VVD voorzitter Gevel van flat stort neer in stormnacht wil overlast Marokkanen aanpakken Motiveer uw leerlingen met kranten Hoe heerlijk is dit morgenuur I Kinderbingo Willy’s Winkel voor gebruikte kleding tijdelijk vaker open Subliem resultaat Al vanaf €3,50 tfin Gemeente en woningcorporaties sluiten overeenkomst Getuigen Borstvoeding geven gezocht zonder problemen Discoweekend Reanimatie- in het cursus r Poppenhuizen en Miniaturen- Vrachtwagens botsen Zuidhonk Voorverkoop jeugddisco Baanderij WOENSDAG 6 MAART 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Oorzaak y n CARWASH Iedereen blij; tanken en wassen, dat doe je bij de Baanderij! Bent u leraar en wilt u met kranten werken? Krant in de Klas helpt u met lesmateriaal en gratis kranten. Voor gratis informatiepakket: Tel. 020 - 430 91 90 Fax 020 - 430 91 99 E-mail: kik@uitgeversverbond.nl WHK t W i I woens- j i Men loopt er het liefst maar ruim om heen, om geen opmer kingen te krijgen. Ook hier in Waddinxveen wordt er vrijwel die plotseling de borst weige ren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt besproken tijdens de maandelijkse informatiebijeen- jaren zich in te spannen op het brede terrein van het wonen. Het gaat daarbij onder meer om is er voor kinderen vanaf 4 t/m 12 jaar. Kinderen onder de 7 jaar onder begeleiding! Tijdens de bingo zijn er weer vele leu ke prijzen te winnen. De bingo duurt van 13.30 tot 15.30 uur, en de entree bedraagt 1.05 voor leden en 1.25 voor niet leden. uit verschillende tijden en lan den. Hans Geel heeft uit ver zen voor de lijdenstijd en het paasfeest een liturgie samenge steld, die hij op 7 maart met de aanwezigen wil vieren. Ook be licht hij enkele momenten uit de zijdeur kun je de kerk in gaan. Vraag nu onze nieuwe 124 pagina's dikke WOON-DESIGN catalogus! Wij sturen hem gratis op, bel of e-mail, of beter kom langs en neem gelijk een kijkje in onze winkel. Do. koop avond. Gratis parkeren voor de deur! in botsing gekomen. Een 39-jari- ge vrachtwagenchauffeur uit doen dit gelukkig zonder pro blemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat va- poraties als sociale woningbouw zal worden gerealiseerd. Tien en linten doorkruipen om bij hun woning te komen”, licht de agent toe. „Dat is pure onzin", vertelt di recteur Mascini. „Het enige wat het met Van der Valk ge meen heeft, is dat de mensen geschrokken zijn. Maar de flats zijn in 1967/68 met vergunnin gen en onder toezicht van de overheid neergezet Tja, het barst altijd een boel geruch ten.” Voorlopig heeft Woon- partners preventieve oplossin gen uitgevoerd. „De twee betreffende gevels zijn extra verstevigd, en dat zullen we ook bij de andere drie blokken aan beide zijdes doen", gaat Mascini verder. „Na de uit komst van het onderzoek ko men we met een definitieve oplossing.” Reden tot zorg is er niet zo benadrukt de direc teur van de woningbouwver eniging. „Het metselwerk diende als verfraaiing, er is geen risico op vervolgscha de.” De gevels zullen tevens ingepakt te worden, om alle mogelijke risico’s uit te slui ten. Dat de mensen ge schrokken zijn, kan hij zich heel goed voorstellen. „Er is behoorlijk veel metselwerk naar beneden gekomen, dan schrik je. Het is een bijzondere zaak, van deze omvang heb ik ook nog nooit eerder gehoord. We zijn blij dat er geen slacht offers zijn gevallen en nu heb ben we alles onder controle.” Bij de storm van dinsdag zijn elders in de regio nergens ge wonden gevallen. Wel liep een aantal woningen, panden en au to’s materiële schade op. Zo vielen dakpannen en dakplaten van daken van woningen, fiet senstallingen en bedrijven naar beneden of dreigden deze weg te waaien. Bij enkele woningen zijn openstaande ramen en rui ten kapot gewaaid. Een flink aantal bomen viel om of dreig de om te vallen op de weg of op woningen. Evenals verkeers borden, windschermen en re clameborden. Bij een klein aan tal leverde dit