Ouderennota: grote www.prinstuinhuisies.nl PCW vraag naar zorgwoningen EURO KOOPJESDAGEN! fl I Hans EXTRA KORTING PCW website druk bezocht Tuinhuisjes, schuttingen of prielen Tweede psalmen-CD ’Vox Jubilans’ Bridgedrive Koppelklaverjassen Jeugdbingo De Zuidplas Kop-staart aanrijding Kreater geeft weer cursus djembé /^^7De Baan der ij Industriestraat 1 Gouda PCW: EEN HART VOOR WADDINXVEEN D66 eist snelle bouw clubhuis Rowah FOT< 1 De maandelijkse rubriek van de commandar; *1000 geeft korting op kaartjes huishoudbeurs Vernieuwde bingo in het zuidhonk Gulf Oefeningen: Januari 2002 Acties (uitrukken): 31 meldingen. Tip van de maand: brandbare stoffen Bezoek onze showroom in Bergambacht Echter na tel. afspraak (06) 51 523 285. De specialist in onderhoudsvrij en duurzaam Western Red Ceder. Tanken en wassen zonder fratsen. Niets meer en niets minder. 23-01 26-01 28-01 02-01 04-01 LET OP ONZE i SPECIALE ADVERTENTIE ELDERS IN I DE BLAD Oud wethouder H.Huizer "Je stemt toch op een partij vanuit je principe!. Scharrelkippenhouder Ondernemer Henk de Bas (Fixet): Kees de Jong: "Ik hecht "Gelukkig hebben we nog een rustdag" aan blijvend groen in Hij steunt de PCW omdat Het standpunt van de PCW Waddinxveen" g WOENSDAG 20 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 (A.B.) 7 Kees de Jong jwieerinw Commandant Brandweer. G.J. Huizer WADDINXVEEN - Op vrij dag 22 februari is er koppel- klaverjassen in buurtcentrum 'de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 20.00 uur. mij volledig naar de mond zou praten. Voor mij zijn het de landbouw en het groen we ons realiseren". Een fietstocht via de Onder- maar ook van waaruit de overheid moet werken. Een goed voorbeeld is de zon- www.brandweerwaddinxveen.n I. Email: info@brandweerwad- dinxveen.nl De onderwerpen waren deze maand: 1ongeval met gevaarlijke stof fen 2. liften 3. waterwinning (brandkranen) organist van Vox, Jan Mulder. Pieter Stolk zorgt ervoor dat het koor de juiste toon treft bij de psalmen. De nieuwe psalmen-CD is opgenomen in de Dordse Dom, uitgegeven bij STH-Records uit Hoevela ken en is 16 februari tijdens een concert in 's-Gravenpol- der gepresenteerd. De CD is te koop in de daarvoor be stemde winkels en ook bij het CD-depot van Vox Jubi lans, de heer J.H. Hagen, Lin- dengaarde 24.Voor meer in formatie: www.voxjubilans.nl. 29-01 Hulpverlening Kerkweg West. Een kindje was met zijn voetje tussen de spaken van het ach terwiel van mamma’s fiets ge raakt en zat klem. Wij hebben de spaken door geknipt en het kind bevrijd. stilstand te brengen en reed te gen het voertuig voor hem aan. Een automobilist werd met ne kletsel overgebracht naar het ziekenhuis. Een 58-jarige be stuurder uit Rotterdam bleef ongedeerd, evenals de automo bilist uit Sneek. De politie stelt een onderzoek in naar de pre cieze oorzaak. kaartje voor de superronde kost 1,50 Aan het einde is er nog een loterij met een hoofdprijs ter waarde van 23,50. De loot jes kosten 0,50 per stuk en 11 voor 5,00. De jackpot staat op 25,00. De zaal is open om 19.30 uur, de start is om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. GOUDA/REGIO - Soropti- mist International Club Gouda e.o. organiseert op woensdagavond 20 maart haar 14e bridgedrive. Er zal in verschillende groepen worden gespeeld volgens een indeling naar sterkte. Ook ’thuisspelers’ zijn van harte welkom. Zij vormen een aparte groep. De bridgedrive wordt gehouden in verpleeghuis Bloemendaal (Livingstone- laan 54 in Gouda). Deelna me kost 16,00 per paar. Voor het soepbuffet wordt 9,50 per persoon gere kend. £|e start is om 20.00 uur, de Wial gaat open om 19.30 uur. Deelnemers aan het soep buffet zijn vanaf 18.00 uur welkom voor een borrel; het buffet start om 18.30 uur. Met de inkomsten van de bridgedrive ondersteunt de serviceclub de Stichting Hulphond Nederland (www.hulphond.nl).Voor in formatie en inschrijvingen: t/m vrijdag 15 maart bij C.J. (Kitty) Knijff-Ouwerkerk, Brugweg 34,2741 KXWad- dinxveen.Tel. 0182 61 53 19, Fax. 0182 61 53 19, e-mail: jll.knijff@worldonline.nl REGIO - C1000 is weer van de partij op de komende Huis houdbeurs in de Amsterdamse RAI die gehouden wordt van 15 t/m 24 maart. Cl000 geeft daarom 25 procent korting op kaartjes voor de Huishoud beurs. Deze toegangskaartjes kosten dan geen 12 euro, maar 9 euro per stuk. Ze zijn t/m 23 maart uitsluitend verkrijgbaar bij elke Cl000 supermarkt. WADDINXVEEN - De lijst trekker van D66, Bauke Zoods- ma, verlangt van de gemeente Waddinxveen dat er zo snel mogelijk een clubhuis komt voor handbalvereniging Rowah. In de commissievergadering WOZS van 19 februari zal hij aankondigen dat D66 met een motie in de gemeenteraad van 27 februari zal komen. „De melding van personen in de lift aan de Nic. Beetslaan, de offi cier van dienst heeft de mensen bevrijd. 19.20 uur brand aan de J.D.Ka- de oost. Op de slaapkamer was een deken over een brandende lamp de oorzaak van de brand. We hebben de dkeen en het matras buiten afgeblust. De vrouw des huizes gaf ons een kopje koffie, het jongste fami lielid vroeg of wij wilden voor lezen. Dat hebben wij dan ook maar even gedaan. De brand weer is er niet alleen om te blussen. 20.30 uur een persoon kan niet meer zijn huis in. Door bepaal de handelingen (die wij niet vertellen) hebben wij hem weer in het huis geholpen. Vier meldingen door storm. 13.10 uur het dak van een schuurtje achter een school af gewaaid. 13.45 uur een boom om gewaaid en op een auto te rechtgekomen. 17.05 uur een boomhut in de brand bij de hockeyvelden. 21.45 uur de dakbedekking van een dakkapel gewaaid. zijn stem uitbrengen. De nieuwe stelling sluit niet alleen aan op het veelbesproken centrumplan Van Pette tot Gouwe, maar ook bij de slogan van de PCW, 'Een hart voor Waddinxveen’. Alle PCW kandidaten staan op de si te, compleet met hun persona lia, werkzaamheden en politieke activiteiten en een pasfoto. De PCW, de Protestantse Combi natie Waddinxveen, is een sa menwerkingsverband van de SGP, de HKV en de Christenu nie. De PCW is in de huidige ge meenteraad vertegenwoordigd met vijf raadsleden, waaronder wethouder Wiebrand Dijkster- huis. De combinatie mikt voor de komende verkiezingen van 6 maart op 6 zetels in de gemeen teraad en een plaats in het col lege van burgemeester en wet houders. oplossingen voor de cen- trumontwikkelingen aan. Een paar belangrijke punten voor het centrum? Dan denk ik aan: parkeren onder de grond (dus niet te veel blik in ons centrum), 2 uur gratis parkeren, terugdringing ver keersdrukte en het voorko men van wild-parkeren". MOTESTAMTSE COMBINATIE WADDINXVEEN EZ3 www.kiespcw.nl WADDINXVEEN - Er’ is op 23 februari weer een bingo in het Zuidhonk. Er zijn mooie prijzen te winnen. Voortaan zijn er 9 rondes en I superronde met su- perprijzen. De hoofdprijs van de superronde is ter waarde van 45,00. De totaalprijs voor alle rondes is 7,00, een dubbele kaart kost 12,00 en een extra omdat ze dingen zeggen over het centrum die in mijn weg, door de polder richting straatje passen. Ook als men Hazerswoude geeft een kleine indruk van hoeveel meerwaar de het buitengebied kan christelijke normen en waar- hebben. Alle reden volgens J-- Zi i.a hem om dat te koesteren. Woubrechtserf, dit betrof een storing in de installatie. 07-01 Drie meldingen. 09.00 uur een gesprongen waterleiding aan de Henergouweweg, 10.58 uur door een gesprongen leiding van een vrachtwagen was er veel dieselolie op het wegdek gekomen waardoor het spie gelglad was. Met een biologisch product hebben wij het wegdek schoon gemaakt. 21.45 uur containerbrand aan de Peter Zuidlaan. 