CDA 24 Stuurgroep wil verplaatsbare units voor de jeugd CRCTE vlooien MARKT Beschonken bestuurder verzint lekke band Doe mee, stem CDA! Film in Kreater Bingo voor senioren Verbouwing De Knipperij Betrokken samenleving, betrouwbare overheid. I |g| Crea- en Hobbybeurs KJanten- onderzoek r bibliotheken Vertrouwelijkheid Leerlingen Onemu exposeren Weinig buit voor dief pt gezelligste rommelmarkt van neperlanp 1 Dorenda Gerts I 6 Willem de Boer 8 John Zwaard 9 Hans Wineke 3 Jan Beekman 7 Liesbeth Doornenbal 4 Hugo van Berkesteijn 5 Pieter Oudenaarden februari GROENOORDHALLEN LEIDENc GEMEENTE- RAADS VERKIEZINGEN 2002 www.cdawaddinxveen.nl zondag l februari 2 Wout Neutel LEZERS SCHRIJVEN LEKKER NIEUW BIJ KINDEREN AAN HET WATER.! MERKEN VAN O.A.: DIESEL. BENGH, JEEP. JOTTUM. BRAEZ. CARBONE. RAGAZZI -> KINDERKLEDING V.A. 0 MAANDEN TOT 14 JAAR. WWW.KINDERENAANHETWATER.NL i WADDINXVEEN - Za terdag 23 februari is er in het Anne Frank Centrum (Jan van Bijnenpad Ieen Crea- en Hobbybeurs. Deze beurs duurt van 10 tot 16.30 uur. Entree 2,50 euro, kinderen tot 12jaar 1,50 euro. Hobbyisten la ten zien wat zij van ver schillende materialen ma ken. Er zijn ook stands aanwezig met hobbymate- rialen. Informatie bij Joke Dol, telefoon 020- 6425871. ZONDAG 24 FEBRUARI 10.30- 17.00 UUR AVIFAUNA - Alphen a/d Rijn Entree: 3,00, jeugd t/m 10 gratis www.b-event.nl tel 0528-374281 T Kt r nieuwe collectie WOENSDAG 20 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 ZATERDAG Deze week is het de beurt aan de lijsttrekker van de PvdA, Marjan Stoffers - KRAAMVERHUUR 0164-257521 Hoe willen jullie de veilig heid concreet verbeteren? Op 6 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Partijen hebben hun pro gramma’s klaar, nu is het aan u, als kiezer, om u te oriënteren welke partij het bes te bij uw mening past. Een belangrijk moment want de gekozen raad zal van 2002 tot 2006 de stappen bepalen die Waddinxveen zet. Het Weekblad voorWaddinxveen heeft 16 vragen opgesteld, elke week geeft één partij hierop haar antwoorden. De laatste week zal daarvan een overzicht komen. Wat is jullie standpunt rond het openbaar groen? Gemiddeld ligt Waddinxveen er aardig bij, al verdienen plek ken als het centrum en de sta tions extra aandacht. Het gaat dan niet alleen over het groen, maar over de openbare ruimte als geheel, inclusief de straten ed. Mensen hebben hierin ook zelf een verantwoordelijkheid. We willen via een jongeren- raad en scholen de discussie aan gaan met jongeren en ook hier ligt voor wijk- en buurtbe heer een taak. bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,00 voor één plankje of 2,50) voor twee plankjes voor 7 ronden. Er zijn mooie prijzen te winnen. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. Terugkijkend op de afgelo pen vier jaar: wat was voor jullie partij een succes? We hamerden 4 jaar geleden D66 duo-raadslid W.L.J. de Wit 9.00 TOT 17.00 uur Li 0 00 TOT 17.00 uur Waar hebben jullie je aan geërgerd? We ergeren ons niet zo snel, je moet geduld hebben in de po litiek, omdat alle meningen aan bod moeten komen. Wel ho pen we dat er in de toekomst een consistenter beleid wordt gevoerd. Wat ontbreekt duidelijk in Waddinxveen? Een ontmoetingsplek en trap veldjes voor de oudere jeugd, nu gebruiken ze speeltuintjes of hangen ze in portieken. Ook missen we een bruisend cen trum waar je met plezier naar toegaat. Verder ontbreekt de scheiding tussen economische bedrijvig heid