Maak geen Bentwoud maar Bentwad Gelukkige dag voor echtpaar Geluk De verkiezingsuitslag nader bekeken I -f; Autoschade... Collecte K ZS Rij-instructeurs getraind MKB-vacaturelijnbus op in nieuwe rijstijl bezoek bij werkgevers marktarti kelen Trucktrekkers- Muziekavond door Dief steelt f r Ophaaldag rommel- Inbraakgolf amateurmusici hartweek wedstrijd Voorkom magnetron Senioren op kunstbezoek naar de Doelen vriendelijke) bus vertrekt om 19.00 uur van het Anne Frank- activiteitencentrum verwacht. Het concert begint om 20.00 uur. Na afloop van het concert worden de deelnemers met de begeleiders weer opgehaald. De terugkomst in Waddinxveen wordt verwacht rond 23.45 uur. De kosten voor deelname be dragen 18,50, inclusief entree voor het concert en de reiskos ten. verpaupering Gebiedsvreemd Schadecenter van Leeuwen Voorkeurszetel Barth Zuidplas blijft een WD-wijk Populariteit lijsttrekkers Een vrouw voor de PCW? SCHADECENTER^^ LEZERS SCHRIJVEN Algemene leden vergadering Concordia i PROFILE REPAIR CA/UVAMVANDHCKSTe. 9 Bingo in ’de boog’ WOENSDAG 17 APRIL 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 16.00 uur. 9 F |V’* uitgebracht op lijsttrekker Do renda Gerts. Zij haalt hiermee Hierna is de bestelbus zonder te stoppen doorgereden in de richting van de Linneasweg. jes. Na haar huwelijk heeft zij zich beziggehou den met allerlei activiteiten voor de kerk in Waddinxveen. Zo heeft ze onder meer meer dere jaren mede leiding gegeven aan vrouwen vereniging Maria Martha. Ze heeft vele hart verwarmende, bemoedigende kaarten geschreven naar mensen dichtbij en ver weg. Ook legde ze met veel liefde en plezier bezoe ken af bij mensen die daar behoefte aan had den. Uit het huwelijk zijn drie kinderen gebo ren, een zoon en twee dochters. Er zijn dertien kleinkinderen en eind april wordt het eerste achterkleinkind verwacht. De heer en mevrouw Geluk hebben tijdens hun huwelijk altijd langs de Gouwe gewoond.Tot vorig jaar hebben zij', samen met een vriendin, nog lange vakanties gehouden in Zwitserland. Het echt paar geniet van een goede gezondheid en hoopt op nog veel goede jaren samen. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-389977, fax 0182-637929 email: info@schadecenter.nl internet: www.schadecenter.nl WADDINXVEEN - Op zaterdag 27 april organiseert Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Seniorenwerk, ’een reis’ naar een concert in de Doelen in Rotterdam. Het Radio Kameror kest, het Nederlands Theater- koor, dirigent Frans Brüggen en pianist Micael O’Rourke verzor gen die avond het volgende pro gramma: Gesang der Geister über den Wasser van Franz Schubert, Pianoconcert nr. 2 in As van John Field, A Midsummer Night’s Dream (de complete to- rautoschade- hersieilerj ANWB Sommigen stemmen op indivi duele kandidaten en niet zozeer op partijen of lijsten. De partij en stellen weliswaar kandida tenlijsten op, maar de kiezer be paalt. De kiezer vindt de lijsttrekkers van de diverse par- ZEVENHUIZEN - In de nacht van vrijdag I2 op zaterdag I3 april is er ingebroken in twee woningen aan de Lange Zijde twee woningen aan de Hennip- dreef, twee woningen aan de Boslaan en een woning aan de Eendrachtsweg. Bij de woning aan de Hennipdreef en de Bos laan werd er geld en werden er pasjes gestolen. Bij de andere woningen werd niets gestolen of bleef het bij een poging om dat of bewoners op gestommel afkwamen of dat extra sloten voorkwamen dat de inbrekers verder kwamen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Alle Nederlandse rij-instruc- teurs en examinatoren in de rij opleiding voor het B- en het C/E-rijbewijs zijn of worden de ze maanden nog getraind in het ’nieuwe rijden’. Autorijschool ZEVENHUIZEN - De Zeven Muzen houdt op zaterdag 20 april de 22e Muziekavond voor Amateurmusici. Er zal weer op vele manieren muziek gemaakt worden. Behalve zang met piano, dwars fluit met piano en quatremains op piano kan men ook genieten van accordeonspel en van een duo op gitaar. Verder nog het optreden van een blokfluit- kwartet en het koor De Zinge- rij. Het repertoire bestaat uit klas siek tot modern, maar ook on der meer volks- en dansliedjes. Iedereen