VOO/- College krijgt Paprika’s, bloemenveilingen Deze twee parttime Week en de kas van de toekomst wethouders b Het Droclm Huys www.vaartland.nl 149 [fiscus black BOX Surfinia i'LEXüim ^^^rELECOMMUNICATIE*^J TuinvCentrum Accolade I Hang Petunia mishandeling aangehouden 1 Krat Heineken of Brand 6,99 Auto Kopen? Zomerkledingbeurs voor volwassenen Dialezing: bijzonder Alaska Waddinxveen Woord Daad collecte bos gaat van 3 naar 4 wethouders I car comfort Abraham Kroesweg drukbezocht tijdens 25e ’Kom in de kas’-dag I Voorverkoop jeugddisco ook voor uw Lejo speelt Handwerk balkonbakken Afval en vervuiling Raadslid vertrekt Zendingswerk Sport In diverse kleuren z LANGEVELD SIGTERMANS ui»*? Nieuwe en gebruikte PIANO’S Extra voordelig bij: BOOT Bodegraven Kerkstraat 2, tel. (0172) 6125 41 SRA lid sinds 1993 I IMPoSS’RUZEbH z Nieuwerkerk aan den IJssel deropvang Het afhalen van de Verdachten YHO kleding is als volgt: kleding en/of geld op dinsdagavond ophalen. a AOENSDAG 10 APRIL 2002 De Kom in de Kas dag trok veel Waddinxveners naar de Abraham Kroesweg. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) www.plussupermarkt.nl/diwa I DE GROOTSTE TEAK-COLLECTIE VANl NH.I.SVM HNHII NV SH4VLHH Opgeteld de beste! Bel voor een afspraak met Ijsbrand Bol AA, telefoon0172-215740. Vestiging Hazerswoude/Boskoop: I taliëlaan 8a ITC-terrein). www.lensacc.nl Andrea de Waal zet zich de komende twee jaar in voor gehandicapte kinderen in Moldavië. Be fair mag zich in handen knijpen De lezing vindt plaats in buurtcentrum ’de Boog’ (Const. Huygenslaan 2 in Waddinxveen). Aanvang 20.00 uur. Entree leden gra tis, niet-leden betalen 2,30 euro. Informatie: telefoon nummer: 0182-615848. WADDINXVEEN - De politie heeft op donderdag 4 april drie Waddinxveners van 25, 26 en 27 jaar aangehouden op ver- 5 Park met een wilde natuur met als hoogtepunt de Mount Mac Kinley, hoogte 6194 meter.Verder worden bij Brooks Falls, in Katmai National Park 450 kilometer zuidwest van Anchorage, de tegen hoge watervallen op springende zalmen en de vis sende en zalmetende grizzly beren van heel dichtbij gefotografeerd. Door Rachel Jobels WADDINXVEEN - Het zon netje schijnt, al staat er een akelig windje. Het is zaterdag middag. Vooraan de Abraham Kroesweg hangt een poster. ’Kom in de kas’, zegt deze uit nodigend. En dat doen dan ook veel mensen. De 25e Na tionale ’Kom in de kas’-dag wordt in Waddinxveen druk bezocht. „Het is echt een constante stroom van men sen,” zegt één van de mede werkers aan deze dag. In totaal doen er aan de Abra ham Kroesweg negen kasbe- drijven mee en er is dan ook veel te bekijken.Van paprika’s tot rozen, van een plantenvei- ling tot de kas van de toe komst. Ook is er een bam- boekas, waar tachtig soorten bamboe staan.Vooral als er gepot wordt, is het druk. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS - SALARISSEN/ADMINISTRATIES - Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 langen), A.C.J.M. der (v.:-s) [Fr. (omarming, verbindingshaak), van Lat. Collum (hals)] 1 omarming 2 teken... PLUS Proost!! ad grootste aanbod perfecte service hoge inruilprijzen Afval en vervuiling zijn twee begrippen die Waddinxve ners naar de informatiebij eenkomst beeldkwaliteit trokken gemaakt voor vandaag," galmt het door de luidspreker. „Ik doe er een aantal chrysanten voor u bij. Oké, daar gaan we: tien, negen, acht, zeven: voor die meneer daar!” De veiling is voor een goed doel. „Het is voor de Kinderen in Gambia,” legt Janny