Ouderennota: Ouderen willen Dierenleed - Mensenleed zo lang mogelijk zelfstandig wonen Derde plaats voor Waddinxveense voorleeskampioen Is Waddinxveen onveilig? Hypocrisie alom!! 11 Informatieavond over nieuwe belastingsysteem Agenten geslagen, geschopt en bedreigd •tor Liz Venema Modeshow Van der Linde Lingerie/Bee Store Kindermode Je hersenen? Dat ben je zelf exposeert Meisje (9) aangereden Noodlokalen, burgers en politici (deel 2) WADDINXVEEN - Even geaar zeld, maar na het lezen van het ingezonden stuk van de heer Dijksterhuis van PCW, toch maar besloten te reageren. Want meneer Dijksterhuis wat waren we weer op onze tenen getrapt! En toch doen wij ou ders datgeen waar u als politici ons burgers toe oproept. Na melijk betrokkenheid tonen in de samenleving (CDA), je ei proberen kwijt te raken als je vindt dat iets moet worden veranderd (PCW), als ouder meer invloed uitoefenen op het onderwijs (WD), hekel hebben aan stroperigheid en gebrek aan daadkracht (WeWa). Het punt is alleen ziet u, dat u als politicus nog even moet wen nen aan de gedachte dat als wij burgers van Waddinxveen, be sluiten om dat maar eens te gaan doen, het kennelijk even Klavetjassen Inlojpmiddag Bontkanker Stichting Gered Gereedschap F F I PAGINA 19 WOENSDAG 6 MX ART 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN LEZERS SCHRIJVEN Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 4 I IWriSk. I ia De regionale voorleeswedstrijd werd goed bezocht. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) C.M.P.van Vuuren V r i John den Blanken Directeur Landelijke Stichting Gered Gereedschap WADDINXVEEN - Stichting Vrouwenraad Waddinxveen or ganiseert op dinsdag I2 maart een informatieavond over de veranderingen in het belasting stelsel. Hoewel deze veranderingen al op I januari 2001 zijn inge voerd, worden de meeste men- Frank Panhuyzen Ouder van 2 kinderen die op de dependance zitten. eendje van Peter Roorda en kreeg daarvoor de derde prijs. Verder was er nog een eervolle vermelding voor Loes van Bruinessen uit Moordrecht voor haar voordracht uit Morgen ben ik beter van Evert Hartman. Overige kandidaten waren: Marjon Schop van Basis school Eben Haëzer uit- Groot-Ammers (Vechten te gen pesten, Guurtje Leguyt), Lisette Heeringa van Basis school De Rank uit Schoon hoven (De dolle tweeling overwint, En id Blyton), Stijn Tielemans van Basisschool Het Vlot uit Gouda (Dolfje Weerwolfje, Paul van Loon), llonca Leijn van de Dick Brunaschool uit Waddinx veen (De redding van de zwevende oma, Jacques Vriens).Daan Koene gaat naar de provinciale finale in Leiden. Hij won bovendien een oorkonde en een boek. De nummers twee en drie kregen een boek en alle deelnemers een rugzak. De jury bestond uit Marjolein van der Linden, Jackie van Dijk en Dirk-jan Knol. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W plein 2,Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het was een spannende zaterdag voor veel scholieren uit de regio. Nadat jonge voorle zers in elke plaatselijke bibli otheek hadden gestreden om de titel ‘voorleeskam- pioen’, mochten de winnaars en winnaressen daarvan nu strijden om de regionale eer in de voorleeswedstrijd. Er kwamen zo’n tachtig men sen af op de wedstrijd, ge houden in de Waddinxveen- se bieb, en dat werkte natuurlijk goed op de zenu wen. Daan Koene van de Reho- botschool in Boskoop las voor uit De Griezels van Roald Dahl. Hij kon zijn ze nuwen wel heel goed de baas, want hij las volgens de jury het allerbeste voor en werd dus bekroond met de eerste prijs. Tweede werd Jeff Siregar, van de Weth. H. Luidensschool uit Gouda. Hij