is welkom in de gere formeerde kerk (Dorpsstraat 106). Aanvang: 20.00 uur, toe gang is gratis. na heeft mw. Nieboer van de PCW net geen voorkeurszetel weten te bemachtigen: zij haalde I44 stemmen in plaats van de ver eiste I46 stemmen. Een vrouw in de raad voor de PCW: dat zou een primeur zijn voor deze partij, bestaande uit de partijen SGP, HKV, RPF en GPV. Overi gens heeft mw. Nieboer laten weten een eventuele verkiezing Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. WADDINXVEEN - In de natio nale hartweek van 2I t/m 27 april organiseren Vrienden van de Hartstichting een collecte voor de Hartstichting. In Wad dinxveen gaan 160 collectanten collecteren. De Nederlandse Hartstichting vraagt financiële steun voor het bestrijden van hart- en vaatziekten, de voor naamste oorzaak van vroegtij dige invaliditeit en sterfte in Nederland. mee de afgewogen samenstel ling van de lijst van PCW door elkaar zou worden geschud. „Als we de plannen voor het Bentwoud moeten toetsten aan de Watertoets die verplicht is bij veranderingen in gebieden, dan zal blijken dat er onvol doende waterbergend vermo gen in het plangebied is en dat het plan geen oplossing biedt voor de knelpunten in de wa terhuishouding”, zo menen de twee heren, zelf woonachtig in deze regio. Ze grijpen met hun idee terug op de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening, de leidraad van het Rijk voor lagere overheden, waarin staat dat waterbeheer het uitgangspunt moet zijn voor alle plannen in het landelijke ge bied. Immers, door het verande rende klimaat (toenemende neerslag, vooral in korte perio den en een tekort aan water in de zomer) moeten we leren ’mee te bewegen’ met het wa ter. plaatst door de eigen partij, ge kozen in de raad. Barth haalde het vereiste aantal voorkeur stemmen om op eigen kracht een raadszetel te verdienen. Hiervoor is een kwart van de kiesdeler vereist, bij deze ver kiezingen is dat 146 stemmen. Met zijn 271 voorkeursstem men voldoet Barth hier ruim aan. Momenteel is Barth kandi daat voor een parttime wet houderschap. In dat geval is er Novem en het Ministerie van Verkeer Waterstaat. De sa menwerkingspartners zijn BO- VAG, CBR, CCV, FAM, Innovam, OTC-Rij,VtenL en WCR. Het is uniek dat organisaties uit de rij- schoolwereld zo itensief samen werken om een gezamenlijk re sultaat te bereiken. Het ’nieuwe rijden’ is de rijstijl diem optimaal is aangepast aan de moderne motortechniek en die leidt tot een veiliger, comfortabeler en brandstofbesparend rijgedrag. Meer informatie op: www.het- nieuwerijden.nl „Niet alleen de Rijksoverheid, ook provincie, gemeenten en waterschappen geven in hun be leidsstukken aan, dat water het ordenend principe dient te zijn bij de inrichting van de ruimte”, zo schrijven de twee in hun plan. Maar aan het oude plan uit het begin van de negentiger ja ren lijkt meer mis, zo menen Van sneeuwbal effect kan geven, heb ik de dozen voor het weekend afgevoerd. Op zich een gewone manier, maar toch wil ik er een ieder op wijzen betreft bovenstaande hier als tublieft rekening mee te hou den. Wat mij wel opvalt is dat de mensen van de vuilniswagen hier ook geen enkele aandacht aan besteden. Ik vind dat deze toch enigszins een voorbeeld functie heeft. Betreft, dit zeker met de enige keer of plaats is waar dit gebeurt. Bedankt een ieder die hier aan mee wil wer ken. Taal De verschillende wijken van Waddinxveen stemmen lang neelmuziek) van Felix Mendels sohn. De commissie ’kunstbe- zoek’ van de S.WW heeft een aantal plaatsen gereserveerd in de zaal van ’de Doelen', recht voor het midden van het podi um. Op de 2e ring is bovendien ruimte voor rolstoelgebruikers. Ook daar is een aantal plaatsen gereserveerd. Bent u 55 jaar of ouder en wilt u mee? Opgeven kan t/m 22 april bij de S.WW, telefoon 0182 - 631932. Wacht niet te lang, er is een beperkt aantal plaatsen. De (rolstoel- WADDINXVEEN - De architect Jan van Leeuwen en ge ograaf Hans Smit zien liever water dan bomen in het ge bied waar Bentwoud is gepland. Dat maken ze duidelijk in hun plan: ’Bentwad, lagune met meerwaarde’. Het is een watervariant voor het Bentwoud, het natuurgebied dat in de toekomst gerealiseerd moet worden tussen Benthui zen, Boskoop en Waddinxveen. een woning aan de Tesselschade- laan. Een raam werd opengebro ken. Uit de woning is ondermeer van de stemmen op het CDA is een televisie, een video en een magnetron gestolen. Het echtpaar Geluk kreeg bezoek van burgemeester Jonkman. