Concordia voorlopig Kamermuziekconcert met Ludmila Romanova zonder nieuw gebouw TOOS zamelt kleding in C1000 start Bericht uit Pelhrimov Bewust bezig met Bach Gemeente- secretaris Lokaal Gered WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS r LEZERS SCHRIJVEN Verpaupering Luisteren naar de burger Da’s pech, vlag weg! (2) Rectificatie Gereedschap Whiplash inloopochtend Loose vertrekt verkoop loten Zorgloterij 100% nieuwe collectie LEKKER NIEUW BIJ KINDEREN AAN HET WATER.! WOENSDAG 13 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Ludmila Romanova (Foto: pr.) (A.B.) J. Ravensbergen De redactie Lau van der Lans enige overlast heeft van het ge luid. Bovendien wordt er op meerdere avonden les gegeven en geoefend. De gemeente wil Concordia huisvesten in de nog te bouwen Multi Functionele Accommodatie MFA (wat nog jaren kan duren) en als tussen oplossing de vereniging onder te brengen bij Kreater. Er moet dan wel een aparte opslagruim te worden gebouwd voor het Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. hoeft het bruikbare niet van het onbruikbare te scheiden. Alles kan worden ingeleverd als het maar in dichte (vuilnis)zakken is verpakt. Wij verzoeken u de schoenen per paar aan elkaar vast te knopen. TOOS verzamelt alles en één keer per kwartaal wordt de kle- van Dmitri Sjostakovitsj, Mi- chail Ivanovitsj Glinka en Alexander Gretsjanivov. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten euro 7.71; houders van de diverse pas- Platform Gehandicapten Waddinxveen sen betalen euro 6.81. Reser veren kan bij Kreater, tel. 0182-614422. Kaarten zijn eveneens te koop vanaf een half uur voor het concert in de Remonstrantse kerk. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181)21 96 12 Op de donderdag en vrijdag In het artikel van vorige week met de kop ’Said is het aanspreekpunt voor al lochtone leerlingen en ou ders’ is een fout geslopen. Er staat in dat Said Adda is verbonden aan Jeugdzorg Hollands Midden, terwijl dit moet zijn: Stichting Jonge renwerk Midden Holland. Excuses hiervoor. festival is het de bedoeling dat het interessant en vermakelijk is. In de Jihlavatoren is het mu seum voor records en curiosi- Donderdagavond werd dit on derwerp besproken in de com- van ongebruikelijke zaken te vinden. Wij kunnen u van harte uitnodigen om Pelhrimov eens te bezoeken, waar zeker nog andere mooie dingen te zien zijn. Welkom in de zusterstad van Waddinxveen.” opgevolgd. Alleen D66 heeft de moei te genomen om contact met ons op te nemen en hebben ons advies de ver ordening nog even uit te stellen opge volgd. Het platform heeft in november in een brief aan de gemeente gevraagd een oplossing te zoeken voor de hoge meerkosten die mensen met een han dicap moeten maken voor de nieuwe gehandicaptenparkeerkaart. De over heid heeft besloten dat alle gebruikers van een gehandicaptenparkeerkaart opnieuw gekeurd moeten worden. Op zich is het platform het eens dat men opnieuw kijkt of men de kaart nog no dig heeft. De kosten voor de keuring zijn echter zeer hoog 76,00 (ƒ168,00). Het platform vindt dat, de door de gemeente ingehuurde hoog waardige intaker, deze keuring ook kan doen. Er ligt van bijna alle Wvg- geïndiceerde een dossier. Het moet toch duidelijk zijn dat iemand met een hoge dwarslaesie nooit meer kan lo pen. Verder hebben wij gevraagd dat de Wvg-consulent, in ieder geval telefo nisch, weer elke ochtend te bereiken is voor informatie. In het Weekblad voor Waddinxveen staat nog steeds dat het loket maar op twee ochtenden open is voor vragen. We hebben ook hier geen antwoord op gehad. Het platform is nog steeds gemotiveerd om de belangen van mensen met een handicap te behartigen maar zonder ding opgehaald door het gespe cialiseerde bedrijf. De eerste week van maart zal de ingele verde kleding van het I e kwar taal van 2002 worden opge haald. Voor informatie over de kle- dingactie bij TOOS 0182 - 632381. tjes zijn van goud.We hebben de laat ste tijd een café op de flat erbij gekre gen, goed voor de ouderen die met angst en beven de hele toestand