koos voor het verhalen boek van Paul van Loon. Ook voor de Waddinxveen- se Inge Slot van de Dick Brunaschool lag er een prijs klaar. Zij las voor uit Het vraag is, aan diegene die het ge zien en/of geholpen hebben de poes uit het water te halen, contact met mij op te nemen. De bedoeling is, voortaan deze hond ALTIJD kort aangelijnd uit te laten, eventueel met een muilkorf om. Zodat alle huisdieren, zowel hondjes als katten, weer veilig kunnen lopen en staan waar ze willen. Want geloof me, het doet verschrikkelijk pijn om je huisdier op zo’n manier kwijt te raken. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw reacties en kijk er naar uit. WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Ook dit jaar wordt er weer een modeshow georganiseerd door Van der Linde Lingerie in samenwerking met Bee-Store Kindermode. De modeshow vindt plaats op woensdag I3 maart, om I9.30 uur in de nieu we ’woonwinkel’ aan de Jan van der Heydenstraat in Bleiswijk. De zaal gaat al een uurtje eer der open. Tijdens deze show zullen spectaculaire combina ties worden geshowd en ook de nieuwe kindermode zal voor grote verrassingen zor gen. Wie naar aanleiding van de show een badset komt uitzoe ken in één van de vijf winkels van Van der Linde Lingerie of kinderkleding bij Bee-Store Kindermoede komt kopen en de kaart overhandigt, krijgt het entreebedrag als korting op de aankoop. Toegangskaarten zijn te koop bij een van de vijf win kels waarvan er een in Wad dinxveen zit, of bij Bee Store Kindermode in Bleiswijk. Op vrijdag I5 februari omst reeks 6 uur 's avonds, op de Boekweitakker, ter hoogte van de hoge huizen bij de slootver- breding, werd mijn lievelings- poes aangevallen door een on aangelijnde herdershond. Poes sprong uit angst in het water en werd daar alsnog doodgebeten door deze herdershond. Diver se mensen hebben geholpen de poes uit het water te halen door middel van lange stok- ken/takken. Zelfst toen de poes al dood op de kant lag, was de hond nog steeds agressief en moeilijk in bedwang te houden. Aan het dierenambulancepersoneel ZEVENHUIZEN - De strijd te gen ziekten in het hoofd, zoals: hersenbloeding, TIA, hersenin farct, burnout, depressie, stress etc. is helaas nog lang niet ten einde. Veel onderzoek is hard nodig om deze ziekten tijdig te herkennen, te genezen en zo mogelijk te voorkomen. Sinds vorig jaar wordt (zij het op be scheiden schaal) in de regio een huis-aan-huis collecte ge houden. Het resultaat in 2001 was goed en belooft veel voor de toe komst, zeker wanneer het aan tal collectanten kan worden uitgebreid. Van 2 tot en met 7 april vindt de jaarlijkse geldin zameling plaats. De organisatie zoekt mensen die willen hel pen bij de collecte. Men kan contact opnemen met F.M. Witte, Burg. Boerstraat 15, 2761 VP Zevenhuizen, tel. 0180-63 127I Na het ronduit vernietigende rapport van de twee onafhan kelijke deskundigen tracht ie dereen zich te distantiëren van enige persoonlijke verantwoor delijkheid ten aanzien van het ontstane debacle en probeert men het accent volledig op de collectieve verantwoordelijk heid toe te spitsen. Aldus is het eigen geweten ontlast en het eigen straatje weer schoonge veegd. Dit is naar mijn mening toch wel zeer kort door de bocht en in strijd met de reali teit. Zonder meer dient de ver antwoordelijke wethouder als eerste politiek verantwoorde lijk te worden gesteld voor de nu ontstane situatie. Maar wat leert in dit verband de praktijk verder? Wel; de gedurende acht jaar voor het centrumplan I en GOUDA/W’VEEN - De Wad- dinxveense schilderes Liz Vene ma geeft weer een expositie in de