en wonen. Dat bijt elkaar en dus moet de gemeente een actief beleid voeren om bedrij ven bijvoorbeeld naar Triangel te verplaatsen. Een blinde man die ze een lift geeft, voorspelt ze dat ze wel een schat zullen vinden, maar niet de schat die ze verwachten te vinden, en dat vele tegensla gen hun pad zullen versperren. Al snel blijken inderdaad de te genslagen zich op te stapelen en ontmoeten ze een reeks kleurrijke figuren. Toegangsprijs (incl. koffie/thee): 4,54, Pas 65+/CJP: 3,63, Kreapas: €2,95. Reserveringen bij Kre- ater, Kerkstraat 13, tel. 0182- 614422. WADDINXVEEN/REGIO - Van I I februari tot en met 2 maart kunnen bezoekers van de bibli otheken van Waddinxveen, Bo degraven, Boskoop en Reeuwijk meedoen aan een klantenon- derzoek. Men krijgt de gelegen heid aan te geven of men wel/matig/niet tevreden bent over diverse onderdelen van de bibliotheek: van de collectie.de openingstijden, de tarieven, de dienstverlening van het perso neel tot overige faciliteiten. Uit eindelijk doel van dit onder zoek is inzicht te krijgen of de bibliotheek op onderdelen de dienstverlening beter bij kan stellen. en de meubels en stoelen wer den vervangen. Ook start De Knipperij met een nieuwe ver zorgingslijn. Op 19 februari opende De Knipperij haar ver nieuwde salon. rechtdoor zijn gereden en een ongeval hebben gehad. Omdat de agenten geen lekke band za gen hebben zij de bestuurder la ten blazen. Op het bureau gaf de test een uitslag aan van 685 ug/l terwijl 220 ug/l de limiet is.Tegen de Waddinxvener wordt proces verbaal opgemaakt Tevens werd zijn rijbewijs ingevorderd. handeld werden, die het Colle ge als vertrouwelijk wilden houden. Gelet op de inhoud en op de Wet Openbaarheid van Bestuur, heb ik in de ver gadering duidelijk aangegeven, deze twee brieven niet als ver trouwelijk te beschouwen. Ik heb dat ook aan de pers ken baar gemaakt. Het commen taar van mevrouw Wientjens was evenwel, dat D66 dit niet heeft aangegeven en de ver trouwelijkheid heeft geschon den.Voor mij was dit de reden om in de vergadering van fe bruari j.l. een verklaring af te leggen. Deze kwestie inzake de vertrouwelijkheid is n.a.v. dit voorval, onderwerp van ge sprek geweest in het College van Burgemeester en Wethou ders, waarvan ook mevrouw Wientjens del uitmaakt. Hoe staat u tegenover de ouderenvoorzieningen, - woningen en gehandicap tenzorg? Er is een vergrijzing op komst en daar moeten we op tijd op inspringen. We willen eigentijd se oplossingen als levensloop- bestendige woningen, woon- Vindt de PvdA dat de ope ningstijden van de horeca verruimd moeten worden? De horeca moet hierin hele maal vrijgelaten worden zodat er een gespreide in- en uitloop is. Dat zorgt voor minder over last. We staan niet afwijzend te genover een experiment met gereglementeerde verkoop van softdrugs. Je hebt dan zicht op wat er wordt verkocht, je kunt er voorlichting aankoppelen. Er moeten dan wel een hoop waarborgen om heen komen. Men is toen tot de conclusie gekomen dat deze brieven, verstrekt aan de commissie ROEZ niet het predikaat ’ver trouwelijk’ behoeven! Dit is duidelijk gemaakt in een brief d.d. 4 februari 2002 aan de le den van de Gemeenteraad. Mevrouw Wientjens heeft ken nelijk in het College haar gram niet kunnen halen, vandaar dat zij negen dagen na het Colle- gebesluit, toch nog meent D66 in een kwaad daglicht te moe ten stellen. Voor D66 is open heid en Wet Openbaarheid van Bestuur een groot goed. Burgers moeten