moe ten accepteren, want ze kunnen toch nergens anders heen op de vrije wo ningmarkt. Stankoverlast krijgen we derkomen op dezelfde plaats. „Het kan een eenvoudig ge bouw worden, maar zeer func tioneel voor de vereniging. Uit niets blijkt dat het college seri eus bezig is met het probleem van Concordia. Uw antwoord lag in juni 2001 al op tafel en het is onbegrijpelijk en te gek voor woorden dat er zo met burgers en verenigingen wordt omgegaan. Een dergelijke werk wijze willen we dictatuur noe men en doet denken aan de werkwijze in de vroegere Oostbloklanden, waar inspraak volgens zeggen ook nooit aan de orde was. Wij verwachten, nee eisen, een betere en meer correcte behandeling in deze”, aldus de heerVerweij. Mevrouw van Went (D66) vroeg of er in het verleden toe zeggingen zrjn gedaan aan Con cordia. Dezelfde vraag werd ook gesteld door mevrouw Le- ferink (CDA), omdat er al jaren wordt geschermd met het MFA. Van derTorren (eenmans fractie) kan zich de frustraties bij de muzikanten voorstellen. Het MFA duurt nog jaren. Dit is weer een illustratief voorbeeld hoe men niet met verenigingen moet omgaan. Er is al voorge schreven dat zij in het MFA moeten terwijl zij dat niet wil len en er nog geen officieel be sluit is genomen. Bax (PCW) vond dat er nog mogelijkheden moeten zijn om tot een oplossing te komen. Nog niet alles is uitgeprobeerd. Brugman (WD) vond het on juist dat B en W dit stuk afdoen zonder de commissie te horen. Omdat de veiligheid van de muzikanten in gevaar is, is het de taak van de overheid om nog eens goed te kijken of een tussenoplossing mogelijk is, al dus PvdA-erVan den Hoek. Wethouder Van Holsteijn zei dat er nooit besloten is welke verenigingen in het MFA ko men. Hij vroeg de commissie zich nu uit te spreken of Con cordia in het MFA komt. Dit ontlokte een storm van veront waardiging bij de commissiele den. Het college neemt het standpunt in dat Concordia in het MFA komt, met Kreater als tussenoplossing. Nieuwbouw- plannen kosten 18150,-. De voorzitter van Concordia merkte nogmaals op dat bij onderbrenging bij Kreater als tussenoplossing de vereniging op zijn gat ligt. Alle fracties wa ren unaniem van oordeel dat op een stuk dat ter kennisne ming wordt voorgelegd geen beslissing kan worden geno men. Eerst inzichtelijke cijfers en dan kan er verder onder handeld worden. D66 wil Con cordia een eigen gebouw ge ven. Het CDA vindt het schandalig dat op een stuk dat ter kennisneming wordt aange boden nu een uitspraak moet worden gedaan. „Och”, merkte Van der Torren op, „dat is een spelletje domino.” Tot slot ver wees de heer Verweij naar de gemeente Gouda, waar goede oplossingen zijn gezocht in sa menwerking met andere ver enigingen. Het Platform Gehandicapten Wad dinxveen (PGW) is ontevreden over de communicatie met de gemeente Waddinxveen. Brieven worden niet of WADDINXVEEN Vorming&Toerusting organi seert donderdag 21 februari in de Immanuëlkerk om 20.00 uur, een muziekavond onder leiding van organist Henk van Dijkhuizen. Hij zal het vooral Jan Willem Frisoweg. Het gebouw verkeert echter in hebben over de Leipziger pe riode (1723- 1750) toen Bach tot zijn dood cantor was van de beroemde Thomaskirche, op kerkmuzikaal gebied ongetwij feld zijn vruchtbaarste periode. We luisteren naar fragmenten uit een cantate en de Johannes een Dat betekent hele week zonder lift zitten. Op pro testen wordt niet gereageerd, je moet maar zien hoe je de boodschappen op acht hoog krijgt. Onlangs kreeg ik van het energiebedrijf een schrijven over Een boze bewoner van de Fazantdreef verwijt, niet geheel ten onrechte, een onbekende asociaal gedrag i.v.m. het wegnemen van zijn vlag, echter hij moet ook de hand in eigen boezems steken. Want een uur en driekwartier voor zonsopgang de vlag al uitsteken is zeker niet netjes, wellicht zelfs straf baar. Bovendien is de persoon hier door mogelijk gestimuleerd tot zijn daad. Het zou u sieren uit de anonimi teit te treden en excuses uit te spre ken, het zal de dader er misschien toe brengen de vlag terug te brengen. WADDINXVEEN - De muziekvereniging Concordia heeft een ander onderkomen nodig. Momenteel is de ver eniging gehuisvest in het gebouw ’De Hoge Noot’ aan de een dermate slechte bouwkundige staat, dat verblijf erin bij na als onveilig kan worden betiteld. WADDINXVEEN - Tijdens de vergadering van de commissie Welzijn vroegT. van derTorren welke beslissing B&W hebben genomen op de aanvraag van de Stichting Gered Gereed schap om een extra lokaal in de voormalige Prof.Kohnstam- mschool te kunnen huren. Het college had al eerder op het verzoek afwijzend beschikt, maar de commissie ging zich er echter mee bemoeien. Na in dringende besprekingen in de vorige vergadering bleek dat de helft van de fractieleden het besluit van B&W en de andere helft aandrongen op het be schikbaar stellen van een extra lokaal. B en W hebben echter besloten niet op de eerder ge nomen beslissing terug te ko men. In de commissievergade ring was de verhouding fifty-fifty, en er zijn geen nieuwe argumenten aangevoerd. Gered Gereedschap kan, na renovatie, de fietsenstalling in gebruik ne men, waardoor het vrijkomen de lokaal dan voor andere doeleinden kan worden be stemd. (A.B.) GOUDA - De Whiplash Stich ting Nederland organiseert woensdag 20 februari van 10.00 tot 12.00 uur een in loopochtend voor whiplashpa- tiënten in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Jaarlijks worden tussen 15.000 en 30.000 mensen het slachtoffer van een whiplashongeval. De gevolgen van een whiplash kun nen zeer verstrekkend zijn. Het whiplashletsel kan ontstaan wanneer het hoofd heftige slin gerbewegingen maakt ten op zichte van de romp, meestal als gevolg van een verkeersonge val. Hierbij kunnen beschadigin gen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggenmerg en hersenzenuwen. De klachten, zoals hoofdpijn, misselijkheid, vermoeidheid, duizeligheid, ge heugen- en concentratiestoor- nissen kunnen zeer hevig zijn. De inloopochtend in Gouda vindt iedere derde woensdag van de maand plaats in het Groene Hart Ziekenhuis. meente heeft hoog in het vaandel dat er een integraal beleid gevoerd moet worden en er geluisterd moet worden naar de burger. Wij hebben de laatste jaren echter moeten ervaren dat er helemaal niet geluisterd wordt naar de ervaringdeskundigheid van het plat form. Als de gemeenten in 1999 naar het advies van ons had geluisterd, had den de, inmiddels al weer terugge draaide, bezuinigingen in deWvg nooit hoeven plaatsvinden. Iets wat veel po litieke partijen ook nu toegeven. Toch blijkt men hier niets van geleerd te hebben. Het platform heeft er bij de gemeente diverse malen op aange drongen de wettelijk verplichte cliën tenparticipatie op te richten. Hierover is met de ambtenaren van de afdeling Welzijn eenmaal een gesprek geweest. Dit heeft geresulteerd in een verorde ning waar het platform mee akkoord is gegaan, over de financiële onder steuning liepen nog meningsverschil len. Vlak voor de verordening ter goedkeuring naar de commissieleden zou gaan, wijzigde de ambtenaar plot seling de verordening op voor het platform essentiële punten. Het plat form heeft een dringend verzoek ge daan aan de politieke partijen de ver ordening uit stellen tot er een goed akkoord ligt waar beide partijen te vreden mee zijn. Er is weer niet ge luisterd. Als de politiek het platform serieus zou nemen hadden wij graag gehoord waarom ons advies niet is WADDINXVEEN/PELHRI- MOV - Gedurende het jubi leumjaar van Stichting vriend schapsband Waddinxveen-Pelhrimov zullen scholieren een maandelijks be richtje over hun woonplaats aanleveren bij de pers in de zusterstad. Jade Kasdorp van het Coencoop College heeft Alle dag te maken met problemen op de invoering de flat is ook geen prettige bezigheid. Die problemen komen in iedere flat voor, maar op de Elzenhorsten span nen zij echt de kroon, want onze flat verpaupert met grote sprongen. De gratis erbij via het rioolgemaal, die ei- flat bestaat voor tachtig procent uit genlijk al tien jaar geleden had moeten ouderen die vroeger hun huis door verdwijnen, ondanks dat het rioolge maal zonder