Agnietenkapel (Niewe markt 100, Gouda)met diverse kunste naars op 7, 8 en 9 maart. De ruimte wordt gedeeld met Ger- die Blaauwbroek uit Gouda met acrylschilderijen, Freek Blender man uit Gouda met olieverfschil derijen, Nadine van Kleef uit Gouda met gemengde technie ken, Hannie van Putten uit Gouda met acrylschilderijen, Mady Rusche uit Leiden met schilderijen op zijde, Barbara Verhees uit Gouda met aquarel len, Annetje Vossen uit Angeren met zilveren sieraden, Liz Vene ma uitWaddinxveen met diverse kaarten. Er is een demonstratie aquarelleren en er is gelegenheid voor het stellen van vragen over diverse technieken. De opening stijden van de expositie zijn: 7 maart van 12.00 tot 17.00 uur, 8 maart van I0.00 tot 17.00 uur en 9 maart van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. ZEVENHUIZEN -Bij een onge val op de Swanlaveg op zater dag 2 maart omtreeks I 1.55 uur liep een 9-jaige voetgang- ster uit Zevenhtzen letsel op nadat zij was aaigereden door een 35-jarige aitomobilist uit Rotterdam. De automobilist reed over de Svanlaweg en zag de voetgangstf in de berm staan. De automobilist minder de vaart, maf toen hij ter hoogte van <e voetgangster was stak zij potseling de weg over. Hoewel de bestuurder niet hard ree' en hard remde was een aanrjÜing niet te voor komen. De vetgangster werd met vermoeielijk een hersen schudding oergebracht naar het Groene lartziekenhuis. sen er nu pas mee geconfron teerd omdat dit jaar het nieu we belastingformulier moet worden ingevuld. De informa tieavond wordt gehouden in gebouw Kreater (Kerkstraat 13). De zaal is open vanaf 19.30 uur. De voorlichting start om 20.00 uur.Toegang is gratis. extra verlichting, struiken wor den eventueel gesnoeid. Dat is een goede zaak, al was het al leen maar om het gevoel van onveiligheid te verbeteren. Maar laten we elkaar geen nachtmerries aanpraten. Woensdag na de verkiezingsbij eenkomst in het Anne Frank centrum liep ik naar de par keerplaats bij de Ontmoetings- kerk. Onderweg kom ik wat jongelui tegen die een patatje aan het eten zijn. De plastic bakjes liggen op de grond. Als ik werd door een paar mensen verteld, dat deze hond al meer dere katten had aangevallen c.q. gedood. En bij deze mensen was nu ook de maat vol en zouden aangifte doen. Hond is eigendom van een politiehon dentrainer; zijn dochter laat de hond uit, maar heeft totaal geen overwicht met haar 11 jaar. Deze hond heeft waar schijnlijk een half afgemaakte training gehad en is daarom in handen van een jong meisje le vensgevaarlijk. Nu nog zijn het katten die doodgebeten worden, de vol gende stap..een klein hondje? een spelende kleuter? Mijn Onderstaand een woonzorg- profiel. Het aantal inwoners in Waddinxveen bedroeg in I995 25945, in 2000 25951in 2005 verwacht 25424 personen, in 2010 25424 en in 2015 25202. Het aantal 75-jarigen zal in die jaren respectievelijk 909, 1210, I452, 1760 en 2004 bedragen. Het aantal zorgbehoevenden zal dan in die jaren I59, 2I2, 225, 308 en 351 bedragen en het aantal niet zorgbehoeven den 750, 998, 1227, 1452 en I653. Het aantal levensloopbestendi- ge woningen zal in genoemde jaren 455, 605, 726, 880 en 1002 bedragen. De capaciteit Verpleging en Verzorging be droeg medio 2000 109 plaat sen. Op de wachtlijst stonden 56 personen. De wachtlijst voor thuiszorg bestond uit I0 personen. In het nieuwe plan Verpleging en Verzorging 2001 - 2006 voor Waddinxveen wordt rekening gehouden met een ca paciteit van 169 plaatsen waar van 110 intra- en 59 extramu raal. Het plan is goedgekeurd door het ministerie van Volks gezondheid, Welzijn en Sport. Dit betekent dat