Finale Crosscompetitie Elke ochtend... Gebrek aan rugdekking breekt Be Fair op Broers van Elteren bovenaan in Rapidschaak TTV Kwiek wint P Rijn en Gouwe Alleen dames I Gouwestaete moet de Benauwde Verlies voor Kwartfinale Bedrijfsvolleybal W’veen WSE zoekt dames Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Moerkapelle speelt niet Flyers dames I aan de bak volleybalsters I I I I I I I - Zwemdiploma zege Korbis Jeroen van der Helm snel op de 1000 meter WOENSDAG 13 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 (Foto: Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) Naam: Adres: Plaats: Pupillen en junioren in actie tijdens de cross in Alphen a/d Rijn (Foto: PR.) i k beste zijde liet zien. Het klassement na de derde ronde bovenaan: I.Jesse van El teren (39 punten), 2. Hugo van Elteren (37 punten), 3. Ben van Geffen, Gerard van Ommeren, Wouter Vroegindeweij (35 punten), 6. Wim Vroegindeweij (33 punten) 7. Dick Bac (32 punten), 8. Ke vin Bakker (31 punten). Al deze acht koplopers hebben nog een kans de titel rapid- schaakkampioen van Moerka pelle te bemachtigen in de vier de en laatste ronde, die zal worden gespeeld op vrijdag I Waddinxveense doelman stel de dat uit door fraai te reage- voor de rust worden verweten dat zij niet bij de les waren, na de pauze lagen de krachtsver- van Theo van der Lip werd gestuit. Kon de Boskopers, spelend WADDINXVEEN - Geïnspi reerd door het goud van Uyt- dehaage zijn er zondagmorgen 10-02 weer een aantal P.R.’s ge reden op de schaatsbaan de Uithof in Den Haag. Deze och tend verschenen er vijf leden van de Waddinxveense schaats vereniging De Gouwe Streek aan de start. Op de eerst verreden afstand, de I00 meter, sneuvelde het eerste P.R.Jetske Wiersma reed met een tijd van I2.25 secon den bijna 3 tiende onder haar oude tijd. Hiermee scherpte ze het op haar naam staande alge mene clubrecord aan. De ande- maart vanaf 20.00 uur in Op Moer. Dat kan nog een span nende schaakavond worden! F I I I I I I I I Postcode: I I I I I I WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van tafeltennis vereniging Kwiek heeft afgelo pen week niet gespeeld. De ge plande uitwedstrijd tegen het Noordwijkse TOV-1 wordt I4 februari gespeeld. Kwiek-2 kreeg, in de tweede klasse van de Goudse afdeling, het Goud se Vriendenschaar-8 op bezoek. Het werd een pittige wedstrijd voor Jacques Brand, Rob Kappé en Paul van der Hart. Kwiek liep ogenschijnlijk gemakkelijk uit naar een voorsprong van 5- 0, waarvan twee partijen in drie games werden beslist. Vrien denschaar kwam even terug tot 5-2, maar daarna gaf Kwiek geen punt meer weg. Uitslag 8- 2, dankzij drie winstpartijen van dend werk van de jeugdige Ro bin Krins, ingevallen voor Arjan Koelewijn, scoorde opnieuw Said Essakka: I-2. Scheidsrechter L. Molenaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel toonde de gele kaart aan de Boskopers Vincent Blanken en Chris Miltenburg. Blanken was ingevallen voor de aan het hoofd gewonde Rob de Mos. Twee minuten voor het einde raakte Blanken ook gebles seerd en kwam de niet fitte Ron van der Laan binnen de lij nen. De Boskoopse aanvaller moest daarvoor drie trainings- jacks, die hij over elkaar droeg, Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. uittrekken. Van der Laan stond amper in het veld of Molenaar floot voor het einde. Met Ber gambacht en Floreant staat Be Fair nu op de vijfde plaats. De Waddinxveners hebben echter nog een wedstrijd tegen Soccer Boys tegoed. Opstellingen: Be Fair: Schone- veld, Van Wijk, Den Adel, Van Tol, Noorlander, Verzijl, Geluk, Peters, Oldenburg, Van der Starre,Taoufik Saouny, Floreant: Van Willigen, Geers, Van de Berg,Van der Loo, Rob de Mos, Maarten Evers, Koelewijn, Mil tenburg, Essakka, Roel de Mos, Van der Lip. bruari in de kwartfinale van de strijd om de landelijke beker lux. De wedstrijd in de sporthal Swanla begint om 15 uur. In de competitie moesten de Zeven- WADDINXVEEN - Op vier