Roest, commercieel medewerkster van Flora Hol land, die dit organiseert. Ook staat er in de kas een veiling- klok, zodat mensen kunnen zien hoe dat werkt. Er is in de verschillende kas sen veel informatie over bio logische bestrijdingsmiddelen en de kas van Mariola Rozen richt zich vandaag geheel op biologische gewasbescher ming. Op Abraham Kroesweg 40 kan een kijkje worden geno men bij de nieuwbouw van N. van Vuren. Dit is de kas van de toekomst.Terwijl de kinde ren zich kunnen vermaken bij het schminken en het spring kussen, kunnen de ouders hier een kijkje nemen. Meneer en mevrouw Ammer- land zijn vandaag bezoekers. „Wij komen zelf uit de agrari sche sector, uit de veehoude rij. Een paar jaar geleden zijn wé ook al op zo’n dag ge weest. Je steekt er echt wat van op. Wist u bijvoorbeeld dat er veel stekmateriaal uit Spanje en Mexico wordt ge haald?” Raadslid De Lange van Weerbaar Waddinxveen heeft om gezondheidsrede nen alsnog afgezien van een zetel schoon en heel zijn en ook nog eigentijds. De inname van de kleding is maandagavond van 19.00 - 21.00 uur en dinsdag ochtend van 09.00 uur - 10.30 uur. De verkoop is dinsdag van 13.30 uur - 17.00 uur. Er mogen geen tassen mee naar binnen, deze kunnen bij de deur wor den afgeleverd. Tijdens de verkoop is er kin- u n 3Ë WADDINXVEEN - Al 10 jaar vindt er elk voorjaar en elke herfst een kledingbeurs voor kinderen plaats in het Zuid- honk. Vorig voorjaar was er voor het eerst een kleding beurs voor volwassenen, en met succes. Daarom is de orga nisatie dit jaar weer aan de slag gegaan. Op maandag 15 en dinsdag 16 april is er wederom een zomerkledingbeurs voor volwassenen. Er wordt op ge kochte en verkochte kleding 10% ingehouden, bij de kinder- kledingbeurs is de opbrengst voor twee Foster Parents kin deren, maar de opbrengst van de volwassenen kledingbeurs is bestemd voor de algemene middelen. In te leveren kleding moet g Krat van 24 flesjes a 30 cl (exclusief statiegeld) Slimme ondernemer èn betrouwbaar adviseur: samen sterk, samen verbonden. Van salarisadministratie tot financieel advies. WADDINXVEEN - Het Nl- VON, afdeling Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen, organiseert op donderdag 18 april een dialezing over het poolgebied Alaska. De heer P. de Pater uit Alphen aan den Rijn laat met zijn over- vloei-dia’s zien hoe groots, letterlijk en figuurlijk, Alaska is.Van de staat is veertig procent beschermd natuur gebied. Een rondvaart door Kenai fjorden geeft een blik op de Harding ijsvelden met reusachtige in zee uitlopende gletsjers. Bovendien zien we veel zeedieren. Denali Part, 375 kilometer ten noorden van Anchorage is een subarctisch National De mensen waarvan de achter naam begint met At/m K van 19.30 - 20.00 uur en van L t/m Z van 20.00 - 20.30 uur. Voor meer informatie: Hilda van der Sloot, tel. 0182-610819, Hanny denking van het mishandelen deVries, tel. 0182-617889. van een plaatsgenoot van 17 jaar en een 29-jarige Boskoper. Deze twee, vrienden van elkaar, fietsten op zondag 31 maart rond 03.00 uur over de Sniep- weg in de richting van Boskoop. Bij een parkeerplaats stopten zij om te wachten op een groep vrienden. Daar werden zij aan gesproken door de verdachten om rond te kij ken, anderen wil len echt wat hebben. „Dit is voor het eerst dat wij een open dag hebben voor ’Kom in de kas’. ’Kom in de kas’ is er wel elk jaar, maar het ene jaar doen bij voorbeeld Bo skoop en Zevenhuizen mee en een ander jaar, zoals nu, Waddinxveen