Versteeg klasse apart in de Langs de Gouweloop Dames Gouwestaete winnen Korbis verpulvert Erasmus Ö6J TOOS tweede in turncompetitie Autoschade... Afhalen luilakformulieren Luilakvoetbaltoernooi 2002 Op 18 mei 2002 wordt het 47e Luilakvoetbaltoernooi gehouden Opnieuw verlies voorTTV Kwiek Bedrijfsvoetbaltoernooi in de steigers 1 m b i Verlies Be Fair Nic Geers Derde plaats Van de Leur Uitslagen sjoelclub K ZS kan tegen stootje en Moerkapelle Den Besten blijft bij Nieuwerkerk GOUDA/WADDINXVEEN - Trainer Willem den Besten blijft ook in het volgende seizoen werkzaam bij de voetbalvereniging Nieuwer kerk. De Bodegraver, die in Waddinxveen voetbalde voor alledrie de verenigingen Waddinxveen, Be Fair en WSE, trad vorig jaar aan. Daarvoor trainde Den Bes ten de jeugd van de Rotter damse club Zwart Wit’28. Met het zaterdagteam van Floreant uit Boskoop werd hij tien jaar geleden op Mar ken afdelingskampioen van Nederland. Koos Burger volgt de Boskoper Cees Fransen op als trainer van Stolwijk. Fransen vertrekt naar Be Fair. Burger was al eens eerder trainer van Stol wijk. Gerard van Ruitenburg blijft bij de voetbalclub GSV waar Piet van Mullem zich zal bezig houden met techni- sche zaken. I 10e Wielerronde Waddinxveen SCHADECENTER Inlichtingen: tel. (0172) 21 55 22 - De inschrijfformulieren kunnen op woensdag 13 maart tussen 19.00 en 20.00 uur afgehaald worden op de volgende adressen: 1. Noordeinde 237, Boskoop 2. Galerij 80, Boskoop Schadecenter Leeuwen I PROFILE REPAIR F '^1 k- wi I Ei; - ■(:tÜ t PAGINA 23 WOENSDAG 6 MAART 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) F F WS sf -zft WK O* Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-389977. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... terug Marcel steeg Schoorl Toch een teken dat de stijgende lijn erin zit. Na een 2-2 gelijke stand in de eerste periode, kwam GZC DONK in de tweede periode op een 4-2 voorsprong, alvorens Sandra Berckenkamp 4-3 liet aanteke nen. Ook de 4-4, begin derde periode, was voor Sandra. Re den voor Jim van Es om haar de daarop volgende viermeter te laten nemen. Helaas knalde Sandra hem op de kruising. Niettemin bleef Gouwestaete bij de les en werd de periode afgesloten met een 6-7 voor sprong. Petra Meerdink knalde 4-5 in, Hanneke Kappen uit een mid- vooractie 5-6 en wederom Pe tra uit een overtal 6-7. Met name in de vierde periode punten net niet gehaald. Marino van Zwet scoorde het wel het 200e doelpunt van Korbis in dit zaalseizoen. De doelpunten van Korbis wer den gescoord door: Mels Gra veland (6x), Jaco Wineke (5x), Marino van Zwet (5x), Maureen Kientz (4x), Annemarie Grave- land (3x), Donja van Otterloo (2x), Rik Molenaar (2x), Irene Terra en Hinse ter Schuur. Door deze overwinning blijft Korbis op de tweede plaats; in der Bilt een trainingskamp heb gehad. De NK veldloop vorige week in Amersfoort kwam te vroeg Het ging niet, ik ben daar gestopt. Ik had geen zin om door te lopen. Na twee weken hard getraind te hebben in Lan- zarote merk je pas later de voordelen van zo’n training. In Alphen start ik in de business loop, in de Plassenloop hoop ik mijn tijd van 49.53 van vorig jaar te verbeteren. De Plassen loop maakt dit seizoen deel uit van de Zuidersterserie in plaats WADDINXVEEN - Turnster Verona van de Leur eindigde in haar internationale wedstrijd van het seizoen in het Ameri kaanse Orlando op de derde plaats. De Waddinxveense be haalde 36.786 punten. Winna res in de sterk bezette vier kamp werd de Amerikaanse Tasha Schwikert met 36.899 punten gevolgd door Courtney Kupets met 36.805 punten. