatschap vindt hij het nu tijd om een actie vere rol te gaan vervul len in de gemeentepoli tiek. “Waddinxveen moet veiliger worden. Ik wil als raadslid graag een bijdrage leveren aan het herstellen van de normen en waarden binnen onze gemeente. Ook wil ik de mensen meer betrekken bij ontwikkelingen binnen Waddinxveen, zoals de aanleg van het Bentwoud, het verenigingsleven en natuurlijk het centrumplan.” ^Christenunie Voor de PCW betekent christelijke politiek ook het voeren van een sociaal beleid. Iets doen aan stille armoede, mensen weer aan het werk te krijgen, passende voorzieningen voor gehandicapten en niet te vergeten een goede regeling voor het leerlingenvervoer, I daar staan we voor" Didi Smit is geen onbe kende binnen de Waddinxveense gemeen tepolitiek. Sinds 1994 is zij duo-raadslid voor de VVD en nu lid van de commissie ROEZ (Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken). In deze functie deed zij veel bestuurlijke erva ring op, onder andere door betrokken te zijn bij de centrumontwikke- ling en het opstellen van de plannen voor de Westelijke Rondweg. Voor de komende gemeenteraadsverkiezingen ambieert Didi een fulltime raadszetel. Als nummer vier op de lijst zal dat er ongetwijfeld van komen. Didi Smit wil zich sterk maken voor het bedrijfsleven in Waddinxveen. Zij weet waar ze over praat: ze is directielid van een echt Waddinxveens bedrijf en kent ook veel ondernemers. Als raadslid wil Didi Smit de spreekbuis van de Waddinxveense burgers zijn. PAGINA 15 WOENSDAG 13 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Vervolg van pagina I Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Op ouderen gerichte activitei ten moeten zoveel mogelijk In 1999 onderzocht de GGD Midden-Holland in deze regio het gebruik van drugs onder jongeren. Daaruit bleek dat een krappe 20% ooit wel eens soft drugs hebben gebruikt. Onder de rokende jongeren zijn deze percentages hoger, ruim 30 procent. Daarbij maakt het niet uit of een gemeente een coffeeshop binnen de grenzen heeft, het gebruik is met of zonder shop in elke gemeenten nagenoeg gelijk. De belangrijkste reden WADDINXVEEN - De grijze en groene afvalcontainers zijn al meer dan tien jaar een be kend beeld in Waddinxveen. -Maar nog niet ieder huishou den zamelt het afval geschei den in. Wie in een flat woont, zet nog altijd al het afval in vuilniszakken aan de rand van de straat. Daar komt binnenkort veran dering in. Als het aan Burge meester en Wethouders ligt komen rond de flats op ter mijn ondergrondse verzamel- containers voor de vuilniszak ken en ’camouflage’ zuiltjes voor het groente- fruit- en tuinafval (gft). Het college wil niet alleen zelf graag starten met een in zameling van gescheiden afval bij hoogbouw, ook de provin cie zou anders voor een boe te kunnen zorgen. Immers, gemeenten zijn ver plicht om gft afval in te zame len in gebieden waar huizen staan. De inzameling kan na melijk leiden tot een positie ve impuls voor het milieu. Maar ook de bewoners zullen er blij mee zijn, het zwerfvuil en ongedierte zullen vermin deren. De gemeente onderzocht in totaal drie mogelijkheden om tot een nieuw afvalinzameling te komen. Bijvoorbeeld het plaatsen van containers in de buurt van een flat. Maar goedkoper dan contai ners onder de grond is dat niet, bovendien is het ook niet echt een mooi gezicht: betonnen kolossen in de uit naar een container onder de grond voor het ’gewone’ afval en camouflage zuiltjes voor gft afval. Of de zuiltjes en containers er inderdaad komen, beslist de raad binnenkort. vatorium van Enschede. Be halve het diploma Uitvoerend Musicus behaalde ze tevens het diploma Muziektherapie. Elly van Munster studeerde eerst gitaar, haalde vervol gens het Staatsexamen luit, maar rondde onderwijl ook een universitaire studie Spaans en Algemene Taalwe tenschap af. De musici zullen zelf een toelichting geven bij de mu ziek die ze spelen. Het con cert begint als altijd om half twaalf. Entree vijf euro voor volwassenen, gratis voor kin deren. WADDINXVEEN - In de ontwerp-nota ouderenbeleid geven B&W hun visie op dit beleid. Doelstelling is het be vorderen van een volwaardige deelname van ouderen aan de maatschappij. Dit kan slechts worden gerealiseerd door maatregelen op uiteenlopende beleidsterreinen zo als gezondheidszorg, volkshuisvesting, vervoer, sport en inkomen. Genrfofinegrdc Farti} openbare ruimte. Een gewone container voor gft afval onder de grond is ook niet echt ide