en Nieuwer- kerk. Dan is er ook nog maar steeds één straat per plaats die meedoet,” aldus de mede- „Mensen komen echt kijken wat je aan het doen bent en er worden ook veel vragen gesteld”, zegt een medewer ker van Uithol. De meeste mensen zijn vandaag gekomen werkster. Kees Hensen, verkoper bij de zaadfirma Bruinsma Seeds, staat in de paprikakas van A. Kaashoek.Voor hem staat een tafeltje met daarop paprika’s en tomaten, in al le kleuren verte genwoordigd. „Een groene pa prika,” legt hij uit, „is grof ge zegd een onrijpe rode.” Hij laat het verschil voe len aan de men sen. „Een rode heeft een veel dikkere wand.” Er zijn ook veel paprika’s met verschillende vormen, „dat is voor het oog, maar ze hebben ook een heel andere smaak.” De paprika is afkomstig uit de Hongaarse keuken en stond in Nederland altijd goede tweede na de tomaat. „Maar dit jaar is eigenlijk voor het eerst de paprikateelt de grootste kasteelt van het land.” In verschillende kas sen zijn de planten ook te koop en er lopen dan ook veel mensen door de straat met een plant of een bos bloemen onder hun arm. De bos bloemen is afkomstig van de veiling, die wordt ge houden in de kas van J. Ou- dijk Gerbera. „Ik heb hier een mooi boeketje, speciaal WADDINXVEEN - Tijdens het op 4 april gehouden over leg over de collegevorming is op hoofdlijnen volledige overeenstemming bereikt over het nieuwe collegepro gramma. Volgende week wordt de laatste hand gelegd aan de eindteksten van het programma en worden de on- derhandelingen afgerond. Het nieuwe college van burge meester en wethouders wordt gevormd door PCW, CDA, Weerbaar Waddinxveen en D66. 'A s 3 Tuinmeubelen WADDINXVEEN - Vrijdag 19 april is er, zoals elke derde vrij dag in de maand, disco in De Paddestoel (Lijsterbesstraat 18). DJ Ed van de Waddinx- veense Drive-ln-Discotheek The Flying Dutchman draait al le hits aan elkaar. Deze disco is voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Om 19.30 gaat de deur open, tot 22.00 uur kan de jeugd dan sen. De vorige disco was met bijna 200 bezoekers zo goed als uitverkocht. Deze maand wor den er weer veel bezoekertjes verwacht en daarom is er een voorverkoop voor de entree kaartjes. Deze vindt plaats op maandag 15 april van 19.30 tot 20.00 uur in het gebouw van De Paddestoel. Alleen als er voldoende kaarten over zijn, is er een mogelijkheid aan de deur nog een kaartje te be machtigen. Dit is te lezen op www.paddestoel.nl.nu De en treeprijs is I euro. Niet alleen een grote collectie in GSM, maar ook in accessoires! professionals in communicatie-apparatuur Noordkade 56a Waddinxveen Tel. 0182-630966 Fax 0182-617502 Internet: www.flexcombv.nl add i n 54e JAARGANG nr. 2795 OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN TOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN 01 n ■E i ■o c o ■o e 01 ST V 01s E ■o V 2 c De lijsttrekkers van Gemeente belangen, WD en CDA in Ze venhuizen en Moerkapelle heb ben burgemeester Westendorp laten weten overeenstemming te hebben bereikt over de kan- didaat-wethouders, een voor stel voor het collegeprogram ma op hoodlijnen (2002-2006) en over de portefeuilleverde ling. Voor de functie van wethouder komen de vol gende drie per sonen in aan merking: dhr. M. Zijderhand (Gemeentebe- dhr. van Stee (WD) en dhr. S.A.A. de Jong (CDA). De voorstellen voor het collegeprogramma en de portefeuilleverdeling zullen in het nieuwe college worden vastgesteld en uitgewerkt. De burgemeester is vezocht zijn