weten, wat voor hen besloten wordt, zij immers kiezen hun bestuur ders. Wat zegt jullie programma over hondenpoep en afval op straat? Er moet meer dan een verdub beling van het aantal prullen bakken komen, zeker rond winkels. We kiezen ook voor aantrekkelijke prullenbakken als blikvangers e.d. Die bakken moeten dan wel regelmatig worden geleegd. Ook willen we afspraken maken met scho len en winkeliers en zijn we voor ondergrondse milieu- parkjes. WADDINXVEEN - Op vrijdag 15 februari omstreeks 02.20 uur zagen agenten bij de Goudse Poort een auto staan met daar naast de bestuurder. De be stuurder, een 23-jarige Waddinx vener, reed over de Henegouwerweg vanuit de rich ting Coenecoop en zou, vanwe ge een lekke band, in de bocht Wat zijn jullie wensen rond het nieuwe centrum en hoe denken jullie daarbij over betaald parkeren? Onze inzet is het centrumplan zoals het er nu ligt. Daarmee krijg je een aantrekkelijke com binatie van winkelen, wonen, verblijven en cultuur. Of het daadwerkelijk allemaal zo gere aliseerd kan worden moet nog blijken, maar vooralsnog gaan we ervoor. Het parkeren moet wat ons betreft ondergronds, we zijn voor betaald parkeren. WADDINXVEEN - Vrijdag 22 februari draait om 20.00 uur de film O brother, where art thou. Een film van Joel Coen met o.a. George Clooney, John Good man, Charles burning, Holly Hunter. Jaren ’30. Tijdens de zware arbeid weten de 3 geke tende gevangenen samen te ontsnappen. Ze hebben hun buit van 1,2 miljoen dollar ver stopt op een plek waar binnen kort een dam gebouwd wordt, en zullen die plek moeten be reiken voordat het te laat is. WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Seniorenwerk organiseert op 26 februari een bingoavond in het Anne Frank-activiteiten- centrum (j.van Bijnenpad I). De zaal gaat open om 19.30 uur, de WADDINXVEEN - Twee weken lang vond er een verbouwing plaats bij kapsalon De Knipperij aan de Kerkweg Oost. Het inte rieur werd opgeknapt, er kwam een nieuw kleurtje op de muren zorgzones, gebouwen en stra ten toegankelijk maken. Be langrijk is het overleg met wo ningcorporaties en zorginstellingen. Het CW, ver voer van deur tot deur, moet zo snel mogelijk van start gaan en daar moet iedereen gebruik van kunnen maken. Zeker als daardoor de auto een keer kan blijven staan. als enige op het belang van duurzaamheid en een discussie over de toekomstvisie. Nu vin den alle partijen dat belangrijk. Ook hebben we ons met suc ces ingezet voor uitbreiding van kinderopvang en buiten schoolse opvang. Vooral door onze inzet hebben het Plat form Armoedebestrijding en Platform Duurzaam Waddinx veen een rol gekregen in de beleidsontwikkeling. De jip/jop bus en de jongerenwerker zijn er mede dankzij ons gekomen. De bibliotheek kon het boe kenbestand fors uitbreiden en de recente vervanging van het meubilair in de Bieb komt ook door onze inspanningen. ló' ij Wat zit op dit moment he lemaal snor in Waddinx veen? Het gemiddelde welvaartsni veau, het gaat Waddinxveners behoorlijk voor de wind. Er is genoeg werkgelegenheid en bijna alle Waddinxveners wo nen hier met plezier. Maar dat VERMIST:Waddinxveen: Schild pad poes met veel rood en zwart (Bloemendaalseweg). Cy perse kater, 3 witte poten, linksachter witte voet, pluim pjes aan oren, lange snorharen (Alb. Thijmlaan). Zevenhuizen: zwarte kater, wit befje, vlek naast neus (Noordeinde). GEVONDEN: Waddinxveen: schildpadpoes met witte afte keningen. Zevenhuizen: Cyper