aal, om stankoverlast te voor komen zou die container elke week geleegd moeten wor den. En dus gaat de voorkeur BOSKOOP - Zondagmorgen 17 februari is er weer een Koffieconcert in het Praathuis. Dit keer met een optreden van blokfluitiste Alice Gort- Switynk en luitiste Elly van Munster. Zij vormen samen het duo ’Rossignol’. Op het Koffieconcert bren gen zij het programma La Hortensia virtuosa, met vir tuose muziek van Italiaanse en Franse meesters uit de zeventiende en de achttiende eeuw. Alice Gort-Switynk studeer de blokfluit aan het conser- WADDINXVEEN - De Waddinxveense Vrouwen raad organiseert op dins dagavond 26 februari het traditionele vrouwenforum dat gericht zal zijn op de aanstaande gemeente raadsverkiezingen. Vrou wen van de verschillende politieke partijen in Wad dinxveen nemen hieraan deel. Dit zijn CDA, D66, PCW PvdA.WD enWe- Wa. De vertegenwoordig sters hiervan houden eerst een inleidend praatje over hun eigen verkiezingspro gramma en gaan daarna onderling en met de aan wezigen in de zaal discus siëren over de volgende 4 jaar gemeentepolitiek. De avond wordt geleid door journaliste Karin Heeren en begint om 20.00 uur in Kreater (Kerkstraat 13). Iedereen -mannen en vrouwen, ouderen en jon geren - kom luisteren naar wat vrouwen te zeggen hebben over de gemeente politiek. van gebruik zijn: om je goed of plezierig te voelen, omdat het lekker is en om de ontspannen de werking. Interesse voor het roken van een joint is vooral groot in de puberteit, dan is de behoefte om te experimenteren het grootst. Van de I6/I7 jarigen heeft 37% wel eens hasj of weed geprobeerd. Het zijn dan vaker jongens dan meisjes en de meeste jongeren proberen het maar één of een paar keer. die voor de hele bevolking ac tief zijn. Specifiek daar waar de situatie van bepaalde groepen delijkheden. Een overkoepelen de organisatie dient vervolgens de samenhang te bewaken en de coördinatie uit te voeren. De gemeente moet echter wel het initiatief nemen om de schakelketting in beweging te houden. Als voorbeeld wordt het pro bleemgebied ’inkomenssituatie’ geschetst. Een aantal ouderen moet rondkomen van een mini muminkomen. De zeer beperk te financiële mogelijkheden van nog goed redden. Het beleid gaat zich dan ook meer richten op een groep ouderen die be paalde kenmerken deelt, zoals een slechte inkomenspositie of een slechte gezondheidssitu atie. Dit zijn criteria die niet al leen gelden voor 55 plussers. Chronisch zieken of jonge ge handicapten zijn vaak evenzeer gebaat bij maatregelen die voor ouderen met een slechte ge zondheidssituatie worden ge troffen. Het college wil hiermee duide lijk maken dat leeftijd steeds meer op de achtergrond wordt gedrongen. De komende jaren wordt aan dacht besteed aan het verder inbrengen van wensen en be hoeften van ouderen in het al gemene beleidskader voor de diverse beleidsterreinen. Indien deze inbreng succesvol is, is het zeer de vraag of een apart ge formuleerd ouderenbeleid in de toekomst nog noodzakelijk en zinvol is. Volgende week komt aan de orde het speer punt ‘zorg’. (A.B.) om te voorkomen dat de wek ker midden in de supermarkt af zou gaan, heb ik die op het laat ste moment maar snel doorge draaid.” Aangemoedigd door medewer kers van de Rabobank, de Plus en uiteraard door haar gezins leden rende Klomp zo hard zij kon door de winkel, laadde haar boodschappen in en verscheen zij na 60 seconden tevreden aan de kassa. Klomp: „Het is gelukt! Lotion voor de dochters, bier voor de zoon, wijn voor m’n man en champagne voor ons al lemaal.” Op haar kassabon stond een bedrag van ruim 250 euro. De bank bedacht deze ludieke actie nadat zij haar storingsge- voelige geldautomaat in de Zuidplas door een nieuwe had vervangen. Deelname was net als pinnen en chippen heel sim pel; iedereen die met bank- of giromaatpas bij de Plus betaalde en de kassabon inleverde, maakte kans. Ouderenbeleid is een facetbe leid: de aandacht voor ouderen moetin alle sectoren van het beleid worden geïntegreerd. Daarin is de positie van de ge meente niet altijd eenvoudig. Enkele voorbeelden. Bij huis vesting heeft de gemeente te maken met woningbouwvereni gingen en institutionele beleg gers, voor recreatie geldt dat ten aanzien van de recreatie schappen, op de terreinen edu catie, sociaal cultureel werk en sport kan het formuleren van taakstellingen rechtstreeks door de gemeenteraad ge schieden. De positie van de ge meente binnen de gezond heidszorg is marginaal. De