09-01 Duikalarm, auto te water aan de Zuidplaslaan. Ter plaatse aangekomen waren de inzitten den al uit de auto. De bewo ners van No 136 zagen de auto in de sloot rijden, de vrouw heeft direct I 12 gebeld en de man heeft met een passant de personen gered. Geweldig! 13-01 Automatisch brandalarm Anne Frankcentrum. Doordat de visi te op de gang stond te roken was een brandmelder was ge activeerd. 19-01 Twee meldingen. 17.26 uur Een heg in de brand aan de Roosje Voshoeve. 19.32 uur komt de Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Ieder een is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk ’de Zuidplas’ organi seert op vrijdag 22 februari een oergezellige jeugdbingo in het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552). Deze avond is voor jeugd van 8 t/m 15 jaar. Er worden 5 rondes WADDINXVEEN - De Herv. Gem. Zangvereniging Vox Ju bilans heeft haar tweede psalmen-CD uitgegeven. Hierop staat een variatie van nieuwe én reeds eerder uit gegeven psalmen. Psalmen die bijvoorbeeld jaren geleden zijn opgenomen en alleen nog op een plaat zijn te be luisteren. Zo worden een tweetal psalmen nog begeleid door Feike Asma, voor de or- gelliefhebbers een bekende naam. Andere psalmen wor den begeleid door de vaste ZEVENHUIZEN - Ter hoogte van het tankstation op de Swanlaweg ontstond donderdag 14 februari, omstreeks 17.10 uur een kop-staart aanrijding tussen drie personenauto’s. Het is nog onduidelijk wat de oor zaak was van de aanrijding. Een 25-jarige automobilist uit Sneek wist niet tijdig zijn voertuig tot WADDINXVEEN - Uit de concept-nota ouderenbeleid blijkt dat de gemeente wettelijk verantwoordelijk is voor de indicatiestelling voor thuiszorg, verzorgingshuizen en verpleeghuizen, de uitvoering van de Wet voorzieningen gehandicapten en de collectieve preventie via de GGD. Daarnaast financiert de gemeente Waddinxveen naar ei gen keuze op het zorgterrein met bijvoorbeeld maaltijd- voorziening en huisvesting dagopvang. Omdat de verzor gingshuizen voor wat financiering betreft nagenoeg geheel onder de AWBZ vallen heeft de gemeente hier weinig bemoeienis mee. leveren van zorg in complexen woningen in beeld. De ge meente en de woningbouw corporatie Woonpartners Mid- den-Holland zijn bereid mee te denken over nieuwe ontwikke lingsmogelijkheden voor Zorg centrum Souburgh. Bijvoor beeld mede in relatie tot de plannen voor het Centrumge bied waar de kans zich voor doet om de denkrichting ’woonzorgzone’ nader uit te werken. De kennis over de achtergron den van zorgbehoeften bij ou deren wordt nog weinig ver taald in een preventief beleid. Het ontbreken van een ge structureerd preventief pro gramma is vooral voor oude ren nadelig. Zij hebben baat bij een preventieve aanpak om ge zondheidsproblemen te mini maliseren, dan wel zo lang mo gelijk uit te stellen. Preventieve activiteiten kunnen leiden tot veranderingen in het gedrag, een gezondere levenshouding of een grote mate van zelfred zaamheid. Voor ouderen kan preventief beleid dan ook tot doel heb ben de lichamelijke, geestelijke en sociale vermogens te opti maliseren om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven functioneren. In het kader van preventie van psychosociale problematiek bij ouderen zou ook aandacht besteed kunnen worden aan het tegengaan van eenzaamheidsproblematiek, waar naar schatting een half miljoen ouderen in Nederland mee worstelen. Volgende week het laatste deel van de con- cept-ouderennota dat handelt over de woon- en leefomge ving. wethouder zal worden ge dwongen het groene licht te geven. Rowah wordt al veel te lang aan het lijntje gehouden met vage toezeggingen. De 83.000 gulden die de ge meenteraad in 1999 beschik baar heeft gesteld moet zo snel mogelijk worden ingezet om de gevraagde accommodatie te re aliseren”, aldus Zoodsma. Foto Klein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Foto Video Audio KTV Telecom WADDINXVEEN - Vrijdag 22 februari