se kat, wat wit onder kin, groe- ogen (De Bonk). wfor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Kijk voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl Hoe kijken jullie aan tegen de besteding van de EMH gelden? Het hoofdkapitaal moet wor den ingezet voor de verbete ring van het voorzieningenni veau. De mogelijkheden daarvoor zijn legio. Denk bij voorbeeld aan ondergrondse milieuparkjes, energie, centrum e.d. We willen een peiling hou den onder de bevolking om te horen wat zij wil. De gemeente én burgers kunnen met ideeën komen. Het moet in ieder geval om duurzame plannen gaan waar in principe iedereen pro fijt van heeft. is geen reden om achterover te leunen, want ons dorp kent ook armoede en vereenza ming. Het is onze taak voor de ze groepen op te komen. sen van jongeren wisselen snel; Een permanente voorzie ning bemoeilijkt de mogelijk heden om adequaat aan nieu we wensen tegemoet te komen en het welslagen van de permanente overkapping is sterk afhankelijk van de inzet van de huidige jongerenwer ker. Onderhoud en toezicht is zonder goede begeleiding moeilijk vol te houden. De commissie welzijn, onderwijs, zorg en sociale zaken zal hier uit een keus moeten maken voor het uitbrengen van het advies aan burgemeester en wethouders. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. In Weekblad voor Waddinx veen staat iedere week een ar tikel over een bepaalde poli tiek partij. Op 13 februari j.l. was de WD aan de beurt, bij monde van mevrouw Wien tjens. Mijn oog werd onder meer getroffen door de passa ge: ’Dat D66 bewust de ver trouwelijkheid heeft geschon den, kan niet door de beugel’. Aangezien deze tekst op mijn van toepassing was, voel ik mij geroepen om deze rancuneuze opmerking te weerspreken. Als voorzitter van de Com missie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken (ROEZ) heeft zij, in strijd met de voorschriften zelf bepaald, dat een vergadering vertrou welijk is. Zo ook de vergade ring van 15 januari j.l., waarin onder meer twee brieven be- Om Waddinxveners zich op hun gemak te laten voelen moet je wijken gezellig maken. Wijk- en buurtbeheer moet aangeven waar de knelpunten liggen en er moeten activitei ten worden georganiseerd om de bewoners meer te betrek ken bij hun wijk. De gemeente moet helpen dat mogelijk te maken met budget en mens kracht. Verkeersveiligheid: we moeten het niet tolereren dat mensen de straten als race baan gebruiken, controle blijft een aandachtspunt. Wat voor standpunten hebben jullie rondom een duurzaam Waddinxveen? leder besluit, bijvoorbeeld die van schoollokalen, het centrum en openbare ruimte moet op duurzaamheid worden ge toetst. Hoe draagt het bij aan het welbevinden van de Wad dinxveners nu en straks, het milieu, worden onze buren en kinderen niet benadeeld zijn vragen die daarbij aan de orde komen. Naast alternatieve vor men van energie (wind en zon) moet er ook worden gekeken naar energie- en waterbespa- ring. Er moet een integraal wa terplan komen. last van hebben, maar waarbij tolerantie van omwonenden en jongeren hoog in het vaan del staat. De plek wordt door de jongeren zelf, onder bege leiding van de jongerenwerker, gebouwd en onderhouden. Een dergelijke ontmoetings plaats kan de huidige JOP’s in de toekomst mogelijk vervan gen. De jongeren willen con creet gesteld een aan drie kan ten metselwerk geïsoleerde ommuurde overkapping van 17 meter breed en 10 meter diep met puntdak, met een maxima