vergunning draait, maar op dat moment stinkt het niet bij de gemeenten. Wat denkt u van die spinnenwebben wordt op het dak, prachtig niet en dan geldt niet de horizonvervuiling. Regelmatig moeten die antennes worden gecon- is kapot of hij doet het niet, zelfs in de troleerd en dan staat er een hele bat- renovatietijd lieten ze bewoners een terij monteurs en kranen op het par keerterrein, overlast heet dat. Maar er is hoop, de flat gaan ze waar schijnlijk weer verven en dan is hij weer voor een tijdje tochtvrij. WADDINXVEEN - De mez- zo-sopraan Ludmila Romano va geeft vrijdag 15 februari het laatste kamermuziekcon cert van dit seizoen in de Re monstrantse kerk aan de Zuidkade. Zij wordt in een programma, dat Russische Sa tire heet, op de piano bege leid door Alfred Snel. Ro manova zingt liederen van 1800 tot heden. De Nederlandse vertalingen worden voorafgaande aan ie der lied voorgedragen. Karei van het Reve en Kees Jiskoot hebben de poëtische vertalin gen gemaakt. Ludmila Ro manova woont nog maar kor te tijd in Nederland. Zij is geboren in St. Peters burg. Zij slaagde aan het con servatorium in die stad cum laude. Al gedurende haar studie trad zij op als soliste bij de Kirov- opera en zong met succes onder diverse bekende diri genten. In 1994 en 1995 maakte zij concerttoernees door Duits land. In 1997 trok zij grote aandacht in de finale van de Erna Spoorenberg vocale pre sentatie. Alfred Snel studeerde aan het koninklijk conservatorium in Den Haag. Al in zijn studietijd gaf Snel vele concerten als di rigent van het kamerorkest Haagse Instrumentalisten. Na zijn eindexamen is hij zich gaan specialiseren in het be geleiden. Het programma voor 15 fe bruari is zeer gevarieerd. Lud mila Romanova zingt liederen STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 01 82-672388 MERKEN VAN O.A.: DIESEL. BENGH. JEER JOTTUM. BRAEZ, CARBONE. RAGAZZI i -> KINDERKLEDING V.A. 0 MAANDEN TOT 14 JAAR. WWW.KINDERENAANHETWATER.NL i WADDINXVEEN - De ge meentesecretaris C.A.P.M Loo se neemt per I november af scheid van de gemeente Waddinxveen. Hij is sinds I april 1979 werkzaam bij de ge meente, aanvankelijk als hoofd van de nieuw gevormde afde ling Bestuurszaken en Ruimte lijke Ordening, vanaf 1983 bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Een jaar later werd hij aangewezen als loco-secretaris in 1984. Gedu rende 10 jaar vervulde Loose de functie van secretaris van de commissie voor de bezwaar- en beroepschriften. Met ingang van I april 1986 werd hij tevens benoemd in de functie van ad- junct-secretaris, later genoemd directeur van de secretarie, lid van het managementteam. Bij het raadsbesluit van 5 juli 1990 werd hij door de raad van Waddinxveen benoemd tot ge meentesecretaris ingaande I oktober 1990. Loose zal in no vember dit jaar gebruik maken van de FPU-regeling op basis van zijn dienstjaren. makelaar Van 't Hof-Rijnland hebben laten verkopen en met veel beloftes in deze flat zijn gaan wonen. Nou van al die beloftes komt niets terecht, nee, de verpaupering slaat toe, er niets aan die flat gedaan. Als eerste de service op de lift: of hij ondersteuning van de politiek en een goede communicatie met de afdelin gen is dit niet mogelijk. Gelukkig hebben we ook goed nieuws, in de raadsvergadering van december 2001 is de Wvg sterk verbeterd. Be sloten is o.a. dat mensen met een Wvg-indicatie boven de inkomens grens ook gebruik mogen maken van het AOV. Jammer dat de gemeente hier nog steeds geen bekendheid aan gegeven heeft. WADDINXVEEN - Vanaf 5 fe bruari zijn bij alle supermark ten van Cl000 loten van de nieuwe Zorgloterij verkrijg baar. De opbrengst daarvan gaat naar nieuwe initiatieven in de gezondheidszorg en naar in dividuele gevallen waarbij pa tiënten dringend hulp nodig hebben. De loterij duurt 13 weken, de eerste trekking is op maandag 25 februari tijdens de ’Goed Geld Show’ bij SBS6. Er is we kelijks een trekking. C1000 doet van harte mee met acties met eeri ideëel karakter. Zoals Van Mourik uitdrukt: „Dat onderstreept het maat schappelijk karakter van