woensdagen in april kunnen bedrijven uitWaddinxveen en omstreken weer hun krach ten meten in het jaarlijkse be- drijfsvolleybaltoernooi. Volley balvereniging Keukencentrum Waddinxveen/ Be Fair organi seert dit toernooi voor de twaalfde keer in successie. Bedrijven die reeds eerder hebben deelgenomen worden deze week benaderd. Woens dag 3 en 10 april is gereser veerd voor deelname van on ervaren teams. Op woensdag 17 april komen teams met enige ervaring in actie en op de slotavond 24 april strijden de ervaren teams om de be ker. De teams bestaan uit mi nimaal zes personen. Er is geen aparte competitie voor dames en heren. Uitgebreide toernooispelregels en de voorwaarden voor deelname kunnen vrijblijvend worden opgevraagd bij HenkWubbe (e-mail: info@holabouw.nl te lefonisch: 079-5932006 tijdens kantooruren of 0182- 611493). Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Uw kopij en'of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren m de daarvoor bestemde bus h de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voetbal vereniging WSE is op korte termijn op zoek naar meisjes vanaf 15 jaar of vrouwen die het leuk zouden vinden om te gaan voetballen. De dames- selectie, aan het begin van het seizoen bestaande uit 16 da mes, is flink uitgedund door 7 geblesseerden. Sommige ge blesseerden zijn op korte ter mijn weer beschikbaar, andere zijn langdurig uit roulatie. Daarom zoekt WSE Dames niet alleen nieuwe talenten voor het komende seizoen, maar is versterking nu al ge wenst. De dames trainen op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 20.30 uur en spelen op zondag competitie. Je kunt je aanmelden voor een proef- training bij coach Ton Hors man (06-48089221of aan voerder Titia Blom (06- 19530325) of op zondag eens een kijkje nemen langs de lijn. ZEVENHUIZEN - Ook dit jaar wordt er een volleybal toernooi georganiseerd voor bedrijven en instellingen uit Zevenhuizen. Het is alweer de 13e keer dat dit toernooi georganiseerd wordt. Het toernooi vindt ditmaal plaats op de zaterdagen 25 mei en 8 juni in het Party Sportcenter ’De Zevensprong’ aan de Ze- venhuizerplas.Alle bedrijven met een vestiging in de deel gemeenten Zevenhuizen, Oud Verlaat kunnen hieraan deel nemen. De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegenwoordiging van be drijven. De organisatie van het toernooi gaat er vanuit dat gezelligheid voorop dient te staan en daarom dient het team in het veld minimaal 3 dames op te stellen. Na af loop van de finales op 8 juni is er weer de gebruikelijke feestavond, toegang is ook dit jaar weer gratis. Voor meer informatie: Martien Zijder- hand, telefoon 0180-632550. ren op een vrije trap in de bo venhoek van Roel de Mos. Ver volgens redde Den Adel op de doellijn bij een inzet van Van der Loo. Nadat aan de andere kant Re nee Minnee bij een tegenaanval de paal had geraakt kwam Flo reant halverwege de tweede helft op l-l. Na een prima pass van Miltenburg ontweek Essak ka de sliding van Den Adel en schoot de bal beheerst langs doelman Jan-Willem Schone- veld: l-l. Nadat Minnee tegen doelman Van Willigen had opge schoten pakte Floreant de vol le winst. Na goed voorberei- MOERKAPELLE - De voet balwedstrijd Moerkapelle- DVO werd zaterdag wegens de slechte terreingesteldheid afgelast. Schoonhoven speelde wel, maar kwam tegen Oude- water niet verder dan 2-2. Overige uitslagen in de vierde klasse: TSB-Zestienhoven 3-1, Reeuwijk-Schiebroek 2-3. In de afdeling van Moerkapelle promoveren twee clubs en zijn er twee periodetitels te verdienen. Heeft de kampioen een periodetitel dan neemt de nummer drie in de eind stand de periodetitel over. De overige streekclubs speelden niet Programma voor zater dag 16 februari: Bergambacht- Be Fair, Zestienhoven-Moer- kapelle, zondag 17 februari: WSE-NSV, Bergambacht- Waddinxveen. Groeneweg is vrij. Wedstrijd van de week: Nesselande-Pollux (kwartfina le vrouwenvolleybal in Swanla Zevenhuizen zondag om 15 