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) het hoogste percentage. Voor de andere lijsttrekkers ligt dit lager, met name voor Maria Wientjens en zij kregen beiden iets meer dan 40 procent van de stemmen. Dit lagere percentage kan bij voorbeeld verklaard worden doordat bloedgroepen veel stemmen op mensen uit de ’ei gen’ groep (PCW), anderen op Op twee stemmen de lijst, die in vergelijking met de lijsttrekker een behoorlijke populariteit hebben (D66 en WD). De Waddinxveense kiezer heeft zich niet altijd neergelegd bij de volgorde die de partijen aanga- niet te accepteren, omdat daar- ven. Mede naar aanleiding van advertenties en de de voorma lige burgemeester is Hans Barth, oorspronkelijk op 11 ge- Vertegenwoordigers van één van de deelnemende bloed groepen (partijen) zouden dan de overhand kunnen krijgen. ZEVENHUIZEN - Koninginne dag in Zevenhuizen wordt dit jaar gevierd met onder meer een Trucktrekkerswedstrijd. Een truck dient door een team van vijf mensen zo snel moge lijk over een afstand van vijftig meter worden getrokken. Het snelste team wint 250,-. Na dere informatie bij Lies Voskui len te bereiken van 18.00 - 20.00 uur, telefoon: 0180- 63308I. Andere activiteiten op koning innedag: Puenting: bungeejum- pen aan een touw of Rad des doods: 7 meter over de kop schommelen, een fototentoon stelling over privaten en nog veel meer. De gehele dag is er diverse muziek te beluisteren zoals b.v. het jeugdorkest van De Kleine Trompetter, de slag- werkgroep Afslag 9, de band The Eastenders en het shanty- en viswijvenkoor. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Op 23 april houdt Muz.Ver. Concordia haar jaarlijkse algemene ledenverga dering in clubgebouw De Hoge Noot (j.W Frisoweg I), aanvang 20.00 uur. Op deze avond wor den vaste punten besproken zo als de verslagen van de secreta ris, penningmeester en de kascommissie en daarnaast vin den de verkiezingen voor het bestuur en andere commissies plaats. Tevens zal het jaarplan 2002/2003 besproken worden. Tot de zomervakantie volgen onder meer nog een optreden op Koninginnedag tijdens de au bade om 9.30 uur en een con cert om 10.15 uur. De blaaska pel speelt op deze dag tijdens een kinderoptocht in de wijk Zuidplas. Op 4 mei zal het har monieorkest de dodenherden king op het Stationsplein muzi kaal begeleiden en het harmonieorkest zal de intocht van de Avondvierdaagse op I4 juni muzikaal begroeten. MKB-minderhedenproject werken MKB-Nederland, de CWI’s (voorheen arbeidsbu reaus) en de overheid samen om het personeelstekort in het Lagrauw is één van de rijscholen mkb aan te pakken. Het CWI zoekt in eerste instantie onder allochtone kandidaten. De vacaturelijnbus is op bedrijven terrein Coenecoop en een raadszetel beschikbaar voor Yvonne van Went (num mer twee van D66) die ook een Bauke Zoodsma zetel op eigen kracht verdiende met I5I voorkeurstemmen. Leeuwen en Smit. „Zo’n immens droog bos is een gebiedsvreemd element in een natte omgeving (de veenweiden tussen Gelders- woude en Rietveld, de Rotteme- ren, Noord Aa/Vlietlanden en de veengebieden richting Reeuw- ijk). En dat strookt niet meer met het concept van ecologi sche corridors.Temidden van de oprukkende verstedelijking dient de natuur zich in zoveel mogelijk richtingen en in een zo groot mogelijk aaneengesloten gebied moet kunnen ontplooi en.” Maar ook de duur eer het Bent woud aantrekkelijk is, vinden de heren een minpunt. „Het duurt wel erg lang voordat een nieuw aangeplant bos enigszins aan trekkelijk is voor de wandelaar of fietser. ’Hitland’ bij Capelle is daar zo’n weinig opwekkend voorbeeld van.Wie nu twintig is, zal op zijn tachtigste pas iets aardigs zien zoals het Amster damse Bos (aangeplant in de ja ren dertig). En zelfs dit park lijkt in de verste verten niet op een echt bos, vergelijkbaar met