er gelden be schikbaar zijn voor uitbreiding van de zorg. In 2015 zijn er in Waddinxveen 1002 levensloop- bestendige woningen nodig, te realiseren rond of nabij diver se voorzieningen zoals zorg- steunpunten van waaruit aan 351 personen intensieve zorg geleverd kan worden. Momen teel is er echter nog onvol doende zicht op de mate van bruikbaarheid/bewoonbaarheid van de totale bestaande wo ningvoorraad voor ouderen. Bovendien is er geen inzicht in hoeverre de woonomgeving de WADDINXVEEN - Uit het hoofdstuk woon- en leefom geving in de concept-ouderennota blijkt, dat ouderen en andere zorgbehoevenden zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen. Steeds meer zal zorg door zorgle- veranciers in die thuissituatie worden aangeboden. Om de leverantie van zorg daadwerkelijk mogelijk te maken zijn er heel veel woningen nodig waarin zorg op maat kan worden geleverd. Eén van de grote aandachtspunten op dit moment is dat er onvoldoende huisvesting is waarin zorg kan worden aangeboden. In de door de gemeente raad vastgestelde Regiovisie Zorg is wonen-zorg-welzijn als uit te werken actiepunt opgenomen. WADDINXVEEN - De politie heeft op zaterdag 2 maart om streeks 00.45 uur twee mannen van 3I en 26 jaar uit Waddinx veen aangehouden. Nadat de politie die nacht een melding van een vechtpartij op de Nes se had gekregen zag zij ter plaatse drie mannen staan. Een van hen, een 38-jarige Gouwe naar, gaf aan dat hij was gesla gen door een andere groep. De twee vrienden van de man wil- WADDINWEEN - Vrijdag 8 maart hojt Speeltuinvereni ging De Paldestoel (Lijsterbes straat 18) Ie maandelijkse kla- verjasavord. Leden en niet-leden zijn welkom. Het gaat vooramelijk om de gezel ligheid, mar er zit ook een wedstrijdiement met prijsuit reiking ir De opbrengst van deze klavrjasavond komt ten goede aa jeugdactiviteiten van De Paddstoel. De zaal gaat om )9.30 uu open, aanvang is om 20.00 uv.Voor meer informa tie: wwvpaddestoel.nl.nu te maken door overtollig ma teriaal op te ruimen, is mij een raadsel. Zoals gezegd, is dit reeds lang een landelijk (en Waddinxveens) Gered Ge reedschap beleid. Het gereedschap en de machi nes die bij onze werkplaats in Waddinxveen zijn opgeslagen zijn derhalve zeer goed op te knappen en zeer goed bruik baar bij onze projecten in ont wikkelingslanden. Wij hebben met verbazing kennis genomen van de uitlatingen van de wet houder waarin hij de werkwij ze van de Waddinxveense Ge red Gereedschap Werkgroep bepaalt en dan met name dat het inzamelen en opslaan van gereedschap niet efficiënt wordt gedaan. Hij plaatst daar mee onze hele organisatie in een kwaad daglicht.Vervolgens hebben wij geen waardering op de wijze zoals hij te werk is ge gaan. WADONXVEEN - In het pa- tiënterervicebureau op de Jo- zefloktie van het Groene Hartzikenhuis in Gouda (in gang Jn van Beaumontstraat) wordtop woensdagmiddag I3 maartvan 14.00 tot 16.00 uur een iloopmiddag voor borst- kankepatiënten gehouden. De middg is bedoeld voor vrou wen iet borstkanker die voor, tijde? of na hun behandeling vragn en/of problemen heb ben n het prettig vinden hier- oveimet lotgenoten te praten. Voo het geven van informatie en fet beantwoorden van vra- gerif een gesprek zijn op deze midlag Noortje van Wel en Cdy Schuiling van de Borst kaseer Vereniging (voorheen LOB) aanwezig.Voor meer in- foinatie: Noortje van Wel, tel: 0I2-6I7627 of Coby Schui- linjtel: 0182-342660. geschiktheid van bruikbare wo ningen in positieve of negatieve zin beïnvloedt. Kandidaat huurders kunnen in Waddinxveen zelf reageren op de aangeboden woningen in de krant. Burgemeester en wet