uur). Adel na een hoek van Saouny op de lat kopte. Een handvol kansen had niets opgeleverd. Floreant kwam pas na een uur tot een gevaarlijke actie. re twee rijders Nienke Hoon- dert en Bauke Wiersma reden op deze afstand respectievelijk 13.71 seconden en 12.99 se conden. De volgende afstand was de 500 meter. Alle vijf de rijders moesten aan de bak, maar al leen Bauke Wiersma dook on der zijn tijd, met een tijd van 53.68 seconden veroverde hij de eerste plaats op de landelij ke ranglijst SARA-lijst) bij de pupillen D. De overige tijden op de 500 meter waren, Nienke Hoon den 57.01 sec., Koen Hoon den 56.88 sec., Jeroen van der WADDINXVEEN - Bij S.C. An tilope uit Waddinxveen vinden op zaterdag 16 februari de di verse finales plaats van de crosscompetitie Midden-Hol- land. Na deze 4e en laatste loop zal bekend zijn wie zich in welke klasse crosskampioen van Midden-Holland mag noe men. De wedstrijden in het Gou- webos beginnen om I 1:00 uur met de allerkleinsten en zullen om 14:15 uur worden afgeslo ten met de seniorenwedstrijd. Grote kanshebber bij de heren senioren is Hans van Beek van AV’47. Deze staat na de eerste om de toppositie na een 3-2 nederlaag tegen koploper Vre- vok. De setstanden waren 19- 25, 27-25, 25-17, 17-25 en 13- 15. Nesselande stond in de WADDINXVEEN - Dames I liet tegen SBU de mogelijkheid liggen om aansluiting te krijgen bij de middenmoot. Jongens Aspiranten I behoudt ongeslagen status. Ge wonnen werd er door Jongens Junioren 2. Verlies was er voor Heren 2, Jongens Kadetten 2, Jongens Aspiranten 2 en Jongens Mini’s 2. In de eerste helft van de wedstrijd Flyers tegen SBU uit Utrecht was er geen vuiltje aan de lucht. Flyers scoorde in de eerste periode tot 23-17. In de tweede periode kon Flyers dit spelpeil nog met moeite handha ven en werd het 6-10 voor de bezoekers. De tweede helft was dramatisch voor Flyers. Niets wilde meer lukken. SBU begon hierdoor steeds beter te draaien. Uitslag 44-64. De spannendste wedstrijd was die tussen Jongens Aspiranten I en Lokomotief. De eerste helft dicteerde Flyers de strijd, maar kon geen beslissende voorsprong nemen. Ruststand 33-30. De eerste 13 minuten van de tweede helft waren voor Lo komotief. De gasten namen toen zelfs een 39-49 voorsprong en de wedstrijd leek beslist. De Waddinxveners dachten daar an ders over en begonnen aan een inhaalrace die bij het eindsignaal resulteerde in een 57-55 over winning. Topscoorder: Tom van Luijk met 13 punten. 16 februari: in de Duikelaar om 21.00 uur Meisjes Junioren I te gen BS Leiden. W’VEEN/BOSKOOP - Komend weekend zijn de bondsteams van Gouwestaete, op dames I na, nog steeds vrij. Dames I moet zaterdag naar Bilthoven voor de wedstrijd tegen Bran denburg I. Geen gemakkelijke klus, want Brandenburg doet het goed in de kampioenspoule en verloor alleen van de ge doodverfde kampioen Polar Bears. Maar Gouwestaete heeft met de winst tegen GZC DONK vorige week bewezen dat het een stijgende lijn te pakken heeft. Door de 11-9 winst van GZC DONK afgelo pen zaterdag tegen ZWV-Ne- reus staat dames I van Gouwe staete overigens met beide ploegen met 2 punten op een gedeelde vierde, vijfde en zesde plaats. man bij de mini’s, Maarten Blokland bij de jongens C en Corina Krijgsman bij de dames. Na de wedstrijden zullen de prijsuitreikingen van de diverse categorieën in het clubgebouw van S.C. Antilope plaatsvinden. Deze laatste crosswedstrijd uit de reeks van vier is voor de or ganisatie van S.C.Antilope een goede generale repetitie voor de 34e ’Langs-de-Gouwe loop’ welke op zondag 3 maart zal plaatsvinden. Nadere informatie hierover is te vinden op de webpagina van S.C. Antilope: www.scantilo- pe.nl drie wedstrijden op een Ie plaats direct gevolgd door Tim Brouwer de Koning met maar I punt verschil en Joost Blokland die op 9 punten achter ligt. De ze hebben echter één wedstrijd minder gelopen. Bij de dames senioren, die hun wedstrijd om 13:35 uur lopen, is Haytske Zijlstra