de zuidelijke Veluwezoom. Qua so ciale veiligheid en illegale vuil- stort scoort een verzameling bomen in de buurt van steden eveneens negatief: niet alleen de bosjes bij de Nieuwe Hoefweg tussen de Al2 en Benthuizen vormen daarvan het duistere niet allemaal gelijk aan het to taal. Zo is de WD, ondanks het grote verlies, sterk in de Zuid plas en de PCW erg sterk in de omgeving van de Hoeksteen (Oude Dorp en de Sniep) met meer een derde van de stem men. Op de kaart is voor de verschillende stembureaus aan gegeven welke partijen meer dan twee procentpunten afwij ken van het Waddinxveense ge middelde. Zo haalt WEWA in Zuid (stembureau 2: Zonnig Zuid) 3,8 procentpunten meer dan het Waddinxveense gemid delde (dus I8,l% 3,8%). Opvallend is dat in de periode na paars niet de WD en de Pv dA eikaars tegenpolen zijn. Dit zijn nu de WD en de PCW: waar de ene partij hoog scoort, scoort de andere partij laag. De meest gemiddelde partij is WE WA: deze partij is er in één keer in geslaagd in alle wijken een stevige voet aan de grond te krijgen. Binnen Waddinxveen zijn de stembureaus 7 (omge ving Regenboogschool, Cat- slaan) en 9 (omgeving Ontmoe- tingskerk) de ‘meest gemiddelde van Waddinxveen’ wat betreft hun politieke voor keur. Hier is geen sprake van af wijkingen van het Waddinx veense gemiddelde. w» MOERKAPELLE - Woord Daad komt op 20 april tus sen 9.00 en 12.30 uur in Moerkapelle om tweede hands spullen op te halen voor de jaarlijkse rommel markt op Koninginnedag. Wie bruikbare spullen hier voor heeft, kan op zaterdag 20 april vóór 9.00 uur een wit stuk papier (A4) op een duidelijk zichtbare plaats voor het raam zetten. De ophalers bellen dan aan en nemen de spullen mee, met uitzondering van grote spul len als (koel)kasten en bankstellen. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor het werk van Woord Daad, dit jaar wil de or ganisatie diverse acties meubilair financieren voor een school in Bogota in Colombia. Niet opgehaalde spullen kunnen op maandag 22 april van 19.30 - 21.00 uur wor den afgegeven bij de loods achter op het erf van M. Paul, Noordeinde 71a. WADDINXVEEN - De heer G.J. Geluk en mevrouw C. Geluk-Kalkman vierden op dins dag 9 april dat zij vijfenvijftig jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Burgemeester Jonk man kwam een dag later het bruidsbaar na mens het gemeentebestuur feliciteren. De bruidegom is bij zijn vader in het schoen makersvak gestart. Daarna heeft hij bij ver schillende werkgevers gewerkt totdat hij in 1942 na het overlijden van zijn vader de schoenmakerij heeft overgenomen. Deze schoenmakerij heeft hij tot 1957 voortgezet. Tussentijds is de heer Geluk in de oorlog een tweetal jaren tewerkgesteld geweest in Duits land. In 1957 is hij in de houtbranche terecht gekomen, waar hij tot zijn tweeënzestigste jaar heeft gewerkt. De bruid heeft tot haar trou wen haar ouders geholpen met de huishouding en bij het verzorgen van haar broertjes en zus- die zich hebben bekwaamd in deze moderne rijstijl. Drie rij-in- structeurs van de school volg den de training in Rijswijk. De Zuid op rijstijl wordt vervolgens in de rij- gemeld. De aanpak, de één-op^^fnaandag 22 april van 10.00 tot één benadering, is een succes en zal ook dit jaar toegepast worden. Ook kan men bellen naar de (gratis) mkb-vacature- Bestelbus rijdt door na aanrijding WADDINXVEEN - Een 66-jari- ge Boskoper is dinsdag 9 april rond 16.45 uur ten val geko men Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-389977. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... lessen aangeleerd aan nieuwe automobilisten en chauffeurs. Hiermee ontstaat een nieuwe generatie automobilisten die vei liger en zuiniger hebben leren rijden. De belangstelling voor de training is enorm groot. De vraag naar trainingen overtreft het aanbod ruimschoots. Daar om zullen in de tweede helft van toen hij werd geraakt 2002 extra trainingen worden door een groene Mercedes-be- gegeven. stelbus. De Boskoper reed over Voor de trainingen voor de fi de Noordkade in de richting rijopleiding rijdt er een karavaan van Boskoop op zijn fiets met door Nederland waarmee alle hulpmotor. Toen