is de website van de PCW zes weken in de lucht. Na een maand stond de teller al op 425 bezoekers. Meer dan 50 be zoekers reageerden op de stel ling ’Een christelijke politieke partij als de PCW is van onmis bare waarde in de Waddinx- veense politiek’. De overgrote meerderheid, 82%, was het eens en 16% was het oneens met de stelling. Slechts één bezoeker had geen mening. Ook andere lokale partijen hebben een web site om Waddinxveense kiezers van informatie te voorzien en programma en kandidaten te presenteren. Op de PCW site staat een aantal links naar ande re sites, en inmiddels is er een nieuwe stelling: ’Zonder een hart is er geen leven in ons dorp’. Elke bezoeker kan haar of wana aangetrokken voor het geven van twee cursussen op donderdagen van elk tien we ken. De cursus voor beginners is van 19.00 uur tot 20.30; die voor gevorderden van 20.30- 22.00 uur. Informatie en aan meldingen: 0182-614422. verloopt niet altijd goed en de voorlichting en informatie voorziening over beschikbare vormen van zorg voor oude ren schieten tekort. Ook in de regiovisie wordt aandacht ge vraagd voor ouderenvoorlich ting en vroegsignalering. Een essentieel onderdeel van de zorgverlening in Nederland is de mantelzorg die door part ners, familieleden, kennissen of vrijwilligers wordt gegeven. Nederland telt meer dan één miljoen mantelzorgers, die on telbare uren hulp verlenen. Het blijkt echter dat de mantelzor gers overbelast dreigen te ra ken. Voor het ouderenbeleid van de gemeenten in Midden- Holland is onder meer nog re levant het realiseren van de ke ten Hulpvraag naar Zorgrealisatie; het ontwikkelen van een integraal aanbod van zorg, wonen en welzijn, meer integrale regionale indicatie stelling en het verbeteren van zorgverlening aan allochtone zorgvragers. Burgemeester en wethouders geven de voorkeur aan het scheiden van wonen en zorg. Vrijwel alle soorten zorg zijn tegenwoordig buiten de muren van een zorgcentrum te leve ren Ook bij de realisering van extra plaatsen verzorgingshuis zorg en verpleeghuiszorg is het €XTRA KORTING! Wij zorgen ervoor dat u goedkoop, héél goedkoop kunt tanken met uw pin-pas, en voor nóg meer voordeel met onze Baanderij-pas! En dat zonder concessies te doen aan de kwaliteit. gespeeld. Daarnaast is een su perronde en een loterij waar weer vele leuke prijzen te win nen zijn. De avond begint om 19.00 en duurt tot ongeveer 21.00 uur, de zaal gaat open om 18.45 uur. Het in stand houden van een indicatieorgaan is wel een taak van de gemeente. Door de steeds toenemende vermaat schappelijking van de zorg ont staat er een scheiding tussen wonen en zorg. In Waddinx veen is het mogelijk om in de zorgwoningen van de woning corporatie Woonpartners meer dan alleen thuiszorg te ontvangen. De belangstelling voor deze woningen is groot. De accommodatie van Huize Souburgh voldoet echter niet meer aan de hedendaagse woonverwachtingen en bouw kundige aanpassingen zijn ver eist. Het bestuur van de Stich ting Zorgcentra Midden-Holland, waartoe het zorgcentrum Souburgh be hoort, bezint zich op de ont wikkeling van het zorgcen trum.' Voor preventie in de vorm van preventieve activitei ten en vroege opsporing en behandeling is nog weinig aan dacht. Gepoogd wordt hierin verandering te brengen. Er is regionaal een drang om diverse zaken bij de beleidsuitvoering met meerdere partijen aan te pakken. Dat blijkt onder meer uit het project ouderen en ver voer dat heeft geresulteerd in het voornemen om voor de regio Midden-Holland Collec tief Vraagafhankelijk Vervoer te realiseren. Tijdens de verschil lende bijeenkomsten is gesig naleerd dat er weinig zicht is op de wensen en behoeften van ouderen. De informatie- uitwisseling tussen organisaties sfavicfI FixRixin. Henk de Bas WADDINXVEEN - Djembé, de Afrikaanse oerdansvorm die Nederland stormenden hand verovert, is