een gevaarlijke situatie op. In samenwerking met brandweer en gemeente werken werd een groot aantal incidenten hersteld. Bij een aantal konden de eigenaren, be woners of instanties de zaken zelf verhelpen. Kanaaldijk 32 (pal naast Coenecoopbrug) Waddinxveen-Zuid (0182) 64 97 44 E-mail: waddinxveen.nl@boconcept.com www.boconcept.com REGIO/WADDINXVEEN - De storm op dinsdag 26 februari heeft veel schade bezorgd in de regio. Maar de bewoners van vijf flats aan de Peter Zuid- laan, Johannes Postlaan en Me- - vrouw Kuijpers Reitbergplant- soen kregen al eerder de schrik van hun leven toen de wind om de hoek kwam razen. Niet dinsdag, maar in de nacht van zaterdag op zondag vóór de storm op zijn hoogtepunt was. werden sommigen rond 4.00 uur in hun slaap wakker opgeschrikt, toen een gevel van één van de flats naar beneden kwam zeilen. „Mijn vrouw werd wakker door een hele harde knal”, ver telt een bewoner die nu een andere route naar huis moet nemen. „Ze dacht dat het een zware slag onweer was, maar toen we de volgende dag gin gen kijken lag die muur op de grond.” De andere zijgevels van de vijf flats staan nog recht overeind, voor één daarvan gold woensdag nog een kritie ke situatie. Een flatbewoner kwam regelmatig even op zijn balkon naar de zijkant kijken of de gevel er nog stond. De poli tie, die aanwezig was om de veiligheid te waarborgen: „Je kunt er al een hand tussenste- ken, zo vertelde een bewoner ons vanochtend.” De twee doorgangen naar de Peter Zuidlaan en Mevrouw Kuijpers Rietbergplantsoen werden afgesloten.Voor de be woners in de flat ontstond geen gevaar. Ze kregen wel een brief van de burgemeester met het verzoek zich aan de veilig heidsregels te houden, woens dag kwam er nog een informa tiebulletin van woningbouwvereniging Woon- partners en de gemeente geza menlijk in de brievenbus. De flats waren alleen bereikbaar via de Kerkweg West en/of de aangegeven route vanaf de Jo hannes Postlaan. rixlaan 98). De bijeenkomst is bedoeld voor aanstaande moe ders en voor moeders die al borstvoeding geven, hun baby’s zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot onge veer 22.00 uur. Er wordt een bij drage van 2,50 euro gevraagd ter bestrijding van de onkosten. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter onder steuning van borstvoeding te koop.Wie telefonisch hulp of in formatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, 0182-619964. partners Mid den Holland. „Wat ik er nu over kan zeggen is dat de oor zaak ligt in de periode van de bouw, er zat een tekortko ming in het metselwerk. Maar verder wachten we het onderzoek af, dat zal enkele weken in beslag nemen.” De ingestorte gevel trok in ie der geval veel Waddinxveners, die even een kijkje kwamen nemen. Er werd veel gegist naar de mogelijke oorzaak. „Vol gens mij is het gewoon slecht verankerd”, op perde een man. „Ze zijn er uit gezogen.” Een bewoner re ageert daarop: „volgens mij zijn die spouwmu ren niet goed gebouwd.” Een derde die er bij is komen staan ergert zich vooral aan de rommel. „De WADDINXVEEN - Zaterdag 9 maart kunnen jeugdigen tot 12 jaar naar de kinderdisco in het Zuidhonk. Deze keer is het thema: Skihut. De aanvang is om 18.30 uur en het feest ein digt om 20.00 uur. Voor de al lerkleinste is het raadzaam om als ouders er bij te blijven. En tree bedraagt €1,50 pp, inclu sief een lot voor de loterij en I consumptiemunt. Diezelfde avond kunnen ook 30 plussers zich vermaken op een disco in het Zuidhonk met het thema de Skihut. De mu ziek varieert van jaren 60 tot en met de hedendaagse top 40. Entree bedraagt 5.00 pp dit is inclusief 2/consumptie mun ten. De avond begint om 21.00 uur en is om 01.00 uur weer af gelopen. WADDINXVEEN - Woensdag middag 6 maart is er weer een kinderbingo bij wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbesstraat 18). De bingo op maandag 11 maart van 19.30 tot 20.00 uur in het gebouw