le hoogte van 4 meter. De open kant gericht naar de ska- tebaan. Met binnen diverse banken langs de wanden en zes betonnen ronde tafels met rond iedere tafel zes betonnen poefjes. Aan de voorzijde aan de buitenkant twee picknickta fels met ieder twee banken. Voldoende verlichting en afval- WADDINXVEEN - Morgen, donderdag 21 februari om 19.00 uur, opent bestuurslid van Kreater en kunsthistoricus Reina Hoekx-de Raat een ten toonstelling van het werk van leerlingen van beeldend kun stenaar en Kreaterdocent Jo siah Onemu. De expositie in de foyer en het restauratiegedeel- te van het Kreatergebouw in de Kerkstraat is twee weken STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 0182-672388 l Welk partijprogramma- punt kwam het minste uit de verf? We hadden meer invulling wil len geven aan internationale solidariteit.Voor ons is het een moeilijk punt dat de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen minder subsidie krijgt. Dat geldt ook voor de stedenband met Pelhrimov, de gemeente heeft daar helaas geen voortrekkersrol in. Jam mer dat ons plan voor meer tentoonstellingen in de raads zaal weinig bijval kreeg. Er is te vaak ’nee’ verkocht, terwijl het wel had gekund en dat heeft te maken met het krampachtige financiële beleid. Er is ons keer op keer voorgehouden dat er financieel zwaar weer was ter wijl er achteraf overschotten waren. mingsprocedure beperkt en de kosten drukt. De units zijn te vens verplaatsbaar. Blijkt later dat op een zekere plek de units niet meer nodig zijn, dan kunnen zij worden verplaatst naar een andere locatie, het aantal kan worden ingekrom pen of uitgebreid. De inbreng van jongeren bij de verdere ontwikkeling is nodig en gewenst. De belangrijkste overwegingen voor de stuurgroep om wel tot de aanschaf van een vorm van overkapping over te gaan, maar met een beperkter opzet en een andere vormgeving zijn: a. de complexiteit en daarmee de duur van de procedures wordt geminimaliseerd (geen fundering nodig) en de bezwa ren van omwonenden worden tot een minimum terugge bracht; x b. er kan worden ingespeeld bakken. De kosten liggen tus- op veranderde wensen. Wen sen de 68000,- en 91000,- Een belangrijk deel daarvan kan worden bespaard door zelfwerkzaamheid van de jon geren, sommigen van hen zijn in opleiding of werkzaam in de bouw. De stuurgroep stelt voor het idee van de overkapping over te nemen, maar de vormgeving aan te passen. Zij denkt aan aparte units zoals in Krimpen aan den IJssel. De afmetingen van de units zijn 4 x 3,46 x 2,68 en hebben een semi-per- manent karakter. Omdat er dan niet onderheid behoeft te worden, hetgeen de bestem- l Een paar regels om dit ver haal aan te vullen Waddinxveen ligt in één van de drukste gebieden van Europa. Samenwerking binnen onze re gio en ook met instanties daar buiten is bittere noodzaak om de leefbaarheid en bereikbaar heid van Waddinxveen in de toekomst veilig te stellen. De PvdA is van mening dat er veel meer in die samenwerking geïnvesteerd moet worden, zonder de democratische con trole erop te verliezen. Meer weten: waddinxveen@pvda.nl of bel. S'- iifjÉ WADDINXVEEN - Op I0 juli I996 heeft de gemeenteraad de beleidsnota ’Jeugdbeleid in de groei’ aangenomen. In deze beleidsnota is een aantal pro jecten beschreven om de maatschappelijke participatie en integratie van jeugdigen te bevorderen, evenals de weer baarheid en de zelfstandigheid van jeugdigen. Een stuurgroep, bestaande uit