de grootste kanshebster. Zij ligt na de eer ste drie wedstrijden op een I e plaats. Corina Krijgsman en Sonja Ho- gerbrugge volgen op respectie velijk een 2e en 3e plaats. Waddinxveense kanshebbers op eremetaal zijn Peter Krijgs- Rob Kappé en twee keer winst van Jacques Brand en Paul van der Hart, die beiden ook het dubbelspel pakten. Kwiek-3 speelde in diezelfde klasse thuis tegen Gouda-2. Het werd 5-5, maar na een zeer spannende wedstrijd. Maar liefst zeven van de tien partijen werden in drie games beslist. Frank van der Laan en Marco Brookman wonnen elk twee partijen en samen het dubbel spel, Coen van der Laan kwam niet tot winst. Winst was er verder voor Kwiek-6 (3e klas se, 7-3 tegen Gouda-3), Kwiek- 8 (4e klasse, 8-2 tegen llac-10), Kwiek-9 (4e klasse, 8-2 tegen TTVN-9) en Kwiek-12 (4e klasse, 7-3 tegen Gouda-6). WADDINXVEEN - Twee ver schillende speelhelften in de derby tussen Be Fair en Flore ant, die opnieuw door de Bos kopers werd gewonnen. Het werd na een 1-0 rustand 1-2 in het sportpark Warnaar. De uit wedstrijd had Floreant ook al met 1-0 gewonnen waardoor de Boskopers zes punten van Be Fair afsnoepten. In tweede positie in het klasse ment. Jesse versloeg in de hoogste vierkamp Maarten Vroegindeweij en Ben van Gef fen (die in iets betere stelling zijn vlag zag vallen) en speelde remise tegen Gerard van Om meren. Hugo kopte in de twee de groep Wouter Vroegindewe ij, Jan Blok en Michiel Rensen. Andere goede prestaties op de derde speelavond waren de honderd procent van Christi aan Noorland en Boudewijn Weijermars, waaruit moge blij ken dat de jeugd zich ook in de iets lagere regionen van haar MOERKAPELLE - De laatste ja- ren verschijnt steeds vaker de naam van Elteren hoog in de klassementen van Schaakver eniging Moerkapelle. Zo is bij voorbeeld Jesse van Elteren de verdedigende clubkampioen en snelschaakkampioen. De derde discipline in het schaakspel heet rapidschaak en dat zit tus sen snelschaken en serieus schaken in. Na de derde ronde van het rapidschaakkampioen- schap van Moerkapelle 2001- 2002 gaat Jesse aan de leiding. Nieuw is, dat zijn broer Hugo van Elteren is opgerukt naar de ZEVENHUIZEN - De volley balsters van Capricorn Nesse lande spelen op zondag 17 fe- I tegen landskampioen Arke Pol- huizensen afhaken in de strijd laatste set met I I -7 voor, maar verloor toch. De eerste derde plaats lijkt nu het hoogst haal- Kraan putte moed uit het feit dat de voormalige A-junioren steeds meer speeltijd krijgen hetgeen op de lange termijn voordelig kan werken. Naast Stefan van Wijk, die overigens al na tien minuten uitviel en werd vervangen door de niet fitte Renee Minnee, doen doel man Jan-Willem Schoneveld, Edwin Geluk en Raymond Ol denburg ervaring op in het voetbal in de derde klas se.Vooral nu Ehmed Saouny door een blessure niet inzetbaar is. Een Saouny in vorm is voor Be Fair een kracht van bete kenis. Twee seizoe nen geleden werd hij uit geroepen tot voetballer van het jaar. Be Fair begon dus zonder Re nee Minnee, dit niet fit van de wintersport was terug geko men. Na tien minuten ging hij toch het veld in voor de trek- kenbenende Stefan van Wijk. Minnee was amper warm ge draaid of Be Fair stond met I -0 voor. Renee Minnee scoorde uit een voorzet van de verdien stelijk spelende Raymond Ol denburg 1-0. De thuisclub had bare in de eerste divisie. WADDINXVEEN - In het Gou- webad De Sniep te Waddinx veen is op dinsdag 5 februari 2002 weer voor het B-diploma gezwommen. Er waren deze keer 14 kandidaatjes die alle maal geslaagd zijn. De namen van de kinderen die hun B-di ploma gehaald hebben, zijn: Twan Captein,Tom Brand, Eve lyn Boot, Anne van der Eijk, Stef van der Voort,Tiemen van Daal- en, Simeon van Klaveren, Stefa- na Verweij, Joyce Geneugelijk, Mirjam van Duijn, Kyle Muller, Niels Groeneweg, Claire Pijnac- ker en Arend-Jan van der Spek. WADDINXVEEN - Korbis heeft afgelopen zaterdag in sporthal de Dreef een nuttige, maar uiterst