houders zijn echter van mening dat in principe alle woningen via de krant moeten worden toegewezen. De bereikbaarheid van de voorzieningen door ou deren is in Waddinxveen niet optimaal, omdat de vervoers mogelijkheden nog verbetering moeten ondergaan Voor de (her)inrichting van (ge deelten van) het dorp in het ka der van de vergrijzing en veran derde woonzorgvraag wordt gedacht aan de ’woonzorgzone’ als denkmodel. In het vierde kwartaal 2001 vond een groot schalige startbijeenkomst plaats in het gemeentehuis van Wad dinxveen over zorg en wonen waarbij woonzorgzonering als denkmodel aan de orde werd gesteld. Het is in eerste instan tie de bedoeling deze gedach ten in te brengen bij de tot standkoming van de Ontwikkelingsvisie 2015, die in 2002 zal worden opgesteld. Behalve inzicht in de behoefte aan het aantal en het soort wo ningen waar vraag naar is van uit de ouderen zelf, is ook in zicht in de geschiktheid van de bestaande woningvoorraad noodzakelijk. De woningvoor raad van de Stichting Woon- partners Midden-Holland is al geïnventariseerd op de ge schiktheid voor ouderen. Bij de uitwerking van het denkmodel woonzorgzonering in delen van Waddinxveen speelt de be staande woningvoorraad een wezenlijke rol. (A.B.) den hem vervolgens helpen te gen de andere groep. De politie zag bij de 26-jarige een slag- voorwerp, waarvoor hij werd aangehouden. De 31-jarige vriend probeerde de aanhou ding tegen te gaan en sloeg, schopte en bedreigde daarbij de agenten. De politie hield ook deze man aan. De 38-jarige Gouwenaar deed geen aangifte van de mishandeling eerder de nacht. Ook het feit, dat het gemeente bestuur bij de planvorming van het eerste centrumplan door een uit de bevolking ontstane actiegroep, via de rechter, moest worden teruggefloten, is nou niet bepaald een positief signaal ten aanzien van de inte griteit en slagvaardigheid van het college. Bij een eventueel vervolg zou het wellicht aanbeveling kun nen verdienen een professione le projectmanager op tijdelijke basis, tijdens de duur van het project, aan te stellen als coör- dinator/adviseur voor alle in- en externe financiële en juridi sche vraagstukken welke tij dens de planprocedure aan de orde zouden komen. Het nieuwe in wording zijnde stelsel ’dualisering van het ge meentebestuur’ kan hierbij wellicht mogelijkheden bieden. Het moet nu toch onderhand na acht jaar wel duidelijk zijn Namens de landelijke vrijwilli gersorganisatie Stichting Ge red Gereedschap voel ik mij genoodzaakt te reageren op het artikel in uw Weekblad voor Waddhxveen van 23 ja nuari dat handelde over het ruimtegebrek van onze afdeling in uw geneente. Ik heb me daarbij vooral gestoord over hoe wethouder Holsteijn het gesprek dit hij met mij heeft gevoerd, heeft weergegeven. In ons telefonisch onderhoud heeft de heer Holsteijn geïn formeerd hoe ons landelijk be leid is ten aanzien van het inza melen en opslaan van materialen. Ik heb hem duide lijk gemarkt dat al onze werk plaatsen n het land het erover eens zijn dat wij materialen die wij niet kunnen versturen of opknapfen, niet inzamelen en opslaan Er bestaat onder onze 27 werkpliatsen - inclusief die van Waddiixveen - geen verschil van mining over dit feit. Hoe wethoider Holsteijn daarvan maaktdat wij Waddinxveen nu geadvbeerd hebben om ruimte schikken is voor u! En wat be treft de foto in de Telegraaf: U heeft inmiddels door uw be zoek aan het noodgebouw kun nen constateren dat je alleen al van de aanblik van het interieur, meteen de rolluiken zou willen sluiten. De foto met de para plu’s is dan ook een wanhopig gebaar geweest om u politici