van De Paddestoel. Alleen als er vol doende kaarten over zijn, is er een mogelijkheid aan de deur nog een kaartje te bemachtigen. Dit is te lezen op www.padde- stoel.nl.nu De entreeprijs is I euro. nemen van de gemeente de ver antwoordelijkheid over voor de realisatie en de exploitatie van woonwagens en woonwagen standplaatsen. Voor de nieuw bouwwijk Triangel is afgesproken dat corporaties en gemeente zich er voor inspannen dat 30 procent van de totale woning- sterrein tussen twee vrachtwa gens door richting openbare weg. Van links kwam de andere vrachtwagenchauffeur, een 41-ja rige Dord rechter, vanachter een van de geparkeerde vrachtwa- PAGINA 13 drechter is met rugklachten naar het Groenehartziekenhuis over gebracht. WADDINXVEEN - In de wijk Zuidplas aan het Nicolaaserf I5 bemiddelt Willy voor een ieder die schone, eigentijdse,gebruik te (merk) kinder- of dameskle ding wil kopen of verkopen. De van de uit de wijde omgeving ingebrachte kleding wordt kri tisch gesorteerd op de geschik te kwaliteit. Namelijk heel, schoon, eigentijds, en nagenoeg niet van nieuw te onderschei den met een voorkeur voor merkkleding. Deze kleding wordt dan voor verkoop in het winkeltje gehangen. De overige kleding wordt (enkel na toe stemming van de brenger) aan diverse stichtingen en hulpor ganisaties afgegeven, als Stich ting Kinderhulp Roemenië en Stichting Zonder Grenzen. Ook in Bolivia waar de van procent hiervan is bedoeld om koopwoningen voor starters op de woningmarkt te realiseren. Voor zover de gemeente zelf standig kan beslissen over de te hanteren woningdifferentiatie c.q. uitgangspunten voor de grondexploitatie in het centrum gebied, worden de woningcorpo raties hier in de gelegenheid ge steld seniorenwoningen in de marktsector te bouwen. toch zo’n mooie veegwa- gen? Kunnen ze niet even de troep opvegen?” Een politieagent heeft: geen flauw idee en zegt: „de ge meente en de woningbouwver eniging zullen inspecties uitvoe ren, dan weten we meer. Ik weet het niet, misschien heb ben we een soort Van der Valk situatie hier? Ik heb geen bouwkundige achtergrond, dus dat is gissen. Wij zorgen nu voor de veiligheid, dat mensen De oorzaak van de instorting is niet alsnog onder de hekken nog niet bekend. „We stellen een onderzoek in, dat wordt uitgevoerd door een onafhan kelijk bureau”, zo vertelt R. Mascini, directeur van Woon- schreven. Aanmelding: Corrie Smallegange, tel. 61440((vor ming Toerusting). OP Vrijdag 8 maart is er een Taizéviering in de Sint Victorkerk. Het inzingen begint om I9.30 en de viering om 20.00 uur. Na de diensten van Goede Vrijdag afloop is er koffie of thee. Via en Pasen. Na de pauze zal hij het verhaal ’Christophorus’ vertellen, een symbolische paaslegende, zoals de Vlaming Karei van de Woe- stijne 1878-1929) die in zijn verhalenbundel ’Janus met het dubbele voorhoofd’ heeft be- WADDINXVEEN - Vrijdag I5 maart is er, zoals elke derde vrij dag in de maand, disco in De Paddestoel (Lijsterbesstraat I8). DJ Ed van de Waddinxveense Drive-ln-Discotheek The Flying Dutchman draait alle hits aan el kaar. Deze disco is voor de jeugd van 9 t/m I4 jaar. Om 19.30 gaat de deur open, tot 22.00 uur kan de jeugd dansen. De vorige disco denhuisvesting. Met de was met bijna 200 bezoekers zo goed als uitverkocht. Deze vastgelegd om voor de komende maand worden er weer veel be- zoekertjes verwacht en daarom is er een voorverkoop voor de entreekaartjes. Deze vindt plaats herstructurering, wijk- en buurt beheer, woonruimteverdeling, nieuwbouw, huursubsidie, huis vesting van de primaire doel groep en aandachtsgroepen. De overeenkomst heeft als ach tergrond de toegenomen zelf standigheid van corporaties. Daardoor is het maken van af spraken tussen gemeenten en woningcorporaties eigenlijk on misbaar geworden om te kunnen werken binnen een gezamenlijk kader. Ook door het Rijk wordt het maken van prestatieafspra ken sterk gestimuleerd. Enkele opvallende elementen uit de overeenkomst zijn: de ge meente en de woningcorpora- Gemeente en twee wonincorporaties ondertekenden af gelopen vrijdag een raamovereenkomst. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van de Vis.) Hoewel hij meent dat niet alle Marokkanen slecht zijn, zegt hij dat er veel Marokkanen zijn waar anderen last van hebben en dat daar vrijwel niets aan wordt gedaan. „Daar speelt een Pim Fortuyn op in. Hij zegt tenminste iets.Wat Bolkestein vroeger ook deed. Dat leverde wel stemmen op. De landelijke Telegraaf be steedt aan dit Goudse probleem zelfs een hele pagina!”, zo om schrijft Leeflang. Lp- p- Niet alleen over Gouda baart de UcU O WD-man zich zorgen, ook WADDINXVEEN - Van bouw- Waddinxveen kampt met dezelf- pakketten tot de kleinste mi niaturen voor de inrichting van poppenhuizen zijn aanwezig op de poppenhuizen- en miniatu renbeurs. Deze wordt op za- Onze professionele wasstraat zorgt ervoor dat uw auto of bus krasvrij en optimaal gewassen wordt. Voor de echte doe-het-zelvers zijn er op het Baanderij-complex ook hogedruk wasboxen. Als enige in de Goudse regio vindt naspoeling plaats met kalkvrij (osmose)water. VERMIST: Cyperse poes, geen wit, klein van stuk (Weideplant- soen Zevenhuizen) GEVONDEN: Waddinxveen: zwarte kater met witte afteke ningen (Beijerincklaan). Rode kater (Huybregtsregt). Zeven huizen: Cyperse kater met wit te aftekeningen (Eendrechts- weg). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: 0186-60II99. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl de problematiek volgens hem. „In Waddinxveen zien we nu ook al van die ’licht getinte’ figu ren rondlopen bij de markt op het KW-plein of rond de AH. Zij terdag 9 maart gehouden in het geven natuurlijk ook overlast. Anne Frankcentrum (jan van Bijnenpad I). De beurs is van 10.30 tot 17.00 uur, entree be draagt 3 euro. lossen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 12 maart bij Nel Veenman (Pr. Beat- WADDINXVEEN - Op I maart werd een overeenkomst geslo ten tussen de gemeente en de woningcorporaties Woonpart- ners Midden-Holland en de Stichting Waddinxveense Bejaar- ove reen komst hebben de instellingen WADDINXVEEN - Waddinxveners durven niet meer naar de koopavonden in Gouda, omdat een groep van 300 Marokkanen voor overlast zorgt. Dat schrijft VVD-voor- zitter J. Leeflang in deWD nieuwsbrief.Tevens noemt hij de uitspraken van Pim Fortuyn over Marokkanen, duide lijke taal. „Hij zegt gewoon: we hebben veel overlast vbn Industriestraat 1 Gouda Internet www.debaanderij.nl E-mail baanderij@cistron.nl Telefoon (0182) 67 01 67 Fax (0182) 67 03 78 Industrieterrein ’’Kromme Gouwe” (tegenover de Praxis) niets aan gedaan. We zullen at tent moeten zijn, dat het ook in Waddinxveen niet uit de hand gaat lopen.” Het is de veiligheid waar Leeflang zich zorgen om maakt. Leeflang schrijft: „Ge woon je in je eigen land veilig voelen ’s ochtends, 's middags en ook ’s avonds is dat teveel ge vraagd? Onze landelijke WD-ers doen het te netjes in de ogen van het publiek en daardoor scoren we opeens lager dan we dachten. Dit betekent niet, dat we allemaal ons als een Pim For tuyn of als een Janmaat moeten gaan gedragen, maar voor ieder een moeten wel dezelfde maat staven gelden. Alle kinderen moeten naar school en daarna gaan werken. Simpel, want dan zie je geen groepen rondhangen. Men is ergens mee bezig. Hier moet men geen uitzonderingen op maken. Iedereen krijgt dezelf de behandeling.” WADDINXVEEN - De evan geliën over het lijden, het ster ven en de opstanding van Jezus Christus hebben generaties schrijvers en dichters geïnspi reerd. Liederen en gebeden, meditaties en verhalen zijn er het resultaat van. De dichter Gabriël Smit (I9I0- 1981heeft uit deze schat van de kerk der eeuwen geput voor zijn bundel ’Het jaar van de Heer’. Hij vertaalde en bewerkte tal van gedichten voor de hoge christelijke