de bestelbus regio's worden aangedaan. Voor hem passeerde raakte deze waar- WADDINXVEEN - Tussen za terdagavond 13 en zondagavond tijen blijkbaar de beste kandida- I4 april werd er ingebroken in ten: zij krijgen bij alle partijen de meeste stemmen. Dit verschilt echter wel per partij. Ruim 70% lijn 0800-8001Na de vacature- melding nemen adviseurs con tact op om wensen omtrent het functieprofiel door te ne men. Binnen een week geven ze door of er geschikte -allochto ne- sollicitanten zijn. Als dat niet zo is, gaat zij op zoek naar alternatieven. Wordt iemand aangenomen, dan houdt de ad viseur nog twee maanden con tact met de werkgever en nieu- hem passeerde raakte deze de C/E-rijopleiding is er sprake we werknemer om te kijken of hem tegen de linkerarm Waar- van een gevarieerd, vast traject alles naar wens verloopt. Zo’n door hij zijn evenwicht verloor, in de omgeving van Nijmegen. 47.000 mensen zijn inmiddels Hierna is de bestelbus zonder De trainingen komen tot stand aan een baan gekomen, van wie te stoppen doorgereden in de in nauwe samenwerking met de ruim 41.000 allochtonen. In het richting van de Linneasweg. branche. Initiatiefnemers zijn Los huisvuil dat naast de con tainers wordt geplaatst, wordt absoluut niet meegenomen, nog enige andere actie. Dit on dervond ik afgelopen donder dag, er lag een zestal dozen naast de container. Van wie de dozen afkomstig waren? Ik weet het niet, maar ik zag dat ze er de andere dag nog lagen. Gezien ik een voorstander ben van absolute netheid, en omdat verpaupering een soort WADDINXVEEN - De ge meenteraadsverkiezingen van 6 maart jl. hebben veel gegevens opgeleverd. In dit artikel wordt op een aantal opvallende aspec ten ingegaan. De einduitslag van de verkiezingen is bekend: We- Wa was de grote winnaar en krijgt de komende periode vier zetels. Ook het CDA won een zetel. PCW en D66 blijven ge lijk in aantal. Grote verliezers waren WD en PvdA die re spectievelijk van zes naar drie en van vijf naar drie zetels gin gen. De restzetels zijn terecht gekomen bij het CDA, WeWa en PvdA. Het CDA haalde slechts acht stemmen meer dan WADDINXVEEN - De MKB- vacaturelijnbus bezoekt op maandag 22 april bedrijventer rein Coenecoop en Zuid. MKB- werkgevers kunnen hun vaca tures aan de busconsulenten doorgeven. Het MKB-minder hedenproject, waarvan de bus een onderdeel is, loopt goed: onlangs is de 60.000e vacature bewijs.” Van Leeuwen en Smit hebben inmiddels hun waterva riant nota aangeboden aan de provinciebestuurders, het wa terschap Wilck en Wiericke, staatssecretaris Faber, ANWB, WLTO en andere organisaties, die bij de herinrichting van het Bentwoudgebied betrokken zijn. Wat ze het liefst zouden willen zien op de plaats waar het Bent woud gepland staat? „Droogmakerijen dienen te worden herschapen in een soort waddengebied met heel veel water, ongeveer zoals het 5000 jaar geleden was. Zodat in tijden van nood bedreigende hoeveelheden hemelwater snel naar dit laaggelegen gebied kun nen worden afgevoerd. Waar grond- en zandwinning mogelijk is voor infrastructuur en bebou wing, die de komende tientallen jaren in de regio nodig zijn, ook aan de randen van het Bentwad (duurzame waterbungalows, paalhuizen en duinwoningen). In onze visie ontstaat een eldora do voor vogels en hen, die deze observeren. Maar tevens in de zomer gelegenheid voor alle takken van watersport, oever- en strandrecreatie. En in de win ter, op ondiepe gedeelten, voor schaatsers. Wat ons betreft is een Bentwoud niet taboe, maar dan veel minder omvangrijk en in de buurt van de HSL. Nog al tijd twee keer zo groot als het Haagse Zuiderpark. Opdat on- ze(achter)kleinkinderen, waar van een aantal wellicht liever in een bos wandelt of fietst dan door een kwelder- en duinland schap, ook in dat opzicht aan hun trekken komen.” WADDINXVEEN - Op vrijdag I9 april is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn WEWA en veroverde daarmee mooie prijzen te winnen. De de tweede plaats, zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Ie dereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. j

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 23