na diverse optre dens en workshops door Ba- wana uit Hoek van Holland in Waddinxveen ook hier zeer aangeslagen. Kreater heeft daarom Ousmane Seye van Ba- 01-01 De jaarwisseling is rustig verlo pen, we hebben ons van 12.00 uur tot 05.00 uur vooral bezig gehouden met de vreugdevu ren. Wij wijzen de mensen op het gevaar als het vuur te groot wordt. Om 04.00 uur worden de vuurtjes die nog branden geblust. Een wagen van de ge meente ruimt direct de rom mel op zodat de brand niet op nieuw kan oplaaien. Automatisch brandalarm Pr. Bernardlaan. De bewoner had het vlees iets laten aanbranden. Drie meldingen. Bij twee was er voor ons niets te doen, de der de melding betreft een schoor steenbrand bij de manege aan de Noordkade.We hebben de kachel verwijderd en de schoorsteen geraagd. 05-01 Twee meldingen. 02.39 uur een containerbrand aan de Passage en om 18.13 uur duikalarm persoon te water bij de hef- brug, na een grote zoek actie van politie, brandweer en am bulance is niets gevonden. 06-01 Automatische brandalarm bij het gezinsvervangendtehuis Wie regelmatig klust: pas op het symbool ZEER ONT VLAMBAAR. Bij gebruik van grote hoeveelheden verf en parketlakken komt een flinke hoeveelheid aan brandbaar op losmiddel in dampvorm vrij. Ook bij het plakken van vloer bedekking komen brandbare gassen vrij. De waakvlam van de verwar ming of de geiser kan al genoeg zijn voor een ontploffing. Bij zo’n klus de ramen en de deur openzetten en niet roken. Blijf minimaal één uur ventileren na dat de klus klaar is. SU 375 Internet www.debaanderij.nl E-mail baanderij@cistron.nl Telefoon (0182) 67 01 67 Fax (0182) 67 03 78 Industrieterrein ’’Kromme Gouwe” (tegenover de Praxis) j Als het over politiek gaat, moetje van hem geen harde uitspraken verwachten. Die kun je volgens hem alleen xdoen als je werkelijk inge- ^Aijde bent in een bepaalde ^Kak. Mensen roepen vaak te Wel wat. Aan het woord is de 89 jarige, nog steeds uiterst vitale heer Huizer, gepokt en gemazeld in de Waddinxveense politiek. Hij zat 22 jaar lang in de raad, waarvan 8 jaar als wethou der. Aan de zijlijn is Huizer H.Huizer nog steeds intensief betrok- "Knoop goed in je oren dat betreft, is groter dan ken bij de politiek."Ik spreek ik niet op een partij stem nog steeds veel mensen". Dankbaar is Huizer dat de PCW, een combinatie van partijen met onderlinge nuanceverschillen, zo'n eenheid vormt. "Juist met het oog op de toekomst moeten partijen die de bij belse normen en waarden nog onderschrijven elkaar weten te vinden". Eén ding moet Huizer van het hart. We horen duidelijk de emoties in zijn stem. Hij steunt de PCW omdat het een christelijke politie- over winkelsluiting op ke groepering is, die de zondag is heilzaam voor de Als bewoner van het buitenge- Bijbel als onfeilbaar woord mens" bied keek Kees de Jong, schar- van God erkent en dit han- relkippenhouder aan de teert als fundament van Piasweg, altijd vrij uit over de het hele bestaan. polder voor hem. Met de komst "De Bijbel is voor mij de van Zuidplas '90 is dat vrije uit- basis van waaruit ik leef, zicht voor hem verleden tijd. De PCW is voor een blijvend groene gemeente. Hij onder steunt dat van harte. "De waar- dagsrust. Afgezien van het de van een buitengebied, waar principe moetje er toch niet aan denken dat ik mijn Het centrum is voor mij een personeel ook nog op zon- hot item. De PCW geeft een dag zou moeten laten wer- aantal duidelijk uitvoerbare ken! den en wat God ons in de bijbel voorhoudt, heus be- langrijker dan een centrum. Waarom Kees de Jong als Een christen stemt op een geboren en getogen partij vanwege zijn principes Waddinxvener PCW stemt? en niet omdat die partij net Omdat hij een hart heeft voor voor de verkiezingen wat Waddinxveen en haar leuke dingen roept". buitengebied!!

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 27