vertegenwoordi gers van de politie, het onder wijs, welzijnswerk, jeugd- en jongerenbeleid en de gemeen te, leveren de ideeën voor de uitvoering van het beleid. Eén van deze ideeen was het aanstellen van een jongeren werker, die in 2000 is aange steld. Samen met de jongeren zijn verschillende voorzienin gen tot stand gekomen. Onder leiding van de jongerenwerker is de JIP/JOP bus naar het par keerterrein aan de Sniepweg verplaatst. Twee avonden per week komen de jongeren in de bus bijeen. Het is gezellig, men praat, corrigeert, danst en lacht met elkaar. De bus is hun plek en zij dragen er, samen met de jongerenwerker, zorg voor. Sindsdien is er op de za terdag- en maandagavond vol gens de politie geen overlast meer van jongeren in de wijde omgeving van bus. De volgen de stap moet nu zijn dat er een adequate ontmoetingsplek moet komen, waar zij zeven dagen per week terecht kun nen. Om dit doel te bereiken werden de jongeren uitge daagd om te verwoorden en te visualiseren wat ze zouden willen. Zij gingen met enthou siasme aan de slag. In samen werking met de politie werd een vergadering gehouden met omwonenden waar de jonge ren hun wensen kenbaar maakten. Dit alles heeft er toe geleid dat er plan uit de bus kwam dat de naam kreeg ’De Overkapping’. De jongeren en de stuurgroep zijn het met elkaar eens dat er een Overkapping moet ko men, dus een uitgebreide voorziening voor de jeugd op het evenemententerrein. De jongeren willen een ruime ont moetingsplek op een centrale plaats in de gemeente, waar di verse groepen jongeren vaak en graag komen. Een ontmoe tingsplek die in samenspraak met jongeren is ontwikkeld en samen met die jongeren wordt gerealiseerd. Een ontmoetings plek waar omwonenden geen gratis te bezichtigen op werk dagen tussen 9.00 en 22.00 uur. De werken van de cursis ten zijn zeer veelzijdig, zowel qua materialen als qua uitvoe ring. Kreater houdt het hele jaar door tentoonstellingen van het werk van de cursisten tekenen, schilderen, creatieve vorming, beeldhouwen en foto grafie. Nadere informatie: 0182-614422. Hoe willen jullie de bur gers meer bij de politiek betrekken? Instellen van diverse raden zo als een cliënten- en jongeren- raad. Het wijk- en buurtbeheer is ook belangrijk, soms zal er een denktank moeten worden ingesteld en ook moeten we gaan experimenteren met een referendum. Naast het college zou ook de raad vaker de bur ger bij besluitvormingen moe iten betrekken. WFmmige sport- en mu ziekverenigingen, organisa ties en scholen hopen op een nieuw gebouw, wat wil len jullie daarvoor doen? We zijn voor een MFA (Multi- Functionele accommodatie) waarbij je (cultuur)clubs bij el kaar kunt zetten. De huur moet voor hen betaalbaar zijn. Daarin kunnen bijvoorbeeld: Kreater, bibliotheek, SWW, to neelvereniging, denksportclubs. Ook moet daarin een zaaltje/podium komen. Voor verenigingen die tot die tijd in een onverantwoorde situatie komen moet een tijdelijke op lossing worden bedacht. Ook ^kiortverenigingen moeten mo- ^»jk ruimte gaan delen. Dat is gezelliger, goedkoper en effi ciënter. Oplossing voor nood- lokalen van scholen: we zijn voor het plaatsen van nieuwe permanente lokalen. WADDINXVEEN - In een wo ning aan de Akkerwinde is zon dagavond 17 februari ingebro ken. Men is binnengekomen door een ruit te vernielen. Uit de woning is alleen een etui meegenomen. Verder zijn wel meerdere vertrekken door zocht.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13