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-389977, fax 0182-637929 email: info@schadecenter.nl internet: www.schadecenter.nl WADDINXVEEN - De uit slagen van de Waddinxveen se sjoelclub is als volgt: Klas se A: I. Kees Kuipers (I423 punten), Jan Kersbergen (I423 pt). 3. Frans Bouw meester (I403 pt). 4. Dick Dros 1400 pt). 5.Tine Lut- gendorff (I390 pt) Klasse B; I. David Sinnema (I339 pt). Klasse C. IDirk Faas (I229 pt.) Klasse D: IRonald Me ijer 1104 pt.) I WADDINXVEEN - Master- zwemmer Nic Geers hield in het internationale zwemtoer- nooi in het Duitse Gera de naast hem zwemmende con current zo scherp in de gaten dat hij op de 200 meter rug slag niet aantikte maar met het hoofd tegen de tegels kwam. De Boskoper, lid van Gouwestaete, kan tegen een stootje al voelde hij wel enige tijd zijn nek. Wel miste hij het brons op 0.05 seconde. Op zijn favoriete afstanden de 400 en 1500 meter vrije slag zwom Geers naar resp. goud in 5.33.5 en zilver in 22.42.6. Op de 200 meter wisselslag werd Geers gediskwalificeerd omdat hij een neiging heeft met zijn benen een vlinder- in plaats van een schaarbewe ging te maken. Op de 200 meter rugslag werd hij vierde en op de 200 meter vlinder slag vijfde. Nic Geers gaat niet naar de WK voor mas ters in Nieuw Zeeland.Wel komt zijn clubgenoot Judith van Berkel aan de start. De zwemster van Gouwestaete doet dit voor het eerst in de groep 60-64 jaar. kilometer te komen en op de 3000 meter steeple chase on der een tijd van negen minuten. Op zaterdag I6 maart ga ik naar de Reeuwijkse Plassen loop.” Hans van Beek moest dus op de laatste twee kilometer Joost Blokland laten gaan, maar erg zat de 27-jarige Reeuwijker daar niet mee. „Ik ben zeer te vreden. Ik ben net anderhalve week terug uit Lanzarote waar ik met zo’n veertig atleten on der wie Aart Stigter en Eric van de hoogste totaalscore behaald met 35.100 punten. Dit was 1.5 punt meer dan de nummer twee: Heres (33.600) De hoog ste score van de wedstrijd werd behaald door Serena met 9.30. Op Brug werd een pun tentotaal behaald van 31.900, een derde plaats. Heres werd op dit toestel eerste met een score van 34.100. De hoogste score van de wedstrijd op dit toestel werd behaald door Ni cole met 8.90 punten. Balk was voor de TOOS-turn- sters wat minder. Met een pun- atitosehaSf- beislellerj ANWB a sprong niet meer uit handen. Van Wageningen won twee par tijen, Vos won één keer, Bouw man won niet. Kwiek-3 won de thuiswedstrijd tegen het Haastrechtse TOP-2. In de 2e klasse van de Goudse afdeling werd een uitermaat boeiende wedstrijd gespeeld. Kwiek begon met een voor sprong dankzij winst van Coen van der Laan op R. Steenbergen palende groene bedrijven in Hazerswoude versloegen vorig jaar hun beroepsgenoten van RKC in de finale met 2-1. De strijd om de derde en vierde plaats tussen OVB en Grafie United eindigde in 0-0 en werd tentotaal van 26.350 werden zij op dit toestel derde. Nicole haalde voor TOOS de hoogste score (8.00) Op Vloer werd prima geturnd. Hier werd dan ook de hoogste score behaald met 34.050 punten. Ook op dit toestel was de hoogste score van de wedstrijd voor Nicole: 9.25 punten. Persoonlijk succes was er voor Nicole. Zij werd eerste in deze wedstrijd met een hoge to taalscore van 35.35 punten, ruim twee punten voorsprong op nummer twee. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afgelopen zaterdag speelden heren I, dames 2 en heren 2 thuiswedstrijden, dames I gin gen in De Tobbe de strijd aan met GZC DONK. Dames I kwam moeizaam in haar ritme, maar legde, met de wederom uitblinkende Petra Meerdink, eind derde, begin vierde perio de de basis voor de 8-11 over winning. Heren I was volko men van slag tegen een verrassend sterk spelend De Futen uit Amstelveen. De Wad- dinxveners verloren ruim met 7-14. Dames 2 won met 7-4 van Lumio het Ravijn 2 uit Nij- verdal. Ook heren 2 deed het heel goed; zij wonnen met 7-3 van De Futen 2. De Gouwestaetedames komen, met het oog op de play-off’s in de fase, waarin het gewenst is dat de ploeg er staat. Dat was in de uitwedstrijd tegen GZC Donk beslist nog niet het geval. Na een matig begin wist de ploeg van Jim van Es slechts in de tweede helft te domineren. WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van tafeltennis vereniging Kwiek heeft,in de Ie klasse van de regionale afd. Holland-West, de uitwedstrijd tegen Alexandria.esp-3 met 7-3 verloren. Wim van Wageningen opende met winst tegen de rotterdammer J. Eikas (21- 23/13-21), maar daarna nam Alexandria het heft in handen en gaf de opgebouwde voor de laatste uitwedstrijd tegen Ventura Sport staat er niets meer op het spel. Bij de overige seniorenteams zette Korbis 2 de goede lijn van de afgelopen weken door en behaalde een ruime 19-10 overwinning op Nieuwerkerk 3. Korbis 3 boekte eveneens een overwinning: in Moord recht werd het 8-15.Tegen Ge mini 2 (uit Gouda) wist ook Korbis 4 een 12-9 overwinning uit het vuur te slepen. van de Intervamloop in Gor- kum. Ook heb ik ingeschreven voor de NK in Zeist waarvoor een limiet van 31 min, op de tien kilometer geldt. Ik heb 31.27 staan, het is dus afwach ten of ik V/ord toegelaten.” Sandor Bron (Gouda) kwam bij de senioren tot een tijd van 32.49. De Waddinxveense Son ja Hoogerbrugge-Klein liep bij de dames een tijd winnende tijd 40.56. Beste was de veterane Marijke van Bergh (Hellas) in 38.22 voor Liesbeth Windhorst (SR) in 39.19 en Anneke Koenis (PK) in 41.45. Overige uitslagen: veteranen I I.Ruud Onland (llion) 33.10,2. liet Gouwestaete er geen gras meer over groeien. Petra Meerdink was ontketend en scoorde 6-8 en 6-9, alvorens Sandra Berckenkamp met een fraaie ’indrijver’ de stand op 6- 10 bracht. Tenslotte bracht Brenda Hogenboom, via een schitterend geplaatste bal van keepster Francine Lankhuijzen, de eindstand op 8-11. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Marcel Versteeg is na Kamiel Maase de beste tien kilometerlopers van Nederland. De Veenen- daler, die van eind jaren tachtig tot vorig jaar voor Haag Atletiek uitkwam, won vorig jaar de Nuon Run Classics, een klassement over zeven nationale wegwedstrijden. Het optreden van Versteeg (36), die tevens nationaal baankampioen op de tien kilometer werd, kenmerkt zich door gelijkmatigheid. De tien kilometer loopt hij door gaans tussen de 29 minuten en 29.30. WADDINXVEEN - Alweer voor de tiende keer wordt in 2002 de Wielerronde van Waddinxveen georganiseerd op 2e Paasdag I april). Ook dit jaar heeft het Wielerco- mité Waddinxveen voldoende bedrijven en particulieren be reid gevonden om de organi satie van de Wielerronde mo gelijk te maken. Dit jaar doen de volgende categorieën mee: junioren, dames, sportklasse-A en Elite. In dit laatste nummer zal ook dit jaar een uitgebrei de internationale deelname aanwezig zijn. Ook voor 2002 is er weer een Rondemiss, haar naam is Alexandra Baden. Zij zal de bloemen en de kus sen aan de winnaars uitreiken. Tussen deze categorieën door wordt er ook weer een Rabo- dikkebanden race georgani seerd voor uitsluitend Wad dinxveense jeugd. Zij zijn verdeeld in 2 groepen, nl. de 8- en de 9- jarigen en de groep van 10,11 en 12 jaar. De meisjes