van de noodzaak te kunnen overtuigen en kennelijk met succes! Want let wel, uiteinde lijk geven wij liever de eer aan u meneer Dijksterhuis evenals de andere actieve mensen in de diverse fracties in Waddinxveen dan te moeten teruggrijpen op een fenomeen als die kale man die te pas en te onpas AtYour service roept. „andelijk, maar ook lokaal vordt van alle kanten bena drukt dat er meerblauw op straat en meer wetshandhaving moet komen.Afgelopen woens dag op de discussie avond van de lijsttrekkers was dat weer eens duidelijk. Is dit de enige oplossing? Ik denk dat het zeker nut heeft om onveilige plaatsen op te sporen en daar wat aan te doen. Ik begrijp dat in Wad dinxveen de gemeente hier al mee bezig is. Waar nodig komt hen er op aanspreek wordt het vuil opgepakt en - voor zover ik heb kunnen zien - in een container gedumpt. U zult zeggen, dat is toch nor maal? Nou nee, tegenwoordig niet. We praten elkaar zoveel angst aan dat we er niet meer wat van durven te zeggen. Ze ker niet als de klager al wat ou der is en de dader er een beet je donker uitziet. Nou ik zeg u het valt best mee. Je wordt niet meteen in elkaar geslagen. Ik kreeg een vriendelijk antwoord en het probleem was opgelost. Het uiteindelijke resultaat is misschien een veiliger Wad dinxveen en een beter begrip voor elkaar. 2 verantwoordelijke wethou ders werden zowel door het overige college van B&W, de raadsmeerderheid, alsmede de Ondernemersvereniging Wad dinxveen kamerbreed ge steund. Deze wethouders hebben der halve altijd - ondanks de niet al tijd goede onderlinge commu nicatie- volledig mandaat gekregen om, met de in geza menlijk overleg tot stand geko men uitgestippelde beleidslij nen, door te gaan. Bovendien is het in dit verband klip en klaar dat, met uitzondering van D66 en de toenmalige burgemees ter Van der Linde, alle andere politieke partijen alsook de Ondernemersvereniging Wad dinxveen het eerste zowel als het tweede centrumplan innig hebben omarmd!!! Ook het ambtelijke apparaat is kennelijk onvoldoende capabel en in staat gebleken om het college van B&W in voldoende mate te adviseren en onder steunen ten aanzien van de bij dergelijke projecten aan de or de komende lastige en com plexe vraagstellingen en ont wikkelingen. Het moet thans, na de tweede mislukking van het centrumplan en verspilling van energie en project deelnemen de partijen/personen een bijna volledige incompetentie aan de dag hebben gelegd bij het tac kelen van dit, zeker voor Wad dinxveense begrippen en qua maatvoering, toch wel veel te groot gebleken weerbarstige project. In dit verband kan ook nog worden vastgesteld, dat de pro jectontwikkelaar gedurende het gehele traject van acht jaar de regie zeer duidelijk in han den heeft weten te houden. geworden, dat het managen van een dergelijk complex project niet meer door - overigens goedwillende-amateurs kan worden getrokken!! Wordt het dan uiteindelijk, na veel scha en schande toch nog de locatie Be Fair? De met de oude plannen voor het cen trum optredende verkeerscon- gestie zou dan immers voor een groot deel kunnen worden gereduceerd. Tevens zou dan ook de situatie Kerkweg weer in alle luister kunnen worden hersteld en de in I973 hierbij aangebrachte verminking kun nen worden teruggedraaid. Op de dan weer beschikbare gron den zou wederom woning bouw kunnen worden gepleegd ten behoeve van een weer groende bevolking. Tenslotte wens ik het gemeentebestuur en de Raad veel wijsheid en succes toe bij het ontrafelen van de ontstane precaire situ atie. J.A.M. Jungschlager >,l •r-

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19