krappe 13-12 zege behaald op Good Luck uit Sommelsdijk. Door deze over winning consolideert Korbis de tweede plaats op de ranglijst in de derde klasse met twee pun ten achterstand op koploper ACKC. Korbis begon de wedstrijd voortvarend: via doelpunten van Jaco Wineke (2x) en Mels Graveland stond het al vrij snel 3-0. Korbis had in de eerste helft het beste van het spel en bracht dat ook in de score tot uitdrukking door uit te lopen tot 8-4 met treffers van Rik Molenaar, Mels Graveland, Jaco Wineke, Marino van Zwet en Yvonne Boomers. In de tweede helft zakte de wedstrijd naar een bedenkelijk niveau met rommelig spel van beide kanten. Korbis miste in deze fase te veel kansen en bracht op die manier Good Luck weer in de wedstrijd. De 8-5 ruststand was door de gas ten uit Sommelsdijk met nog tien minuten te spelen omge bogen tot een 10-11 voor sprong. Op het juiste moment hervond Korbis zich enigszins en drie doelpunten op rij be werkstelligden een 13-11 voor sprong. De laatste treffer van de wedstrijd kwam van Good Luck; meteen daarna klonk het voor Korbis bevrijdende eind signaal van de scheidsrechter. De doelpunten van Korbis in de tweede helft kwamen op naam van Yvonne Boomers (2x), Mels Graveland, Hinse ter Schuur en Mark van den Brink. Helm 49.45 sec. en Jetske Wiersma 50.30sec. Als laatste werd de 1000 meter verreden waarin Jeroen van der Helm zijn goede vorm aan de dag leg de. Ondanks dat hij deze rit zon der tegenstander moest afleg gen, verbeterde hij zijn toch al scherpe tijd met maar liefst 2 seconden. De klok stopte op 1.41.18 seconden. Hiermee verbeterde hij zijn eigen clubre- cord bij de pupillen. Dit waren voor dit seizoen de wedstrijden. Alleen volgen er nog recordwedstrijden en ge westelijke kampioenschappen. Be Fair verspeelde in de derby tegen Floreant een 1-0 voorsprong. De Waddinxveners lieten teveel kansen liggen het initiatief maar verzuimde waardoor de Boskopers op de ranglijst langszij konden komen, verder afstand te nemen van Floreant. Verdediger Rob den weggewerkt. Een schot Adel schoot na een pass van Minnee tegen de paal, Taoufik Saouny zag de bal na aangeven zonder de geblesseerden Basti- van Minnee door doelman Jan aan Evers en Martin Uittenbo- Paul van Willigen met de voet gaard alsmede Arnoud Boer gekeerd, een schot van Wim van der Starre trof de vuisten van de rap reagerende keeper waarna vlak voor de pauze Den houdingen anders. De Bosko pers zorgden voor een flink portie druk waardoor Be Fair in de problemen kwam. Chris half Miltenbrug verzuimde met al leen doelman Schoneveld voor Een kopbal van Pieter van der zich gelijk te maken. De jonge Loo uit een hoekschop van Es sakka kon met moeite worden Door Bert Hertog totaal heeft Flore ant in dit sei zoen vijf keer gewonnen en vijf keer gelijk gespeeld. Trainer Cees Verbree van Flo reant, vroeger in dienst van Be Fair: „Er is in de eerste 25 minuten door ons slecht gevoetbald. Er heerste ook angst om te voetballen. In de rust heb ik daar een hartig woordje over gesproken. In de tweede helft is veel harder ge werkt. Said Essakka scoorde twee mooie doelpunten. In de eerste helft stond hij vaak bui tenspel. Dat kwam doordat hij te vaak van de bal af liep. W hebben een jonge ploeg, die in een .opleidingstraject’ zit. Daarom blijven Bert Kouer (zijn assistent, red.) en ik nog een jaar. Om dat proces nog verder te begeleiden. Floreant beter te leren voetballen.” Be Fair liet het in de tweede helft afweten. Omdat trainer Jack Harmsen ontbrak (winter sport) werd de coaching ter hand genomen door tweede trainer Bert Koetsier en elftal- leider Bram Kraan. Dat leek aanvankelijk goed uit te pakken, maar in de tweede helft zette een vaardig spelend Floreant de 1-0 achterstand om in een 2-1 voorsprong. Bert Koetsier: „Ik miste de beleving. Bovendien werd er geen rugdekking gege ven. Als je ziet hoe die twee ballen er in gingen.” Bram

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 25