worden apart geklas seerd. De jeugdige rennertjes zullen gefeliciteerd worden door een eigen Rabo-Ronde miss. Het wielercomité rekent op grote deelname. Inschrijven kan bij de Rabobank aan de Kerkweg.Tevens is er een bra derie aan de Groensvoorde. „Maar op dit moment lukt dat even niet”, vertelde de winnaar van de 34ste Langs de Gouwe loop, die in de maanden decem ber en januari een stevige ver koudheid opliep. „Ik heb een antibioticakuur genomen en dan is het moeilijk om het rit me weer terug te krijgen. Ik probeer dat in wedstrijdjes zo als in Waddinxveen waar ik voor de eerste keer ben ge start. Ik kan thuis wel gaan trai nen, maar dit soort wedstrijden is gezelliger om weer snelheid op te doen.” Twee weken was Ver-\ in\ weer van de partij. Hij eindigde toen als achtste op de tien kilometer in een tijd van 31.09. Winnaar werd aan de Noord-Hollandse kust de Brabander Jeroen van Damme in 29.22. In Waddinxveen kwam de soepel lopende Versteeg met een tijd van 30.26 beter voor de dag. Het parcoursre- cord van Bert van Vlaanderen met 29.05 bleef niettemin overeind. Versteeg twijfelt nog op hij komende zondag aan de start verschijnt voor de Twintig van Alphen. „Met zo’n tijd lukt het niet voorin te eindigen. Het ritme is er nog niet helemaal al liep ik hier gelijkmatiger dan in Schoorl.” In elk geval start Ver steeg niet in april op de NK tien kilometer op de baan in Zeist. „Ik loop geen baancom- petitie meer. Ik richt me voor namelijk op wegwedstrijden.” In Waddinxveen trok Marcel WADDINXVEEN - De voetbal clubs Be Fair en Moerkapelle hebben hun inhaalwedstrijden verloren. Be Fair moest in Bleis- wijk met 2-1 de meerdere er kennen in Soccer Boys, dat daar door na WDS op de tweede plaats staat. De Waddinxveners staan onder Floreant in het lin ker rijtje. Soccer Boys nam in de eerste helft een I -0 voorsprong. Tien minuten voor de rust kreeg Ron van Tol zijn tweede gele kaart en werd van het veld ge stuurd.Wim van der Starre mis te enkele mooie kansen voor Soccer Boys op 2-0 kwam. In blessuretijd scoorde Rene Min nee tegen. Moerkapelle ging te leurstellend met 2-0 ten onder tegen degradatiekandidaat Ou- dewater. De Moerkapellenaars hebben nog altijd niet de vorm van voor de winterstop te pak ken. De Moerkapellenaars mis ten vier spelers door schorsin gen nl. Dennis Jager, Danny Pols, Pieter Lips en Lennard Tepper. De broers Martin en Gert-Jan Lekkerkerk ontbraken door va kantie. Koploper bleef FC Per- kouw dat me l-l gelijk speelde tegen TSB. Moerkapelle is nu achtste met 21 punten, vijftien minder dan FC Perkouw. Moer kapelle moet naar onderen kij ken. Er degraderen twee clubs, de nummer van onderen moet p ro m oti e/d egradati ewed stri j den spelen. Programma voor zaterdag 9 maart: Be Fair-PPSC, Linschoten- Moerkapelle, Oudewater-Per- kouw, zondag 10 maart: Zoeter- meer-WSE, Aeolus-Groeneweg, Waddinxveen-Stolwijk. Fred van Zoest (AV’47) 34.11, 3. Frenk Wijngaarden (Vet. Ned.) 34.33, veteranen II: I.Jan Cammeraat (Vet.Ned.) 33.50, 2. Martien Hoogenboom (Vet.Ned.) 36.29, 3. Hans van der Hil (Antilope) 37.24, vete ranen III: I. Rien Hakstege (AV’47) 46.47, 2. Bram Lind- hout (Antilope) 51.13, 3. Wim Schild (Antilope) 52.37. koppel- foop: I. Merel Steenbergen en Leon van Prooijen 34.30, 2. Maureen Koster en Fred van Zoest 34.11De Boskoper Fred van Zoest had nog maar vier keer getraind. „Maar ik ben op de terugweg. In de Plassenloop ben ik weer bij.” met strafschoppen in het voor deel van de Ondernemersver eniging Boskoop beslecht. De ’onderwijzers’ (en de ambten baren) van OAC gingen weer ouderwets