gemeente is wettelijk verant woordelijk voor de indicatie stelling voor thuiszorg, verzor gingshuis- en verpleeghuiszorg. De financiering van deze voor- WADDINXVEEN - Op zater dag 9 februari om 01.00 uur is de politie naar een café op de Kerkweg-oost gestuurd voor een vechtpartij c.q. zware mis handeling. In het café troffen de agenten een gewonde 22-jarige man uit Waddinxveen aan. De man was in zijn gezicht geslagen met een bierglas en had meer dere verwondingen in het ge zicht. De gewonde man werd door de ambulancedienst naar het ziekenhuis overgebracht. Toen agenten aan de voorkant van het café waren om enkele getuige te spreken brak er in het café opnieuw een vechtpar tij uit. Enkele agenten hebben zich hierop bezig gehouden met het handhaven van de rust. De 26-jarige verdachte van de zware mishandeling afkomstig uit Waddinxveen heeft zich die zelfde nacht nog bij de politie gemeld en is aangehouden. Het slachtoffer heeft later aangifte gedaan van zware mishandeling. mering voor maatschappelijke participatie en kunnen leiden tot een verslechtering van de ge meentelijke verantwoordelijk heid beperkt zich tot het voe ren van een minimumbeleid omdat dit tot de verantwoor delijkheid van de rijksoverheid Ook textiele kunst heeft behoort. Het gemeentelijk mi nimumbeleid is er onder meer op gericht te voorkomen dat een oudere in een sociaal isole ment terecht komt en te be vorderen dat er gebruik wordt gemaakt van gemeentelijke fi nanciële voorzieningen als de bijzondere bijstand en het op trekken van de kwijtschelding- snorm van gemeentelijke belas tingen tot 100%. Gezien de vergrijzing hebben ouderen de toekomst. Heeft het ouderenbeleid ook een toekomst? En hoe relevant is het leetijdscriterium nog? Een grote groep ouderen kan zich als kunstuiting en het samen gaan van die twee. Mode is er altijd geweest en zal altijd blij ven, maar als zoveel is zij afhan kelijk van de tijd waarin we le ven. c_'. altijd bestaan en is altijd aan nieuwe stromingen onderhevig. De nieuwe materialen en tech nieken maken het spannend om er ook in deze tijd mee te wer ken. Mevr. Nederpeld zal ons tijdens de lezing met behulp van dia’s alles over dit onder werp uitleggen en de resultaten van de mode-artikelen en kun stuitingen zullen wij aan de hand van de werkstukken kun nen bewonderen. Introducés zijn van harte wel kom tegen betaling van 3,40 IPCWl BH PROTESTANTSE COMBINATIE WADDINXVEEN I I MOERKAPELLE - Op woens dag 20 februari houden de Vrouwen van Nu, afd Moerka- pelle hun afdelingsavond in dorpshuis Op Moer, aanvang deze groep vormen een belem- 20.00 uur. Spreekster op deze avond is mevr. Elly Nederpeld en het thema van haar lezing is: Textiel als mode-artikel, textiel gezondheidssituatie. De Nu nog zetten flatbewoners hun vuilniszakken aan de kant van de weg. WADDINXVEEN - Slapenloze nachten. Dromen dat de win kelwagen omkiept. Of, erger nog, dat je met een lege kar bij de kassa aankomt. Dat óver kwam mevrouw Klomp van De Akker in Waddinxveen nadat ze van Rabobank Gouwezoom te horen had gekregen dat ze 60 seconden gratis bij een super markt mocht gaan winkelen. Dinsdagavond 5 februari was het zover. Mevrouw Klomp, haar man, twee dochters en een zoon arriveerden na sluitingstijd bij Plus Diwa in winkelcentrum Zuidplas. De paden waren leeg, de schappen vol. Eerst nog even oefenen, kijken of de wielen van de winkelwagen niet blokkeren en de vooraf door haar uitge kiende route lopen. Maar ook overleggen met echtgenoot en de kinderen wat hun wensen zijn. Klomp: „Laatst nam ik zelfs mijn eierwekker mee naar de winkel. Gewoon om te kijken hoeveel boodschappen je in een minuut kunt meenemen. Maar VERMIST: Zevenhuizen: cyper se kater, witte bef, borst en voeten, aan I kant van neus bruin vlekje (Dahliastraat). Zwarte kater, wit befje, vlek zieningen valt geheel onder de naast neus (Noordeinde). GEVONDEN: Waddinxveen: agapornis, is geringd (Papaver- veld). Zwarte kat, bruine gloed, witte bef, sokjes en snuit, mager plaatsvinden binnen instellingen en schuw (Buizerdhoek). Zwar te kat, wit befje en wit aan voe ten, mager, zwarte vl.band (Ei kenlaan). Schildpad poes, met ouderen dit nodig maakt. Door witte aftekeningen. gedefinieerde probleemgebie- Voor gratis registratie en infor- den af te bakenen ontstaat een matie over vermiste en gevon- verdeling van de verantwoor den dieren kunt u bellen 0186- 601 I99. Kijk voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15