opvattingen over het voor stel voor het collegeprogram ma kenbaar te maken. Ook is hem gevraagd in overleg met de agendacommissie het on derwerp ‘wethoudersbenoe- ming’ te agenderen voor der aadsvergadering van 23 april, waar tevens gereageerd kan worden op het voorstel voor het collegeprogramma 2002- 2006. Als kandidaat wethouders zijn door de fracties voorgedragen: de heer mr. W.H.K. Dijkster- huis, (PCW) die thans ook wet houder is en de functie fulltime zal vervullen en drie nieuwe wethouders, namelijk: mevr. Th.M.B. Gerts (CDA), fulltime wethouder, de heer ing. H.P. Barth (D66), parttime wethou der voor 0,5 en de heer mr.T. van der Torren (WeWa), even eens parttime wethouder voor 0,5. Het is voor het eerst dat in Waddinx veen parttime wethouders zullen gaan optreden. Wettelijk is deze mogelijkheid reeds lang aanwezig maar er is in Wad dinxveen nog nooit gebruik van gemaakt. Ook wordt het aantal wethouders verhoogd van 3 naar 4. De raad benoemt tijdens de vergadering van 24 april de wethouders en moet formeel nog instemmen met de verho ging van het aantal wethouders en de parttime functies. Over de portefeuilleverdeling van het nieuwe college van burgemees ter en wethouders heeft een eerste overleg plaatsgevonden. Dit overleg wordt op 9 april voortgezet. WADDINXVEEN - De in week 13 gehouden collecte voor Woord Daad heeft het be drag opgebracht van 4.757,74. De collecteopbrengst wordt aangewend in een gezondheids- zorgproject, vooral voor kinde ren en zuigelingen in Burkina Faso, Afrika. waarna er een woordenwisse ling ontstond. Hierna ontstond er een vechtpartij waarbij de 17-jarige Waddinxvener en de Boskoper werden geslagen en geschopt. De 17-jarige raakte daarbij enige tijd buiten be wustzijn. Beiden werden over gebracht naar het Groene Hartziekenhuis. De Waddinxve ner liep letsel op aan een oog, kaak en rug. De Boskoper liep onder meer een zware hersen schudding en een gescheurde lip op. GOUDA - Op woensdag 17 april is er in het Gouds pop pentheater een unieke voor stelling te zien. Lejo Petersen speelt Handwerk, een heel bij zondere voorstelling waarbij hij zijn handen omtovert in ont roerende, spannende leuke en griezelige poppen. Eerder was hij met deze voor stelling al te zien bij het tv-pro- gramma van Paul Haenen, die ook niet kon geloven dat je dit allemaal met je handen kunt doen. Tien vingers en een grote voorraad ogen; meer heeft Lejo Petersen niet nodig om een wereld te maken waarin een bonte optocht van de meest fantastische figuren voorbij trekt. Een wonderlijke witte bol met ogen en een hand opent de grote stoet. Daarna volgen vele anderen in dit verrassende verhaal. Een zingend vogeltje, een zenuw achtige professor, een verdrieti ge panfluitspeler en nog veel meer. Allemaal zitten ze in de poppenkast van Lejo, al lijkt het erop dat niet iedereen daar even blij mee is. Gelukkig komt er hulp uit een onverwachte hoek. Deze voorstelling van Hand werk is geschreven voor kinde ren vanaf 4 jaar. Na afloop van de voorstelling kunnen de be zoekers van het theater gratis het poppenspelmuseum bezoe ken boven het theater. Aanvang voorstelling 14.30 uur. Bel voor reserveren 0182- 599559. ONDERWEG 8 WADDINXVEEN www.mannekes.nl W B CO u s UI sa uj n u. tfj KOLONIALE Rijnlandstraat 4 Waddinxveen Telefoon (0182) 636543 M Openingstijden; Dinsdag v.a. 13.00 uur M Woensd. t/m zaterd. 10.00-17.30 uur 3 Donderdag koopavond tot 2.00 uur 0

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 1