met de Fair Play Cup aan de haal. WADDINXVEEN - De turn sters van Jazzdans Turnver eniging TOOS zijn afgelopen za terdag in Waddinxveen in de eerste competitiewedstrijd in poule 4 tweede geworden. De turnsters behaalden een pun tentotaal van 127.400. Eerste in de poule werd Heres uit Bodegraven met 132.100 punten. De derde plaats was voor DOK uit Delft met 120.250 punten en vierde werd OKK uit Nieuwkoop met I 14.400 punten. Op Sprong werd door TOOS J (21 -12/21 -18). Zijn broer Frank verloor daarna van N. Luursing (18-21/16-21), waarna Marco Brookman Kwiek weer op voorsprong zette door met 22- 20/21-14 van P. Jansen te win nen. Uiteindelijk werd het 6-4 voor Kwiek. Coen van der Laan bleef ongeslagen, Frank van der Laan en Marco Brookman won nen beiden één keer, ook het dubbelspel was voor Kwiek. De Langs de Gouweloop in Waddinxveen trok 230 atleten. Zij hadden te maken met goede weersomstandigheden al bleef het parcoursrecord overeind staan. Versteeg er samen met zijn clubgenoot van PK Martin Lau- ret er al snel tussen uit richting Boskoop. Op de Noorkade los te hij Lauret, die bij de eerste doorkomst zes seconden ach ter lag en bij de tweede acht tien. Uiteindelijk zou het ver schil tussen Versteeg en. Lauret 21 seconden bedragen. Een aardige strijd speelde zich af achter de twee vluchters tus sen een groepje van vier atle ten onder wie de Waddinxve- -ner Joost Blokland en Hans van Beek van het Boskoopse AV’47. Blok- lland, uitko- mend voor AV JF Gouda, maakt r sinds kort deel uit van de nationa- WADDINXVEEN - In de laat ste thuiswedstrijd van de zaal- competitie heeft Korbis een eclatante 29-5 overwinning ge boekt op Erasmus uit Rotter dam. In de zeer eenzijdige wed strijd speelde het Waddinxveense achttal vooral een goede eerste helft, die dan ook met een 18-2 voorsprong werd afgesloten. In de tweede helft verslapte de concentratie wat en werd de magische grens van dertig doel- BOSKOOP - Het bedrijfsvoet baltoernooi wordt in 2002 voor de 35e keer georgani seerd. Dit toernooi, dat voluit Edo Bonsai/Floreant Bedrijfs voetbaltoernooi Boskoop heet, beslaat drie weken. De ope ningsavond is op dinsdag 21 mei. In die eerste week wordt nog op donderdag 23 mei ge speeld. De tweede week kent drie competitieavonden: maan dag 27, dinsdag 28 en donder dag 30 mei. In de derde en laat ste week staan nog twee avonden met poulewedstrijden (3 en 4 juni) op het program ma, geldt woensdag 5 juni als reserve-avond en vinden 6 juni de kruisfinales plaats. De finale- avond komt zaterdag 8 juni op het affiche. De inschrijving is dinsdag 26 maart, vanaf 20.00 uur in de kantine van Floreant. In het 35e toernooi gaat LFC de bedrijfsvoetbalcup verdedi gen. De spelers van kwekerijen van het Laag-Boskoóp en aan- Ie jeugdselectie. Tijdens de wintersport in Frankrijk liep de Waddinxvener een verkoud heid waardoor zijn optreden in het NK veldloop een week ge leden in Amersfoort volledig de mist inging. In de Langs de Gou weloop van SC Antilope waarin 230 atleten van start gingen herstelde hij zich. Blokland snelde naar een derde plaats in een nieuwe persoonlijke re cordtijd van 31.43. „Dit was voor mij het maximaal haalba re", sprak hij. „Ik zat drie se conden onder mijn beste tijd in de Singelloop in Gouda. Na ze- venenhalve kilometer raakte ik eerst Hans van Beek na een de marrage kwijt en daarna Fer- toute. De laatste kilometer liep ik vlak en pakte ik mijn winst om onder de 32 minuten te ko men. Mijn doel is om op de tien kilometer dit jaar onder de 31 9

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23