feesten, afkomstig WADDINXVEEN - Op woens- 1 dag 20 februari, omstreeks 16.30 WADDINXVEEN - Veel moe- uur vond op de Prunusstraat een ders die borstvoeding geven, mishandeling plaats van een 13- jarige jongen. Een automobilist had zich kennelijk over het weg gedrag van de jongen opgewon- rieert van tepelkloven tot baby’s den, stapte uit zijn auto en sloeg de jongen op zijn gezicht. Daarna reed de man weg. Een vrouw met drie kinderen bij zich moet het voorval gezien hebben. De politie zou graag in contact wil len komen met deze vrouw. Ook komst van Borstvoedingsorgani- eventuele andere getuigen wor- satie LLL. De ervaring leert, dat den verzocht zich met de politie de meeste problemen zijn op te in verbinding te stellen via 0900- 8844. WADDINXVEEN - De vereni ging ’vrienden van de Hartstich ting’ Waddinxveen gaat bij vol doende aanmelding weer een nieuwe cursus reanimeren ver zorgen op 27 maart, 3 en 10 april, van 20.00 uur tot 22.00 uur. De eerste avond bestaat uit een theoretisch gedeelte en de vol gende twee avonden zijn prak tijk. Aan het einde van de cursus wordt, na gebleken geschiktheid, een diploma uitgereikt. Het is de bedoeling dat de cursisten na het behalen van het diploma de eerst drie herhalingslessen eens per half jaar volgen en daarna een maal per jaar. Deze herhalingsles sen zijn van het grootste belang, die Marokkanen! Dat is taal waar iedereen behoefte aan om de vaardigheid te behouden, heeft en dat we te weinig terugvinden in onze huidige po- De kosten voor de cursus be- litieke partijen, daar ergeren velen zich aan”, aldus Leef- draagt 17 euro. De cursus wordt lang, gehouden in De Paddestoel (Lijs terbesstraat 18). De lessen staan onder leiding van dhr. Ligthart, verbonden aan het academisch ziekenhuis te Leiden.Voor inlich ten en aanmeldingen: Lydia van Tol, tel. 0182-619561 en Cora- SChrijvers, tel. 0182-611149. oorsprong Waddinxveense fa milie Punt een kindertehuis heeft opgezet lopen de kinde ren nu in kleding uit Waddinx veen en omgeving. Ook kleding voor deze hulporganisaties kunnen, bij voorkeur op don derdag, worden afgegeven. Normaliter is het Winkeltje ge opend op mandag en woensdag van 9.30 tot 13.00 uur, op don derdag van 9.30 tot I 1.30 uur en van 13.15 tot 15.15 uur. Ech ter door de grote voorraad voor verkoop is het winkeltje in maart ook open op zater dagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur en in maart en april op dinsdagavond van l9.30uur en 20.30 uur. Dus dan niet voor inleveren van kleding. Willy’s Winkel, Nicolaaserf 15, tele foon 0182-617764. De gevel van een flat aan de Johannes Postlaan is met de harde wind gemeente heeft van vorige week naar beneden komen zeilen. Een onafhankelijk bu reau gaan een onderzoek instellen om de oorzaak te achterhalen. (Foto:Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Bij een be drijf aan de Bredeweg zijn don derdag 28 februari twee gepar keerde vrachtwagens met elkaar ties betrekken elkaar bij beleids vorming op het brede terrein van het wonen, de corporaties Frankrijk reed vanaf het bedrijf- blijven prioriteit geven aan vol doende en passende huisvesting. Gemeente en woningcorpora ties overleggen met elkaar over de gewenste samenstelling en kwaliteit van de woningvoor raad. In het kader van een zoge- gens aanrijden. De Fransman zag naamd ’strategisch voorraadbe- hem niet op tijd aankomen. Een leid’ kan beperkte verkoop van aanrijding volgde waarbij de huurwoningen aan bewoners en vrachtwagen van de Dordrech- herstructurering van wooncom- ter aan de zijkant geraakt werd, plexen aan de orde zijn. Bij dat De vrachtwagen kwam hierdoor laatste gaat het bijvoorbeeld om ondersteboven terecht. De Dor- ’opplussen’ van woningen, zoda nig dat deze woningen geschikt productie door de woningcor- zijn ouderen zelfstandig te huis vesten. De woningcorporaties T

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13