onze supermarkten. We staan mid den in de samenleving en daar in past op gezette tijden een landelijke actie als deze.” De loten van de Zorgloterij kosten 4,50 euro. De prijzen variëren van I 1,50 euro tot 170.170,00 euro. I op de 25 lo ten valt in de prijzen. Elk lot moet wel vooraf wor den geactiveerd. Bel daarvoor gratis 0800-1123 en toets het unieke nummer in dat op elk lot staat. Het bestuur verzoekt de ge meente thans per omgaande een gesprek over een nieuwe accommodatie op de huidige locatie. Deze plek vindt Con- Passion waarop deze avond het cordia nodig omdat niemand accent ligt. Op treffende wijze worden handelingen, woorden en ge beurtenissen van muziek voor zien. Bach’s toonzettingen zijn beeldend, zij volgen de tekst op de voet en maken de luisteraar bewust van wat er gaande is. Uiteraard krijgt u de teksten die we deze avond behandelen op papier, zodat u deze kunt volgen. Boeiend is het ook om de Jo- opslaan van het instrumentari- hannes met de Matthaus Pas- urn. De huur bij Kreater be sion te vergelijken en aan het draagt 4540,- per jaar. eind van de avond kunnen we met behulp van de piano een paar koralen met elkaar zingen: missie voor Welzijn, Onderwijs, u begrijpt, eenstemmig, want de Sport en Sociale Zaken. Voor- vierstemmige Bachzettingen dat tot behandeling werd over vereisen studie, zoals al zijn gegaan kreeg de voorzitter van muziek. Aanmelding: Corrie Concordia de heerVerweij toe- Smallegange, tel. 614401 stemming de visie en mening van de vereniging te geven. Uw voorstel is de ondergang van de vereniging, aldus de heer Verweij. „Wij kunnen geen 4540,- opbrengen voor de huur aan Kreater, laat staan de huur straks van het MFA. Met acties, als kledinginzame- ling, bazar en dergelijke kunnen we financieel blijven bestaan.” Hij hekelde fel het feit dat de gemeente niet wil meewerken aan de bouw van een eigen on- WADDINXVEEN - In het jubi leumjaar 2001 is TOOS gestart met het inzamelen van kleding, schoenen, dekens, gordijnen en ander textiel. Een gespeciali seerd bedrijf haalt bij TOOS de spullen op en zorgt dat de bruikbare spullen in de Oost bloklanden of Derdewereldlan den komen. De niet bruikbare spullen worden gerecycled tot poetslappen. Aan de hand van het aantal ver zamelde kilo’s krijgt TOOS uit betaald. Met de opbrengst van deze actie heeft TOOS inmid dels een opblaasbare tumbling- baan voor de gymnastiek-afde- ling aangeschaft en wordt nog voor een lichtinstallatie voor de Jazzafdeling gespaard. In de hal van de gymnastiekzaal aan de Staringlaan en aan de J. Postlaan staan het hele jaar groene containers, waar de kle ding, schoenen en textiel in kan worden gedaan. De gymzalen aan de Staringlaan en J. Postlaan zijn elke doorde weekse dag open van circa 16.00 - 21.00 uur (behalve tij dens de schoolvakanties). U haar mening over van de euro aan Pelhrimov ge meld. Omgekeerd liet Michal Fikrle van het gymnasium in Pelhri mov ons het volgende weten: „Ik ben lid van de Pelhrimov EU-club en om te beginnen wil ik vertellen waar Pelhrimov het meest bekend om is. En dat is als stad van records en curiosi teiten. Het recordfestival wordt elk jaar in het tweede weekend van juni gehouden. Er nemen professionele record houders aan deel, maar ook ge wone mensen. dat u er ook aan mee kunt doen. Verzin één of andere leu ke activiteit waarmee een re cord zou kunnen worden ge vestigd. Dat is alles. Van elk energiebesparing van de flatwoning, festival is het de bedoeling dat We konden een prijs winnen, maar die zal nooit naar ons gaan, mede de oor zaak van slecht onderhoud aan de deuren en raamkozijnen: bij een flinke teiten gevestigd. Er zijn daar tal wind waait het net zo hard binnen als buiten, en het stucwerk waait vrolijk mee. Dubbel glas hebben zij bij de verhuur der Van ’t Hof-rijnland nog nooit ge hoord, maar dat wordt weer goed ge maakt bij de rekening stookkosten, tel veel te laat beantwoord en toezeggin- uit je winst, zelfs de opnamen-meter- gen worden niet nagekomen. De ge- HOOGSTE NOOD

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19